Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 4 ] 
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Pridelovanie pozicie/funkcie

Registrovaný: 04.12.07
Prihlásený: 05.11.15
Príspevky: 347
Témy: 51
Bydlisko: Internet
Príspevok NapísalOffline : 24.10.2012 17:00

Zdravim,
potrebujem pomoct s jedným projektom. Ide o to:

V databáze mám nejakých ľudí, ktorí ovládajú pozíciu A, B, A+B.
Z tejto databazy potrebujem ludi do pozicie A1, A2, A3, A4, B1, B2, B3, B4,
pricom ludia, ktori ovladaju A mozu ist do pozicii A1-A4, B do pozicii B1-B4 a A+B do vsetkych pozicii. U tychto ludi mam este bodove hodnotenie, takze, najlepsi bude bud v A1, alebo v B1.

Názorny priklad:
Mam, napr. tychto 10 ludi, vedla mien su pozicie ktore ovladaju:

Peter - A
Julo - A
Adam - A+B
Pavol - B
Tomas - A+B
Lucia - A+B
Veronika - B
Natalia - A
Dagmar - A
Filip - B
-------------------------
Z nich potrebujem vybrat 8 ludi, ktori im prideli program takuto poziciu:
Peter: A1
Julo: A2
Adam:B1
Pavol:B2
Tomas:A3
Lucia:B3
Veronika:B4
Natalia:A4


Ak mam napr. v prvej osmicke 5ludi, co ovladaju iba poziciu A, tak vyberie iba prvych 4, a napr. B4 bude nejaky bud 9. clovek alebo horsi...


Mohli by ste ma prosim vas nejako nakopnut. Popripade poradit, ake php funkcie by sa dali vyuzit? Jedine, co ma napada, su vela vela podmienok urobit, ale myslim si, ze to bude velmi neefektivne to takto urobit. Dakujem za rady .


Offline

Správca fóra
Správca fóra
Pridelovanie pozicie/funkcie

Registrovaný: 27.07.07
Príspevky: 3948
Témy: 51
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 24.10.2012 23:25

V pripade A+B sa podla coho rozhodujes, ze bude osobe priradena pozicia A alebo B?
Vela podmienok nepotrebujes, uplne ti postaci kontrolovat, ci nemas pridelenych vela A alebo B pozicii.







_________________
NTB: Acer Aspire 4820TG 14" | CPU: Intel Core i5 2,53 GHz | VGA: ATI Mobility Radeon HD5650 1GB | RAM: 8GB DDR3 1066 MHz | HDD: 1TB SSD WD BLUE
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Pridelovanie pozicie/funkcie

Registrovaný: 04.12.07
Prihlásený: 05.11.15
Príspevky: 347
Témy: 51
Bydlisko: Internet
Príspevok Napísal autor témyOffline : 26.10.2012 0:54

A+B by bolo na pozicii A alebo B podla potreby. Ak by som mal napr. 4x A a 3x B, tak A+B by bolo na B pozicii. Ale na JPW ma uz trocha nakopli, a ked som to spravne pochopil a to tak, ze kazdemu "pracujucemu" pridelim mozne pozicie, kde moze byt umiestneni: t.j. ak ovlada A, tak A1/A2/A3/A4, B bude podobne a A+B by malo A1,B1,A2,B2,A3,B3,A4,B4 A urobim podmienky na to, aby na kazdej pozicii bol jeden clovek a popripade podmienku, ze kazdy clovek moze mat max 1 poziciu. (Ze ma to nenapadlo, a chcel som to riesit ovela zlozitejsie a to tak, ze zistim pocet A a pocet B, podla toho by pridelilo A+B, a riesit to podmienkami, ze ak prvy pracujuci by bol A, nech ho prideli do A1. Ak druhy by bol opat A, tak nech ho da A2 a pod... proste kombinaciu vsetkych moznosti som chcel vypisat.


Offline

Správca fóra
Správca fóra
Pridelovanie pozicie/funkcie

Registrovaný: 27.07.07
Príspevky: 3948
Témy: 51
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 26.10.2012 8:52

Pridelovanie vsetkych moznych pozicii a ich nasledne redukovanie na jednu, je zbytocna praca navyse. Keby si to riesil napr. cez cyklus s pouzitim funkcie array_shift, zakladny riadiaci kod by bol max. na 7 riadkov aj s ukoncovacimi zatvorkami...







_________________
NTB: Acer Aspire 4820TG 14" | CPU: Intel Core i5 2,53 GHz | VGA: ATI Mobility Radeon HD5650 1GB | RAM: 8GB DDR3 1066 MHz | HDD: 1TB SSD WD BLUE
Odpovedať na tému [ Príspevkov: 4 ] 


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. pridelovanie konta ako administrator

v Bezpečnosť a firewally

0

424

06.09.2010 18:43

pedro3366 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. wifi pridelovanie adries.problem

v Siete

4

480

17.03.2010 16:38

AsuSmaNiaK Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra