Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 4 ] 
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
problem pri vypinani

Registrovaný: 30.05.07
Prihlásený: 29.03.14
Príspevky: 641
Témy: 46
Príspevok NapísalOffline : 01.10.2008 19:36

zdar mam problem:
ked idem vypnut moj winXP SP2 Prof. - stlacim ze Start a potom ze Turn Off Computer - tak namiesto nabehnutia okna s moznostami vypnutia, restartovania.. sa objavia presypacie hodiny a zrejme sa nic nedeje - system nezamrzne, ale jedine co mozem robit je spustit task managera a tam mozem bud
1. vypnut PC - normalne sa vypne
2. alebo ak ho nevypnem, ale chcem napr zavret okno task managera tak ten nereaguje - musim opet stlacit ctrlaltdel; ak ale killnem explorer a opet spustim, vsetko funguje zas, ale zas ked idem vypnut pc cez start tak sa to opakuje... proste sa mi win neda vypnut inak nez cez task managera (ani restartovat samozrejme)

ked je v stave presypacich hodin tak niekedy po x minutach presypacie hodiny zmiznu (opet sa ale neda vypnut cez start - objavia sa zas pri dalsom pokuse) a niekedy (vynimocne) sa nakoniec objavi ponuka na vypnutie a da sa to vypnut

samozrejme nemam cas na to cakat, takze vypinam proste cez task managera, ale je mi jasne ze nieco na tomto nie je v poriadku

pred casom som mal nejakeho trojana a nejakeho worma - AVG ich nasiel, odvtedy nic, potom neskor sa objavil tento problem, dnes som v safe mode kontroloval s AVGckom a spybotom - nic nenasli, nebezia mi myslim ani ziadne nepekne procesy - aspon tam take nevidim. Este som trochu sachoval s pripajanim disku s ext3 file systemom - normalne to fungovalo, ale myslel som ze to sposobuje tento problem, ze ho asi nevie pri vypinani nejako odpojit alebo co tak som to cele zrusil - nepomohlo to.

Takze fakt neviem co sa deje - bordel myslim ze v pc nemam, fedora problemy nema, aj safe mode windowsu sa vie normalne vypnut, vo windowse mam minimum SW, iba par veci co nejdu v linuxe.
Vie niekto poradit? dakujem


Offline

Čestný člen
Čestný člen
problem pri vypinani

Registrovaný: 10.11.05
Príspevky: 1342
Témy: 67
Bydlisko: Banská Byst...
Príspevok NapísalOffline : 01.10.2008 22:22

mal by si si to prebehnut niecim lepsiem ako AVG a spybot. Spybot mne osobne este nikdy nic nenasiel, pritom ad-aware mi vyhodil 20 veci. Spybot je dobry tak na blokovanie nebezpecnych stranok. Stiahni si trial Nod32 a Spy Sweeper alebo SUPERAntiSpyware a pripadne hod vypis z HiJackThis. Viac tu http://www.pcforum.sk/cistime-napadnuty ... 27265.html







_________________
Bezpodpisoid fórumový
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 12.04.08
Prihlásený: 09.01.14
Príspevky: 68
Témy: 19
Bydlisko: lipt.mikula...
Príspevok NapísalOffline : 02.10.2008 19:42

ja mám presne taký istý problém, mám avast antivirus home, spyware doctor a obyčajný wondowsacky firewall a nenašlo žiaden vírus...už si to nejako vyriešil, alebo reinštall? :(







_________________
Intel Core2Duo E4500 @ 2,2 GHz, 2*1Gb RAM Kingston DDR2 667 MHz, Ati radeon HD 3850 PCIe ;
Notebook Fujitsu Lifebook A530 HD6: Intel Core i3 M370, AMD Radeon HD6500M 1GB, 4 GB DDR3 RAM, 500 GB Hitachi HDD
Offline

Užívateľ
Užívateľ
problem pri vypinani

Registrovaný: 30.05.07
Prihlásený: 29.03.14
Príspevky: 641
Témy: 46
Príspevok Napísal autor témyOffline : 03.10.2008 15:32

superantispyware nasiel nejakeho trojskeho kona - odstranil som ho. Zmenilo sa to, ze odvtedy som asi 3krat vypinal a vzdy sa to podarilo beznym sposobom, ale vzdy nabehli hodiny minimalne na 5 minut (skor aj na 10) - nakoniec sa ale objavila ponuka na vypnutie a pc sa dal normalne vypnut.

inak nod32 AV v3.0 ci aky to bol (ten novsi) tak ten nenasiel nic, podobne ani spysweeper.

ked budem niekedy mat win nabootovany tak hodim este hijackthis, reinstalovat sa urcite nechystam, lebo mam dualboot a windows je tak suprovo vymysleny ze by mi ten dualboot zas pokazil a musel by som reinstalovat aj fedoru a v nej mi bezi tolko servisov ze by som to obnovoval tyzden... maximalne skusim ci instalacne cd nedokaze opravit win bez reinstalu, teraz idem skusit spustit z fedory nieco ako clamAV, mozno tam mam nejaky bootovaci-stealth-superinteligentny bordel

ak niekoho napadne nieco co by mohlo pomoct budem rad :)


*edit dnes neskor: clamav tiez nic nenasiel

EDIT 10.10.2008:
problem som vyriesil neumyselne - menil som firewall kerio (sunbelt personal fw free) za comodo a hore uvedeny problem sa prestal vyskytovat - problem teda zrejme sposoboval kerio firewall, dovod neznamy.


Odpovedať na tému [ Príspevkov: 4 ] 


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Problem pri vypinani XP

v Operačné systémy Microsoft

8

850

02.11.2008 11:59

Mandy Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Problem pri vypinani Win 7

v Operačné systémy Microsoft

3

516

21.12.2009 18:43

kammmo Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. problém pri vypínaní PC s Win7

v Operačné systémy Microsoft

5

719

12.01.2010 11:18

Tech Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Problem pri vypinani kompu :( XP updaty

v Operačné systémy Microsoft

0

423

09.09.2008 2:40

deCode666 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Problem pri vypinani WIN 8. Stale sa restartuje.

v Operačné systémy Microsoft

2

368

14.02.2013 12:28

redboss Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. pri vypinani pc

v Operačné systémy Microsoft

7

461

01.09.2008 4:49

PE1987 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Modra obrazovka pri vypínaní

v Operačné systémy Microsoft

7

480

15.12.2012 20:56

Ladislav85 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. BSOD pri vypínaní počitača

v Operačné systémy Microsoft

2

351

17.10.2013 19:37

SKRiPT Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Vypínání PC pri instal Win_XP

v Operačné systémy Microsoft

9

559

24.04.2011 17:03

Leslie12 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Zmena vzhladu pri vypinani PC

v Operačné systémy Microsoft

5

695

20.03.2009 23:58

Daron Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. HP vyhadzuje chybu pri vypinani PC

v Externé zariadenia

1

542

30.10.2009 19:55

erikoo Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Alert alebo confirm pri vypinani okna

v JavaScript, VBScript, Ajax

6

685

02.09.2008 21:13

sento Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. WIN XP prof. - problémy pri vypínaní PC

v Ostatné

5

1361

16.09.2010 18:15

m1sT Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Word 2007 - v poslednom čase sa občas so mnou rozlúči pri vypínaní chybovou hláškou

v Ostatné programy

0

283

21.01.2015 17:38

Megi Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. vypinani pc

v Ostatné

7

298

02.10.2011 12:05

mimkork Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Notebook lenovo g500-vypinani,pokles vykonu

v Notebooky a netbooky

0

343

09.11.2014 23:05

sorkycz Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  
cron

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra