Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 11 ] 
AutorSpráva
Offline

Správca fóra
Správca fóra
Recenzia reproduktorov Edifier R1900T II (100€)

Registrovaný: 14.12.05
Príspevky: 10614
Témy: 69
Bydlisko: Košice
Príspevok NapísalOffline : 26.02.2013 10:31

Edifier R1900T II


Chcel som narýchlo nejaké nie drahé reproduktory prevažne na hudbu (teda samozrejme 2.0), cenový limit zhruba 100€ (plusmínus autobus). Po rozhodovaní a zistení si dostupnosti som nakoniec skončil u reproduktorov ktoré teraz zrecenzujem.
Edifier je spoločnosť, ktorá je v domácej číne dosť známa, v okolitom svete patria ale skôr medzi menej predávaného výrobcu. Čo je škoda, keďže vo svojom portfóliu majú produkty, ktoré s prstom v nose sfúknu to najlepšie čo u nás ponúkajú tí najpredávanejší - Logitech, Creative alebo Genius. Takisto ich zatiaľ nepostihlo to čo Logitech - snaha ušetriť na každom rohu aj u svojich top produktov a snaha ponúkať len to čo sa bude vo veľkom predávať (Genius to nepostihlo, tí to majú ako filozofiu svojej spoločnosti už veľmi dlho). V ich ponuke teda nenájdeme len lacné reprozostavy, ale aj namakané 5.1 sety, oproti ktorým pôsobia aj Logitech Z5500 ako chudobný bratranec (Edifier S550D), či naozaj prepracované a kvalitné 2.0 zostavy u nás predávané za viac ako 400€ (Edifier S2000).


Základné parametre a údaje výrobcu

Výkon: 2x22W RMS @ 10% THD
Odstup Signál - šum: ≥95dB
Frekvenčný rozsah: 60Hz-20kHz
Skreslenie: ≤0.1%
Vstupná citlivosť: 850mV ± 50mV
Vstupná impedancia: 30kOhm
Typ vstupu: Stereo RCA porty (Cinch)
Nastavenie: Hlasitosť, Basy, Power
Basový menič: 5 palcov (131mm), magneticky tienený, 6Ohm
Výškový menič: 1 palec (25mm), magneticky tienený, 6Ohm
Rozmery: 168 x 290 x 214 (šírka x výška x hĺbka)
Hmotnosť: cca. 10kg (brutto)
Napájacie napätie: 120-220V

Ide teda o úplne triezve a realistické údaje, dodal by som snáď ešte to, že napájacie napätie je samozrejme závislé od krajiny, pre Európu je napájací rozsah 220-240V.


Balenie

Krabica v ktorej dostanete reproduktory je menšia ako by ste čakali, priestor v nej je využitý veľmi efektívne. Krabica samotná je veľmi ekonomická a snáď aj ekologická - pôsobí lacným dojmom. Či to je klad alebo zápor nechám na osobné posúdenie, u mňa bod k dobru. Reproduktory sú každý zvlášť zabalené vo fólii a usadené medzi dvoma polystyrénovými výplňami. Baleniu nemám čo vytknúť, aj keď mi krabica došla poškodená, reproduktorom vôbec nič nebolo. Osobitne sú pribalené káble - jeden signálový (jack - RCA) a jeden na prepojenie reproduktorov (holé pocínované konce) - na ňom je zaujímavé, že izolácia nie je farebne odlíšená, ako to býva zvykom, jeden vodič je ale medený a druhý hliníkový, v spojení s priehľadnou izoláciou teda nie je problém s ich identifikáciou a správnym napojením. Nechýba anglicko - francúzsky a v mojom prípade aj poľský manuál.
Recenzia reproduktorov Edifier R1900T II (100€)Recenzia reproduktorov Edifier R1900T II (100€)Recenzia reproduktorov Edifier R1900T II (100€)


Pohľad zvonka

Povrchová úprava je s imitáciou drevenej textúry, v mojom prípade v čiernej farbe. Na prednej strane je oddeliteľný kryt s látkovým poťahom. Odnímanie ale nejde ľahko a tenké plastové kolíčky idú pomerne hlboko, pravdepodobne teda nebude veľký problém ich zlomiť. Po odobratí tejto ochrannej "mriežky" konečne dostaneme možnosť vidieť, s čím máme dočinenia. 1" vysokotónový reproduktor má hemisférickú textilnú membránu, osadenú v oblo vyústenom zvukovode. Reproduktor je zapustený do prednej steny a pôsobí veľmi kvalitným dojmom, jeho cievka je chladená ferrofluidom (čo ale má aj svoje nevýhody). Jeho rámik je sčasti prekrytý päťpalcovým stredobasovým meničom, ktorý za výškačom vzhľadovo nijak nezaostáva. Membrána je tvorená mixom papiera a vlny, vystúžená je vlismi v štýle stredobasov Scan-Speak Revelator. Zavesenie je, ako inak, gumené (čo je podľa mňa lepšie ako často používaná plastová pena). Za zmienku ešte stojí povrchová úprava prednej steny s imitáciou koženky (či čoho). To že sa stredobas prekrýva s výškačom hodnotím ako pozitívnu vec, to že sú bližšie k sebe prispieva k lepšiemu frekvenčnému nadviazaniu týchto dvoch meničov.
Na vrchu zadnej steny sa u oboch reproduktorov nachádza bassreflex, ktorý je vytvorený plastovým nátrubkom s mierne zaobleným vyústením. Na ľavom reproduktore už nájdeme len pripájací pružinkový terminál, ktorý síce nie je tou najhájendovejšou z možností, plne ale zodpovedá cenovej kategórii. Zosilňovač sa nachádza v pravom reproduktore, tu je teda zadná strana o niečo pestrejšia. Na vrchu máme potenciometre na nastavenie úrovne hlasitosti a basov a dva páry RCA vstupov označené písmenami A a B. Vstup A je podľa manuálu s treble-shift funkciou, teda zvýrazňuje vyššie tóny. To je dobré hlavne pri mimoosovom posluchu (využijeme ak nemáme reproduktory nasmerované priamo na uši). Nastavenie basov zas bude využiteľné hlavne na prispôsobenie prednesu umiestneniu reproduktorov a charakteru miestnosti. Ovládanie hlasitosti bude slúžiť zrejme hlavne ako nastavenie vstupnej citlivosti, na bežné regulovanie hlasitosti je toto umiestnenie hodne nepraktické. Zo zadku ďalej trčí rebrovanie chladiča a na úplnom spodku nájdeme sieťový vypínač, prívodnú šnúru a terminál na pripojenie druhého reproduktora. Popis nad napájacou šnúrou hovorí o príkone 60W, čo opäť potvrdzuje triezvosť a realistickosť údajov o výstupnom výkone.
Celkovo teda ide o reproduktory s decentným dizajnom, pri odobratých sieťkach je ale jasné že nejde o úplne bežný výrobok. Ako výškač, tak stredobas totiž ukazujú že nie sú z lowendu. Viac by sa mi ale páčilo prichytenie reproduktorov skrutkami s imbusovou hlavou. Umiestnenie bassreflexu vzadu môže byť menšou nevýhodou, reproduktory nemôžu byť umiestnené bezprostredne pri stene. Chladič zvonku by mal prispieť k efektívnejšiemu odvodu tepla, ktoré sa nebude hromadiť vnútri a znižovať tak životnosť okolostojacich súčiastok. Korekcia výšok mohla byť riešená prepínačom, myslím že by to tak bolo praktickejšie. Regulácia hlasitosti vzadu môže a nemusí byť prekážkou. Osobne som zvyknutý na regulovanie hlasitosti priamo v OS (aj napriek tomu že som to kedysi odsudzoval, bol som nútený si zvyknúť). Je to takto pohodlnejšie a nespôsobuje to žiadne výrazné problémy.
Recenzia reproduktorov Edifier R1900T II (100€)Recenzia reproduktorov Edifier R1900T II (100€)Recenzia reproduktorov Edifier R1900T II (100€)Recenzia reproduktorov Edifier R1900T II (100€)Recenzia reproduktorov Edifier R1900T II (100€)


Pohľad zvnútra

Pri pohľade dovnútra ľavého reproduktora ma celkom zaskočil vodič použitý na prepojenie terminálu s výhybkou, dva tenké drôtiky typické pre úplne najlacnejšie reproduktory predávané po 15€. Absolútne nechápem čo výrobcu viedlo k takémuto kroku, od výhybky k reproduktorom totiž ide niečo čo by sa už dalo označiť za reprokábel (rovnaký kábel ako je dodaný na prepojenie reproduktorov medzi sebou). 20cm tohto kábla navyše by výrobné náklady absolútne nepoznačilo. Inak je to ale v znamení pozitív, na jednej stene je nalepené tlmenie a na spodku sú nalepené MDF kvádre ktorých úlohou bude najskôr zníženie objemu na hodnotu podobnú pravému reproduktoru. Výhybka je jednoduchá so strmosťou 6dB/oktávu, a čo je veľmi fajn, použitý kondenzátor je fóliový (zvykom býva osádzať bipolárne elektrolyty, tie sú lacnejšie, no na vyšších frekvenciách sa nesprávajú práve najlepšie, do výškovej časti výhybiek preto nie sú dobrou možnosťou - rozdiel medzi bipolárom a fóliovým kondenzátorom vo výhybke je na výškach celkom počuť). Výškač je navyše zatlmený 5W rezistorom (5W výkon na tom rezistore nebude nikdy v živote). Výhybka je priskrutkovaná na MDF kocku a tá je prilepená na stenu ozvučnice. Stredobasový reproduktor má relatívne veľký magnet (ale nie som ohromený, keďže podobne veľký magnet som videl u Geniusov HF1250x) s tienením, výškový reproduktor má neodýmový magnet, ktorý je vnútri a tienenie z princípu nepotrebuje. Navyše je na ňom osadený chladič (pri tom výkone si ale nemyslím že by bol naozaj nutný).
Zaujímavejšie sú útroby pravého reproduktora, tu sa totiž nachádza celá elektronika. Tú ženie prekvapivo veľký EI transformátor so symetrickým 15V 2A výstupom. Nie je teda potrebná náročná matika a aj z hlavy sa vieme dopočítať k výkonu 60VA, čo je, ako som už spomenul, napájanie úplne adekvátne deklarovanému výstupnému výkonu. Na prívodnom kábli sa nachádza poistkové puzdro a nejaká zaizolovaná súčiatka, pravdepodobne termistor (ktorý by mal zabezpečiť plynulejší nábeh transformátora pri zapnutí). Napájanie ďalej pokračuje na väčší plošný spoj, kde je usmernené mostíkom a filtrované dvoma, opäť prekvapivo veľkými, elektrolytmi s kapacitou 6800uF stavanými na napätie 35V. Pre porovnanie, v Geniusoch mám 4700uF/25V. 6800uF je na daný výkon viac než dosť, rovnako to je s napäťovou rezervou. Trochu mi tu ale chýbajú keramické kondenzátory, ktoré by vykompenzovali spínací čas diód v mostíku (tie veľké kondenzátory na toto nie sú "dosť rýchle"), ktoré by opäť výrobnú cenu nijak výrazne nezvýšili. Na tomto plošáku sa nachádza aj zosilňovač tvorený párom obvodov TDA2050, čo je veľmi bežný a pomerne primitívny integrovaný obvod pracujúci v triede AB. Účinnosť zosilňovačov tejto triedy je približne 75%, pri celkovom výstupnom výkone 44W RMS teda zožerie približne 58,7W, čo len potvrdzuje moje tvrdenia o adekvátnosti daného napájania. Zosilňovač by mal ďalej podľa výrobcu (ST microelectronics) mať veľmi nízke skreslenie, ochranu proti prehriatiu a skratu voči zemi. Skúšať to ale nebudem. Napájacie napätie zosilňovača bude približne ±20V, z čoho je tento integráč podľa datasheetu dať výstupný výkon čosi nad 20W do 8Ohm pri 0,5% skreslení, 35W do 4Ohm. Pre 6Ohm impedanciu by to mohlo byť kdesi medzi. Skreslenie sa pohybuje okolo hodnoty 0,1% vo väčšine výkonového rozsahu - to nie je nijak slávna hodnota, moderné integráče sa vedia udržať o rád a dokonca aj dva nižšie (ale takýto integráč môžte hľadať až u S2000, ktoré sú cenou v inej dimenzii). Medzi nedostatky patrí aj absencia oneskoreného pripojenia záťaže pri zapínaní (a naopak, skoršieho odpojenia pri vypínaní), čo vedie k lupaniu - pri zapínaní reproduktorov to ale problém nerobilo, pri vypínaní ale je istý čas od vypnutia počuť buchnutie. Maloobchodná cena tohto integráča sa pohybuje od 1,50€ za pajcované až po 3,30€ za originál. Peknou vecou okrem iného tiež je, že v signálovej ceste nie sú žiadne elektrolytické kondenzátory, čo opäť len prospeje kvalite prednesu. Plošný spoj zosilňovača je prepojený s pasívnym plošným spojom vstupu, jeden pár tienených vodičov vedie signál od regulácie hlasitosti ku každému z TDAčiek zvlášť, druhý pripája potenciometer nastavenia basov. Dosky plošných spojov sú pravdepodobne kuprextitové, čo opäť predstavuje menší rozdiel k lepšiemu oproti cuprexkartu (papier) používanému u lacnejších a menej kvalitných výrobkov. Ak tieto reproduktory berieme ako monitory, jednoduchosť zapojenia by sa dala hodnotiť pozitívne, je tu minimum prvkov zasahujúcich do signálu, niekomu by ale mohli vadiť slabé možnosti nastavenia. Použité súčiastky síce nie sú to najkvalitnejšie čo sa dá zohnať, nejde ale ani o súčiastky, ktoré sú zamerané na najnižšiu cenu. O trvácnosť týchto reproduktorov by som sa teda nebál, je tu minimum toho čo by sa mohlo pokaziť, najslabším bodom budú filtračné elektrolyty - ich životnosť ale v tomto prípade nie je skracovaná teplom z chladiča, vďaka slušnej napäťovej aj kapacitnej rezerve teda svoju úlohu budú podľa mňa plniť pekných pár rokov.
Recenzia reproduktorov Edifier R1900T II (100€)Recenzia reproduktorov Edifier R1900T II (100€)Recenzia reproduktorov Edifier R1900T II (100€)Recenzia reproduktorov Edifier R1900T II (100€)Recenzia reproduktorov Edifier R1900T II (100€)Recenzia reproduktorov Edifier R1900T II (100€)Recenzia reproduktorov Edifier R1900T II (100€)Recenzia reproduktorov Edifier R1900T II (100€)Recenzia reproduktorov Edifier R1900T II (100€)


Zvuk

Toto je asi to najhlavnejšie pre každého kto si tieto reproduktory zaobstará no zároveň niečo čím zaberiem najmenej riadkov. Tým najlepším budú pravdepodobne vysoké tóny, tie sú podané čisto a prekvapivo detailne. Zvuk reproduktorov je vyvážený, z počuteľného pásma nechýba nič, samozrejme s výnimkou hlbokých basov. Tie 5" menič jednoducho nepodá. Pri správnom rozložení budú mať reproduktory parádne vykreslenie priestoru. Hodia sa na nástrojovú hudbu aj na elektroniku kde nie je potreba reprodukcie oných hlbokých basov. Na filmy sa nehodia tak ako systémy so subwooferom (samozrejme ak ostávame v podobnej a nie nižšej cenovej relácii), svoj účel ale skvelo splnia aj pri takomto využití. Vždy je ale podstatné správne umiestnenie, treba mať napamäti že reproduktory musia mať svoj odstup od steny a pri nevhodnej konštalácii (reproduktory v rohu, holá stena za nimi a netlmená miestnosť) budú basy uhučané.

Tak som skúsil nejaký ten menší soundtest s umiestnením ktoré mi tak nehovadilo basy:
Najviac som skúšal rock a metal, tu reproduktorom vôbec nič nechýba, parádne vykreslenie priestoru, pekne podané a zrozumiteľné činely, gitarám a dokonca ani basgitare nechýbajú gule (ani u KoRnu), kopák je podaný vrámci možností, nevybíja dych, ale dáva o sebe vedieť.
Queens of the Stone Age - No one Knows: veľmi dobré, počuť aj drobné detaily (a zrejme by ich s lepším zdrojom bolo počuť ešte viac), vo zvuku je všetko, len basgitara by mohla byť trochu čitateľnejšia
Kate Havnevik - New Day: celkom parádička, tu mi nechýbalo vôbec nič a vôbec nič mi nevadilo
The prodigy - Omen: má to šťavu, basy bijú celkom slušne, no na väčších reproduktoroch by to bolo proste lepšie. Hlbšie basy ktoré by to doplnili do dokonalosti tomu proste chýbajú
Gengsterský hiphop (Young Jeezy feat. Kanye West - Put On, Bei Maejor - Lights down Low) - ak vám stačí že budete počuť o čom autor repuje, fajn, ak chcete z tejto hudby zachytiť tú podstatu, tieto reproduktory zlyhávajú. Je počuť že sa basáčiky o čosi snažia, na hento ale nemajú. Na takúto hudbu sú bez dokúpenia subwoofera nevhodné.


Praktické skúsenosti

Musel som kvôli nim odsunúť stôl od steny a aj napriek tomu že za neho prečnievajú, nemôžem mať monitor na jednej úrovni s ich prednou hranou, pretože by som ho mal príliš blízko pri ksichte. V izbe bez akéhokoľvek akustického tlmenia a viacmenej v rohu dostávam pomerne nekonkrétne basy. Tiež treba pri ich kúpe rátať s dokúpením dobrej zvukovej karty (ak ju nemáte), z integrovanej nie je šanca naplno využiť výhody tých, na svoju cenu prekvapivo dobrých, výškačov. Osobne idem do externej zvukovej karty (Audiotrak Prodigy Cube ak sa pošťastí), čo mi pridá hardvérovú reguláciu hlasitosti vpredu. Potenciometre regulácie na reproduktoroch sú dosiahnuteľné aj napriek tomu že sú vzadu, pri ich pravidelnom používaní ale podľa mňa hrozí nejaká nepekná a nezdravá vec so zápästím. Vypínanie je takisto dosiahnuteľné, väčšinou ale na neho zabudnem alebo sa mi ho použiť proste nechce. A so zabúdaním je problém, nakoľko človek nemá ako vedieť že sú reproduktory zapnuté, prítomná nie je žiadna indikácia. Nepretržitá prevádzka by ale nemala nijak výrazne vadiť, transformátor ani zosilňovač sa nijak neprimerane nezohrievajú (u transformátora je to vlastne ťažko zistiť, ale necítim že by bol pravý reproduktor zospodu teplý). Kúpu teda môžem odporúčiť, podľa mňa ide určite o kvalitnejšiu vec ako je napríklad Behringer MS40, s nejakými smiešnymi vecami od Geniusu alebo Creative ich porovnávať ani nebudem. Jediné čo by mi spôsobilo dilemu pri rozhodovaní by boli Microlab Solo6C a Microlab PRO1, ktoré zrejme ponúknu viac po kvantitatívnej stránke, bohvie ale ako to bude s tou kvalitatívnou, keďže Solo majú dosť poddimenzované transformátory ktoré potom dosť hrejú, PRO1 sú zase zbytočne komplikované.


Plusy

+ Veľmi dobré meniče (za tú cenu)
+ Použitý adekvátny zdroj (dnes dosť rarita)
+ Súčiastky volené tak aby nemali negatívny dopad na kvalitu zvuku
+ Veľmi jednoduchý dizajn (plus pre spoľahlivosť aj pre kvalitu výstupu)


Mínusy

- Basy by mohli ísť hlbšie
- Niekomu môžu vadiť zle dostupné ovládacie prvky
- WTF drôtiky v ľavom reproduktore



EDIT:
tak som si ich zmeral, nemám bezdozvukovú komoru, takže to nebude úplne dokonale presné a je to relevantné až od tej gating frequency (niečo pod 300Hz), merané 48kHz vzorkovacou frekvenciou, meranie teda končí na polovičnej frekvencii.
Recenzia reproduktorov Edifier R1900T II (100€)
Je tam mierne prevýšenie okolo 1300Hz a mierny pokles okolo 3kHz, ale celé sa to drží v rozmedzí +-4dB v rozsahu f3-21kHz, čo je na takéto repráčiky viac než slušný výsledok.







_________________

Site 1:AMD Ryzen 9 7900 + Noctua NH-P1 + Conductonaut; 2x16GB DDR5 6000MHz CL36; ROG Strix B650E-I; ROG Strix RX5700XT (deshroud); Samsung 980 PRO 2TB; Jonsplus i100 + 2x Arctic P14 + 3x Phanteks T30; Corsair SF750; Dell U2718Q; Corsair K70 mk.2 Low Profile + Logi G500s; miniDSP 2x4HD + 2xT-AMP + BMR+1138SMF/Scarlett Solo + ATH-M50x STS
LG OLED65CX; Onkyo TX-RZ740; 5.1.2 DIY speaker setup (Dayton ND/Peerless NE25, Dayton UM-10 + Monacor SAM-500D); Xbox SeX; Synology DS418 + 4x4TB WD Red + 2x PureWings2 92; MikroTik RB4011iGS+5HacQ2HnD-IN + Gigabit Antik
Site 2:intel Core i7 4770K delid@4.3GHz + SilverStone HE02 + Conductonaut; 16GB DDR3; Asus Z87-PLUS; Asus ROG Strix RX5700XT + 2xNF-F12 + Conductonaut; 250GB EVO 840 + 1TB QVO 860; Fractal Define R4 + 2× Noctua NF-A14 FLX + 2x Noctua NF-A14 ULN; Seasonic P-660; Dell P2417H/LG 49UH661V; Logitech Multimedia Keyboard & G5; Synology DS218play + 2x2TB WD Red; MikroTik hAP AC2 + Antik + IPSec tunnel to Site 1
Mobile:Galaxy S23, Shanling UA1s + Urbanfun Hybrid/Sony WF-1000XM3
Work:Latitude 7410 (Win11), 2x P2421D, WD19TBS
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Recenzia reproduktorov Edifier R1900T II (100€)

Registrovaný: 25.01.13
Prihlásený: 28.03.24
Príspevky: 4834
Témy: 22
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 26.02.2013 12:06

pekná recenzia len jedno nechápem prečo si kupoval tie geniusy,pri tvojich znalostiach by si dokázal niečo vyrobiť aj sám(kúpiť odpálené repro a nahádzať tam vlastné súčiastky)


Online

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Recenzia reproduktorov Edifier R1900T II (100€)

Registrovaný: 02.07.06
Prihlásený: 28.03.24
Príspevky: 14180
Témy: 312
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOnline : 26.02.2013 12:36

Pekna recenzia, ktorou si ma dost potesil. Chcem si zriadit nejake slusnejsie repro ku praci, kedy mi sluchadla vadia a premyslal som nad monitormi. Najskor som chcel Kurzweil KS40, potom ESI Aktiv 05 ktore su ale ovela drahsie. Tieto vyzeraju sko slusny kompromis. Trochu sa ale bojim tych bassov. Za normalnych okolnosti mi ich absencia nevadi, ale pri praci pocuvam hlavne elektronicku hudbu a tam by to vadit mohlo. Daju sa ale zohnat aj u nas, takze ich mozno vyskusam.







_________________
PODPIS BOL UPRAVENÝ / ZMAZANÝ Z DÔVODU PORUŠOVANIA PRAVIDIEL FÓRA!
Offline

Správca fóra
Správca fóra
Recenzia reproduktorov Edifier R1900T II (100€)

Registrovaný: 14.12.05
Príspevky: 10614
Témy: 69
Bydlisko: Košice
Príspevok Napísal autor témyOffline : 26.02.2013 17:29

Smith Wesson: chcel som reproduktory čo najrýchlejšie a DIY by som robil niekoľko mesiacov. A navyše DIY v tejto cenovej relácii je dosť nevýhodné (nemáš šancu postaviť niečo obdobnej kvality v podobnej cene). Na doma si plánujem niekedy v budúcnosti spraviť aktívne reproduktory, to bude ale investícia okolo 500€...







_________________

Site 1:AMD Ryzen 9 7900 + Noctua NH-P1 + Conductonaut; 2x16GB DDR5 6000MHz CL36; ROG Strix B650E-I; ROG Strix RX5700XT (deshroud); Samsung 980 PRO 2TB; Jonsplus i100 + 2x Arctic P14 + 3x Phanteks T30; Corsair SF750; Dell U2718Q; Corsair K70 mk.2 Low Profile + Logi G500s; miniDSP 2x4HD + 2xT-AMP + BMR+1138SMF/Scarlett Solo + ATH-M50x STS
LG OLED65CX; Onkyo TX-RZ740; 5.1.2 DIY speaker setup (Dayton ND/Peerless NE25, Dayton UM-10 + Monacor SAM-500D); Xbox SeX; Synology DS418 + 4x4TB WD Red + 2x PureWings2 92; MikroTik RB4011iGS+5HacQ2HnD-IN + Gigabit Antik
Site 2:intel Core i7 4770K delid@4.3GHz + SilverStone HE02 + Conductonaut; 16GB DDR3; Asus Z87-PLUS; Asus ROG Strix RX5700XT + 2xNF-F12 + Conductonaut; 250GB EVO 840 + 1TB QVO 860; Fractal Define R4 + 2× Noctua NF-A14 FLX + 2x Noctua NF-A14 ULN; Seasonic P-660; Dell P2417H/LG 49UH661V; Logitech Multimedia Keyboard & G5; Synology DS218play + 2x2TB WD Red; MikroTik hAP AC2 + Antik + IPSec tunnel to Site 1
Mobile:Galaxy S23, Shanling UA1s + Urbanfun Hybrid/Sony WF-1000XM3
Work:Latitude 7410 (Win11), 2x P2421D, WD19TBS
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Recenzia reproduktorov Edifier R1900T II (100€)

Registrovaný: 13.10.06
Príspevky: 11345
Témy: 135
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 27.02.2013 7:53

V pohode recka, len je skoda ze neprisla tak o rok skor... Kupil by som toto a nie tie sk**vené polské Kratory :lol:







_________________
i7 4790 | 16GB DDR3 | GTX690 + GTX670 PhysX dedicated | 128GB + 256GB SSD | 1TB HDD | DELL U2412M | Logitech G710+ | Logitech MX518 | Galaxy S4 | 2014 Mazda3
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 27.02.2013 7:58

Skoda toho ovladania na zadnej stene.


Offline

Správca fóra
Správca fóra
Recenzia reproduktorov Edifier R1900T II (100€)

Registrovaný: 14.12.05
Príspevky: 10614
Témy: 69
Bydlisko: Košice
Príspevok Napísal autor témyOffline : 27.02.2013 8:12

eXistenZ: nebyť toho tvojho rozhodovania medzi Kratormi a Edifiermi S330D, doteraz by som o značke Edifier nevedel. A pritom majú veľmi podarené produkty







_________________

Site 1:AMD Ryzen 9 7900 + Noctua NH-P1 + Conductonaut; 2x16GB DDR5 6000MHz CL36; ROG Strix B650E-I; ROG Strix RX5700XT (deshroud); Samsung 980 PRO 2TB; Jonsplus i100 + 2x Arctic P14 + 3x Phanteks T30; Corsair SF750; Dell U2718Q; Corsair K70 mk.2 Low Profile + Logi G500s; miniDSP 2x4HD + 2xT-AMP + BMR+1138SMF/Scarlett Solo + ATH-M50x STS
LG OLED65CX; Onkyo TX-RZ740; 5.1.2 DIY speaker setup (Dayton ND/Peerless NE25, Dayton UM-10 + Monacor SAM-500D); Xbox SeX; Synology DS418 + 4x4TB WD Red + 2x PureWings2 92; MikroTik RB4011iGS+5HacQ2HnD-IN + Gigabit Antik
Site 2:intel Core i7 4770K delid@4.3GHz + SilverStone HE02 + Conductonaut; 16GB DDR3; Asus Z87-PLUS; Asus ROG Strix RX5700XT + 2xNF-F12 + Conductonaut; 250GB EVO 840 + 1TB QVO 860; Fractal Define R4 + 2× Noctua NF-A14 FLX + 2x Noctua NF-A14 ULN; Seasonic P-660; Dell P2417H/LG 49UH661V; Logitech Multimedia Keyboard & G5; Synology DS218play + 2x2TB WD Red; MikroTik hAP AC2 + Antik + IPSec tunnel to Site 1
Mobile:Galaxy S23, Shanling UA1s + Urbanfun Hybrid/Sony WF-1000XM3
Work:Latitude 7410 (Win11), 2x P2421D, WD19TBS
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Recenzia reproduktorov Edifier R1900T II (100€)

Registrovaný: 03.11.06
Prihlásený: 26.03.24
Príspevky: 1759
Témy: 41
Bydlisko: Prešov
Príspevok NapísalOffline : 27.02.2013 8:15

Napríklad také štúdiové monitory majú vo väčšine ovládanie na zadnej strane. Zrejme aj tu sa počíta, že užívateľ má nejakú ext. zvukovku, alebo ext. volume pot.

Ináč toto sú super repro za pár korún http://www.muziker.sk/studio-podium/nah ... eil-KS-40A







_________________
Oldcore user
Offline

Správca fóra
Správca fóra
Recenzia reproduktorov Edifier R1900T II (100€)

Registrovaný: 14.12.05
Príspevky: 10614
Témy: 69
Bydlisko: Košice
Príspevok Napísal autor témyOffline : 27.02.2013 18:57

No komentár k tým Kurzweilom tam písal nejaký vtipkár, R1900T lepšie ako tie Kurzweily. A ešte tu máme Edifier RT1600 Plus (ring radiator výškač, kompozitný basák), Microlab PRO1 alebo Microlab Solo6C (a tie už budú podľa mňa vedieť aj celkom pekne zabasovať).
Takisto ten A vstup so zosilnením výšok má svoj význam.







_________________

Site 1:AMD Ryzen 9 7900 + Noctua NH-P1 + Conductonaut; 2x16GB DDR5 6000MHz CL36; ROG Strix B650E-I; ROG Strix RX5700XT (deshroud); Samsung 980 PRO 2TB; Jonsplus i100 + 2x Arctic P14 + 3x Phanteks T30; Corsair SF750; Dell U2718Q; Corsair K70 mk.2 Low Profile + Logi G500s; miniDSP 2x4HD + 2xT-AMP + BMR+1138SMF/Scarlett Solo + ATH-M50x STS
LG OLED65CX; Onkyo TX-RZ740; 5.1.2 DIY speaker setup (Dayton ND/Peerless NE25, Dayton UM-10 + Monacor SAM-500D); Xbox SeX; Synology DS418 + 4x4TB WD Red + 2x PureWings2 92; MikroTik RB4011iGS+5HacQ2HnD-IN + Gigabit Antik
Site 2:intel Core i7 4770K delid@4.3GHz + SilverStone HE02 + Conductonaut; 16GB DDR3; Asus Z87-PLUS; Asus ROG Strix RX5700XT + 2xNF-F12 + Conductonaut; 250GB EVO 840 + 1TB QVO 860; Fractal Define R4 + 2× Noctua NF-A14 FLX + 2x Noctua NF-A14 ULN; Seasonic P-660; Dell P2417H/LG 49UH661V; Logitech Multimedia Keyboard & G5; Synology DS218play + 2x2TB WD Red; MikroTik hAP AC2 + Antik + IPSec tunnel to Site 1
Mobile:Galaxy S23, Shanling UA1s + Urbanfun Hybrid/Sony WF-1000XM3
Work:Latitude 7410 (Win11), 2x P2421D, WD19TBS
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Recenzia reproduktorov Edifier R1900T II (100€)

Registrovaný: 03.11.06
Prihlásený: 26.03.24
Príspevky: 1759
Témy: 41
Bydlisko: Prešov
Príspevok NapísalOffline : 27.02.2013 19:35

Ja som nepísal, že lepšie.. len že z tých lacných je to tiež fajn voľba.







_________________
Oldcore user
Offline

Správca fóra
Správca fóra
Recenzia reproduktorov Edifier R1900T II (100€)

Registrovaný: 14.12.05
Príspevky: 10614
Témy: 69
Bydlisko: Košice
Príspevok Napísal autor témyOffline : 27.02.2013 19:57

Ja som nepísal že si písal :lol: ja som reagoval na komentár čo ktosi napísal na tej stránke čo si linkol

BTW spravil som menší soundtest, dojmy som doplnil do pôvodného príspevku







_________________

Site 1:AMD Ryzen 9 7900 + Noctua NH-P1 + Conductonaut; 2x16GB DDR5 6000MHz CL36; ROG Strix B650E-I; ROG Strix RX5700XT (deshroud); Samsung 980 PRO 2TB; Jonsplus i100 + 2x Arctic P14 + 3x Phanteks T30; Corsair SF750; Dell U2718Q; Corsair K70 mk.2 Low Profile + Logi G500s; miniDSP 2x4HD + 2xT-AMP + BMR+1138SMF/Scarlett Solo + ATH-M50x STS
LG OLED65CX; Onkyo TX-RZ740; 5.1.2 DIY speaker setup (Dayton ND/Peerless NE25, Dayton UM-10 + Monacor SAM-500D); Xbox SeX; Synology DS418 + 4x4TB WD Red + 2x PureWings2 92; MikroTik RB4011iGS+5HacQ2HnD-IN + Gigabit Antik
Site 2:intel Core i7 4770K delid@4.3GHz + SilverStone HE02 + Conductonaut; 16GB DDR3; Asus Z87-PLUS; Asus ROG Strix RX5700XT + 2xNF-F12 + Conductonaut; 250GB EVO 840 + 1TB QVO 860; Fractal Define R4 + 2× Noctua NF-A14 FLX + 2x Noctua NF-A14 ULN; Seasonic P-660; Dell P2417H/LG 49UH661V; Logitech Multimedia Keyboard & G5; Synology DS218play + 2x2TB WD Red; MikroTik hAP AC2 + Antik + IPSec tunnel to Site 1
Mobile:Galaxy S23, Shanling UA1s + Urbanfun Hybrid/Sony WF-1000XM3
Work:Latitude 7410 (Win11), 2x P2421D, WD19TBS
Odpovedať na tému [ Príspevkov: 11 ] 


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. EDIFIER R1280DB

v Externé zariadenia

8

835

27.11.2018 15:47

KocuR Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. edifier r1700bt zvukovka ?

v Externé zariadenia

2

228

17.12.2022 7:51

tatko Tom Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. I: repro Edifier s330d

v Informujem sa

1

255

15.10.2014 19:18

Miso122 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. reproduktory, zostava Edifier S550 Rev2 5.1 za 460 eur

v Externé zariadenia

9

793

17.10.2013 19:17

KocuR Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Edifier r1280DB vs 1700BT vs 20000bt

v Externé zariadenia

11

526

04.02.2021 14:42

kllr007 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Recenzia zostavy

v PC zostavy

18

952

03.12.2008 17:26

michal1313 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Recenzia - notebook

v Notebooky a netbooky

1

807

07.11.2009 18:57

ac.milan Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. chrapcanie reproduktorov

v Zvuk

1

575

11.09.2011 21:28

petr1991 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Rozmiestnenie reproduktorov.

v Zvuk

18

2345

22.08.2010 16:32

mirom Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Praskanie reproduktorov

v Zvuk

1

891

11.01.2012 20:37

Qpkqkma Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Prestavba reproduktorov.

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2 ]

v Zvuk

45

3117

26.01.2012 19:48

mirom Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Stavba reproduktorov

v Zvuk

5

13213

06.09.2009 21:56

jefitto Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Kupa reproduktorov

v Ostatné

12

723

29.12.2010 11:27

KocuR Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Stavba reproduktorov

v Elektronika

2

1029

09.04.2008 21:52

belic Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Výber reproduktorov

v Zvuk

10

845

11.08.2007 23:40

Spirit Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. VYBER REPRODUKTOROV

v Zvuk

2

472

21.12.2010 8:36

ATI555 Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra