Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 13 ] 
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 28.08.16
Prihlásený: 28.08.16
Príspevky: 1
Témy: 1
Príspevok NapísalOffline : 28.08.2016 19:36

Dobry, mohol by mi niekto poradit, prosim, co mam robit?Doteraz mi normalne fungovalo HDMI a pozerala internetove relacie z kompu na televizii.Odrazu mi to prestalo ist. Kupila aj novy HDMI kabel a stale nic, tak neviem s cim je problem.Vdaka


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 29.08.2016 1:06

Zle polozeny dotaz... co presne sa chape pod pojmom "prestalo ist" ? Ventilator na kompiku ? :-) Musis opisat problem detajlnejsie. Nefunguje prehravac v op.systeme ? Nefunguje zvuk kedze je tato tema vo vlakne problemov so zvukom ?

Nuz, ak nefunguje zvuk, tak problem bude v nastaveni audio-vystup z PC. Najskor asi v nastaveni prehravaca, cez ktory pustas filmy. Standard HDMI zvlada prenos videa ale i zvuku. Prehravac v PC musi vediet, ze ma posielat obraz (video) ale aj zvuk (audio) do HDMI a nie na ine vystupy (da sa to menit / nastavovat). Taktiez zalezi od toho aky pouzivas op.system nakolko Windows XP este nedokazal prepinat automaticky vystup videa+zvuku na HDMI pri spusteni prehravania videa na HDMI vystup. Nove op.systemy taketo veci vedia v urcitych pripadoch aj automaticky. Takze napis aky pouzivas prehravac multimedii v tvojom PC a co konkretne vlastne je tam za problem.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15.06.14
Prihlásený: 26.03.24
Príspevky: 17930
Témy: 142
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 29.08.2016 3:17

Skor by som problem hladal v nastaveni zvuku, kde sa da pekne nastavit hdmi(tv) ako predvolene zariadenie. A nie v prehravaci







_________________
ITX >>> ATX
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 29.08.2016 5:40

myslel som to tak, ze o to by sa mal starat uz system resp. prehravac videa v pocitaci... ak si v prehravaci pustis vystup na sekundarny monitor (HDMI vystup) tak by mal prehravac vediet resp. umoznovat automaticky "prepnut" audio vystup zo standardneho audio-vystupu na "HDMI audio vystup"... podobne sa sprava system ak zapojis sluchadla do predneho panelu v PC skrinke... vsetky ostatne vystupy okamzite "mutne" a ako default audio vystup prepne ten sluchadlovy na prednom panely... mam v kompe dve zvukovky a nezavisle na tom ktoru si nastavim ako aktivnu/default (mam ju pripojenu na koncovy stupen - audiozosilovac + reprobedne) tak sa to odpoji ak pichnem do bedni sluchadla... rovnako tak sa ma chovat prahravanie videa... bud sa o to postara op.system alebo prehravac videa (odstavit zvuk PC alebo proste prepnut manualne v prehravaci vystup zvuku do HDMI-audio-out)

a aj to som len daval tip dopredu... kedze padlo hned niekolko otazok... nakolko stale nevieme, aky presne je tam problem... ako to fungovalo presne predtym (akoze spravne) a ako to presne funguje zrovna teraz (akoze nespravne podla hore polozeneho dotazu)

predvolene zariadenie pre audio-vystup nemoze byt HDMI audio out, nakolko ked si zasa zapnes hru... tak zvuk ti pojde v pripojenej TV ? :) somarina... je to na op.systeme rozoznat, ze co chce uzivatel robit... :) a podla toho sa ma system potom aj chovat... pokial to system nezvlada, tak je tu jedina moznost... prepinat vystup audia v prehravaci videa... aj prehravac ale moze byt smejd, ktory to nedokaze, resp. nevie dat pokyn systemu pre vyuzitie HDMI vystupu specialne a automaticky pre video z prehravaca... ak je pripojene HDMI a ak je pusteny film v prehravaci... je to komplikovane, ale da sa to nastavit vselijak :) mojim cielom je zistit ako som uz pisal, ze jak presne to fungovalo predtym a ako presne chce clovek, aby mu to fungovalo :D az potom mozem dalej pisat nejake dalsie rady ohladne problemu... ja vlastne stale neviem, kde je problem alebo aky je problem... ked aj zvuk tak... co presne so zvukom ? hraje zvuk napriklad aspon v pocitaci ? video prichadza do TV bez zvuku ? alebo co presne :)


Offline

Užívateľ
Užívateľ
prepojenie medzi laptopom a televizorom

Registrovaný: 12.02.10
Prihlásený: 28.03.24
Príspevky: 13955
Témy: 745
Bydlisko: Žilina - Li...
Príspevok NapísalOffline : 29.08.2016 6:50

Ja keď chcem púšťať zvuk na TV cez hdmi, kliknem dole na zvuk a vyberiem si TV (Windows 10 Au).
Samozrejme dá sa to aj cez predvolené zariadenia ak máš staršiu verziu os, aké potom to zasa musíš prepnúť späť

Ale veru treba detailnejšie opísať problém toto všetko sú bez toho len dohady.







_________________
MB: ASUS TUF GAMING B550M-PLUS ; CPU: AMD Ryzen 5600X + Noctua D15; RAM: 16GB GSkill DDR4 3000Mhz; GPU: Inno3D GeForce RTX 3060 Ti Twin X2 OC; SSD: WD Black SN750 1TB ; PSU: Corsair RM650x;
LCD: Samsung G5 34" UW; MOUSE: Logitech G305 + Razer Goliathus; KEYBOARD: SPC Gear GK550; Repro: Edifier R1280T; OS: Windows 10
Offline

Užívateľ
Užívateľ
prepojenie medzi laptopom a televizorom

Registrovaný: 12.10.06
Prihlásený: 28.03.24
Príspevky: 20283
Témy: 79
Bydlisko: Banska Byst...
Príspevok NapísalOffline : 29.08.2016 8:36

sentido píše:
myslel som to tak, ze o to by sa mal starat uz system resp. prehravac videa v pocitaci...
ak si v prehravaci pustis vystup na sekundarny monitor (HDMI vystup) tak by mal prehravac vediet resp. umoznovat automaticky "prepnut" audio vystup zo standardneho audio-vystupu na "HDMI audio vystup"...

prehravac sa nemusi starat o nic, on len prehrava.
sentido píše:
predvolene zariadenie pre audio-vystup nemoze byt HDMI audio out, nakolko ked si zasa zapnes hru... tak zvuk ti pojde v pripojenej TV ? :) somarina...

vobec nie somarina...ked si to tak nastavis vo windowse, bude to tak
sentido píše:
je to na op.systeme rozoznat, ze co chce uzivatel robit... :) a podla toho sa ma system potom aj chovat...

ty mas PC a OS ktory ti vidi do hlavy? Riadne scifi tu davas. PC je blba skatula ktora robi co user naklika, taketo vymysly od nej nikdy neocakavaj. aspon nie najblizsich 50r...

Inac povedane, vsetko, ci v prehravaci, ci v systeme je tak, ako si to nastavis. Zvukovku a jej detekciu zariadeni sem nepchaj, to je daco ine a pracuje to inac. To neni video cez HDMI. Cez audio jacky netecu data objsmerne ako pri HDMI, audio je oproti hentomu jednoduchy furik. Aj ked z hladiska uzivatela je princip podobny.

Pokial baba nenapise co znamena "prestalo ist" tak sa pomoci nikde nedocka.







_________________
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 29.08.2016 14:07

@Shiro:

predtym nez zacnes utocit tak prosim aspon minimalne popremyslaj... jeden prispevok pred tebou taktiez spomina kolega vyssie, ze v prehravaci (v aplikacii) si on osobne tiez prehadzuje vystup do HDMI... za druhe moze zalezat naozaj velmi aj od pouziteho OS, pretoze v pripade starsich OS ako je winXP bolo HDMI sotva rozsirene aj v IT technike a vyuzivalo sa zatial vyhradne v tych casoch jedine pri TV technike... nie to este aby to vedelo winXP samo prepinat a detekovat a proste rozmyslat namiesto uzivatela systemu... napriklad v postupnosti ak je 1. prehravane nejake video v systeme 2. ak je aktivny sekundarny HDMI vystup/monitor 3. ak je povolene zrkadlenie videa na sekundarny vystup alebo ak je okno s videom presunute na sekundarny HDMI monitor => potom po spusteni videa na sekundarnom vystupe cez HDMI by sa mal automaticky zacat prenasat aj zvuk v HDMI (nemusi sa - je v tom vela zasad)... preto velmi zalezi aj od OS...

nove op. systemy su tzv. "inteligentne" a snazia sa ich tvorcovia vyvijat cestou umelej inteligencie aspon minimalne, inymi slovami op. systemy sa snazia premyslat za ludi, za uzivatelov, aby uzivatel nemusel kazdu kravinu vykonavat... uz aj to, ze po pripojeni monitoru sa ti automaticky tento detekuje v OS a "rozsvieti sa" je v podstate praca automatizovaneho inteligentneho OS... kedysi davno (mozno si primlady na to aby si taketo veci poznal) to fungovalo vyhradne az po zasahu uzivatelom... ten musel prepnut/nastavit/aktivovat sekundarny monitor a to v patricnom rezime (rozsirenie pracovnej plochy, video-overlay, atd.)... dnes vsak je vsetko o "premyslani za uzivatelov" a prave Windows toto robi dost zle... je tam toho velmi vela nevhodne fungujuceho... ak by si bol systemovy programator alebo asopn systemovy spravca (robil som nejaky cas aj systemoveho spravcu oficialne) tak vies jak to funguje (vsetko je uplne na hov.no v tych Windows 7 a novsich, co sa tyka premyslania za uzivatelov)

tvoj prispevok je len 100%-nym nezmyselnym utokom... jedna sa o vyhonenie tvojho vlastneho zakrpateneho Ega... 100%ny utok na moju osobu... tvoj vek radsej ani nejdem zistovat... rada nad zlato - vyjadruj sa radsej len k teme v diskusnych forach a nie k ludom v diskusnom foru... ak mas k niecomu vyhradu, tak zasadne sa vyjadruj len k danej konkretnej veci, ktorej sa to tyka a nie k osobe, ktora sa snazi inym pomoct - uz nehovoriac o tom, ze sa snazia ludia celkom spravne poradit... pis argumenty, jasne fakty, namiesto dristov typu:
Shiro píše:
ty mas PC a OS ktory ti vidi do hlavy? Riadne scifi tu davas.

co sa tyka toho zbytku... tak odpovedas mne, uplne zbytocne, na moje vykladane rady, sposobom ich akehosi okopirovania... zopakovania... zdvojovania :) aj tu sa zasa jedna len o ciste vyhonievanie tvojho vlastneho zakrpateneho Ega :) je to ako ked niekto napise "vonku prsi" a ty na to napises resp. zopakujes hned v dalsiom prispevku len aby si si vyhonil svoje zakrpatene Ego nieco v style: "prsi ? tebe v hlave prsi ? ved to len pada voda z oblohy"... moje nazory si len zvecsiej casti okopiroval a to po svojom, aby si na ne mohol zautocit... napriklad nikde netvrdim ze "somarina" je ked si samotny OS prepina HDMI audio out pri hrani hry... lenze to iba v takom pripade, ak patricna hra bez na HDMI sekundarnom monitore po prepnuti... nie ak hras na defaultnom monitore hru a zrazu sa ti pusti zvuk v TV (sam od seba) ak napriklad mas pripojenu TV len ako vedlajsiu pracovnu plochu no hru pritom chces bavit na defaultnom primarnom monitore

nebavi ma neustale tu nieco rozoberat a vysvetlovat nejakym zakomplexovanym mladym ucham, ktori si o sebe myslia este viac, nez hrdinovia z americkych filmov, na ktorych bohuzial dnesna mladez vyrasta a odkial si bohuzial pre nich preberaju aj svoje zivotne vzory (bez toho aby si to mladi ludia uvedomovali)... potom to vyzera v praxi presne tak, ako tvoj prispevok Shiro... asi toto forum zase opustim... nemam chut ani naladu na taketo vylevy zakrpateneho Ega... to uz kde sme... aby niekto chodil na internet honit si svoje Ego namiesto toho, aby prisiel poradit... uznavam ze mozes mat vyhrady k niecomu ak iny uzivatel pise NEPRAVDU, lenze vtedy sa za prve mas vyjadrit k veci, nie k cloveku, ze aky je, co zleho alebo dobreho napisal... mas hadzat argumenty ktore to jednoznacne podlozia (tvoje tvrdenie z prsta vycucane)... ja tu nemusim byt vobec... toto je moj volny cas a teda zrovna 15 rokov nemam, aby som zrovna tu sa mal chodit nasier.at na podobnych uzivatelov akym si ty Shiro


Offline

Správca fóra
Správca fóra
prepojenie medzi laptopom a televizorom

Registrovaný: 29.12.10
Prihlásený: 28.03.24
Príspevky: 13813
Témy: 121
Bydlisko: Zvolen
Príspevok NapísalOffline : 29.08.2016 14:28

Tak sa prestaneme dohadovat, napadat a teoretizovat, toto je najdolezitejsie:
sentido píše:
Zle polozeny dotaz... Musis opisat problem detajlnejsie...

shiro píše:
Pokial baba nenapise co znamena "prestalo ist" tak sa pomoci nikde nedocka.

----------------------------------------------------------
sentido píše:
Nefunguje zvuk kedze je tato tema vo vlakne problemov so zvukom?

Od tohto okamihu ste zacali riesit nieco, co mozno vobec nie je podstatou problemu.. V povodnej otazke nikde nevidim zmienku o probleme so zvukom, zaradenie do "Zvuku" vobec nemusi znamenat problem s nim.. Su uzivatelia, ktori su schopni dat takuto otazku do Krcmy, ci inej kategorie, ktora s problemom vobec nesuvisi.. Takze pockame na vyjadrenie zakladatelky temy, hlavne trochu blizsi popis zariadeni (typ NB, OS, a pod.)..







_________________
PC1: CPU Intel Core2 Quad Q9550 2.83GHz + Scythe Ashura SCASR-1000 | MB MSI P45-8D Memory Lover | RAM Kingston DDR2-1066 HyperX 4x2GB | VGA NVIDIA Quadro K4000 3GB | SSD Intel 520 Series 2x120GB RAID0 | HDD WD RE3 2x1TB RAID0 + WD Caviar Blue 2TB + WD Caviar Blue 500GB | DVD±RW Samsung SH-S224DB | DVD-ROM Plextor PX-130A | CD-RW Plextor Premium | FDD + Card Reader Teac FD-CR7 | Audio Creative SB Audigy 2 ZS Platinum | TV AVerTV Hybrid+FM PCI A16D | PS Gigabyte ODIN Pro 550W Modular | Keyboard Fujitsu KB955 | Mouse ROCCAT Kone v2 + SteelSeries QcK mini | LCD Fujitsu P27T-7 LED + Fujitsu P24W-6 IPS
PC2: HP ENVY Phoenix h9 | CPU Intel i7-3770K 3.50GHz | RAM Nanya DDR3-1600 4x4GB | VGA NVIDIA GeForce GTX 1060 6GB | SSD Samsung PM871a 512GB + Crucial MX500 500GB | HDD WD Gold 2TB | DVD±RW HP GH82N | LCD Fujitsu P27T-7 LED + Fujitsu P24W-6 IPS (shared)
PC3: Dell Precision T1650 | CPU Intel Xeon E3-1240 v2 3.40GHz | RAM Samsung DDR3-1600 4x4GB | VGA NVIDIA Quadro M2000 4GB | SSD Samsung PM871 256GB | HDD Seagate 500GB | DVD±RW Philips DH-16ACS
NB1: Fujitsu LIFEBOOK S782 vPro | 14" HD+ | CPU Intel Core i7-3540M 3.0GHz | RAM 2x8GB | SSD Samsung 850 PRO 2TB | 4G/LTE w/GPS | 2nd Battery | 2nd HDD | Port Replicator
NB2: Fujitsu LIFEBOOK E782 | 15.6" FHD | CPU Intel Core i7-3632QM 2.2GHz | RAM 2x4GB | SSD Plextor M6 PRO 256GB | 3G/UMTS w/GPS | 2nd Battery
2in1: Fujitsu STYLISTIC Q702 vPro | 11.6" IPS HD | CPU Intel Core i5-3427U 1.8GHz | RAM 4GB | SSD Toshiba 256GB mSATA | 4G/LTE w/GPS
NAS: Synology DS1515+ | CPU Intel Atom C2538 2.4GHz | RAM 2x8GB | Storage HDD Seagate IronWolf 4x4TB RAID5 + SSD Intel 520 Series 180GB
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 29.08.2016 14:31

ja neriesim nic, toto si fakt vyprosujem... Shiro zacal napadat a utocit a to bez toho aby ma co i len trosku poznal (z profesnej brandze)... samozrejme neviem vsetko a dokonalym tiez niesom... no napadat ma a chytat za slovicka a hladat si argumenty na utoky voci inym uzivatelom... to snad nie toto, ehm... fakt nemam 15r. aby som tu na forku kvasil iba preto, ze sa s niekym budem hadat a dokazovat si svoju "dospelost", ehm na uplnych somarinach pritom...


Offline

Správca fóra
Správca fóra
prepojenie medzi laptopom a televizorom

Registrovaný: 29.12.10
Prihlásený: 28.03.24
Príspevky: 13813
Témy: 121
Bydlisko: Zvolen
Príspevok NapísalOffline : 29.08.2016 14:54

Co si vyprosujes? Precitaj si svoju prvu odpoved na problem - prave Ty si zacal riesit zvuk, multimedialny prehravac a ostatni sa pridali (to je tu tak trochu bezne, ze si niekto ani neprecita povodnu otazku, reaguje len na posledne prispevky).. Shiro je taky, aky je, napisal si mu svoje a vobec Ti to nemam za zle..

Aky mal vlastne zmysel tento Tvoj prispevok? Pises, ze nemas 15 rokov, ale zrovna toto bolo v style "on mi postupal pieskove kolaciky" a "just budem mat posledne slovo ja"..

Znova opakujem, ze kym sa nevyjadri petulik47, nema zmysel dalej to tu rozvadzat..







_________________
PC1: CPU Intel Core2 Quad Q9550 2.83GHz + Scythe Ashura SCASR-1000 | MB MSI P45-8D Memory Lover | RAM Kingston DDR2-1066 HyperX 4x2GB | VGA NVIDIA Quadro K4000 3GB | SSD Intel 520 Series 2x120GB RAID0 | HDD WD RE3 2x1TB RAID0 + WD Caviar Blue 2TB + WD Caviar Blue 500GB | DVD±RW Samsung SH-S224DB | DVD-ROM Plextor PX-130A | CD-RW Plextor Premium | FDD + Card Reader Teac FD-CR7 | Audio Creative SB Audigy 2 ZS Platinum | TV AVerTV Hybrid+FM PCI A16D | PS Gigabyte ODIN Pro 550W Modular | Keyboard Fujitsu KB955 | Mouse ROCCAT Kone v2 + SteelSeries QcK mini | LCD Fujitsu P27T-7 LED + Fujitsu P24W-6 IPS
PC2: HP ENVY Phoenix h9 | CPU Intel i7-3770K 3.50GHz | RAM Nanya DDR3-1600 4x4GB | VGA NVIDIA GeForce GTX 1060 6GB | SSD Samsung PM871a 512GB + Crucial MX500 500GB | HDD WD Gold 2TB | DVD±RW HP GH82N | LCD Fujitsu P27T-7 LED + Fujitsu P24W-6 IPS (shared)
PC3: Dell Precision T1650 | CPU Intel Xeon E3-1240 v2 3.40GHz | RAM Samsung DDR3-1600 4x4GB | VGA NVIDIA Quadro M2000 4GB | SSD Samsung PM871 256GB | HDD Seagate 500GB | DVD±RW Philips DH-16ACS
NB1: Fujitsu LIFEBOOK S782 vPro | 14" HD+ | CPU Intel Core i7-3540M 3.0GHz | RAM 2x8GB | SSD Samsung 850 PRO 2TB | 4G/LTE w/GPS | 2nd Battery | 2nd HDD | Port Replicator
NB2: Fujitsu LIFEBOOK E782 | 15.6" FHD | CPU Intel Core i7-3632QM 2.2GHz | RAM 2x4GB | SSD Plextor M6 PRO 256GB | 3G/UMTS w/GPS | 2nd Battery
2in1: Fujitsu STYLISTIC Q702 vPro | 11.6" IPS HD | CPU Intel Core i5-3427U 1.8GHz | RAM 4GB | SSD Toshiba 256GB mSATA | 4G/LTE w/GPS
NAS: Synology DS1515+ | CPU Intel Atom C2538 2.4GHz | RAM 2x8GB | Storage HDD Seagate IronWolf 4x4TB RAID5 + SSD Intel 520 Series 180GB
Offline

Užívateľ
Užívateľ
prepojenie medzi laptopom a televizorom

Registrovaný: 12.10.06
Prihlásený: 28.03.24
Príspevky: 20283
Témy: 79
Bydlisko: Banska Byst...
Príspevok NapísalOffline : 29.08.2016 15:17

sentido ->
lol, coze som zacal? chlape daj sa do poriadku, ked si schopny tu basnit o napadani, hadkach a co ja viem com, tak si neviem predstavit co spravis ked na teba volakto na ulici zvysi hlas.... sa rozreves a pojdes sa zabit?
Kokos, cim viac stretavam ludi co nic nevydrzia...clovek daco na ich nazor napise a hned ze napadanie, plac, hadka, vojna, smrt a utrpenie...omg :D Co takto nebyt posera a normalne debatovat jak chlap? :(

A ked uz o veku, pises ze nemas 15r...pre tvoju informaciu mam 33 a co, zo 20r robim IT servis, najprv susedom, kamosom, a doteraz ma to zivi v mojej praci.
To len pre info, ze sa nebavis so zakomplexovanym pubertakom s potrebou daco si dokazovat. Sa uvedom ake kraviny si tu zacal mlet. Ak si starsi ako ja, tak to sa mam na co tesit co za blazna sa zo mna stane ak sa mi vekom zmenia myslienkove pochody :-) Nemam zacat tiez vykrikovat naokolo ze si ma nebodaj oznacil za zakomplexovane neviemco a nemam sa z toho potentovat, boooze? :lol:

Tiez neviem co kde vidis ze som od teba kopiroval ci co zase....samozrejme okrem veci ktore som citoval. Nevies naco by bolo dobre aby som pisal volaco co uz dakto napisal a prizivoval sa na tom? Dristy ohladom nejakeho utoku na teba ani komentovat nejdem...namiesto toho sa nerob ze mas tri tituly, nenamyslaj si tolko o sebe a vrat sa nazad na zem. Niesi nenahraditelny, mas rovnako koncatin ako mi ostatni. Niesi neomylny superman.

A teraz prestaneme plakat a vratime sa k debate:
Citácia:
predtym nez zacnes utocit tak prosim aspon minimalne popremyslaj... jeden prispevok pred tebou taktiez spomina kolega vyssie, ze v prehravaci (v aplikacii) si on osobne tiez prehadzuje vystup do HDMI... za druhe moze zalezat naozaj velmi aj od pouziteho OS, pretoze v pripade starsich OS ako je winXP bolo HDMI sotva rozsirene aj v IT technike a vyuzivalo sa zatial vyhradne v tych casoch jedine pri TV technike... nie to este aby to vedelo winXP samo prepinat a detekovat a proste rozmyslat namiesto uzivatela systemu... napriklad v postupnosti ak je 1. prehravane nejake video v systeme 2. ak je aktivny sekundarny HDMI vystup/monitor 3. ak je povolene zrkadlenie videa na sekundarny vystup alebo ak je okno s videom presunute na sekundarny HDMI monitor => potom po spusteni videa na sekundarnom vystupe cez HDMI by sa mal automaticky zacat prenasat aj zvuk v HDMI (nemusi sa - je v tom vela zasad)... preto velmi zalezi aj od OS...

pravda. Preto som pisal ze isto nemas OS ktory vie co chces robit a tak skoro to ani nebude...lebo OS netusi co uzivatel chce.
Ze si to dakto prehadzuje rucne je samozrejme, aspon presne vie, co si kde nastavil.

Citácia:
nove op. systemy su tzv. "inteligentne" a snazia sa ich tvorcovia vyvijat cestou umelej inteligencie aspon minimalne, inymi slovami op. systemy sa snazia premyslat za ludi, za uzivatelov, aby uzivatel nemusel kazdu kravinu vykonavat... uz aj to, ze po pripojeni monitoru sa ti automaticky tento detekuje v OS a "rozsvieti sa" je v podstate praca automatizovaneho inteligentneho OS... kedysi davno (mozno si primlady na to aby si taketo veci poznal) to fungovalo vyhradne az po zasahu uzivatelom... ten musel prepnut/nastavit/aktivovat sekundarny monitor a to v patricnom rezime (rozsirenie pracovnej plochy, video-overlay, atd.)... dnes vsak je vsetko o "premyslani za uzivatelov" a prave Windows toto robi dost zle... je tam toho velmi vela nevhodne fungujuceho... ak by si bol systemovy programator alebo asopn systemovy spravca (robil som nejaky cas aj systemoveho spravcu oficialne) tak vies jak to funguje (vsetko je uplne na hov.no v tych Windows 7 a novsich, co sa tyka premyslania za uzivatelov)

Zabaval som sa s dualscreenom uz vo win98 na Riva TNT ci co to bolo a vsetko slo bezproblemovo, druhy monitor hned nabehol, nebolo potrebne nic zapinat v ovladacoch. Detekciu monitora nieje problem spravit, system to riesi cez DDC ci ako je ta skratka. Alebo na este nizsej urovni - zalezi od HW. Akurat sa kedysi dualscreeny pouzivali len na special. veci. Takze sa nepocitalo ze to bude mat doma kadejaky BFU, ale ze uzivatel je patricne vyskoleny co sa nastavovania tyka, pripadne ma na to cloveka

A nakoniec, ako spravne povedal michalesku, je treba viac infa.







_________________
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 29.08.2016 15:32

a znova... hned prva veta a uz Shiro utoci, napada, "hejtuje", provokuje... konlifktny ako svina... daj sa liecit u psychiatra radsej ty, a nerad to mne, dobre ?! velmi to potrebujes... tvoje komplexy menejcennosti nemaju hranic:
Shiro píše:
lol, coze som zacal? chlape daj sa do poriadku, ked si schopny tu basnit o napadani, hadkach a co ja viem com, tak si neviem predstavit co spravis ked na teba volakto na ulici zvysi hlas.... sa rozreves a pojdes sa zabit?

a ak by dakto na mna na ulici zvysil hlas, tak si ho nevsimam a ak by chcel pouzit nasilie, mal by to vratene 10 nasobne, ale tak ze sa uz nepostavi a ja pojdem sediet za mreze... hlavne by ale dostal lebo si to zasluzil, lebo si o sebe zmyslel ze je HERO z americkeho filmu... to same plati tu na forku... nauc sa chovat k ludom slusne, taktne, nikoho zbytocne a hlavne bezdovodne nenapadat, neosocovat, nepis nikdy a nikde drze zasrane poznamky na nieciju adresu... uz vobec nie ak ho nepoznas a nevies akym je v skutocnosti... ak sa nevies chovat k ludom ako clovek, tak sa k ludom ani nevyjadruj... zacnem ta napadat ja a bude to... vlastne mozem aj hned aha: 'ty tupy drzy zasrany psychopaticky nervy konflikty agresor !' ...nuz... co ? pacilo sa ? :) mozem aj pokracovat... ak chces :) prestan konecne s tym "hejtom"... zacal si to ty... uvedom si to... chapes ?! uvedomujes si sam seba vobec ?! alebo vidis sam seba len ako nejaku "HERO" postavicku z americkeho filmu, dokonalu, nesmrtelnu a vsevediacu :) co ? heh...

ja som tu skoncil... toto je pod moju uroven uz fakt...


Offline

Užívateľ
Užívateľ
prepojenie medzi laptopom a televizorom

Registrovaný: 12.10.06
Prihlásený: 28.03.24
Príspevky: 20283
Témy: 79
Bydlisko: Banska Byst...
Príspevok NapísalOffline : 30.08.2016 21:24

Neviem kto je tu zakomplexovany, ked sa nedokazes normalne bavit s ludmi lebo vsetko hned beries ako krvavy utok. Daj si svojou uzkoprsostou vytapetovat obyvacku :D
Kokos, normalne mu clovek daco napise a hned tu sype nezmysly ako keby som ho hned prefackal, bez dovodu....

Si este nezazil konfliktnych agresorov. Pracujem s ludmi denne. S tvojim pristupom by si po hodine neriesil nic ine iba utoky, osocovanie a ostatne kraviny ktore si tu vymenoval.
A nie, nemam problemy so svojim spravanim, nik sa na mna nestazuje, ako by si si mohol mysliet. To by som uz davno letel z prace, pripadne by som si ziadnu nenasiel.

Ludi je 7mld, zvykaj si, ze nie kazdy ma tvoje uzkoprse maniere. Robis zo seba supermudreho inteligenta a pritom sa bezdovodne vytacas sam.

Citácia:
nikoho zbytocne a hlavne bezdovodne nenapadat, neosocovat, nepis nikdy a nikde drze zasrane poznamky na nieciju adresu

no daj, ze kde som daco take spravil. Isto pre teba drzost, osocovanie a napadanie znamena uz len ked si niekto dovoli zdvihnut obocie na teba...ci podobna banalita

Mozeme sa dalej bavit v SS, toto je tu komplet OT.







_________________
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Odpovedať na tému [ Príspevkov: 13 ] 


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. prepojenie TV s laptopom

v nVidia grafické karty

2

195

25.02.2013 14:11

MANIAC Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Prepojenie medzi fórom a chatom

v PHP, ASP

0

1195

30.12.2007 13:23

yenkie Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. prepojenie portov COM medzi dvoma PC cez internet

v Ostatné programy

4

1201

07.07.2022 10:56

HSK Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Akom prepojit PC s Televizorom?

v Video programy

1

445

18.04.2010 19:52

OmeGa Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Prepojenie medzi WD TV HD a WD My Book Essential 3TB

v Externé zariadenia

2

411

21.05.2011 12:15

semenec Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. problem: medzi 5:00 a 21:00 mi nejde wifi prepojenie

v Siete

11

1201

17.02.2006 22:32

feci Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. problem s laptopom

v Notebooky a netbooky

5

416

16.05.2011 7:15

patolog7 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Problem s laptopom

v Notebooky a netbooky

0

504

28.06.2009 0:40

jmj Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. PROBLEM Z LAPTOPOM

v Ovládače

1

689

24.11.2008 7:49

Andreso Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. mam problem s laptopom

v Notebooky a netbooky

11

686

04.12.2008 20:58

walther Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Problém s laptopom GPU/MB

v nVidia čipové sady

12

1387

17.06.2021 17:11

werwest Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Problém s laptopom HP Pavilion DV6000

v Ostatné

0

580

20.07.2011 9:56

brano282 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. prepojenie

v Ostatné zariadenia

9

1073

31.07.2009 21:01

farno Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Prepojenie

v ATI/AMD grafické karty

3

500

09.12.2012 11:26

killer Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Prepojenie

v Databázy

4

1009

21.04.2008 7:20

p360t Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Prepojenie

v PHP, ASP

14

814

10.12.2009 20:49

achbo Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra