Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 170 ] Choď na stránku: 1, 2, 3, 4, 5, 6 ďalšia
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Rap a HIP HOP

Registrovaný: 26.06.08
Prihlásený: 19.02.15
Príspevky: 390
Témy: 15
Príspevok NapísalOffline : 28.06.2009 23:18

ac.milan píše:
trocha nesuhlasim s vyjadrenim prandof-a, vplyv Beatles aj Queen je obrovsky dodnes,predavaju sa albumy,spomienkove akcie sa konaju...

v case tej mojej puberty deti chvalabohu nepocuvali dnesne sracky ala hiphop,este to vtedy nebolo take,pocuvali Inekafe,Kelly Family :-) Backstreet Boys,co je dnes sice uz usmevna hudba,ale stale lepsie jak ten hiphop hnus co leti dnes. alebo pocuvali prave Jacksona,ako si aj ja pamatam,na dost jeho piesnach som fical. tak nech odpociva v pokoji,svojim umenim ovladol cely svet a bol aj velkym clovekom preto,co pre tie decka spravil.
na medialne famy srat,o tom sa vie,ake su pravdive...
ked nevies o hiphope nic tak radsej bud ticho. za to ze ty poznas tak rytmusa a to je vsetko ti nemozem. vobec nevies o com je pravy rap, nepoznas kvalitnych umelcov z tejto oblasti ale rozpravas sracky, lebo vidis u nas 10 rocne deti v XXL trickach a velkych siltovkach na hlave jak robia zlobu. zboznujem nazory a ludi ako si ty. si myslia ze cela hiphopova komunita je ako jeden "umelec", ktory to ma v hlave poriadne povysavane, sprava sa jak ku*va a pre peniaze spravy vsetko...

//presunute z temy http://www.pcforum.sk/umrel-michael-jac ... tml#617315 Daron







_________________
CPU: Intel C2D E8400 3GHz, VGA: Gainward 9800GT 1024/256, MB: Asus P5K PRO, RAM: Kingston CL5 2GB 800MHz, HDD1: Maxtor 7200RPM 250GB, HDD2: Seagate Baracuda 160GB, LCD: LG Flatron L1954TQ 19", Zdroj: Euroshit ATX-400 JSP 400W.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Rap a HIP HOP

Registrovaný: 01.12.07
Prihlásený: 03.05.16
Príspevky: 987
Témy: 15
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 28.06.2009 23:22

wlado, ono to tak je.. cela ta kultura je o tom, ze to s umenim nema dokopy nic spolocne, a na to asi ac.milan narazal ;)
inak k Majklovi, podla vela zdrojov pedofil nebol, ale ako vieme, tak ho otec od malicka nutil tancovat a spievat - stratil detstvo, tak si to v dospelosti kompenzoval, jednoducho mal rad deti... bol blazon... ale po pravde, ktory umelec blaznom nie je?







_________________
MB:: GIGABYTE P55-USB3 | CPU: INTEL Core i3-540 | RAM: 4GB (KIT 2x2GB) DDR3 1333MHz PC10600 CL9 PATRIOT Signature Line | PSU: Seasonic S12 430W | HDD: Samsung SpinPoint 320GB | VGA: ASUS EAH5770 CuCore 1GB DDR5 | Case: CoolerMaster Dominator 690 | DVD-RW: Samsung SH-S202J | LCD: Samsung B2440L | Mouse: Roccat Kone | Keyboard: OCZ Elixir | Repro: Labtec Pulse 485 | Phone: Samsung Galaxy Spica (root + Android 2.1 + multitouch)
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Rap a HIP HOP

Registrovaný: 26.06.08
Prihlásený: 19.02.15
Príspevky: 390
Témy: 15
Príspevok Napísal autor témyOffline : 28.06.2009 23:28

ok tak tu si popocuvajte niektore tracky a povedzte ze ci to nieje umenie. take hudby spravit, tak narapovat proste vsetko. ja sa v tejto oblasti tiez hybem, som producent a viem ze ci to je ako lusknut prstom alebo ci je to drina a umenie byt kvalitny.
http://www.youtube.com/watch?v=lmpc6vqUyO0
http://www.youtube.com/watch?v=AOSE3LaCbUU
http://www.youtube.com/watch?v=kAFFjFvTDl0
http://www.youtube.com/watch?v=grPfVlj7Go4
to dufam ako ukazka staci...







_________________
CPU: Intel C2D E8400 3GHz, VGA: Gainward 9800GT 1024/256, MB: Asus P5K PRO, RAM: Kingston CL5 2GB 800MHz, HDD1: Maxtor 7200RPM 250GB, HDD2: Seagate Baracuda 160GB, LCD: LG Flatron L1954TQ 19", Zdroj: Euroshit ATX-400 JSP 400W.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Rap a HIP HOP

Registrovaný: 01.12.07
Prihlásený: 03.05.16
Príspevky: 987
Témy: 15
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 28.06.2009 23:34

hmmm... to prve este jakz-takz uslo, ten zvysok spravi cvicena opica ktoru naucia tukat do klavesnice... ;) (k tretiemu video navyse opica potrebuje aj talkbox)







_________________
MB:: GIGABYTE P55-USB3 | CPU: INTEL Core i3-540 | RAM: 4GB (KIT 2x2GB) DDR3 1333MHz PC10600 CL9 PATRIOT Signature Line | PSU: Seasonic S12 430W | HDD: Samsung SpinPoint 320GB | VGA: ASUS EAH5770 CuCore 1GB DDR5 | Case: CoolerMaster Dominator 690 | DVD-RW: Samsung SH-S202J | LCD: Samsung B2440L | Mouse: Roccat Kone | Keyboard: OCZ Elixir | Repro: Labtec Pulse 485 | Phone: Samsung Galaxy Spica (root + Android 2.1 + multitouch)
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Rap a HIP HOP

Registrovaný: 26.06.08
Prihlásený: 19.02.15
Príspevky: 390
Témy: 15
Príspevok Napísal autor témyOffline : 28.06.2009 23:41

no ok. je to tvoj nazor a berem ho ale urcite s tym nesuhlasim :). dalej uz sa tu o tom hadat nebudem lebo je to OT ale napr. to druhe. BPM. pocuvaj texty. to su basnici. ty chalani si vsetci pisu texty sami a nepotrebuju k tomu textarov ako hudobnici rockovej/popovej atd hudby. v tómto to je to zaujimave. ze si napisu texty sami, zlozia hudbu sami a nahraju si to sami. nie su ako spevaci inych zanrov ktorym popisu texty textari tak aby to ludi hrialo pri srdci a spievali im do usi aky je svet krasny pritom to je uplne inak... rap je o realite, o tom co sa deje okolo nas a nie o klamani posluchacov trapnymi stokrat pouzitymi temamy... ved ked si pustim radio je mi zle co tam pustaju...







_________________
CPU: Intel C2D E8400 3GHz, VGA: Gainward 9800GT 1024/256, MB: Asus P5K PRO, RAM: Kingston CL5 2GB 800MHz, HDD1: Maxtor 7200RPM 250GB, HDD2: Seagate Baracuda 160GB, LCD: LG Flatron L1954TQ 19", Zdroj: Euroshit ATX-400 JSP 400W.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Rap a HIP HOP

Registrovaný: 30.08.07
Prihlásený: 07.04.24
Príspevky: 1109
Témy: 26
Bydlisko: Kosice
Príspevok NapísalOffline : 28.06.2009 23:48

Hudba je o zabave... aspon mylslim ze by mala byt... Nie o tom aby ma deprimovala... Hip Hop nie je to co mam rad... O tych deckach v XXL si myslim svoje... V radiach hraju fakt blbosti... Ale aj niektore slovenske skupiny popove ci uz ine ktore nie su velmi zname maju skvele texty a dobru hudbu :)







_________________
No INTERNET
No LIFE
CPU: Intel Core i5 4690K MB: MSI Z97 GAMING 5 VGA: nVidia GTX970 RAM: Corsair Vengeance 1866MHz 16GB HDD1: KINGSTON SSD V300 120GB HDD2: Seagate 1TB ZDROJ:Corsair Power Supply HX620 620W OS: Windows 10 Monitor: Xiaomi Mi Curved 34"
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Rap a HIP HOP

Registrovaný: 16.07.07
Prihlásený: 31.07.22
Príspevky: 1225
Témy: 92
Príspevok NapísalOffline : 29.06.2009 0:18

no to ste otvorili temu, tu bude hadok :-D

moj nazor ... hip hop nieje hudba, nema snou nic spolocne, robit ju moze z 10 ludi 8. Amen tma, neurazam IQ velkych XXL raperov a hoperov ci ako si to hovorite, ale pre mna stale budete "nenormalni"


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Rap a HIP HOP

Registrovaný: 06.12.08
Prihlásený: 17.04.23
Príspevky: 447
Témy: 31
Bydlisko: Povazska By...
Príspevok NapísalOffline : 29.06.2009 0:50

Myslim, ze toto vravi za vetko http://www.mojevideo.sk/video/252a/hip_ ... zmus_.html Uz skor prekusnem ked vidim po meste behat kadejakych pankacov a spol.ako tie decka s osprostenymi hlavami.Som rad ze som z generacie,ked sa robila este kvalitna hudba.







_________________
92% of teens have moved onto rap or hip-hop. If you are part of the 8% that still listen to real music, copy and paste this into your signature.
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Rap a HIP HOP

Registrovaný: 08.11.06
Prihlásený: 13.04.18
Príspevky: 7744
Témy: 127
Bydlisko: BA/TT
Príspevok NapísalOffline : 29.06.2009 1:12

to skor ta adolescentna fan zakladna hovori za vsetko. Ale tak je to v poriadku, len take decko mozes oslovit textom: mam velku buchacku a vseto postrielam..."







_________________
CPU: AMD Ryzen5 1600 @ 3,9GHz, Hyper 212, MB: Fatal1ty AB350 Gaming K4, RAM: 2x8GB DDR4 Kingston 3000MHz, GPU: MSI RX 580 GAMING+ X 8G, SSD: Samsung EVO 500GB, HDD: Seagate Baracuda 7200.12 2TB,
LCD: AOL Q3279VWF, Key/M: A4Tech Bloody B318, A4Tech Bloody P93, Seasonic 520W, Antec 300, OS: Win10 x64 , NAS: Synology DS115(2TB)
CP: Honor 9, PlayStation4 NB: Lenovo IdeaPad 110, Galaxy Tab
Inteligencia je to, čo používaš keď nevieš čo máš robiť Jean Piaget
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Rap a HIP HOP

Registrovaný: 09.01.08
Prihlásený: 13.11.20
Príspevky: 952
Témy: 91
Bydlisko: Košice - Za...
Príspevok NapísalOffline : 29.06.2009 1:55

hip hop nie je len hudba ale aj tanec a ten sa mne osobne paci (ak je robeny kvalitne a srdcom) ... co sa tyka hudby, mal som obdobie, ked som pocuval sem tam par pesniciek od Eminema, Xzibit, Busta Rhymes, ale tie sa dali naratat na prstoch jednej ruky ... to, co sa deje na Slovensku podla mna nie je umenie ... ja viem, ze to nie je len jedno meno (Rytmus, ZEBY??), ale tak vezmem si jeho ako priklad ... na zaciatku ked kontrafakt zacinal, tak spievali o tom ako si luda seru do huby a tak a ze oni ostanu underground a nebudu komercni ... pred par dnami som cital, ze Rytmus ma vlastnu znacku oblecenia a neviem co este ... tak kto si sere do huby teraz, hmm? ... "LOVE" spravia s clovekom divy. Co sa tyka inteligencie raperov, tak tam mam dva nazory:
1. vymetene hlavy, ktore nevedia spievat, len nieco hovoria do mikrofonu za doprovodu lacneho podmazu, cim viac "kktov" a "p*c", tym lepsi track a beatbox ani nespominam ...
2. su to ludia (alebo maju za sebou ludi), ktori velmi dobre vedia co robia ... kontroverzia laka konzumenta v podobe malych deti (cest vynimkam, ktore maju aj viac ako 15 rokov) a kedze takych je na Slovensku bohuzial vela, tak zisky rastu a aj TU sa dokaze taky priemerny deges poriadne nabalit na hluposti inych
Co sa tyka textov, tak som si vsimol, ze na Slovensku sa spieva ako je to tu nap**u a v zahranici (USA) sa spieva jak im je tam fasa :) ... nahoda? nemyslim ... jedine texty, ktore ma pobavili ale aj kusa zaujali boli tie, ktore spieval Eminem (ja viem, odfarbena hlava a tak dalej, ale tak je to tak, nie?)
Ja osobne sa povazujem za Rockera, pocuvam Rock a veci tomu podobne a veruze aj spravit take krasne gitarove solo, to je veruze umenie ... a texty? ... vezmime si kapely ako Scorpions, GnR, Queen ... pochybujem, ze oni mali najatych textarov ;)
Co sa tyka hudby, co sa hra teraz, tak veciam ako naprikal Lady GAGA, Kejty Pery (ci jak sa pise ta ****), Beyonce, Rihanna a ten RnB shit sa ani neopovazujem nazyvat hudbou, NIE TO ESTE UMENIM ... najsmutnejsie je na tom to, ze velmi vela ludi (deti, ehm...) to "zerie" a myslia si, ze je "IN" ked si nieco take pustaju z mobilu v MHD ("YES...") ...
Na zaver, popocuvam si vsetko, naj rockove veci, pop nemusim, tak isto ako hip hop alebo "texno, xixi" ... ale ked by som si ozajze mal vybrat z pop-u (sucasneho, lebo napr. Jackon bol kralom popu a ten jeho sa mi doteraz paci), hip hopu alebo techna, tak veruze si vyberiem nieco z hip hopu, ale to len vtedy ked bieda pritlaci :)







_________________
PC : MB Gigabyte Z97X-UD5H CPU i7 4790K Noctua NH-U14S RAM DDRAM3 8GB VGA ASUS GTX970 Strix PSU Super Flower 750W Leadex CASE Fractal Design Define R5
"Get that legless witch outta here!!!"
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Rap a HIP HOP

Registrovaný: 23.05.08
Prihlásený: 11.01.14
Príspevky: 163
Témy: 3
Bydlisko: Rybany
Príspevok NapísalOffline : 29.06.2009 7:09

Ja tiež ten Hip-Hop moc nemusim čo može naspievať človek, ktorý sa vytahuje v telke že si kúpil hodinky za 120 000 a robi s nimi 15 minutový rozhovor a potom si odfrčí na BMW







_________________
"Premenme zbrane na pivo hned bude krajsi nas zivot"(HT Anti Army Song)
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 27.06.08
Prihlásený: 04.07.11
Príspevky: 114
Témy: 12
Príspevok NapísalOffline : 29.06.2009 8:30

ako wlado podla toho co si napisal vyssie tiez nevies o com tocis rockova scena ze to im pisu textari ?? si snad robis srandu abo co (je pravda ze niektore kapely si nechavaju robit texty ale vacsina ostala tak ako zacala predtym textarov nemali a aby prerazili museli pisat svoje piesne s textami) si vypocuj napriklad 3 doors down oni maju super texty a prijemnu melodiu a vzdy rozpravaju v podstate nejaky pribeh zo zivota a o tom je pravy rock (rozpravaju nejaky pribeh je jedno ci vymyslelny alebo skutocny )

rap a hip hop .................. tak slovensky hip hop alebo rap je na strasne biednej urovni za to ze "zaspieva" par nadavok tak je z neho raper ......... teraz neobranujem rock ale slovensky rap a hip hop stoji za prd americky hip hop si vypocujem aj ja nemam proti tomu zabrany pretoze to su umelci a nie tu nejaki magori co si myslia ze ake su hviezdy


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Rap a HIP HOP

Registrovaný: 10.02.08
Prihlásený: 15.05.17
Príspevky: 2264
Témy: 48
Bydlisko: Nitra
Príspevok NapísalOffline : 29.06.2009 12:23

Co sa tyka celkovo rap-u a hip-hop-u tak suhlasim s decode666-nie je to hudba a uz vobec nie umenie. Umenie je, ked sa dakto nauci poriadne giatrove solo a 3 dni drie aby zahral zlozity rytmus na bicich. A texty takisto niesu umenie.

Ale zas na druhej strane suhlasim aj s Watik-om - slovensky hip-hop nie je hip-hop. Americky ci zas aj ja rad vypocujem.

No a co sa tyka rnb a rihany a podobnych pi*í co sa vrtia na podiu ani spievat poradne nevedia, to nemusim. Osobne sa mi rihana hrozne hnusi. Techno môzem-ale musi byt poriadne urobene a musi v tom byt kus roboty a skusenosti-vtedy sa to este da nazvat umenim :)







_________________
WYSIWYMGIYRRLAAGW: What You See Is What You Might Get If You’re Really Really Lucky And All Goes Well.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Rap a HIP HOP

Registrovaný: 26.06.08
Prihlásený: 19.02.15
Príspevky: 390
Témy: 15
Príspevok Napísal autor témyOffline : 29.06.2009 12:58

slovensky rap je kapitola sama o sebe. u nas je len velmi malo kvalitnych raperov, ale v amerike je ich kopec. skoda ze vacsina si utvara nazor na rap podla toho co pocuje u nas. rytmus je vazne zlyyy priklad. ako som pisal on je jedna kur*a co si necha za peniaze aj koleno prevrtat. a neviem ci su tie podmazy "lacne" ako tu niekto spominal. vacsina tych new schoolovych crunkovych veci stoji fakt za hovno nemam to rad a vyhybam sa tomu, ale je kopec pianovych veci, huslovych pri ktorych odpadavam. ja nevravim ze namam rad rockovu/popovu hudbu. mam ju rad, pocuvam niektore skupiny/interpretov, ale neivem ako to tam chodi ci si pisu texty sami, alebo ne. ak ano tak sorry. a este k tomu ze rapovat moze kazdy. no na tom som sa len dobre zasmial. vyzera to jednoducho ale skuste si to. aby ste triafali podmaz a tempo , aby to bolo zaujimave hlasovo. napr. taky 2pac. ten za 5 sekundy dve vety vychrlil zo seba.







_________________
CPU: Intel C2D E8400 3GHz, VGA: Gainward 9800GT 1024/256, MB: Asus P5K PRO, RAM: Kingston CL5 2GB 800MHz, HDD1: Maxtor 7200RPM 250GB, HDD2: Seagate Baracuda 160GB, LCD: LG Flatron L1954TQ 19", Zdroj: Euroshit ATX-400 JSP 400W.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 27.06.08
Prihlásený: 04.07.11
Príspevky: 114
Témy: 12
Príspevok NapísalOffline : 29.06.2009 13:28

2 pac je skvely priklad toho co som vravel ze americky rap, hip hop je na omnoho lepsej urovni a 2 pac je legenda ktoru si ja velmi rad vypocujem pretoze mal super texty aj vsetko okolo toho

slovensky hip hop alebo rap je fakt o hovne prosto to sa neda nazvat rapom ani zdaleka

no a k popu tak rihannu mam rad nie vsetky pesnicky ale len par ktore maju nieco do seba dobry rytmus melodiu a text ostatne su fakt o nicom ........... katty perry tak ta sa este da no tie 2 pesnicky ostatne tiez nic moc ......... preto ja sa drzim rocku ten ma nikdy este nesklamal a ani nesklame pokial budu taky rockeri ako su teraz :)


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Rap a HIP HOP

Registrovaný: 23.10.07
Prihlásený: 23.11.21
Príspevky: 2288
Témy: 140
Bydlisko: Trenčín
Príspevok NapísalOffline : 29.06.2009 13:34

Mne hiphop ako hudba nevadi, vadi mi zivotny styl a zmyslanie (niektorych) hiphoperov. Niesom proti kvalitnej hudbe, nevravim ze hiphoperi etc. nerobia kvalitnu hudbu, som len proti ludom ako su niektori hiphoperi.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Rap a HIP HOP

Registrovaný: 30.05.07
Prihlásený: 29.03.14
Príspevky: 641
Témy: 46
Príspevok NapísalOffline : 29.06.2009 14:17

to je zas tema :D ja mam tiez najradsej rock, potom aj jazz, ska, vaznu hudbu... pop, hip hop a rap a podobne veci pokladam tiez za umenie, niekedy to aj pocuvam ak to je dobre, ale hrozne vela umelcov v tychto zanroch nestoja za 5 korun, lebo podla mna, v tychto zanroch sa dokaze uplatnit skoro kazdy - lebo to nezalezi od nich ale od ludi co stoja nad tym a urcuju z koho urobia hviezdu a potom sa na nu vykaslu a vtedy sa ukaze ci hviezda je naozaj hviezdou a dokaze sa udrzat hore aj sama - a tych je malo


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Rap a HIP HOP

Registrovaný: 22.11.07
Príspevky: 1368
Témy: 22
Bydlisko: PD
Príspevok NapísalOffline : 29.06.2009 15:03

Svolo píše:
Umenie je, ked sa dakto nauci poriadne giatrove solo a 3 dni drie aby zahral zlozity rytmus na bicich. A texty takisto niesu umenie.
Zjavne toho vies o umeni velmi malo. Umenie nie je len o dlhych solach a zlozitosti. Nirvana dosiahla vrchol rockovej sceny a Kurt Cobain takmer sola ani neskladal. Na gitare zlozito nehral. Islo o to, ci vlozili do hudby aj srdce. Vlozili a ludia skupinu milovali. Mam rad ludi ako Joe Satriani, ale neopovrhnem ani hudbou, ktora nie je zlozita - to su rovnaki umelci. Nie je vsetko len o technike. K tomu co si povedal, ze texty nie su umenie, ani nemam chut sa vyjadrovat. Zaujimavy nazor na umenie a hudbu.

A k rapu - rad si vypocujem staru slovensku produkciu, napr. Trosky, Vec, Nazov Stavby. A preco asi nemusim vysvetlovat, ale kto by nevedel... Nemusim pocuvat kecy o ku*vach a peniazoch, tento starsi rap mal uplne ine zaklady, jednoducho nebolo to pre deti, ako dnes.







_________________
Koreňom všetkého zla je nedostatok poznania.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Rap a HIP HOP

Registrovaný: 03.04.08
Prihlásený: 10.12.19
Príspevky: 4667
Témy: 37
Bydlisko: Trnava
Príspevok NapísalOffline : 29.06.2009 15:11

Mne sa paci jak si ludia dokazu pic ... koli hudbe ako keby nebolo toho na svete dost ... nech si pocuva kazdy co chce, ja som bol pri HH asi od 13 rokov (10 rokov spat), vtedy to bolo o uplne niecom inom ... nema rad ameriku na slovensku ...







_________________
Hmmm .... Hrošíček ... [Homer]
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Rap a HIP HOP

Registrovaný: 23.10.07
Prihlásený: 23.11.21
Príspevky: 2288
Témy: 140
Bydlisko: Trenčín
Príspevok NapísalOffline : 29.06.2009 15:13

lio píše:
Zjavne toho vies o umeni velmi malo. Umenie nie je len o dlhych solach a zlozitosti. Nirvana dosiahla vrchol rockovej sceny a Kurt Cobain takmer sola ani neskladal. Na gitare zlozito nehral. Islo o to, ci vlozili do hudby aj srdce. Vlozili a ludia skupinu milovali. Mam rad ludi ako Joe Satriani, ale neopovrhnem ani hudbou, ktora nie je zlozita - to su rovnaki umelci. Nie je vsetko len o technike. K tomu co si povedal, ze texty nie su umenie, ani nemam chut sa vyjadrovat. Zaujimavy nazor na umenie a hudbu.


Presne s tymto suhlasim, sam hram na gitare a nirvana ma najjednoduchsie pesnicky ake poznam....


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Rap a HIP HOP

Registrovaný: 12.10.06
Prihlásený: 25.04.24
Príspevky: 20312
Témy: 79
Bydlisko: Banska Byst...
Príspevok NapísalOffline : 29.06.2009 16:40

Cely hip-hop mi pripada, ze je to len o tych chalanoch co tam nejak krcovito poskakuju, a vkuse melu o tom, kolko maju $$, ako vydreli 30 zien a kazda z toho bola v prdeli, visi na nich 30kg zlata....

Naco to robia? Sa stavim ze nijaky z nich v zivote nerobil poriadnu pracu, pri ktorej sa clovek aj zaspini a vsetci sa hrajkaju na velkych kingov.

Ak to zoberieme z hladiska dnesneho real zivota a mimo ich prijmov z predaja cdcok, tak:
V penazenke maju 100$, frajerku bud nemaju, alebo maju normalnu holku (a nie tie sexice z klipov) a na pozlateneho Hummera v ktorom sa v klipoch vozia by nenasetrili ani ich vnucata. A na 30kg retazi mozu tiez zabudnut, nakolko v tom clovek vyzera jak pako a navyse je to neprakticke.

Plus tie ich drzo vyzerajuce a skeriace sa cernosske ksichty, ktore uz svojim vyrazom hovoria ze "ja som tu big boss, co mi chces, cervik". (neni to myslene ako rasisticka narazka, jednoducho mi tak pripadaju)

Cely hiphop + klipy tych pesniciek su z 90% taketo a z 90% rovnake. O textoch ani nehovorim.


Ked uz, tak nech ukazuju aspon realne veci a nie takuto vysnivanu krajinku ktora nieje pre 99.9% obyvatelov tejto planety mozna. A nech sa tak aj spravaju.

Potom jasne, ze vidime podla vzoru tychto blbeckov chodit po ulici nafukane 11r hovienka, ktore do kazdeho pindaju ale ked im clovek nalozi na papulu tak s placom utekaju za mamickou. Hlave ze maju vypeceny mobil (ktory uz tak chrci, ze tomu nieje rozumiet) ale citia sa ohromne cool.

Tot moj naroz na hiphop a veci s tym spojene. Samozrejme, nic proti nemu nemam ked sa clovek ktory to pocuva nechova jak idiot s vymytym mozgom od toho.







_________________
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Rap a HIP HOP

Registrovaný: 10.02.08
Prihlásený: 15.05.17
Príspevky: 2264
Témy: 48
Bydlisko: Nitra
Príspevok NapísalOffline : 29.06.2009 16:42

To:lio - to bolo brane ako priklad. Samozrejme ze nemyslim pod umenim len sola a zlozite veci. Moji kamosi hraju spolu od zaciatku šk.r. a kazdy hra na svojom nastroji asi tak 1,5 roka. Teraz mali take koncerty a sutaze. Maju stranku na mkmb. Zrazu im tam dakde zacal vypisovat ze su amateri ze on vie lepsie hrat ze su :shit: a ze sa nemaju ukazovat. Ale to co oni robia nie je len o tom ako viem hrat-na kazdom jednom koncerte urobili taku naskutocnu show ze staci aby vedeli hrat tak ako hraju ale ludia ich maju radi preto ze su to oni. Cize neni umenie vyborne hrat ale dokazat s tym co viem urobit show a vyborne veci.







_________________
WYSIWYMGIYRRLAAGW: What You See Is What You Might Get If You’re Really Really Lucky And All Goes Well.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Rap a HIP HOP

Registrovaný: 25.06.09
Prihlásený: 21.08.09
Príspevky: 33
Témy: 0
Bydlisko: Michalovce
Príspevok NapísalOffline : 29.06.2009 17:24

Záleží na tom aký hip hop si pustíte, ja mám túto hudbu rozdelenú na inteligentnú a...tých druhých. Dúfam, že je samozrejmé čo som si vybrala :)

Poznám veľa ľudí, ktorých tá hudba vôbec neovplyvňuje, skrátka to počúvajú lebo sa im to páči a nijak inak to na nich nevidno.
No poznám jedného, ktorého to veľmi zmenilo. V podstate to začal počúvať kvôli svojim problémom a urobilo to s nim neskutočný obrat..."vďaka" tomu zmenil pohľad na život ako taký, je z neho introvert a bohužiaľ dosť veľký egoista.

V podstate si myslím že hip hop nie je nič zlé, nakoniec, aj ja ho počúvam. Záleží len na tom čo z toho si vyberiete a do akej miery podľahnete (hlavne tým našim slovenským) textom.







_________________
All about photography.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Rap a HIP HOP

Registrovaný: 23.03.09
Príspevky: 3043
Témy: 49
Bydlisko: Trnava
Príspevok NapísalOffline : 29.06.2009 17:33

WLAD0 píše:
no ok. je to tvoj nazor a berem ho ale urcite s tym nesuhlasim :). dalej uz sa tu o tom hadat nebudem lebo je to OT ale napr. to druhe. BPM. pocuvaj texty. to su basnici. ty chalani si vsetci pisu texty sami a nepotrebuju k tomu textarov ako hudobnici rockovej/popovej atd hudby. v tómto to je to zaujimave. ze si napisu texty sami, zlozia hudbu sami a nahraju si to sami. nie su ako spevaci inych zanrov ktorym popisu texty textari tak aby to ludi hrialo pri srdci a spievali im do usi aky je svet krasny pritom to je uplne inak... rap je o realite, o tom co sa deje okolo nas a nie o klamani posluchacov trapnymi stokrat pouzitymi temamy... ved ked si pustim radio je mi zle co tam pustaju...


clovece, neviem o akych inych zanroch a kapelach pises ale tie ktore ja pocuvam, tak tym nikto texty nepise, len oni sami...dalej neviem v ktorych zanroch sa ti spieva o tom aky je zivot krasny...ale v metale a rocku ktory pocuvam ja, tak nie je ani jeden text o tom, prave naopak, je o tom aky je zivot hnusny, su to texty o bolesti a smrti (nie nie som nejaky morbidny ;) ) ale aj napr metallica ma take texty ako napr Fade to black, My friend of misery atd atd


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Rap a HIP HOP

Registrovaný: 16.07.07
Prihlásený: 31.07.22
Príspevky: 1225
Témy: 92
Príspevok NapísalOffline : 29.06.2009 17:51

shiro píše:
Potom jasne, ze vidime podla vzoru tychto blbeckov chodit po ulici nafukane 11r hovienka, ktore do kazdeho pindaju ale ked im clovek nalozi na papulu tak s placom utekaju za mamickou. Hlave ze maju vypeceny mobil (ktory uz tak chrci, ze tomu nieje rozumiet) ale citia sa ohromne cool.


za maminkou to je este lepsi pripad, mnoho krat volaju bratov bratrancov tatkou ktori vam pridu zvonit na dvere s palkami (popripade vidlami)
to uz je len sila potom :D


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Rap a HIP HOP

Registrovaný: 05.06.09
Prihlásený: 23.03.14
Príspevky: 557
Témy: 23
Bydlisko: near DK
Príspevok NapísalOffline : 29.06.2009 21:02

no pripajam sa k tym co si myslia ze tato tema...:shock:
moj nazor na hip hop...mne sa paci tanec, teda vsetko ako to proste frci na parkete, masaker..tak isto aj styl obiekania (teda priradila by som to skor ku skate stylu?chapete co vravim?) proste nie tricka po zem a gate do ktorych by sa vosli 4...to niee...ale take veci typu vans, vehicle, globe..atd (etnies, dc, element, burton - to uz nosia skoro vsetci..dokonca to aj v cinakoch predavaju = fuuj hnus!!!)

k hudbe nemam co povedat..jednym casom som pocuvala nieco ako H16, Zverina (slovensky hip hop) a take veci ale rychlo ma to preslo..to uz radsej budem pocuvat nieco podobne Lil Wayneovi..a celkovo si radsej vypocujem nieco ako Kabat, Horkyze Slize, Helenine oci..sem tam ked mam blbu naladu a potrebujem nieco kde si poskacem tak ofsem nejake to techno (ale skor take vokalove ci ako sa tomu nadava..kde povedia alebo zaspievaju aj par slov..nie len tuc tuc tuc)..no a nejake tie stare veci co pocuvali este moji rodicia :sing:







_________________
NB: *DELL STUDIO 1555*: 15, 6" širokouhlý displej (with LED, 1366 x 768), Intel Core 2 Duo T6500 (2.1GHz, 800MHz, 2MB), 4GB RAM (800MHz DDR2 Dual Channel), 500GB HDD SATA (5400 rpm), ATI Radeon HD4570 (512MB), 8X DVD+/ -RW, Bluetooth, Wireless, WebCam 1.3, 6 článková 56W, Win Vista HP (32bit)|Linux Ubuntu, šasi Black
PC: no tak predstavte si tu najlepsiu zostavu pred 7 rokmi (r.2002) - - po novom nejaky upgrade si doma urobili viem len ze tam fotrik dal ATI Radeon HD4650 1GB? a win7
MOBIL: Nokia XpressMusic 5310,Nokia 5230 (také šunty zatiaľ)
pʎsɥɐ
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 29.06.2009 21:12

Niekto vas nuti pisat sem?? tak ak sa vam ta tema nepaci, NIKTO vas nenuti sem prispiet.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 27.06.08
Prihlásený: 04.07.11
Príspevky: 114
Témy: 12
Príspevok NapísalOffline : 30.06.2009 9:27

to ominous : suhlas terajsi rock alebo metal je fakt o tom aky vie byt zivot kruty napriklad 3 doors down - Let me go je to smutna pesnicka ale skvela : )

a k hip hopu prosto americky ano slovensky nie :) jednoducho povedane :)


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Rap a HIP HOP

Registrovaný: 03.04.08
Prihlásený: 10.12.19
Príspevky: 4667
Témy: 37
Bydlisko: Trnava
Príspevok NapísalOffline : 30.06.2009 9:38

netreba stale pozerat telku a klipy XD .... vsetci tu pisete aky je Vas styl popi.. , ale kazdy ma iny vkus a pre kazdeho je pop... nieco ine , ja osobne nepotrebujem pocuvat umrncane pesnicky o tom ako je vsetko napi... ja radsej polemic, hore ruky s pivom a ide sa ...

//nezabudajte ze rock a metal nie je len o smutnych veciach, nekockujte styl... teda aspon na Topfeste mi to tak nepripadalo ...







_________________
Hmmm .... Hrošíček ... [Homer]
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Rap a HIP HOP

Registrovaný: 09.01.08
Prihlásený: 13.11.20
Príspevky: 952
Témy: 91
Bydlisko: Košice - Za...
Príspevok NapísalOffline : 30.06.2009 10:00

don jebot píše:
//nezabudajte ze rock a metal nie je len o smutnych veciach, nekockujte styl... teda aspon na Topfeste mi to tak nepripadalo ...


suhlasim, napriklad Scorpions - Rock me Like a Hurricane, GnR - Paradise City/Sweet Child o Mine, Queen - One Vision, Def Leppard - Pour some Sugar on me, ... mne nepridu ako smutne pesnicky :) ... ale su aj take a ked sa podtrhnu kvalitnou hudbou, solom a kvalitnym spevom, tk radost pocuvat ...

BTW, nemam nic ani prot SOAD, co uz (v istych castiach pesniciek) pozavujem za tvrdsiu hudbu pre mna a taky Rammstein je na skuskove obdobie ako stvoreny :) ... Links, Los, Keine Lust, Sehnsucht a ide sa na skusku :)







_________________
PC : MB Gigabyte Z97X-UD5H CPU i7 4790K Noctua NH-U14S RAM DDRAM3 8GB VGA ASUS GTX970 Strix PSU Super Flower 750W Leadex CASE Fractal Design Define R5
"Get that legless witch outta here!!!"
Odpovedať na tému [ Príspevkov: 170 ] Choď na stránku: 1, 2, 3, 4, 5, 6 ďalšia


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Hip Hop and Rap...DISKUSIA O SK/CZ SCÉNE!!!

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2, 3, 4, 5 ]

v Kultúra, umenie, filmy, hudba, história, média

124

3701

06.02.2014 18:38

Semp Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. FL studio , Hip Hop eJay a pod.

v Audio programy

10

3861

07.04.2009 15:14

Kardynal Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Program na tvorbu hip-hopu

v Audio programy

9

5241

20.03.2007 18:19

Kubo_88 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. hladam programy na tvorbu hip-hopu

v Audio programy

5

1476

12.04.2006 18:41

quatermain Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra