Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 20 ] 
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 22.01.17
Prihlásený: 27.03.24
Príspevky: 541
Témy: 94
Bydlisko: Nitra
Príspevok NapísalOffline : 20.11.2018 21:08

Ahojte,

potrebujem poradiť s dvomi vecami, či sa vôbec dajú riešiť na diaľku.

1. nebaví ma už nosiť každý deň domov a do práce notebook a ani jemu to moc asi neprospieva byť toľko prevlákaný. Rád by som to riešil tak, že notebook si nechám v práci a ak budem potrebovať alebo sa rozhodnem pracovať doma, tak budem mať do neho prístup k domu, kde viem mať k dispozícii ďalší notebook. Otázkou je ako to vyriešiť ? viem, že Win má niečo ako vzdialený prístup, ale nemám s tým žiadnu skúsenosť a neviem či dokáže to čo si predstavujem. No a ja si predstavujem, že sa budem môcť do môjho PC čo bude v kancelárii dostať z iného tak akoby som pri tom PC bol, niečo ako team viewer, ale lepšie, lebo team viewer má svoje obmedzenia a nedostatky. Takže aby som nerušene bol v prostredí svojho PC úplne plnohodnotne. A druhá vec, ale to si neviem predstaviť ako poriešiť (teoreticky možno ak by bol v nejakej hybernácii - len uvažujem), a to zapínanie a vypínanie počítača na diaľku. Predsa len ho nechcem nechať zapnutý stále, ale po skončení práce by som ho chcel na diaľku vypnúť (hej to je logicky easy) ale chcel by som ho aj na diaľku zapnúť (to netuším ako) A takisto počas dňa, ak viem, že budem s ním viackrát pracovať, tak ho nevypnem, ale iba odhlásim z konta, aby mi nikto nemohol s ním manipulovať. V tejto súvislosti mi napadla ešte otázka, že ako poriešiť to, že budem na diaľku pracovať s PC, ktorý bude zapnutý, aby mi do neho nešiel niekto fyzicky a či niečo takéto je možné realizovať.

Je inak nejaká možnosť ako sa napríklad dostať do PC zo zariadenia s androidom alebo to by som chcel moc ? :))

2. rozhodol som sa riešiť archiváciu dôležitých vecí - hlavne foto a video na dva rôzne klasické zatiaľ 2 TB HDD, ktoré budú na rôznych miestach. Viem nejak poriešiť to, že keď na jednom mieste pripojím prvý HDD a hodím tam súbory, tak sa na diaľku zosynchronizuje ten druhý HDD, keď budem samozrejme pri ňom a pripojím ho trebárs k PC ? Ide mi o to, aby som nemusel riešiť presúvanie jedného z tých HDD k tomu druhému a "fyzicky" to prekopíroval z toho jedného do druhého a nevystavoval HDD riziku poškodenia, či straty počas prepravy. Tých dát robím mesačne niekedy aj desiatky GB a teda zálohu by som chcel robiť relatívne často.

Ďakujem všetkým vopred za rady.


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Riešenia na diaľku - Plný prístup do PC z iného PC a synchronizácia HDD na diaľku

Registrovaný: 19.03.07
Prihlásený: 26.03.24
Príspevky: 7076
Témy: 85
Bydlisko: BA
Príspevok NapísalOffline : 20.11.2018 21:57

Skus chrome remote desktop.
Ideal by bol remote desktop(cez rdp), ale ten vyzaduje trochu viac nastavenia. (Verejnu IP/alebo nabindovany hostname na dynamicku ip, otvorene porty a podobne.)
Zapinat pocitac sa da na dialku, vola sa to wake on lan, musi to podporovat ako ovladac sietovej karty, tak zakladna doska.
Je to mozne mat pripojene aj z android tabletu, ale ma to svoje nedostatky. Napriklad absenciu mysi. Ten chrome remote desktop ma appku na android.

Neviem ako presne si prestavujes vzdialenu synchronizaciu niekolkych gigabytov po sieti, mate na to dostupny internet?







_________________
Desktop: CPU AMD R7 1700x @ 3.85GHz | Cooling be quiet! Dark Rock Pro 4 | MB ASRock X470 Taichi Ult. | RAM 4x8GB DDR4 G-SKILL TridentZ RGB 3000 CL16-16-16-36 | VGA Powercolor VEGA56 + Raijintek Morpheus II | SSD Crucial MX300 525GB | HDD Seagate Ironwolf 3TB 5900rpm | PSU CORSAIR RM750X | MONITOR AOC Q3279VWFD8 | MOUSE HyperX Pulsefire FPS + Razer eXactMat | HyperX Alloy FPS Brown | HyperX Cloud | ARCH x64 &
Notebook: DELL inspiron 7537 i7 4500U, 16GB RAM, nv750, FHD IPS,Crucial M4 128GB | ARCH x64 & Surface Go 8/128 &
Mobil: LG v40 ThinQ (2018) & SBC: Raspberry pi 0 | 3B+ & Headphones: Senheiser HD58X | AKG K551 + detachable cable mod | Linsoul TIN T2 | KZ SZN
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 22.01.17
Prihlásený: 27.03.24
Príspevky: 541
Témy: 94
Bydlisko: Nitra
Príspevok Napísal autor témyOffline : 20.11.2018 22:15

Díky void, musím na to pozrieť, lebo netuším čo je chrome remote desktop. Mne vlastne nevadí, ak na to treba nastavenia, ja si zavolám kľudne človeka čo mi to nastaví. Ide mi o to, aby to fungovalo perfektne.

Nemyslel som tablet, ale klasický smartfón, tablet nemám. Ale to je len vedľajšia vec, hlavné je PC na PC.

Neviem ako si ju predstavujem, to je pravda :) Ale teoreticky tak, že napojím jeden HDD na jednom PC a druhý HDD tam kde sa nachádza na druhom PC. Kľudne nech sa to robí aj deň, alebo cez víkend, to by mi nevadilo. A zase až také dáta by to neboli, keby to robím každý mesiac, tak tipujem medzi 10-30 GB, v extrémnych prípadoch s viac 4K videom možno 50GB, ale v priemere 25 GB. To nie je veľa dát.


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Riešenia na diaľku - Plný prístup do PC z iného PC a synchronizácia HDD na diaľku

Registrovaný: 19.03.07
Prihlásený: 26.03.24
Príspevky: 7076
Témy: 85
Bydlisko: BA
Príspevok NapísalOffline : 20.11.2018 22:58

to neodpoveda na otazku ci na to mas internet, treba sa nad tym zamysliet kolko hodlas investovat do takejto infrastruktury. Potrebuje to silny upload aj download a nejake skriptovanie, najma okolo toho kedy sa to bude vykonavat synchronizacia tych diskovych poli v zavislosti od toho, kolko pracujucich ludia je na tom internete a aku hrubu datovu linku potrebuju na pracu.







_________________
Desktop: CPU AMD R7 1700x @ 3.85GHz | Cooling be quiet! Dark Rock Pro 4 | MB ASRock X470 Taichi Ult. | RAM 4x8GB DDR4 G-SKILL TridentZ RGB 3000 CL16-16-16-36 | VGA Powercolor VEGA56 + Raijintek Morpheus II | SSD Crucial MX300 525GB | HDD Seagate Ironwolf 3TB 5900rpm | PSU CORSAIR RM750X | MONITOR AOC Q3279VWFD8 | MOUSE HyperX Pulsefire FPS + Razer eXactMat | HyperX Alloy FPS Brown | HyperX Cloud | ARCH x64 &
Notebook: DELL inspiron 7537 i7 4500U, 16GB RAM, nv750, FHD IPS,Crucial M4 128GB | ARCH x64 & Surface Go 8/128 &
Mobil: LG v40 ThinQ (2018) & SBC: Raspberry pi 0 | 3B+ & Headphones: Senheiser HD58X | AKG K551 + detachable cable mod | Linsoul TIN T2 | KZ SZN
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Riešenia na diaľku - Plný prístup do PC z iného PC a synchronizácia HDD na diaľku

Registrovaný: 11.10.10
Prihlásený: 27.03.24
Príspevky: 290
Témy: 31
Bydlisko: Jatov/Galanta
Príspevok NapísalOffline : 21.11.2018 6:57

1. TeamViewer - ma aj appku pre android. Raz nastavis hesla, povolis pristup a pokial je pc zapnuty, nemas problem.
2. Google drive? niesom si isty ako je to s velkostou suborov







_________________
AsRock DeskMini H470 - Pentium G6400, 2666Mhz 2x8GB, WD Blue SN520 256GB, 2xToshiba L200 2TB, Intel AX210
Sony PS4 Slim Samsung QVO 1TB, Samsung QE43Q90A, Redmi 10C
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 22.01.17
Prihlásený: 27.03.24
Príspevky: 541
Témy: 94
Bydlisko: Nitra
Príspevok Napísal autor témyOffline : 21.11.2018 9:13

void píše:
to neodpoveda na otazku ci na to mas internet, treba sa nad tym zamysliet kolko hodlas investovat do takejto infrastruktury. Potrebuje to silny upload aj download a nejake skriptovanie, najma okolo toho kedy sa to bude vykonavat synchronizacia tych diskovych poli v zavislosti od toho, kolko pracujucich ludia je na tom internete a aku hrubu datovu linku potrebuju na pracu.


Tak myslím, že pri tom množstve dát by nemal byť problém s bežným internetom. Však pri synchronizácii, ktorá by prebiehala povedzme cez nejaký program to funguje tak, že si porovná posledné súborov resp. nové úkony realizované naposledy, ako výmazy a pod. a nakoniec prenesie iba prepísané alebo nové dáta. Takže ak spravím mesačne 25 GB, tak by dátovo malo ísť cca tých 25 GB iba. A to ak sa bude robiť aj celý víkend mi nevadí. Už som synchronizoval na cloud z PC cca 30 GB, možno viac dát z bežného netu a v pohode to prešlo. Neviem síce koľko to bolo dní, lebo som kvôli tomu nenechával zapnutý PC, ale v pohode to uploadlo.

// Spojený príspevok 21.11.2018 9:21

zodiaq píše:
1. TeamViewer - ma aj appku pre android. Raz nastavis hesla, povolis pristup a pokial je pc zapnuty, nemas problem.
2. Google drive? niesom si isty ako je to s velkostou suborov


1. team viewer nie je riešenie toho čo chcem. Poznám ho, aj ho niekedy používam ako vzdialenú pomoc v rodine pc laikom, ale pri niektorých činnostiach to vyhadzuje. Tuším som riešil inštaláciu a spustenie nejakého programu alebo hry a mňa to potom vyhodilo. A keby tá vzdialená osoba to potom nevypla a znova ma manuálne nepripojila, tak som odstavený. Neviem ako je to v tomto programe s tým, že sa viem aj sám od seba pripojiť bez toho, aby to povolil niekto aj na druhom zariadení a ďalšia vec je, že mi to nerieši samotné spustenie PC na diaľku a spustenie team vieweru, aby som sa mohol vzdialene pripojiť. Ak sa to dá všetko nastaviť, tak super. Ja potrebujem vymyslieť také riešenie, aby som mohol vzdialene zapnúť počítač, prihlásiť sa do windowsu a pracovať na ňom akoby som tam bol cez iný počítač. V prípade odbehnutia ten PC odhlásiť alebo vypnúť a zase zapnúť. Toto je pre mňa jediné reálne využiteľné riešenie.

2. neviem ako by to šlo realizovať cez drive bez toho, aby som tam nemal hodené všetky tie súbory z tých hdd diskov. Nechcem to riešiť cez cloud, ale cez nejaký povedzme program synchronizovať. Ale to je len moja predstava a možno to nejde takto realizovať. Okrem toho, nechcem platiť nejakú pravidelnú mesačnú platbu za cloud. To by som potom neriešil dva HDD, ale riešil HDD - Cloud. Ale zase som do oboch variant ochotný jednorázovo investovať, napr. (ale tomu sa vôbec nerozumiem) kúpiť nejaký jednoduchý server a riešiť veci cez neho, či na neho a k nemu mať pripojený HDD. Však tie servre sa dajú dnes kúpiť (tie základné) za facku)


Online

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 22.12.13
Prihlásený: 28.03.24
Príspevky: 6549
Témy: 204
Bydlisko: Prievidza.
Príspevok NapísalOnline : 21.11.2018 10:45

Ako chceš na diaľku zapnúť PC? Niečomu musíš dať príkaz...
Nielen SyncBack by mal vedieť synchronizovať sieťové priečinky.
TemaViewer ide inštalovať/nastaviť tak, že sa spustí s PC a pripojí.







_________________
ASUS TUF GAMING B550M-E WIFI II, AMD RYZEN 7 5700G, Samsung 970 EVO PLUS NVMe M.2 PCIe3 500GB,DIMM DDR4 32GB 3600MT/s CL16 (Kit of 2) 1Gx8 KINGSTON FURY Renegade Black
Xiaomi POCO X3 6GB/128GB
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 22.01.17
Prihlásený: 27.03.24
Príspevky: 541
Témy: 94
Bydlisko: Nitra
Príspevok Napísal autor témyOffline : 21.11.2018 10:50

tatko... Napríklad tak, že bude PC v nejakej forme hybernácie v stave podobnom ako keď je úplne vypnutý. Veď tuším aj pri nových windowsoch to od nejakej verzie funguje tak, že PC nie je totálne vypnutý a systém sa nenačítava celý. Takto nejak si to predstavujem, že mu dám na diaľku pokyn, aby sa zapol z hybernácie.

Pri tom teamvieweri neviem riešiť spustenie PC a nie som si istý, či to bude fungovať iba tak, že sa spustí PC a mám hneď prístup predtým ako zadám heslo do windowsu. Predpokladám, že to tak fungovať nebude a teda toto riešenie nespĺňa to čo potrebujem - jednak by musel nejaký človek fyzicky ten vzdialený PC zapnúť a zároveň ma dokonca ešte prihlásiť do systému, čo je vylúčené.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 22.01.17
Prihlásený: 27.03.24
Príspevky: 541
Témy: 94
Bydlisko: Nitra
Príspevok Napísal autor témyOffline : 24.11.2018 9:01

Mrknem sa zatiaľ na ten chrome remote desktop a wake on lan, zatiaľ jediné čo tu zaznelo a reálne by malo vedieť vyriešiť to čo chcem.

Pre mňa je priorita vyriešiť to pripojenie k PC na diaľku, tá synchronizácia HDD by bola super, ale nie je to taká priorita. Raz za čas proste donesnie jeden HDD k druhému a z toho jedného kde všetko hádžem to prekopčím cez usb porty PC napriamo.

Ešte som uvažoval nad tým, že jeden HDD by som naradil serverom do ktorého šupne HDD a na ktorý sa potom môžem napojiť s PC, keď do neho šupnem druhý HDD a stiahnem dáta cez server. Čo myslíte, boli by toto dobré riešenie, mať takýto vlastný "cloud" ? Finančne by boli náklady vlastne iba na nejaký úplne lacný server a HDD, ktorý do neho zapojím ako úložisko ? Či je to trochu inak :). Vôbec sa do serverov nevyznám, ale príde mi to jednoduché riešenie ako mať vlastný cloud, kde by som si mohol zálohovať aj viac PC v práci.

// Spojený príspevok 24.11.2018 9:03

Server kúpim za možno 250 €, nejaký použitý aj lacnejšie.


Online

Správca fóra
Správca fóra
Riešenia na diaľku - Plný prístup do PC z iného PC a synchronizácia HDD na diaľku

Registrovaný: 29.12.10
Prihlásený: 27.03.24
Príspevky: 13811
Témy: 121
Bydlisko: Zvolen
Príspevok NapísalOnline : 24.11.2018 10:01

matmatmat píše:
...a mňa to potom vyhodilo. A keby tá vzdialená osoba to potom nevypla a znova ma manuálne nepripojila, tak som odstavený. Neviem ako je to v tomto programe s tým, že sa viem aj sám od seba pripojiť bez toho, aby to povolil niekto aj na druhom zariadení a ďalšia vec je, že mi to nerieši samotné spustenie PC na diaľku a spustenie team vieweru, aby som sa mohol vzdialene pripojiť...

S tymto nie je problem, da sa to nastavit tak, ze sa TV pusti pri starte pocitaca a ked mas vytvorene svoje konto a v PC nastaveny "Rezim bezobsluzneho pristupu", na opacnej strane nemusi nikto nic spustat a potvrdzovat..
Nevyhodou je to, ze bez licencie je dlzka trvania relacie casovo obmedzena, tusim 5 minut a po dalsich troch Ta zase pripoji (v pripade vacsieho mnozstva pripojeni za nejake casove obdobie to je minuta a cakanie 10 minut).. Cize nic prijemne na prenos suborov, co sa tyka ovladania PC a moznosti je to asi to naj, co existuje..

Co sa tyka suborov, asi jednoduchsie je NAS, verejna IP a FTP (Synology tusim nepotrebuje ani verejnu IP, ale to este nemam pozistovane, kedze doma aj u zakaznikov, ktorym som Synology daval, verejnu IP maju)..







_________________
PC1: CPU Intel Core2 Quad Q9550 2.83GHz + Scythe Ashura SCASR-1000 | MB MSI P45-8D Memory Lover | RAM Kingston DDR2-1066 HyperX 4x2GB | VGA NVIDIA Quadro K4000 3GB | SSD Intel 520 Series 2x120GB RAID0 | HDD WD RE3 2x1TB RAID0 + WD Caviar Blue 2TB + WD Caviar Blue 500GB | DVD±RW Samsung SH-S224DB | DVD-ROM Plextor PX-130A | CD-RW Plextor Premium | FDD + Card Reader Teac FD-CR7 | Audio Creative SB Audigy 2 ZS Platinum | TV AVerTV Hybrid+FM PCI A16D | PS Gigabyte ODIN Pro 550W Modular | Keyboard Fujitsu KB955 | Mouse ROCCAT Kone v2 + SteelSeries QcK mini | LCD Fujitsu P27T-7 LED + Fujitsu P24W-6 IPS
PC2: HP ENVY Phoenix h9 | CPU Intel i7-3770K 3.50GHz | RAM Nanya DDR3-1600 4x4GB | VGA NVIDIA GeForce GTX 1060 6GB | SSD Samsung PM871a 512GB + Crucial MX500 500GB | HDD WD Gold 2TB | DVD±RW HP GH82N | LCD Fujitsu P27T-7 LED + Fujitsu P24W-6 IPS (shared)
PC3: Dell Precision T1650 | CPU Intel Xeon E3-1240 v2 3.40GHz | RAM Samsung DDR3-1600 4x4GB | VGA NVIDIA Quadro M2000 4GB | SSD Samsung PM871 256GB | HDD Seagate 500GB | DVD±RW Philips DH-16ACS
NB1: Fujitsu LIFEBOOK S782 vPro | 14" HD+ | CPU Intel Core i7-3540M 3.0GHz | RAM 2x8GB | SSD Samsung 850 PRO 2TB | 4G/LTE w/GPS | 2nd Battery | 2nd HDD | Port Replicator
NB2: Fujitsu LIFEBOOK E782 | 15.6" FHD | CPU Intel Core i7-3632QM 2.2GHz | RAM 2x4GB | SSD Plextor M6 PRO 256GB | 3G/UMTS w/GPS | 2nd Battery
2in1: Fujitsu STYLISTIC Q702 vPro | 11.6" IPS HD | CPU Intel Core i5-3427U 1.8GHz | RAM 4GB | SSD Toshiba 256GB mSATA | 4G/LTE w/GPS
NAS: Synology DS1515+ | CPU Intel Atom C2538 2.4GHz | RAM 2x8GB | Storage HDD Seagate IronWolf 4x4TB RAID5 + SSD Intel 520 Series 180GB
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 22.01.17
Prihlásený: 27.03.24
Príspevky: 541
Témy: 94
Bydlisko: Nitra
Príspevok Napísal autor témyOffline : 24.11.2018 10:47

Dík, no ten NAS vyzerá byť ako super riešenie. Vlastne, keď tak nad tým uvažujem, tak by som možno v tomto prípade ani nepotreboval až tak často vzdialený prístup k PC, ak by bol ten PC zosynchronizovaný cez NAS a mal by som vzdialene prístup ku všetkým jeho údajom, ktoré by sa zase po úpravách a zapnutí vzdialeného PC zosynchronizovali s tými v PC na najnovšie. verzie.

No, keď pozerám ten teamviewer, tak je to dosť drahé riešenie 300 € ročne. Každý už prechádza na systém pravidelných platieb namiesto jednorázovej kúpy, čo je pre zákazníka nevýhodné. Ak robí teamviewer ako vravíš, že sa v časových intervaloch odpája, tak toto riešenie môžem rovno vylúčiť, 300 € ročne im za to platiť nebudem. Takže ostáva mi preskúmať ten chrome remote desktop zatiaľ. Prípadne si zavolať ajťáka čo mi to všetko bude vedieť nejakým spôsobom ponastavovať.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 22.01.17
Prihlásený: 27.03.24
Príspevky: 541
Témy: 94
Bydlisko: Nitra
Príspevok Napísal autor témyOffline : 04.12.2018 19:58

Ten chrome remote desktop vyzerá super a funguje hneď od spustenia PC, takže si cez neho viem zadať heslo. A dokonca plnohodnotne funguje aj cez mobil, už len PC myš a klávesnicu napojiť na mobil a aj by sa to dalo núdzovo používať, čo sa dá vlastne aj bez toho. A cez niečo väčšie ako tablet je to už takmer plnohodnotné, ak som napojil myš a keyboard.

Čo som zatiaľ nerozchodil, tak je wake on lan, PC mi zatiaľ nezobudí, takže musím ešte toto vychytať a bude to presne to čo chcem.


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Riešenia na diaľku - Plný prístup do PC z iného PC a synchronizácia HDD na diaľku

Registrovaný: 19.03.07
Prihlásený: 26.03.24
Príspevky: 7076
Témy: 85
Bydlisko: BA
Príspevok NapísalOffline : 04.12.2018 21:44

Wake on lan potrebuje podporu sietovky aj ovladaca (treba to nastavit vi windowse a povolit v biose) a treba potom poslat sietoveke podla mac adresy magic packet.


Naposledy upravil void dňa 04.01.2022 0:19, celkovo upravené 1






_________________
Desktop: CPU AMD R7 1700x @ 3.85GHz | Cooling be quiet! Dark Rock Pro 4 | MB ASRock X470 Taichi Ult. | RAM 4x8GB DDR4 G-SKILL TridentZ RGB 3000 CL16-16-16-36 | VGA Powercolor VEGA56 + Raijintek Morpheus II | SSD Crucial MX300 525GB | HDD Seagate Ironwolf 3TB 5900rpm | PSU CORSAIR RM750X | MONITOR AOC Q3279VWFD8 | MOUSE HyperX Pulsefire FPS + Razer eXactMat | HyperX Alloy FPS Brown | HyperX Cloud | ARCH x64 &
Notebook: DELL inspiron 7537 i7 4500U, 16GB RAM, nv750, FHD IPS,Crucial M4 128GB | ARCH x64 & Surface Go 8/128 &
Mobil: LG v40 ThinQ (2018) & SBC: Raspberry pi 0 | 3B+ & Headphones: Senheiser HD58X | AKG K551 + detachable cable mod | Linsoul TIN T2 | KZ SZN
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 22.01.17
Prihlásený: 27.03.24
Príspevky: 541
Témy: 94
Bydlisko: Nitra
Príspevok Napísal autor témyOffline : 13.01.2019 22:03

Vsetko som s tym WoL ponastavoval aj podla videi na YT a stale nic. Aj vo firewalle, ale teraz ked ta citam viod, tak mozno asi bude treba este nieco aj s tym Biosom, aj vo videach som to nezachytil. Uz to chcem rozbehat a to wake on lan ma brzdi zatial


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 11.05.18
Prihlásený: 07.06.19
Príspevky: 12
Témy: 1
Príspevok NapísalOffline : 30.05.2019 9:25

1. V NAS Synology nastaviť VPN server.
2. Postup na WOL v NAS: https://www.nextofwindows.com/how-to-wake-up-windows-machine-via-wol-from-synology-nas

Pripojiť sa cez VPN do firmy, zobudiť PC vo firemnej sieti, sputiť RD a pracovať...


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 22.01.17
Prihlásený: 27.03.24
Príspevky: 541
Témy: 94
Bydlisko: Nitra
Príspevok Napísal autor témyOffline : 16.12.2021 8:52

Caute, nadviazem na tuto moju temu s jednym problemom. Mam spojenie s jednym PC cez chrome remote desktop a ovladam ho na dialku cez mobil s androidom. Teraz bolo neustale OK spojenie asi 4 dni a po polnoci je zrazu zariadenie offline.
Neviete cim to moze byt ? Nikto ho nevypol, ntb je napojeny na adapter, takze sa nevybil, spanok a hlboky spanok vypnute, jedine co je zapnute je zhasnutie displeja po 15 min. a ntb je cely cas zaklapnuty.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Riešenia na diaľku - Plný prístup do PC z iného PC a synchronizácia HDD na diaľku

Registrovaný: 12.10.06
Prihlásený: 28.03.24
Príspevky: 20283
Témy: 79
Bydlisko: Banska Byst...
Príspevok NapísalOffline : 16.12.2021 14:35

ohladom alternativy teamvieweru, skus este Anydesk.







_________________
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Riešenia na diaľku - Plný prístup do PC z iného PC a synchronizácia HDD na diaľku

Registrovaný: 06.01.08
Prihlásený: 28.03.24
Príspevky: 311
Témy: 24
Bydlisko: LM
Príspevok NapísalOffline : 17.12.2021 1:09

Pre tvoje riešenie by bol najvhodnejší VNC server a u clienta (mobil, iny pc) VNC viewer.

Ak potrebujes mat 24/7 zapnuty pc, bolo by fajn zvážiť spotrebu a co konkretne od toho chces a naco to používaš.

Tym sa dostavam k jednej veci - Raspberry pi s Raspberry Pi OS.

Tam je uz ale treba určitú zručnosť, návody su vsade na nete…

Takto si vies vyriešiť aj nas, alebo vlastne cloud úložisko.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 22.01.17
Prihlásený: 27.03.24
Príspevky: 541
Témy: 94
Bydlisko: Nitra
Príspevok Napísal autor témyOffline : 17.12.2021 9:59

Ja som spokojný s riešením cez chrome remote desktop, otázka je prečo ma po 4 dňoch prevádzky vyplo.

Teraz to inak využívam na niečo úplne iné ako som pôvodne písal v zadaní témy, tá vec v téme je už bezpredmetná, keďže ide ale o riešenie na diaľku, tak som to hodil sem.

Čo sa týka Raspberry pi, tak viem o tom, ale toto mám navyše nepotrebný notebook, tak ho chcem využiť, keďže by bol inak iba odložený v skrini. Preto mi príde zbytočné kupovať ďalší "mini počítač", keď už jeden navyše mám. Spotreba je s vypnutým displejom malá a pre mňa nepodstatná.

Cez ten notebook mám prístup k monitorovaniu zariadenia, ktoré nemá wifi, takže preto si riešim ten prístup cez zdieľanie obrazovky v notebooku, takže NAS a pod. nie je riešenie a je pre mňa zbytočné.
Nerozumiem len, prečo hodilo ntb do offline a už sa k nemu nedá dostať ani po vyše 24 hod. odkedy je offline, keď s ním sa nič reálne nestalo.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 22.01.17
Prihlásený: 27.03.24
Príspevky: 541
Témy: 94
Bydlisko: Nitra
Príspevok Napísal autor témyOffline : 03.01.2022 22:44

Len info, znova to uz nevypadlo, ked som prisiel po vypadku bol tam nejaky error a cierna obrazovka pred spustenim win s vyberom z 2 win. Na test som tam daval predtym 7cku a nasledne ju vymazal. A kvoli tomu mi prerusilo remote desktop. Toto som vyriesil a uz to fici bez ziadnych problemov.


Odpovedať na tému [ Príspevkov: 20 ] 


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Plný prístup na techinferno.com

v Ostatné

11

939

09.01.2014 11:30

shiro Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. prístup k súborom - nové PC - chyba iného užívateľskeho účtu

v Operačné systémy Microsoft

1

737

24.11.2010 13:34

don jebot Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Plný HDD..?!

v Operačné systémy Microsoft

13

881

10.03.2016 13:30

tairikuokami Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Synchronizácia pošty z ext. HDD

v Ostatné programy

0

2244

04.08.2008 11:57

Ryzo Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Preloženie hdd do ineho pc

v Pevné disky a radiče

3

825

14.08.2007 12:51

shiro Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. HDD z ineho PC - My Doc

v Pevné disky a radiče

9

878

10.01.2008 14:51

OmeGa Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Oprava W10 HDD premiestnený z iného PC

v Operačné systémy Microsoft

9

256

19.11.2023 12:57

4040 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. blokovany pristup na HDD

v Pevné disky a radiče

10

2597

24.07.2011 1:16

OmeGa Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Externy HDD - pristup odopreny

v Pevné disky a radiče

0

1061

29.09.2008 21:24

m4tto Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. zamrzne pristup k HDD

v Ostatné

2

538

26.06.2014 19:18

danielson84 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. zakazany pristup na hdd

v Pevné disky a radiče

5

1375

29.12.2011 17:50

bledo Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Nemám prístup na akcie s HDD.

v Pevné disky a radiče

15

811

14.02.2021 16:48

4040 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Bez riešenia?

v Ostatné

2

589

29.03.2013 7:12

KocuR Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. cena webového riešenia

v Webdesign

28

2140

22.06.2009 19:48

Tominator Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. MultiGPU riešenia grafických kariet

v Články

13

3746

17.03.2010 19:36

eXistenZ Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Multihoming software a riesenia

v Siete

0

601

06.02.2012 12:40

dragon_eye Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra