Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 22 ] 
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 10.05.05
Prihlásený: 30.11.09
Príspevky: 25
Témy: 8
Príspevok NapísalOffline : 29.01.2007 14:27

Od 1. novembra 2006 je v platnosti zákon 578/2006 Zb ktorý okrem iných technických podmienok stanovuje aj povinnú výbavu motorových vozidiel. Zároveň sa tým odstránil nedostatok pre políciu a môžu na cestách kontrolovať už všetko.


ČO SA BUDE KONTROLOVAŤ
Pri cestnej kontrole auta sa pozornosť zameria na:

- brzdový systém a komponenty
- výfukový systém
- dymivosť naftových motorov
- STK
- plynné emisie (benzínové motory, LPG, CNG)
- mechanizmus riadenia
- svetlomety a svetelnú signalizáciu
- kolesá
- pneumatiky
- pruženie
- podvozok
- POVINNÁ VÝBAVA OSOBNÉHO AUTA*
1. náhradné elektrické poistky, ak sa v elektrickej inštalácii používajú, a to po jednej z každého používaného druhu
2. náhradné vláknové žiarovky s výnimkou svetelných zdrojov s plynovou výbojkou, ak sa používajú v svetlometoch alebo svietidlách vozidla, a to po jednej žiarovke z každého druhu, používaného na vonkajšie osvetlenie vozidla a náradie, potrebné na ich výmenu s výnimkou zvláštneho výstražného svetla
3. príručný zdvihák s nosnosťou, rovnajúcou sa aspoň zaťaženiu najviac zaťaženej nápravy alebo zdvíhanej časti vozidla**
4. kľúč na matice alebo skrutky kolies**
5. náhradné koleso s ráfikom a pneumatikou predpísaného druhu a rozmeru**
6. bezpečnostný odev (vesta, overal, bunda, pláštenka)
7. ťažná tyč alebo lano schváleného typu, určené na vlečenie vozidiel
8. homologovaný prenosný výstražný trojuholník
9. lekárnička***
–––––––––––––––––––––––––––––––
* podľa návrhu vyhlášky 578/2006 Zb. platnosť od 1.novembra 2006
** nevzťahuje sa na autá, ktoré majú všetky kolesá vybavené pneumatikami s technológiou, umožňujúcou jazdu aj po defekte (napr. Run-flat), a vozidlá, vybavené prostriedkami na bezdemontážnu opravu poškodenej pneumatiky
*** podľa smernice ministerstva zdravotníctva


KEDY PRÍDETE O AUTO?
Ak pri cestnej kontrole polícia zistí, že nemáte platnú kontrolu v stanici STK alebo EK, tak môže odobrať na mieste tabuľky s EČV.
Potom sa Vám môže stať, že toto bude nahlásené na Obvodný úrad pre cestnú dopravu a pozemné komunikácie a ten Vám môže nariadiť termín na absolvovanie kontroly v STK alebo EK a navyše Vám môže nariadiť kontrolu originality ktorá Vás môže vyjsť poriadne draho.
Ak Obvodný úrad pre cestnú dopravu a pozemné komunikácie nariadi absolvovanie EK alebo STK v určitom termíne a prevádzkovateľ vozidla nepredloží protokoly o tom, že auto prešlo cez STK alebo EK s výsledkom spôsobilé, úrad rozhodne o jeho trvalom vyradení z premávky. Rozhodnutie zašle Dopravnému inšpektorátu, ktorý auto vyradí aj z evidencie motorových vozidiel.

PROBLÉM PRE TUNEROV
Na cestách sa podľa vyhlášky nebude môcť používať auto, "na ktorom boli vykonané neoprávnené zásahy do systému, komponentu alebo samostatnej technickej jednotky, alebo ktoré je dodatočne vybavené neschváleným systémom, komponentom alebo samostatnou technickou jednotkou". V preklade to znamená, že auto po tuningových úpravách súčasťami, neschválenými u nás alebo v inej krajine Európskej únie, nemôže jazdiť v premávke alebo môže dovtedy, kým mu na to nepríde cestná kontrola.



ČO MUSÍ BYŤ V AUTOLEKÁRNIČKE

a) gázu hydrofilnú skladanú sterilnú 7,5 × 7,5 cm á 5 ks – 2 ks,
b) dezinfekčný roztok s rozprašovačom ( 40 – 50 ml ) v originálnom balení – 1 ks,
c) resuscitačné rúško s ventilom – 1 ks,
d) izotermickú polyesterovú fóliu 220 cm × 140 cm alebo 200 cm × 150 cm – 1 ks,
e) trojrohú šatku – 2 ks,
f) rukavice gumové jednorazové – 1 pár,
g) PVC rúško 20 cm × 20 cm, hrúbka min. 0,12 mm – 1 ks,
h) náplasť hladkú min. 1,25 cm × 2 m – 1 ks,
i) obväz hotový sterilný č. 4 – 3 ks,
j) obväz hydrofilný sterilný 10 cm × 5 m – 1 ks,
k) obväz hydrofilný sterilný 6 cm × 5 m – 2 ks,
l) ovínadlo pružné elastické min. 6 cm × 5 m – 1 ks,
m) náplasť s vankúšikom 8 cm × 4 cm – 10 ks,
n) nožnice nehrdzavejúce – 1 ks,
o) zatváracie špendlíky – 4 ks; odporúčané.



Doporučujeme Vám aby ste si skontrolovali vybavenie vašich motorových vozidiel a doplnili chýbajúce vybavenie.
Predídete tak nepríjemnostiam pri pracovneých cestách a vyvarujete sa zbytočnému plateniu pokút :shit: .


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 09.05.05
Príspevky: 10353
Témy: 206
Bydlisko: Semily
Príspevok NapísalOffline : 29.01.2007 14:32

Už vidim jak policajt zvedá auto aby se podíval na podvozek :))







_________________
PC: Intel NUC 12 Enthusiast i7-12700H, 64GB RAM, A770M 16GB VRAM,3TB SSD LCD: 35" AOC AG352UCG6 Repro: Creative Labs GigaWorks T3 Headphones: Sony WH-1000XM3 Keyb: RAPOO VPRO V700RGB Alloy Mouse: Logitech G700s OS: Windows 11 Enterprise TAB: Samsung Galaxy TAB S9 ULTRA 12/512GB Phone: Samsung Galaxy S22 Ultra NtB: Dell Latitude 5420 14.0” Console: PS5 2TB TV: Philips 65OLED804 + Yamaha YAS-207
Block list: Ivan-K, jurgiano, Max64, SKiLEX
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Povinná výbava motorového vozidla

Registrovaný: 10.11.05
Príspevky: 1342
Témy: 67
Bydlisko: Banská Byst...
Príspevok NapísalOffline : 29.01.2007 18:07

Mne niekto trepal ze aj hasiaci pristroj je povinny po novom, ale nejako mu uslo ze v autobusoch :)







_________________
Bezpodpisoid fórumový
Offline

Prevádzkovateľ fóra
Prevádzkovateľ fóra
Povinná výbava motorového vozidla

Registrovaný: 01.05.05
Príspevky: 13348
Témy: 1496
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 12.03.2007 2:11

Toto som nasiel na hdd, moc to s tym nema suvis ale mozno to niekoho zaujme....

Jak se ´´legálně´´ vyhýbat pokutám

Zastavila vás hlídka Policie ČR za překročení rychlosti?

Každý(nebo téměř každý) motorista, který už má něco najeto, se jistě neřídí přesně stanovenými pravidly silničního provozu a často dojde k tomu, že překročí dané rychlostní limity. Aby nás motoristy od takového jednání odradila Policie, tak staví silniční kontroly, které si rády smlsnou na pořádné pokutě.Zde je několik rad, jak se placení pokuty vyhnout nebo alespoň sazbu snížit. Důležité je, jak moc jste překročili limit a kde.Pokud jedete v obci 200, tak vám asi nic nepomůže a bude to za "papíry", ale pravdou je, že udělat se dá pokaždé něco.

1) Hádejte se - Když vás zastaví hlídka, snažte se napadnout zejména důkazní stránku.Ať vám ukáží fotku nebo radarový snímek...

2) Ujedte - V pripade, ze policajti meri tak, ze nekde stoji s radarem v aute, pisou si SPZky a pak vam poslou domu fotku, neni problem.Pokud vas nevyfoti zepredu, kde bude videt vas oblicej, tvrdte, ze jste autem nejeli a postupujte stejne jako v pripade spatneho parkovani nebo boticky.A k tomu ujizdeni.Kdyz jedete dost rychle a oni stavi, muzete na to slapnout a ujet.Rychle prefrcet par krizovatek, vylizt z auta a odejit od neho.V pripade, ze si vsimli vasi SPZky a poslali vam predvolani, pouzijte osvedceny postup o tom, ze jste autem nejeli.

3) Divadlo - Pokud máte spolujezdce, je možno použít několik psychologických triků, ktere vyjit mohou, ale nemusi.Ať váš spolujezdec předstírá nějakou bolest - slepé střevo, žlučníkový záchvat, zauzlení střev apod.Na policisty v tomto případě buďte milý a hrajte starostlivého chudáčka, který má obavu o zdraví a život svého spolujezdce.Na tom postavte obhajobu překročení rychlostního limitu.Je to naprosto legální.TZ hovoří o institutu krajní nouze(§14), kdy vy vlastně porušováním předpisů se snažíte zabránit škodě, která hrozí chráněnému zájmu. Policista si nemůže dovolit vám to nesežrat, protože si nemůže bejt jistej, jestli si děláte nebo neděláte srandu.On musí jednat podle zákona a zákon o nějaké srandě nebo lsti nehovoří.Kdyby za váma jeli do nemocnice, tak tam to nějak uhrajte, buď se dohodněte s doktorem nebo řekněte, že je to lepší a že se vám jako zázrakem ulevilo - ať vám někdo dokáže, že vás to břicho nebolelo.To prostě není v ničích silách.Jen si pamatujte, ze to musi vypadat verohodne.

4) A to nejlepší nakonec - V případě, že jde opravdu do tuhého,tzn. že jde o řidičák, existují dvě sice trochu drsné, ale určitě fungující metody.
a) Úplatek - Platy policistů rozhodně nedosahují astronomických výšek a kdejaký policista určitě kouká, jak by si pomohl.Policiste jsou pry vuci uplatku vstricni, takze proc to nezkusit.Rozhodně nepoužívejte formulace:"Tady máš 1000 a dej mi pokoj!"Snažte se to zabalit do různých verbálních kliček a dvojsmyslností.Kdyby totiž policista byl zatvrzelej, tak by vás mohl obvinit z uplácení.Proto je třeba hovořit opatrně, balancovat na hraně pojmů a čekat, jak se chytne.Výše úplatku je individuální, záleží na přestupku, ale rozumné rozmezí je kolem 500 - 1000Kc kazdemu.
b) Protokol - Policista je povinnen na vaši žádost v případě, že nesouhlasíte(jak byste mohl) s výší pokuty, sepsat protokol, kde musí být čas, datum, zúčastnění.DO PROTOKOLU UVEĎTE, ŽE SE VÁM POLICEJNÍ HLÍDKA ZDÁ OPILÁ.Pokud totiž podepíše policista protokol s takovou výtkou, MUSÍ DÁT DO 4 HODIN KREV, aby vyvrátil podezření.Je velmi pravdepodobne, ze takovy protokol odmitne podepsat a tudiz nebude mit dukaz a necha vas jet.


Přicházíte k autu a u něho už stojí policisté a nasazují "botičku"?

Téměř každému se může stát, že potřebuje zaparkovat, ale není kde.Proto využije některých zakázaných míst ke stání.Na to s radostí čekají policisté, aby vám dali "botičku".Zde je k dispozici návod, jak se vymluvit.
Policista vám MUSÍ poskytnout maximální součinnost při odstraňování "botičky" a být vám k dispozici nepřetržitě.TVRĎTE, že jste tam s tím autem nepřijeli a že tudíž nenesete odpovědnost za to, že tam to auto stojí(což je pravda).Policie vás nemůže pokutovat za něco, co jste neudělali(to je logické), tudíž tu botičku musí OKAMŽITĚ sundat a nechat vás odjet.Policista by vás mohl zkusit nachytat na jednom ustanovení zákona "o Obecní policii"("botičky" nasazují zpravidla městští policisté).Je totiž naprosto legální, aby od vás policisté chtěli identitu toho řidiče(jste povinni poskytnout vysvětlení, pokud to povede k odhalení pachatele přestupku (§ 11, odst. 1 z. o Obec. policii)) a vy jste jim povinni vyhovět.To je všechno sice hrozně hezké, ale v tom samém paragrafu, ale v odstavci 3 je řečeno, že to vysvětlení můžete odmítnout v případě, že hrozí nebezpečí trestního stíhání vám(což vám opravdu hrozí, protože jste tam s tím autem skutečně přijeli vy, (ale to nikdo nemusí vědět)),rodinným příslušníkům(mohl s tím autem přijet váš otec, matka, manželka, syn apod.), osobě blízké(snoubenka) atd.Tam se prostě schová plně všechno.Ale vy nekonkretizujte, na kterou část se odvoláváte.Vy prostě jen řekněte, že se odvoláváte na tohle ustanovení(policista je dokonce POVINNEN vás o této možnosti odepření vysvětlení informovat a pokud to neudělá, tak porušil zákon(§ 11, odst.5)).

Situace je naprosto stejná, pokud vám lísteček bez botičky za stěrač dá normální policista.V tomto případě můžete lístek "ztratit" a počkat na předvolání na DI, kde použijete výše popsaný postup znovu jen s tím rozdílem, že v z. o Policii ČR je celá záležitost upravena v § 12.

Za zmínku stojí také §22a, odst. 3 z. o Policii ČR, kde se hovoří, kdy a za jakých podmínek dojde k odstranění "botičky".Mohlo by se totiž stát, že by policisté tvrdili, že když nelze zjistit pachatele přestupku, tak tu "botičku" nesundají a tím se vás snažili přinutit k přiznání.Takové jednání by bylo v rozporu s výše uvedeným odstavcem, v němž se hovoří o tom, že:"..."botička" se odstraní bez zbytečných průtahů ..... po provedení úkonů nezbytných ke zjištění totožnosti takové osoby(rozuměj pachatele)...".To, že se pachatel nezjistí, neznamená, že nebyly provedeny ty zákonem předepsané úkony a botička musí být odstraněna. Nutno dodat, že takovýto postup by mohli použít pouze policisté z Policie ČR, nikoli městští strážnici.V zákoně o obecní policii totiž takovéto ustanovení není.


Městká policie a její pravomoci


Jako první rady by asi úvodem mělo zaznít: "Podrobně si počtěte v zákoně o Obecní policii!"

1) Co bylo, to bylo a je to sice mrzuté, ale vlivem jedné novely zákona o Městské policii byly upraveny pravomoci městských strážníků, a to v jejich prospěch.Jde o to, že před platností té novely NEBYLI městšťí strážníci oprávněni zastavovat vozidla, vyjma naprosto výjimečných okolností.Jenže teď už to je jinak.Městský policista vás může zastavit.Jen ovšem za zákonných podmínek.Mezi tyto patří porušení dopravní výhlášky porušením zákazu vjezdu, zákazu stání a zastavení a ostatních zákazů VYPLÝVAJÍCÍCH Z MÍSTNÍ ÚPRAVY(§44, odst.1 vyhlášky 99/89) a dále faktické porušení těchto zákazů v souvislosti s některými dopravními značkami, např. stojíte-li v obytné zóně mimo parkoviště apod.(§2, odst.3 z.o OP).Velmi důležitá je ta místní úprava, protože pokud porušíte nějaký zákaz, který nevyplývá z místní upravy, tak vás městský policista nesmí pokutovat.Příklad:Jedete po vedlejší, blížíte se ke křižovatce na které je "stopka", vy nezastavíte, projedete ji, za rohem budou stát MP a budou vás chtít pokutovat, ale to nemůžou, protože "stopka" sice je místní úprava, ale není to zákazová značka. Nebo když překročíte rychlost v místě, kde není omezena značkou, ale která je dána dopravní vyhláškou(99/1989), tak vás za to MP taky nemohou pokutovat.A to se nevztahuje jen na jízdu autem.Pojedete-li na kole po chodníku(v místě, kde ale není zákaz vjezdu cyklistů) a MP vás budou chtít pokutovat, tak na to zase nemají pravomoc.

2) Mohli by vás chtít zadržet, než přijede normální Policie, ale na to nemají právo.Možnost omezení osobní svobody po spáchání přestupku není možná!!!Mohou vám max. zkontrolovat občanku(protože jste byli přistiženi při spáchání přestupku), ale nic víc.Pokud se občankou prokážete, nemohou vám dále bránit v odjezdu.

3) Není nutno zoufat, jako obvykle je legitimní od vás požadovat od policisty důvody, proč si vůbec dovoluje vás zastavit nebo vás otravovat s pokutou. Není na škodu policistu proklepnout, jak je na tom se znalostí těchto ustanovení, neboť on to ustanovení musí znát, aby vás vůbec mohl oprávňeně pokutovat.

4) Je dobré si také pamatovat, že Městská policie projednává přestupky pouze v blokovém řízení, proto pokud k tomu nedojde na místě, musí věc postoupit Policii ČR, která to za ní učiní.

5) Co se týče pravomocí obecní policie v souvislosti s revizory, to je probráno v další kapitole.

6) Zajímavá je též následující věc.Podle §11, odst.1 z. o OP, v němž se hovoří o oprávnění požadovat vysvětlení, je rozdíl oproti právní úpravě v §12, odst.1 z.o Policii ČR.Chybí tady totiž oprávnění žádat od pachatele trestného činu vysvětlení.No, je to celkem pochopitelné, protože MP neprojednává trestné činy, to dělá PČR a MP pachatele trestného činu odevzdá PČR.No ale kdyby se vás náhodou strážník ptal na okolnosti trestného činu, tak mu nemusíte odpovídat.


Jak to vypadá, když jste předvedeni za přestupek na DI

Nedávno jsem měl možnost vyzkoušet v praxi, jak funguje ten způsob zbavení se odpovědnosti, v případě, kdy někdo(třeba já, vy, kdokoli) stojíte se svým autem tam, kde nemáte a dostane botičku nebo lístek. Takže.Moje auto(já tam s ním nepřijel, fakt ne!) stálo v místě, kde to vyhláška nedovoluje.Šli kolem zrovna policajti a dali mi bloček.Jenže znáte to, kdo ví, co se s ním stalo.Asi fouknul vítr nebo ho někdo zpoza toho stěrače utrhnul.Prostě se ztratil. No nevadí. Policie mi asi stejně po měsíci poslala předvolání.Měl jsem se dostavit na Dopravní Inspektorát(DI), abych jim to hezky vylíčil. Přišel jsem na DI a tam seděl takovej mladej policista, přečetl si to předvolání, vzal si občanku, řidičák a malej techničák.A pak povídá:"Tak co mi k tomu řeknete? "Hezky jsem mu vylíčil, že jsem s tím autem nejel a že tudíž nenesu odpovědnost za ten přestupek. Policajt hnedka, kdo s tím teda jel, ale §12, odst. 3 z. o Policii ČR ho zchladil. Sice ho neznal, musel jsem mu ho připomenout a i potom se na něj rozvzpomínal těžko. To potvrzuje to, že policisté právní řád moc neznají. Ani se neobtěžoval mě poučit podle odst. 5 §12, což je jeho povinnost. Vypadal dost překvapeně, když jsem tam střílel paragrafy. Prý:"Vy se nějak vyznáte. "Vyvedlo ho to z míry a dal si větší pozor.Asi stokrát se mě ptal, jestli si sem vědom přestupku. Zřejmě čekal, že mi tím poleze na nervy a já se, v domnění, že se ho zbavím, prokecnu. Několikrát ze mě ještě páčil, kdo s tím autem teda jel, ale když viděl, že tudy cesta nevede, tak toho nechal.Zkoušel na mě leccos. Že prej by mi to(že jsem s tím autem nejel) nemuseli věřit.To se ale lehce spletl, neboť policajti naopak musí dokázat opak(že jsem s ním jel(což je neprůkazný)) a že důkazní břemeno leží na nich. Malinko vycouval. Pak zase jestli se teda nepřiznám, jestli nás na právech neučili něco o morálce. To už bylo skoro na žalobu, takhle mě obviňovat z nemorálnosti. Pak ještě, jak to že nevím, co se s mým autem děje, když ho pujčuju. To bylo už dost zoufalý. A ještě, že to byl dost závažnej přestupek(stání v prostoru zastávky), tak ať se teda přiznám. Na to jsem radši vůbec nereagoval. Nakonec sepsal takovej malej papír(nebyl to klasickej protokol), kde jsem se k tomu lehce vyjádřil a pak mi lehce zavyhrožoval, jestli vím, co teď bude.Když jsem ho uklidnil, že se na správní řízení už těším, tak teda řekl, že mi policie něco ještě pošle (předvolání k tomu správnímu řízení) a abych se připravil na to, že mě to bude stát manipulační poplatek za zahájení správního řízení.No i tady se spletl, protože ten poplatek jsem nucen zaplatit jedině tehdy, kdy mi dokážou vinu, což se jim nepovede.Vrátil mi doklady, popřál hezký den a tím to skončilo. Bylo to de facto o ničem. Správní řízení dodnes neproběhlo, a to je to už přes rok. Pamatujte, že podle §20 z. o přestupcích jsou veškeré do jednoho roku neprojednané přestupky právně nevymahatelné. Proto, pokud vám přijde předvolání a bude se v něm hovořit o přestupku, jež je starší jednoho roku, nejste povinni kamkoli chodit a cokoli vysvětlovat.Takovýto přestupek je promlčen.


Napili jste se, než jste sedli za volant?

Tak to jste udělali teda pěknou blbost! Předem chci upozornit, že sedat za volant opilý, je pěkně nebezpečný a když vás chytnou policisté, jde vždycky o řidičák a o pěkně tučnou pokutu.Zde bych chtěl proto shrnout některé možné situace a nastíním jejich řešení.

1) Dali jste si jedno, dvě pivka nebo jednoho panáka, sedli za volant a chytli vás policajti - Pokud to opravdu nebylo víc(po takovém množství není ještě omezena vnímavost řidiče), tak foukněte do trubičky a případně dejte i krev. Za toto množství alkoholu vám mohou dát pokutu do 15 000 a odebrat řidičák až na dva roky podle §30, odst 1, písm. ch) a i) z. č. 200/90 o přestupcích. To je ovšem maximální sazba. Proto pokud máte jen jedno pivo, bude sankce mírnější nebo žádná.

2) Zajímavá je též následující věc. Podle lékařů může být fyziologická hodnota alkoholu v krvi až 0.2 promile. Tzn. že takové a menší množství alkoholu v krvi není důkazem, že řidič požil alkohol. Hodnotu 0.2 promile dosáhnete cca po dvou decích vína, dvanáctce pivu nebo panáku destilátu. Duležité ovšem je, abyste neuvedli, že jste pili. Tedy nic jsem nepil, nechápu, jak mohla trubička zezelanat. Takto se lze zbavit odpovědnosti za případný přestupek.

3) Pokud je podezření, že řidič požil během jízdy alkohol, je mu až do vyřešení celé záležitosti zadržen řidičský průkaz. Podle mého zdroje ovšem existuje interní předpis, který instruuje policisty, že pokud je okamžitá naměřená hodnota nižší než 0.3 promile, nemají provádět krevní zkoušku a mají celou věc považovat za vyřízenou. Kdyby policisté přesto chtěli provést krevní zkoušku, jste oprávněni chtít po nich potvrzení o tom, kolik jste nadýchali a že oni přesto trvají na krevní zkoušce. To by je mělo zviklat.

4) Vybourali jste se - Pokud se napijete(a máte více než promili) a způsobíte značnou škodu na majetku nebo jinému způsobíte zranění, už to nebude přestupek podle §30 z.o přestupcích, ale už se to bude projednávat jako trestný čin podle §201 TZ (ohrožení pod vlivem návykové látky) a za to je trest odnětí svobody až na jeden rok, zákaz činnosti nebo peněžitý trest. Zákaz činnosti může být až na 10 let a ta pokuta může až 5000000 Kč (teoreticky). Proto je nutno v případě, že způsobíte ty vedlejší újmy, jež jsou výše vyjmenované, ODMÍTNOUT dát krev.V případě, že tak učiníte, dostane na 100 procent patnáctitisícovou pokutu a seberou vám řidičák na dva roky, ale vyhnete se tomu těžšímu postihu.Je to totiž stále lepší, než kdyby vás chytli s 2 promilema alkoholu v krvi po bouračce a dostali jste třeba třicetitisícovou pokutu a zákaz řídit na 5 let.To je logické.

Pro muže s hmotností 60kg postačí požít 90g alkoholu, aby dosáhl jedné promile, což odpovídá asi devíti půllitrům "desítky", necelému litru vína nebo 5 až 6 panákům(0.05l) destilátu. Protože jen málokdo z nás má 60 kilo, tak je výdrž o málo větší. Max. však 10 "desítek", litr vína nebo 6 panáků destilátu.

Za jak dlouho vymizí alkohol z krve? - Čím vyšší váha, tím rychlejší zpracování. Záleží na tom, kolik jste toho před nebo během pití snědli a dále platí, že mladiství, ženy a lidé s určitými nemocemi odbourávají alkohol pomaleji. Mohu doporučit Oskarův WAP, kde existuje užitečná aplikace počítající aktuální hladinu alkoholu v krvi s ohledem na čas uplynutý od požití. Pro orientační účely Vám postačí vědět, že odbourávání alkoholu v krvi trvá přibližně:
Pivo(muž 75 kg) 1 dvanáctka - 2 hodiny 3 minuty
1 desítka - 1 hodina 37 minut

Víno(muž 80 kg) 2 deci - 2 hodiny 40 minut


Destiláty(muž 80 kg) 1 panák(0.05l) - 2 hodiny 12 minut







_________________
Streacom DA2 | SilverStone Titanium SX800-LTI 800W | ASRock X299E-ITX/ac | Intel Core i9-9980XE & be quiet! Dark Rock TF | Kingston HyperX Impact 64 GB DDR4 2666 MHz | NVIDIA Titan RTX 24 GB | Intel SSD Optane 905P 480 GB NVMe U.2 & Intel SSD 750 1,2 TB NVMe U.2 & Intel SSD 660p 2 TB NVMe M.2 & Seagate BackUp Plus Portable 56 TB USB | 55" 4K OLED Dell Alienware AW5520QF & 24" LCD EIZO FlexScan EV2451 | Ergotron LX Wall Mount Keyboard Arm | Logitech Craft | Logitech G603 | Logitech F710 | Harman Kardon Sabre SB 35 & Sennheiser RS 175 | Microsoft Windows 7 Ultimate | APC Back-UPS ES 700 | Lenovo ThinkPad X250 | iPhone X 256 GB & Pitaka Aramid | SilverStone ML05B Milo | Corsair SF600 SFX 600W | ASRock X99E-ITX/ac | Intel Xeon E5-2683 v4 & NOCTUA NH-L12S | Kingston HyperX Savage 32 GB DDR4 2400 MHz | NVIDIA GeForce GT 710 1 GB | Intel SSD Optane Memory 32 GB NVMe M.2 & Intel SSD 730 240 GB SATA | Ubuntu Server
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Povinná výbava motorového vozidla

Registrovaný: 21.12.06
Prihlásený: 05.06.18
Príspevky: 314
Témy: 49
Bydlisko: Nitra
Príspevok NapísalOffline : 12.03.2007 15:19

zaujimave metody, ale.... pri tom hadani sa si vodic pravdepdobne nepomoze, prave naopak. 2. tak to uz je o inom, ujst hliadke, to je vodicak ak vodic nespravi nic viac. skoda, ze tam nepisu, aky bude mat vodic dokaz, ze sa volantom nesedel on 3. tak toto si musim overit :D 4.hmmmm, ako osoba, ktora ponuka uplatok sa dopusta vodic trestneho cinu, teda skusat neodporucam :D . a ta opilost :-D som strasne zvedavy, koho takto nechaju ist







_________________
!Nemožné neexistuje!
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 08.02.07
Prihlásený: 24.01.09
Príspevky: 2579
Témy: 69
Príspevok NapísalOffline : 25.04.2007 15:37

Ked to tu uz je napisane tak sorry, ale co ja viem tak vo vybave sa ma nachadzat aj reflexna vesta a krieda.
A co sa tyka policajtov, tak nech idu do frasa, lebo sami policajti sposobuju vela dopravnych priestupkov(celkovo porusuju zakony).


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Povinná výbava motorového vozidla

Registrovaný: 21.12.06
Prihlásený: 05.06.18
Príspevky: 314
Témy: 49
Bydlisko: Nitra
Príspevok NapísalOffline : 25.04.2007 17:13

lubinko88 píše:
A co sa tyka policajtov, tak nech idu do frasa, lebo sami policajti sposobuju vela dopravnych priestupkov(celkovo porusuju zakony).



fiiiiha, nevedel som, ze to, ked je niekto policajt z neho robi nadcloveka....pretoze podla toho, co tu pises, by policajti nemali mat nikdy nehodu......ale potom by ani doktori nemali byt nikdy chori....alebo opravarom by sa nikdy nemalo nic pokazit....no nic, aj taky je nazor







_________________
!Nemožné neexistuje!
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 08.02.07
Prihlásený: 24.01.09
Príspevky: 2579
Témy: 69
Príspevok NapísalOffline : 25.04.2007 17:36

cdman píše:
fiiiiha, nevedel som, ze to, ked je niekto policajt z neho robi nadcloveka....pretoze podla toho, co tu pises, by policajti nemali mat nikdy nehodu......ale potom by ani doktori nemali byt nikdy chori....alebo opravarom by sa nikdy nemalo nic pokazit....no nic, aj taky je nazor


Nie nejako sme sa nepochoplili. Nemyslim, ze nemaju mat ziadnu nehodu. Dobre stane sa kazdemu, ale nie v sluzbe s niekolkymi promile v krvi. A pri tom este zabit nevynneho chodca na ulici.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Povinná výbava motorového vozidla

Registrovaný: 21.12.06
Prihlásený: 05.06.18
Príspevky: 314
Témy: 49
Bydlisko: Nitra
Príspevok NapísalOffline : 25.04.2007 18:09

lubinko88 píše:
Nie nejako sme sa nepochoplili. Nemyslim, ze nemaju mat ziadnu nehodu. Dobre stane sa kazdemu, ale nie v sluzbe s niekolkymi promile v krvi. A pri tom este zabit nevynneho chodca na ulici.


ano, bohuzial aj take veci sa stavaju. ale na druhej strane sa pozrime na to, ako sa media doslova trhaju o to, ked policajt aj mimo sluzby ma nehodu...jednoducho, ak ma nehodu napriklad doktor, tak sa to nezdoraznuje, ale akonahle ide o policajta, tak sa to hned prednesie..ano vsade su dementi a to plati aj o policii, ale to je vsade, v kazdej velkej skupine ludi (policia, armada, zdravotnictvo) sa najdu jedinci, ktori tej svojej robia skor hanbu...







_________________
!Nemožné neexistuje!
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 08.02.07
Prihlásený: 24.01.09
Príspevky: 2579
Témy: 69
Príspevok NapísalOffline : 25.04.2007 20:58

cdman píše:
ano, bohuzial aj take veci sa stavaju. ale na druhej strane sa pozrime na to, ako sa media doslova trhaju o to, ked policajt aj mimo sluzby ma nehodu...jednoducho, ak ma nehodu napriklad doktor, tak sa to nezdoraznuje, ale akonahle ide o policajta, tak sa to hned prednesie..ano vsade su dementi a to plati aj o policii, ale to je vsade, v kazdej velkej skupine ludi (policia, armada, zdravotnictvo) sa najdu jedinci, ktori tej svojej robia skor hanbu...


Tak jasne je to pravda. Ale ja som bol stale proti policajtom :D Podla mna sa robia taky dolezity a povysuju sa. Neviem no stale mi to tak pripadalo.
Keby nahodou si to cital nejaky policajt tak neberte to osobne a ospravedlnujem sa. ;)


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Povinná výbava motorového vozidla

Registrovaný: 06.07.06
Prihlásený: 05.12.19
Príspevky: 2390
Témy: 28
Bydlisko: PL-Waw <...
Príspevok NapísalOffline : 25.04.2007 22:48

lubinko uz niesi u komunistov ... kazdy policajt sa sprava normalne ak sa ty k nemu spravas rovnako ... sice mozes natrafit na policajta zo zlou naladou ale aj tak ...
Uz mam 2 roky vodicak a az na jedneho debila (mi o 1:00 v noci precesal auto vsetky veci povykladal na strechu a potom ze dakujem mozete ist ... hned treba vysvetlit ze nech to ulozi pekne na svoje miesto ... Bola to nejaka Kontrola lebo zevraj doslo do BA velke mnozstvo Drog a kontrolovali vsetkych
Ale ten bol vynimocny sedlak) ... som sa nestretol z neprijemnym policajtom ... kazdy mily ...







_________________
MiniITX PC Gigabyte H61N-USB3: CPU: Intel Core i5-3470 | Memory: 8GB DDR III | GPU: MSI N760 2GD5/OC ITX | HDD: Seagate SSHD 500GB SATA III | LCD: Dell UltraSharp U2412M
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 08.02.07
Prihlásený: 24.01.09
Príspevky: 2579
Témy: 69
Príspevok NapísalOffline : 26.04.2007 12:38

Shark NX píše:
lubinko uz niesi u komunistov ... kazdy policajt sa sprava normalne ak sa ty k nemu spravas rovnako ... sice mozes natrafit na policajta zo zlou naladou ale aj tak ...
Uz mam 2 roky vodicak a az na jedneho debila (mi o 1:00 v noci precesal auto vsetky veci povykladal na strechu a potom ze dakujem mozete ist ... hned treba vysvetlit ze nech to ulozi pekne na svoje miesto ... Bola to nejaka Kontrola lebo zevraj doslo do BA velke mnozstvo Drog a kontrolovali vsetkych
Ale ten bol vynimocny sedlak) ... som sa nestretol z neprijemnym policajtom ... kazdy mily ...


TAk ja sa priznam, ze vek na vodicak este nemam vek. Ale soferovanie ma velmi bavi. A co som sedel v aute s rodicmi tak som sa tiez stretol s fizlom co sa hral na bohovskeho sefa. a vyhrazal sa stale pokutov.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Povinná výbava motorového vozidla

Registrovaný: 21.12.06
Prihlásený: 05.06.18
Príspevky: 314
Témy: 49
Bydlisko: Nitra
Príspevok NapísalOffline : 26.04.2007 21:15

lubinko88 píše:
TAk ja sa priznam, ze vek na vodicak este nemam vek. Ale soferovanie ma velmi bavi. A co som sedel v aute s rodicmi tak som sa tiez stretol s fizlom co sa hral na bohovskeho sefa. a vyhrazal sa stale pokutov.


vies s kolkymi doslova primitivnymi predavackami, ucitelmi, doktormi, robotnikmi a ludmi vsetkych moznych povolani som sa stretol? jednoducho povedane, vsade su niektori ludia, ktori sa na to ktore povolanie nehodia...







_________________
!Nemožné neexistuje!
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Povinná výbava motorového vozidla

Registrovaný: 21.12.06
Prihlásený: 05.06.18
Príspevky: 314
Témy: 49
Bydlisko: Nitra
Príspevok NapísalOffline : 26.04.2007 21:15

lubinko88 píše:
TAk ja sa priznam, ze vek na vodicak este nemam vek. Ale soferovanie ma velmi bavi. A co som sedel v aute s rodicmi tak som sa tiez stretol s fizlom co sa hral na bohovskeho sefa. a vyhrazal sa stale pokutov.


vies s kolkymi doslova primitivnymi predavackami, ucitelmi, doktormi, robotnikmi a ludmi vsetkych moznych povolani som sa stretol? jednoducho povedane, vsade su niektori ludia, ktori sa na to ktore povolanie nehodia...







_________________
!Nemožné neexistuje!
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 08.02.07
Prihlásený: 24.01.09
Príspevky: 2579
Témy: 69
Príspevok NapísalOffline : 26.04.2007 21:53

cdman píše:
vies s kolkymi doslova primitivnymi predavackami, ucitelmi, doktormi, robotnikmi a ludmi vsetkych moznych povolani som sa stretol? jednoducho povedane, vsade su niektori ludia, ktori sa na to ktore povolanie nehodia...


TAk dobre vyhrali ste tuto "hadku" :-D
NEbudeme sa tu natahovat, je to tak, ze aj blbych ludi treba, a asi to aj tak zostene :D


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Povinná výbava motorového vozidla

Registrovaný: 30.05.06
Prihlásený: 08.10.14
Príspevky: 1756
Témy: 35
Bydlisko: BA - WESTSIDE
Príspevok NapísalOffline : 26.04.2007 22:25

Ale zase niečo na tých policajtoch bude. Napr. môj spolužiak (najväčší ***** na škole) sa ako jediný koho poznám hlási na policajnú akadémiu :)







_________________
A. S. Tanenbaum píše:
The terms LF, MF, and HF refer to low, medium, and high frequency, respectively. Clearly, when the names were assigned, nobody expected to go above 10 MHz, so the higher bands were later named the Very, Ultra, Super, Extremely, and Tremendously High Frequency bands. Beyond that there are no names, but Incredibly, Astonishingly, and Prodigiously high frequency (IHF, AHF, and PHF) would sound nice.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Povinná výbava motorového vozidla

Registrovaný: 21.12.06
Prihlásený: 05.06.18
Príspevky: 314
Témy: 49
Bydlisko: Nitra
Príspevok NapísalOffline : 27.04.2007 14:12

tak ak sa ti chce, pozri si stranku policajnej akademie, stiahni prijimacky a uvidis. otazky z historie pripadne zo sociologie su dost tazke a detailne. tak ver tomu, ze ten najvacsi ***** na skole sa tam nedostane ;)







_________________
!Nemožné neexistuje!
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Povinná výbava motorového vozidla

Registrovaný: 30.05.06
Prihlásený: 08.10.14
Príspevky: 1756
Témy: 35
Bydlisko: BA - WESTSIDE
Príspevok NapísalOffline : 27.04.2007 14:39

No on nie je ***** vedomosťami, ale charakterom a správaním. BTW má v rodine nejakých policajtov a nerobím si ilúzie o korupcii pri príjmacom konaní :)







_________________
A. S. Tanenbaum píše:
The terms LF, MF, and HF refer to low, medium, and high frequency, respectively. Clearly, when the names were assigned, nobody expected to go above 10 MHz, so the higher bands were later named the Very, Ultra, Super, Extremely, and Tremendously High Frequency bands. Beyond that there are no names, but Incredibly, Astonishingly, and Prodigiously high frequency (IHF, AHF, and PHF) would sound nice.
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 09.05.05
Príspevky: 10353
Témy: 206
Bydlisko: Semily
Príspevok NapísalOffline : 27.04.2007 15:31

běžte s tim OT doprdele laskavě







_________________
PC: Intel NUC 12 Enthusiast i7-12700H, 64GB RAM, A770M 16GB VRAM,3TB SSD LCD: 35" AOC AG352UCG6 Repro: Creative Labs GigaWorks T3 Headphones: Sony WH-1000XM3 Keyb: RAPOO VPRO V700RGB Alloy Mouse: Logitech G700s OS: Windows 11 Enterprise TAB: Samsung Galaxy TAB S9 ULTRA 12/512GB Phone: Samsung Galaxy S22 Ultra NtB: Dell Latitude 5420 14.0” Console: PS5 2TB TV: Philips 65OLED804 + Yamaha YAS-207
Block list: Ivan-K, jurgiano, Max64, SKiLEX
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Povinná výbava motorového vozidla

Registrovaný: 21.12.06
Prihlásený: 05.06.18
Príspevky: 314
Témy: 49
Bydlisko: Nitra
Príspevok NapísalOffline : 27.04.2007 19:33

ja nehovorim, ze sa tam dostane korupciou, ale povedzme si uprimne, kde dnes nie je korupcia :-)

Luks: klud chlape, hadam za tuto malu OT diskusiu nebudeme zakladat novu temu ;)







_________________
!Nemožné neexistuje!
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 09.05.05
Príspevky: 10353
Témy: 206
Bydlisko: Semily
Príspevok NapísalOffline : 27.04.2007 19:35

cdman píše:

Luks: klud chlape, hadam za tuto malu OT diskusiu nebudeme zakladat novu temu ;)
já bych vám za ty hovnoříkající hlody tuhle temu s klidnou duší locknul...







_________________
PC: Intel NUC 12 Enthusiast i7-12700H, 64GB RAM, A770M 16GB VRAM,3TB SSD LCD: 35" AOC AG352UCG6 Repro: Creative Labs GigaWorks T3 Headphones: Sony WH-1000XM3 Keyb: RAPOO VPRO V700RGB Alloy Mouse: Logitech G700s OS: Windows 11 Enterprise TAB: Samsung Galaxy TAB S9 ULTRA 12/512GB Phone: Samsung Galaxy S22 Ultra NtB: Dell Latitude 5420 14.0” Console: PS5 2TB TV: Philips 65OLED804 + Yamaha YAS-207
Block list: Ivan-K, jurgiano, Max64, SKiLEX
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Povinná výbava motorového vozidla

Registrovaný: 21.12.06
Prihlásený: 05.06.18
Príspevky: 314
Témy: 49
Bydlisko: Nitra
Príspevok NapísalOffline : 28.04.2007 15:29

sak si napis adminovi alebo moderatorovi, ked s tym mas problem...







_________________
!Nemožné neexistuje!
Odpovedať na tému [ Príspevkov: 22 ] 


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Kúpa motorového vozidla skupiny B

v Automobily, motorky

26

1151

25.12.2020 18:36

Pathetic Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. povinna zostava.

v Správy pre vedenie fóra

7

1457

26.07.2009 19:56

Luks Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Bicykel, povinná prilba ?

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2 ]

v Voľný čas a hobby

48

4285

17.04.2014 12:51

haffen Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Audio vybava

v Audio programy

4

306

21.09.2013 11:25

lukyno40 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Nová výbava. 2000 € limit

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2 ]

v PC zostavy

40

1617

20.02.2018 21:52

Ltblue Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. V ČR skončí povinná dvouletá záruka - zlevní komponenty...?

v Novinky

15

769

14.05.2013 15:32

don jebot Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. SW vybava pre bezneho pouzivatela

v Ostatné programy

24

968

31.10.2010 22:24

firefox4free Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Zmazanie SPZ vozidla z Daschcam

v Video programy

2

584

27.08.2017 11:13

stiv Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. GPS na jednoduchy monitoring cudzieho vozidla

v Mobilné zariadenia

5

801

29.02.2012 17:16

jaro123456 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Prepis vozidla do ineho okresu + poistka

v Automobily, motorky

13

1071

02.09.2015 13:19

Sheldorr Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. P,I: HTC TyTN II (Kaiser) - plná výbava

v Predám

0

370

24.10.2010 12:48

onkel1 Zobrazenie posledných príspevkov

Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie. P/V: Xbox 360 - nadštandardná výbava (RGH) za PC

v Predám

14

1148

06.09.2012 19:44

kllr007 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Komponent pre vozidla bez "fury"

v Redakčné systémy

0

253

15.04.2013 14:04

gi-lee Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra