Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 72 ] Choď na stránku: 1, 2, 3 ďalšia

Je php mŕtve?
 áno 12% 12% [ 5 ]
 nie 88% 88% [ 36 ]


Celkom hlasov : 41

AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
"PHP je mŕtve"

Registrovaný: 26.11.06
Prihlásený: 22.01.24
Príspevky: 4118
Témy: 319
Bydlisko: HE/BA
Príspevok NapísalOffline : 11.02.2011 14:59

Dnes som si prečítal článok na blogu Websupportu - Zakladateľ Zoznamu tvrdí, že PHP je mŕtve. O tom PHP sa tam píše síce len minumum na konci, no zaujímal by ma Váš názor. Myslíte si, že PHP je skutočne bez budúcnosti? Prečo áno, prečo nie? Čo by malo byť jeho náhradou a prečo? Je niečo rýchlejšie ako PHP?


Offline

Užívateľ
Užívateľ
"PHP je mŕtve"

Registrovaný: 26.12.06
Prihlásený: 16.11.19
Príspevky: 3971
Témy: 181
Bydlisko: Nitra / Bra...
Príspevok NapísalOffline : 11.02.2011 15:01

ja osobne si myslim, ze nie. php je jeden z najjednoduchsich jazykov a vacsina zaciatocnikov sa ho chyta.. a takto to bude az do skakavenia

btw, budto som zly citatel alebo je titulok clanku dost zavadzajuci, pretoze je tam o tom iba jedna veta, ktora mi nehovori viac ako je napisane v titulku







_________________
Sorry za prelkepy
Offline

Čestný člen
Čestný člen
"PHP je mŕtve"

Registrovaný: 21.02.06
Prihlásený: 08.12.14
Príspevky: 5404
Témy: 30
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 11.02.2011 18:35

Má vôbec zmysel sa vyjadrovať k takým názorom? :rolleyes:
Klasické autá sú mŕtve, budeme chodiť v hoverautách. Počítač na hranie je minulosť, o pár rokov sa všetci budú hrať iba na konzolách. Knihy sú mŕtve, o pár rokov nebudú... toľko vizionárskych tvrdení som čítal za posledné roky a ak sa splnilo 1% z nich, tak je to veľa.

Robím v .NET firme, mal som možnosť pričuchnúť aj k Jave a aj tak súkromne programujem stále v php. Neverili by ste, aký otrasný kód sa dá napísať v asp.net (ja, ako programátor-stáleamatér by som nikdy nič tak zvrhlé nenapísal). Neverili by ste, aký vie byť Java moloch a efektivita práce s ňou je niekedy horšia ako s php (do môjho súkromného počítača má dokonca Java vstup zakázaný).
A Ruby on rails? Keď je také super a php také zlé, prečo ho všetci nezačali používať? Prečo má stále taký malý podiel?

Kašlite na týchto pseudo-vizionárov, používať sa bude to, čo budú ľudia chcieť a nie, čo si oni budú priať. Napríklad ak o rok začne MS tlačiť do brutálnej reklamy, podporovať open-source asp.net MVC, presadzovať VisualStudio Express, ľudia zistia, aký je to super nástroj a začnú v tom robiť weby. Alebo aj nie - to proste nikto nevie.







_________________
Neradím a nekomunikujem cez SS, ak niečo potrebujete, máte iné možnosti: Ak vám zmizla téma, alebo sa vám niečo nepáči. Ak potrebujete nahlásiť príspevok/človeka, reportujte ho. Ak máte s niečim problém, riešte to v danej téme.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
"PHP je mŕtve"

Registrovaný: 26.11.06
Prihlásený: 22.01.24
Príspevky: 4118
Témy: 319
Bydlisko: HE/BA
Príspevok Napísal autor témyOffline : 11.02.2011 19:18

emer, más pravdu s tým článkom, ten ma len naštartoval k tejto otázke.

shaggy, No ak si všimneš vývoj tak idú do popredia tablety, netbooky, smartphony a hranie sa presúva na obrovské servery.

Tá java je prečo moloch? Ale java sa neda použiť na písanie klasických Side-Server aplikácií, nie?

A nerozšírenie RoR by som nepripisoval tomu, že je zlý jazyk ale má jednoducho slabú reklamu?

A ten záver o MS produktoch bola irónia?


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
"PHP je mŕtve"

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 11.02.2011 19:34

shaggy píše:
Neverili by ste, aký otrasný kód sa dá napísať v asp.net (ja, ako programátor-stáleamatér by som nikdy nič tak zvrhlé nenapísal).

verili, ale podobné prasačiny sa dajú robiť v hocijakom programovacom jazyku. Akú to má teda výpovednú hodnotu? A ešte lepšie - ako to vôbec súvisí s témou? :)

shaggy píše:
Napríklad ak o rok začne MS tlačiť do brutálnej reklamy, podporovať open-source asp.net MVC, presadzovať VisualStudio Express, ľudia zistia, aký je to super nástroj a začnú v tom robiť weby.

prečo by to MS robilo? reklamu by som pochopil, ale nasilu tlačenie MVC? Prečo? Odkedy prišli s asp.net, tvrdia, že si človek môže vybrať - webforms vs mvc. Prečo by mali pretláčať len jeden smer? Nie každému musí vyhovovať mvc...
Visual Studio detto - ako viac ho chceš presadzovať ako ponúkať plne funkčné express verzie, s ktorými môžeš robiť takmer čo ťa napadne? (hovorím o výtvoroch, nie o modifikovaní programu samozrejme)

emer píše:
ja osobne si myslim, ze nie. php je jeden z najjednoduchsich jazykov a vacsina zaciatocnikov sa ho chyta.. a takto to bude az do skakavenia

to skakavenie to bohužiaľ vystihuje :)







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
"PHP je mŕtve"

Registrovaný: 09.07.08
Prihlásený: 17.01.15
Príspevky: 1585
Témy: 96
Príspevok NapísalOffline : 11.02.2011 20:23

Medzi (webovými) programátormi je silná komunita linuxákov. Tých microsoft nepresvedčí ani o dátume, kde ešte o technológii.

Prasácky sa dá písať v akomkoľvek jazyku - pracujem s človekom, ktorý je živým dôkazom. Píše hádam aj v klingonštine, ale všetko to je, aj s prižmúrenými očami, na dogrcanie.

Čo sa týka používanosti jazyka, ešte som nepočul "potrebujem spraviť malý web, hľadám dotnetistu."
A dôvody?
- peniaze
- peňeži
- cena
- evry
- bubáky
- love.
Ak som na nejaký dôvod zabudol, opravte ma.







_________________
neříkejte, že něco nejde udělat, protože se vždycky najde nějaký blbec, co neví, že to nejde – a udělá to!
Offline

Užívateľ
Užívateľ
"PHP je mŕtve"

Registrovaný: 26.11.06
Prihlásený: 22.01.24
Príspevky: 4118
Témy: 319
Bydlisko: HE/BA
Príspevok Napísal autor témyOffline : 11.02.2011 20:32

rooobertek, "potrebujem spraviť veľký web, prečo by som mal hľadať dotnetistu?"


Offline

Čestný člen
Čestný člen
"PHP je mŕtve"

Registrovaný: 21.02.06
Prihlásený: 08.12.14
Príspevky: 5404
Témy: 30
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 11.02.2011 20:36

Flety píše:
shaggy, No ak si všimneš vývoj tak idú do popredia tablety, netbooky, smartphony a hranie sa presúva na obrovské servery.

He? Do popredia možno idú, ale stále používame staré dobré PCčka. A to hranie na obrovských serveroch som nepochopil. Stále predsa hrám na PC a nie na tom serveri, alebo sa mýlim?

Flety píše:
Tá java je prečo moloch? Ale java sa neda použiť na písanie klasických Side-Server aplikácií, nie?

Moloch = náročná na server, na infraštruktúru, na budovanie. Sú to server-side aplikácie (nie side-server) a nechápem prečo by sa v tom nedali tvoriť "weby". Čo myslíš, v čom je vytvorená väčšina bankových systémov? Niečo takéto si už videl v URL adrese?

Flety píše:
A ten záver o MS produktoch bola irónia?

Nie, prečo? Samozrejme to bolo prehnané, Microsoft nebude nikdy tlačiť riešenia, z ktorých nemá zisk. Ale VisualStudio je super nástroj a asp.net MVC je podľa mňa lepšia voľba ako WinForms.

walther píše:
Akú to má teda výpovednú hodnotu? A ešte lepšie - ako to vôbec súvisí s témou?

Ten človek hovoril o PHP ako o umierajúcom jazyku. Dôvod, prečo veľa ľudí PHP zatracuje, je jeho "nedokonalosť" oproti iným jazykom. Ja som len chcel poukázať na to, že PHP je pre väčšinu webov viac než dobré a že každý jazyk je zlý/dobrý do tej miery, do akej má dobrých/zlých programátorov.

walther píše:
prečo by to MS robilo?

To bola ukážka toho, že o rok sa môže všetko rapídne zmeniť a všetky predpovede budú zbytočné. MS nebude nikdy pretláčať asp.net MVC, ani free verziu ich VisualStudia.

Tá rooobertkova poznámka o dotnet developerovi je veľmi trefná a platí rovnako aj o Jave. Ak chce firma malý/stredný web, tak je pre ňu najvýhodnejšie zohnať phpčkara. Výsledok bude porovnateľný a náklady budú oveľa nižšie. Preto si nemyslím, že by php v blízkej budúcnosti zaniklo.







_________________
Neradím a nekomunikujem cez SS, ak niečo potrebujete, máte iné možnosti: Ak vám zmizla téma, alebo sa vám niečo nepáči. Ak potrebujete nahlásiť príspevok/človeka, reportujte ho. Ak máte s niečim problém, riešte to v danej téme.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
"PHP je mŕtve"

Registrovaný: 26.11.06
Prihlásený: 22.01.24
Príspevky: 4118
Témy: 319
Bydlisko: HE/BA
Príspevok Napísal autor témyOffline : 11.02.2011 20:44

shaggy píše:
He? Do popredia možno idú, ale stále používame staré dobré PCčka. A to hranie na obrovských serveroch som nepochopil. Stále predsa hrám na PC a nie na tom serveri, alebo sa mýlim?
Vyvíjajú sa technológie, kde hra bude bežať na serveri, hráč sa iba pripojí a bude sťahovať video, ktoré sa vytvorí na serveri na základe ovládania z hráčovho PC. Určite si už o tom počul, neviem teraz presne ako sa to volá, sú na to už 2 technológie

shaggy píše:
Moloch = náročná na server, na infraštruktúru, na budovanie. Sú to server-side aplikácie (nie side-server) a nechápem prečo by sa v tom nedali tvoriť "weby". Čo myslíš, v čom je vytvorená väčšina bankových systémov? Niečo takéto si už videl v URL adrese?
heh, neviem prečo som napísal side-server :-) a prečo sú tie bankové systémy tvorené práve v Jave?

shaggy píše:
Nie, prečo? Samozrejme to bolo prehnané, Microsoft nebude nikdy tlačiť riešenia, z ktorých nemá zisk. Ale VisualStudio je super nástroj a asp.net MVC je podľa mňa lepšia voľba ako WinForms.
Z tvojho predchádzajúceho príspevku sa mi zdalo, že sa ti nepáči niečo na ASP.NET tak som mylsel, že je to irónia. Čo je to vlastne ten WinForms?

shaggy píše:
Ten človek hovoril o PHP ako o umierajúcom jazyku. Dôvod, prečo veľa ľudí PHP zatracuje, je jeho "nedokonalosť" oproti iným jazykom. Ja som len chcel poukázať na to, že PHP je pre väčšinu webov viac než dobré a že každý jazyk je zlý/dobrý do tej miery, do akej má dobrých/zlých programátorov.
Čo je nedokonalé na PHP? Okrem OOP?


Offline

Čestný člen
Čestný člen
"PHP je mŕtve"

Registrovaný: 11.08.07
Príspevky: 4088
Témy: 34
Bydlisko: Brno
Príspevok NapísalOffline : 11.02.2011 20:58

Flety píše:
Čo je nedokonalé na PHP? Okrem OOP?
Vsetko.
Ja sa vam nechcem miesat do debaty, urcite sa v tom viaceri vyznate viac a viete lepsie posudit, co {ne,}bude, ale PHP je suverenne najstrasnejsi jazyk, aky poznam. Neuveritelne hrozna syntax. Parodia na OOP. Spatne nekompatibilne zmeny. Blbo nastavenie hlasenie chyb umoznujuce pisat otrasny kod. Atd atd.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
"PHP je mŕtve"

Registrovaný: 26.11.06
Prihlásený: 22.01.24
Príspevky: 4118
Témy: 319
Bydlisko: HE/BA
Príspevok Napísal autor témyOffline : 11.02.2011 21:01

Ďuri, neuveriteľne hrozná syntax je v pascle :)

A čo je podľa teba lepšie? nerýpem, zaujímam sa o alternatívu


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
"PHP je mŕtve"

Registrovaný: 09.07.08
Prihlásený: 17.01.15
Príspevky: 1585
Témy: 96
Príspevok NapísalOffline : 11.02.2011 21:26

Že je jazyk nedokonalý ešte neznamená, že je mŕtvy. Angličtina tiež nie je zďaleka dokonalá a hen jak sa používa.







_________________
neříkejte, že něco nejde udělat, protože se vždycky najde nějaký blbec, co neví, že to nejde – a udělá to!
Offline

Užívateľ
Užívateľ
"PHP je mŕtve"

Registrovaný: 26.12.06
Prihlásený: 16.11.19
Príspevky: 3971
Témy: 181
Bydlisko: Nitra / Bra...
Príspevok NapísalOffline : 11.02.2011 21:49

rooobertek píše:
Ak som na nejaký dôvod zabudol, opravte ma.
chechtáky?

Ďuri, imho práve jednoduchosť PHPčka ho robí "dokonalým". Ja som si zrejme na syntax tak zvykol, že mi nejaký problém nerobí. Pravdupovediac, nemám zatiaľ žiadne väčšie skúsenosti s inými jazykmi, ale keď som si ich zbežne pozeral, tak ma to skôr odpudzovalo a v RoR som sa už vôbec ani zďaleka nevyznal.

a isto teraz neberieme do úvahy assembler a pod.. :lol:

na druhej strane, takáto diskusia je zrejme zbytočná, každý si robí v tom, čo mu vyhovuje a klientovi je úplne jedno, v čom to bude napísané. ke´d už mám nejaké jadrá systémov napísané v PHP a je mi to pohodlné, nebudem presedlávať na iný jazyk kvôli tomu, že niekto vyhlási "PHP je mŕtvy jazyk".

možno časom, keď PHP fakt upadne aj zo strany vývojárov. lebo keď si vezmete, dá sa v tom robiť takmer čokolvek







_________________
Sorry za prelkepy
Offline

Užívateľ
Užívateľ
"PHP je mŕtve"

Registrovaný: 26.11.06
Prihlásený: 22.01.24
Príspevky: 4118
Témy: 319
Bydlisko: HE/BA
Príspevok Napísal autor témyOffline : 11.02.2011 22:04

Trocha ma zaujalo Ruby, začal som trocha gugliť a vyliezlo z toho http://tryruby.org/ tá syntax nevyzerá zlé a páči sa mi tan objektový prístup. Celkovo to vyzerá sľubne no bojím sa ho.

Založil som túto tému najmä kvôli porovnaniu PHP s konkurenciou. Čo sa týka rýchlosti, budúcnosti a možností.


Offline

Prevádzkovateľ fóra
Prevádzkovateľ fóra
"PHP je mŕtve"

Registrovaný: 01.05.05
Príspevky: 13348
Témy: 1496
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 11.02.2011 22:06

Tiez sa vam nechcem miesat do debaty, ale jeden kamarat co robi v ruby mi vravel ze nejaku vecsiu webovsku aplikaciu spravi ovela rychlejsie, bezpecnejsie a kvalitnejsie v ruby ako v php a ovlada oba jazyky...podla mna ma pravdu ze php je mrtve, ale to samozrejme neznamena, ze sa nebude pouzivat, podla mna sa bude pouzivat este velmi dlho, na male jendoduche weby to predsalen bohate staci.







_________________
Streacom DA2 | SilverStone Titanium SX800-LTI 800W | ASRock X299E-ITX/ac | Intel Core i9-9980XE & be quiet! Dark Rock TF | Kingston HyperX Impact 64 GB DDR4 2666 MHz | NVIDIA Titan RTX 24 GB | Intel SSD Optane 905P 480 GB NVMe U.2 & Intel SSD 750 1,2 TB NVMe U.2 & Intel SSD 660p 2 TB NVMe M.2 & Seagate BackUp Plus Portable 56 TB USB | 55" 4K OLED Dell Alienware AW5520QF & 24" LCD EIZO FlexScan EV2451 | Ergotron LX Wall Mount Keyboard Arm | Logitech Craft | Logitech G603 | Logitech F710 | Harman Kardon Sabre SB 35 & Sennheiser RS 175 | Microsoft Windows 7 Ultimate | APC Back-UPS ES 700 | Lenovo ThinkPad X250 | iPhone X 256 GB & Pitaka Aramid | SilverStone ML05B Milo | Corsair SF600 SFX 600W | ASRock X99E-ITX/ac | Intel Xeon E5-2683 v4 & NOCTUA NH-L12S | Kingston HyperX Savage 32 GB DDR4 2400 MHz | NVIDIA GeForce GT 710 1 GB | Intel SSD Optane Memory 32 GB NVMe M.2 & Intel SSD 730 240 GB SATA | Ubuntu Server
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
"PHP je mŕtve"

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 11.02.2011 22:11

Ďuri, súhlas... :)

Flety, shaggyho poznámku o javových internetových bankách ber s rezervou, bankové systémy sa programujú rôznymi spôsobmi a určite nielen v jave ;) keď si vezmeš napr VUB alebo mBanku, obe sú v asp.net...

rooobertek, v tom máš pravdu, ale na druhej strane treba brať do úvahy, že vymeniť programovací jazyk (za lepší) je omnoho jednoduchšie ako presvedčiť celý národ aby sa vykašlali na svoj jazyk...

emer, záleží na uhle pohľadu... možno ti vyhovuje najviac preto, lebo si k ostatným jazykom bližšie neprenikol.. ;)

shaggy, beriem, ale ak by si bral do úvahy ideálny stav s perfektným .net programátorom vs perfektným php programátorom, ani zďaleka by to nebolo pre phpčkára príjemné.... sám musíš predsa uznať ak naozaj tiež robíš s .net technológiami, že tie možnosti sú omnoho širšie a v mnohých prípadoch aj rapídne lepšie (univerzálnosť a viacplatformnosť .net jazykov, zabezpečenie webstránky voči rôznym webovým hackerom bez toho, aby musel programátor pohnúť prstom, rozšíriteľnosť, oop a podobne)







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Užívateľ
Užívateľ
"PHP je mŕtve"

Registrovaný: 01.04.10
Prihlásený: 08.10.11
Príspevky: 339
Témy: 0
Príspevok NapísalOffline : 11.02.2011 22:23

shaggy píše:
(do môjho súkromného počítača má dokonca Java vstup zakázaný).


Pohlad posledneho BFU ktory nerozlisuje medzi serverovym kodom a klientskym runtimom.

// pridané po 1 minúte od posledného príspevku

Flety píše:

Tá java je prečo moloch? Ale java sa neda použiť na písanie klasických Side-Server aplikácií, nie?


Presne tam sa pouziva. Kde sa PHPcku ani nesniva o komplexnosti tam Java zacina s prstvom v nose.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
"PHP je mŕtve"

Registrovaný: 26.11.06
Prihlásený: 22.01.24
Príspevky: 4118
Témy: 319
Bydlisko: HE/BA
Príspevok Napísal autor témyOffline : 11.02.2011 22:53

JanoF, prosím Ťa, spýtaj sa kamaráta ako je na tom Ruby s rýchlosťou a požiadavkami na server oproti PHP. Dík.


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
"PHP je mŕtve"

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 11.02.2011 22:55

Flety, problémom býva hlavne "server <-> klient", málokedy býva úzkym hrdlom akurát vykonávanie skriptov na strane servera (pokiaľ nejde o vážne veľké projekty, ale ti už bežia na vlastných serveroch atď (alebo o veľmi debilne naprogramované webstránky))







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 29.10.08
Prihlásený: 30.07.12
Príspevky: 933
Témy: 2
Príspevok NapísalOffline : 11.02.2011 22:56

ja len tak na okraj
Kód:
<?php
  $result = explode(',',null);
  var_dump($result);
?>

array(1) {
  [0]=>
  string(0) ""
}

preco mi to vrati pole s jednym prvkom ktory nema ziadnu hodnotu ?
take nieco som v inom programovacom jazyku nezazil a to som robil v assembleri, basicu, VB, Delphi, jave, pythone, plsql a ani javascript si take nieco nedovoli.
a ak by som aj preglgol popis navratovej hodnoty pre explode
citujem : "If delimiter is an empty string (""), explode() will return FALSE." tak zasnem nad skutocnostou, ze php neumozni ani to co dokaze aj javascript
Kód:
<?php
  $result = explode(',','aaa,bbb')[0];
?> 

Parse error: syntax error, unexpected '[' in ...

Kód:
<script>
var ret = Array('aaa','bbb')[0];
</script>
zbehne bez chyby


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
"PHP je mŕtve"

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 11.02.2011 22:58

coldak, skôr by som povedal, že php toho umožní viac, ako by človek očakával... :lol:







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Užívateľ
Užívateľ
"PHP je mŕtve"

Registrovaný: 26.11.06
Prihlásený: 22.01.24
Príspevky: 4118
Témy: 319
Bydlisko: HE/BA
Príspevok Napísal autor témyOffline : 11.02.2011 23:07

To je pravda, napríklad ak zápis
Kód:
$bar = 'value';$foo = 'bar';echo $$foo;
Ti namiesto očakávanej chyby vráti Value tak je asi niekde problém :) Najviac ma asi láka to ruby. A walther, je mi jasné, že pri bežnej aplikácií je generovanie stránky záležitosť približne 30ms. Lenže čo v prípade 10 000 online užívateľov v systéme, ktorý má stovky DB požiadaviek a každú z nich potrebuje zvlášť spracovať cez objekty, fcie, metódy a rôzne výpočty? Myslím, že pri zlom jazyku sa môže čas vyšplhať aj na 2-3 sekundy, možno viac. A server dostane zbytočne zabrať.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
"PHP je mŕtve"

Registrovaný: 01.04.10
Prihlásený: 08.10.11
Príspevky: 339
Témy: 0
Príspevok NapísalOffline : 11.02.2011 23:29

Flety píše:
JanoF, prosím Ťa, spýtaj sa kamaráta ako je na tom Ruby s rýchlosťou a požiadavkami na server oproti PHP. Dík.


bez obav, takmer nic nie je pomalsie ako PHP

http://blog.dhananjaynene.com/2008/07/p ... by-groovy/

akurat skus si pozriet pracovne ponuky pre Ruby u nas ... pusto


Offline

Prevádzkovateľ fóra
Prevádzkovateľ fóra
"PHP je mŕtve"

Registrovaný: 01.05.05
Príspevky: 13348
Témy: 1496
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 11.02.2011 23:38

Forty- píše:
pusto
tak ale ked nejaku najdes, tak ju mas aj celkom dobre zaplatenu predsa, nie? :rolleyes:







_________________
Streacom DA2 | SilverStone Titanium SX800-LTI 800W | ASRock X299E-ITX/ac | Intel Core i9-9980XE & be quiet! Dark Rock TF | Kingston HyperX Impact 64 GB DDR4 2666 MHz | NVIDIA Titan RTX 24 GB | Intel SSD Optane 905P 480 GB NVMe U.2 & Intel SSD 750 1,2 TB NVMe U.2 & Intel SSD 660p 2 TB NVMe M.2 & Seagate BackUp Plus Portable 56 TB USB | 55" 4K OLED Dell Alienware AW5520QF & 24" LCD EIZO FlexScan EV2451 | Ergotron LX Wall Mount Keyboard Arm | Logitech Craft | Logitech G603 | Logitech F710 | Harman Kardon Sabre SB 35 & Sennheiser RS 175 | Microsoft Windows 7 Ultimate | APC Back-UPS ES 700 | Lenovo ThinkPad X250 | iPhone X 256 GB & Pitaka Aramid | SilverStone ML05B Milo | Corsair SF600 SFX 600W | ASRock X99E-ITX/ac | Intel Xeon E5-2683 v4 & NOCTUA NH-L12S | Kingston HyperX Savage 32 GB DDR4 2400 MHz | NVIDIA GeForce GT 710 1 GB | Intel SSD Optane Memory 32 GB NVMe M.2 & Intel SSD 730 240 GB SATA | Ubuntu Server
Offline

Užívateľ
Užívateľ
"PHP je mŕtve"

Registrovaný: 01.04.10
Prihlásený: 08.10.11
Príspevky: 339
Témy: 0
Príspevok NapísalOffline : 11.02.2011 23:41

To je zasa relativne. Zalezi od firmy, tvojej sikovnosti, stastia. A navyse ak sa das na nejaku malo pouzivanu technologiu tak bud sa ti to vyplati alebo klesne tvoja cena na trhu (priklad: 5 rokov som robil s Ruby ale firma sa rozpadla a neviem sa s tym zamestnat inde ...)

takze tak ... ja z tychto dynamicky typovanych fandim Pythonu :P


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 29.01.11
Prihlásený: 12.02.11
Príspevky: 38
Témy: 2
Príspevok NapísalOffline : 11.02.2011 23:49

Já ani neviem, čo by som mal povedať na adresu PHP...

Čo sa týka jazyka, je primitívny, jednoduchý (dokedy nedôjde na OOP, čo už nie je taká sranda), jediné čo ma ondí, to je slabá typová konvencia - to ma vie furt dožrať...

čo sa týka C#.NET a ASP.NET - je to super, je to fajn, až na to, že je o plešinu pomalší.

Java...mhm...o Jave by som mohol rovno povedať, že je to mŕtvy jazyk - pomalý, nestabilný...

a je tu CSP, ktoré sa budem snažiť presadiť na verejnosti :)


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
"PHP je mŕtve"

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 11.02.2011 23:51

Citácia:
čo sa týka C#.NET a ASP.NET - je to super, je to fajn, až na to, že je o plešinu pomalší.

dobrý vtip ak to uvádzaš v porovnaní s php :) k tomu výroku o jave sa radšej ani nevyjadrím, museli by ma odtiaľto vyniesť...







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Užívateľ
Užívateľ
"PHP je mŕtve"

Registrovaný: 01.04.10
Prihlásený: 08.10.11
Príspevky: 339
Témy: 0
Príspevok NapísalOffline : 11.02.2011 23:53

The píše:
Já ani neviem, čo by som mal povedať na adresu PHP...

Čo sa týka jazyka, je primitívny, jednoduchý (dokedy nedôjde na OOP, čo už nie je taká sranda), jediné čo ma ondí, to je slabá typová konvencia - to ma vie furt dožrať...

čo sa týka C#.NET a ASP.NET - je to super, je to fajn, až na to, že je o plešinu pomalší.

Java...mhm...o Jave by som mohol rovno povedať, že je to mŕtvy jazyk - pomalý, nestabilný...

a je tu CSP, ktoré sa budem snažiť presadiť na verejnosti :)


1. Java je mrtva? Nie, je to najpouzivanejsi jazyk na svete http://www.tiobe.com/index.php/content/ ... index.html
2. Java je pomala? Nie je takmer tak rychla ako C++ a radovo 5-10x rychlejsia ako PHP
3. Java je nestabilna? Nie, je to najpouzivanejsi jazyk v enterprise sektore na svete vdaka stabilite a bezpecnosti.

Mas este nejaku famoznu mudrost alebo si ides iebnut hlavu o stenu?


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 29.01.11
Prihlásený: 12.02.11
Príspevky: 38
Témy: 2
Príspevok NapísalOffline : 11.02.2011 23:54

No ono je to tak, že každému vyhovuje čosi iné ...a mne teda Java rozhodne nesadla :) ...


Offline

Čestný člen
Čestný člen
"PHP je mŕtve"

Registrovaný: 21.02.06
Prihlásený: 08.12.14
Príspevky: 5404
Témy: 30
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 11.02.2011 23:55

Forty- píše:
Pohlad posledneho BFU ktory nerozlisuje medzi serverovym kodom a klientskym runtimom.

Jasne, som sprostý a nevidím v tom rozdiel :roll: Keď som písal, že do môjho PC má Java vstup zakázaný, tak som tým určite myslel, že nenainštalovaním nejakého klienta automaticky zakážem spúšťanie stránok v browseri... a vlastne aj v mobile, ktorý je položený pri počítači :roll:

walther píše:
sám musíš predsa uznať ak naozaj tiež robíš s .net technológiami, že tie možnosti sú omnoho širšie a v mnohých prípadoch aj rapídne lepšie (univerzálnosť a viacplatformnosť .net jazykov, zabezpečenie webstránky voči rôznym webovým hackerom bez toho, aby musel programátor pohnúť prstom, rozšíriteľnosť, oop a podobne)

Práve preto, že robím s asp.net viem, že ak použijem dobrý php framework, je aplikácia rovnako zabezpečená, ako dobre napísaná asp.net aplikácia. A na druhej strane - ak niekto odflákne vývoj v asp.net, tak tam má dieru rovnako, ako by ju mal v php.
Áno, tá multiplatformovosť je na jednej strane super. Ale na druhej vidím programátorov, ktorý vyvíjali aplikácie (WinForms) a púšťajú sa do tvorby webu (WebForms), pretože je to pre nich prakticky to isté... lenže ono to isté nie je. Tie aplikácie potom vyzerajú tak, ako vyzerajú. Funkčné to je, je to aj bezpečné, ale ten výsledok je proste otrasný.

Preto ešte raz vravím - kvalitu jazyka posudzujeme vždy hlavne podľa kvality ľudí. K PHP sa dostane hocikto, nepotrebuje k tomu žiadne špeciálne vybavenie, stačí mu notepad a nejaký free hosting. Naopak s asp.net začínajú väčšinou ľudia, ktorí sa programovaniu venujú na vyššej úrovni (štúdium), dostávajú kvalitné školenia a preto je tam menšie percento totálnych babrákov.







_________________
Neradím a nekomunikujem cez SS, ak niečo potrebujete, máte iné možnosti: Ak vám zmizla téma, alebo sa vám niečo nepáči. Ak potrebujete nahlásiť príspevok/človeka, reportujte ho. Ak máte s niečim problém, riešte to v danej téme.
Odpovedať na tému [ Príspevkov: 72 ] Choď na stránku: 1, 2, 3 ďalšia


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Klavecnica - pokazené tlačítka "*" "Fn" "S" "L CTRL"

v Externé zariadenia

9

2868

04.12.2009 12:28

vigoss99 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. "roletka" , ako na prislušný script v php

v HTML, XHTML, XML, CSS

7

779

21.11.2007 22:06

johny128 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. co znamena "www.stranka.php?action=nieco" ?

v PHP, ASP

9

836

28.07.2007 9:10

miro277 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. potrebujem help s php pri "linkovaní"

v PHP, ASP

5

542

24.03.2010 14:51

stenley Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. php pear DB "unknown error"

v PHP, ASP

3

427

07.09.2010 10:39

coldak Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. php funkcia "for" ale output iba 50,100,150,200 atd ...

v PHP, ASP

1

487

27.03.2012 14:57

stenley Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. header("Location: xxx.php")

v PHP, ASP

4

604

20.12.2008 11:08

stenley Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Problém - presunutie volneho miesta z "D" na "C"

v Pevné disky a radiče

1

1202

08.03.2012 13:29

majky358 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. PS4 "Ghosting" alebo "Motion Blur" na TV

v Herné konzoly

14

1318

10.08.2017 20:17

V1x Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Stream SW... "MANYCAM" a problémové "MP4FileLibU.dll"

v Video programy

1

703

02.05.2017 20:15

shiro Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. <meta name="KEYWORDS" content=" ">

v HTML, XHTML, XML, CSS

1

990

24.04.2009 14:49

lio Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. router "nejak" blokuje "login" na net

v Siete

5

1392

10.11.2011 9:47

martello5 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. redukcia "DVI-I duallink" na "VGA"

v Monitory, televízory a projektory

8

1627

27.11.2007 15:30

zajjac Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. "zakodovanie" PHP

v PHP, ASP

1

383

07.05.2009 11:09

GoodWill Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. iPhone 3 "E" a "krúžok"

v Smartfóny a tablety

6

1097

18.09.2011 22:17

Dzin Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. "PS Vita" alebo "Nintendo 3DS"

v Herné konzoly

5

832

21.12.2014 12:17

El_Scorpio Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra