Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 20 ] 
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 09.02.13
Prihlásený: 03.03.13
Príspevky: 3
Témy: 1
Bydlisko: Humenné
Príspevok NapísalOffline : 09.02.2013 23:25

Teufel je nemecký výrobca audio produktov, ktorý pôsobí už od roku 1980 v Berlíne. Málokto na Slovensku pozná túto značku, lebo ich predaj funguje len cez ich webovú stránku, takže ich výrobky putujú priamo od výroby k zákazníkovi. Týmto sa dá za rovnakú cenu obstarať kvalitnejší produkt.

Recenzia 2.1 repro k PC: Teufel Concept D 500 Recenzia 2.1 repro k PC: Teufel Concept D 500

repro položené na nočnom stolíku a ich veľkosť v porovnaní s obalom od hry Battlefield3 (klikni pre zväčšenie)


Teufel okrem iných špičkových repro sústav vyrába aj niekoľko modelov pre použitie k PC. Ich model Concept D 500 sa zaraďuje medzi najlepší, ale aj najdrahší 2.1 set k PC na svete. Už keď som ho pred dvoma rokmi videl prvýkrát, povedal som si, že si ho raz kúpim. Trocha som ale váhal, či cena 499 € nie je prehnaná, ale presne v tom čase keď som vážne uvažoval nad kúpou, prišla akcia Black Friday a v ten jeden deň stál tento set 399 €, čo bolo pre mňa neskutočne lákavé. Repro som si ihneď objednal a teraz vám ho môžem objektívne ale aj trocha subjektívne opísať.

Balenie
Reproduktory vám prídu cez UPS na Slovensko do cca 4 dní po objednaní priamo z Berlína zabalené vo veľkej nenápadnej kartónovej krabici s rozmermi 545x516x415 mm s váhou 21kg. Po otvorení v nej nájdete navrchu zabalený ovládač s káblom, sieťový kábel a dva satelity. Pod nimi je starostlivo uložený subwoofer. Treba dodať, že v balení nedostanete káble na prepojenie reproduktorov a subwoofera a ani Stereo RCA kábel na prepojenie s PC. Tieto káble si môžete doobjednať aj z ich webu alebo môžete použiť svoje vlastné. Ak sa rozhodnete pre set káblov od Teufelu, tak za 20 € dostanete jeden metrový Stereo RCA kábel, ďalší 1,5 m Y kábel a 15 metrov dlhý kábel na zapojenie satelitov (priemer 2.5 mm^2), ktorý si musíte sami rozstrihnúť na dĺžku, akú budete potrebovať. Predĺžený ovládač na hlasitosť na prvý pohľad vyzerá super. LEDky, ktoré signalizujú stupnicu hlasitosti sú zaujímavo vyriešené, ale pri pohľade zboku ich nevidieť, pretože vyčnievajúce koliesko hlasitosti ich zakrýva. Koliesko sa otáča donekonečna a preto hmatom nezistíte, na akej hlasitosti sa nachádzate a musíte ovládač vždy natočiť na seba, aby ste videli, koľko LEDiek svieti. Je to len taký detail, no každopádne je to pre mňa chyba. Na ovládači sa ďalej nachádza rovnaké koliesko pre nastavenie úrovne basov, vstup pre mikrofón a výstup pre slúchadlá. Celý ovládač je čierny robustný, kovový, ťažký, na vrchu zrkadlovo lesklý a na spodku s gumenou podložkou, takže sa po stole nekĺže a vyzerá naozaj luxusne. Systém sa prepína do Standby režimu tlačidlom na subwooferi alebo stlačením kolieska hlasitosti. Spotreba v Standby režime je 0.9 W.

Recenzia 2.1 repro k PC: Teufel Concept D 500 Recenzia 2.1 repro k PC: Teufel Concept D 500 Recenzia 2.1 repro k PC: Teufel Concept D 500

krabica balenia a repro v porovnaní s Labtec za 30 € (klikni pre zväčšenie)


Recenzia 2.1 repro k PC: Teufel Concept D 500 Recenzia 2.1 repro k PC: Teufel Concept D 500 Recenzia 2.1 repro k PC: Teufel Concept D 500 Recenzia 2.1 repro k PC: Teufel Concept D 500

ovládač a jeho porovnanie s relatívne veľkou myšou od Roccat (klikni pre zväčšenie)


Parametre
Systému dodáva šťavu veľmi efektívny 300 W zosilňovač triedy D zabudovaný ako vždy, vo subwooferi. 220 W je vyhradených len pre subwoofer a ďalších 2x40 W pre satelity. Maximálna spotreba je 320 W. Systém získal certifikát THX, ktorý ale podľa môjho názoru nehrá žiadnu rolu čo sa týka kvality reproduktorov a je to len marketingový ťah, ktorý si mohli v prípade tohto modelu odpustiť. Dobré výrobky nepotrebujú takúto „reklamu“.

Satelity
Zabudnite na malé plastové krabičky, ako často vidieť pri 2.1 a 5.1 PC setoch. Tieto satelity sú naozaj relatívne veľké a robustné. Sú vysoké 27.5 cm, široké 11.5 cm a hlboké 24 cm. Váha jedného satelita je 2.5 kg, čo je veľakrát váha subwoofera v lacnejších PC setoch. Vnútorný objem je skoro 4 litre. Ozvučnica je uzavretá, čierna, plastová a matná pričom predný kryt je krásny lesklý, takisto čierny. Satelity sú dvojpásmové, s jedným 19 mm výškovým reproduktorom a zvukovodom a 100 mm stredobasovým reproduktorom. Ich citlivosť je pekných 88 dB a akustický tlak dosahuje maximá pri 103 dB/1m. Frekvenčný rozsah satelitov je 135 až 22 000 Hz. Frekvenčná výhybka je nastavená na 2000 Hz. RMS výkon satelitov je 35 W.

Recenzia 2.1 repro k PC: Teufel Concept D 500 Recenzia 2.1 repro k PC: Teufel Concept D 500 Recenzia 2.1 repro k PC: Teufel Concept D 500 Recenzia 2.1 repro k PC: Teufel Concept D 500

satelitné dvojpásmové reproduktory 2.1 setu Concept D 500 (klikni pre zväčšenie)


Subwoofer
Aj keď satelity sú naozaj super, myslím, že väčšinu ceny z celého setu zhltol práve impozantný subwoofer. Už pri prvom pohľade na fotkách som sa do neho zamiloval a po rozbalení sa moja láska len umocnila . Subwoofer je rovnako veľký alebo mnohokrát väčší ako mnoho PC skriniek. Jeho presná výška je 47.5 cm, šírka 21 cm a hĺbka je 50.7 cm. Vnútorný objem je cca 32 litrov. Váži skoro 13 kg, čo je napríklad 2x viac ako subwoofer v 2.1 systéme Logitech z623. Subwoofer je celý čierny, vyrobený z MDF dosky a predná stena je rovnaká ako u satelitov, z lesklého čierneho plastu. Kombinácia čiernej farby ozvučnice a bielej farby wooferov je vydarená. Na prednej stene sú umiestnené dva 160 mm basové reproduktory (Xmax= 7mm) s hliníkovou membránou pre presnejšie basy. Výhoda použitia dvoch wooferov spočíva v tom, že pri danom výkone a citlivosti je možné použiť menšiu ozvučnicu, čo je potrebné v prípade PC repro setov kvôli zvyčajnému nedostatku miesta. Bassreflex je vhodne umiestnený na spodnej stene a preto subwoofer stojí na štyroch nožičkách. Dĺžka basreflexovej trubice je cca 40 cm a vnútorný priemer je cca 7.5 cm. Na zadnej stene je vypínač, prepínač 220/110V, vstup pre ovládač, stereo zvukový vstup a výstupy pre satelity. Subwoofer dokáže vyvinúť maximálny akustický tlak 105 dB/1m. Frekvenčný rozsah je 35 až 150 Hz. RMS výkon subwoofera je 200 W.

Recenzia 2.1 repro k PC: Teufel Concept D 500 Recenzia 2.1 repro k PC: Teufel Concept D 500

200 wattový subwoofer s dvoma 16 cm woofermi s hliníkovou membránou, na vlastné oči ale vyzerá omnoho lepšie (klikni pre zväčšenie)



Zostava, na ktorej som testoval
Vlastním len jednoduchší PC, ktorého parametre sú v prípade hudby nepodstatné. Čo sa týka zvukovej karty, tak používam len USB kartu Creative Sound Blaster X-Fi Surround 5.1 ktorá kvalitou dosahuje integrovanú zvukovú kartu na doske, takže nič moc. Všetky THX nastavenia mám vždy vypnuté, ekvalizér je vypnutý tiež. Dúfam, že po náročnom období si po ďalšej výplate už budem môcť dovoliť zainvestovať do Asus Xonar Essence ST. Ak sa kúpa podarí, recenziu rád doplním o zistené rozdiely. Pri počúvaní hudby používam len mp3 s 320 kbps alebo FLAC. Rovnako v teste som počúval len nahrávky v tejto kvalite.

Zvukový dojem: hudba
PC stereo sety so subwooferom sú známe pre ich málo vernú reprodukciu hudby. Aj pri tých drahších setoch, akým bol napríklad Logitech z623 bolo stredné pásmo kvôli stavbe satelitov potlačené. Väčšinou takéto sety hrali „pekne“ len výšky a basy. Model Concept D 500 od Teufelu sa týmto problémom vyvaroval. Satelity zahrajú v takmer celom frekvenčnom pásme rovnako. O prenos stredných frekvencií sa stará hlavne výškový reproduktor, keďže jeho pásmo začína už pri 2000 Hz, čo je dosť zaujímavé riešenie. Zvuk je vďaka tomu neutrálny, čistý a presný. Vďaka stavbe satelitov a použitia zvukovodov sú vysoké frekvencie trocha viac rozptýlené do strán a nesmerujú len do jedného bodu (hudba sa dá preto príjemne počúvať aj keď napríklad ležíte na posteli).
Pri nízkych hlasitostiach hrá tento set veľmi podarene, avšak ak vytočíte hlasitosť k maximám, tak celý systém akoby ožil a ponúka zážitok, s akým sa stretnete asi len na koncertoch. Zabudnite na to, že by satelity nestíhali pri vysokej hlasitosti, oni sa práve vtedy cítia ako ryby vo vode. Na prvý pohľad sa ich RMS výkon 35 W nezdá ako veľa (veď toľko mali aj satelity v sete Logitech z623), ale ich sila spočíva v tom, že hrajú krásne vždy. Podľa slov výrobcu sú dimenzované aj na dlhodobé počúvanie hudby pri vysokých hlasitostiach, ale tu treba myslieť aj nato, že pri takomto dlhšom pravidelnom počúvaní si môžete seriózne poškodiť sluch (ak teda nepočúvate tento set z vedľajšej izby).
Istú dobu, ešte keď som vlastnil Logitech z623, som rád počúval elektronickú hudbu. V tejto oblasti sa darí každému 2.1 setu. Avšak odkedy počúvam hudbu na Teufeloch, veľmi sa mi zapáčil metal. Devin Townsend Project a ich skladba Juular znie aj pri 90% hlasitosti fantasticky. Reproduktory aj pri vysokom tempe tejto skladby nestrácajú rytmus, izba sa mi otriasa pri virtuóznom bubnovaní bubeníka a satelity ponúkajú excelentný prednes hudobných nástrojov, ale zároveň aj spev. Zvuk sa nezlieva dokopy, jednoducho sa musí každému páčiť. V záverečných sekundách tejto skladby intenzita vrcholí a až hudba skončí, uvedomíte si, že ste neboli na koncerte .
Subwoofer nepočuť ak ho nie je treba, ale ak dostane slovo, izba sa trasie a nekvalitný nábytok, ktorý celý vibruje, budete mať chuť vyhodiť. Basy sú naozaj basy, nie je to len dunenie, huhnenie alebo neviem aké drncanie. Subwoofer by mal byť v stereo sete len ako doplnok, nie ako nutnosť, čo sa týka hudby, a on svoju rolu plní na 100%.
Famózne znejú aj skladby od Lindsey Stirling. Zvuk je veľmi príjemný, priam upokojujúci. Hudba od nej jednoducho lahodí uchu a na Teufeloch dvojnásobne. Vypočuť si skladbu Elements, Shadows alebo Stars Align na Concept D 500 je zážitok na dlhú chvíľu.
Teufely si rovnako krásne poradia takmer so všetkými žánrami. Aj vianočné koledy znejú super :) Samozrejme, žiadne reproduktory nezahrajú všetko rovnako pekne, ale nevidím, teda nepočujem značné nedostatky pri iných žánroch hudby.

Zvukový dojem: filmy
Som veľkým fanúšikom dobrých filmov, najmä kvalitne ozvučených hororov. Nebyť tohto subwoofera, tak filmy ako Paranormal activity, Grave Encounters, The tunel a Insidious nie sú ani z polovice tak strašidelné. Konkrétne napríklad Grave Encounters som najprv pozeral na mojich Teufeloch a potom na bratových 5.1 Geniusoch, a tam bol kameň úrazu subwoofer, ktorý nerobil nič iné, len rezonoval, nebasoval. V mojom prípade zvuky úderov srdca keď chlapíka stiahlo do vane plnej krvi boli krásne hlboké, bohužiaľ Geniusov subwoofer robil len vrhmm, vrhmm a boleli ma uši (ale samozrejme, že Geniusy sú z úplne inej cenovej kategórie). Insidious som prvý krát pozeral na mojich Logitechoch, už vtedy bol zvuk perfektný, ale keď som si tento film pustil znova na týchto reproduktoroch, tak som ho v polovici radšej vypol od strachu, ktorý mi sprostredkoval subwoofer, a to myslím úplne vážne :D Ozvučenie tohto filmu je fantastické a každé lepšie repro vám tento zážitok len zintenzívni, ale bola to aj moja chyba, že som tento film pozeral sám a tak nahlas (čím hlasnejšie a kvalitnejšie, tým väčší strach, v prípade Insidious).
Pozrel som si aj celú sériu Jurského parku na tomto sete ešte raz a zážitok bol fantastický. Bolo počuť každé stebielko trávy, závan vetra ale aj neskutočne presvedčivo zvuky dinosaurov. Človek by ani nepovedal, že počuje len 2.1 set a nie je naozaj v kine. Rovnako pri sledovaní King Konga (2005) odviedli tieto reproduktory svoju prácu na výbornú. Ani pri vysokej hlasitosti po troch hodinách vás nebudú bolieť uši a hlava. Práve naopak, budete mať chuť pozrieť si film znova.

Zvukový dojem: hry
Na hry už kvôli práci nemám čas ako kedysi. Aj tak som zo zvedavosti spustil Battlefield 3 na Teufeloch a na prvý pohľad som bol prekvapený, že v porovnaní s oveľa lacnejšími repro Logitech z623 som nepočul veľa rozdielov, akurát zvuk dosahoval vyšších hlasitostí. Neskôr som si uvedomil, že teraz som už nemal zapnutý Crystalizer (75%) na zvukovke (k hrám je to vhodné), ale bol celkom vypnutý. Efekt, ktorý dodával Crystalizer bol naozaj pekný, ale pri vyšších hlasitostiach bol už zvuk deformovaný (v prípade Logitechu). Bol som teda milo prekvapený, že v prípade reproduktorov od Teufelu som nepotreboval žiadne takéto „vylepšováky“ používať a repro si postačili samé. Zvuky výbuchov, guliek preletených okolo mojej hlavy čí dávky z M249 zneli fantasticky. Vlastne odkedy som mal tento set, hral som len s M249, kvôli tomuto krásnemu zvuku :D Viac hier som neskúšal, ale nevidím jediný dôvod, prečo by Teufely nezvládli všetky hry na výbornú.

Recenzia 2.1 repro k PC: Teufel Concept D 500

pohľad na celý set Concept D 500 od Teufelu (klikni pre zväčšenie)


Zhrnutie
Teufel Concept D 500 je fantastický set na hudbu, filmy aj hry. Aj keď sa o reproduktory všetkého druhu zaujímam už od detstva (doma som mal/mám niekoľko modelov PC reproduktorov a sám som si kedysi vyrábal aj vlastné amatérske reprobedne), zvuk od Teufelu je naozaj príjemný a výborne doladený a ja nedokážem nájsť ich slabšiu stránku. Nechcem, aby v recenzii vyzneli len samé chvály, ale z môjho subjektívneho pohľadu im nemám čo vytknúť. Možno keby som si mohol vypočuť nejaký Hifi set za 1000 € tak by som nedostatky vedel identifikovať. Ale to už je iná cenová kategória.
Je to jedno, či tieto repro používate k hrám, filmom alebo pri počúvaní hudby, ani pri nízkej alebo vysokej hlasitosti nespozorujete žiadne „pazvuky“ vo zvukovom prejave. Rovnako nebudete potrebovať nastavovať ekvalizér, na ten zabudnite a vypnite ho. Ešte jedna vec, ktorá ma príjemne prekvapila je tá, že tento systém si dobre rozumie aj s low zvukovkou akú mám ja a dokáže z nej dostať maximum.
V recenzii som tieto repro párkrát porovnával s Logitech z623, ktoré som vlastnil kým neprišli Teufely. S Logitechmi som bol relatívne spokojný, ale tá hudba nestala za veľa. Hralo to akoby som mal v ušiach štuple. Keď som rozbalil a zapojil Teufely, zvuk akoby ožil a moje štuple z uší šli von. Taký bol môj prvý zážitok s Concept D 500. Bohužiaľ ich cena 499 € odradí asi mnoho ľudí od kúpy týchto perfektných PC reproduktorov.

Plusy:
  • výrobok je maximálne zameraný na kvalitu a pomer ceny/výkon,
  • dvojpásmové satelity,
  • perfektný subwoofer,
  • vysoký výkon a minimálne zvukové deformácie aj pri maximálnej hlasitosti,
  • neskutočný zvukový prednes,
  • podarený dizajn,
  • nízka spotreba pri danom výkone.


Mínusy:
  • pre mnohých privysoká cena (499 €),
  • chýbajúca ochranná mriežka na repro,
  • stupnica na ovládači hlasitosti sa ťažšie odčítava pri pohľade zboku.


Offline

Prevádzkovateľ fóra
Prevádzkovateľ fóra
Recenzia 2.1 repro k PC: Teufel Concept D 500

Registrovaný: 01.05.05
Príspevky: 13348
Témy: 1496
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 03.03.2013 16:14

Mam z2300 od logitechu, ma vyznam prejst na taketo daco? Lebo to repro uz mam asi 8 rokov a rozmyslam uz nejaky ten piatok ze by som si zaobstaral nieco nove a tato sustava vyzera celkom dobre...da sa kupit priamo aj tu na sk?







_________________
Streacom DA2 | SilverStone Titanium SX800-LTI 800W | ASRock X299E-ITX/ac | Intel Core i9-9980XE & be quiet! Dark Rock TF | Kingston HyperX Impact 64 GB DDR4 2666 MHz | NVIDIA Titan RTX 24 GB | Intel SSD Optane 905P 480 GB NVMe U.2 & Intel SSD 750 1,2 TB NVMe U.2 & Intel SSD 660p 2 TB NVMe M.2 & Seagate BackUp Plus Portable 56 TB USB | 55" 4K OLED Dell Alienware AW5520QF & 24" LCD EIZO FlexScan EV2451 | Ergotron LX Wall Mount Keyboard Arm | Logitech Craft | Logitech G603 | Logitech F710 | Harman Kardon Sabre SB 35 & Sennheiser RS 175 | Microsoft Windows 7 Ultimate | APC Back-UPS ES 700 | Lenovo ThinkPad X250 | iPhone X 256 GB & Pitaka Aramid | SilverStone ML05B Milo | Corsair SF600 SFX 600W | ASRock X99E-ITX/ac | Intel Xeon E5-2683 v4 & NOCTUA NH-L12S | Kingston HyperX Savage 32 GB DDR4 2400 MHz | NVIDIA GeForce GT 710 1 GB | Intel SSD Optane Memory 32 GB NVMe M.2 & Intel SSD 730 240 GB SATA | Ubuntu Server
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 03.03.2013 17:53

S poriadnou zvukovkou to musi byt parada.


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Recenzia 2.1 repro k PC: Teufel Concept D 500

Registrovaný: 25.01.13
Prihlásený: 23.04.24
Príspevky: 4834
Témy: 22
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 03.03.2013 19:42

Vypadajú ,, zúrivo"! Keď si zoberieš že v cene je už kvalitný zosilovač tak je to v podstate lacný vstup do kvalitného zvuku,navyše to aj čosi vydrží.
Edit: Teraz už len čakať do ďaľšieho Čierneho piatku :)


Offline

Prevádzkovateľ fóra
Prevádzkovateľ fóra
Recenzia 2.1 repro k PC: Teufel Concept D 500

Registrovaný: 01.05.05
Príspevky: 13348
Témy: 1496
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 03.03.2013 22:12

Smith Wesson píše:
Edit: Teraz už len čakať do ďaľšieho Čierneho piatku :)
Tym myslis alzu? tam som to repro nenasiel :)







_________________
Streacom DA2 | SilverStone Titanium SX800-LTI 800W | ASRock X299E-ITX/ac | Intel Core i9-9980XE & be quiet! Dark Rock TF | Kingston HyperX Impact 64 GB DDR4 2666 MHz | NVIDIA Titan RTX 24 GB | Intel SSD Optane 905P 480 GB NVMe U.2 & Intel SSD 750 1,2 TB NVMe U.2 & Intel SSD 660p 2 TB NVMe M.2 & Seagate BackUp Plus Portable 56 TB USB | 55" 4K OLED Dell Alienware AW5520QF & 24" LCD EIZO FlexScan EV2451 | Ergotron LX Wall Mount Keyboard Arm | Logitech Craft | Logitech G603 | Logitech F710 | Harman Kardon Sabre SB 35 & Sennheiser RS 175 | Microsoft Windows 7 Ultimate | APC Back-UPS ES 700 | Lenovo ThinkPad X250 | iPhone X 256 GB & Pitaka Aramid | SilverStone ML05B Milo | Corsair SF600 SFX 600W | ASRock X99E-ITX/ac | Intel Xeon E5-2683 v4 & NOCTUA NH-L12S | Kingston HyperX Savage 32 GB DDR4 2400 MHz | NVIDIA GeForce GT 710 1 GB | Intel SSD Optane Memory 32 GB NVMe M.2 & Intel SSD 730 240 GB SATA | Ubuntu Server
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Recenzia 2.1 repro k PC: Teufel Concept D 500

Registrovaný: 07.12.08
Prihlásený: 24.02.24
Príspevky: 817
Témy: 15
Bydlisko: Brezno
Príspevok NapísalOffline : 03.03.2013 23:07

nie, narazal na toto
Trymore píše:
Trocha som ale váhal, či cena 499 € nie je prehnaná, ale presne v tom čase keď som vážne uvažoval nad kúpou, prišla akcia Black Friday a v ten jeden deň stál tento set 399 €, čo bolo pre mňa neskutočne lákavé.

black friday nema s alzou nic spolocne
http://en.wikipedia.org/wiki/Black_Friday_(shopping)

kazdopadne je to odveci pripomienka, lebo uz dlhsie su zlacnene na 399e :)
http://www.teufelaudio.com/pc/concept-d ... p1053.html


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Recenzia 2.1 repro k PC: Teufel Concept D 500

Registrovaný: 25.01.13
Prihlásený: 23.04.24
Príspevky: 4834
Témy: 22
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 04.03.2013 0:11

ja tam vidím stále 499.90 :) plus delivery cost 19.90


Offline

Prevádzkovateľ fóra
Prevádzkovateľ fóra
Recenzia 2.1 repro k PC: Teufel Concept D 500

Registrovaný: 01.05.05
Príspevky: 13348
Témy: 1496
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 04.03.2013 0:16

ja tam vidim tiez 399€ ako Rob3Rt0

//teraz som si prezeral tie obrazky dokladne a zacali sa mi pacit este viac, kvoli tomu ze ich je mozne na stenu zavesit...len nenasiel som nikoho na slovensku co to ponuka, ze si to tak vypocut







_________________
Streacom DA2 | SilverStone Titanium SX800-LTI 800W | ASRock X299E-ITX/ac | Intel Core i9-9980XE & be quiet! Dark Rock TF | Kingston HyperX Impact 64 GB DDR4 2666 MHz | NVIDIA Titan RTX 24 GB | Intel SSD Optane 905P 480 GB NVMe U.2 & Intel SSD 750 1,2 TB NVMe U.2 & Intel SSD 660p 2 TB NVMe M.2 & Seagate BackUp Plus Portable 56 TB USB | 55" 4K OLED Dell Alienware AW5520QF & 24" LCD EIZO FlexScan EV2451 | Ergotron LX Wall Mount Keyboard Arm | Logitech Craft | Logitech G603 | Logitech F710 | Harman Kardon Sabre SB 35 & Sennheiser RS 175 | Microsoft Windows 7 Ultimate | APC Back-UPS ES 700 | Lenovo ThinkPad X250 | iPhone X 256 GB & Pitaka Aramid | SilverStone ML05B Milo | Corsair SF600 SFX 600W | ASRock X99E-ITX/ac | Intel Xeon E5-2683 v4 & NOCTUA NH-L12S | Kingston HyperX Savage 32 GB DDR4 2400 MHz | NVIDIA GeForce GT 710 1 GB | Intel SSD Optane Memory 32 GB NVMe M.2 & Intel SSD 730 240 GB SATA | Ubuntu Server
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Recenzia 2.1 repro k PC: Teufel Concept D 500

Registrovaný: 25.01.13
Prihlásený: 23.04.24
Príspevky: 4834
Témy: 22
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 04.03.2013 0:22

že by to moja Opera mobile ukazovala rok pozadu? :) si robíte pr.


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Recenzia 2.1 repro k PC: Teufel Concept D 500

Registrovaný: 25.01.13
Prihlásený: 23.04.24
Príspevky: 4834
Témy: 22
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 04.03.2013 0:26

ahaá teraz som vyplnil country a div sa svete už tam je 399.90


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Recenzia 2.1 repro k PC: Teufel Concept D 500

Registrovaný: 25.01.13
Prihlásený: 23.04.24
Príspevky: 4834
Témy: 22
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 04.03.2013 0:30

Alza tvrdí že tieto sú lepšie
http://m.alza.sk/bose-companion-tm-5-d185170.htm?d=desc
asi majú prehľad :)


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 05.03.2013 11:29

JanoF píše:
len nenasiel som nikoho na slovensku co to ponuka, ze si to tak vypocut



Citácia:
Make sure our product sounds good in your home with Teufel’s 8-week trial. If you change your mind you can exchange it or get a full refund, hassle free.


Kedze je postovne zadarmo, tak neprides o nic, maximalne o postovne spat do Nemecka (Ale to moze byt dost drahe, Slov. posta posiela max. 10 kg baliky a cez UPS mi posotvne ukazovalo cez 400€ :D)


Offline

Správca fóra
Správca fóra
Recenzia 2.1 repro k PC: Teufel Concept D 500

Registrovaný: 14.12.05
Príspevky: 10616
Témy: 70
Bydlisko: Košice
Príspevok NapísalOffline : 05.03.2013 11:55

Smith Wesson píše:
Alza tvrdí že tieto sú lepšie
http://m.alza.sk/bose-companion-tm-5-d185170.htm?d=desc
asi majú prehľad :)


Tomu by som neveril, neverím že tie smiešne preefektované satelity u Bose budú hrať lepšie ako tie masívne dvojpásma Tuefel. U Bose má najväčší vplyv na kvalitu zvuku asi tá cena, na ktorej má najväčší podiel značka.
Konkurenciu by som videl v Edifier S730D, ktoré majú takisto celkom slušné dvojpásmové satelity (3,5" midbass + 1" tweeter) a subwoofer (10" + 2x pasív) a navyše ponúkajú aj digitálny vstup, teda majú viac fíčuriek, ale zas u Teufelu by som predpokladal menej spotrebkové spracovanie vnútri a teda vyššiu spoľahlivosť.







_________________

Site 1:AMD Ryzen 9 7900 + Noctua NH-P1 + Conductonaut; 2x16GB DDR5 6000MHz CL32; ROG Strix B650E-I; ROG Strix RX5700XT (deshroud); Samsung 980 PRO 2TB; Jonsplus i100 + 2x Arctic P14 + 3x Phanteks T30; Corsair SF750; Dell U2718Q; Corsair K70 mk.2 Low Profile + Logi G500s; miniDSP 2x4HD + 2xT-AMP + BMR+1138SMF/Scarlett Solo + ATH-M50x STS
LG OLED65CX; Onkyo TX-RZ740; 5.1.2 DIY speaker setup (Dayton ND/Peerless NE25, Dayton UM-10 + Monacor SAM-500D); Xbox SeX; Synology DS418 + 4x4TB WD Red + 2x NF-A9; MikroTik RB4011iGS+5HacQ2HnD-IN + Gigabit Antik
Site 2:Ryzen 7 8700G delid + Noctua NH-L12S + Conductonaut; 2x16GB DDR5 6800MHz CL40; Gigabyte B650I AX; 1TB NVMe; Silverstone ML05 + 2x Arctic P8; Seasonic Focus SGX-500; Dell P2417H/LG 49UH661V; Logitech Multimedia Keyboard & G5; Synology DS218play + 2x2TB WD Red; MikroTik hAP AC2 + Antik + IPSec tunnel to Site 1
Mobile:Galaxy S23, Shanling UA1s + Urbanfun Hybrid/Sony WF-1000XM3
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Recenzia 2.1 repro k PC: Teufel Concept D 500

Registrovaný: 25.01.13
Prihlásený: 23.04.24
Príspevky: 4834
Témy: 22
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 05.03.2013 15:04

je toho viac čo by sa dalo poriešiť napr. tieto čínske nevypadajú zle
http://www.theaudioinsider.com/product_ ... cts_id=167
ale Teufel je samozrejme extra trieda aj v klasických hifi reproduktoroch


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Recenzia 2.1 repro k PC: Teufel Concept D 500

Registrovaný: 26.09.10
Prihlásený: 31.12.17
Príspevky: 597
Témy: 37
Bydlisko: Veselé
Príspevok NapísalOffline : 19.06.2013 11:11

Nemas tam po ruke wattmeter? Mna by zaujimal realny prikon celej tej zostavicky ;) Inak ten prepinac na subaci 220/110V to je co? Co to tam je za zdroj? Ved impulzne zdroje nepotrebuju prepinac, pracuju pri oboch napatiach...vysvetlite mi to niekto? Inak v tej cene ktora nieje rozhodne mala mohli byt tie kable uz v baleni :loony:







_________________
PC:CPU:Intel Core i7 4770K,CPU Cooler:BOX :(,MB:Gigabyte Z97MX-Gaming 5,RAM:Kingston 8GB DDR3 1866MHz CL10, VGA: GIGABYTE GTX660 2GB,SSD:Crucial M500 240 GB,HDD#1:WDC 250GB, HDD#2:WDC 500GB,PSU:Seasonic G Series 450W,CASE:Corsair Air 240 Carbide Series,FAN Regulator:SCYTHE Kaze Server, Mouse: A4tech Bloody Terminator TL8 Core 2 + SteelSeries QcK,Keyboard:CONNECT IT GK5500 Sniper,LCD:LG FLATRON IPS235P,PRINTER:Canon Pixma MP190,
NTB:ASUS K53SV-SX966
PHONE:Sony Ericsson CK13i
NAS:Synology DS214se + WDC 2000GB + WDC 500GB
Offline

Správca fóra
Správca fóra
Recenzia 2.1 repro k PC: Teufel Concept D 500

Registrovaný: 14.12.05
Príspevky: 10616
Témy: 70
Bydlisko: Košice
Príspevok NapísalOffline : 20.06.2013 11:55

Príkon ti samozrejme bude závisieť od výstupného výkonu, takže ja osobne by som v jeho meraní nevidel význam. Pri zapnutej hudbe bude tá hodnota lietať hore-dole.
A to že je zdroj spínaný nemusí automaticky znamenať (a ani neznamená) že vie pracovať s takým rozsahom napätia.







_________________

Site 1:AMD Ryzen 9 7900 + Noctua NH-P1 + Conductonaut; 2x16GB DDR5 6000MHz CL32; ROG Strix B650E-I; ROG Strix RX5700XT (deshroud); Samsung 980 PRO 2TB; Jonsplus i100 + 2x Arctic P14 + 3x Phanteks T30; Corsair SF750; Dell U2718Q; Corsair K70 mk.2 Low Profile + Logi G500s; miniDSP 2x4HD + 2xT-AMP + BMR+1138SMF/Scarlett Solo + ATH-M50x STS
LG OLED65CX; Onkyo TX-RZ740; 5.1.2 DIY speaker setup (Dayton ND/Peerless NE25, Dayton UM-10 + Monacor SAM-500D); Xbox SeX; Synology DS418 + 4x4TB WD Red + 2x NF-A9; MikroTik RB4011iGS+5HacQ2HnD-IN + Gigabit Antik
Site 2:Ryzen 7 8700G delid + Noctua NH-L12S + Conductonaut; 2x16GB DDR5 6800MHz CL40; Gigabyte B650I AX; 1TB NVMe; Silverstone ML05 + 2x Arctic P8; Seasonic Focus SGX-500; Dell P2417H/LG 49UH661V; Logitech Multimedia Keyboard & G5; Synology DS218play + 2x2TB WD Red; MikroTik hAP AC2 + Antik + IPSec tunnel to Site 1
Mobile:Galaxy S23, Shanling UA1s + Urbanfun Hybrid/Sony WF-1000XM3
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Recenzia 2.1 repro k PC: Teufel Concept D 500

Registrovaný: 14.03.11
Prihlásený: 02.08.23
Príspevky: 814
Témy: 23
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 03.07.2013 10:45

Príkon je to čo sa dá merať, výstupný výkon môže byť vycucaný z prsta.

Stačí vygenerovať nejaký sínus z Praatu (rozdať celému paneláku chrániče na uši) a dať max. výkon.


A BTW, fyzika nepustí, dva menšie basové reproduktory nenahradia jeden väčší.


Offline

Správca fóra
Správca fóra
Recenzia 2.1 repro k PC: Teufel Concept D 500

Registrovaný: 14.12.05
Príspevky: 10616
Témy: 70
Bydlisko: Košice
Príspevok NapísalOffline : 03.07.2013 15:24

Lenže meranie príkonu pri sinusovom vstupe (a výstupe) je podľa mňa bezpredmetné, zmeriaš si tak síce maximálny príkon, otázne ale je, načo ti to vôbec bude. V bežnej prevádzke bude spotreba len zlomkom... A merať sa dá samozrejme aj príkon, aj výstupný výkon, a to okrem elektrického aj ten akustický.

Použitím dvoch menších reproduktorov len rozdelíš jednu veľkú vibrujúcu plochu na dve menšie. S vhodným dizajnom teda takto vieš dvoma menšími reproduktormi nahradiť jeden väčší (nevidím dôvod prečo by to nebolo možné a prečo by to malo byť proti fyzike). No a navyše si schopný zachovať si vyšší akceleračný faktor (teda rýchlejšiu odozvu meničov).







_________________

Site 1:AMD Ryzen 9 7900 + Noctua NH-P1 + Conductonaut; 2x16GB DDR5 6000MHz CL32; ROG Strix B650E-I; ROG Strix RX5700XT (deshroud); Samsung 980 PRO 2TB; Jonsplus i100 + 2x Arctic P14 + 3x Phanteks T30; Corsair SF750; Dell U2718Q; Corsair K70 mk.2 Low Profile + Logi G500s; miniDSP 2x4HD + 2xT-AMP + BMR+1138SMF/Scarlett Solo + ATH-M50x STS
LG OLED65CX; Onkyo TX-RZ740; 5.1.2 DIY speaker setup (Dayton ND/Peerless NE25, Dayton UM-10 + Monacor SAM-500D); Xbox SeX; Synology DS418 + 4x4TB WD Red + 2x NF-A9; MikroTik RB4011iGS+5HacQ2HnD-IN + Gigabit Antik
Site 2:Ryzen 7 8700G delid + Noctua NH-L12S + Conductonaut; 2x16GB DDR5 6800MHz CL40; Gigabyte B650I AX; 1TB NVMe; Silverstone ML05 + 2x Arctic P8; Seasonic Focus SGX-500; Dell P2417H/LG 49UH661V; Logitech Multimedia Keyboard & G5; Synology DS218play + 2x2TB WD Red; MikroTik hAP AC2 + Antik + IPSec tunnel to Site 1
Mobile:Galaxy S23, Shanling UA1s + Urbanfun Hybrid/Sony WF-1000XM3
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Recenzia 2.1 repro k PC: Teufel Concept D 500

Registrovaný: 14.03.11
Prihlásený: 02.08.23
Príspevky: 814
Témy: 23
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 03.07.2013 20:48

Nie je to to isté lebo na generovanie nízkych frekvencií je potrebná veľké membrána. Je to (nepriamo) úmerné.


Offline

Správca fóra
Správca fóra
Recenzia 2.1 repro k PC: Teufel Concept D 500

Registrovaný: 14.12.05
Príspevky: 10616
Témy: 70
Bydlisko: Košice
Príspevok NapísalOffline : 04.07.2013 8:10

tak si to vezmime takto. Ak máš v subwooferi 20cm basák, vibruje ti plocha zhruba 200cm^2. Dva 180cm basáky vibrujú každý plochou zhruba 130cm^2, čo je spolu 260cm^2, teda viac. A navyše si môžeš nedostatok plochy nahradiť väčšou výchylkou, preto ti priemerný 12" autobasák 500cm^2) zahrá hlbšie ako priemerný 15" PA basák (800cm^2). Samozrejme za cenu nižšej citlivosti a slabšej presnosti.







_________________

Site 1:AMD Ryzen 9 7900 + Noctua NH-P1 + Conductonaut; 2x16GB DDR5 6000MHz CL32; ROG Strix B650E-I; ROG Strix RX5700XT (deshroud); Samsung 980 PRO 2TB; Jonsplus i100 + 2x Arctic P14 + 3x Phanteks T30; Corsair SF750; Dell U2718Q; Corsair K70 mk.2 Low Profile + Logi G500s; miniDSP 2x4HD + 2xT-AMP + BMR+1138SMF/Scarlett Solo + ATH-M50x STS
LG OLED65CX; Onkyo TX-RZ740; 5.1.2 DIY speaker setup (Dayton ND/Peerless NE25, Dayton UM-10 + Monacor SAM-500D); Xbox SeX; Synology DS418 + 4x4TB WD Red + 2x NF-A9; MikroTik RB4011iGS+5HacQ2HnD-IN + Gigabit Antik
Site 2:Ryzen 7 8700G delid + Noctua NH-L12S + Conductonaut; 2x16GB DDR5 6800MHz CL40; Gigabyte B650I AX; 1TB NVMe; Silverstone ML05 + 2x Arctic P8; Seasonic Focus SGX-500; Dell P2417H/LG 49UH661V; Logitech Multimedia Keyboard & G5; Synology DS218play + 2x2TB WD Red; MikroTik hAP AC2 + Antik + IPSec tunnel to Site 1
Mobile:Galaxy S23, Shanling UA1s + Urbanfun Hybrid/Sony WF-1000XM3
Odpovedať na tému [ Príspevkov: 20 ] 


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Repro k PC 2.0 alebo 2.1

v Externé zariadenia

3

762

16.11.2017 19:23

M_i_s_o Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. PC repro 2.1

v Zvuk

2

576

12.12.2010 20:52

BBUlet Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Repro 2.1 k PC

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2, 3 ]

v Ostatné

75

3592

01.07.2010 11:16

Victorious_ Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Repro 2.1 k PC

v Ostatné

10

613

04.11.2011 15:23

Cirky Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. 2+1 Repro k PC

v Zvuk

1

336

25.03.2013 19:31

Smith Wesson Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. 2.1 repro k PC

v Externé zariadenia

6

335

29.01.2021 9:29

Cirky Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Repro 2+1 k pc

v Externé zariadenia

3

428

27.02.2016 19:50

Smith Wesson Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Nove 2.1 repro k PC

v Externé zariadenia

16

446

01.02.2015 23:03

Johnnny Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. 2.1 repro k pc 60€

v Ostatné

0

445

08.08.2011 22:19

target222 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. PC repro 2.1 do 80e

v Zvuk

4

1113

26.02.2011 4:46

rasqual Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Repro 2.1 k pc 60€ +-

v Externé zariadenia

4

402

27.09.2017 22:15

kllr007 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Nove repro 2.1...najlepsia znacka na repro

v Zvuk

0

1514

17.03.2008 16:23

tommy1104 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. cmi8738 6ch a 2.0 repro na 5.1 repro

v Ostatné programy

8

1889

13.08.2008 8:36

MAREK17 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. K: kupim nejake repro k PC 2+1(5+1)

v Kúpim

10

626

07.02.2010 22:19

hakker Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. I/P: PC repro 2.1 Labtec Pulse 285

v Predám

3

808

31.07.2011 19:30

ac.milan Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. K: repro k pc 2.1 alebo 2.0

v Kúpim

2

489

11.01.2011 20:31

najveci Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra