Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 36 ] Choď na stránku: 1, 2 ďalšia
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 30.11.07
Príspevky: 2068
Témy: 85
Príspevok NapísalOffline : 15.08.2009 21:24

Recenzia: Apple iPod Touch 2G

Recenzia: Apple iPod Touch 2G


ÚVOD


Prístroje značky Apple ponúkajú jedinečnú kombináciu kvality, výkonu, no a samozrejme štýlu, čoho asi najlepším príkladom je úspešná séria hudobných prehrávačov iPod. Po veľkolepom predstavení iPhonu, a veľkom úpechu, ktorý tento prístroj zaznamenal, si trh zamiloval vzhľad tejto hračky, na čo Apple reagoval predstavením multimediálneho prehrávača, ktorý je klonom telefonujúcej verzie. Odstránením GSM modulu, zoštíhlením tela, a ubraním pár funkcií Apple elegantne rozšíril túto rodinu iPodov o prístroj menom iPod Touch. My sa dnes na tento najzábavnejší iPod bližšie pozrieme v najnovšej verzii - 2G (2. generácia)…


BALENIE

iPod Touch 2G sa dodáva v malej priesvitnej PVC krabičke o rozmeroch cca 125 × 75 × 20 mm … iPod je vsadený medzi dve platničky, takže o bezpečnosť pri preprave je dobre postarané... Priznám sa, tak drahý prístroj by sa patrilo zabaliť o niečo luxusnejšie, a nie do tohto lacno pôsobiaceho plastu ... Ale to je v podstate jedno, keďže po vybalení aj tak niekde na polici obal zapadne prachom …

Recenzia: Apple iPod Touch 2G

OBSAH BALENIA


Tak ako balenie, aj obsah balenia je bohužiaľ strohý ... V balení okrem samotného iPodu nájdete:

- slúchadlá
- kábel USB 2.0
- dock adapter
- leštiacu handričku
- návod na obsluhu

Recenzia: Apple iPod Touch 2G

No a ešte by som bol zabudol na milú a “štedrú” pozornosť podniku, ktorou sú …

- 2 jablkové samolepky

Recenzia: Apple iPod Touch 2G



Takže vybaľovanie máme úspešne za sebou, a teraz k samotnému iPodu Touch 2G …


DIZAJN

Dizajn je jedna z vecí, ktoré sa hodnotia veľmi ťažko. Každý ma iný vkus a preto po tejto stránke prístroj nebudem veľmi hodnotiť … Takže hodnotenie dizajnu nechám na každého jedného z vás… Poviem len toľko, že je to krásny kus elektroniky… Tenučký čierno strieborný kvádrik na prvý pohľad zaujme svojimi čistými líniami v štýle Apple produktov… Na zadnej strane je tiež vygravírované jabĺčko a nápis iPod... V jednoduchosti je krása, a preto ja osobne pokladám dizajn za dokonalý …

Recenzia: Apple iPod Touch 2G

ROZMERY


iPod Touch 2G so svojími rozmerni 110 x 61,8 x 8,5 mm perfektne padne do dlane. Mne osobne sa iPod Touch 2G oveľa lepšie drží v ruke ako iPhone 3G (115,5 x 62 x 12 mm). Oproti prvej generácii má iPod viac zaoblené hrany, a je tiež perfektne tenký, takže celkovo ide o veľmi kompaktný prístroj o hmotnosti 115 gramov, ktorý perfektne padne do vrecka saka/nohavíc ...

Recenzia: Apple iPod Touch 2G

SPRACOVANIE

O kvalite konštrukcie snáď ani netreba hovoriť. Konštrukcia iPodu je ako vždy absolútne poctivá, a preto po konštrukčnej stránke nemám tiež čo vytknúť … Spracovanie je jedným slovom fantastické… Nikde nič nevrže, neprehýba sa, proste tak ako je to zvykom u Apple … Multidotykový displej je krytý tvrdeným minerálnym sklom, ktorý len tak ľahko nepoškriabete. Daňou za to, je ale náchylnosť na odtlačky prstov, takže pribalená hadrička by mala byť vždy po ruke… Opakom odolného tvrdeného minerálneho skla vpredu je zadný vysoko lesklý plášť z nehrzdzavejúcej ocele, ktorý je extrémne náchylný na škrabance. Už po pár dňoch používania sa z krásnej ocele stalo miesto plné škrabancov, a vyzeralo to tak, ako keby som iPod drhol šmirgľom. Určite by som radšej uvítal kryt s matnou povrchovou úpravou (ako má napríklad iPod Nano 4G), lebo tá leštená oceľ je strašne nepraktická, a vyzerá dobre akurát na propagačných fotografiách... Takže celkový dojem z iPodu je výborný, a nebyť toho lesklého "zadku", tak nemám čo vytknúť …

Recenzia: Apple iPod Touch 2G

TLAČIDLÁ, KONEKTORY


Na iPode Touch 2G nájdete celkovo 3 tlačidlá ... Na vrchnej hrane sa nachádza vypínacie/zapínacie tlačidlo (power button), s ktorým buď iPod úplne vypnete, alebo ho iba uspíte ... Pokiaľ chcete iPod vypnúť treba tlačidlo držať cca 3 sekundy, potom sa vám na displeji zobrazí lišta, s ktorou iPod vypnete... Ja osobne vo vypínaní iPodu nevidím nejaký význam, preto ho nikdy nevypínam, ale krátkym stlačením ho uvediem iba do sleep modu, a opätovným stlačením tlačidla mám iPod za zlomok sekundy prebudený ... Pokiaľ by som ho vypínal tak nabiehanie iPodu trvá cca 30 sekúnd ... Na ľavej hrane pribudlo dvojtlačidlo na ovládanie hlasitosti, s ktorým ovládate hlasitosť aj keď je iPod zamknutý ... No a posledné tlačidlo na iPode je na prednej strane (home button). Funkciu to ma takú, že pokiaľ ste kdekoľvek tak s týmto "kolieskom" sa vždy dostanete na hlavnú obrazovku (home screen) ... Pokiaľ home stlačíte dvakrát, zobrazí sa vám lišta na ovládanie hudobného prehrávača ... Na spodnej hrane sa nachádzajú 2 konektory. Klasický hudobný 3.5 mm jack konektor a applovský systémový dock konektor, s ktorým iPod nabíjate a synchronizujete s PC ...

Recenzia: Apple iPod Touch 2G

Recenzia: Apple iPod Touch 2G

Recenzia: Apple iPod Touch 2G

Recenzia: Apple iPod Touch 2G

VÝKON

O výkon celého zariadenia sa stará procesor ARM 11, ktorý tyká na 532 MHz ...iPod Touch 1G/iPhone 1G/iPhone 3G disponujú procesorom o frekvencii 412 MHz ... iPod Touch 2G je teda výkonejší ako tieto 3 zariadenia ... Samozrejme iPod Touch 2G zaostáva za nedávno predstaveným iPhonom 3G S, ktorý má procesor novšej ARM generácie (Cortex A8) nataktovaný na 600 MHz (iPhone 3G S je od iPodu Touch 2G výkonnejší o cca 20%) ... Čo sa týka grafického výkonu, tak o to sa stará GPU PowerVR MBX Lite... Ešte dodám, že iPod Touch 2G disponuje pamäťou RAM o kapacite 128 MB ...

DISPLEJ


Hlavnou dominantou iPodu je samozrejme 3,5" multi-touch displej zobrazujúci 16 miliónov farieb v rozlíšení 480 x 320 (jemnosť 163 pixelov na palec) ... Ako už bolo povedané, displej je krytý sklom, takže o odslesky tu je dobre postarané. Jas aj čitateľnosť na priamom slnku, či z ostrých uhlov sú aj napriek tomu výborné. Displej je kapacitný, takže iPod reaguje aj na najmenší dotyk prsta so sklenenou vrstvou displeja ... Pri dotyku by sa, ale zišla nejaká spätná odozva v podobe slabšej vibrácie ... Displej rozhodne patrí medzi súčasnú špičku, a jeho obraz je nádherný... Samozrejme použitím LED podsvietenia, alebo AMOLED technológie by bol ešte lepší, ale to by zase predražilo už aj tak drahý iPod ... Na záver ešte dodám, že jas displeja sa dá v nastaveniach manuálne regulovať, a tiež je jas automaticky regulovaný svetelným senzorom na prednej strane, a tým sa elegantne šetrí batéria ...

Recenzia: Apple iPod Touch 2G

Recenzia: Apple iPod Touch 2G

UŽÍVATEĽSKÉ ROZHRANIE

Uživateľksé rozhranie, je tak ako je známe z iPhonu veľmi intuitívne a oku prívetivé ... Grafické spracovanie prostredia je na excelentnej úrovni, a to je jeden z ťahákov úspešnosti iPhonu/iPodu Touch ... Ide o štýl, dizajn a grafiku ... iPod nemá žiadnu úvodnú plochu, stand-by screen, po odomknutí sa hneď zobrazí menu s čiernym pozadím a typickými ikonkami v zaoblených štvorcoch, ktoré tak preslávili iPhone ... Takýchto obrazoviek môžete mať niekoľko, a jednoduchým ťahom prsta medzi nimi listujete ... Ja osobne mám väčšinou zaplnené 3, maximálne 4 obrazovky... Ikonky si samozrejme môžete ľubovolne presúvať (krátkym podržaním ľubovoľnej ikonky sa všetky roztrasú, a ťahom prsta ju presuniete na dané miesto) ... V dolnej časti obrazovky sa ešte nachádza akýsi sivý dock, do ktorého si môžete dať napríklad 4 najpoužívanejšie aplikácie ... Horná časť je vyhradená na zobrazenie času, a indikátoru stavu batérie...

Recenzia: Apple iPod Touch 2G Recenzia: Apple iPod Touch 2G Recenzia: Apple iPod Touch 2G

SYSTÉM

Operačný systém iPodu Touch 2G je postavený na OS X ... Dalo by sa teda povedať, že je to "mobilný OS X" ... Podstatné je ale to, že UI časť tohto systému je navrhnutá tak, aby bola čo najoptimálnejšia pre ovládanie prstom/prstami ... Vďaka tomu je ovládanie skutočne rýchle a jednoduché, a už za okamih sa mi dostalo do krvi ... Rýchlosť celého systému je výborná, priam excelentná ... Ešte sa mi nestalo aby iPod zamrzol/prestal reagovať, takže som ho ešte nikdy nemusel resetnúť (súčasným podržaním tlačidla POWER a HOME na cca 10 sekúnd) ... V položke Nastavenia nájdete všetko potrebné k nastaveniu systému... Po update na najnovšiu verziu sa iPod ešte o niečo viac zrýchli... Najnovšia verzia systému 3.0, ktorá bola uvoľnená 17. Júna 2009 prináša hneď niekoľko vylepšení, ktoré si popíšeme pri jednotlivých funkciách iPodu... Tu spomeniem len jednu, a tým je funkcia Spotlight, ktorá sa nachádza naľavo od domácej obrazovky, a jej funkciou je prehľadať kompletný obsah iPodu na základe zadaného písmena/výrazu... Systém 3.0 je už konečne plne lokalizovaný do slovenského jazyka, ale mne osobne viac vyhovuje angličtina (screenshoty som, ale robil v slovenčine)... Za update na OS 3.0 si Apple od užívateľov iPodu Touch pýta 7.99 €, čomu dosť dobre nerozumiem, keďže iPhonisti majú update zdarma ...

Recenzia: Apple iPod Touch 2G Recenzia: Apple iPod Touch 2G Recenzia: Apple iPod Touch 2G Recenzia: Apple iPod Touch 2G

A teraz sa konečne pozrieme na samotné funkcie iPodu ...

AUDIO

Najdôležitejšou vlastnosťou každého iPodu je samozrejme prehrávanie hudby... iPod touch 2G zvládne štandardné zvukové formáty AAC a MP3 (až do 320 Kb/s), MP3 VBR skladby, AAC s DRM ochranou (iTunes Store), a súbory vo formátoch Apple Lossless, AIFF a WAV ... Hudobnému prehrávaču z hľadiska funkcií nechýba v podstate nič ... Hudobný prehrávač, vie samozrejme hrať aj na pozadí. Veľmi dobre je spracované triedenie skladieb ... Skladby sa dajú triediť podľa interpretov, albumov, žánrov, a pod... Samozrejme nechýba ani vytváranie playlistov, podpora audiokníh atď ... V hudobnom prehrávači si môžete aj hodnotiť skladby podľa obľúbenosti od * až po *****, nechýba ani náhodný výber, opakovanie skladby ... Po preklopení iPodu na šírku sa zobrazí veľmi efektné grafické prostredie CoverFlow, ktoré vám zobrazí obaly albumov, a vy medzi nimi jednoducho listujete pohybom prsta ... Po klepnutí na jednotlivý obal sa zobrazí zoznam skladieb, no a klepnutím na jednotlivú skladbu sa začína samotné prehrávanie ... Pri prehrávaní skladby sa zobrazia klasické hudobné tlačidlá na ovládanie skladby: play/pause, dopredu/dozadu, a pod nimi sa ešte nachádza ovládanie hlasitosti ... Horná lišta zase slúži na pretáčanie skladby (pohybom prsta hore/dole sa pretáčanie zrýchli/spomalí), a je tu tiež časový údaj o prehrávanej skladbe, a o skončení prehrávania ... Trochu od ruky je 22 stupňový ekvalizér, lebo ten je v nastaveniach, a nie priamo v hudobnom prehrávači... Ten sa, ale nedá nastaviť manuálne, čo je veľká škoda, a preto si budete musieť vystačiť s 22 prednastavenými režimami (Pop, Rock, Zvýraznené basy atď...). Ďaľej v nastaveniach okrem EQ sa zapína/vypína vyrovnávanie hlasitosti a tiež si tu môžete nastaviť volume limit ... Po update na OS 3.0 tu pribudla nová funkcia Shake to Shuffle (jednoduchým potrasením iPodu sa aktivuje náhodné prehrávanie)...

Recenzia: Apple iPod Touch 2G Recenzia: Apple iPod Touch 2G Recenzia: Apple iPod Touch 2G Recenzia: Apple iPod Touch 2G Recenzia: Apple iPod Touch 2G Recenzia: Apple iPod Touch 2G

Čo sa týka samotného zvukového prejavu, tak zvukový výstup je hlasný a kvalitný, o tom niet pochýb... Musím, ale povedať, že sa nepokladám za audiofila, alebo profesionála v tejto oblasti, preto sa mi iPod po zvukovej stránke hodnotí ťažko ... Ale musím povedať, že iPod je zvukovo na veľmi vysokej úrovni a ponúka bohatý zvukový zážitok s výraznými hlbokými tónmi a skvelou hlasovou tonalitou ... Podľa mňa čistota a kvalita prednesu uspokoja aj veľmi náročných poslucháčov... To, ale samozrejme treba najprv vymeniť dodávané slúchádlá (alebo skôr šumitka ?!) za niečo kvalitnejšie, lebo tie špunty čo pribalil Apple nestoja za nič a hrajú naozaj hrozne a príšerne ! Ja osobne preferujem špunty, a preto používam osvedčenú kvalitu Sennheiser CX 300, aj keď po update na OS 3.0 som zakúpil a používam Bluetooth slúchadlá NOKIA BH-504, ktoré hrajú naozaj skvelo... Apple totiž v starších verziách OS nesprístupnil pre iPod Touch 2G Bluetooth, a ten sa objavil až teraz (po cca roku !), pri najnovšom OS 3.0... Bluetooth sa dá jedine využiť na spárovanie BT stereo slúchadiel s podporu hudobného profilu A2DP, alebo tiež na prepojenie s autorádiom, pre bezdrôtové streamovanie hudby do reproduktorov auta... BT na iPode Touch 2G na nič iné nemá využitie... Pokiaľ spárujete iPod s BT slúchadlami, tak hlasitosť je možné ovládať už iba cez tlačidlá na slúchadlách, cez iPod sa už s hlasitosťou nedá robiť nič (namiesto lišty na ovládanie hlasitosti sa objaví názov spárovaných BT slúchadiel, a taktiež ani HW tlačidlá na iPode nereagujú)... Ešte dodám, že iPod nemá FM rádio, ale snáď sa objaví zase o rok v OS 4.0, lebo iPod totiž obsahuje čipovú sadu Broadcom BCM4325, ktorá obsahuje FM čip, takže FM rádio blokuje len Apple, rovnako ako to bolo pri Bluetoothe... iPod Touch 2G má aj integrovaný reprák, ktorý je zašitý niekde vo vnútri pri systémovom konektore, preto ho nie je ani vidieť... Hlasitosť je celkom slušná, ale na prehrávanie hudby to určite nie je... Zvuk je plechový, a pri vyššej hlasitosti aj nepríjemne ”chrčí“ ...

Recenzia: Apple iPod Touch 2G Recenzia: Apple iPod Touch 2G Recenzia: Apple iPod Touch 2G Recenzia: Apple iPod Touch 2G Recenzia: Apple iPod Touch 2G

VIDEO

Prehrávanie videa je na tak perfektnom displeji, aký má iPod Touch 2G naozaj zážitkom... Uhlopriečka 3.5 palcov (8.89 cm) je podľa mňa ideálna, a iPod je vhodný aj na sledovanie dlhších večerných filmov, pri ktorých vás nebolia oči, tak ako u malých dislejov mobilov a pod. ... Samozrejme pri väčšom displeji je sledovanie videa ešte pohodlnejšie, ale pokiaľ to má byť kompaktný prístroj, tak 3.5 palcov je tá ideálna veľkosť (najlepší pomer medzi pohodlnosťou sledovania a prenositeľnosťou prístroja)... Všetko by to bolo krásne, keby video netrebalo najprv iPodu naservírovať v podobe vhodného formátu/kodeku... Takže o znekomprimovaných divx/xvid videách sa mi môže iba zdať... iPod podporuje videá H.264 a MPEG-4 (*m4v, *.mp4)... Technická špecifikácia hovorí o maximálnych hodnotách bitrate 2.5 Mb/s, a o rozlíšení 640 x 480 pixelov ... Takže treba sa vyzbrojiť značnou dávkou trpezlivosti, a vhodným programom na konvertovanie videí ... Ja osobne používam veľmi rád program HandBrake, ktorý je veľmi rýchlý a jednoduchý, a je dokonca zdarma ... Nechýbajú mu ani potrebné nastavenia, vrátane vloženia titulkov atď... Samozrejme iPod nevie prehrať titulky, preto ak ich chete do iPodu dostať, treba ich integrovať (vpáliť) rovno do videa ... Pokiaľ je video prekonvertované, teraz nám už nič nebráni v tom, aby sme si ho pozreli na krásnom displeji iPodu ... Sledovanie je naozaj komfortné, a prehrávanie krásne plynulé ... Tak ako hudobný prehrávač, aj prehrávač videa disponuje dvoma lištami, ktoré vyvoláte pri prehrávaní ťapnutím po displeji... Takže opäť tu nájdeme lištu s play/pause, dopredu/dozadu, a pod nimi sa ešte nachádza ovládanie hlasitosti... Horná lišta opäť slúži na pretáčanie videa (pohybom prsta hore/dole pretáčanie zrýchľujete/spomaľujete) ... Musím povedať, že pretáčanie videa je absolútne plynulé, a bez zásekov... Taktiež nechýba informácia o prehrávanom čase/skončení prehrávania ... Napravo sa ešte nachádza tlačidlo na zmenu pomeru strán prehrávaného videa (tú môžete zmeniť aj dvojitým poklepaním po displeji) ... iPod si pamätá, aj kde ste s prehrávaním skončili, a tak video netreba ani pausnúť, a video začína tam kde ste ho minule zavreli ... Videá si môžete triediť do podkategórií (Filmy, TV seriály). Pri prehrávaní videí si svoje uplatnenie nájde aj reproduktor s plechovým zvukom, ktorý je pri sledovaní videí dostatočný ... Po zakúpení TV káblu môžete iPod prepojiť aj s televízorom, ale dostanete rozlíšenie iba 480p a 576p ...

Recenzia: Apple iPod Touch 2G Recenzia: Apple iPod Touch 2G Recenzia: Apple iPod Touch 2G Recenzia: Apple iPod Touch 2G

HRY


Myslím, že iPod Touch 2G, by sa dal bez problémov nazvať aj hernou konzolou... Samozrejme, asi ťažko sa po grafickej stránke vyrovná konzole PSP, a aj s ovládaním hier to nebude o nič lepšie, ale iPod Touch má oproti PSP iné tromfy... Už veľa ľudí som odhovoril od kúpy PSP (aj tu na fóre), a nahovoril som ich na iPod Touch, lebo viem, že iPod je lepšie zariadenie... Sám som mal pred iPodom práve PSP, a teda viem, v čom je iPod lepší... PSP je jedna veľká plastová krava, s hlučnou UMD mechanikou, mizernou výdržou a neohrabaným ovládaním... Samozrejme, pokiaľ by išlo len o hry, tak PSP víťazi, ale to je asi tak všetko... Ostatné činnosti (počúvanie hudby, sledovanie videa, prehliadanie internetu... atď) zvláda iPod o triedu lepšie... A to neporovnávam ani rozmery oboch zariadení... Ale späť k recenzovanému iPodu Touch 2G... Ako som spomínal, netreba od hier v iPode očakávať grafiku, ktorá je v PSP, aj keď po grafickej stránke sa budú hry pre túto platformu stále zlepšovať, aj vďaka tomu, že v nedávno predstavenom iPhone 3G S je nový výkonnejší grafický čip... Ale aj tak je grafika v porovnaní s JAVA hrami na veľmi vysokej úrovni, preto nerozumiem, keď niekto vyčíta iPhonu v porovnaní s inými telefónmi absenciu trápnej JAVY... Ja na hry primárne využívam PS3, takže iPod Touch beriem ako príjemný doplnok pre oddych... A o to aj pri hrách na iPhone/iPode Touch ide... Pri hrách si človek oddýchne/odreaguje, a zaženie nudu... Väčšina hier využíva Multi-touch a pohybový senzor, takže človek sa naozaj zabaví... V OS 3.0 môžete hrať aj hry s priateľmi cez Bluetooth (v starších verziách OS multiplayer fungoval iba cez Wi-Fi – spoločný router). Hier je naozaj veľa a určite si každý príde na svoje... Väčšina dobrých hier je samozrejme platená, ale nájdu sa aj výnimky, a aj hra zdarma, môže dobre zabaviť... Väčšinou sú dostupné aj demo verzie hier, a tak si hru môže človek najpr vyskúšať, a ak sa mu zapáči potom zakúpiť... Mne osobne sa najviac páčia hry od Gameloftu a EA, ale aj u iných výrobcoch sa nájdu kvalitné kúsky... Ja spomeniem len niektoré, ktoré som si zakúpil, a naozaj stoja za to:

NFS: Undercover , The Sims 3, Monopoly, SimCity, Worms, Assassin´s creed, Real Tennis 09, Tiger Woods, X2Football, TouchKO, Texas Hold´em, Real Racing, FlightControl, Labyrinth, iFishing, a iné...

Recenzia: Apple iPod Touch 2G Recenzia: Apple iPod Touch 2G Recenzia: Apple iPod Touch 2G Recenzia: Apple iPod Touch 2G Recenzia: Apple iPod Touch 2G Recenzia: Apple iPod Touch 2G


FOTO


Prehliadanie fotiek a obrázkov zvláda iPod Touch 2G takisto bez problémov a výborne... Fotky sa samozrejme dajú roztriediť do zložiek, takže s prehľadnosťou v iPode by nemal byť žiaden problém ... Pri prehliadaní fotografií prvýkrát využijeme technológiu Multi-touch, vďaka ktorej môžeme fotky efektne približovať a odďaľovať pomocou dvoch prstov... Tiež tu využívame služby pohybového senzora, vďaka ktorému jednoducho preklápame fotky na šírku a späť... Prehliadanie fotografií je rýchle a bez zásekov... Je to hlavne kvôli tomu, že do iPodu nedostanete fotky v plnom (pôvodnom) rozlíšení, ale len optimalizácie na displej iPodu... Fotografie môžete v iPode aj rovno mazať cez ikonku odpadkového koša... Nechýba tu ani funkcia slideshow, vďaka ktorej môžete odprezentovať vaše fotografie priateľom a známym. Fotografiu môžete z iPodu odoslať aj emailom, alebo ju použiť ako pozadie pri odomykaní iPodu (pozadie za ikonkami sa nedá meniť)... V nastaveniach nájdete tiež rôzne úpravy pre prezentáciu ... Môžete si tu nastaviť aj rôzne efekty (kocka, zvlnenie a pod.), a tiež napríklad dobu zobrazenia jednej fotky...

Recenzia: Apple iPod Touch 2G Recenzia: Apple iPod Touch 2G Recenzia: Apple iPod Touch 2G Recenzia: Apple iPod Touch 2G

INTERNET


Ďalším silným nosným pilierom iPodu Touch 2G je prehliadanie internetu ... Na internet sa pripojíte cez bezdrôtovú technológiu Wi-Fi (802.11 b/g), a teda s iPodom môžete byť online len v dosahu hotspotov... Wi-Fi anténa iPodu sa nachádza vo vrchnej časti vzadu a kvôli použitej oceli je vyvedená na povrch... Pripojenie je stabilné a bez výpadkov... Na internet sa dostaneme cez vstavaný internetový prehliadač Safari, ktorý je graficky spracovaný naozaj perfektne... Prehliadanie internetu je proste jedna báseň... Stránky sa zobrazujú bleskove rýchlo, korektne a výborne... Stránky scrollujete prstom po celej ploche displeja, a teda nie ste obmedzení na nejakú trápnu bočnú lištu... Pokiaľ sa nachádzate v spodnej časti stránky, a chcete sa dostať opäť hore, stačí podržať prst v hornej časti obrazovky, a stránka sa vám dostane opäť na úplný začiatok... Internetových stránok môžete mať v prehliadači otvorených samozrejme niekoľko, a pohybom prsta medzi nimi listujete... Pokiaľ chcete niektorú stránku zavrieť, stačí stlačiť červený krížik v ľavom hornom rohu listu... Pri prehliadaní internetu taktiež využívame technológiu Multi-touch na zoomovanie stránok dvoma prstami, a akcelerometer na preklápanie stránok na šírku... Stránku môžeme zoomovať aj dvojitým poklepaním po displeji (rovnako ako u fotografiách)... Prehliadaču taktiež nechýbajú ďalšie funkcie, ako napr. možnosti pridávania záložiek a pod... V nastaveniach nájdeme ďalšie možnosti prispôsobenia prehliadača, a taktiež tu vymazávame históriu/cookies/cache... Po update na OS 3.0 sa aj tu objavilo niekoľko vylepšení (označenie textu, vystrihnúť/kopírovať/vložiť, podržaním odkazu sa odkaz skopíruje/otvorí v novom liste, funguje automatické dokončovanie užívateľských mien, hesiel a kontaktných info, JavaScript 3x rýchlejší, automatické prihlásenie do Wi-Fi siete)... Takže na záver môžem len potvrdiť, že práca s webom na iPode je skutočne rýchla a pohodlná... Dosť často, keď sa mi už večer nechce vyťahovať Macbook, siahnem po iPode, lebo ozaj je to prehliadanie rýchle, efektívne a komfortné... K dokonalosti už len chýba podpora flash...

Recenzia: Apple iPod Touch 2G Recenzia: Apple iPod Touch 2G Recenzia: Apple iPod Touch 2G Recenzia: Apple iPod Touch 2G Recenzia: Apple iPod Touch 2G Recenzia: Apple iPod Touch 2G Recenzia: Apple iPod Touch 2G Recenzia: Apple iPod Touch 2G Recenzia: Apple iPod Touch 2G

KANCELÁRIA


Keďže som si kúpil iPod Touch 2G pre zábavu (hlavne kvôli jeho skvelým multimediálnym fukciám), a nie na prácu, tento “kancelársky kútik“ zhrniem do jedného celku...

Začnem aplikáciou Kontakty... Z iPodu si zavolám asi veľmi ťažko, takže neviem k čomu sú mi v iPode kontakty... Skôr to ma slúžiť ako telefónny adresár, pre pripád, že nemáte pri sebe mobil, a potrebujete súrne vyhľadať nejaké telefónne číslo a pod... Iný zmysel v tom ja osobne nevidím... Ku každému vytvorenému kontaktu môžete pridať: meno, telefón, e-mail, www stránku, adresu, dátum narodenia, a dokonca aj fotku...

Recenzia: Apple iPod Touch 2G Recenzia: Apple iPod Touch 2G

Ďalšia aplikácia Mail je už použitelnejšia... Slúži na spojenie s vašou e-mailovou schránkou... Samozrejme vyžaduje pripojenie cez Wi-Fi... Stačí si v sprievodcovi vybrať, kde máte zriadené e-mailové konto (Google, Yahoo! a pod...), vypísať prihlasovacie údaje (meno a heslo), a všetky ostatné nastavenia za vás urobí iPod... Ja Mail v iPode vôbec nevyužívam, takže neviem ako to je s funkčnosťou, prímaním príloh a pod...

Recenzia: Apple iPod Touch 2G Recenzia: Apple iPod Touch 2G

Kalendár v iPode je po grafickej stránke spracovaný veľmi pekne (šedo-modrý dizajn)... Kalendár je možné aj synchronizovať s MS Outlook... Kalendáru nechýba ani denný/týždenný/mesačný náhľad, a pridávanie udalostí...

Recenzia: Apple iPod Touch 2G Recenzia: Apple iPod Touch 2G

Kalkulačka je klasická, veľmi pekne graficky spracovaná, a na občasné počty veľmi dobre poslúži... Po preklopení iPodu na šírku získate plnohodnotnú vedeckú kalkulačku s množstvom funkcií...

Recenzia: Apple iPod Touch 2G Recenzia: Apple iPod Touch 2G

Ďalej spomeniem aplikáciu Hodiny... Táto aplikácia je rozdelená na 4 časti: Svetový čas (Tu si môžete nastaviť rôzne krajiny sveta a sledovať ich aktuálny čas), Budík (klasický budík na budenie s rôznymi zvukmi), Stopky (klasické stopky, ktoré majú zobrazenie mm:ss:stotiny) a posledný je Časovač (maximálny čas odpočítavania je 23h a 59m)...

Recenzia: Apple iPod Touch 2G Recenzia: Apple iPod Touch 2G Recenzia: Apple iPod Touch 2G Recenzia: Apple iPod Touch 2G

Ďalej je tu aplikácia Poznámky, ktorá slúži na zaznamenanie nejakých krátkych poznámok... Po grafickej stránke sú spracované veľmi pekne (imitácia papiera)... V OS 3.0 sa dajú písať poznámky aj na šírku, a tým je písanie pohodlnejšie... Pokiaľ je klávesnica na výšku, dochádza ku častým preklepom, ale po otočení iPodu je písanie na QWERTY klávesnici veľmi pohodlné a rýchle, aj keď si to zo začiatku vyžaduje trocha cviku ... Text sa dá konečne aj označovať, a fungujú tu aj funkcie vystrihnúť/kopírovať/vložiť... Nechýba ani slovenská klávesnica s dĺžňom a mäkčeňom...

Recenzia: Apple iPod Touch 2G Recenzia: Apple iPod Touch 2G Recenzia: Apple iPod Touch 2G

Posledná aplikácia je Diktafón (dostupná len po update na OS 3.0)... Je to klasický nahrávač hlasu, ktorý využijete len po pripojení slúchadiel s mikrofónom (aplikácia vás na pripojenie mikrofónu vyzve), lebo iPod nemá vlastný vstavaný mikrofón...

Recenzia: Apple iPod Touch 2G Recenzia: Apple iPod Touch 2G

OSTATNÉ FUNKCIE


Z ďalších funkcií iPodu vyberám: YouTube, Mapy, Počasie, Akcie a tiež niečo pre športovcov...

Všetky štyri aplikácie (YouTube, Mapy, Počasie, a Akcie) vyžadujú pripojenie na internet... Ako ste si už mohli všimnúť väčšina aplikácií využíva pripojenie na internet, a teda bez dostupnosti Wi-Fi sietí je iPod značne obmedzovaní, a ochudobnení o funkcie...

YouTube

iPod umožňuje tiež prehliadať videá zo serveru YouTube... Nejedná sa však pravdepodobne o prístup ku všetkým videám zo servera, ale len o vybrané (konvertované) videá , tak aby ich bolo na iPode možné prehrať... Nechýbajú kategórie (Vybrané, Populárne, Obľúbené, atď...), a taktiež funkcia Hľadať... Prehrávanie je také isté ako keď sa prehráva video zo vstavanej flash pamäte, a teda je krásne plynulé...

Recenzia: Apple iPod Touch 2G Recenzia: Apple iPod Touch 2G Recenzia: Apple iPod Touch 2G

Mapy

Myslím, že aplikáciu Mapy (mobilná varianta známych Google maps), ktorá je v iPode netreba nejako predstavovať... Aplikácia napríklad slúži na výpočet trasy, po ktorej sa môžete aj pohybovať... V mapách sa zobrazuje aj doprava. V nastaveniach si nastavíte buď klasickú mapu, alebo snímky zo satelitu... Aplikácia využíva aj Multi-touch, takže približovanie je bezproblémové... Vykresľovanie máp je bleskovo rýchle... Navigovať iPod samozrejme nevie (to by som chcel už veľa), ale TomTom onedlho začne predávať držiak do auta pre iPhone, ktorý bude mať integrovaný GPS modul, a tak sa z iPodu po zakúpení potrebnej aplikácie (Sygic, iGO, Navigon, TomTom) môže teoreticky stať aj plnohodnotný navigačný prístroj...

Recenzia: Apple iPod Touch 2G Recenzia: Apple iPod Touch 2G Recenzia: Apple iPod Touch 2G Recenzia: Apple iPod Touch 2G

Počasie

Tak ako z názvu vyplýva, aplikácia Počasie slúži na predpoveď počasia... Táto aplikácia ponúka týždňovú predpoveď... Aplikácia ponúka len informáciu o predpokladanej teplote v daný deň... Zo slovenských miest sú dostupné len tie väčšie (BA, KE)... Aj napriek pokrytiu Košíc, som zakúpil aplikáciu WeatherPro, ktorá je oveľa lepšia... Rovnako ponúka týždňovu predpoveď, ale okrem teploty pridáva: dĺžku slnečného svitu (h), pravdepodobnosť zrážok (%), výdatnosť zrážok (mm), tlak (hPa), silu a smer vetra (km/h), nechýbajú ani podrobné grafy, alebo aktuálne snímky z družice... Aplikácia pokrýva aj menšie mestá SR...

Recenzia: Apple iPod Touch 2G

Akcie

Ak vás zaujíma aktuálne dianie na burze, tak táto aplikácia je práve pre vás... S aplikáciou Akcie sledujete aktuálne dianie na burze... K dispozícií je aj možnosť vyhľadávania jednotlivých spoločností, a tak si môžete vybrať firmu, ktorej akcie vás najviac zaujímajú... Nechýbajú rôzne informácie, grafy a pod... Dáta sú brané cez Yahoo! Finance...

Recenzia: Apple iPod Touch 2G Recenzia: Apple iPod Touch 2G

Nike + iPod

Ako som spomínal v úvode, Apple nezabudol ani na športovcov, a preto tu máme poslednú funkciu Nike + iPod... V iPode sa nachádza vstavaný prijímač Nike+, ktorý slúži na prepojenie so senzorom, ktorý si treba dokúpiť... Zakúpený senzor sa vloží do topánky, a iPod sa s ním zosynchronizuje... Najlepšie je samozrejme mať originál Nike boty na to určené, lebo tie majú pripravený otvor pre ten senzor... Ale nemal by byť problém to uchytiť aj na bežné boty... Do iPodu zadáme našu hmotnosť, môžeme si vybrať mužský, alebo ženský hlas, ktorý nás bude sprevádzať pri behu, no a pokiaľ máme všetko zosynchronizované, môžeme sa vydať na beh... V iPode vidíme informácie o čase, spálených kalóriách, rýchlosti behu, prejdenej vzdialenosti a pod... Táto funkcia je podľa mňa veľmi zaujímavá, aj keď som ju v živote nevyužil... Preto v najbližšej dobe určite kupujem tie botasky Nike so senzorom, a začnem každodenne behávať... Na záver ešte spomeniem internetovú stránku www.nikeplus.com, kde si za nabehané kilometre môžete vytlačiť certifikát, alebo dostať pochvalu od samotného Nike... Tiež sa môžete zúčastňovať bežeckých pretekov, alebo ich sám zorganizovať...

Recenzia: Apple iPod Touch 2G Recenzia: Apple iPod Touch 2G Recenzia: Apple iPod Touch 2G


iTunes náš každodenný...


Tak ako hovorí nadpis, bez programu iTunes sa pri iPode proste nezaobídete... iTunes je aplikácia na prehrávanie a správu audio/video súborov... Taktiež cez tento program dostávate všetok obsah do iPodu (s tým je aj spojená absencia Mass Storage)... Zo začiatku som celé iTunes preklínal, a trvalo mi niekoľko dní aby som si na prácu s týmto programom aspoň trochu zvykol... Veď nie je nič jednoduchšie ako pripojiť Mass Storage zariadenie, a obsah rovno nahádzať do pamäte... Zo začiatku som nevedel do iPodu dostať ani jeden song, ale teraz je to už v poriadku... Keď sa s tým človek naučí pracovať, zistí čo a ako, urobí si v knižnici poriadok, tak myslím, že si iTunes obľúbi (majitelia iPodov/iPhonov mi dajú určite za pravdu)... Ďalej cez iTunes sú nám ponúkané updaty pre náš iPod, a je tu aj tlačítko restore, ktoré vráti iPod do pôvodneho stavu (továrenských nastavení).. Ďalej si tu môžete napríklad nastaviť, že či chcete knižnicu manuálne manažovať, alebo ponecháte všetko na automatickú synchronizáciu... Knižnicu môžete zdieľať aj na viacerých PC... Takže celkovo ide o výborný program, a hlavne na Mac OSX je veľmi rýchly a pracovanie s ním je naozaj pohodlné... V iTunes je integrovaný aj internetový obchod iTunes Store... Obchod s hudbou, filmami, a ďalším multimediálnym obsahom u nás nefunguje, a asi ani dlho fungovať nebude, čo je škoda... Do iTunes Store je možné vchádzať aj priamo z iPodu, kde si obsah môžete aspoň prezerať, keď už nie kúpiť...

Recenzia: Apple iPod Touch 2G Recenzia: Apple iPod Touch 2G Recenzia: Apple iPod Touch 2G

Ďalší nemenej úspešný ''obchod'' je:

App Store

App Store – internetový obchod s aplikáciami a hrami pre iPhone/iPod Touch, u nás chvala bohu funguje... Ide o ďalší veľmi úspešný projekt spoločnosti Apple, ktorý sa im vydaril... App Store funguje len cca rok (od predstavenia iPhonu 3G), ale už teraz vidno, že má tento projekt nesmierny úspech... Myslím, že čísla hovoria za všetko: za rok pribudlo do App Store vyše 65 tisíc aplikácií/hier, a užívatelia stiahli vyše 1 a pol miliardy apps... Takže o úspechu niet pochýb, o čom svedčí aj to, že takéto obchody s aplikáciami v súčasnosti vznikajú ako huby po daždi (Windows Marketplace, Ovi Store, atď…). Všetky aplikácie/hry prechádzajú prísnym schvaľovacím procesom spoločnosti Apple, takže sa vám nemôže stať, že do iPhonu/iPodu Touch nainštalujete niečo, čo vám zhovadí systém... Na záver spomeniem, že aplikácie sú prehľadne zoradené do jednotlivých kategórií, nechýbajú rebríčky najsťahovanejších apps, atď... Pokiaľ chcete z App Storu nakupovať, treba si vytvoriť v iTunes účet s platobnou kartou, alebo bez nej, pokiaľ chcete sťahovať iba bezplatné aplikácie.... Rovnako ako v prípade iTunes Store, aj do App Store môžete vchádzať priamo z iPodu...

Recenzia: Apple iPod Touch 2G Recenzia: Apple iPod Touch 2G Recenzia: Apple iPod Touch 2G


VÝDRŽ

Čo sa výdrže týka, tak myslím, že iPod Touch 2G je na tom veľmi dobre... Môžem súhlasiť s udávanými údajmi od Apple, ktoré uvádza na svojich stránkach (teda 36 hodín prehrávania hudby/6 hodín prehrávania videa)... Pri nižšej úrovni nastavenia jasu sa dajú dosiahnuť aj lepšie hodnoty... Iné je to, ale s výdržou pri prehliadaní internetu/hraní hier... Pri zapnutom Wi-Fi počítajte s cca 4-5 hodinami, a pri hrách je to ešte menej (cca 3-4 hodiny)... Pokiaľ sa batéria zníži na úroveň 20 %, systém vás na to upozorní... Nabíjanie iPodu trvá asi 2 hodiny... Nabíjanie plne vybitého iPodu trvá cca 2 hodiny... V iPode Touch 2G sa nachádza lítium-iónová batéria o neznámej kapacite... Batéria je vstavaná, a teda vymeniteľná iba v servise... Vďaka tomu čo pribalil k iPodu Apple môžete nabíjať iPod len cez počítač...

Recenzia: Apple iPod Touch 2G Recenzia: Apple iPod Touch 2G Recenzia: Apple iPod Touch 2G

JAILBREAK


Samozrejme, tak ako iPhone, aj iPode Touch sa dá jailbreknuť... Ja osobne jailbreak nemám (a ani ho nepotrebujem), lebo iPod som si kúpil hlavne na hudbu, videá, hry... Takže u mňa by bol jailbreak zbytočný... Sám neviem, aké výhody to prináša, lebo som sa o to bližšie nezaujímal... Viem len toľko, že po jailbreaku získate prístup k súborovému systému iPodu, získate prístup k aplikáciám tretích strán, môžete ho rôzne upravovať (napríklad meniť pozadie za ikonkami), sťahovať rôzne témy, môžete splnohodnotniť Bluetooth na posielanie/príjmanie súborov, a myslím, že sa dá riešiť aj absencia flash, a prehrávanie divx videí... Tých výhod je určite viac, ale ja by som ani jednu nevyužil...


KONKURENCIA

Konkurenciou pre iPod Touch 2G môže byť len niekoľko zariadení... Vlastne iba jedno... Veľa ľudí z môjho okolia, ktorý zvažovali kúpu iPodu Touch nakoniec siahli po iPhone, lebo sa im nechce vláčiť po vreckách dve zariadenia (mobil, iPod)... Takže najväčšou konkurenciou je paradoxne iPhone, ale ja osobne by som ho ako mobil nechcel... Kokurencia zariadenie podobného typu neponúka... Snáď Microsoft so svojím novým Zune HD ( www.zune.net/zunehd ), ktorý začne predávať v Septembri, môže zamiešať karty s predajnosťou...



CENA


Cena iPodu Touch 2G sa samozrejme odvíja v závislosti od zvolenej veľkosti pamäte... iPod sa dodáva v troch verziach (8GB, 16GB, 32GB)... Ja som zvolil zlatú strednú cestu, a kúpil som 16GB model... 8GB sa mi zdalo málo (treba brať do úvahy, že niečo si uhryzne aj systém), no a 32GB by som myslím nikdy nevyužil (teraz mám pri 16GB vždy voľných cca 5GB)... Nikde som nespomenul, ale to asi viete, že pamäť sa nedá rozšíriť o pamäťové karty... Ja som iPod kupoval na Vianoce v USA (Apple Store) za cenu 289$... U nás stojí iPod Touch 2G “rovnako“, ako v USA, ale namiesto dolárov platíme eurami... Takže ceny sú takéto: 8GB - 229€, 16GB - 289€, a 32 GB – 392€ (samozrejme ceny sa v jednotlivých obchodoch môžu líšiť, ale ja som bral oficiálne ceny od slovenského dodávateľa ( www.apple.sk )...



Tretia generácia už čoskoro !

Je to tak, iPod Touch 2G za chvíľu vystrieda nová generácia... V Septembri budú predstavené nové iPody, vrátane ''iPodu Touch 3G''... Veľa informácií nie je, tým je Apple známi, že všetko tají do poslednej chvíle, ale s najväčšou pravdepodobnosťou nový iPod Touch dostane “vnútornosti“ z iPhonu 3G S, a teda bude mať lepší/rýchlejší procesor, výkonnejší grafický čip, a dvojnásobok pamäte RAM... Ďalej sa špekuluje o fotoaparáte (podľa mňa úplná zbytočnosť), a tiež by mal iPod dostať mikrofón (a teda by sa napríklad po doinštalovaní Skypu z neho mohol stať plnohodnotný VoIP telefón) … A taktiež by mal byť dostupný aj v 64GB verzii... A môžeme očakávať aj zníženie cien, vďaka príchodu Zune HD... Nuž, nechajme sa prekvapiť, ale určite sa na nový iPod Touch oplatí čakať, a to aj kvôli tomu, že cena súčasného iPodu Touch 2G pôjde pekne dole...

ZHRNUTIE


Plusy


+ kvalitná konštrukcia (sklo+oceľ)
+ tenké, kompaktné telo
+ dostatočný výkon
+ úžasný displej s technológiou Multi-touch
+ pohybový senzor
+ bleskovo rýchly OS
+ graficky prepracované užívateľské rozhranie
+ výborná reprodukcia hudby
+ pohodlné sledovanie filmov
+ Wi-Fi 802.11 b/g
+ Bluetooth s podporou A2DP (OS 3.0)
+ TV výstup
+ veľká pamäť (až 32GB)
+ rozšíriteľnosť o tisícky aplikácií a hier
+ Nike + iPod
+ výdrž je vzhľadom na rozmery výborná

Mínusy

- zadný kryt z ocele sa rýchlo doškriabe
- nekvalitné slúchadlá v balení
- prednastavený ekvalizér
- videá je nutné konvertovať
- reproduktor má plechový zvuk
- absencia MassStorage
- blokované FM rádio



ZÁVER


A sme na konci… Čo dodať... Sami ste sa presvedčili, že iPod Touch 2G je výborné zariadenie... Je to skvelý multimediálny spoločník na doma, ale aj na cestách, s ktorým sa určite nudiť nebudete... Či už počúvate hudbu, sledujete váš obľúbený film, hráte hry, alebo si len tak prstom surfujete po internete, vždy budete mať pocit, že jeho kúpa naozaj stála za to, a že to neboli vyhodené peniaze... On sa vám za to odvďačí hodinami skvelej zábavy, a chvíľami, ktoré spolu strávite len Vy, a Váš milovaný iPod Touch 2G... :)


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Recenzia: Apple iPod Touch 2G

Registrovaný: 12.01.09
Prihlásený: 04.02.24
Príspevky: 1596
Témy: 29
Bydlisko: Spišska Belá
Príspevok NapísalOffline : 15.08.2009 21:39

:hilarity: SUPER, takúto recenziu som už dlho nečítal, perfektne spracovaná
o tých funkciách som doteraz nevedel







_________________
"Nikdo nebude nikdy potřebovat více než 640kB RAM!"
(Bill Gates, 1981)
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Recenzia: Apple iPod Touch 2G

Registrovaný: 26.07.08
Príspevky: 5101
Témy: 99
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 15.08.2009 21:55

perfektna recenzia obdivujem ta ze sa ti chcelo to dat dokopy, tiez som uvazoval o tomto ipode ale dost mi vadila jeho velkost, nutnost vytiahnut ho z vrecka vzdy ked chcem dat iny song a hlavne to priserne itunes







_________________
Notebook: Lenovo G580 Myš: Logitech MX 620, Audio: Altec Lansing vs4621 2+1 (Octane 7) Mobil: Omnia W
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Recenzia: Apple iPod Touch 2G

Registrovaný: 10.02.08
Prihlásený: 15.05.17
Príspevky: 2264
Témy: 48
Bydlisko: Nitra
Príspevok NapísalOffline : 15.08.2009 22:11

Vyborna recenzia. Sice trosku dlha a ja osobne som daktore casti preskocil lebo som uz iPhone drzal a surfujem na kamoskinom cez nudne hodiny ako matika. Uz sa inak pise moja recenzia iPod Nano 4G green - co sa tyka zadneho krytu, tu sa mi zas velmi rychlo osuchalo to biele logo applu co mam takze tiez to neni slava. Inak davam za vybornu!

PS:dufam ze sa mnohi tesite na moju recenziu, pretoze podla mna je Nano najdostupnejsie zariadenie v pomere cena/vykon, resp. cena :D







_________________
WYSIWYMGIYRRLAAGW: What You See Is What You Might Get If You’re Really Really Lucky And All Goes Well.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Recenzia: Apple iPod Touch 2G

Registrovaný: 06.07.08
Prihlásený: 13.01.24
Príspevky: 2369
Témy: 134
Príspevok NapísalOffline : 15.08.2009 22:14

No nemusis davat z vrecka...proste prepmes na sluchatkach.....:)
A co sa tyka JB tak naozaj super vec.....A musim si zastat iphone v tom ze dost ludi a napr aj moj kolega si ho zobral 3 dni po mne a to pre to ze okrem tych kvalit co tu boli vyjadrena ma este jednu velku a to je GPS.....a to ho kolega pouziva dost casto a cestoval s nim aj do talianska ci francuzka a na 100%-Sygic:)
ze by som hodil na iPhone 3G 8GB:)


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Recenzia: Apple iPod Touch 2G

Registrovaný: 16.05.05
Príspevky: 5075
Témy: 105
Bydlisko: Trenčín, SR
Príspevok NapísalOffline : 15.08.2009 22:23

Pekná recenzia, ale musím povedať, že ja by som si iPod asi nikdy nekúpil. Dôvod?? Práve ako bolo spomenuté v recenzii, siahol by som rovno po iPhone. Konkrétne teda 3GS.







_________________
    Intel Core i5-3450 | Gigabyte GA-Z77M D3H | Kingston 8GB 1600MHz DDR3 | Sapphire HD7850 2GB | 2x ADATA SX900 256GB | WD MyCloud 4TB | 27" AOC | Cooling by GELID
    Apple iPhone 6s 32GB | 2005 Ford Focus II 1.8TDCi Panther Black S-packet

    "My new computer came with Windows 7. Windows 7 is much more user-friendly than Windows Vista. I don't like that."
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Recenzia: Apple iPod Touch 2G

Registrovaný: 06.07.08
Prihlásený: 13.01.24
Príspevky: 2369
Témy: 134
Príspevok NapísalOffline : 15.08.2009 22:27

NJ lenze 3GS sa opalati tak pre cloveka co prechadza z 2G alebo ineho fonu...pre cloveka co vlastni 3G ani nie....inak co sa tyka filmou fakt je blbe to stale konvertovat a ja uz neviem co by som pouzil....jedna sa mi hlavne o zvuk-ze ide po skonvertovani dost slabo


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Recenzia: Apple iPod Touch 2G

Registrovaný: 18.03.09
Prihlásený: 14.05.15
Príspevky: 173
Témy: 9
Bydlisko: Nitra
Príspevok NapísalOffline : 15.08.2009 22:30

presne tak, ja som si kupil iPod nano 8GB 4G(pretoze som nemal na touch) a potom nejak prisli prachy, tak som kupil este iPhone..
takze som celkom dobre obisiel: nano+iPhone

//chcem pochvalit paradnu recenziu, obdivujem ta za detailnost a profesionalitu :D







_________________
CPU: AMD Phenom II X3 710 MB: Gigabyte MA780G-UD3H RAM: 4GB DDR2 HyperX BlackEdition 1066Mhz VGA: ATI Sapphire VAPOR-X HD4870 1GB HDD: WD3200AAKS
PSU: Fortron 500W 80+ Case: CoolerMaster Elite 335 Monitor: LG Flatron W2252TG Speakers: Logitech z4 Mouse: ROCCAT Kone Mousepad: ROCCAT Taito OS: Windows Se7en
Notebook: Fujitsu Siemens Amilo Pi2540
Player: iPod nano 4th 8GB Black + Razer Pro tone m100 black
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 30.11.07
Príspevky: 2068
Témy: 85
Príspevok Napísal autor témyOffline : 15.08.2009 23:16

Cením si vašu chválu, ale zase netreba preháňať... :) Myslím, že od profesionalnej recenzie to ma ďaleko... ;)

Čo sa týka iPhonu, tak áno väčšina ľudí ho uprednostní pred iPodom, hlavne kvoli tomu, že chcú mať zariadenie, "všetko v jednom", ale ako som spominal ja by som si iPhone nekupil... Od mobilu vyžadujem dlhú výdrž a pohodlnú klávesnicu na písanie mailov... Myslím, že iPhone by mi práve tieto dve veci neponúkol, preto používam Nokiu E71... Čo sa týka toho iPodu Nano 4G, tiež som nad ním rozmýšľal, ale predsalen iPod Touch má väčšie využitie ako Nano... On má zase výhodu v tom, že je perfektne malý, a ma neskutočne malú hrúbku (myslím, že je to je najtenší iPod, aký kedy Apple vyrobil)... A tiež to konvertovanie videí čo ste spomínali, to štve aj mňa, ale čo dá robiť... Hlavne keď vidím kolegu z práce, keď si do svojho lacného činského MP4 playera za 60€ hádže neskomprimované videá, a tá beštia mu prehraje skoro každý formát videa...


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Recenzia: Apple iPod Touch 2G

Registrovaný: 22.07.07
Prihlásený: 05.12.21
Príspevky: 1202
Témy: 47
Bydlisko: Levice
Príspevok NapísalOffline : 15.08.2009 23:21

Perfektna recenzia ! Naozaj chvalim dobre sa mi to citalo a dost so msa dozvedel :)







_________________
NOTEBOOK | TYP: ASUS EeePC 1215B | CPU: AMD Brazos E-350 | RAM: 4GB | LCD:12 " | SSD: Samsung 840 EVO 250 GB


STOLNÝ PC | MB: GIGABYTE MA770 UD3 rev 2.1 | CASE: CoolerMaster Centurion II Black Edition | CPU: AMD Phenom II 965 BE 3.4 GHz
| CPU Cooler: CoolerMaster Hyper 212+ (AC MX2) | GPU: Gigabyte Nvidia GeForce GTX 660 | RAM: Apacer DDR2 800 Mhz 7 GB | LCD: SAMSUNG SyncMaster 940 BW | HDD1: Seagate 1,5 TB 7200 ot./ min. | HDD2: WD 500GB 7200 ot./ min. | PSU: Seasonic S 12 II 430 W 80 Plus Bronze | Keyboard: Microsoft Wireless Keyboard 2000 | Mouse: GIGABYTE ECO660.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Recenzia: Apple iPod Touch 2G

Registrovaný: 06.07.08
Prihlásený: 13.01.24
Príspevky: 2369
Témy: 134
Príspevok NapísalOffline : 15.08.2009 23:28

No ono tie formaty ako avi a tak riesi JB a doinstalovanie YXFlash napr....plnohodnotnu pracu s bluetooth riesi iBluetooth,MS Office zas riesi QuickOffice...
ja som si napr dnes dohodil apps priamo pre facebook cize nemusim ist cez safari a tak,dalej vodovahu:)-zide sa obcas,apps WikiMobile...a inak take veci a ICQ,SkypeTerminal a fakt super hry:)


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Recenzia: Apple iPod Touch 2G

Registrovaný: 18.03.09
Prihlásený: 14.05.15
Príspevky: 173
Témy: 9
Bydlisko: Nitra
Príspevok NapísalOffline : 15.08.2009 23:32

inak ja som "riesil" konvertovanie videi tak, ze som uz stiahol serialy priamo pre iPhone a nemusel som konvertovat :)







_________________
CPU: AMD Phenom II X3 710 MB: Gigabyte MA780G-UD3H RAM: 4GB DDR2 HyperX BlackEdition 1066Mhz VGA: ATI Sapphire VAPOR-X HD4870 1GB HDD: WD3200AAKS
PSU: Fortron 500W 80+ Case: CoolerMaster Elite 335 Monitor: LG Flatron W2252TG Speakers: Logitech z4 Mouse: ROCCAT Kone Mousepad: ROCCAT Taito OS: Windows Se7en
Notebook: Fujitsu Siemens Amilo Pi2540
Player: iPod nano 4th 8GB Black + Razer Pro tone m100 black
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15.05.09
Prihlásený: 06.01.14
Príspevky: 41
Témy: 9
Príspevok NapísalOffline : 19.08.2009 7:00

Ahoj, môžem sa spytať ako roztriediť videa v iPhone na filmy/tv serialy atď ? Lebo mne to zmieša všetko do jedneho a je to strašne neprehľadne... dakujem


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Recenzia: Apple iPod Touch 2G

Registrovaný: 18.03.09
Prihlásený: 14.05.15
Príspevky: 173
Témy: 9
Bydlisko: Nitra
Príspevok NapísalOffline : 19.08.2009 8:31

no ved to treba nastavit este v iTunes...
kliknes na priecinok v ktorom mas casti serialov, das prave tlacitko,get info, options, media kind a tam nastavis TV SHOW







_________________
CPU: AMD Phenom II X3 710 MB: Gigabyte MA780G-UD3H RAM: 4GB DDR2 HyperX BlackEdition 1066Mhz VGA: ATI Sapphire VAPOR-X HD4870 1GB HDD: WD3200AAKS
PSU: Fortron 500W 80+ Case: CoolerMaster Elite 335 Monitor: LG Flatron W2252TG Speakers: Logitech z4 Mouse: ROCCAT Kone Mousepad: ROCCAT Taito OS: Windows Se7en
Notebook: Fujitsu Siemens Amilo Pi2540
Player: iPod nano 4th 8GB Black + Razer Pro tone m100 black
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 24.03.08
Prihlásený: 02.08.10
Príspevky: 26
Témy: 7
Bydlisko: Stropkov
Príspevok NapísalOffline : 24.08.2009 23:03

Pekna recenzia...No pozeram na obrazky a vidim ze mas OS 3.0 wifi ti funguje normalne?Lebo mne po upgrade na 3.0strasne zoslabla...


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 30.11.07
Príspevky: 2068
Témy: 85
Príspevok Napísal autor témyOffline : 25.08.2009 18:41

Ja som po update na OS 3.0 žiadnu zmenu nespozoroval ... Pripojenie je stále stabilne a bez vypadkov... A ake maš problemi ? Vypadava ti signal, alebo ti zoslabol prijem ? Ešte sa spytam, maš jailbreak ? Lebo čo viem, tak prave po jailbreaku boli problemi s Wi-FI ...


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Recenzia: Apple iPod Touch 2G

Registrovaný: 16.05.05
Príspevky: 5075
Témy: 105
Bydlisko: Trenčín, SR
Príspevok NapísalOffline : 25.08.2009 19:19

Peterson nemáš problémy s pripájaním sa na free wifi hotspot, ktorý požaduje overenie, resp. prihlásenie sa cez nejaký formulár a až potom sa dá surfovať na nete?? Snáď vieš čo myslím...Už sa tu niekde riešil tento problém s iPhonom, ale to myslím ešte nebol OS 3.0 :?







_________________
    Intel Core i5-3450 | Gigabyte GA-Z77M D3H | Kingston 8GB 1600MHz DDR3 | Sapphire HD7850 2GB | 2x ADATA SX900 256GB | WD MyCloud 4TB | 27" AOC | Cooling by GELID
    Apple iPhone 6s 32GB | 2005 Ford Focus II 1.8TDCi Panther Black S-packet

    "My new computer came with Windows 7. Windows 7 is much more user-friendly than Windows Vista. I don't like that."
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 24.03.08
Prihlásený: 02.08.10
Príspevky: 26
Témy: 7
Bydlisko: Stropkov
Príspevok NapísalOffline : 25.08.2009 21:01

Skusal som to s JB aj bez jb ale je to asi vseobecny problem normalne sa spomali net pokial clovek nieco stiahne z app store(nic velke) tak prejde aj 5min... http://www.ilounge.com/index.php/news/c ... s-failures


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Recenzia: Apple iPod Touch 2G

Registrovaný: 06.07.08
Prihlásený: 13.01.24
Príspevky: 2369
Témy: 134
Príspevok NapísalOffline : 26.08.2009 10:03

Ja mam OS 3 +JB a vsetko ide normalne.....niekde taha 250-300kb/s a niekde 5kb/s ale to zalezi aj od netu a od serveru kolko ma max up pokial viem.....a problemov s wifi uz bolo popisanych a pritom je to bezne aj na pc.....napr minule som tahal cosi s MS na pc a slo mi to 15 kb/s a nemysim ze je to vada pc:)
Tak isto aj YB raz mi ide video uplne v pohode a niekedy ho aj 2-3 minuty nenacita.....
Takze nemyslim ze by bol problem v iP,alebo skus restore ci popripade prejdi na OS 3.0.1 lebo uz som cital aj par prispevkov ze pri tomto Fw uz ludia nemaju problem z bateriou aj ked neviem lebo je tam len zaplatana ta sms


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 24.03.08
Prihlásený: 02.08.10
Príspevky: 26
Témy: 7
Bydlisko: Stropkov
Príspevok NapísalOffline : 27.08.2009 21:15

Uz som to vyriesil:)Stacil updatnut Firmware na modeme:)...


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 14.09.09
Prihlásený: 18.09.09
Príspevky: 3
Témy: 0
Príspevok NapísalOffline : 14.09.2009 21:54

Předem chci poděkovat za velmi dobře zpracovanou recenzi, opravdu hodně jsem se přiučil a dozvěděl. Ale mám dotaz. Objednal jsem si iPod Touch 2G a má mi přijít do 5 dnů, jenže jsem se dočetl o nové verzi. A tak se chci zeptat, jestli se vyplatí počkat na novou verzi a popřípadně, jestli nevíte, kdy má vyjít v ČR ? Děkuji za odpověd :)


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 30.11.07
Príspevky: 2068
Témy: 85
Príspevok Napísal autor témyOffline : 15.09.2009 8:29

Nazdar, tak rozhodne by som tu objednavku na 2G zrušil, lebo ako si napisal bola predstavena nova generacia a tak sa rozhodne oplati počkať na 3G... Čo sa tyka dostupnosti, tak do SK/CZ by sa mali dostať za 2-3 tyždne od predstavenia, takže do konca Septembra by už mala byť tretia generacia dostupna... Čo sa tyka tych rozdielov, tak boli zmenene kapacity na 8, 32, a 62 GB ... 8GB verzia je vlastne len zlacnena 2. generacia (z 229€ na 199€)... Preto ak si objednaval 2G s 8GB pamäťou, tak žiadnej zmeny sa nedočkaš, a ušetriš len na cene (30€)... Alebo počkaš až zaradia do ponuky 3G, a kupiš 2G 8GB za ešte lepšiu cenu ako je cena 3G 8GB... Rozdiel je ešte v tom, že v 2G by si mal najskor OS 2.2.1, kdežto 3G už budu dodavane s OS 3.1 .... Čo sa tyka tych vyššich modelov, tak boli zdvojnasobene kapacity, a cena zostala rovnaka (32GB 299€, 64GB 399€)... Dalej 32 a 62GB modely dostali vnutornosti z iPhonu 3G S, takže maju lepšie modernejšie CPU, dvojnasobok RAM, a vykonnejšiu GPU... iPod Touch 3G by mal mať dokonca vykonnejši procesor ako je v iPhone 3G S... Takže cely iPod je omnoho rychlejši, a najviac to bude poznať na novo predstavenych hrach... Vyššie modely tiež dostali novu čipovu sadu s podporou Wi-Fi 802.11n, rychlejšie flash pamete (oveľa rychlejšie kopirovanie hudby/filmov do iPodu), v baleni najdeš sluchadla s mikrofonom, a čo sa tyka SW vylepšeni tak pribudla funkcia Voice Control z iPhonu 3G S... Fotoaparat nove iPody nedostali, aj keď sa to pokladalo za hotovu vec (hovori sa, že fotoaparat bol naozaj planovany, ale mesiac pred predstavenim bol z iPodu Touch 3G odstraneni z nejakych technickych problemov, a teraz sa špekuluje, že fotoaparat iPod Touch 3G po odstraneni problemov naozaj onedlho dostane) ... Takže ak si objednal 2G 8GB ušetriš na cene a dostaneš novy OS, ak si objednal 2GB 16GB, tak za rovnake peniaze dostaneš dvojnasobok rychlejšej pamete, vykonnejši hardware, sluchadla s mikrofonom a funkciu Voice Control... V každom pripade zruš tu objednavku, lebo môžeš len ziskať... :D

/// Teraz som si ešte pozeral špecifikaciu novych iPodov Touch na apple.com, a je tam uvedene, že iPody Touch 3G maju tiež displej s LED podsvietenim !


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 14.09.09
Prihlásený: 18.09.09
Príspevky: 3
Témy: 0
Príspevok NapísalOffline : 15.09.2009 12:53

No už to nemůžu vydržet nedočkavostí, ale máte pravdu. Do konce měsíce by měl být tedy v ČR ? Objednal jsem si 2G 16 GB za 7880, což je nějakých 310 Euro. Takže si počkám na 3G, ale doufám, že cena bude stejná. Rozhodně se vyplatí čekat ;-) Díky za odpověď.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 30.11.07
Príspevky: 2068
Témy: 85
Príspevok Napísal autor témyOffline : 15.09.2009 13:46

Ano, do konca mesiaca by tu nove iPody mali byť... Veď ja som mal novy Macbook Pro 13", ktory bol predstaveny 8. Juna za 2 tyždne doma... Cena sa určite meniť nebude, toho sa netreba bať... Takže určite treba zrušiť ten objednany 2G 16GB, lebo bola by to veľmi nevyhodna kupa, keď za rovnake peniaze dostanete lepši displej, dvakrat viac pamäte a vykonnejši HW... :)


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Recenzia: Apple iPod Touch 2G

Registrovaný: 09.01.07
Prihlásený: 10.04.24
Príspevky: 3599
Témy: 419
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 15.09.2009 17:12

mozem sa spytat ze ako to je s tym blokovanym FM radiom ?
co to vlastne znamena ;)
dakujem


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 30.11.07
Príspevky: 2068
Témy: 85
Príspevok Napísal autor témyOffline : 16.09.2009 14:20

Znamena to asi toľko, že iPod Touch 2G má čipovu sadu BCM4325, ktorá obsahuje aj FM prijímač :

http://www.broadcom.com/products/Blueto ... atures-tab

Je to rovnaké ako pri tom Bluetoothe, kde v iPode Touch 2G bol sprístupnený Bluetooth po cca roku, až v OS 3.0... Takže to FM radio asi Apple "objavi" v OS 4.0, a bude to prezentovať ako super hyper-novinku... :roll:


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Recenzia: Apple iPod Touch 2G

Registrovaný: 09.01.07
Prihlásený: 10.04.24
Príspevky: 3599
Témy: 419
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 16.09.2009 16:57

thx uz chapem.. BTW: da sa to odomnknut napr JB ?


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 30.11.07
Príspevky: 2068
Témy: 85
Príspevok Napísal autor témyOffline : 17.09.2009 15:25

Jailbreak ti nepomôže, je potrebna uprava OS zo strany Apple ... ;)


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 14.09.09
Prihlásený: 18.09.09
Príspevky: 3
Témy: 0
Príspevok NapísalOffline : 17.09.2009 17:28

Chci se ještě zeptat, v čem myslíte, že je iPhone odlišný, oproti iPodu Touch ? Kdyby jste byli na mém místě, pro co by jste se rozhodli ? Jaký je tam rozdíl (kromě toho, že iPhone už má iPod v sobě) Čekám na iPod Touch 3G 32 GB, ale láká mě iPhone 3GS. Potíž je v přehnané ceně. Takže když to shrnu, je lepší si koupit na vánoce iPhone 3GS, nebo koupit iPod Touch 3G ? ;-) Děkuji za odpověď.

/Nebo také, jestli není špatné to objednat z Ameriky. Ale nevím, kolik je poštovné a na kolik by to tak vyšlo. Ještě jednou děkuji za odpověď.

Spirit: Editujeme svoje prispevky !!!


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15.06.05
Prihlásený: 28.11.19
Príspevky: 8033
Témy: 115
Bydlisko: Košice Bydl...
Príspevok NapísalOffline : 17.09.2009 18:13

Problem je v tom, ze poslanim z USA sa vystavujes velkemu riziku, ze ti balik na colnici zdania a preclia. V tomto pripade ta telefon ci prehravac vyjde rovnako, ked niec este drahsie, ako ked ho zakupis u nas.

Osobne by som siel do prehravaca. Telefon je oproti playeru tazsi, sirsi, avsak je to telefon a mas ho vzdy a vsade. Ja mam radsej kombinaciu multifunkcneho zariadenia (touch) a telefonu zvlast, hlavne po skusenostiach nechcem hodnotny telefon (znehodnocovanie, riziko straty/kradeze..). A player si vezmem so sebou iba vtedy, ak to potrebujem (tj. do obchodu mi staci vziat mobil, nemusim tam ist s vreckom nabitym hudby, videami a hrami)







_________________
Asus P5KC, E8400 @4.5GHz Thermaright Ultra 120 Extreme, 2x2GB Vitesta EE, Asus Matrix 4850 Accelero S1 + S12B FLX
AC Fusion 550R, Coolermaster Elite 330 + 2x S12B FLX, Razer Lachesis, Z-2300
Odpovedať na tému [ Príspevkov: 36 ] Choď na stránku: 1, 2 ďalšia


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Apple predstavil nový iPod shuffle, iPod nano a iPod touch

v Novinky

3

692

01.09.2010 22:19

Skyro Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Apple iPod touch 4

v Ostatné

7

545

05.10.2012 19:01

R3Z0R Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. I:Apple Ipod Touch 8GB (2g)

v Informujem sa

2

534

09.04.2010 19:26

InVader Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. P: Apple Ipod Touch 8 GB

v Predám

3

623

20.11.2011 15:30

Belle Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. P: APPLE iPod touch 2G 8GB

v Predám

1

782

01.03.2011 19:50

mork4 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. I/P: Apple iPod Touch 6th gen. 32gb

v Predám

0

456

29.01.2016 19:57

fAk3 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. P/I/V: Nokia E90, Apple Ipod touch 2G/8GB

v Predám

0

436

31.01.2011 10:09

s4nt4 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. I/P: Apple Ipod Touch 3G zo SW 3.1.3

v Predám

12

1128

22.08.2010 14:36

Belle Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. P: Apple Ipod 80GB + iPod Docking Station and Alarm Clock

v Predám

1

582

17.11.2014 21:19

TESLA Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Recenzia : Lenovo Y50-70 Non-touch

v Články

2

2466

31.07.2014 15:34

peto9110 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Ipod touch

v Mobilné zariadenia

3

990

30.06.2009 9:26

marmare Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. ipod touch

v Mobilné zariadenia

0

468

11.03.2010 21:07

DeVille Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. iPod touch

v Mobilné zariadenia

2

723

04.01.2009 19:45

sauron3 Zobrazenie posledných príspevkov

Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie. iPod touch 8GB

v Predám

5

464

16.04.2014 17:14

skodo Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. p: ipod touch

v Predám

7

712

20.09.2010 19:51

mork4 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Ipod Touch jailbreak ?

v Mobilné zariadenia

6

1059

06.06.2010 13:55

Belle Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra