Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 8 ] 
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 20.08.08
Prihlásený: 11.03.10
Príspevky: 22
Témy: 9
Príspevok NapísalOffline : 06.01.2011 14:37

Ahojte, mám taký problém, s ktorým si neviem rady, prečítal som už všetko možné, ale nič nepomáha.
Z ničoho nič sa mi stratila cd - romka, v Tento počítač nie je nič, len C + disketová somarina, no nie mechanika. Taktiež ju nevidím v správcovi zariadení, nie je tam. Myslel som, či sa mi nepototo mechanika, vymenil som ju za druhú, potom za tretiu, ništ. Viete mi prezradiť, kde by mohol byť pes zakopaný? :)
Ďakujem pekne


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Stratila sa mi cdromka

Registrovaný: 31.08.07
Prihlásený: 27.03.15
Príspevky: 1800
Témy: 153
Bydlisko: Komárno
Príspevok NapísalOffline : 06.01.2011 17:24

mozes mat vpnute v BIOSE resp mozes mat kabel zly neviem aku mechaniku mas ale ked PATA tak je možne ze tie tenucke ziličky su polámané







_________________
Nehľadaj štastie vonku, ale v sebe, lebo inak ho nikdy nenajdeš.
Nechajte mi právo na vlastné omyly, na možnosť zvoliť si čo mám rád, chcem ísť vlastnou cestou, nie tou vami vyšliapanou, na ktorej by som stratil vlastnú tvar. (Metallica)
Všetko má svoju krásu, ale nie každý ju vidí.
život je krásny, len sa ho nesmieš báť, dnes plačeš, zajtra sa budeš smiať.
Učíme sa aby sme veciam rozumeli a mohli ich milovať
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Stratila sa mi cdromka

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 06.01.2011 17:47

v prvom rade over, či sa ti zobrazuje v biose, potom to má zmysel riešiť ďalej.. chyba môže byť v hw, ale aj v sw..







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Stratila sa mi cdromka

Registrovaný: 07.02.11
Prihlásený: 16.02.11
Príspevky: 1
Témy: 0
Príspevok NapísalOffline : 07.02.2011 11:17

Ahojte mam ten isty problem... proste mechanika nieje.. ale ked tam cd-cko do nej.. tak pekne reaguje.. hrkoce v nej ako keby to cd-cko nacitala.. v biose mam asi vsetko OK tak mi bolo povedane.. ale pri zapinani PC sa mi ukaze na panali nastrojov bublinka ze "nebolo najdene ID hardwaru systemu windows sa nepodrilo rozpoznať zariadenie pripojene k ATA Channel 0. požiadajte o pomoc vyrobcu hardwaru"... aj som stiahla cosi k mechanike od vyrobcu ale nic nepomohlo..
dakujem za kazdy nazor a pomoc...


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15.03.11
Prihlásený: 07.04.11
Príspevky: 8
Témy: 1
Príspevok NapísalOffline : 21.03.2011 23:12

no neviem,ale vsade citam tento isty problem,ale stale bez konkretnej rady.Ateraz by som chcel radu ja.Mam presne tento isty problem a vymenil som uz vsetky mozne kable,aj dvd mechaniky a stel nic.Teraz na posledy som urobil jednu malu kravinu - po nacitani BIOSu som hned ako sa objavila ikona win 7 ze sa nacitava otvoril dvd mechaniku a smaril dnu prve dvd co som mal po ruke a ta svina pc mi ho nacitala a po vybrati a vlozeni ineho ci uz cd alebo dvd normale pracuje.Tak v com to sakra bude:ked pc vypnem a pri zapnuti nevlozim tak iste nejake medium,tak to nepojde.V com to sakra je???


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Stratila sa mi cdromka

Registrovaný: 16.12.08
Príspevky: 88
Témy: 22
Bydlisko: Bánovce n/B
Príspevok NapísalOffline : 22.03.2011 9:40

mal som podobný problém, ale zistil som, že bude niečo s ovládačmi(win7). Odobral som ovládač(v správcovi zariadení), dal som zistiť zmenu hardveru a nainštaloval sa mi drajver nanovo-mechanika sa zobrazila. No po reštarte winu sa znova stratila.

Pomohlo preinštalovanie winu, nič lepšie ma nenapadlo.







_________________
Thinkpad t540p
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15.03.11
Prihlásený: 07.04.11
Príspevky: 8
Témy: 1
Príspevok NapísalOffline : 07.04.2011 23:46

skanzen píše:
mal som podobný problém, ale zistil som, že bude niečo s ovládačmi(win7). Odobral som ovládač(v správcovi zariadení), dal som zistiť zmenu hardveru a nainštaloval sa mi drajver nanovo-mechanika sa zobrazila. No po reštarte winu sa znova stratila.

Pomohlo preinštalovanie winu, nič lepšie ma nenapadlo.


no dobre ale ako si nasiel ovladac v spravcovi zariadeni,ked tam zariadenie system nevidi?Ked si preinstalujem win,budem musiet doinstalovat aj ostatne drivre? ked mam pc rozdeleny na 3 pamätove objekty -c/d/e zmizne mi vsetko,alebo len sa preinstaluju veci na c ? po preinstalovani ti uz dvd napalovacka tie somariny so stracanim nerobi ? lebo mne sa opakuje,ze sa s tratila znova.dakujem


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Stratila sa mi cdromka

Registrovaný: 16.12.08
Príspevky: 88
Témy: 22
Bydlisko: Bánovce n/B
Príspevok NapísalOffline : 08.04.2011 11:04

no v správcovi som ju mal, viď shot...

Stratila sa mi cdromka

nezobrazovalo mi ju v Počítači a nebrala(nenačítala) žiadne disky, tak som skúšal dať len Boot from CD pri štarte PC a keď začala botovať vedel som, že nie je pokazená.

Ak ale nevidíš zariadenie v Správcovi, tak možno by stačil opraviť Win...







_________________
Thinkpad t540p
Odpovedať na tému [ Príspevkov: 8 ] 


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. ..stratila som sa...

v Správy pre vedenie fóra

5

830

26.12.2008 21:46

pepsi Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Stratila sa mi particia?

v Pevné disky a radiče

1

559

29.07.2008 8:13

asusko Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Britská vláda stratila osobné údaje polovice národa

v Novinky

1

407

22.11.2007 11:56

Poki Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Outlook Express – zrútil sa a stratila sa v ňom pošta – súbor *.dbx

v Sieťové a internetové programy

8

830

27.03.2015 14:35

tatko Tom Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra