Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 36 ] Choď na stránku: 1, 2 ďalšia
AutorSpráva
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Překvapení od Applu: velké slevy 13" MacBooků a nové proceso

Registrovaný: 02.07.06
Prihlásený: 24.04.24
Príspevky: 14183
Témy: 312
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 14.02.2013 9:06

Ako ano, je to dobra sprava, ale len to potrvdzuje to, ze s tou znackou to ide z kopca ...

http://www.zive.cz/bleskovky/prekvapeni ... fault.aspx







_________________
PODPIS BOL UPRAVENÝ / ZMAZANÝ Z DÔVODU PORUŠOVANIA PRAVIDIEL FÓRA!
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 03.06.06
Prihlásený: 01.06.14
Príspevky: 2627
Témy: 55
Bydlisko: Brezno
Príspevok NapísalOffline : 14.02.2013 9:40

Keby to kleslo o 500 Eur nepoviem, ale tych par drobnych... :lol:


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Překvapení od Applu: velké slevy 13" MacBooků a nové proceso

Registrovaný: 02.07.06
Prihlásený: 24.04.24
Príspevky: 14183
Témy: 312
Bydlisko: Bratislava
Príspevok Napísal autor témyOffline : 14.02.2013 9:48

Ale klesli a pokial viem, u Apple to moc bezne nie je. Mne skratka pride, ze sa chce priblizit masam. Netvrdim, ze ide do krachu, ale ta filozofia ktorou sa ta spolocnost riadila ked tam bol este Jobs sa proste nejak vytraca ...







_________________
PODPIS BOL UPRAVENÝ / ZMAZANÝ Z DÔVODU PORUŠOVANIA PRAVIDIEL FÓRA!
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Překvapení od Applu: velké slevy 13" MacBooků a nové proceso

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 14.02.2013 11:03

Keď to klesne o tých 500 eur ako hovorí Freelan, potom sa budeme baviť o tom, že sa chcú priblížiť masám :) 13 palcový notebook za takmer 40 000 Kč? Tí, ktorí sú ochotní si apple výrobok kúpiť, si ho proste kúpia a ten malý rozdiel si väčšinou ani nevšimnú. A pre ostatných to stále ostáva astronomická cena za niečo takéto vzhľadom ku konkurencii. Toto mi príde maximálne ako tak snaha dostať sa späť na novinkové portály hľadajúce senzáciu... Keď si pozrieš aj tie komentáre pod článkom, všetci sú viacmenej toho istého názoru.







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Překvapení od Applu: velké slevy 13" MacBooků a nové proceso

Registrovaný: 10.02.12
Prihlásený: 20.04.24
Príspevky: 2485
Témy: 73
Bydlisko: Zvolen
Príspevok NapísalOffline : 14.02.2013 11:05

Tak taká filozofia sa ani dlhodobo nedala udržať pri tom čo robí Apple, keby každým rokom prieniesli prevratný fon ako iphone4 budiš, boli by ako ferrari, sem tam nejaké auto ale je to pecka, lenže 5tkou sa zaradili oproti konkurencii do šedého priemeru, a to nezachráni už ani kvalitné spracovanie a svižnejší OS, tak isto MacBook za +2500eur "are you kidding me?" je to sice fajne vybavený book s kvalitným spracovaním ale tá cena bola aj tak strašne prehnaná, ľudí už asi prestáva baviť platiť hlavne za značku, navyše konkurencia je tvrdá a strašne rýchlo sa rozširuje.

Edit: jasné ti čo chcú apple si ho stále kúpia, ale mám pocit že pomaly ale isto ich ubúda.







_________________
CPU: Intel Core i5-13500 | CPU Cooler: ID-COOLING SE-226-XT ARGB | MB: ROG STRIX B660-G GAMING WIFI | GPU: Palit GeForce RTX 3090 Gaming Pro OC 24G@1960MHz | RAM: Patriot Viper Venom DDR5 32GB | SSD: Kingston KC3000 NVMe 1TB | HDD 1: WD Blue 4TB 3.5 5400rpm | HDD 2: Seagate Barracuda 8TB 3.5 5400rpm | HDD 3: Seagate Barracuda 8TB 3.5 5400rpm | HDD 4: SAMSUNG 860 QVO SATA 2.5" SSD 1TB | PSU: Seasonic Focus GM-850 80+Gold | CASE: Zalman Z1 | MONITOR 1: 32" BenQ EW3270U 3840x2160p | MONITOR 2: 22" ASUS VW22AT 1680x1050p | MONITOR 3: 22" DELL 1920x1080p | KLAVESNICA: A4Tech Bloody B120 | MYS: A4Tech Bloody V7 Core2 | SLUCHADLA: Logitech G935 Wireless 7.1 | REPRO: Genius GX Gaming SW-G 2.1 3000
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Překvapení od Applu: velké slevy 13" MacBooků a nové proceso

Registrovaný: 02.07.06
Prihlásený: 24.04.24
Príspevky: 14183
Témy: 312
Bydlisko: Bratislava
Príspevok Napísal autor témyOffline : 14.02.2013 11:27

walther píše:
Keď to klesne o tých 500 eur ako hovorí Freelan, potom sa budeme baviť o tom, že sa chcú priblížiť masám :) 13 palcový notebook za takmer 40 000 Kč? Tí, ktorí sú ochotní si apple výrobok kúpiť, si ho proste kúpia a ten malý rozdiel si väčšinou ani nevšimnú. A pre ostatných to stále ostáva astronomická cena za niečo takéto vzhľadom ku konkurencii. Toto mi príde maximálne ako tak snaha dostať sa späť na novinkové portály hľadajúce senzáciu... Keď si pozrieš aj tie komentáre pod článkom, všetci sú viacmenej toho istého názoru.


Lenze ma celohlinikove unibody a retinu. Ja o ziadnej alternative neviem.







_________________
PODPIS BOL UPRAVENÝ / ZMAZANÝ Z DÔVODU PORUŠOVANIA PRAVIDIEL FÓRA!
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Překvapení od Applu: velké slevy 13" MacBooků a nové proceso

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 14.02.2013 11:34

Normálne neskutočný dôvod zaplatiť za takéto niečo 4x viac ako za konkurenciu :) Za 15 palcový chcú až 3000 eur. Sumu, pri ktorej bežne kúpiš už nejaké bazárové autíčko v dobrom stave.......
Mne je jasné, pre akú skupinu obyvateľstva sú ich výrobky cielené, o tom sa dohadovať nemienim a bolo už toho povedané viac ako dosť. Len mi skoro zabehlo pri tej hláške, že "Mne skratka pride, ze sa chce priblizit masam.". S týmto proste nemôžem súhlasiť a nič tomu nenasvedčuje. Takéto "zníženie cien" je o ničom, ani ako marketingový ťah to neobstojí... Ako keby si mal kúpiť auto za 50 000 eur a výrobca na to hodí nálepku - máte klimatizáciu zadarmo!







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Překvapení od Applu: velké slevy 13" MacBooků a nové proceso

Registrovaný: 02.07.06
Prihlásený: 24.04.24
Príspevky: 14183
Témy: 312
Bydlisko: Bratislava
Príspevok Napísal autor témyOffline : 14.02.2013 12:15

"Normálne neskutočný dôvod zaplatiť za takéto niečo 4x viac ako za konkurenciu" Pre niekoho to rozhodne dobrym dovodom je. Koniec koncov, v xy diskusiach citam, ake mizerne rozlisenie maju sucasne notebooky a ze neexistuje alternativa, ale pokial s tym pride Apple, tak si vlastne kazdy uvedomi, ze nieco take nie je potrebne a za tie peniaze to nestoji. Pokial by niekto dnes prisiel s uHD rozlisenim na 24" a miesto 200eur by som zan mal platit 400, tak by som to kludne zaplatil. A konkurencia za 1/4 , tak to je ASUS, Acer a spol u ktorych sa za uspech povazuje, ze preziju zarucnu dobu.

Ze ti skoro zabehlo ma mrzi, nebolo to umyselne. Samozrejme, mali hned znizit ceny vsetkych produktov minimalne o tych 60% aby boli adekvatne. Priblizenie sa masam nie je len o znizeni cien. Myslel som to obecne. iPad mini, ocakavam tiez nejaky iPhone mini, rovnako tak skratka vacsi vyber produktov atp vratane toho znizovania cien.







_________________
PODPIS BOL UPRAVENÝ / ZMAZANÝ Z DÔVODU PORUŠOVANIA PRAVIDIEL FÓRA!
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Překvapení od Applu: velké slevy 13" MacBooků a nové proceso

Registrovaný: 06.11.08
Prihlásený: 06.09.21
Príspevky: 3091
Témy: 84
Bydlisko: Trnava
Príspevok NapísalOffline : 14.02.2013 13:03

Nevravím, že je to malé zlacnenie (pre niekoho to môže byť prelomové). Na druhú stranu, sú ľudia, ktorí si to kúpia tak či tak a sú ľudia, ktorí nie. No pokiaľ sa objaví nejaká lacnejšia alternatíva pre iPhone (na webe macblog sa hovorí, že bude v nejakých plastoch), tak by som to možno približovaním k masám pomenoval.


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Překvapení od Applu: velké slevy 13" MacBooků a nové proceso

Registrovaný: 02.07.06
Prihlásený: 24.04.24
Príspevky: 14183
Témy: 312
Bydlisko: Bratislava
Príspevok Napísal autor témyOffline : 14.02.2013 13:06

Ale to vsetko je predsa postupne. Ja vravim, ze to zacalo a nie, ze to zacalo dnesnym znizenim cien. Proste to ocakavam.







_________________
PODPIS BOL UPRAVENÝ / ZMAZANÝ Z DÔVODU PORUŠOVANIA PRAVIDIEL FÓRA!
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Překvapení od Applu: velké slevy 13" MacBooků a nové proceso

Registrovaný: 06.11.08
Prihlásený: 06.09.21
Príspevky: 3091
Témy: 84
Bydlisko: Trnava
Príspevok NapísalOffline : 14.02.2013 13:07

Veď jasné, ale pravda je, že aj s týmto znížením cien je to pre väčšinu ľudí stále veľká suma.


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Překvapení od Applu: velké slevy 13" MacBooků a nové proceso

Registrovaný: 02.07.06
Prihlásený: 24.04.24
Príspevky: 14183
Témy: 312
Bydlisko: Bratislava
Príspevok Napísal autor témyOffline : 14.02.2013 13:21

To aj vyssie rady u vacsiny konkurencie. Nejake ZenBooky tiez stoja cez 1000eur, su to smejdy, ale aj tak sa to nikomu nezda vela.

//Moj bratranec napr si na MacPro setril, takze pre neho by tych -200 eur urcite nieco znamenalo. A takych je vela.







_________________
PODPIS BOL UPRAVENÝ / ZMAZANÝ Z DÔVODU PORUŠOVANIA PRAVIDIEL FÓRA!
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Překvapení od Applu: velké slevy 13" MacBooků a nové proceso

Registrovaný: 27.09.07
Prihlásený: 19.11.21
Príspevky: 373
Témy: 14
Bydlisko: Košice
Príspevok NapísalOffline : 14.02.2013 13:50

Ja si myslím, že to zvýši predajnosť. Minimálne retiny určite, keďže rozdiel oproti obyčajnému rozlíšenie už nie je polka ceny.
Ja som si tiež niekedy myslel, že Win dostanem v rovnakej cene ďaleko výkonnejší. Robím na MacBook-u služobne cca 3 roky a zmenil som názor. Apple počítače sú síce drahé, ale nie predražené. Konkurencia ponúka v rovnakej cene výkonný HW, ale zoznam konfigurácie a čísla nehovoria všetko. Máloktorý výrobca napríklad ponúkne podsvietenú klávesnicu, dokonca s reguláciu jasu podsvietenia.
Kebyže mám 1500€ na notebook, tak si pravdepodobne kúpim ThinkPad (som windowsák, čo už :D), ale Apple nepovažujem za vyhodené peniaze.


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Překvapení od Applu: velké slevy 13" MacBooků a nové proceso

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 14.02.2013 13:51

Johnnny, myslím, že 1000 a 3000 eur je kapánek rozdiel... :rolleyes:

petocervik, podsvietená klávesnica ti nemôže navýšiť cenu 4-5 násobne oproti zvyšku sveta...







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Překvapení od Applu: velké slevy 13" MacBooků a nové proceso

Registrovaný: 02.07.06
Prihlásený: 24.04.24
Príspevky: 14183
Témy: 312
Bydlisko: Bratislava
Príspevok Napísal autor témyOffline : 14.02.2013 13:58

ZenBook je UltraBook, takze celkom nechapem, preco proti nemu vytahujes cenu 17" MB Pro (je to konkurencia pre Air). Teda chapem, ale diskutovat o tom radsej nebudem ;)







_________________
PODPIS BOL UPRAVENÝ / ZMAZANÝ Z DÔVODU PORUŠOVANIA PRAVIDIEL FÓRA!
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Překvapení od Applu: velké slevy 13" MacBooků a nové proceso

Registrovaný: 12.10.06
Prihlásený: 24.04.24
Príspevky: 20311
Témy: 79
Bydlisko: Banska Byst...
Príspevok NapísalOffline : 14.02.2013 14:05

sak na tej retine musi aj fullhd film vyzerat rozmaznuto, ked to ma vacsie rozlisko...takze bude interpolovanya roztiahnuty. na co je uz toto dobre...







_________________
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Překvapení od Applu: velké slevy 13" MacBooků a nové proceso

Registrovaný: 27.09.07
Prihlásený: 19.11.21
Príspevky: 373
Témy: 14
Bydlisko: Košice
Príspevok NapísalOffline : 14.02.2013 14:51

walther píše:
petocervik, podsvietená klávesnica ti nemôže navýšiť cenu 4-5 násobne oproti zvyšku sveta...

No nie, ale ja som napísal "napríklad", to znamená, že tých vychytáviek je oproti konkurencii, s ktorou ceny porovnávame viac. Ak porovnávame napríklad Dell Latitude alebo Lenovo ThinkPad s MacBook-mi tak si môžeme všimnúť, že tie ceny už nie sú až tak rozdielne ;).


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Překvapení od Applu: velké slevy 13" MacBooků a nové proceso

Registrovaný: 02.07.06
Prihlásený: 24.04.24
Príspevky: 14183
Témy: 312
Bydlisko: Bratislava
Príspevok Napísal autor témyOffline : 14.02.2013 15:13

shiro píše:
sak na tej retine musi aj fullhd film vyzerat rozmaznuto, ked to ma vacsie rozlisko...takze bude interpolovanya roztiahnuty. na co je uz toto dobre...


A videl si to ? :) Ja pozeram bezne DivX na FullHD a rozmazane mi to nepride. Kvalita je sice biedna, ale je to proste DivX :)







_________________
PODPIS BOL UPRAVENÝ / ZMAZANÝ Z DÔVODU PORUŠOVANIA PRAVIDIEL FÓRA!
Online

Užívateľ
Užívateľ
Překvapení od Applu: velké slevy 13" MacBooků a nové proceso

Registrovaný: 14.12.08
Prihlásený: 22.04.24
Príspevky: 923
Témy: 68
Bydlisko: Sereď
Príspevok NapísalOnline : 14.02.2013 16:50

http://www.alza.sk/asus-zenbook-prime-u ... 373708.htm
http://www.tracocomputers.sk/obchod/det ... 8ghz-128gb

Neuveritelny rozdiel 150€ :D. Nechapem ako si niekto moze za to priplatit :D. Airko ma o 0.1 ghz vysiu frekvenciu cpu a asus ma zase full hd. A ten priplatok 150€ za OS X sa podla mna oplati. A to nehovorim o kvalite spracovania :).







_________________
Apple MacBook Pro 13", Apple iMac 27"
Audio: Pioneer A-50S + Pioneer N-50AS + Dali Zensor 7 white + Pro-ject PS00 + Ortofon 2M Blue + Audioquest rocket 44
Ostatné: iPhone 12 Pro + iPad Pro 11" + Apple TV 4 32GB + Nikon D7200 + Bowers & Wilkins Zeppelin Air
Synology DS215j
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 18.12.08
Prihlásený: 15.06.22
Príspevky: 18912
Témy: 479
Bydlisko: Považská By...
Príspevok NapísalOffline : 14.02.2013 20:11

Denco1 píše:
No pokiaľ sa objaví nejaká lacnejšia alternatíva pre iPhone (na webe macblog sa hovorí, že bude v nejakých plastoch), tak by som to možno približovaním k masám pomenoval.

Preboha len to nie. Dufam, ze nevyrobia ziadnu inu, lacnu alternativu. Odkedy tam nieje Jobs tak to akosi pokulhava, hlinnik, ktory sa vysuchava spolu s combi displayom a ak spravia low cost iPhone tak to mozu rovno zabalit.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 03.06.06
Prihlásený: 01.06.14
Príspevky: 2627
Témy: 55
Bydlisko: Brezno
Príspevok NapísalOffline : 15.02.2013 4:47

petocervik píše:
walther píše:
petocervik, podsvietená klávesnica ti nemôže navýšiť cenu 4-5 násobne oproti zvyšku sveta...

No nie, ale ja som napísal "napríklad", to znamená, že tých vychytáviek je oproti konkurencii, s ktorou ceny porovnávame viac. Ak porovnávame napríklad Dell Latitude alebo Lenovo ThinkPad s MacBook-mi tak si môžeme všimnúť, že tie ceny už nie sú až tak rozdielne ;).
No ukaz mi 13 palcovy dell alebo lenovo za 1500 eur :lol: a zas apple az tak bombasticke parametre nema a na druhej strane thinkpady a latitudy su urcene do pracovneho prostredia co apple nie je. Celkovo sa apple pohybuje v inych cenach ale ked sa pozrieme na spracovanie tak ano, konkurencia s rovnakym spracovanim a prevedenim nema viditelny cenovy rozdiel. Mne to pride ako drahe multimedialne notebooky pretoze gro produktov tak pouzivanych aj je, samozrejme mozu ponuknut aj vysoky vykon. Ale malo kto z tych co si to kupi ho skutocne tak aj pouziva :) ale nebudem nikomu krivdit taky iMac si kupi clovek aby mal pekny pocitac na facebook, ale hodte ho do pracovnych vod a budete prekvapeny ako to zvlada + si dovolim povedat ze to zvlada tak ako keby na to bol primarne urceny. Keby apple pridal lepsiu klavesnicu a numericku cast a nejaku tu konektivitu navyse, tak nikto voci cene nemoze nic namietat


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Překvapení od Applu: velké slevy 13" MacBooků a nové proceso

Registrovaný: 02.07.06
Prihlásený: 24.04.24
Príspevky: 14183
Témy: 312
Bydlisko: Bratislava
Príspevok Napísal autor témyOffline : 15.02.2013 7:29

No, kvoli hram a filmom si ludia MacBook urcite nekupuju. Ja vidim velku oblubu MacBookv hlavne u grafikov a teda neviem ako vam, ale mne to ako praca pripada.







_________________
PODPIS BOL UPRAVENÝ / ZMAZANÝ Z DÔVODU PORUŠOVANIA PRAVIDIEL FÓRA!
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 15.02.2013 9:55

Johnnny - u nas ano. Ale v amerike to bude ine, tam si macy kupuju na "bezne" pouzitie.


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Překvapení od Applu: velké slevy 13" MacBooků a nové proceso

Registrovaný: 02.07.06
Prihlásený: 24.04.24
Príspevky: 14183
Témy: 312
Bydlisko: Bratislava
Príspevok Napísal autor témyOffline : 15.02.2013 10:23

S tym suhlasim, ale zase za trochu ine ceny. Istu rolu samozrejme zohrava aj vernost znacke co tu mnohi povazuju za hriech. Par rokov dozadu si nezohnal kvalitny notebook s peknym vykonom, fajn displejom, zvukom a skvelou vydrzou. Navyse so solidnou trvacnostou. Ja pravdepodobne nikdy Mac vlastnit nebudem, ale ludia ktori ano tvrdia, ze aj zivotnost baterie je u Macu niekde uplne inde a cca tie 2-3 roky straca kapacitu daleko pomalsie nez ine notebooky. Vo vysledku si potom xy ludi kupi Mac na dlhsiu dobu, nez notebook s Windowsom. (okrem ineho OSX trochu lepsie odolava casu). Dnes je samozrejme situacia trochu ina, konkurencia je vacsia a urcite sa da najst vyhodnejsi HW, ale pokial mam doveru v istu znacku, som s nou dlhodobo spokojny a nemam s nou problemy, nevidim dovod, ist do pochybnych Samsungov, ASUSov atp. Obzvlast, ked vezmem do uvahy, ze na Mac pravdepodobne vlastnim aj nejaky ten SW, ktory nemusi byt prave lacny. Co sa pomeru/cena vykon tyka, ako som povedaluz vela krat, pre mnohych vratane mna nie je vzdy najdolezitejsii(ani u beznych ludi a studentov).







_________________
PODPIS BOL UPRAVENÝ / ZMAZANÝ Z DÔVODU PORUŠOVANIA PRAVIDIEL FÓRA!
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Překvapení od Applu: velké slevy 13" MacBooků a nové proceso

Registrovaný: 27.09.07
Prihlásený: 19.11.21
Príspevky: 373
Témy: 14
Bydlisko: Košice
Príspevok NapísalOffline : 15.02.2013 10:26

O.K., možno som dal zlý príklad s Lenovom a Dell-kom, ale celkom si to vystihol (Freelan) s tým spracovaním. Ja som len chcel vyjadriť, že podľa mňa je mýt, že pri Apple sa polka ceny platí len za značku. Ich produkty majú kopec hmatateľných vychytávok, ktoré nemá konkurencia, to už je druhá vec, že drvivej väčšine ľuďom sú tie vychytávky nanič :). A taktiež nemôžem tvrdiť, že v "každom jednom" prípade je lepší Windows.
Ja rozumiem, že na Apple je najviac iritujúca zanietená (v preklade zaslepená) časť komunity, ktorá má tu firmu asi jak vierovyznanie, kult, boha alebo ja neviem čo. Takým ľuďom sotva vysvetlíš, že notebook pre internet, ktorý bude ležať celý čas na stole nepotrebuje stáť 1200€. Kvôli takým ľuďom sa ani neoplatí čítať diskusie na poniektorých portáloch, iba ak si chceme zvýšiť adrenalín :D.
Daron píše:
Johnnny - u nas ano. Ale v amerike to bude ine, tam si macy kupuju na "bezne" pouzitie.

Tak pri ich platoch to už vyhadzovanie peňazí ani nie je.

//edit: Ja si osobne kupujem veci aj podľa toho, či sa mi páčia. Ak sa mi niečo páči, tak som za to ochotný priplatiť, ak nepíjemný pocit chýbajúcich peňazí vyváži dobrý pocit s tej veci za každým, keď s ňou pracujem. Podľa mňa je to aj pri Apple rovnako, ich dizajn nemôžem poprieť, jedne z najkrajších vecí na trhu, i keď napríklad iPhone by som nekúpil, keďže by som zaň dal viac jak za notebook :D.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Překvapení od Applu: velké slevy 13" MacBooků a nové proceso

Registrovaný: 19.02.06
Prihlásený: 29.08.19
Príspevky: 1241
Témy: 196
Bydlisko: Konaren :) ...
Príspevok NapísalOffline : 15.02.2013 12:09

mam airko uz pol roka a nemozes sa stazovat, sice nieje s retinou (1440x900) ale aj tak je to v poho ( ved casom bude urcite upgrade tak co :) )
pockal som si na uvedenie novej rady, kde boli procaky s hd4000 no a model s hd3000 zlacnel o 200 eur, takze som homal za 1050 :)

na hry to nieje, takze ci tam je hd3000 alebo hd4000 je uplne jedno :) ide to ako raketa :)

ked mam teraz robit nieco s maminym lenovom tak ma slak ide trafit od tej rychlosti a reakcie :) cize mozte hovorit, ze to stoji nehorazne prachy, no ked niekto vyskusa, uz len malo ludi bude chciet ost spat :) a to nevravim este o vahe a hliniku, proste skvele

to je proste tak ako s androidom a ios ... iphonu sa nestane, ze ak bude mat plno dat v sebe ze sa nejak spomali alebo zalaguje :)







_________________
MacBook Pro Retina 13 | iPhone 5 16GB black | iPad mini Retina 16GB Space Grey
CASE Corsair 300R Carbide Series | RAM Kingston 8GB KIT DDR3 1600MHz CL9 HyperX blu Edition | CPU Intel Core i5-4670K | COOLER Corsair H60 | MB MSI Z-87 G43 | VGA Gigabyte R9 280X OC rev.2.0 | PSU Seasonic S12II-520 | HDD Seagate Barracuda 7200.14 1TB | LCD LG IPS2364V
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 03.06.06
Prihlásený: 01.06.14
Príspevky: 2627
Témy: 55
Bydlisko: Brezno
Príspevok NapísalOffline : 15.02.2013 18:00

Johnnny ano prave v tomto pripade som hovoril o robote, a je pravda ze apple je u grafikov popularne. Ale samotna koncepcia pocitaca all-in-one spociva v zariadeni do domacnosti nie na robotu a naozaj si ho dost vela ludi takto kupi, rovnako ako macbook a pod. S tou baterkou to zas neni tak celkom pravda, 5 rocny dell stale drzi 4 hodiny uplne v pohode, kym 5 rocny mac asi tak 1-2 s trochou stastia. Keby apple dalo numericku cast, trochu komfortnejsie klavesnice a vacsiu konektivitu tak neni o com... Ale takto mi to za tie prachy ako dokonaly pocitac nepride. A ano viem ze ta klavesnica je dobra, ale kto raz pisal na klavesniciach thinkpadov alebo latitudov mi da za pravdu ze ta applovska je korunovany smejd. Takze Lepsie klavesnice, vacsia konektivita a je to dokonaly pocitac ale takto... OS ano dobry suhlasim ale ak pracujes s oknami je maximalne neprakticky a neprehladny. Do administrativneho prostredia by som mac v zivote nechcel a to mam tie pocitace rad. A mimochodom nie je lenovo ako lenovo ;) Ma aj low-end modely a tie nemozes porovnavat s T seriou


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Překvapení od Applu: velké slevy 13" MacBooků a nové proceso

Registrovaný: 02.07.06
Prihlásený: 24.04.24
Príspevky: 14183
Témy: 312
Bydlisko: Bratislava
Príspevok Napísal autor témyOffline : 15.02.2013 19:41

Ale ja predsa netvrdim, ze je dokonaly. Ale porovnava ich niekto s thinkpadom ? Walter ich napriklad porovnava s "kackovou" a "enkovou" radou ASUSu ktore su udajnre rovnako kvalitne, no stoja 1/4. Ja by som si MacBook tiez nikdy nekupil, ale pozitiv na nom vidim mrte. A to, ze mam ine potreby neznamena, ze je hned smejd. Uz len chybajuca numericka cast. Mne osobne to velmi vadi, ale kazdy co ju ma vravi, ze si zvykol a je to v poho (nehovorim o MacBookoch).

Jedno "zlacnenie" pre majitelov iPhonu: http://iphonemania.mobilmania.cz/Pouze+ ... t+7+zdarma







_________________
PODPIS BOL UPRAVENÝ / ZMAZANÝ Z DÔVODU PORUŠOVANIA PRAVIDIEL FÓRA!
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 03.06.06
Prihlásený: 01.06.14
Príspevky: 2627
Témy: 55
Bydlisko: Brezno
Príspevok NapísalOffline : 15.02.2013 20:25

Ale nikto netvrdi ze to je smejd, len porovnavam a vravim aj negativa resp. tie dost podstate negativa, ktore mne osobne brania v tom nazvat to dokonalym strojom i ked potencial v nom je (bohuzial design nepusti) a ak casto pracujes s cislami, na absenciu numerickej casti si jednoducho nezvyknes


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Překvapení od Applu: velké slevy 13" MacBooků a nové proceso

Registrovaný: 02.07.06
Prihlásený: 24.04.24
Príspevky: 14183
Témy: 312
Bydlisko: Bratislava
Príspevok Napísal autor témyOffline : 15.02.2013 21:02

Ale ja nevravim o tebe, no sam vidis porovnavania s notebookmi za 500 eur, co su proste smejdy. Ja tiez nechapem, ako niekomu nevadi numericka klavesnica, ale ludia si s oblubou kupuju 13" booky a tvrdia, ze im to nevadi.







_________________
PODPIS BOL UPRAVENÝ / ZMAZANÝ Z DÔVODU PORUŠOVANIA PRAVIDIEL FÓRA!
Odpovedať na tému [ Príspevkov: 36 ] Choď na stránku: 1, 2 ďalšia


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. YouTube - "veľké množstvo žiadostí"...

v Služby a webstránky

3

383

25.02.2012 19:38

Disketa Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. P:Lenovo TP EDGE 13 i3-380UM 13.3",6GB RAM, zaruka

v Predám

2

544

16.10.2012 11:26

hopkok Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. 2,5" HDD do MacBooku Pro

v Úložné zariadenia

4

637

02.07.2011 18:43

Johnnny Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. K: notebook 11,6" - 13,3" max

v Kúpim

0

361

26.03.2012 9:36

notfake Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. 14" alebo 13.3" NB do 800e

v Notebooky a netbooky

2

532

18.03.2014 16:02

snapshot Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. výkonný notebook 13,3"/14" do 1000EUR

v Notebooky a netbooky

14

689

10.01.2013 23:31

ThinkPro Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. NB 13,3"-14" okolo 250€

v Notebooky a netbooky

5

661

06.10.2015 7:12

mishal Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Notebook 13" - 14" do 400 e

v Notebooky a netbooky

2

563

13.02.2013 10:11

nescafe Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. notebook 11,6" alebo 13,3"

v Notebooky a netbooky

12

540

21.02.2015 18:43

pepkopav Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. notebook 13,3" resp. 14" do 650 eur

v Notebooky a netbooky

7

934

23.01.2010 9:44

metiu Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Notebook s 13.3" alebo 8.9" monitorom

v Notebooky a netbooky

2

498

10.12.2008 17:38

Jonny_Pasta Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. I/K: NB - 13.3"-15.6", nvidia

v Kúpim

1

327

18.04.2018 20:06

kllr007 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Menšia dilema 13,3" alebo 15,6" do 400€

v Notebooky a netbooky

26

1183

02.09.2014 6:56

Toshibak Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Netbook 10"-13" do 400€

v Notebooky a netbooky

2

651

18.10.2011 20:14

Cappycathy Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. nb 13,3"-14" na bežnu kancelarsku pracu do 800€

v Notebooky a netbooky

1

752

02.01.2019 17:31

pepkopav Zobrazenie posledných príspevkov

Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie. K: Notebook 13"-14"

v Kúpim

1

445

21.11.2012 22:41

Demik Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra