Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 25 ] 
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Problem s nabehnutim PC

Registrovaný: 06.07.08
Prihlásený: 03.01.09
Príspevky: 87
Témy: 23
Bydlisko: Malacky
Príspevok NapísalOffline : 14.07.2008 18:37

Surne potrebujem radu... z dovodu stareho HDD sem nainstaloval pre otestovanie Win95 ... Instaloval som nejake drivery pre PCI a pod. Neviem co sa stalo, ale vobec nechce nabehnut na obrazovku, kde mi ukazuje velkost HDD, vsetko ..... len mi to ukaze tuto stranku - uvodnu a nechce sa to ani pohnut dalej .... je mozne, ze je nieco s doskou (stara - vyr. 2000)??? lebo Win95 v pohode isiel, restartoval som ho a ostalo to stale stat na tomto...

[url]http://first-a.wz.cz/Snímek 001.jpg[/url]

Skusal som sa hrat s Biosom (v6.0), vytiahol som tu malu baterku na doske , vytiahol som vsetko z elektriky ale nic nepomaha....

tu je aj video pre lepsiu predstavu:
http://www.youtube.com/watch?v=pGGFvEG7QuI


Prosim poradte


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Problem s nabehnutim PC

Registrovaný: 27.12.07
Prihlásený: 17.02.16
Príspevky: 5446
Témy: 0
Bydlisko: Opičí ostro...
Príspevok NapísalOffline : 14.07.2008 18:59

Skús zapojiť len disk


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Problem s nabehnutim PC

Registrovaný: 06.07.08
Prihlásený: 03.01.09
Príspevky: 87
Témy: 23
Bydlisko: Malacky
Príspevok Napísal autor témyOffline : 14.07.2008 19:44

prandof píše:
Skús zapojiť len disk


Dal som ho ako Master , ale nepomohlo to, dokonca este musim aspon 20 sekund cakat, nez to najde ten HDD ... bo doftedy to vypisuje nieco ako "search IDE hardware ci take nieco" ... je akosi spomaleny... w com je chyba???!!! :cry: wed mi to slo, restartoval so to a uz to nejde ... ta uvodna obrazovka ma dost spolocne s Biosom, ze? nemoze to byt w tom, ze nieco je w doske KAPUT a nemoze sa spojit s "riadiacim centrom dosky" ?? :) povedal som to primityvne... wiem, ale ani za boha neviem pochopit, zo sa stalo..... :(
proste iba uvodna obrazovka.... urobim maly test.... necham to bezat aspon hodinku, co to spravi, zapojim aj CD ako Primary slave, HDD Master a FDD ... uvidiim, mozno sa to prebudiiii.... duufam :x


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Problem s nabehnutim PC

Registrovaný: 14.02.08
Prihlásený: 04.01.15
Príspevky: 1272
Témy: 46
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 14.07.2008 19:48

mozno by pomohlo keby si updatoval bios







_________________
CPU:AMD Phenom II X4 960T MB: GA-MA78GM S2H VGA: ASUS EAH4850 512MB DDR3 & AC L2 PRO RAM: 4x 1GB Kingstone 800Mhz PSU: CX400W HDD: SEAGATE Barracuda 7200.10 160GB + Seagate 320GB Monitor :19"LCD ASUS VB191T OS: Win 7 Ultimate 64 bit
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Problem s nabehnutim PC

Registrovaný: 27.12.07
Prihlásený: 17.02.16
Príspevky: 5446
Témy: 0
Bydlisko: Opičí ostro...
Príspevok NapísalOffline : 14.07.2008 19:50

Pokiaľ to máš dobre najumprované (z toho videa som vylúštil, že disk je 20GB Western Digital, to znamená, že musí byť bez jumpra, keď je zapojený samostatne) tak je vadný disk (elektronika) mám taký jeden v šuflíku, už mu nepomôže ani svätená voda, len výmena. Hláška "search IDE hardware ci take nieco" :) to len dosvedčuje. Pre istotu ho môžeš ešte vyskúšať na druhom radiči, v inom kompe prípadne vymeniť kábel IDE, ale veľkú nádej tomu nedávam.


Naposledy upravil prandof dňa 14.07.2008 19:52, celkovo upravené 1

Offline

Užívateľ
Užívateľ
Problem s nabehnutim PC

Registrovaný: 06.07.08
Prihlásený: 03.01.09
Príspevky: 87
Témy: 23
Bydlisko: Malacky
Príspevok Napísal autor témyOffline : 14.07.2008 19:52

petos píše:
mozno by pomohlo keby si updatoval bios


hmm... to som v zivote nerobil a dnes sa to dozvedam hadam 1x, ze sa updatovava Bios :roll: Ako sa to da? wed skusil by som to... inak mam doma este jeden stary bios, ta ista znacka, lenze asi o 4 roky starsi od tohoto, aspon vyskusam, ked nezaberie, tak asu budem musiet skusit ten update, len neviem ako....

inak, vazne nemoze byt chybna doska (sice naslo to IDE drivers, takze si myslim, ze prepojenie tam je a doska musi ist ok) ???


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Problem s nabehnutim PC

Registrovaný: 06.07.08
Prihlásený: 03.01.09
Príspevky: 87
Témy: 23
Bydlisko: Malacky
Príspevok Napísal autor témyOffline : 14.07.2008 19:57

prandof píše:
Pokiaľ to máš dobre najumprované (z toho videa som vylúštil, že disk je 20GB Western Digital, to znamená, že musí byť bez jumpra, keď je zapojený samostatne) tak je vadný disk (elektronika) mám taký jeden v šuflíku, už mu nepomôže ani svätená voda, len výmena. Hláška "search IDE hardware ci take nieco" :) to len dosvedčuje. Pre istotu ho môžeš ešte vyskúšať na druhom radiči, v inom kompe prípadne vymeniť kábel IDE, ale veľkú nádej tomu nedávam.


No nie je 20 GB :D :D :D to je oznacenie 2850 caviar ... toto je rarita, ma nieco cez 800 MB , preto som tam dal najprw 98, lenze ta vela zaberala, tak som tam supol 95 :D :D nho restartoval som to a nejde to .... ( nemyslite si, ze to budem pouzivat, to som chcel iba vyskusat, ci je funkcny - ze ho dam do nejakej starej sunky :D , bo som ho mal v supliku)

nho a presne to vypisuje detecting Ide drivers, potom to zmysne a namiesto toho naskacu detekovane CD a HDD ako je vidiet aj na foto aj na videi....


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Problem s nabehnutim PC

Registrovaný: 27.12.07
Prihlásený: 17.02.16
Príspevky: 5446
Témy: 0
Bydlisko: Opičí ostro...
Príspevok NapísalOffline : 14.07.2008 19:57

mackoooo píše:
to... inak mam doma este jeden stary bios, ta ista znacka, lenze asi o 4 roky starsi od tohoto, aspon vyskusam, ked nezaberie,



S tým biosom nerob nič, lebo evidentne nevieš o čom sa bavíme !
Či je vadná doska zistíš keď na nej vyskúšaš iný disk alebo zapoj len CD-ROM, ak ju nájde bez problému je vadný disk. Ako som už písal mám taký istý v šuflíku a robil toto isté, skúšal som aj WD DataLifeguard, raz išiel potom nešiel, skrátka odišiel.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Problem s nabehnutim PC

Registrovaný: 14.02.08
Prihlásený: 04.01.15
Príspevky: 1272
Témy: 46
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 14.07.2008 19:58

odporucam ti precitat toto ale pozorne :old:
http://www.svethardware.cz/art_doc-99B1 ... 5DB4F.html

ale toto sprav ako poslednu moznost ked uz nic nezabere zatial nic nerob







_________________
CPU:AMD Phenom II X4 960T MB: GA-MA78GM S2H VGA: ASUS EAH4850 512MB DDR3 & AC L2 PRO RAM: 4x 1GB Kingstone 800Mhz PSU: CX400W HDD: SEAGATE Barracuda 7200.10 160GB + Seagate 320GB Monitor :19"LCD ASUS VB191T OS: Win 7 Ultimate 64 bit
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Problem s nabehnutim PC

Registrovaný: 27.12.07
Prihlásený: 17.02.16
Príspevky: 5446
Témy: 0
Bydlisko: Opičí ostro...
Príspevok NapísalOffline : 14.07.2008 20:03

mackoooo píše:
No nie je 20 GB :D :D :D to je oznacenie 2850 caviar ... toto je rarita, ma nieco cez 800 MB .


No to video bolo dosť na :shit: :lol:


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Problem s nabehnutim PC

Registrovaný: 06.07.08
Prihlásený: 03.01.09
Príspevky: 87
Témy: 23
Bydlisko: Malacky
Príspevok Napísal autor témyOffline : 14.07.2008 20:12

prandof píše:
No to video bolo dosť na :shit: :lol:


No co, robil som to narychlo... :D

inak skusil som, co si mi poradil, ale nic sa nezmenilo ... odpojil som ten 800 MB HARDDISK :D a nechal iba fdd a cd , cd to naslo ako primary slave, tak ako aj ked bolo zapojene hdd ... ale ten obraz zase stoji .... nic neukazuje, akokeby sa zasekol, a ked stlacim DEl, tak mi to nejde do bios, nereaguje, ked chcem ist do biosu, tak musim stlacit hned, ked nabehne ta obrazovka, inak mi nenabehne bios + nez nabehne, tak to dost dlho trva ....


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Problem s nabehnutim PC

Registrovaný: 27.12.07
Prihlásený: 17.02.16
Príspevky: 5446
Témy: 0
Bydlisko: Opičí ostro...
Príspevok NapísalOffline : 14.07.2008 20:17

Keď si vytiahol baterku, prehodil si aj jumper, elektrika vytiahnutá ?


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Problem s nabehnutim PC

Registrovaný: 06.07.08
Prihlásený: 03.01.09
Príspevky: 87
Témy: 23
Bydlisko: Malacky
Príspevok Napísal autor témyOffline : 14.07.2008 20:32

prandof píše:
Keď si vytiahol baterku, prehodil si aj jumper, elektrika vytiahnutá ?


no ked som vytiahol baterku a zapol, vypisalo to, ze chybny CMOS ci chcecksum ?? tak nejak ... baterka je uz wo wnutry, teraz to uz neukazuje, jumper? to nevem co je (neni to ten "spajac, co je navrchu plast farebny" ?) :D :D :D taka mala suciastka.... Pc stale bezi a stale to ukazuje ten obraz, co je aj na tej foto... proste zdasa mi , akoby zamrzol, ked ma ist na ten druhy obraz, kde je taka tabulka, vypisane :

Primary Master : LBA 852 MB
Primary Slave: None
Secundary Master: None
Secundary Slave: None ... ci take neco

a su tam ece vypisane napr USB IRQ-cka a taaaaak...


proste stale to stoji iba na tej uvodnej obrazovke... ale pred tym osudnym reatartom vsetko slapalo... kua... uz mam z teho depku :-D


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Problem s nabehnutim PC

Registrovaný: 06.07.08
Prihlásený: 03.01.09
Príspevky: 87
Témy: 23
Bydlisko: Malacky
Príspevok Napísal autor témyOffline : 15.07.2008 0:07

no takze som sa opat do toho pustil, nasiel nejake info...

Moznosti/priciny :

>>>doska: Via chipset VT82C693A (fsb 33/66/133 MHz) _-_-_FUNKCNA>Po odpojeni karty a odobrati RAM PC pipa, tj. MB ok

>>>GK: GeForce 2 MX400 T-64 (+ namontoval som tam fan a napojil na volny port pre fan) _-_-_FUNKCNE> na monitore vidim vsetky udaje (AGP Slot)

>>>ZK: Creative Labs model: SB0220 (PCI Slot; 5.1 kanal) _-_-_FUNKCNA>pri win98 isla, teraz je odpojena

>>>Procesor: Intel Celeron 700 (700 > 788 > 872 MHz) _-_-_FUNKCNY :-P

>>>Zdroj: ATX 200W

>>>FDD: FUNKCNE... Pri starte pracuje = hrkoce :P

>>>CD: zn.SONY... tak isto, dokonca ho aj Bios pri starte najde :-)

>>>HDD: STARE!!! z dovodu, bo tatuto staru zoztavu som dostal(bola na vyhodenie) bez hdd - a tento bol jediny doma po ruke... WD Caviar 2850 852 MB >>>sice na starom PC p-1 mi strajkoval, ale teraz spalal v pohode _-_-_ takze HDD je FUNKCNE , pri odpojeni nema vplyv na tento moj problem....

>>>RAM: SODIMM > SDRAM 64MB (133MHz) + chcem dokupit aspon 512, nech to neskor slape, bo chcem aj aspon 40 gb HDD _-_-_ FUNKCNE, bo jednak pri starte je ram nacitana + po odpojeni ram spolu s GK PC pipal

>>>KABELAZ MAM VSETKU DOBRE ZAPOJENU<<<

Jedine co mi vychadza je , ze je nieco s Biosom ... ale neviem co, lebo pri starte nabehne, aj po stlaceni /DEL/ nabehne ...sice az po dlhsej dobe... skusal som aj vypnut z elektriky a kontakny pre baterku spojit na par sekund vodicom, ale nic nepomohlo.... bios aj detekuje drivery pripojene na IDE , aj ramku nacita , len nevie ist dalej... stale je tam iba uvodna obrazovka.... skusil by som aj update biosu, lenze ako, ked sa nedostanem tak, kde mi to moze nabootovat disketu? proste stale to stoji iba na tej uvodnej obrazovke, ktorej foto som uz sem dal.... zistil dom, ze bios sa sklada z 3 casti ... MainBios, DMI block a bootBlock... mozno ze je poskodeny iba jeden z nich.... pravdepodobne Bootblock, ktory ma na starost bootovanie...
tu je o tom blizsie:
http://www.svethardware.cz/art_doc-C40E95827A4B3B32C125705C0081293E.html

pravdepodobne to bude asi nieco v Biose ...

poradte prosim.... ajked je to stara masinka, ale chcel by som , aby to este slo, je to moj prvy PC, ktory som rozobral, aj cd, fdd, zdroj > tunning>striekanie plechov .... vsetko som to poskladal, islo to ale nejde to :( chcel by som tam dokupit ece PCI sietovku, spominanu ramku, a poriadny HDD(ekvivalentne k tej zostave > aspon 40 gb) proste z tej starenky chcem vyzmykat, co to da, pretaktovat co sa len ta, podsvietit, a podobne veci.... ale w prvom rade to musi slapat.... a DUUFAM, ZE Mi S TYM PORADITE!!!

/by cthulhu: nauc sa pouzivat tlacidlo Problem s nabehnutim PC pre upravu svojich prispevkov, inak budu mazane


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Problem s nabehnutim PC

Registrovaný: 06.07.08
Prihlásený: 03.01.09
Príspevky: 87
Témy: 23
Bydlisko: Malacky
Príspevok Napísal autor témyOffline : 15.07.2008 20:36

pls poradte... fakt to potrebujem rozbehat, updatoval by som aj Bios, ale najprw to radsej necham posudit vami, lebo ja sa vlastne nemam ako dostat do prikazoveho riadka zo spustacej diskety, kedze sa vlastne ani ten obraz nepohne a nejde nabootovat... ide jedine spustit ALT+F1 AWDFlash na tej úprvej obrazovke a aj bios nabehne po stlaceni DEL ... ked dam to awdflash a hodim tam disketu, stlacim enter tak pipa a vypise, ze chyba source file ... si teda myslim, ze tento povodny bios asi sa ulozit neda, da sa asi iba nahodit novy, kedze to ziada source file .... PLS, Poradte mi :( :(


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Problem s nabehnutim PC

Registrovaný: 27.12.07
Prihlásený: 17.02.16
Príspevky: 5446
Témy: 0
Bydlisko: Opičí ostro...
Príspevok NapísalOffline : 15.07.2008 21:03

Pípa to preto, že nenašiel súbor s biosom, ktorý má flashnúť, ak máš dosku ASUS ten bios je na CD k doske. Bios vyresetuj ako sa patrí jumprom na doske, baterku nemusíš vyberať, povyťahuj všetky prídavné karty, v biose nastav všetko na auto, hlavne pozri IRQ.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Problem s nabehnutim PC

Registrovaný: 06.07.08
Prihlásený: 03.01.09
Príspevky: 87
Témy: 23
Bydlisko: Malacky
Príspevok Napísal autor témyOffline : 15.07.2008 22:42

prandof píše:
Pípa to preto, že nenašiel súbor s biosom, ktorý má flashnúť, ak máš dosku ASUS ten bios je na CD k doske. Bios vyresetuj ako sa patrí jumprom na doske, baterku nemusíš vyberať, povyťahuj všetky prídavné karty, v biose nastav všetko na auto, hlavne pozri IRQ.


Nho takto ... doska CT 6via3 >>>chaintech s chipset Via ... praveze ten bios som na tej diskete nemal, to je pravda, lenze byx som si ho chcel pre istotu dat na tu disketu, lenze to asi nepojde, bo to iba pyta novy bios ... preto teda pipa, ze ho nenasiel na diskete... takze ulozit ho ako rezervu nepojde, dobre howorim, ze? a este nieco, ta doska je dost stara , revizia z 2000 , bios AwardSoftware v6.0 .... da s to niekde stiahnut, aby to bolo kompatibilne pre tuto dosku? ...

Inak , je to teda urcite biosom, ze?


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Problem s nabehnutim PC

Registrovaný: 06.07.08
Prihlásený: 03.01.09
Príspevky: 87
Témy: 23
Bydlisko: Malacky
Príspevok Napísal autor témyOffline : 15.07.2008 22:49

no a ece nieco.... to irq ... newim ani co to je ... takze asi sa w tom moc nevyznam a neviem, ci to urobim dobre... :shock:

/ + ten jumper, ja tam teda nevidi, ako to vyzera? mozno to nemam, to staci iba spojit tie kontakty pri vytiahnuti kabla z elektriky ci zapojeneho do elektriky... vatiahnuty, ze?


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Problem s nabehnutim PC

Registrovaný: 06.07.08
Prihlásený: 03.01.09
Príspevky: 87
Témy: 23
Bydlisko: Malacky
Príspevok Napísal autor témyOffline : 16.07.2008 17:04

no konecne... dostal som nerwy a plny odhodlanosti som si stiahol celu zbierku biosov pre moju dosku... ententiky som si vybral jeden, supol na disketu, spustil awdflash, restart a uz to ide ...

takze uz mate odo mna na cas pokoj :lol:

THANX


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Problem s nabehnutim PC

Registrovaný: 27.12.07
Prihlásený: 17.02.16
Príspevky: 5446
Témy: 0
Bydlisko: Opičí ostro...
Príspevok NapísalOffline : 16.07.2008 17:16

Tu si stiahni bios a ovládače. Jumper tam musíš mať, je to ten "spajac, co je navrchu plast farebny" :) , máš to aj na disku a CD-ROMke. Našiel som manuál k doske, pozri stranu 10,11 - Clear CMOS Data jumper -> JP4, je umiestnený vedľa napájacieho konektora. Na strane 11 je aj vyobrazený jumper ako vyzerá. Na strane 38 máš nastavenie IRQ.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Problem s nabehnutim PC

Registrovaný: 06.07.08
Prihlásený: 03.01.09
Príspevky: 87
Témy: 23
Bydlisko: Malacky
Príspevok Napísal autor témyOffline : 16.07.2008 17:58

uz to je FERTIG :P uz to ficii :P

ale ten manulal mi dost pomohol, teda ja som tam flashol bios , ktory mi ale neukazuje w menu PC health ... neviem preco ... pytam sa to z dovodu, lebo ho chcem pretaktovat na tu 1050 , lenze je totalne nestabilny, w tom povodnom biose som to mal, sice tam bolo zobrazy iba rychlost Cpu fan ... a ziaden prud pre CPU, teraz tam nieje ani to, a to som tam dal, aspon podla datumu, o 3 mesiace novsi.... mam skusit aj iny??? lebo vazne by som sa potreboval dostat k tym prudom...

dakujem...

/ inak skusil som este novsi, presne o rok, cize 24.3.2001, sice to pc health je tam, ale iba rychlost CPUfan , a nic ine, ako prud sa tam nastavit neda....
Cize mam skusim rozne verzie biosov? cize skusim tie, co su w tom pack-u biosov zo stranky chaitech pre moju dosku?


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Problem s nabehnutim PC

Registrovaný: 27.12.07
Prihlásený: 17.02.16
Príspevky: 5446
Témy: 0
Bydlisko: Opičí ostro...
Príspevok NapísalOffline : 16.07.2008 18:21

Všetky skryté položky (ak ich bios obsahuje) nabiehajú po zmene nastavenia "AUTO" na "MANUAL" , preto pozri, či v nastaveniach procesora nemáš niečo podobné. Iný bios neviem či zoženieš, to bol posledný, pôvodný asi nemáš zálohovaný :-) ... Ak mám byť úprimný, veľmi by som deduška už nešponoval :D , tá doska nie je veľmi na taktovanie.

mackoo píše:
Cize mam skusim rozne verzie biosov? cize skusim tie, co su w tom pack-u biosov zo stranky chaitech pre moju dosku?


Aha, tak preto bol ten súbor taký velký :shock: . Môžeš vyskúšať rôzne verzie biosov, ale ja by som tam hodil najnovší a na to taktovanie by som sa vy :shit: . Na surfovanie a počúvanie muziky bohate stačí, hoď tam poriadny disk, väčšiu RAM, nahoď XP a máš to vybavené.

Trochu potaktiť ho môžeš zmenou FSB, len neviem presne aký tam máš procesor. Najlepšie by bolo zdvíhať "natívne" FSB, tzn ak máš FSB 100x7=700 Mhz a zdvihneš to na 133x7=931 Mhz ostanú ti ostatné zbernice nepretaktované, čo podľa mňa ti spôsobuje nestabilitu na tebou uvádzanej frekvencii, pretože nemusí byť problém v procesore, ale aj v ram a povedzme zvukovej karte, ktoré to už nezvládajú. Napätie procesora by som riešil až keď som si istý, že ostatné komponenty sú v poriadku.

Pozrel som to video a taktuješ to ako som písal máš 66x10,5=693@100x10,5=1050, takže poskúšaj tie biose, či sa tam položka Vcore neobjaví, ale môže tam byť skrytá -> Auto dať na manual

Edit 4 :lol: : Ešte ma napadlo, keď si flashol bios a nabehlo to tak vlastne bola chyba len v nefunkčnom biose, takže ak vieš akú verziu si tam mal pôvodne , nahoď ju naspať a budeš tam mať aj to nastavenie procesora. ;)


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Problem s nabehnutim PC

Registrovaný: 06.07.08
Prihlásený: 03.01.09
Príspevky: 87
Témy: 23
Bydlisko: Malacky
Príspevok Napísal autor témyOffline : 17.07.2008 10:14

Citácia:
Trochu potaktiť ho môžeš zmenou FSB, len neviem presne aký tam máš procesor. Najlepšie by bolo zdvíhať "natívne" FSB, tzn ak máš FSB 100x7=700 Mhz a zdvihneš to na 133x7=931 Mhz ostanú ti ostatné zbernice nepretaktované, čo podľa mňa ti spôsobuje nestabilitu na tebou uvádzanej frekvencii, pretože nemusí byť problém v procesore, ale aj v ram a povedzme zvukovej karte, ktoré to už nezvládajú. Napätie procesora by som riešil až keď som si istý, že ostatné komponenty sú v poriadku.

Pozrel som to video a taktuješ to ako som písal máš 66x10,5=693@100x10,5=1050, takže poskúšaj tie biose, či sa tam položka Vcore neobjaví, ale môže tam byť skrytá -> Auto dať na manual

Edit 4 :lol: : Ešte ma napadlo, keď si flashol bios a nabehlo to tak vlastne bola chyba len v nefunkčnom biose, takže ak vieš akú verziu si tam mal pôvodne , nahoď ju naspať a budeš tam mať aj to nastavenie procesora. ;)


no takto, doska je nataktovana na 66 tym jumperom, cize 66 x10,5 je asi tych 700 Mhz , ale w biose je bud default, potom 66/33 Mhz , potom 75/37 Mhz, a posledna moznost 83/41 Mhz ... ale doska je stale jumperom na 66 Mhz ... takze som prehodil jumper na 100 mhz, a tym procesor siel na 1050 mhz, a ked som dal potom bios, tak tam boli ine hodnoty, napr 100/nieco MHz, potom 104/nieco ... takze tak.... teraz to mam na 83/41 Mht, cize 872 Mhz plus Pread spectrum na 0.50% , to MANUAL nemozem nikde najst ( ma to byt w nejakom podmenu napr advanced bios features? ) jedine, co som nasiel je HOT KEY - ctrl + F1, lenze to nic nerobi, a v tom PC healt je tam stal eiba ta rychlost fanu ... a este nieco, doska podporuje fsb 133 mhz, lenze procesor, nie, takzo to sa ani neoplati, RAM je tiez stavana na 133 Mhz, zvuk je integrovany, takze tiez by mal, ked je na doske (ten sound blaster som odpojil), takze si myslim, ze vsetko je v poridku, az na to, ze sa mi nezobrazuje to napetie ....[/quote]


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Problem s nabehnutim PC

Registrovaný: 27.12.07
Prihlásený: 17.02.16
Príspevky: 5446
Témy: 0
Bydlisko: Opičí ostro...
Príspevok NapísalOffline : 17.07.2008 17:00

Podľa tvojho popisu vlastne FSB nastavuješ jumprom na doske (66, 100, 133 Mhz) a v biose sa to dá ešte "doladiť". V podstate sa jedná o to, že by si mal mať nastavené rýchlosť PCI na 33Mhz, to je to druhé číslo za rýchlosťou FSB (66/33, 100/33, 133/33) v tom prípade budeš mať nataktovaný len procesor a všetky ostatné prídavné zariadenia ti idú na "default" (základnej) frekvencii. Ty tam "Manual" nemáš, pretože máš sprístupnené všetky položky hneď. V manuály jediné miesto, čo som našiel napájanie procesora je v PC Health Status aj to som si nie istý či to len nezobrazuje aktuálnu hodnotu, si si istý, že sa to dalo meniť ?

Ešte k tomu "Manual", táto položka sa vyskytuje v kombinácii s "Auto", to znamená, že buď máš nastavené "Auto" a bios si nastaví všetko sám, alebo to zmeníš na "Manual" a vtedy ti vyskočia nové položky s nastavením, ktoré meníš ručne, ale nie v každom biose to je takto riešené.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Problem s nabehnutim PC

Registrovaný: 06.07.08
Prihlásený: 03.01.09
Príspevky: 87
Témy: 23
Bydlisko: Malacky
Príspevok Napísal autor témyOffline : 18.07.2008 1:26

no, ani ten povodny bios to nemal, teda nezobrazovalo sa to pc health ... tuna to nieje taktiez ... inak v tom manualy, co som stiahol tam je sice napetie, ale mas pravdu, neda sa menit, takze asi mi to je jedno, bo tak ci tak sa mi tam tie polozky nechcu zobrazit, a asi ja keby sa zobrazili, asi by sa to nedalo nastavovat.... newadi, hlawne ze uz PC-cko frci, o to mi islo, wed bol bios w kely ..... oki, diky moc za radu ...


Odpovedať na tému [ Príspevkov: 25 ] 


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Problém s nabehnutím

v nVidia čipové sady

16

1808

25.09.2009 9:22

stanoj Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Problem s nabehnutim obrazu

v nVidia grafické karty

4

270

12.05.2013 17:13

Trojan4x4 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Problem s nabehnutim notebooku

v Notebooky a netbooky

4

337

08.02.2015 22:39

Pohoda111 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. problem s nabehnutím win

v Notebooky a netbooky

1

167

05.02.2015 17:34

BoWie Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. M Firefox problém so sťahovaním a GCH problém s updatom

v Sieťové a internetové programy

0

1329

23.01.2015 16:06

Stary Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Problém so zobrazovaním www stránok, problém užívateľa

v Operačné systémy Microsoft

17

2101

23.03.2009 10:41

FERDA23 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Záhadný problém s PC... problém procesora?

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2 ]

v AMD - Advanced Micro Devices

45

4663

26.04.2012 11:14

netpeter77 Zobrazenie posledných príspevkov

Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie. Battlefield 3 SKIDROW problem + win7 problem

v Počítačové hry

1

1525

22.09.2012 23:51

walther Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Problém s MB ASUS P5K - problém s Realtek

v Ovládače

4

2268

14.06.2008 10:36

$ph!nX Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Problém s HDD / Problém s bootovaním

v Pevné disky a radiče

4

1433

22.02.2013 14:08

lucifer666x Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Problem?

v Ostatné

2

691

26.03.2009 19:27

Ominous Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. problem

v AMD čipové sady

5

533

27.06.2011 14:46

Semp Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Problem

v Optické zariadenia

2

932

09.10.2006 11:02

Ingenium Deerro Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. problem

v Operačné systémy Microsoft

2

741

09.08.2007 22:29

shiro Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Problem

v Ostatné

1

467

07.12.2008 13:58

marzo Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. problem

v Intel čipové sady

2

591

03.03.2022 7:42

vaci Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra