Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 9 ] 
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 27.06.12
Prihlásený: 22.06.23
Príspevky: 82
Témy: 32
Príspevok NapísalOffline : 09.04.2015 21:19

Čaute,
Mám na Vás otázku, kúpil som auto, zmluva bola napísaná na mňa...len s bývalým majiteľom som sa dohodol že auto bude napísané na inú osobu kvôli lacnejšiemu PZP...súhlasil, tak som uzatvoril PZP na tú dotyčnú osobu a zaplatil prevodom na účet. Len problém nastal vtedy keď mi dorazil domov techničák a tam že držiteľ vozidla som ja a nie osoba na ktorú som uzavrel PZP. Myslel som si, že na DI to pôjde prepísať v pohode, ale bohužiaľ som musel spraviť PZP na mňa ako aj prihlásenie auta. A ak chcem zrušiť to zlé uzatvorene PZP, tak mi bolo povedané že k storno žiadosti budem potrebovať papier od DI, že ta dotyčná osoba na ktorú som mal spravenú PZP nebola nikdy majiteľom auta. Zdá sa mi to strašné komplikované. Nestačí isť len na pobočku tej poisťovne a tam to zrušiť? Ide mi o to aby mi bola vrátená plná suma ktorú som zaplatil, keďže aj tak ta poistka bola zlé uzatvorená a zbytočne.

Dik :)


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 09.04.2015 22:14

Kazdopadne by si tam mal zavolat.

Inak, kde si bol ty duchom, alebo telom, ked sa na DI prihlasovalo auto? Preco ste tam hned nedali meno toho dotycneho cloveka?


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 27.06.12
Prihlásený: 22.06.23
Príspevky: 82
Témy: 32
Príspevok Napísal autor témyOffline : 09.04.2015 22:38

Vies preco? Lebo sa to neda. Pani na DI mi to tak povedala. Ak by som to chcel dat na tu dotycnu osobu, musel by som auto dat najprv na seba a potom zase odhlasit a nasledne prepisat na tu osobu...bohuzial...


Offline

Užívateľ
Užívateľ
PZP storno

Registrovaný: 18.06.07
Prihlásený: 10.03.23
Príspevky: 2940
Témy: 149
Príspevok NapísalOffline : 10.04.2015 1:12

Stavím sa, že tam bol rozdiel 20€ na rok :D a takto mas teraz zbytocne problemy a nevratia ti plnu sumu, lebo uz ta poistka platí, cim dlhsie sa to natahuje, tym menej ti vratia :D

Pekne si so sebou vybabral :D


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 10.04.2015 14:21

Pajtaš píše:
Vies preco? Lebo sa to neda. Pani na DI mi to tak povedala. Ak by som to chcel dat na tu dotycnu osobu, musel by som auto dat najprv na seba a potom zase odhlasit a nasledne prepisat na tu osobu...bohuzial...


Nie, ty si mal napisat zmluvu na take meno, ake chces mat na technicaku.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 27.06.12
Prihlásený: 22.06.23
Príspevky: 82
Témy: 32
Príspevok Napísal autor témyOffline : 10.04.2015 17:17

Ale už to je jedno, už som to bol vybaviť v poisťovni...
Áno, máš pravdu....aj pani na DI mi povedala, že keď v KPZ bolo moje meno tak to napísali aj do techničáku...len najlepšie na tom je to, že predošlý majiteľ keď som sa ho pýtal či to už je prepísané na tú dotyčnú osobu povedal : áno, je to už prepísané na ňu...tak dal som naňho a tak nebolo...

A rozdiel tam bol cca 30euro...


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 10.04.2015 20:34

Ako to teda dopadlo?


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 10.04.2015 21:17

Neviem ci si dobre pamatam ale ked som kupoval auto, tak majitel auta so mnou siel na dopravny inspektorat, tam auto odhlasil asi na moje meno. S autom som odisiel na DI svojho kraju, spravil povinnu poistku na moje meno a potom ma na DI prihlasili na moje meno. Cize ak si chcel prehlasit auto na inu osobu, asi byvaly majitel musel odhlasit auto na tu druhu osobu a na nu potom spravit aj poistku. Ak sa mylim opravte ma. Robit pre 30e saskaren, to radsej si vsetko nahlasim na seba. Ak sanujem 30e na PZP, tak by som radsej auto ani nekupoval.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 27.06.12
Prihlásený: 22.06.23
Príspevky: 82
Témy: 32
Príspevok Napísal autor témyOffline : 11.04.2015 10:17

Ja som to chcel dať na inú osobu len preto, lebo som mal na výber dosť veľa PZP v rovnakej cene. Čo u mňa to tak nebolo a dúfam že nebudem banovať ak k niečomu príde...

A jasné už to je vyriešené, bol som v poisťovni. Napísala sa žiadosť, spravila sa kópia nového TP + kópia s kópie starého TP, plus ešte kópia zmluvy od pzp a už len čakať...


Odpovedať na tému [ Príspevkov: 9 ] 


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Ford Puma, PZP

v Automobily, motorky

11

976

04.01.2014 9:17

Cirky Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. PZP na motorove vozidlo

v Automobily, motorky

4

692

28.11.2008 16:29

arindal Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra