Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 9 ] 
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 21.08.09
Prihlásený: 21.08.09
Príspevky: 1
Témy: 1
Príspevok NapísalOffline : 21.08.2009 11:30

Zdravim Vás,
potreboval by som poradit ... mam starsi notebook, na ktorom mam aj oficial windows XP profesional, ktorý tam hned bol nahodený. A kedze uz tam bol riadny bordel v tom tak to chcem preinstalovat ale nejak sa mi to nedari. Uz som instaloval xykrat windows ale toto nevim co s tym. Pri kupe notebooku som dostal len recovery disk, windows cd nie.
Disky boli naformatovane na FAT 32, kedze su male (60GB cize porozdeleni 20 40) a recovery disk je tiez nastaveny na FAT32.

A teraz ked sa snazim preinstalovat windows tak hned instalacia mi mrzne, naformatuje sa v pohode a ked sa nahodi regional a language seting tak zamrzne a musim az baterku vybrat aby sa vypol potom ho opat spustim a ide dalej v pohode. to robi aj pri formatovani FAT aj pri NTFS. a kedze nemam original cd windowsu tak to nahravam z crack CD ... a ten recovery disk ked tam potom dam tak ten to vsetko prerobi na legal verziu aj drivery vsetky nahodi. Potom ked uz pri FAT formatovani WinXP ako tak ide tak co som si dellil disk ten mam moznost naformatovat len na NTFS (to som uz skusal aj cez nejake programi zmenit format ale nepomaha -Acronis)
a winXP chvilu ide ... a po urcitom case zase zamrzne ale to tak ze sa neda pisat na klavesnici ani touchpad nechunguje.

Preto nevim co s tym skusam to aj bez toho recovery disku ale mrzne ...

Zeby bol odkureny disk ??? alebo coo ??

Dikes za pomoc


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 29.11.10
Prihlásený: 01.07.20
Príspevky: 31
Témy: 10
Príspevok NapísalOffline : 05.09.2011 20:14

Nazdar. Mám veľmi podobný problém. Mám starsi malý notebook acer D250 a mám aj USB cd romku. 260GB HDD má skrytú partíciu .. háčik je v tom že keď ho chcem preinštalovať klasicky cez CD Recovery Management tak mi nejde spustiť s windowsu ale po nabootovani disku mi po prejdeni asi 32% napise chybu a som totalne v prdeli lebo uz sa mi ani nepodarilo spustit system... Potreboval by som fest tvrdy hardcore program ktory si poradi s akymi kolvek particiami a hacikmi ktore vyrobcovia tymto malym zabijakom pridelili. Musím to zvládnuť do 19teho Septembra 2011 :)
Prosim o surnu pomoc...


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 05.09.2011 20:47

CD Recovery Management to akože by to malo ist ?
V biose si nastav zapnuté D2D Recovery, Reštart, stlač klavesi ALT+ F10, spustí sa ti obnova systemu


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 29.11.10
Prihlásený: 01.07.20
Príspevky: 31
Témy: 10
Príspevok NapísalOffline : 06.09.2011 9:28

Hmm už sa pripravujem že vyberiem HDD a nahodím to v PC a pouzijem nejaky program aby som zrusil tu skrytu particiu a spojil cely hdd do jednej... Je to strrasne , fakt mam nervy ze sa to musi takto robit koli nejakej chybe....
Inak prave som dal to co si hovoril a nacitalo mi to menu Acer Recovery managementu , teraz vyberiem slovensky jazyk a nejde mi spustit obnovenie systemu na vyrobcom predvoleny ani obnovit operacny system a ponechat udaje... Da sa mi len SKONCIT :) takze som uplne v hajzli.... Nejake dalsie rady???


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 06.09.2011 11:19

Na nove HDD prenes skryty oddiel cez Norton Ghost, ale v prvom rade si priprav HDD v nortone, povitvaraj v nom oddiely, do vytvoreneho oddielu na tabulku FAT32 vlož skryty oddiel, skryty oddiel sprav aktívny, pri vložení do notebooku zapni štart a sa ti nainštaluje system


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 29.11.10
Prihlásený: 01.07.20
Príspevky: 31
Témy: 10
Príspevok NapísalOffline : 06.09.2011 18:02

mas s tym skusenosti? hlavne s tymi malymi notebookmi??? neni to ziadna lahka praca .. Vysvetli mi preco musi byt FAT32 a ci mi to vobec nabehne... skusal som nabootovat aj recovery management ale vobec ma nepusti dalej... a cd win xp mam a nechce mi nabootovat vobec....nerozumiem v com su tieto notasy ine...

// pridané po 1 hodine 35 minútach od posledného príspevku

uz som beznadejny vyskusal som aj dalsie postupy ale nic :( myslim ze som nadobro skoncil teraz to bude musiet asi ist k niekomu kto sa do toho asi rozumie viac... dik za pomoc...


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 06.09.2011 20:23

Skrytý oddiel PQSERVICE je robený na tabulku FAT 32 aby začal botovat, je to inštalačka OS v ktorom sú vložené ovladače, je tam vložena zložka RYTOOLS v ktorom je MBR a v tom je zapísaný tip notebooku, ma to aj ulohu fungovat spustenia na klavesy ALT+F10, na prenos skryteho oddielu potrebuješ spúštacie CD Recovery Norton Ghost 14 - 15, v CD je príkazoví riadok z ktorím sa spustí diskpart a v nom sa tvoria particie, v CD sú aj nástroje z ktoríma si môžeš určit ktorí je oddiel aktívny, oddiel PQSERVICE spravíš aktívny a ten sa ti spustí a začne inštalacia jak ked si 1 x zapol notebook
Pre teba je aj taká možnost že si zavoláš do servisu acer Brno a ony ti pošlú Recovery CD ktoré dáš do ex. mechaniky a si nainštaluješ system, Recovery je za poplatok, keby si si bol vytvoril Recovery media z tvojho netbooku tak by si si system sam nahodil


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 29.11.10
Prihlásený: 01.07.20
Príspevky: 31
Témy: 10
Príspevok NapísalOffline : 07.09.2011 18:24

Tie zachranne RECOVERY media mam vytvorene. Je to REcovery management a mám 3 DVDcka: DVD1 a DVD 2 su vlastne recovery disky a DVD3 je disk s ovladacmi... HDD som si kompletne naformatoval a zrusil som komplet vsetky particie co sa dali zrusit... takze neviem ci je cesty s5... ale ak by si mi poradil ten program a presne co mam spravit tak by som ti bol velmi vdacny... je to fakt tazke tentokrat. Ine pripady som riesil a nemal som extremne problemy ako pri tomto malom notebooku... Nechapem preco to nemohli spravit tak aby to slo ako na ostatných PC... Dik za pomoc

// pridané po 4 minútach od posledného príspevku

Napisem ti co som zatial spravil:
Disk som si rozdelil na 3 particie podla tohto navodu som sa snazil to rozdelit a upravit aby to sedelo:

(*) PQSERVICE (Logical), FAT32, 4,8GB, ID=1B, Inactive, Hidden
(C:) ACER (Logical), NTFS, 30GB, ID=07, Active, Not Hidden
(D:) ACERDATA (Logical), NTFS, 77GB, ID=07, Inactive, Not Hidden.

Lenze samotne particie mi k tomu nepomohli ked som si cez externu mechaniku vlozil tie recovery disky... nieco mi chyba co potrebujem hodit na tu skrytu particiu alebo je tu iny hacik...

// pridané po 1 hodine 49 minútach od posledného príspevku

Skusal som znova dalsie postupy a nic, teraz mi pise ze nonsystem disk a ani nabootovat cd z mechaniky mi nejde... hmm co mam spravit ??? uz ma nic nenapada

// pridané po 2 hodinách 42 minútach od posledného príspevku

Prave sa mi uspesne spustil Acer eRecovery Management to prve DVD1 ale pri 23% zamrzne takze si myslim ze by to asi nemala byt moja chyba , napalilo sa mi to bez problemov... Nedalo by sa to poslad do Aceru ako reklamacia ????


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 30.09.11
Prihlásený: 30.09.11
Príspevky: 3
Témy: 1
Príspevok NapísalOffline : 30.09.2011 21:13

Caute chalosi, mam otazku. Ak sa mi odpali HDD a zostanu mi Recovery, je mozne na novy HDD pouzit tie recovery? Dakde som sa docital, ze sa to neda uz rozbehnut. ( bavime sa o notebooku )


Odpovedať na tému [ Príspevkov: 9 ] 


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Acer Aspire 6920 Vista Driver Recovery CD Restore Disk

v Ovládače

1

1999

09.03.2009 19:28

TOMASE6600 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Instalacia Win XP CZ, odisiel disk, recovery DVD nepouziteln

v Operačné systémy Microsoft

4

687

13.08.2010 22:22

FERDA23 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Acer Extensa 5210 instalacia windows XP nenajde disk

v Operačné systémy Microsoft

11

611

07.10.2012 21:20

hornak Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Recovery disk

v Operačné systémy Microsoft

0

366

07.09.2011 23:45

Jozkonov Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. recovery disk

v Operačné systémy Microsoft

3

429

02.06.2009 7:57

dedko45 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. recovery disk

v Operačné systémy Microsoft

4

1040

02.03.2011 12:44

hornak Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. acer recovery;

v Ostatné programy

5

762

08.12.2007 10:13

dodo_mt Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Zhanam ovladace na SCSI disk aby mi na notebooku slo XP...

v Ovládače

17

3940

19.11.2011 15:27

stevo512 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. acer e recovery

v Operačné systémy Microsoft

8

684

08.11.2008 11:25

Stanleyyy Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Acer Aspire 5920 Recovery

v Ostatné programy

8

332

07.04.2013 20:26

gabo5550 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Ohladne ACER a recovery CD

v Notebooky a netbooky

3

653

22.10.2009 12:42

ac.milan Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Recovery disk Windowsu 8.1 od Aceru

v Operačné systémy Microsoft

7

304

14.11.2015 18:48

shiro Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Recovery Windows XP

v Operačné systémy Microsoft

5

1058

03.10.2007 12:55

kavo Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Sony Vaio: VGN-NR11Z/S, recovery disk.. prosim pomoczdravim

v Operačné systémy Microsoft

0

486

24.11.2008 19:08

phoenix_nsk Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Interny 2,5" disk z notebooku ako externy disk

v Pevné disky a radiče

5

1112

24.11.2012 9:15

Ageiris Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Windows XP OEM verzia recovery...

v Operačné systémy Microsoft

4

2029

07.07.2011 19:10

igorh32 Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra