Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 6 ] 
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 12.04.10
Prihlásený: 24.04.10
Príspevky: 3
Témy: 1
Príspevok NapísalOffline : 12.04.2010 11:02

Uz som sa pýtala na jednom všeobecnom fore, ale prave som našla vás. Nepoznate niekoho, kto sa vyzna trocha v programovaní a ovláda problematiku e-shopov a platieb kartami? Ak áno, uvitam kontakt, môžete aj cez SS.

Skusim popísať problém, aby ste boli viac v obraze. Ideme zriadiť e-shop s medzinárodnou pôsobnosťou. Ide o to, že popri bežnom predaji chceme ponúkať predaj vzoriek za výrazne zvýhodnenú cenu. Pointa je ale v tom, ze musíme zabezpečiť, aby bolo možné takto (so zľavou) nakúpiť iba 1ks z každého produktu na osobu.

Ja viem, že jesvujú rôzne cookies a pod, ze sa to dá spraviť tak, že sa človek k určitej funkcii po druhý raz nedostane z rovnakého počítača (tak je predpokladám nejako riešené hlasovanie v rôznych anketách na webe). Ale to sa mi nezdá vhodné. Na jednej strane to bude blokovať ostatných, ktorí by chceli ísť napr. z nejakého školského PC, na druhej strane sa to dá šikovnými užívateľmi určite nejako obchádzať, navyše každý ma aj NB...

Chcela by som to tak, aby bola rozhodujúcim kritériom poštová adresa. Teda, že by (bez ohľadu na meno) nebolo možné nechať si poslať tovar opakovane na rovnakú ulicu, číslo a mesto.

Už sme sa zmierili s tým, že asi nebudeme mať program, ktorý by to v reálnom čase strážil. Taký program by sa dal ľahko oklamať, adresa sa dá napísať mnohými rôznymi spôsobmi, napr. v nemčine Parkstrasse, ale aj Parkstr., alebo Parkstraße. Predpokladám, že program by mal problém, ak by zadal niekto niečo v adrese raz s diakritikou, na druhy raz bez, alebo by pridal medzeru a pod. Sme ochotní to teda kontrolovať my, manuálne každého odkontrolovať porovnaním v databáze. Ale problém je v tom, ako mu umožníme zaplatiť kartou potom, čo jeho identitu a nákup schválime.

Teda - chcelo by to asi, aby sme mu poslali nejaký link, na stránku, kde by mohol kartou zaplatiť. No ten link by mal byť asi generovaný nejakým programom, a mal by byť použiteľný iba raz. Alebo nejaké heslo, aby sa dostal k tej platbe, bez hesla by sa k platbe nemal dostat. Pokialľ viem, štandardne je to od bánk riešené tak, že po vložení do košíka je užívateľ jednoducho presmerovaný na stránku banky, evidentne aj s informáciou o sume, ktorú má platiť, tam už iba zadá údaje z karty a zaplatí. Ako ale ošetriť, že bude vedieť zaplatiť až po našom schválení?

Dá sa to vôbec riešiť?

Díky moc.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
e-shop trocha komplikovanejšie - HELP PLEASE

Registrovaný: 01.04.10
Prihlásený: 08.10.11
Príspevky: 339
Témy: 0
Príspevok NapísalOffline : 12.04.2010 11:41

Poslete mu mail s tym linkom
Inak ja by som to neriesil cez adresu (vsak viacero ludi zdiela predsa jednu adresu)

Takto na rychlo ma napada viacero osobnych udajov (meno, priezvisko, ulica) popr. neviem ake to je velke ale bezne vidim aj rodne cislo ...


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 12.04.10
Prihlásený: 24.04.10
Príspevky: 3
Témy: 1
Príspevok Napísal autor témyOffline : 12.04.2010 11:46

Forty- píše:
Poslete mu mail s tym linkom
Inak ja by som to neriesil cez adresu (vsak viacero ludi zdiela predsa jednu adresu)

Takto na rychlo ma napada viacero osobnych udajov (meno, priezvisko, ulica) popr. neviem ake to je velke ale bezne vidim aj rodne cislo ...


No fajn, len ako generovat tie linky. To nemoze byt obycajny link na stranku, kde sa plati, to by sa dal pouzit aj opakovane. Potom by tam mohol nakupit aj nabuduce a my by sme mali problem. Ak by uz zaplatil, vznikla by neprijemna situacia, lebo my by sme mali jeho peniaze, hoci by sme mu nechceli predat.

Myslim, ze naviazanie na adresu je jediny sposob, viaceri ludia na jednej adrese by mali jednoducho smolu. RC neprichadza do uvahy, jednak v zahranici nemaju RC, potom ludia aj u nas RC nechcu davat a napokon kazdy by tam mohol aj tak zadat "hausnumero", ako by sme tie RC overovali?


Offline

Užívateľ
Užívateľ
e-shop trocha komplikovanejšie - HELP PLEASE

Registrovaný: 01.04.10
Prihlásený: 08.10.11
Príspevky: 339
Témy: 0
Príspevok NapísalOffline : 12.04.2010 11:52

Posles mu link kde nejaka udalost (napr. potvrdenie platby) zaroven ten link zrusi :)

Edit :
Pre upresnenie, netreba ho rusit iba nastavi nejaky priznak na true/false
Tak mozte evidovat vsetky generovane linky na platenie a zaroven budu fungovat len prvy krat kym bude priznak true(test na zaciatku), vzdy po nejakom evente sa nastavi na false a uz sa nebude dat zobrazit


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
e-shop trocha komplikovanejšie - HELP PLEASE

Registrovaný: 29.10.07
Prihlásený: 27.10.23
Príspevky: 1395
Témy: 30
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 12.04.2010 12:23

Ja by som to riesil povinnou registraciou + obchodnymi podmienkami v ktorych sa viacnasobna registracia a opakovane objednavanie akcioveho tovaru na jednu osobu zakazuju.
Ak niekto nakupi zlavneny tovar viac krat, vystavuje sa riziku, ze budete od neho vymahat sumu ktorej sa podvodnym spravanim vyhol.







_________________
PC: OS: Windows 11 (64bit) CPU: AMD Ryzen 5 3600 GPU: ASUS TUF RTX3060Ti 8GB RAM: 16GB DDR4-3200MHz Kingston Fury MB: ASUS TUF Gaming B550M WIFI SSD: 1000GB PCIe M.2 NVME
Mobil: Xiaomi POCO F2 PRO
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 12.04.10
Prihlásený: 24.04.10
Príspevky: 3
Témy: 1
Príspevok Napísal autor témyOffline : 24.04.2010 13:18

GoodWill píše:
Ja by som to riesil povinnou registraciou + obchodnymi podmienkami v ktorych sa viacnasobna registracia a opakovane objednavanie akcioveho tovaru na jednu osobu zakazuju.
Ak niekto nakupi zlavneny tovar viac krat, vystavuje sa riziku, ze budete od neho vymahat sumu ktorej sa podvodnym spravanim vyhol.


Toto je bohuzial o nicom. Nechceme sa dostat do ziadnych pravnych sporov so zakaznikmi. Bude to v anglictine s medzinarodnou posobnostou, potom sa kazdy bude vyhovarat, ze tomu poriadne nerozumel a pod.

Ked raz od niekoho prijmeme platbu kartou, tak uz nebude ina moznost, iba mu tovar poslat. Tomu sa prave chcem vyhnut.


Odpovedať na tému [ Príspevkov: 6 ] 


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Trocha lepsi pc ... PLS help

v PC zostavy

25

945

02.02.2007 23:43

mimkork Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Please HELP

v Pevné disky a radiče

5

528

11.08.2007 12:29

johny_sk Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Spyware..... please help

v Antivíry a antispywary

8

572

02.08.2008 20:58

dedko45 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. HELP PLEASE !!! vnutorna chyba 2343

v Ovládače

3

700

13.12.2008 0:51

salamoon Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. ATI RADEON 9550 help please

v ATI/AMD grafické karty

18

1101

18.03.2008 1:11

walther Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. uTorrent 1.6 help please

v Sieťové a internetové programy

6

1197

29.11.2006 11:58

Shit Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. M3PLUGIN.DLL please help me

v Operačné systémy Microsoft

0

361

14.05.2010 16:04

Erika Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. PLEASE HELP! NEJDE MI ZVUK

v Zvuk

2

462

13.10.2007 15:00

OmeGa Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Jazyk C problem please help

v Assembler, C, C++, Pascal, Java

5

821

17.11.2012 15:48

silentasflash Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. 100% výkon procesora - HELP PLEASE

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2 ]

v Intel - Integrated Electronics

35

4833

16.11.2010 12:06

chio11 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. PLEASE HELP ! NOVÁ KARTA HAPRUJE

v ATI/AMD grafické karty

12

667

09.10.2007 9:58

FesterE36 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Please help s IP4 3,6Ghz.

v Biosy a ladenie výkonu

2

464

16.10.2007 11:58

lednicky1 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Ide o kontrolu dát. Help please.

v JavaScript, VBScript, Ajax

2

695

31.03.2007 9:47

Tominator Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Webstranka mi velmi pomaly ide, Please help

v Sieťové a internetové programy

1

404

02.04.2011 19:29

walther Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. PLEASE HELP - Nový PC a kritická chyba...

v Operačné systémy Microsoft

26

1551

04.08.2006 9:30

AMDman Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. SQL PLEASE HELP ...zobrazenie všetkých riadkov až na..

v Databázy

6

404

25.11.2013 7:59

ChickenHunter79 Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra