[ Príspevok: 1 ] 
AutorSpráva

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Prihlásený: 16.10.21
Témy: 191 | 191

Ahoj, zaujímalo by ma, či sú tu ľudia, ktorí pracujú v Embedded Software.
Mám namysli mikrokontroléry a ich programovanie.

Som tohtoročným absolventom VŠ.
Hľadám si prácu a rád by som našiel práve v oblasti Embedded Software, ktorá mi príde zaujímavá.
Niekoľko posledných rokov som sa venoval programovaniu mikrokontrolérov Arduino (AVR), ESP8266 a ESP32 v jazyku Wiring (Arduino Core, čo je zjednodušené C++) ako hobby.
Posledný rok na VŠ som realizoval diplomovú prácu, kde som využil mikrokontróler ESP32 a programoval som ho vo frameworku ESP-IDF s využitím FreeRTOS, teda som využil tasky, ktoré som mohol priradiť jadru, využil som aj nejaké jednoduché princípy blokovania úloh (taskov) cez Queue, Semaphore... Program bol písaný v C a vyzeralo to profesionálnejšie ako program z Wiringu. Prišlo mi, že som elementárne základy z tohto pochytil. Tvoril som poväčšine jednoduché projekty typu: Zber dát s archiváciou do SQL databázy, jednoduché automatizácie, riadenie GPIO napr. s web rozhraním, alebo UART rozhraním, skrátka jednoúčelové aplikácie.

Nenachádzam veľmi ponuky na východnom Slovensku (primárne Liptovský Mikuláš až Spišská Nová Ves) pre túto oblasť.
Najčastejšie sú z tejto sféry dostupné ponuky najmä v Automotive oblasti. Častokrát tam nemá firma ani špecifikovanú architektúru mikrokontrolérov, pre ktorú vyvíjajú.
Neviem si momentálne predstaviť vývoj v inom frameworku a na inej architektúre mikrokontroléra ako som vyskúšal. Firmy tam majú spomenutých X nástrojov pre testing napr. HW debugging cez JTAG, HIL - Hardware in Loop, INCA a pod. Firmy tam majú vyslovene napísané, že požadujú znalosť aspoň niektorého z nástrojov pre testing. S testovacími nástrojmi, písaním testov nemám žiadnu skúsenosť, ani s HW debuggingom a preto mi príde, že sa nemám šancu v tejto oblasti ako Junior presadiť + vyžadujú aj prax, najčastejšie 2 roky a viac. Preto nato ani nereagujem, i keď mi to príde zaujímavé.

Početné zastúpenie má aj sféra PLC vývojárov. Dostal som jednu ponuku z tejto oblasti (PLC vývojár + programátor robotov ABB v jednom), avšak odmietol som ju z dôvodu, že nemám v tejto oblasti žiadnu skúsenosť a nechcem sa uchádzať o pozíciu, kde nemám ani elementárne základy. PLC, ani robota som nikdy neprogramoval, prišlo mi to teda trochu prestrelené na úplného nováčika... Medzičasom prišlo aj niekoľko oslovení s možnou prácou 100% remote, čo nechcem, nakoľko potrebujem získať aspoň rok až dva skúsenosti priamo vo firme. Neviem ako by remote práca každodenne prebiehala. Príde mi, že nakoniec budem zrejme robiť niečo, čo som nevyštudoval a čo ma nebude baviť z dôvodu nedostatočnej kvalifikácie / praxe...

Zaujímalo by ma, ak je tu niekto, kto robí v Embedded software, aká bola jeho prvá práca?
Aký je postup medzi pozíciami? Ak niekto začne ako tester, postupuje po čase na vývojársku pozíciu?
Využívate 100% homeoffice, alebo i kombinovaný režim s on-site a remote zároveň?
Ako prebieha štandardný deň vývoja? Študuje programátor väčšinu dňa datasheety? Využíva nejaké nástroje na simuláciu obvodov pred ich reálnym zapojením a vývojom?
O aké Junior (Entry) pozície by som sa mal zaujímať v Embedded Software?

Ďakujem za všetky odpovede.

[ Príspevok: 1 ] 

Prvá práca v Embedded software po VŠ

Podobné témy

Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Embedded Software Engineer v Trencine

v Ponuka práce

0

463

27.04.2012 14:33

m.mojzisova

Dlhodoba praca pre WindowsCE embedded systemy

v Ponuka práce

0

798

13.05.2010 8:49

nid

PHP prvá práca v IT

v PHP, ASP

3

208

15.05.2021 19:20

JanoF

PC zostava 2000€ práca s videom, programovanie, práca v photoshope atď...

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2 ]

v PC zostavy

37

1370

25.01.2017 9:44

Xaltotun

Embedded developer ZA kraj

v Ponuka práce

0

196

19.02.2013 13:54

Vasinova

windows embedded CE 6.0

v Operačné systémy Microsoft

1

700

13.09.2010 19:42

EXIREXT

Graficka karta Intel® embedded GMA X3100

v Ostatné grafické karty

2

991

21.12.2010 20:09

Semp

DVR-Embedded win xp a zistenie hesla k DISS aplikacii

v Operačné systémy Microsoft

0

241

29.08.2012 11:31

kimkil

prva webstranka

v Webdesign

8

714

19.03.2010 16:04

XerXes

prva stranka

v Webdesign

26

1748

19.06.2007 18:36

Toxin_SK

Prvá flexibilná batéria

v Novinky

5

339

19.01.2013 17:45

Semp

Vasa prva hra

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2 ]

v Počítačové hry

57

2807

08.09.2007 17:01

Brunos

Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie.

Moja prva stranka

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1 ... 10, 11, 12 ]

v Webdesign

343

7532

28.03.2008 19:00

dadmtb

Prvá fodbalová liga.

v Šport a pohyb

10

1239

16.03.2006 16:56

jaffar

Moja prvá zostava

v PC zostavy

13

533

22.08.2016 16:16

Daldoslaw

Prva PC zostava

v PC zostavy

12

545

16.05.2012 12:22

El_Silver

© 2005 - 2021 PCforum, edited by JanoF