Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 42 ] Choď na stránku: predchádzajúca 1, 2
AutorSpráva
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
pozicia vo vyhladavaci pre rozne prehliadace

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 21.06.2009 14:49

kde som napísal, že je prvoradý? :) ale povedať (menovite tominator), že je to pre nich druhoradé je kravina.. imho sa snažia o čo najvyváženejší vyhľadávací systém, a teda porovnávať "dôležitosť" kvalita vs výkon je blbosť

čo sa týka "výkonu googla"... ako to porovnávam? Predsa si stačí pozrieť údaje pri každom vyhľadávaní, presnejšie takéto údaje: Výsledky 1 - 10 z približne 260 000 pre kadernictvo. (0,26 sekúnd). Či mi chceš povedať, že tvoj internet spôsobí to, že ich server-side skript pobeží rýchlejšie alebo pomalšie? :) To určite nie... čiže tak porovnávam výkon.







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Prevádzkovateľ fóra
Prevádzkovateľ fóra
pozicia vo vyhladavaci pre rozne prehliadace

Registrovaný: 01.05.05
Príspevky: 13343
Témy: 1494
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 21.06.2009 15:09

No cize spracovanie prebehlo za 0,26 sekundy, cize ty sa domnievas ze ak by pri vyhladani dbal nato aky mas jazyk v os a podla toho zoradil vysledky, tak to zaberie viac ms?

Stale sa drzim toho co napisal tominator
Tominator píše:
Takže myslím, že je reálne aby sa dvom ľuďom používajúcim google.com zobrazili iné výsledky v závislosti od jazyku v OS :)

nie dohadom o tom co si myslis ze myslim. Je samozrejme kravina, ze pri jednom pc a jednej ip s rozlicnymi prehliadacmi sa zobrazi iny vysledok.

Dobrym prikladom je ich reklamna siet adwords/adsense ak si pozries taku reklamu, tak zobrazenie reklamneho okna trva par ms a pritom pri kliknuti na reklamu odosles serveru/om skoro vsetky informacie o svojom pc, ak by to bolo tak zlozite na vykon, tak by predsa taketo informacie radsej nechceli.

Dalsim prikladom je trebars gmail, do teraz si sa po prihlaseni pohyboval na stranke gmailu, cize cital, posielal emaily a neviem co ine nezabezpecene, teraz niekto pozadoval do google aby bol gmail cely zabezpeceny a je samozrejme ze pri zabezpecenom prehliadani cez https je server niekolko nasobne viac vytazeny ako pri klasickom prehliadani cez http. Google to nerobi ziadny problem aby bol cely gmail spracuvavany cez https, aspon co som niekde cital, tak to budu spustat postupne niekde na skusku a potom to bude spustene globalne. Takze ma nepresvedcis v ziadnom pripade ze vykon je pre nich dolezitejsi ako zbieranie dat. Problem je hlavne v tom ze neustale vsetko rozsiruju co sa hw tyka a zataz je taktiez stale rozlozena, takze ak trebars spominany gmail bude cez sifrovane spojenie (https) tak si aj tak nic nevsimnes co sa rychlosti a odozvy tyka, lebo maju nato hw ktory to stale spracuje tak ze sa ti to zobrazi rychlo a to iste plati aj pre vyhladavac.







_________________
Streacom DA2 | SilverStone Titanium SX800-LTI 800W | ASRock X299E-ITX/ac | Intel Core i9-9980XE & be quiet! Dark Rock TF | Kingston HyperX Impact 64 GB DDR4 2666 MHz | NVIDIA Titan RTX 24 GB | Intel SSD Optane 905P 480 GB NVMe U.2 & Intel SSD 750 1,2 TB NVMe U.2 & Intel SSD 660p 2 TB NVMe M.2 & Seagate BackUp Plus Portable 56 TB USB | 55" 4K OLED Dell Alienware AW5520QF & 24" LCD EIZO FlexScan EV2451 | Ergotron LX Wall Mount Keyboard Arm | Logitech Craft | Logitech G603 | Logitech F710 | Harman Kardon Sabre SB 35 & Sennheiser RS 175 | Microsoft Windows 7 Ultimate | APC Back-UPS ES 700 | Lenovo ThinkPad X250 | iPhone X 256 GB & Pitaka Aramid | SilverStone ML05B Milo | Corsair SF600 SFX 600W | ASRock X99E-ITX/ac | Intel Xeon E5-2683 v4 & NOCTUA NH-L12S | Kingston HyperX Savage 32 GB DDR4 2400 MHz | NVIDIA GeForce GT 710 1 GB | Intel SSD Optane Memory 32 GB NVMe M.2 & Intel SSD 730 240 GB SATA | Ubuntu Server
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
pozicia vo vyhladavaci pre rozne prehliadace

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 21.06.2009 23:09

imho je toto debata už jednak mimo misu, a jednak je to stále len na úrovni dohadov :lol: O tomto by sa dali v poho písať eseje a súvisí to skôr so strategickým plánovaním či psychológiou ako s technickou stránkou...







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 21.02.07
Prihlásený: 21.02.10
Príspevky: 3984
Témy: 96
Príspevok NapísalOffline : 22.06.2009 12:02

walther píše:
buď si magor alebo si magor, iný popis ma proste nenapadá... DVOM ľuďom sa môžu zobraziť iné výsledky, o tom predsa nič nepíšem... o čom píšem je to, že máš JEDEN počítač s dvoma browsermi, a ľudia sa tu snažili dokázať, že im každý browser ukázal iné výsledky, čiže úplne iný prípad ako ty popisuješ. To, čo ty popisuješ je už skôr otázka personalizácie, nie samotného browseru... preboha uvažuj než dačo napíšeš

janof, píšem tu už snáď piaty krát... ukáž mi dôkaz a podpor to normálnymi argumentami, prečo by google mal prispôsobovať výsledky pre jeden počítač do každého browseru špeciálne... to, že je "vecsi geroj" argument proste nie je.. inak nesúhlasím s tým, že by bol pre nich výkon druhoradý ;)


opakujem ešte raz: dajte dôkaz a vysvetlite, prečo by bolo v záujme googla zobraziť jednu položku napr na prvom mieste pri IE a na treťom mieste povedzme pri FF, berúc do úvahy jednu osobu s jedinou IP a na tom istom pc



Ďakujem za spŕšku nadávavok (inak porušuješ tým pravidlá ;))

Nech sa páči screenshot ...
1. Safari 4 / google.com
2. Chrome / google.sk
3. Chrome / google.com

Slovo: urugua (proste som postláčal písmenká)

pozicia vo vyhladavaci pre rozne prehliadace

Dal som všetky varianty SK i COM aby si videl, že výsledky sú vždy iné. Je to z jedného počítača, so statickou IP v posune asi 3 sekundy.

//čakám na vysvetlenie tejto "kraviny"


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
pozicia vo vyhladavaci pre rozne prehliadace

Registrovaný: 30.05.06
Prihlásený: 08.10.14
Príspevky: 1756
Témy: 35
Bydlisko: BA - WESTSIDE
Príspevok NapísalOffline : 22.06.2009 12:29

No keďže iná jazyková mutácia dá iné výsledky aj v tom istom prehliadači, asi zmena prehliadača nebude ten pravý dôvod iných výsledkov. ;) A to, že google.com v Safari má rozhranie v slovenčine a google.com v Chrome v angličtine je nejaké zvláštne. Asi máš v Safari nejakú tú personalizáciu (ktorú v Chrome nemáš).







_________________
A. S. Tanenbaum píše:
The terms LF, MF, and HF refer to low, medium, and high frequency, respectively. Clearly, when the names were assigned, nobody expected to go above 10 MHz, so the higher bands were later named the Very, Ultra, Super, Extremely, and Tremendously High Frequency bands. Beyond that there are no names, but Incredibly, Astonishingly, and Prodigiously high frequency (IHF, AHF, and PHF) would sound nice.
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
pozicia vo vyhladavaci pre rozne prehliadace

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 22.06.2009 12:34

samozrejme, ale tominatorovi niečo vysvetľovať je jak hádzať hrach o stenu... písal som to tu už 10x, že google.sk dáva iné ako google.cz (resp. com), že to závisí aj od personalizácie prehliadača atď... dakto si proste nedá a musí dať "jasný dôkaz"... ale však počkajte, pôjdem na Lochnesské jazero a ja vám tú príšeru odfotím :lol:







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Čestný člen
Čestný člen
pozicia vo vyhladavaci pre rozne prehliadace

Registrovaný: 21.02.06
Prihlásený: 08.12.14
Príspevky: 5404
Témy: 30
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 22.06.2009 17:43

Nemá tam žiadnu personalizáciu, má tam nastavený niekde "accept-language" (to o čo som písal). Teraz som skúsil ísť vo firefoxe na google.com - celé to bolo po slovensky. Zmenil som v nastaveniach akceptované jazyky, prvý som dal en-us a zrazu to bolo všetko po anglicky.







_________________
Neradím a nekomunikujem cez SS, ak niečo potrebujete, máte iné možnosti: Ak vám zmizla téma, alebo sa vám niečo nepáči. Ak potrebujete nahlásiť príspevok/človeka, reportujte ho. Ak máte s niečim problém, riešte to v danej téme.
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
pozicia vo vyhladavaci pre rozne prehliadace

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 22.06.2009 18:02

a to nie je personalizácia že nie... lol :roll:







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Čestný člen
Čestný člen
pozicia vo vyhladavaci pre rozne prehliadace

Registrovaný: 21.02.06
Prihlásený: 08.12.14
Príspevky: 5404
Témy: 30
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 22.06.2009 18:07

Nie walther, to nie je personalizácia výsledkov. To je nastavenie prostredia prehliadača.







_________________
Neradím a nekomunikujem cez SS, ak niečo potrebujete, máte iné možnosti: Ak vám zmizla téma, alebo sa vám niečo nepáči. Ak potrebujete nahlásiť príspevok/človeka, reportujte ho. Ak máte s niečim problém, riešte to v danej téme.
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
pozicia vo vyhladavaci pre rozne prehliadace

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 22.06.2009 18:11

je to personalizácia browseru... podľa tvojej logiky by sa pod personalizáciu teda radilo len to, že si prihlásený a máš nejaké nastavenie v googli, čo je nezmysel... ja som hovoril o personalizácii v trošku väčšom merítku, hlavne v súvislosti s browserom. Bral som ako samozrejmosť, že takúto kravinu nebudem musieť písať, ale očividne som sa mýlil... samozrejme, že keď si browser nastavíš tak, že si afgánec, tak dostaneš iný výsledok pri vyhľadávaní :lol:







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Užívateľ
Užívateľ
pozicia vo vyhladavaci pre rozne prehliadace

Registrovaný: 09.09.07
Prihlásený: 07.11.16
Príspevky: 3114
Témy: 233
Bydlisko: Nové Zámky
Príspevok NapísalOffline : 22.06.2009 18:29

walther, prepac za vyraz, ale seres si do huby...







_________________
"It took a lot of work, but this latest Linux patch enables support for machines with 4096 CPUs, up from the old limit of 1024." "Do you have support for smooth full-screen flash video yet?" "No, but who uses that?"
- ak dlho neodpisujem do témy, zabudol som na ňu, takže ma upozornite SS, ak chcete moju odpoveď
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 21.02.07
Prihlásený: 21.02.10
Príspevky: 3984
Témy: 96
Príspevok NapísalOffline : 22.06.2009 19:33

Keď to zoberieš podľa tvojho metra tak aj vybratie prehliadača je perzonalizácia, tak mi prosím vysvetli načo tu táraš 2 strany??


Odpovedať na tému [ Príspevkov: 42 ] Choď na stránku: predchádzajúca 1, 2


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. pozicia vo vyhladavaci /google.sk/

v Internetový marketing, SEO, reklama

29

3339

06.12.2007 14:14

pa3ck Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. rozne menu pre rozne podstranky

v PHP, ASP

1

519

22.01.2008 22:08

qacer Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. vyhladavaci string heureka.sk pre Operu

v Sieťové a internetové programy

2

383

27.07.2012 16:56

mtxd Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Rozne vizualy pre jednu stranku?

v HTML, XHTML, XML, CSS

9

551

05.01.2013 18:06

general667 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. P/I: rozne kable pre PC

v Predám

3

389

14.05.2020 8:07

energyxtc Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. 3 rôzne NB pre iný účel, ktoré?

v Notebooky a netbooky

1

428

06.09.2009 11:35

SuNaden Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Rôzne káble (pre sub, repro, a iné)

v Predám

12

618

26.09.2019 23:02

Eddy Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Microsoft Explorer Touch Mouse: Nová myš pre rôzne povrchy.

v Novinky

3

536

21.07.2011 21:47

TommyHot Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Vyhľadavací robot

v PHP, ASP

8

636

21.10.2007 22:05

Bananslovak Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Vyhladavaci skript

v PHP, ASP

15

1152

22.10.2008 22:14

Blackshadow Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Binarniy vyhladavaci strom [C]

v Assembler, C, C++, Pascal, Java

1

526

28.10.2014 18:18

BX Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Pomoc s úpravou vo vyhľadávači

v Internetový marketing, SEO, reklama

1

548

21.11.2021 14:57

void Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Cookiebar text vo vyhladavaci Google

v HTML, XHTML, XML, CSS

2

392

12.10.2016 8:29

neopagan Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Ako sa zobrazovat na mape vo vyhladavaci?

v Ostatné

1

378

19.06.2017 13:33

ado130 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. POZICIA OBRAZKA

v JavaScript, VBScript, Ajax

2

767

22.01.2008 12:46

mirec23 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Pozícia myši

v JavaScript, VBScript, Ajax

1

442

14.11.2010 13:39

Ďuri Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra