[ Príspevkov: 7 ] 
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 02.01.17
Prihlásený: 03.04.17
Príspevky: 4
Témy: 1 | 1
NapísalOffline : 02.01.2017 10:50 | Prepojenie Cisco switchov optikou

Ahojte, uvodom podotknem, ze som zaciatocnik v problematike. To je aj doved preco sem pisem.
Moj problem sa tyka toho, ze chceme prepojit dva Cisco SG200-26 switche umiestenych na opacnom konci budovy (cca 60m) optikou.
Zakupili sme:
-opticky kabel parametre http://www.dipol.sk/univerzalny_kabel_ultimode_uni-8mm-a_8x_om2__L73008.htm
-ukonceny na oboch koncoch 4xSC konektorom v optickej vani
-2x patchcord SC-LC konektor http://www.dipol.sk/multimode_patch_kabel_ultimode_pc-015d_2xsc-2xlc_50-125_1m_L3115.htm
-oba switche osadene originalnymi Cisco SFP modulmi MGBSX1 a prepojeny patchcordom s optickou vanou

Po zapojenie sa tieto dva switche nevidia. LED co by mali indikovat konektivitu neblikaju.
Po prihlaseni do switcha v sekcii Administration\Diagnostics\Optical module status vidim ze detekuje SFP modul v porte, ale to je tak vsetko...
Mal som podozrenie, ze opticky kabel bude poskodeny, ale toto sa mi zatial nastastie nepotvrdilo.
Moje otazky zneju:
-moze byt problem, ze su skombinovane rozne druhy konektorov? (LC-SC/SC-SC/SC-LC)
-SFP modul ma vstup na dva LC konektory. Pri multimode kably musia byt zapojene obe vlakna?
-pri hladania riesenia na internete som sa stretol aj s pojmom, ze pri kratkom kably nemusi dojst k presvieteniu optiky. Moje patchcordy maju asi 1m. Moze byt toto moj pripad?

Za akykolvek napad, alebo inu pomoc vopred velmi pekne dakujem.


Offline

Správca fóra
Správca fóra
Prepojenie Cisco switchov optikou

Registrovaný: 14.12.05
Príspevky: 10076
Témy: 60 | 60
Bydlisko: Stropkov, K...
Vek: 31
NapísalOffline : 02.01.2017 18:47 | Prepojenie Cisco switchov optikou

1. nie, ak netlacis sikmym konektorom na rovny alebo nekombinujes multimode a singlemode tak nemas problem (v tvojom pripade by teda vsade mali byt sive konektory a na patchcordoch oranzove kable)
2. Opticky ethernet pracuje s dvoma vlaknami, jedno je Tx, druhe Rx. Tu je tiez dolezite trafit Tx a Rx na oboch koncoch, aby ti obidva switche nepocuvali na tom istom vlakne. Ked to teda nevyjde hore, treba vlakna swapnut na jednej strane.
3. Jednak to nie je problem na singlemode, toboz by to nemal byt problem na MM, a druha vec je ze tam sice mas metrove patchcordy, ale tie ta pripajaju k 60m kablu, mala vzdialenost teda rozhodne nie je problem.

Hlavne ma teda zaujima ci mas zapojene obe vlakna a ci si ich skusal prehodit na niektorom z prepojov. Dalsia vec: vidia switche tie SFPcka?
Ten 60m prepoj je premerany a funguje (aspon priamou metodou)?


_________________
Site 1:intel Core i7 4770K + SilverStone HE02; 16GB DDR3; Asus Z87-PLUS; msi GTX770 2GB + Prolimatech MK-26 + 2x NF-F12 PWM; Samsung SSD840 250GB; WD Red 2x2TB+3TB; Fractal Define R4 + 2× Noctua NF-A14 FLX + 2x Noctua NF-A14 ULN; Seasonic P-660; LG IPS237; Asus Xonar Essence STX + tk HE One (JPA100SE, Monacor SPH-165KEP, Monacor DT-350NF); Logitech K350 + G500s + Steelpad QcK + MS XboX 360 Controller; Asus RT-AC1200G+ + Antik
LG 49UH661V; Onkyo A-9010; tk SS210-5 (Monacor SPH-100C, Dayton ND-25FN, Peerless 830878)
Site 2: Athlon A10-7850K + Scythe Ninja 3 rev.B (bez fanu); 8GB DDR3; Asus A88XM-PLUS; Kingston V+200 90GB; Seagate 7200.12 1TB; Fractal Arc Mini & 2x 14cm Gelid Silent 14; Seasonic G-360; Samsung SM2033SN; Logitech Multimedia Keyboard & G5; Audiotrak Prodigy Cube + Edifier R1900T II; Linksys EA3500 + Antik
Mobile: Xperia XZ1 Compact + 64GB microSD + MH1C/Urbanfun hybrid
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Prepojenie Cisco switchov optikou

Registrovaný: 31.05.07
Prihlásený: 16.01.18
Príspevky: 2329
Témy: 65 | 65
Bydlisko: okres PK
Vek: 25
NapísalOffline : 02.01.2017 19:00 | Prepojenie Cisco switchov optikou

Este stoji za namahu vyskusat aj vypnut na switchy auto-negotiation a skusit nastavit manualne napr. 10G. Je mozne ze je problem s kombatibilitou SFP alebo samotnym mediom, ale zatial som sa stretol len s problemom pri metalickom prenosovom mediu. Urcite by bolo vhodne skusit kabel s SFPckami vyskusat na inych zariadeniach (v pripade ak nepomoze Kocurove riesenie)


_________________
PC: MB: ASUS B85M-G CPU: Intel Xeon E3-1231 v3 + Cooler SilentiumPC Fera 2 VGA: ASUS GTX960 4GB RAM: 16 GB DDR3 1600 MHz HDD: 1TB + 240GB,120GB SSD CASE: Zalman Z1 +2x FAN NOCTUA NF-S12A LCD: 2x 24" LG 24MB37PM OS: Archlinux [i3wm] + Windows 10 64bit
NTB: SONY VAIO SVS1511V9ES CPU: Intel Core i7-3670QM VGA: Geforce GT 640M 2GB RAM: 8GB DDR3 HDD: 120GB SSD LCD: 15,5" OS: Archlinux [i3wm]

PHONE: OnePlus 3
CAR: Nissan Primera p11, SR20VE@~210PS
Instagram xmiroslavm_
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 02.01.17
Prihlásený: 03.04.17
Príspevky: 4
Témy: 1 | 1
Napísal autor témyOffline : 02.01.2017 21:14 | Prepojenie Cisco switchov optikou

Uz som skusal ich zapajat napriamo aj prehodene aj solo, nic mi nepomohlo. Ak sa rata za videnie SFPeciek, ze v "Administration\Diagnostics\Optical module status" mi detekuje ze je na danom porte to SFP, tak ano switche ho vidia. Nemam velmi moznost nejakym fundovanym sposobom premerat tych 60m, ale niekde som vyhrabal konvertor na SM kable a s tym mi to vykazovalo naznak nejakej cinnosti na druhej strane, to je jediny dokaz ze vlakno neni poskodene. Ale to bol naozaj uz znak zufalstva z mojej strany a ani neviem ci to staci ako dokaz toho ze je optika priechodna.

Mam moznost este SFP pichnut do HP switchu, ale to mi pride menej pravdepodobne kedze SFP aj switche su Cisco a aj na strankach vyrobcu udavaju kompatibilitu medzi zariadeniami. Kazdom pripade to za pokus stoji...
Dakujem kazdom pripade, ak este niekoho nieco napadne, aj zjavna blbost tak sem s tym...


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 02.01.17
Prihlásený: 03.04.17
Príspevky: 4
Témy: 1 | 1
Napísal autor témyOffline : 05.01.2017 13:38 | Prepojenie Cisco switchov optikou

Takze problem je ciastocne vyrieseny... Po zapojeni do HP switchu to bezi bez problemov. Nic netrebalo nastavovat, hned sa to chytilo. Ked SFP nasledne dam do Cisco switcha, tak opat ticho. Na Cisco switche som uz daval aj najnovsi firmware, factory reset, ale furt sa nechytaju. Ked ich prepojim metalikou idu, iba ta optika im robi problem.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Prepojenie Cisco switchov optikou

Registrovaný: 31.05.07
Prihlásený: 16.01.18
Príspevky: 2329
Témy: 65 | 65
Bydlisko: okres PK
Vek: 25
NapísalOffline : 05.01.2017 13:51 | Prepojenie Cisco switchov optikou

kludne to moze byt problem s kompatibilitou. Podobne sa mi stalo na extreme switchoch kde som zapajal 10G metalicky kabel od extreme (!) a dlho trvalo kym som vyriesil ako to spojazdnit a nakoniec ked sa to podarilo tak aj tak datova priepustnost isla len v jednom smere 10G, v opacnom to bolo snad pomalsie ako 1G. Proste velmi divne spravanie, vymena za opticke prenosove medium to vyriesila.

Skus sa pohrat este s advertised speed, auto-negolation a pod. nastaveniami, ktore ti switch umozni stelovat.


_________________
PC: MB: ASUS B85M-G CPU: Intel Xeon E3-1231 v3 + Cooler SilentiumPC Fera 2 VGA: ASUS GTX960 4GB RAM: 16 GB DDR3 1600 MHz HDD: 1TB + 240GB,120GB SSD CASE: Zalman Z1 +2x FAN NOCTUA NF-S12A LCD: 2x 24" LG 24MB37PM OS: Archlinux [i3wm] + Windows 10 64bit
NTB: SONY VAIO SVS1511V9ES CPU: Intel Core i7-3670QM VGA: Geforce GT 640M 2GB RAM: 8GB DDR3 HDD: 120GB SSD LCD: 15,5" OS: Archlinux [i3wm]

PHONE: OnePlus 3
CAR: Nissan Primera p11, SR20VE@~210PS
Instagram xmiroslavm_
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 02.01.17
Prihlásený: 03.04.17
Príspevky: 4
Témy: 1 | 1
Napísal autor témyOffline : 05.01.2017 15:03 | Prepojenie Cisco switchov optikou

Auto-negolation aj advertised speed som uz skusal prestavovat, no ani tuk. Asi to necham na tom HP switchy, kedze sa mi uz parkrat osvedcilo, ze ked nieco zacne fungovat, netreba velmi pokusat stastie a dalej sa v tom sprtat.


 [ Príspevkov: 7 ] 


Prepojenie Cisco switchov optikou



Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Prepojenie Cisco s Notebook cez RJ45-RJ45

v Siete

2

249

31.07.2011 23:48

ViVe®s

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Cisco 2.0 – spoločnosť Cisco začala písať....

v Novinky

5

519

21.12.2006 0:16

Dolmayan

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

stackovanie switchov cez viac portov(trunking)

v Siete

1

278

23.06.2011 13:14

m.jaros

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

doska s optikou

v Základné dosky

9

478

14.10.2007 20:30

mars29

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

router s optikou

v Siete

3

291

23.11.2008 11:27

patnal

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Repro s optikou

v Zvuk

6

307

30.11.2010 21:52

lost in the darkness

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

CISCO

v Vzdelanie, štúdium, škola

20

1771

11.09.2009 19:17

Tominator

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

CISCO

v Siete

14

671

06.07.2008 22:59

Axwell

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

CISCO zadanie

v Krčma

9

1372

25.12.2012 18:12

Vikinger

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

CISCO + utilitky

v Vzdelanie, štúdium, škola

26

5361

02.03.2007 19:32

Harlequin

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Cisco Aironet

v Siete

0

221

12.02.2011 20:46

maatoo121

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

CISCO CCNA

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2 ]

v Vzdelanie, štúdium, škola

50

1845

05.03.2015 9:14

Daron

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

testy CISCO

v Vzdelanie, štúdium, škola

11

2516

02.04.2009 17:33

Tominator

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

CISCO WRVS4400N

v Siete

0

388

08.04.2010 9:42

eman22

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Cisco Packet tracer

v Sieťové a internetové programy

2

421

12.05.2011 9:13

tikend

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Cisco OLYMP 2008

v Vzdelanie, štúdium, škola

4

532

05.04.2008 19:50

Tornado



© 2005 - 2018 PCforum, edited by JanoF