Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 5 ] 
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Programátor s minútkou voľného času?

Registrovaný: 16.07.12
Prihlásený: 08.04.18
Príspevky: 21
Témy: 7
Bydlisko: Topoľčany
Príspevok NapísalOffline : 25.02.2018 14:55

Čaute blázni,

mám stiahnutý free plugin na wordpress s názvom Game Server Status. Všetko ostatné funguje bez problémov, servery mi pridáva aj zobrazuje, no u source engine (čiže servery CS 1.6, CS:S, CS:GO ...) mi nezobrazuje počet pripojených hráčov/maximálny počet hráčov. Miesto toho tam mám Array/Array.

Mám pocit, že to bude nejaká jednoduchá chyba v kóde, nenájde sa nejaký šéfko čo má minútku čas a pozrie sa mi na to? Z vyššie uvedenej stránky stiahneš samotný plugin. Kód pre source engine nájdeš v core/classes/engines/source.php

Za odmenu dostaneš zadarmo obed v školskej jedálni a vypi*ované od upratovačky, že si sa zase neprezul. :(

Diky moc, pekný deň. :nod:


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Programátor s minútkou voľného času?

Registrovaný: 16.07.12
Prihlásený: 08.04.18
Príspevky: 21
Témy: 7
Bydlisko: Topoľčany
Príspevok Napísal autor témyOffline : 16.03.2018 17:09

Prišiel som na fakt že do súborov cache sa počet hráčov ukladá správne. Takže chyba nebude v samotnom prepojení a získavaní údajov od servera, ale plugin jednoducho nechce zobrazovať hodnotu z cache. Nerozumiem ale prečo? Naozaj sa nenájde nikto s chvíľkou voľného času?
Moc moc by mi to pomohlo. Diks!


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Programátor s minútkou voľného času?

Registrovaný: 23.12.10
Prihlásený: 10.09.22
Príspevky: 1056
Témy: 157
Bydlisko: KK/PP/BA
Príspevok NapísalOffline : 17.03.2018 2:53

Toto je na viac, ako minutku casu... Nepovedal si nic podstatne. Pride mi to na styl, tu mas kniznice, najdi chybu. Pozrel by som sa ti na to, len zalezi, kolko ponukknes $$ :)







_________________
HP ProBook 4530s Intel® Core™ i5-2430M (2.4GHz, 3MB, 2 jadrá)*4GB 1333MHz DDR3*ATI Mobility Radeon HD 6490 1GB + Intel HD Graphics 3000*640GB SATA 5400RPM *Windows 7 Home Premium 64 bitová verzia
Lenovo IdeaPad Z50-70 Intel Core i5 4210 Haswell* NVIDIA GeForce GT 840M 4GB + Intel HD Graphics 4000*SSHD 1TB 5400 otáčok + 8GB cache*RAM 4GB* Full HD (1920 × 1080)*Windows 10 pro

Boh je reálny, pokial nebol deklarovaný ako integer
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Programátor s minútkou voľného času?

Registrovaný: 16.07.12
Prihlásený: 08.04.18
Príspevky: 21
Témy: 7
Bydlisko: Topoľčany
Príspevok Napísal autor témyOffline : 17.03.2018 14:27

Mrzí ma, že to tak vyznelo, ale bohužiaľ žiadne ďaľšie informácie k tomu nemám. Keď si stiahneš ten plugin, je tam všetko rozpísané, v priebehu pár sekúnd vieš rozlíšiť čo k čomu slúži aj bez toho aby si čítal kódy. Povedal by som, že to je primitívny plugin na zobrazovanie statusu herných serverov.

Bohužiaľ, peniaze ti ponúknuť nemôžem, jedná sa o free plugin a skôr či neskôr sa na internete nájde dobrák, čo túto chybu zadarmo fixne. Tak, ako sa našla dobrá duša, ktorá zdarma vytvorila tento plugin.

Samozrejme pokiaľ to berieme doslovne, tak to na minútu určite nie je. To pochopí asi každý. Niekomu to možno zaberie 5 minút, niekomu 10, ale kľudne tomu, čo tento plugin pozná to môže trvať aj spomínanú minútku. Napísal si to, akoby sa jednalo o nejaký náročný job, ktorý si vyžaduje $$. Možno v tom prvom prípade, keď som ešte netušil, či plugin dokáže alebo nedokáže získať informácie zo servera, by som ti dal zapravdu. To by si vyžadovalo zložitejší zásah, ale ako som už písal vyššie, našiel som v súbore cache (ktorý slúži na to, aby plugin nemusel každú sekundu získavať informácie o serveri), že tam sa údaje o počte hráčov nachádzajú, viz:

Kód:
{"details":[{"name":"Protocol","value":48},{"name":"Name","value":"názov nejakého servera, to je nepodstatné"},{"name":"Folder","value":"cstrike"},{"name":"Game","value":"Counter-Strike"},{"name":"Steam App ID","value":10},{"name":"Bots","value":0},{"name":"Type","value":"Dedicated"},{"name":"OS","value":"Linux"},{"name":"Visibility","value":"Public"},{"name":"VAC","value":"Secured"},{"name":"Version","value":"1.1.2.7\/Stdio"},{"name":"Game Port","value":27040}],"general":{"map":{"name":"Map","value":"de_dust2"},"online_players":{"name":"Online Players","value":3},"maximum_online_players":{"name":"Maximum Online Players","value":16}},"players":"false"}


Konkrétne hodnoty maximum_online_players a online_players. Aj keď nie som odborník a nerád kecám do niečoho, o čom nič neviem, chceš mi tvrdiť, že pozmenenie príkazu, ktorý ti vypíše tieto hodnoty si vyžaduje nejaký veľký zásah do pluginu? :)


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Programátor s minútkou voľného času?

Registrovaný: 16.07.12
Prihlásený: 08.04.18
Príspevky: 21
Témy: 7
Bydlisko: Topoľčany
Príspevok Napísal autor témyOffline : 18.03.2018 16:24

Okej, na inom fóre sa našla dobrá duša, ktorá chybu fixla. Riešenie sem pridám pre prípad, ak by mal niekto v budúcnosti podobný problém.



V súbore shortcodes.php stačí zmazať riadok 54 a pridať miesto neho:
Kód:
$online_players = '';
$maximum_players = '';

is_array( $server_info['general']['online_players'] ) ? $online_players = $server_info['general']['online_players']['value'] : $online_players = $server_info['general']['online_players'];

is_array( $server_info['general']['maximum_online_players'] ) ? $maximum_players = $server_info['general']['maximum_online_players']['value'] : $maximum_players = $server_info['general']['maximum_online_players'];

$content .= '<strong>' . __('Players:', 'game-server-status') . '</strong> ' . $online_players . '/' . $maximum_players . '<br />';


Odpovedať na tému [ Príspevkov: 5 ] 


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Miznutie voľného miesta???

v Operačné systémy Microsoft

5

675

10.05.2012 7:59

ewil Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Mysql-najdenie volneho stlpca

v Databázy

12

902

11.01.2009 11:05

GoodWill Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Miznutie voľného miesta na HDD

v Pevné disky a radiče

4

559

18.03.2011 9:43

f4r0 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Stav ukazovateľa voľného miesta na HDD

v Pevné disky a radiče

4

409

09.10.2013 20:55

DanoBoss Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. windows-nedotatok volneho miesta v databaze registry

v Ostatné programy

0

239

28.01.2013 16:29

jaro114 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Presun volneho miesta z jednej particie HDD na druhu

v Pevné disky a radiče

0

938

20.05.2009 19:10

Lupus Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. VMWARE, REDHAT a problem s pridanim volneho miesta HDD

v Operačné systémy Unix a Linux

2

349

11.12.2011 20:11

FERDA23 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Problém s miestom pritom by som mal mať 20GB voľného miesta

v Operačné systémy Microsoft

7

527

17.03.2012 13:55

majky358 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Posun času

v Krčma

9

1567

04.11.2010 21:20

Jeffo Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. identifikovanie casu

v PHP, ASP

1

962

10.09.2008 17:12

stenley Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. vypocet casu

v Vzdelanie, štúdium, škola

10

3654

04.01.2009 0:58

Spirit Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Rátanie času

v JavaScript, VBScript, Ajax

0

1122

26.08.2009 17:35

d0.0b Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. posun casu...

v Správy pre vedenie fóra

6

3129

26.03.2006 14:10

JanoF Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. zaznamenávanie času

v Ostatné programy

2

875

21.12.2011 21:03

alex7625 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. pripočítavanie času

v JavaScript, VBScript, Ajax

7

1506

14.11.2008 8:32

rooobertek Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Resetovanie casu

v Operačné systémy Microsoft

5

911

12.12.2008 9:47

elsofi Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra