Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 20 ] 
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 27.05.09
Prihlásený: 19.09.21
Príspevky: 374
Témy: 27
Príspevok NapísalOffline : 19.06.2013 11:43

Caute,kedze by som sa chcel zacal ucit programovat,pytal som sa a dostal som odpoved,ze najvhodnejsi by bol python.Ze nie je nic lepsie pre zaciatok,a potom skocit na iny jazyk.TAk som zacal uvazovat nad kurzom,a chcem sa spytat,je vela 360 eciek za zakladny?Nasiel som aj taketo nieco http://programujte.com/clanek/200601050 ... -13-lekce/ len neviem,nevyznam sa,ci by nebolo vhodnejsie radsej na kurz,kde to odbornik ukaze a vysvetli.Chcel by som vydiet Vas nazor.dakujem


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Python skusenosti

Registrovaný: 05.04.11
Príspevky: 1693
Témy: 50
Bydlisko: Žilina, Pop...
Príspevok NapísalOffline : 19.06.2013 11:49

360€ platiť za niečo čo je na nete ? To sa už ani mne nezdá ... Ten kurz mi príde celkom dobrý aspoň zo začiatku niečo pochopíš ak sa budeš snažiť a hľadať si odpovede na svoje otázky aj pomocou googla :)







_________________
rMBP 13 2015
iPhone 7
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 27.05.09
Prihlásený: 19.09.21
Príspevky: 374
Témy: 27
Príspevok Napísal autor témyOffline : 19.06.2013 15:00

Je to sice na nete,ale ci si myslis,ze je to take iste ako keby som bol na kurze.Ci je to tak dopodrobna rozpisane,pretoze,ako som spominal,nic neviem,ale rad by som zacal.


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Python skusenosti

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 19.06.2013 15:44

KTO ti povedal, že python je najvhodnejší na začiatok?? :lol: To je blbosť na n-tú.
A čo sa týka toho kurzu, je to krásny spôsob, ako vymámiť od ľudí peniaze. Najlepší spôsob vždy bol, je a aj bude - vlastná prax. Pozerať tutoriály, videá, dokumentácie a skúšať, skúšať, skúšať. Vymyslieť si vlastné projekty (alebo nájsť si na nete zadania a pod.) a snažiť sa to vyriešiť. Len tak sa to naučíš naozaj a poriadne. Áno, zo začiatku budeš robiť kraviny a možno písať neefektívne programy, ale to patrí ku zdokonalovaciemu procesu. Nemôžeš pochopiť, prečo to robiť inak, ak neuvidíš dôsledky zlého spôsobu..







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 13.11.07
Prihlásený: 20.08.16
Príspevky: 1702
Témy: 0
Príspevok NapísalOffline : 19.06.2013 16:00

Python je určite vhodnejší ako väčšina iných programovacích jazykov. ;)

Ja osobne by som tak veľkú sumu za vysvetlenie základov nezaplatil, rozumnejšie je nájsť si nejaké informácie o algoritmoch, python... na internete a možno až potom by som išiel na nejaký kurz (ale ako som už písal, určite nie na taký, kde sa preberajú základy).


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Python skusenosti

Registrovaný: 05.04.11
Príspevky: 1693
Témy: 50
Bydlisko: Žilina, Pop...
Príspevok NapísalOffline : 19.06.2013 16:15

walther píše:
KTO ti povedal, že python je najvhodnejší na začiatok?? :lol:


A prečo by nemohol byť vhodný ?







_________________
rMBP 13 2015
iPhone 7
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Python skusenosti

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 19.06.2013 16:53

Vhodný != Najvhodnejší. Je tam taký menší rozdiel, ale dosť podstatný. Povedať o pythone, že je to najlepšia voľba pre začiatočníka, je prinajlepšom trúfalé...







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Python skusenosti

Registrovaný: 05.04.11
Príspevky: 1693
Témy: 50
Bydlisko: Žilina, Pop...
Príspevok NapísalOffline : 19.06.2013 19:48

Hra na slovíčka :D ale dobre, najvhodnejší možno nie je ale nie je ani najlepší. Ja osobne som v ňom sa hral iba v spojení s javou (http://www.jython.org/) takže k tomu či je dobrý na začiatok neviem povedať, ale na otázku ohľadom kurzu pre začiatočníkov sa vykašli :) 360€ je fakt moc za základy, ak nezvládneš sa základy naučiť sám tak to možno potom nemá ani zmysel :)







_________________
rMBP 13 2015
iPhone 7
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 27.05.09
Prihlásený: 19.09.21
Príspevky: 374
Témy: 27
Príspevok Napísal autor témyOffline : 20.06.2013 19:56

Tak teda zacat s ktorym?Aby som nezabudol.neovladam ani jeden svetovy jazyk na aktivnej urovni,bol by to problem pri samoucbe?Vyssie co som poslal ten odkaz,co myslite dalo by sa z neho naucit?


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Python skusenosti

Registrovaný: 05.04.11
Príspevky: 1693
Témy: 50
Bydlisko: Žilina, Pop...
Príspevok NapísalOffline : 20.06.2013 19:59

Základy ? Priam fajn :) prebehol som si ten kurz a na konci by si mal niečo ovládať :) tak do toho







_________________
rMBP 13 2015
iPhone 7
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Python skusenosti

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 20.06.2013 20:55

Pri programovaní čohokoľvek je angličtina nutnosť. Ak neovládaš, mal by si sa začať čo najskôr učiť...
Čo sa týka výučby, čo tým chceš vlastne dosiahnuť? K čomu by si sa rád prepracoval? Lebo "vedieť programovať" je dosť abstraktný pojem. Je veľký rozdiel medzi programovaním povedzme webstránok a jednoduchých skriptov, a medzi programovaním ovládačov pre OS...







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 27.05.09
Prihlásený: 19.09.21
Príspevky: 374
Témy: 27
Príspevok Napísal autor témyOffline : 21.06.2013 19:25

XOLOO píše:
Základy ? Priam fajn :) prebehol som si ten kurz a na konci by si mal niečo ovládať :) tak do toho

http://programujte.com/clanek/200601050 ... -13-lekce/ Takze odporucas? Fajn,supor :)
No s tym programovanim je to u mna tak,ze praveze rad by som skusil bud jedno,alebo druhe.Totiz mam dost sprostu hlavu a rad by som si rozsiril obzory,a potrapil ju.Nejak nech aj musi makat a rozmyslat.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Python skusenosti

Registrovaný: 05.04.11
Príspevky: 1693
Témy: 50
Bydlisko: Žilina, Pop...
Príspevok NapísalOffline : 21.06.2013 22:53

Ja som si ten kurz prešiel celý na rýchlo a na konci je nejaký know-how jednoduchšej galérie :) základy ti to dá, ale ak nebudeš sám si robiť niečo naviac tak to s tým budeš mať hodne málo :)







_________________
rMBP 13 2015
iPhone 7
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 27.05.09
Prihlásený: 19.09.21
Príspevky: 374
Témy: 27
Príspevok Napísal autor témyOffline : 24.06.2013 14:19

Celkom zaujimave,pytat za kurz 300 eciek a v knihkupectve python3.0 za cca 30 eur :D Po skonceni kurzu by sa mali davat certifikaty,ak sa nemylim,ale ma to nejaku vahu?Co som si dalej vsimol mali tam knizku tvorba www za 10 eciek a kurz stoji 100-150 eur.Celkom sranda


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 24.06.2013 15:12

Kurzy sú priveľmi pomalé. Som jeden z mála, ktorých prvý jazyk bol Python.
Učil som sa z tohto: http://howto.py.cz/index.htm - je to jednoduché a rýchle na pochopenie. Behom jedného týždňa to máš celé za sebou. Cena? Maximálne elektrina.

Pamätaj, že ak do seba nasypeš teóriu a urobíš zopár malých programov nerobí to z teba programátora. Stanov si cieľ. Nechceš sa učiť programovať len tak z ničoho - chceš tvoriť programy. Tak ich tvor hneď od začiatku. A nechci vedieť hneď všetko a neponáhľaj sa. Píš málo kódu, veľa rozmýšľaj a rozhodne poriadne spi. A to už od začiatku, lebo si potom zvykneš a budeš mať... problém.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Python skusenosti

Registrovaný: 02.06.08
Prihlásený: 19.07.16
Príspevky: 3325
Témy: 147
Bydlisko: Žilina / Os...
Príspevok NapísalOffline : 24.06.2013 17:32

Kodeniu sa vôbec nevenujem, ale tiež by som sa rád pustil do py, hlavne kvôli server-side scriptom a takým veciam. Celkom mi to príde solídne (parsovanie a podobné veci). Ale čo som pozeral, tak akosi sa nemôžem stotožniť stou syntaxou...jedine sa do toho fakt pustiť niekedy ;) Perl som pri výbere zavrhol.

A k tomu kurzu. Veľká šanca, že prídeš na kurz, sadneš a budeš počúvať týpka ako číta slajd po slajde. Samozrejme bude určite pár minút aj na otázky. Tie kurzy sú predražené.







_________________
PC - ASUS M2N-MX Se+ | AMD X2 4200+ | 2GB RAM | Nvidia 8600GT | WD 320GB | 350W |NTB - ASUS K50AB SX-010 | | ASUS X550L | SteelSeries Mousepad | A4tech XL-750BF | HTC Explorer |
CCNA (640-802) |
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 27.05.09
Prihlásený: 19.09.21
Príspevky: 374
Témy: 27
Príspevok Napísal autor témyOffline : 25.06.2013 19:16

phodinux píše:
Kurzy sú priveľmi pomalé. Som jeden z mála, ktorých prvý jazyk bol Python.
Učil som sa z tohto: http://howto.py.cz/index.htm - je to jednoduché a rýchle na pochopenie. Behom jedného týždňa to máš celé za sebou. Cena? Maximálne elektrina.

Pamätaj, že ak do seba nasypeš teóriu a urobíš zopár malých programov nerobí to z teba programátora. Stanov si cieľ. Nechceš sa učiť programovať len tak z ničoho - chceš tvoriť programy. Tak ich tvor hneď od začiatku. A nechci vedieť hneď všetko a neponáhľaj sa. Píš málo kódu, veľa rozmýšľaj a rozhodne poriadne spi. A to už od začiatku, lebo si potom zvykneš a budeš mať... problém.

To je hruby zaklad,alebo je tam nieco potom pokrocilejsie?


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 25.06.2013 19:42

Aby som povedal pravdu, v Pythone toho veľa nie je. Je to dosť jednoduchý jazyk ale zase aj dosť silný. Existuje veľmi veľa modulov, ktorými funkcionalitu Pythonu rozšíriš, ak to potrebuješ.

V tom kurze je to, čo potrebuješ aby si pochopil základ jazyka. Ak budeš potrebovať niečo viac, nezaobídeš sa bez klasickej dokumentácie. To je bežné v programovaní. Nemôžeš sa naučiť všetko, programátor nie je encyklopédia. Programátor bežne používa internet, aspoň pri začiatkoch. Keď získa prax, je to už o inom.

Je pravda, že objektovo orientované programovanie v tom tutoriále veľmi dopodrobna vysvetlené nie je, ale to má aj dôvod. OOP v Pythone je riešené veľmi jednoducho. Java, C++ a podobné jazyky sú už na vyššej úrovni, ale taktiež aj zložitejšej na pochopenie. Ak ťa zaujíma Python, pri tomto tutoriále nemáš čo stratiť. Môžeš iba získať.

Ak chceš niečo pokročilejšie, sklamem ťa. Budeš hľadať márne. Pokročilejšie techniky a získaš iba praxou. Nedá ti to žiadna kniha, tutoriál ani kurz. Musíš naprogramovať niečo sám a nenechať sa obmedzovať jazykom. Ak niečo nejde jednoducho, je to len challenge k tomu, aby si sa to naučil lepšie. A dôležité je aj študovať programy druhých. Open source software je studňou dobrých, ale aj zlých nápadov. Rozhodne sa programovať nenaučíš za deň ani mesiac. Chce to rozhodne oveľa viac času.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 27.05.09
Prihlásený: 19.09.21
Príspevky: 374
Témy: 27
Príspevok Napísal autor témyOffline : 30.06.2013 18:15

phodinux píše:
Kurzy sú priveľmi pomalé. Som jeden z mála, ktorých prvý jazyk bol Python.
Učil som sa z tohto: http://howto.py.cz/index.htm - je to jednoduché a rýchle na pochopenie. Behom jedného týždňa to máš celé za sebou. Cena? Maximálne elektrina.

Pamätaj, že ak do seba nasypeš teóriu a urobíš zopár malých programov nerobí to z teba programátora. Stanov si cieľ. Nechceš sa učiť programovať len tak z ničoho - chceš tvoriť programy. Tak ich tvor hneď od začiatku. A nechci vedieť hneď všetko a neponáhľaj sa. Píš málo kódu, veľa rozmýšľaj a rozhodne poriadne spi. A to už od začiatku, lebo si potom zvykneš a budeš mať... problém.

Cau.Zacal som si to citat, dosiel som k bodu 1.11,lenze som si uvedomil,ze tam uz zacina akesi precvicovanie a ja python stiahnuty nemam.V texte sa spominalo,ze kniha bola pisana pre verziu 2.xx. S ktorou verziou si ty pracoval,alebo to je za jedno?


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 12.07.2013 23:36

Podstatný rozdiel je medzi Python 2 a Python 3. Ak sa naučíš Python 2.4 tak prejsť na Python 2.7.3 veľký problém nebude. Popravde ani prechod na Python 3 nie je veľmi náročný... problém je v tom, že väčšina knižníc je robených pre dvojkový python.

Nainštaluj si najnovší dvojkový python. Popri tom občas nahliadneš do dokumentácie a uvidíš zmeny medzi verziami. Potom keď budeš chcieť prejsť na Python 3 tak prejdeš. Osobne som to ešte nepotreboval. Všetko, čo potrebujem nájdem aj pre Python 2.7.


Odpovedať na tému [ Príspevkov: 20 ] 


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie. python

v Perl, Python, Ruby, CGI

1

736

19.12.2011 23:09

Ďuri Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Python

v Perl, Python, Ruby, CGI

12

883

02.07.2021 8:41

void Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Python, program

v Perl, Python, Ruby, CGI

6

1061

02.07.2013 19:04

reDo Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Vyvojar Python

v Ponuka práce

0

623

31.05.2012 20:47

webwrx Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Python zoznam

v Perl, Python, Ruby, CGI

1

677

14.06.2013 21:35

reDo Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. python LinearDiscriminantAnalysis

v Perl, Python, Ruby, CGI

0

456

22.08.2016 13:23

marian_r Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Help python

v Perl, Python, Ruby, CGI

6

1796

20.04.2009 8:18

bji Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Python-funkcia

v Perl, Python, Ruby, CGI

12

693

12.11.2014 0:21

Misosvk Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. [Python] ovladanie mysou

v Perl, Python, Ruby, CGI

1

655

23.04.2015 1:34

Misosvk Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Python vs PHP

v Perl, Python, Ruby, CGI

2

441

16.03.2018 1:30

JanoF Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Python a import

v Perl, Python, Ruby, CGI

11

908

03.01.2016 16:35

Kraliček Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Je vhodny python?

v Perl, Python, Ruby, CGI

1

783

02.09.2021 1:32

JanoF Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. pspad a python

v Perl, Python, Ruby, CGI

2

607

19.11.2012 12:47

zeto750 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Python alebo c++

v Perl, Python, Ruby, CGI

13

1792

25.06.2013 19:58

phodinux Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Python- web dotaz

v Perl, Python, Ruby, CGI

2

1518

08.02.2010 8:53

juho Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. [Python] Nacitanie retazca

v Perl, Python, Ruby, CGI

8

667

31.10.2013 0:47

F3RY Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra