Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 31 ] Choď na stránku: 1, 2 ďalšia
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 08.01.07
Prihlásený: 18.03.11
Príspevky: 109
Témy: 12
Príspevok NapísalOffline : 08.01.2007 16:49

zdravim pani mam taky maly problem. kamarat ma skoro pred dvoma rokmi poziadal aby som mu pomohol dodat 2ks co najlacnejsich PC na kancelarske potreby pre firmu kde pracoval. Chcel si splhnut u majitelov a dodat konkurencnu ponuku. Majitelia sa nakoniec rozhodli pre nas a dodali sme im miniATX dosku s CPU, VGA a Sound on board s legalnym winxp pro, taktiez office. Dali sme im to skoro za nakupnu cenu kedze sa kamarat prihovoril. Po roku a pol kamarat z firmy odisiel a odvtedy mam s tymi PC len tazskosti. Nastupila tam nova pracovnicka. Dovtedy som o nich ani len nevedel. Vela krat som bol v tej firme, kde pracuju len same zeny kvoli totalnym hlupostiam ako napr. zle nastavenemu casu v biose, ci nastaveniu mail konta a pod. Teraz sa vsak permanentne zacala stazovat ze jej PC kazdych 10min mrzne... mali sme ho v servise 2dni kde bezproblemov bezal a nezmrzol ani raz, napriek tomu sme im vymenili dosku za novu a nahodili na novo win atd.. po mesiaci sa zacali stazovat znova a tak sme k nim vyslali kolegu ktory na mieste nezistil nic akurat na vedlajsom pc nascanoval 50spywarov... o tri dni ho volali zas a tentoraz vraj zmrzol... teraz vsak tvrdia ze mrzne raz do tyzdna a nie kazdych 10min... mam obavy ze chcu tesne pred skoncenim zaruky vydupat si uplne novy pc s vykonnejsou doskou a procakom. Este im vymenim zdroj a pustim nejake testy ale ak sa zavada znova nezopakuje po dvoch dnoch neviem co s nimi. Maju na take nieco vobec pravo? Nemaju cloveka co by sa im staral o siet ci robil spravu pc a neustale sa stazuju a nechapu ze za system ci software im nezopovedame. Viem ze tie pc niesu ziadne f1 ale na beznu pracu musia stacit. Novu doska + procak viem zohnat za cca 2tis a tu ich staru dosku by som v pohode zuzitkoval ale preco by som take nieco mal robit? Uz mi aj pisali a narazali na moju odbornost a neochotu, pritom som k nim bol vzdy ustretovy. Ako riesite taketo problemy vy?


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Reklamacia

Registrovaný: 12.10.05
Prihlásený: 09.01.08
Príspevky: 687
Témy: 15
Bydlisko: blawa ne?
Príspevok NapísalOffline : 08.01.2007 18:25

Máš zmluvu? Ak áno, rob len to, čo v nej máš zakotvené.
Ak nie, tak ich pošli doprdele, jedine čo ber, je ak odíde nejaký komponent, vyreklamuješ za nový. Žiadne riešenie takýchto somarín







_________________
Toto je náš svět, svět aut s motorem vzadu, krása okřídleného šípu. Jezdíme s nimi proto, že je máme radi, mohli by jsme jezdit pořád, pokud by ti nenažranci nezlikvidovali veškeré nahradní díly na naše miláčky. My jezdíme dál....... a řikají, že jsou to šroty. Existujeme bez barvy pleti, bez národnosti, bez náboženské zaujatosti.... a vy nás chcete dostat ze silnic. Vy vyrábíte atomové bomby, vedete války, vraždíte, podvádíte, a lžete nám a pokoušíte se, abychom věřili tomu, že je to pro naše vlastní dobro, přesto zvyšujete požadavky u STK. Jsem škodofkár a mým zločinem je jezdit škodofkou. Neposuzujeme auta podle toho jak jsou hlučný, oblepený plastama, ale podle toho jak jsou jednoduchý a je možno je kdykoliv v polních podmínkach opravit. Jsem škodofkár a toto je můj manifest, můžete zastavit jednotlivce, ale nemůžete nás zastavit všechny...
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 08.01.07
Prihlásený: 18.03.11
Príspevky: 109
Témy: 12
Príspevok Napísal autor témyOffline : 08.01.2007 18:31

jaffar píše:
Máš zmluvu? Ak áno, rob len to, čo v nej máš zakotvené.
Ak nie, tak ich pošli doprdele, jedine čo ber, je ak odíde nejaký komponent, vyreklamuješ za nový. Žiadne riešenie takýchto somarín


zmluva nieje, akurat objednavka a ich staznost na vymrzanie PC... zozaciatku kazdych 10min, teraz uz len 1tyzdenne... prave mam ten PC na stole a nevidim ziaden problem... vetraky sa tocia, pustim test zataze CPU atd a ked to nezmrzne nevidim dovod reklamacie, co ty na to? je mozne ze by v tej firme mali nieco s elektrikou? co ak maju problem s 230V? to im tam mam dat zalozak?


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Reklamacia

Registrovaný: 21.02.06
Prihlásený: 08.12.14
Príspevky: 5404
Témy: 30
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 08.01.2007 18:38

Nie nemáš. Ako dodávatel PC nie si zodpovedný za stav elektrických rozvodov, nie si zodpovedný za nezaškolení personál (spyware a podobné sprostosti čo mali v počítači). Ak sa preukáže, že to bola softwarova chyba, naúčtuj im výjazd - tak ako to robia firmy - neoprávnená reklamácia.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 08.01.07
Prihlásený: 18.03.11
Príspevky: 109
Témy: 12
Príspevok Napísal autor témyOffline : 08.01.2007 18:47

shaggy píše:
Nie nemáš. Ako dodávatel PC nie si zodpovedný za stav elektrických rozvodov, nie si zodpovedný za nezaškolení personál (spyware a podobné sprostosti čo mali v počítači). Ak sa preukáže, že to bola softwarova chyba, naúčtuj im výjazd - tak ako to robia firmy - neoprávnená reklamácia.


mas pravdu ale toto je ping pong, ja tvrdim ze PC je hardwarovo OK, za ten cas co bol u nas v servise nezmrzol ani raz a oni budu dookola tvrdit ze PC neustale mrzne... ako im to mam dokazat? neexistuje nejaky soft co by z CD bootol potestoval pri zatazi procak, pamate, hdd a pripadne by ulozil niekde napatia po zatazi zo zdroja? jednoducho je to neustaly boj a ja uz s tym chcem mat raz navzdy pokoj, viem ze si odomna uz nikdy nic nekupia, vsak vidim ze tu maju uplne nanovo nainstalovany system a maju aj kupeneho noda, a myslim ze sa im tam nominuje mozno priatel ci znamy mladej damy ktora sa notoricky stazuje a tato chce aby majitelia kupovali hw od neho atd... mne je to vsak fuk ale potrebujem sa toho problemu zbavit...


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Reklamacia

Registrovaný: 21.02.06
Prihlásený: 08.12.14
Príspevky: 5404
Témy: 30
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 08.01.2007 18:58

Nie, vráť im to a oznám im, že nabudúce pri nezistení chyby im budeš účtovať x SK. Ak sa im nepáči, nech si najmú znalca, ktorí im potvrdí, že je v poriadku to zariadenie. Ak im to takto povieš, myslím že si dajú povedať :)


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Reklamacia

Registrovaný: 12.10.05
Prihlásený: 09.01.08
Príspevky: 687
Témy: 15
Bydlisko: blawa ne?
Príspevok NapísalOffline : 08.01.2007 19:17

shaggy píše:
Nie, vráť im to a oznám im, že nabudúce pri nezistení chyby im budeš účtovať x SK. Ak sa im nepáči, nech si najmú znalca, ktorí im potvrdí, že je v poriadku to zariadenie. Ak im to takto povieš, myslím že si dajú povedať :)

Presne tak. Nenechaj sa naťahovať. Nie si povinný zaúčať personál o bezpečnosti práce na inete :D , takže za výjazd, kde nie je nič so zárukou, ale bordel v kompe by som si účtoval cestu + čas práce. Možno by ich to prešlo...







_________________
Toto je náš svět, svět aut s motorem vzadu, krása okřídleného šípu. Jezdíme s nimi proto, že je máme radi, mohli by jsme jezdit pořád, pokud by ti nenažranci nezlikvidovali veškeré nahradní díly na naše miláčky. My jezdíme dál....... a řikají, že jsou to šroty. Existujeme bez barvy pleti, bez národnosti, bez náboženské zaujatosti.... a vy nás chcete dostat ze silnic. Vy vyrábíte atomové bomby, vedete války, vraždíte, podvádíte, a lžete nám a pokoušíte se, abychom věřili tomu, že je to pro naše vlastní dobro, přesto zvyšujete požadavky u STK. Jsem škodofkár a mým zločinem je jezdit škodofkou. Neposuzujeme auta podle toho jak jsou hlučný, oblepený plastama, ale podle toho jak jsou jednoduchý a je možno je kdykoliv v polních podmínkach opravit. Jsem škodofkár a toto je můj manifest, můžete zastavit jednotlivce, ale nemůžete nás zastavit všechny...
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Reklamacia

Registrovaný: 10.11.05
Príspevky: 1342
Témy: 67
Bydlisko: Banská Byst...
Príspevok NapísalOffline : 08.01.2007 19:32

a Prime95 a MemTest prebehne ok aj po povedzme 3-4...hodinach?







_________________
Bezpodpisoid fórumový
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 08.01.07
Prihlásený: 18.03.11
Príspevky: 109
Témy: 12
Príspevok Napísal autor témyOffline : 08.01.2007 19:42

marzo píše:
a Prime95 a MemTest prebehne ok aj po povedzme 3-4...hodinach?


nepoznam tieto softy... idem pozret googla a pustim tie testy aj na cely den... ake este softy existuju na testy? potrebujem otestovat CPU, MB, VGA, RAM...


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Reklamacia

Registrovaný: 12.10.06
Prihlásený: 11.12.13
Príspevky: 2167
Témy: 74
Bydlisko: Glasgow
Príspevok NapísalOffline : 08.01.2007 20:47

prime95 je na cpu, memtest RAM, VGA-3Dmark to su asi najosvecenejsie.. a potom nejaky celkovy zatazovy napr. v evereste







_________________
“We're in a giant car heading towards a brick wall and everyones arguing over where they're going to sit.” -David Suzuki
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 08.01.07
Prihlásený: 18.03.11
Príspevky: 109
Témy: 12
Príspevok Napísal autor témyOffline : 08.01.2007 20:56

diki, a co povies na toto?

http://www.stahuj.cz/utility_a_ostatni/ ... e-boot-cd/

obide sa aspon windows a potestuje to vsetko co treba, idem to vypalit a skusit...


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Reklamacia

Registrovaný: 30.05.06
Prihlásený: 28.06.15
Príspevky: 2278
Témy: 45
Bydlisko: ZA
Príspevok NapísalOffline : 08.01.2007 21:17

ty voe keby mi toto nejake pi... robili tak si nauctujem 1000 za hodinu a jeto
a inac k tym napetiam...motherboard monitor dokaze sledovat napetie na vetvach a aj to logovat
ten UBcd je good


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Reklamacia

Registrovaný: 10.11.05
Príspevky: 1342
Témy: 67
Bydlisko: Banská Byst...
Príspevok NapísalOffline : 08.01.2007 21:56

No hlavne vyskusaj osvedceny Prime95 na dake 3 hodinky, pri prvom spusteni das Just stresstesting abo daco take a potom Options/Torture test oznacis In place large FFTs a ok, testuje hlavne procesor a na pamate potom mozes oznacit ten Blend alebo program Memtest v3.5. A aj SpeedFan stiahni a sleduj teploty, je tam aj graf napatia na vetvach ale taketo SW sledovanie napätia je moc nepresne a nema podla mna velku hodnotu.







_________________
Bezpodpisoid fórumový
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 08.01.07
Prihlásený: 18.03.11
Príspevky: 109
Témy: 12
Príspevok Napísal autor témyOffline : 08.01.2007 21:59

ok, pokial to pocas toho testu nezmrzne, znamena ze je pc HW ok... moze vsak byt este vadny zdroj? myslim, obcasne poklesnutie napatia a tak a tym padom vymrz ale je to malo pravdepodobne, alebo sa mylim?


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 09.07.05
Prihlásený: 05.04.22
Príspevky: 1517
Témy: 90
Bydlisko: Trebišov
Príspevok NapísalOffline : 09.01.2007 0:31

no neviem ak si predajca. tak si prvy ktory ponuka sluzby vyjazdov zadara. je zrejme ze si chcu vylepsit zadara pc. co sa tyka zamestnancov tak pokial viem tak zaruka sa nevztahuje na neodbornu manipulaciu. neni tvoj problem ze firma za pc posadi hocikoho. co sa tyka hw tak pc by som si nechal doniest do predajne s tym ze ho najprv testnem a keby nebola chyba tak mu ho vratim s tym, ze niesom debil ktory im zadara vymeni pc. nech vie ze som ho prekukol. ak by mal namietky tak mu ho poslem do servisu s uvedenou chybou. zaroven by som ho upozornil ze pri neuznanej reklamacii bude cvakat on. a hlavne by som ho nechal cakat cely mesiac. ved ono by ho to preslo. sice u nas plati ze hlavne slovo ma spotrebitel. a ak by som musel mu vymenit hw tak by som mu vratil peniaze s tym ze dany tovar uz neviem zabezpecit. na druhej strane by si mohol cakat ze ti ti o 2 roky urobi zase.







_________________
Apple MacBook Pro 13 M1 | 16GB ram | 1tb hdd
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 08.01.07
Prihlásený: 18.03.11
Príspevky: 109
Témy: 12
Príspevok Napísal autor témyOffline : 09.01.2007 9:10

problem je aj v tom ze si windows nechali naposledy preinstalovat inde, kupili si tam aj nod32 ako aj multifunkcnu tlaciaren a maju nezavazne odborne stanovisko ze je PC HW vadne... toto som dostal do mailu... windows je cisty co je pravda ale PC mi odvcera este ani raz nezmrzlo... nemam naladu sa s nimi vadit a tak porobim testy, vymenim zdroj z masiny kde bezi linux 24hod denne ako fileserver a router bez jedineho problemu a ked sa budu stazovat aj dalej vymenim odtial aj maticnu dosku jedna sa o tu istu...

to jumich: mozno som bol prvy ale rozhodne to bol nas posledny vyjadz zadarmo do spominanej firmy a aj celkovo...


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 08.01.07
Prihlásený: 18.03.11
Príspevky: 109
Témy: 12
Príspevok Napísal autor témyOffline : 10.01.2007 9:49

takze prave som zatazil CPU testom prime95 a teploty sa po hodine maju takto:

CPU: 59
MB: 39
HDD: 43

ja myslim ze je to ok, smerom hore sa to uz nehybe, len trocha sa mi zda teplota HDD vyssia ale zas na inych masinach mam aj viac a v pohode...

napatia:

Vcore1: 1,65V
Vcore2: 2,50V
+3,3V: 3,25V
+5V: 4,92V
+12V: 12,03V
-12V: 11,95V
+5V: 4,84V
Vbat: 2,9V

je to OK?


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Reklamacia

Registrovaný: 10.11.05
Príspevky: 1342
Témy: 67
Bydlisko: Banská Byst...
Príspevok NapísalOffline : 10.01.2007 19:08

Aky procesor?







_________________
Bezpodpisoid fórumový
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 08.01.07
Prihlásený: 18.03.11
Príspevky: 109
Témy: 12
Príspevok Napísal autor témyOffline : 10.01.2007 22:11

marzo píše:
Aky procesor?


VIA C3 Samual 2 on board... spotreba celeho PC je pri vytazeni cpu cca 50W...


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Reklamacia

Registrovaný: 21.02.06
Prihlásený: 08.12.14
Príspevky: 5404
Témy: 30
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 11.01.2007 1:01

Keď si sa pýtal, že či sú tie hodnoty OK, tak som chcel povedať že aj hej ak to je nejaký P4, ale určite nie ak to je VIA C3 :lol:
Neviem, nemám skúsenosti s tým chipom, ale myslím že má pasívne chladenie, keďže išlo v tej dobe o "najchladnejší" chip. Ani moje AMDčko vtedy nemalo takú teplotu (v záťaži). Ale hlavné je to, že to nepadá.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Reklamacia

Registrovaný: 02.01.06
Prihlásený: 02.11.21
Príspevky: 3331
Témy: 91
Bydlisko: Prešov
Príspevok NapísalOffline : 11.01.2007 7:49

ake mozu byt dovody odmietnutia reklamacie... nejaky web o tom nieje ?







_________________
Ryzden 3700X, 16 GB DDR4 3200, RX 570, Win 11 & Dell @ 10210U, 16 GB DDR4 2666, Win 10
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 08.01.07
Prihlásený: 18.03.11
Príspevky: 109
Témy: 12
Príspevok Napísal autor témyOffline : 11.01.2007 8:42

shaggy píše:
Keď si sa pýtal, že či sú tie hodnoty OK, tak som chcel povedať že aj hej ak to je nejaký P4, ale určite nie ak to je VIA C3 :lol:
Neviem, nemám skúsenosti s tým chipom, ale myslím že má pasívne chladenie, keďže išlo v tej dobe o "najchladnejší" chip. Ani moje AMDčko vtedy nemalo takú teplotu (v záťaži). Ale hlavné je to, že to nepadá.


tieto dosky mali aktivne chladenie s malym vetrakom 40x40x20 ale tie vetraky hned odchadzaju... teploty sa mi na routeroch robenych z tychto dosiek pohybuju pri max vytazeni do 70 stupnov... ked som vymenil povodny "chladic" za lepsi (pasivny) tak su teploty procaku do 55 stupnov ale su tam pridane 3 vetraky, dva vzadu jeden v predu...

idem skusit este ten everest, vyzera to dobre a ak to za cely den ani stym nepadne poslem im graby screenov a koncim s riesenim reklamacie... som si vsak isty ze ten PC pride na reklamaciu znova... ja osobne si myslim ze su voci tym PC apaticky a budu trvat na ich vymene...


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Reklamacia

Registrovaný: 28.11.06
Prihlásený: 26.03.08
Príspevky: 72
Témy: 1
Bydlisko: Nitra
Príspevok NapísalOffline : 13.01.2007 11:20

Chod do tej firmy. Zober od nich obidve PC. Poriadne to otestuj. Stiahni si z netu ULTIMATE BOOT CD. Su tam utility priamo od vyrobcov HW na testovanie. Ak bude vsetko OK napis im doporucene takyto list.
Dobry den. Vasa reklamacia nebola uznana pretoze pri dlhodobom testovani sa neprejavila ziadna zavada. Je tu este moznost zaslat HW na reklamaciu priamo k vyrobcovi avsak na tuto sa nevztahuje zakonna 30 dnova lehota. Ak mate zaujem aby som HW postupil na reklamaciu priamo vyrobcovi prosim aby ste mi to pisomne oznamili. Musim vas vsak upozornit ze ak vyrobca reklamaciu neuzna budem vam nuteny uctovat vsetky polpatky s tym spojene. Tie, nakolko je HW od viacerych vyrobcov mozu dosiahnu vysku aj niekolko desiatok tisic korun. Doba takejto reklamacie je radovo v mesiacoch. Prosim Vas o pisomne vyjadrenie.
S pozdravom xxxxxx

EDIT: Ked obchodujes s nejakym tovarom treby aby si si precital obchodny zakonnik. Nebudes potom skodit zakaznikom ale ani oni tebe.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 08.01.07
Prihlásený: 18.03.11
Príspevky: 109
Témy: 12
Príspevok Napísal autor témyOffline : 13.01.2007 13:33

kantor, to jedno pc co malo mrznut uz fici v plnej zatazi everest testom na stabilitu vyse 60hod... mam pripraveny podobny list ale to s tym poslanim pc vyrobcovi este doplnim, kazdopadne diki... kedze clovek maka 14hod denne aby sa uzivil vacsinou nema cas studovat zakonniky, ale rozhodne si ho teraz precitam...


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Reklamacia

Registrovaný: 10.01.07
Prihlásený: 01.05.08
Príspevky: 36
Témy: 4
Bydlisko: Turie
Príspevok NapísalOffline : 13.01.2007 16:27

No,pokial wem, tak ak je to nejaka aspon trochu solidnejsia firma, tak musia mat informatika, ktory sa im o take banalnosti , ako si vravel stara. No a pokial ide o to, ci xcu novy comp tesne pred zarukou, tak to vedia len oni... Napr. ja mam tetu, ktora robi na socialke a je to typicka uradnicka, co znamena, ze robi len to, co jej povedia a o ostatne sa nestara. To su ludia, ktorych poslu na skolenie o praci s ich programami a dost. Ostatne je len na ich stupni pocitacovej gramotnosti. Ak su na total tupi, tak potom je jasne,ze pre nich je problem kazda kravina. Ale pravdu tu mal jeden user, keď tivravel,že máš robiť len to čo máš zakotvené v zmluve. (Ak vobec nejaku mas) Howk!







_________________
CPU: Intel Pentium 4 2500Mhz Prescott (18x139), MB: MSI Neo2-PS Socket 478 Chipset i865PE, RAM: 2x256MB DDR2, VGA: nVidia GeForce FX 5700 LE 128MB, HDD WDC 74GB & MAXTOR 37GB, DVD: SAMSUNG TSSTcorp CD/DVDW & SONY DVD-ROM, MONITOR: BENQ FP767-12 LCD, MYŠ: Microsoft Intelli, KLÁVESNICA: Chicony IBM Enhanced.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Reklamacia

Registrovaný: 28.11.06
Prihlásený: 26.03.08
Príspevky: 72
Témy: 1
Bydlisko: Nitra
Príspevok NapísalOffline : 13.01.2007 16:33

Nemusis mat ziadnu zmluvu.
Ak niekomu nieco predas ako predajca, predajom medzi vami vznika pravny vztah ktory osetruje obchodny zakonnik. Tento musis dodrziavat ty ako predavajuci a takisto aj klient ako kupujuci.
Nedodrzanim sa vystavujes riziku dost velkej pokuty ako aj zakazu cinnosti.
:whisper:







_________________
Intel Q 6600 (Scythe Infinity), ABIT IP 35PRO, 2x2GB Transcend, 2x320GB HITACHi, 8800GTX 768DDR3 (Thermalright HR03+), Samsung SH-S182M, Seasonic M12 600W,Logitech MX3200, FujitsuSiemens 19" + LG 26"LCD
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 08.01.07
Prihlásený: 18.03.11
Príspevky: 109
Témy: 12
Príspevok Napísal autor témyOffline : 13.01.2007 17:02

respekt... toto sa im snazime vysvetlit uz hodne dlho... maju tam 4xpc, robia tam same baby a ked mali doteraz problem vzdy mi volali a ja som im zadarmo pomohol... oni to vsak brali ako samozrejmost ze kedze maju pc odomna a ked sme sa im snazili vysvetlit ze na spravu pc a sieti musia mat bud zamestaneneho niekoho kto tomu rozumie alebo si zabezpecia spravu pc a ich sieti externistom... absolutne tomu nechapali, tvrdili ze sak oni si kupili PC a ten musi slapat aj po softwarovej stranke dva roky a ak im nieco nepojde ze zavolaju nas ako predajcov v ramci zaruky... a vysvetlovali sme im to uz 3x a doteraz neuspesne...

napr. ten ich druhy PC robi to ze sa obcas pri boote ako nabehnu ikony plochy restartne a potom to takto urobi par krat a nabehne... samozrejme pc nam reklamovali... prisiel som vypol som pc hybernaciou ked riadne nabehol a potom som im kazal to robit takto vzdy a ze ked sa im bude restartovat ajtak ze je vadny hw a budeme to riesit a ze ked to robit uz nebude treba preinstalovat system alebo ho riadne vycistit... po mesiaci mi pisali ze je to takto ok a ze sa im to uz po hybernacii nerestartuje ale ze to nieje riesenie a ze nam pc tymto reklamuju ako vadny HW... uplne z nich nechapem... sak aj debilovi musi byt jasne ze to PC je po HW stranke OK kedze po hybernacii ide OK... kolega tam bol nascanoval cca 50spywarov ale kedze neboli ochotny zaplatit za preinstalovanie systemu a domahali sa toho v ramci reklamacie odisiel a nechal to tak... teraz mi pisali ze to budu riesit s inou firmou a ze ak to bude robit aj potom ze nam ho vratia atd atd... HRUZA...


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Reklamacia

Registrovaný: 21.02.06
Prihlásený: 08.12.14
Príspevky: 5404
Témy: 30
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 13.01.2007 19:52

Ale musím ti povedať, že to je iba tvoja chyba - ty si necháš skákať po hlave. Ak ti zavolali kvôli tomu reštartujúcemu sa PC, tak ti ho mali doniesť tak ako každý iný smrtelník (firma so 4 počítačmi nie je veľký zákazník). To reštartovanie však môže byť aj hardwarová závada, ale asi to nebol aj tento prípad. A ako vravím - ak ti donesú to isté PC s tou istou závadou a ty nič nezistíš, vráť im to aj s listom v ktorom bude napísané, že nabudúce to bude riešené ako neoprávnená reklamácia, keďže ide o softvérovú závadu, prípadne že na počítači pracuje nekvalifikovaný personál.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Reklamacia

Registrovaný: 10.01.07
Prihlásený: 01.05.08
Príspevky: 36
Témy: 4
Bydlisko: Turie
Príspevok NapísalOffline : 26.01.2007 17:42

Presne tak a ako si pisal, ze sa to rozhodnu riesit cez inu firmu, tak im povedz, nech to kludne urobia, lebo potom vsetko riziko (napr. keby sa ten comp pokazil) pada na ich alebo na hlavu tej druhej firmy, co teba z toho vylucuje a vzhladom k tomu, ze do PC, ktore je v zaruke zasahoval niekto, kto neni od vas, pada tym aj zaruka...







_________________
CPU: Intel Pentium 4 2500Mhz Prescott (18x139), MB: MSI Neo2-PS Socket 478 Chipset i865PE, RAM: 2x256MB DDR2, VGA: nVidia GeForce FX 5700 LE 128MB, HDD WDC 74GB & MAXTOR 37GB, DVD: SAMSUNG TSSTcorp CD/DVDW & SONY DVD-ROM, MONITOR: BENQ FP767-12 LCD, MYŠ: Microsoft Intelli, KLÁVESNICA: Chicony IBM Enhanced.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 08.01.07
Prihlásený: 18.03.11
Príspevky: 109
Témy: 12
Príspevok Napísal autor témyOffline : 26.01.2007 17:54

pani ono to malo este krasne dozvuky... PC som po 78hodinach zataze a testoch vratil ako bezvadne... zaroven si dali na tom druhom ktore tiez reklamovali (obcas pri nabehnuti windowsu sa same restartlo, nabootovalo, restartlo znova a takto to robilo par krat dookola) preinstalovat windows tak ako som im doporucil a pc sa chova dobre... potom mi volali ze potrebuju heslo do mail schranky :) a neskor ze im nod (trial verzia) vyhadzuje ze ho treba kupit a vyzadoval heslo, ktore pytali odomna :) nikdy som im trial nodu neisntaloval nato nepredal, napriek tomu volali mne :) ked som im sto krat hovoril ze toto su vsetko platene sluzby nechapali to a zrejme ani nikdy nepochopia... proste si kupili pocitac a teraz sa nam starajte v ramci zaruky pocas dvoch rokov o neho, instalujte, konfigurujte, dajte atd... s tou firmou som skoncil a ak by aj chceli nieco kupit uz im nepredam nic...


Odpovedať na tému [ Príspevkov: 31 ] Choď na stránku: 1, 2 ďalšia


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. reklamacia?

v Obchody, reklamácie a právo

1

755

07.02.2011 21:03

shaggy Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. reklamacia

v Notebooky a netbooky

4

654

13.01.2012 19:06

Trty Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Reklamácia

v Obchody, reklamácie a právo

14

1092

09.09.2013 11:36

SKRiPT Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Reklamacia ???

v Notebooky a netbooky

16

1297

04.01.2009 18:06

jsakac Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. reklamacia

v Grafické karty

18

1405

29.08.2008 14:54

Hiťo Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Reklamacia

v Ostatné

7

720

26.02.2012 21:01

sqbo Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. reklamacia

v Obchody, reklamácie a právo

8

906

15.11.2009 11:49

McDog Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Reklamácia

v Obchody, reklamácie a právo

23

2083

02.06.2023 22:37

michalesku Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Reklamácia

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2 ]

v Obchody, reklamácie a právo

31

2319

27.01.2011 12:50

TESLA Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Reklamacia

v Obchody, reklamácie a právo

1

1168

19.03.2008 18:48

Jaro Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Reklamacia

v Obchody, reklamácie a právo

15

1117

06.08.2012 22:40

mtxd Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. reklamacia

v PC zostavy

11

849

20.07.2007 23:33

mimkork Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. reklamacia grafy

v Grafické karty

5

563

14.03.2007 16:59

maugggly Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. 3x reklamacia

v Obchody, reklamácie a právo

6

1205

29.06.2017 20:44

Kyluks Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. notebook reklamacia

v Obchody, reklamácie a právo

4

563

26.03.2010 16:16

shiro Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. ipod reklamacia

v Obchody, reklamácie a právo

0

1111

21.04.2008 15:31

pepek.namornik Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra