Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 18 ] 
AutorSpráva
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Programovanie v C# - základy - diel #1 (úvod)

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 18.01.2015 17:06

Toto je prvý diel zo série o programovaní v jazyku C# (čítaj sí-šarp). V tejto sérii sa oboznámime so základmi jazyka, jeho syntaxou a postupne prejdeme na náročnejšie veci. Predpokladom na zvládnutie týchto lekcií je znalosť aspoň stredoškolskej matematiky, angličtiny a práce s počítačom (inštalácia programov a pod.). V tomto diely si spomenieme čo-to z histórie, nastavíme si vývojové prostredie (Integrated Development Environment, skratka „IDE“) a napíšeme základný program, aby sme si overili, že všetko funguje správne.

Veľmi stručná história a pojmy

C# je programovací jazyk z dieľne Microsoftu, ktorý bol predstavený v roku 2000. Vznikol kvôli tomu, že Microsoft sa v tej dobe dostal do sporu so spoločnosťou Sun Microsystems, ktorej prekážalo, že Microsoft si Javu prispôsoboval podľa ľubovôle. Sun súd vyhral, Microsoft musel zaplatiť 20 miliónov dolárov a bolo mu zakázané pokračovať s vývojom produktu „Microsoft Java“.
Microsoft teda potreboval moderný jazyk, ktorý by bol pokračovateľom C/C++ a zároveň by poskytoval vymoženosti Javy a JVM (Java Virtual Machine).
Vývoj C# riadil Anders Hejlsberg, ktorý predtým navrhol napríklad Turbo Pascal či Borland Delphi. Jazyk sa mal najskôr volať COOL (C-like Object Oriented Language), ale napokon sa rozhodli pre „hudobnejšie“ C# (mriežka pri note ju zvyšuje o poltón, v tomto prípade ide teda o jazyk, ktorý je pomyseľne nad jazykom C). V súčasnosti je najpopulárnejším programovacím jazykom používaným pre .NET framework a je pravidelne aktualizovaný.
V dobe písania tohoto článku je aktuálnou verziou 5.0 a pripravuje sa už aj verzia 6.0.

.NET framework je zastrešujúci názov pre súbor technológií, ktoré tvoria ucelenú platformu. .NET framework je dostupný nielen pre Windows, ale aj pre Web a PocketPC. Štandardizovanou špecifikáciou jadra .NET je CLR (Common Language Runtime). CLR je vlastne obdobou JVM a je zodpovedné za vykonávanie programov. Má na starosti proces kompilácie „just-in-time“ (JIT), čo je vlastne prekladanie kompilovaného kódu do jazyka, ktorému rozumie počítač. Okrem toho sa CLR stará o správu pamäte, typovú bezpečnosť, uvolňovanie pamäte (garbage collection), bezpečnosť, správu výnimiek a o správu vlákien. Všetky programy, ktoré sú písané pre .NET framework (a teda aj programy, ktoré sa naučíme tvoriť my v C#) sú vykonávané práve vďaka CLR.
Na programovanie programov pre .NET framework je možné využiť viacero jazykov, napríklad C#, VB.NET, Delphi, IronPython, F# a iné.
Aj keď je .NET technológiou Microsoftu a je určená len pre zariadenia z ich dieľne, existuje open-source implementácia .NET runtimu s názvom Mono. Vďaka tomu je možné využívať jazyk C# aj na programovanie softwaru pre unixové platformy (Linux, Mac OS X).
Aktuálnou verziou je 4.5, pričom vydanie novej verzie 4.6 sa očakáva tento rok (2015).

Toľko k úvodu, poďme na pre väčšinu z Vás asi zaujímavejšiu tému – nastavenie nášho vývojového prostredia a prvý program. Len pre úplnosť ešte uvediem, že integrované vývojové prostredie je súhrnný názov pre súbor nástrojov, ktoré sú integrované do jedného programu. Pomocou IDE, ktoré budeme používať (Visual Studio), budeme teda nielen program písať, ale môžeme ho aj testovať, hľadať chyby, využívať najrôznejšie nástroje pre uľahčenie našej práce a tak ďalej. Samozrejmosťou je integrovaný kompilátor a inteligentné dopĺňanie kódu (v prípade VS sa volá táto funkcia IntelliSense).

Čo budeme potrebovať?

- pc s operačným systémom Microsoft Windows
- IDE Visual Studio Community http://go.microsoft.com/?linkid=9863608

Poznámka: VS Community je verzia od Microsoftu, ktorá je nasledovníkom Express verzií. Je úplne zdarma a môže sa využívať aj na komerčné účely. Oproti plateným verziám je ochudobnená len o niektoré funkcie, pričom oproti starším Express edíciám má viacero výhod. Nie je už potrebné pre každú platformu (windows, web...) inštalovať špeciálnu verziu, všetko je možné vyvíjať z jednej inštalácie. Taktiež pribudla možnosť inštalovať rozšírenia, ktorá je pre mnohých veľmi dôležitá. Pre naše potreby bude táto verzia VS plne vyhovovať.
Inštalácia programu je veľmi jednoduchá, ale chvíľku trvá. Po dokončení inštalácie môžeme naše IDE spustiť.


Začíname

Kliknite v hornom menu na File, potom New a napokon Project... (prípadne skratka CTRL+SHIFT+n). Viď obr. 1.
Programovanie v C# - základy - diel #1 (úvod)
Obr. 1

Vyskočí nám okno ako na obr. 2.
Programovanie v C# - základy - diel #1 (úvod)
Obr. 2

Skontrolujte si, že máte vybrané Visual C# a v hlavnej časti Console Application. Name je názov projektu a pomocou Browse môžeme vybrať cieľový adresár.
Môžeme odkliknúť OK.

VS pre nás vytvorilo automaticky nový projekt so všetkým potrebným. Dnes sa budeme sústrediť len na to, aby sme do konzoly vypísali hlášku a tým potvrdili, že máme všetko nastavené správne.

súbor Program.cs
Kód:
using System;
using System.Collections.Generic;
using System.Linq;
using System.Text;

namespace Lesson1
{
    class Program
    {
        static void Main(string[] args)
        {
        }
    }
}


Aby sme mohli vypísať náš text, musíme upraviť náš kód nasledovne:

súbor Program.cs
Kód:
using System;
using System.Collections.Generic;
using System.Linq;
using System.Text;

namespace Lesson1
{
    class Program
    {
        static void Main(string[] args)
        {
            Console.WriteLine("Toto je moj prvy program");
            Console.ReadLine();
        }
    }
}


Program spustíme stlačením tlačidla Start vo Visual Studiu (so zelenou šípkou), alebo stlačením klávesy F5. Ak je všetko v poriadku, mali by sme vidieť okno ako na obr. 3.
Programovanie v C# - základy - diel #1 (úvod)
Obr. 3

V budúcom diely sa pozrieme na premenné v jazyku C#.







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 18.01.2015 20:48

Musim pochvalit obrazky, krasne ladia s tmavym vzhladom fora.


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 18.01.2015 21:13

Vyzera to velmi podobne ako java, mam na mysli syntax
Tesim sa ako spracujes dalsie diely aj ked definovanie premennej bude zrejme o5 podobne ako v jave

kazdopadne palec hore za to, ze si si nasiel cas :)


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Programovanie v C# - základy - diel #1 (úvod)

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok Napísal autor témyOffline : 18.01.2015 22:23

Však už bolo načase.. Sľuboval som to hádam rok a pol dozadu a vkuse mi do toho dačo skočilo :lol:
Čo sa týka podobnosti s Javou, máš pravdu, tieto dva jazyky sú si veľmi podobné :) Je to ale vtipné, lebo C# sa Javou dosť inšpirovalo, ale momentálne zasa Java preberá niektoré veci z C# :lol:
V každom prípade, ak ovládaš jeden, ten druhý sa naučíš v pohode...

Inak, ak by ste mali nejaké pripomienky, priania alebo tak, kľudne dajte nápady aj vy ohľadne toho, čo by vás zaujímalo :)







_________________
C#, PHP, ...
Online

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Programovanie v C# - základy - diel #1 (úvod)

Registrovaný: 02.07.06
Prihlásený: 19.03.24
Príspevky: 14176
Témy: 312
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOnline : 18.01.2015 22:59

Clanok je vynikajuci, pre mna to sice uz nie je, kedze cez tuto uroven som sa uz dostal, ale pre zacinajucih developerov urcite odporucam.

C# je podla mna krasny jazyk, ale xo ho robi este krajsim je Visual Studio. Ja mam vacsinou voci vsetkemu od MS more vyhrad, ale Visual Studio a MSDN je nieco co ma skutocne nadchlo. A ich novy pocit, Visual Studio Community je nieco na co cakam roky :-) Je ale fakt, ze VS 2013 nefunguje vzdy idealne.







_________________
PODPIS BOL UPRAVENÝ / ZMAZANÝ Z DÔVODU PORUŠOVANIA PRAVIDIEL FÓRA!
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Programovanie v C# - základy - diel #1 (úvod)

Registrovaný: 03.04.13
Prihlásený: 26.01.23
Príspevky: 4040
Témy: 199
Bydlisko: Banská Byst...
Príspevok NapísalOffline : 18.01.2015 23:07

Chválim za to, že sa ti vôbec chcelo robiť takýto návod :) ... Perfektné :)







_________________
PC : ASRock B150M-HDS | Intel Core i5-6500 + SilentiumPC Fera 3 | 16GB RAM DDR4 (Crucial Ballistix Sport) | EVGA GTX 1060 3GB | 256GB SSD (ADATA SP920), 2x 1TB 7200 rpm HDD | Corsair CX450m 450W | Case : Fractal Design Core 1500 (upravená) | Win 10 Home x64 | LCD : AOC Q2577PWQ (25" QHD IPS) + repro Edifier R2750DB
NTB1 : HP EliteBook 840 G3 (i5-6300u, 8GB RAM, 256GB SSD, Win 10 Pro) NTB 2 : HP Probook 6450b (i5-540m / 6GB DDR3 RAM / 500GB 7200 rpm HDD / Win 10 Pro)
Mobil : Samsung S21 Ultra 256GB duos + Samsung Galaxy Watch 46mm
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Programovanie v C# - základy - diel #1 (úvod)

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok Napísal autor témyOffline : 18.01.2015 23:21

Johnnny, budú aj náročnejšie veci, ale pekne postupne :) Základy, pokročilejšie veci, potom niečo o návrhových vzoroch, čistote kódu a tak.. A samozrejme aj konkrétnejšie veci ako využitie C# pre vývoj webových, windowsových a mobilných aplikácií. A ak bude stále záujem, možno bude aj programovanie hier v Unity... Keby bol veeeeľký záujem, možno sa dokopem aj k videotutoriálom :lol: Uvidíme.
Som rád, že sa článok páči.
S tým visual studiom máš pravdu, už pri 2013 express edíciách ale bolo vidno, že sa dačo deje, keď povolili niektoré funkcie ako napr unit testing. Community je paráda, som si ani netrúfal dúfať, že by dačo takéto spravili.

Peter12, ďakujem za pochvalu :)







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Programovanie v C# - základy - diel #1 (úvod)

Registrovaný: 03.04.13
Prihlásený: 26.01.23
Príspevky: 4040
Témy: 199
Bydlisko: Banská Byst...
Príspevok NapísalOffline : 18.01.2015 23:25

Nuž, ja sa musím naučiť najskôr základy :) Potom sa v škole pustíme do klasického Céčka .. Mám obavy :)







_________________
PC : ASRock B150M-HDS | Intel Core i5-6500 + SilentiumPC Fera 3 | 16GB RAM DDR4 (Crucial Ballistix Sport) | EVGA GTX 1060 3GB | 256GB SSD (ADATA SP920), 2x 1TB 7200 rpm HDD | Corsair CX450m 450W | Case : Fractal Design Core 1500 (upravená) | Win 10 Home x64 | LCD : AOC Q2577PWQ (25" QHD IPS) + repro Edifier R2750DB
NTB1 : HP EliteBook 840 G3 (i5-6300u, 8GB RAM, 256GB SSD, Win 10 Pro) NTB 2 : HP Probook 6450b (i5-540m / 6GB DDR3 RAM / 500GB 7200 rpm HDD / Win 10 Pro)
Mobil : Samsung S21 Ultra 256GB duos + Samsung Galaxy Watch 46mm
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Programovanie v C# - základy - diel #1 (úvod)

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok Napísal autor témyOffline : 18.01.2015 23:35

Peter12, ktovie, možno ti pomôže aj táto séria lekcií.. :) Minimálne tieto základy by som chcel poňať tak, aby ich pochopilo čo najviac ľudí bez dodatočného vysvetľovania. Ale keby si mal ty alebo niekto iný otázky, v pohode sa pýtajte, buď vysvetlím v komentároch alebo aj doplním do samotného článku, keby to bolo také zásadné a malo by to zmysel :)
Inak väčšinou platí to, že keď sa raz naučíš jeden programovací jazyk, s ostatnými už problém mať nebudeš...







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Programovanie v C# - základy - diel #1 (úvod)

Registrovaný: 03.04.13
Prihlásený: 26.01.23
Príspevky: 4040
Témy: 199
Bydlisko: Banská Byst...
Príspevok NapísalOffline : 18.01.2015 23:39

Ďakujem vopred :) ... No veď toto, najskôr sa musím naučiť aspoň nejaký jeden :)







_________________
PC : ASRock B150M-HDS | Intel Core i5-6500 + SilentiumPC Fera 3 | 16GB RAM DDR4 (Crucial Ballistix Sport) | EVGA GTX 1060 3GB | 256GB SSD (ADATA SP920), 2x 1TB 7200 rpm HDD | Corsair CX450m 450W | Case : Fractal Design Core 1500 (upravená) | Win 10 Home x64 | LCD : AOC Q2577PWQ (25" QHD IPS) + repro Edifier R2750DB
NTB1 : HP EliteBook 840 G3 (i5-6300u, 8GB RAM, 256GB SSD, Win 10 Pro) NTB 2 : HP Probook 6450b (i5-540m / 6GB DDR3 RAM / 500GB 7200 rpm HDD / Win 10 Pro)
Mobil : Samsung S21 Ultra 256GB duos + Samsung Galaxy Watch 46mm
Online

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Programovanie v C# - základy - diel #1 (úvod)

Registrovaný: 02.07.06
Prihlásený: 19.03.24
Príspevky: 14176
Témy: 312
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOnline : 19.01.2015 0:09

walther píše:
Johnnny, budú aj náročnejšie veci, ale pekne postupne :) Základy, pokročilejšie veci, potom niečo o návrhových vzoroch, čistote kódu a tak.. A samozrejme aj konkrétnejšie veci ako využitie C# pre vývoj webových, windowsových a mobilných aplikácií. A ak bude stále záujem, možno bude aj programovanie hier v Unity... Keby bol veeeeľký záujem, možno sa dokopem aj k videotutoriálom :lol: Uvidíme.
Som rád, že sa článok páči.
S tým visual studiom máš pravdu, už pri 2013 express edíciách ale bolo vidno, že sa dačo deje, keď povolili niektoré funkcie ako napr unit testing. Community je paráda, som si ani netrúfal dúfať, že by dačo takéto spravili.

Peter12, ďakujem za pochvalu :)


S tym som pocital, ale ako zaneprazdneny clovek sa k tomu urcite budes dostavat len pomaly. V kazdom pripade, tutorial o Unity by ma zaujimal, kedze by som si rad vytvoril hru (mam plan), ale nechce sa mi to studovat :-/

Ja som dufal hlavne v podporu plugimov, ktora je konecne tu. V praci vyuzivam Ultimate a hoci rozdiely medzi verziami nastudovane nemam, silne pochybujem, ze vyuzivam nieco, co v Community nenajdem, takze pre mna je to vlastne plnohodnotne IDE.







_________________
PODPIS BOL UPRAVENÝ / ZMAZANÝ Z DÔVODU PORUŠOVANIA PRAVIDIEL FÓRA!
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Programovanie v C# - základy - diel #1 (úvod)

Registrovaný: 05.04.11
Príspevky: 1693
Témy: 50
Bydlisko: Žilina, Pop...
Príspevok NapísalOffline : 19.01.2015 10:25

Pekny uvod. Tesim sa na delegaty, nejake tie navrhove vzory a dufam ze sa objavi (mozno v dalekej buducnosti) snad aj nieco o Rx.
V tomto clanku, mozno aj v buducich, by si mohol aj niektore riadky komentovat. Snad by to pomoholo niekomu, kto zacina s programovanim prvy krat, ze preco je tam napriklad ten readline a tie importy a mozno by niekde este stalo za zmienku spomenut aj Resharper a dotPeak.







_________________
rMBP 13 2015
iPhone 7
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Programovanie v C# - základy - diel #1 (úvod)

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok Napísal autor témyOffline : 19.01.2015 13:10

Johnnny, a ako keby toho nebolo dosť, ešte som si nabral ďalšie veci.. :lol: Ale tak posnažím sa, aby tu tie tutoriály pribúdali čo najčastejšie, je toho dosť veľa na vysvetľovanie... :)
Akú Unity hru by si chcel robiť? 2D, 3D..? Nech viem, o čo by bol potom záujem.. :)

XOLOO, bude určite aj Rx, ale až pri pokročilejších veciach :)
Komentáre plánujem. V tomto diely mi šlo len o to, aby mal človek všetko pripravené. Bližšie vysvetľovať začnem v druhom diely, ale tiež pekne postupne, nech toho nie je na ľudí príliš veľa naraz.







_________________
C#, PHP, ...
Online

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Programovanie v C# - základy - diel #1 (úvod)

Registrovaný: 02.07.06
Prihlásený: 19.03.24
Príspevky: 14176
Témy: 312
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOnline : 19.01.2015 13:40

Ja rozhodne 3D, ale v zasade to nie je az tak dolezite. Ja si na to len musim najst cast, urcite bude nieco na Plularsighte :-P







_________________
PODPIS BOL UPRAVENÝ / ZMAZANÝ Z DÔVODU PORUŠOVANIA PRAVIDIEL FÓRA!
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Programovanie v C# - základy - diel #1 (úvod)

Registrovaný: 27.12.08
Prihlásený: 13.12.22
Príspevky: 1874
Témy: 96
Bydlisko: Bratislava,...
Príspevok NapísalOffline : 19.01.2015 13:45

clanok je dost dobre napisany, len tak dalej..., ale podla mna tutorialov, clankov a serialov popisujucich zaklady je na internete uz milion, aj v slovencine/cestine a viac by sa hodilo popisat tie pokrocilejsie veci, ktore su v slovencine/cestine popisane menej a hlavne v pripade C#/.NET je ich dost vela....

co sa videotutorialov tyka.., tak pre niekoho su fajn.., ale ja uprednostnujem pisany text, lebo si v nom lahsie najdem to co potrebujem a nepotrebujem pocuvat obkecy k tomu... (napr. na youtube je seria ceskych videotutorialov k C#, ale je to 45 videi, dokopy to ma 9 hodin a neda sa v tom find-ovat, lebo su to videa, takze pre mna ako cloveka, ktory sa uci danu vec ked ju potrebuje (narozdiel od ludi co sa ucia zaradom veci bez toho aby vedeli na co su dobre) je to nepouzitelny resource..)







_________________
~Listen to your brain, not your heart~
NB1: Lenovo Y500: CPU: Intel Core i7-3630QM; GPU: nVidia GT650M 2GB SLi; RAM: 16GB DDR3; HDD: 1TB + 256GB SSD (m4); LCD: 15,6" 1920x1080; OS: Win8.1 64-bit + Arch Linux 64-bit (UEFI Powered DualBoot)
NB2: Asus K53SJ-SX093: CPU: Intel Core i3-2310M; GPU: Intel HD3000 / nVidia GT520M 1GB Optimus; RAM: 8GB DDR3; SSD: 128GB 840Evo; LCD: 15,6" 1366x768; OS: Win 8.1 Pro 64-bit (UEFI)
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Programovanie v C# - základy - diel #1 (úvod)

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok Napísal autor témyOffline : 19.01.2015 14:38

Je ich milión, to je pravda... :) Mám ale svojich pár dôvodov, prečo som zvolil začiatok od základov a nie rovno pokročilé veci:
- v SK/CZ tých materiálov nie je toľko a kvalita je veľmi rôzna
- viacero ľudí nechápe rozdiely v základných pojmoch, napríklad "asp" vs "asp.net" a podobne. Pred pár dňami som tu napr. videl užívateľa hatto13, ako píše, že asp.net je technológia, ktorá už nemá budúcnosť a lepšie je sa učiť php...
- je fajn mať rovnakú štartovaciu čiaru a aj keď užívateľ preskočí úvodné diely, nie je problém sa vrátiť k základom a prípadne si ich podľa potreby aj osviežiť
- písanie článkov je pre mňa tak trochu novinka a je to rozcvička aj pre mňa, aby som sa to naučil podať v zrozumiteľnej a ucelenej forme čo najširšiemu "publiku"
- ...

S tými videotutoriálmi je to dosť subjektívne. Niekomu vyhovuje to vidieť a počuť, niekto má radšej kratučké články len o jednej veci a niekto zasa potrebuje mať hrubú knihu, inak sa nenaučí nič. No a tiež to závisí aj od toho, čo konkrétne treba vysvetliť.. Nie som si zatiaľ úplne istý, ako pojmem vysvetľovanie vývoja povedzme takej hry textovou formou. Je omnoho jednoduchšie to rovno ukazovať.







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Programovanie v C# - základy - diel #1 (úvod)

Registrovaný: 27.12.08
Prihlásený: 13.12.22
Príspevky: 1874
Témy: 96
Bydlisko: Bratislava,...
Príspevok NapísalOffline : 19.01.2015 14:56

v SK/CZ je materialov dostatocne vela na to, aby sa dalo ucit metodou aspon z jedneho to pochopim..., len treba vediet kde hladat....., existuju stranky zamerane na programatorske tutorialy, ako napr. programujte.com, itnetwork.cz a potom existuju stranky kvalitnych ceskych univerzit, ako su napr. FI MUNI, MFF UK, kde su z roznych (hlavne programatorskych) predmetov dostupne materialy aj pre nestudentov.., kurz zakladov C# som nasiel na kazdom z tychto zdrojov :) .. + existuje ten 45 castovi videotutorial ktory som nasiel hladanim "C# tutorial CZ" na youtube :)

so zvysnymi argumentami suhlasim mno... ja len som chcel naznacit, ze (aj podla komentarov tuna) asi viac ludi by si zaujal tymi pokrocilejsimi vecami...







_________________
~Listen to your brain, not your heart~
NB1: Lenovo Y500: CPU: Intel Core i7-3630QM; GPU: nVidia GT650M 2GB SLi; RAM: 16GB DDR3; HDD: 1TB + 256GB SSD (m4); LCD: 15,6" 1920x1080; OS: Win8.1 64-bit + Arch Linux 64-bit (UEFI Powered DualBoot)
NB2: Asus K53SJ-SX093: CPU: Intel Core i3-2310M; GPU: Intel HD3000 / nVidia GT520M 1GB Optimus; RAM: 8GB DDR3; SSD: 128GB 840Evo; LCD: 15,6" 1366x768; OS: Win 8.1 Pro 64-bit (UEFI)
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 21.11.10
Prihlásený: 06.04.22
Príspevky: 42
Témy: 8
Bydlisko: Vrable
Príspevok NapísalOffline : 23.01.2017 0:15

Dalsi diel nebude?


Odpovedať na tému [ Príspevkov: 18 ] 


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Úvod do sietí

v Siete

0

1346

31.01.2015 12:05

JanoF Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Uvod do stranky

v HTML, XHTML, XML, CSS

8

650

24.02.2009 12:14

slovak Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Nový diel na skrinku

v PC skrinky, zdroje a všetky druhy chladenia

2

453

17.04.2011 13:03

MagnatWoofer Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Učíme sa v 3D - 1.diel

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2, 3 ]

v Články

71

5097

26.01.2012 8:53

sicak. Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. K/I: Vrchný diel na Abyssus

v Kúpim

0

394

29.01.2011 20:47

koruna Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Program pre nabindovanie tlači diel na myške

v Ostatné programy

1

368

23.11.2013 12:08

xMontyx Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Úplne základy

v Modifikácie, návody a projekty

1

1255

16.12.2008 22:35

f4r0 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. zaklady C++

v Assembler, C, C++, Pascal, Java

5

1145

05.10.2010 16:06

Wpegb Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. OpenVPN - zaklady

v Bezpečnosť a firewally

2

835

01.02.2015 19:19

void Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. kapacita zaklady

v Elektronika

6

1397

23.11.2011 23:12

p4tooo Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. základy programovania

v Vzdelanie, štúdium, škola

1

604

24.07.2015 14:44

Lessik Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. zaklady taktovania

v Biosy a ladenie výkonu

4

941

11.07.2007 13:17

Pumperko Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Prvý deň s Windows 7 - pochvala aj kritika 1. diel

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2 ]

v Novinky

32

2795

25.08.2009 23:29

SilverSurfer Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Základy programovania - samouk

v Assembler, C, C++, Pascal, Java

12

10165

02.02.2013 12:24

faraon Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Assembler - program + zaklady

v Assembler, C, C++, Pascal, Java

4

2616

20.10.2009 20:51

nonsens Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Zaklady elektrotechniky - nejastnosti

v Vzdelanie, štúdium, škola

12

2063

22.04.2009 20:57

dsljohn Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra