Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 18 ] 
AutorSpráva
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 27.03.08
Príspevky: 698
Témy: 9
Príspevok NapísalOffline : 01.10.2009 20:03

Mám pocit že život na Slovensku sa zhoršuje. Hlavne dopady politickej klímy a hospodárskej krízy sa odrážajú na chovaní ľudí. Pre slušného človeka je čoraz ťahšie žiť podľa svojich zásad a neskĺznuť. To že sú ľudia akí sú je pochopiteľné aj keď, každý môže na sebe pracovať, bohužiaľ je pre väčšinu jednoduchšie posielať svoju negatívnu energiu ďalej. Moja poctivosť ma v takomto prostredí stojí stále viac síl čo nie je prípustné, pretože by som chcel svoju energiu využívať efektívnejšie. Napriek tomu že sú na Slovensku veľmi milí a inteligentní ľudia, sú stále v menšine. OK, nechcem zo seba robiť ktovie koho, aj ja mám svoje chyby a čo to naprávať k sebe, smerujem len k vysvetleniu a pochopeniu nasledujúcej otázky:

Keďže názory na tomto fóre si vážim, pýtam sa iba na tomto servery, pretože je tu tá väčšina milých a inteligentných ľudí ktorých som spomenul. Všimol som si, že viacerí z vás boli aj v zahraničí na dlhšiu dobu. Moja otázka teda znie, do akej krajiny by ste mi odporúčali sa odsťahovať aby mohol človek žiť slušne bez výčitiek svedomia. Krajina s najnižšou kriminalitou, korupciou atď. kde je zmýšlanie na vyššej úrovni a pod. Aby ste ma nepochopili zle ja neodsudzujem nikoho. Slovensko urobilo vo svojom vývoji veľký kus cesty. Ale čo sa deje teraz je neúnosné a ako osoba nemám žiadny vplyv na to aby som to vedel zmeniť. No a bohužiaľ miesto toho aby som tu pomáhal niekomu riešiť problém, kladiem takúto otázku. :roll:







_________________
/give HoneyDew 46 1
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Odchod do inej krajiny

Registrovaný: 26.07.08
Príspevky: 5101
Témy: 99
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 01.10.2009 20:08

Ak chces ist do krajiny s co najmensou kriminalitou tak napriklad dubaj, svajciarsko, skandinavske krajiny....:D nenapisal si co tam chces robit ake jazyky ovladas ci tam ides sam alebo s niekym atd.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Odchod do inej krajiny

Registrovaný: 06.03.08
Prihlásený: 01.10.12
Príspevky: 1732
Témy: 15
Bydlisko: triminka@sp...
Príspevok NapísalOffline : 01.10.2009 20:12

Svedsko a podobne severske krajiny. Co je blizsie tak krajiny beneluxu, potom rakusko, sice je to kusok absurdistan co sa tyka ekobio ale ludia su tam v pohode.
Ak chces nieco "exotickejsie" tak odporucam novy zeland :)
Inak hlavne nie ziadne teple krajiny.
A svajciarsko som zabudol :)







_________________
Redeem the game of law! Despair the Billy, here are the morals! Come, relentless eraser rain, relentless eraser rain...
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Odchod do inej krajiny

Registrovaný: 12.10.06
Prihlásený: 11.12.13
Príspevky: 2167
Témy: 74
Bydlisko: Glasgow
Príspevok NapísalOffline : 01.10.2009 20:19

zalezi od toho ake jazyky ovladas alebo ci si ochotny a mas moznost sa ucit jazyk danej krajiny







_________________
“We're in a giant car heading towards a brick wall and everyones arguing over where they're going to sit.” -David Suzuki
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 27.03.08
Príspevky: 698
Témy: 9
Príspevok Napísal autor témyOffline : 01.10.2009 20:21

Ďakujem za rýchlu odozvu :) áno Švajčiarsko je kandidát číslo jedna, takže sa nemýlim. :) Čo viem Švédsko je až príliš sociálne založené a ľudí to trošku deformuje a s kriminalitou to už nie je ako voľakedy.

Jazyky: Angličtina aj sa dohovorím ale nie plynulo a nemčinu sa aktuálne doúčam. :)







_________________
/give HoneyDew 46 1
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Odchod do inej krajiny

Registrovaný: 12.10.06
Prihlásený: 11.12.13
Príspevky: 2167
Témy: 74
Bydlisko: Glasgow
Príspevok NapísalOffline : 01.10.2009 20:31

Ja by som siel do holandska, holandcina je taka chrochtava anglictina kombinovana s nemcinou. Este zalezi ake pocasie chces, ked mas raz zimu a lyzovanie tak by som siel do kanady.


Naposledy upravil nZL dňa 01.10.2009 20:32, celkovo upravené 1






_________________
“We're in a giant car heading towards a brick wall and everyones arguing over where they're going to sit.” -David Suzuki
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Odchod do inej krajiny

Registrovaný: 26.07.08
Príspevky: 5101
Témy: 99
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 01.10.2009 20:31

vo Svedsku by som sa bal jedine zimy a tmy cez polarnu noc, na druhej strane su tam ludia priatelskejsi a otvorenejsi ako vo svajciarsku kde su skor konzervativnejsi







_________________
Notebook: Lenovo G580 Myš: Logitech MX 620, Audio: Altec Lansing vs4621 2+1 (Octane 7) Mobil: Omnia W
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 27.03.08
Príspevky: 698
Témy: 9
Príspevok Napísal autor témyOffline : 01.10.2009 20:48

Inak ten Dubaj je zaujímavý, ale tam sa dostanú len vyvolený :D, tam štátne občianstvo dostane len ten kto sa tam narodí a potom preferujem zimné krajiny. Takže vo Švajčiarsku sú konzervatívny, to mi bude viac vyhovovať ako veľký liberalizmus v Holandsku. Hm, nad Kanadou som neuvažoval ale tiež zaujímavá voľba, mno ale skorej ma to ťahá ostať v Európe nie v EU. :P







_________________
/give HoneyDew 46 1
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Odchod do inej krajiny

Registrovaný: 23.03.09
Príspevky: 3043
Témy: 49
Bydlisko: Trnava
Príspevok NapísalOffline : 01.10.2009 20:48

Neviem ako si to predstavujes, ale z tvojho postu mi to znie tak, ze ako hurvinek valku...ak si myslis, ze za to, ze sme v unii si mozes byvat kde chces, tak ta musim vyviest z omylu. Napr. mam skusenosti z Belgicka, clovek by si povedal, ze aka liberalna krajina...to tak..oficialne tam mozes zostat max. 3 mesiace ako kvazi turista, na dlhsi pobyt musis, zdoraznujem musis mat pracu (co je aj tak logicke ze by si pracoval, ak si nevyhral miliony...). A co sa tyka prace, tak tu som tam hladal 3 mesiace este v case ked nebola kriza, samozrejme bez vysledku, oni prevazne uprednostnuju svojich ludi ak nie si uplne vynimocny v tej danej oblasti. A co sa tyka byrokracie ohladne prace a "tisicov" povoleni len na to aby si sa "mohol nadychnut"...amen tma..Uz len to ze na urade prace, resp. okresny urad atd..nemaju rozdelene oddelenia pre ludi z unie a ludi zo sveta, tam si v jednej rade s ludmi z Gabunu, Nigerie a celej Afriky, Kazachstan a neviem co vsetko...Medove motuzy o unii, ze mozes zit a pracovat kde chces su len kecy...Dalej sen o Svajciarsku mozes len snivat dalej...tam "neberu" uz nikoho ak nie si genialny vedec alebo sportovec, krory ich bude reprezentovat, alebo milionar...Vsetko je to klise, nakoniec ti zostane len SR a max. CR kde nas uz tiez nechcu...(inak ak by som si ja mal vybrat a bolo by to mozne, tak jednoznacne skandinavia, nejake nerealne absurdity ako Singapur, Bahrain, Dubaj, Monako atd spominat hadam nemusim).
/no ak chces zostat v Europe a nie v EU tak to teda neviem kam sa chces odstahovat, aby to tam bolo lepsie...


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 27.03.08
Príspevky: 698
Témy: 9
Príspevok Napísal autor témyOffline : 01.10.2009 20:59

No hej je to taká moja osobná "válka" ako čo ďalej. Máš pravdu predstavujem si to moc jednoducho a to súvisí aj s mojou frustráciou. Ale tak isto si uvedomujem, že získať občianstvo nie je len tak. A samozrejme do inej krajiny pôjdem pracovať, milióny som nevyhral. Zatiaľ to ostáva v tej rovine Švajčiarsko. Ide mi aj o to, že keď by sa to podarilo, oddýchol by som si od aktuálnej klímy ktorá panuje na Slovensku a možno by som si uvedomil niektoré veci ktoré pre svoju zaslepenosť nevidím. Inak sa pozerá na krabicu zvonka a inak zvnútra. No samozrejme budem robiť všetko preto aby sa to podarilo. Nič nie je zadarmo.







_________________
/give HoneyDew 46 1
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Odchod do inej krajiny

Registrovaný: 23.03.09
Príspevky: 3043
Témy: 49
Bydlisko: Trnava
Príspevok NapísalOffline : 01.10.2009 21:30

lol Svajciarsko...precitaj si tu cast, ktoru som mu venoval este raz, lebo to je cista pravda...Vybral si si krajinu, kde sa uchytis vobec najtazsie, v tomto smere jednu z najhorsich na celom svete..a ak ti ide naozaj aj o obcianstvo, tak to ti poviem z fleku na 100% ze v Svajciarsku ho nedostanes nikdy.


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 27.03.08
Príspevky: 698
Témy: 9
Príspevok Napísal autor témyOffline : 01.10.2009 21:46

Dobre, beriem na vedomie a ďakujem za názor, pravdepodobne to budem musieť ešte prehodnotiť. Zatiaľ sa budem musieť uspokojiť s cestou menšieho odporu, to jest ísť tam kde sa vôbec budem mať možnosť zamestnať.







_________________
/give HoneyDew 46 1
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Odchod do inej krajiny

Registrovaný: 12.07.07
Prihlásený: 03.12.12
Príspevky: 404
Témy: 53
Bydlisko: Košice
Príspevok NapísalOffline : 02.10.2009 7:38

tak ak sa chces mat vetsiu sancu zamestnat a nehces ist do anglicka irska a podobne ako kazdy. tak v tom pripade kanada, aliaska, novy zeland, popripade australia, v zavislosit na tom aky zivotny styl a klimaticke podmienky preferujes :)







_________________
PC: Samsung 24"Full HD, Corsair 650W, AMD Athlon 64 X2 Dual Core 4000+, 4 GB ddr2, Samsung F3 1TB 7200 rpm Sata II, Ati 5770 1GB DDR5 Vapor-X
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 02.10.2009 9:58

do anglicka by som nesiel uz len kvoli tym vym.danym ksichtom...ak by bolo na mne tak svedsko/finsko/norsko...proste tie severske krajiny...


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Odchod do inej krajiny

Registrovaný: 26.07.08
Príspevky: 5101
Témy: 99
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 02.10.2009 14:54

Do Britanie urcite nie uz len kvoli tomu ze je tam vela poliakov ktorych nemaju radi a k ludom zo strednej europy sa spravaju podobnde







_________________
Notebook: Lenovo G580 Myš: Logitech MX 620, Audio: Altec Lansing vs4621 2+1 (Octane 7) Mobil: Omnia W
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Odchod do inej krajiny

Registrovaný: 05.06.09
Prihlásený: 23.03.14
Príspevky: 557
Témy: 23
Bydlisko: near DK
Príspevok NapísalOffline : 03.10.2009 9:47

ja by som chcela skusit Norsko :) tam je to myslim na inej urovni ako tu u nas :toshovel:







_________________
NB: *DELL STUDIO 1555*: 15, 6" širokouhlý displej (with LED, 1366 x 768), Intel Core 2 Duo T6500 (2.1GHz, 800MHz, 2MB), 4GB RAM (800MHz DDR2 Dual Channel), 500GB HDD SATA (5400 rpm), ATI Radeon HD4570 (512MB), 8X DVD+/ -RW, Bluetooth, Wireless, WebCam 1.3, 6 článková 56W, Win Vista HP (32bit)|Linux Ubuntu, šasi Black
PC: no tak predstavte si tu najlepsiu zostavu pred 7 rokmi (r.2002) - - po novom nejaky upgrade si doma urobili viem len ze tam fotrik dal ATI Radeon HD4650 1GB? a win7
MOBIL: Nokia XpressMusic 5310,Nokia 5230 (také šunty zatiaľ)
pʎsɥɐ
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 10.04.08
Prihlásený: 09.11.09
Príspevky: 53
Témy: 11
Príspevok NapísalOffline : 10.11.2009 1:07

no do UK urcite nechod ...studujem tu prvy rocnik animacie europa ma podporila 3000librami rocne na zaplatenie studia a poviem ti je tazko si zohnat robotu...a ked sa aj najde tak sa ti nemusi pacit ale co ine mam na vyber ...zalezi od toho kde chces pracovat ...cize prva vec je praca myslim ze podla toho by si si mal vybrat krajinu. a tu v anglicku tak lahko pracu nenajdes zvlast teraz...a svine vymlete pakuju slovakov do jedneho sacku s poliakmi a inymi narodnostami...prvorady su anglicania aj ked maju v hlave stonasobne viac nasrate ako cudzinci. jedine ak v UK tak WALES oni anglicanov nenavidia...ale tak to by si musel vediet po walesky :D ale samozrejme dorozumies sa niekde aj po anglicky. potom mozno skotsko alebo irsko ale to je taka ista bieda a este horsia . Ja po skonceni studia chcem odist do nemecka.


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 27.03.08
Príspevky: 698
Témy: 9
Príspevok Napísal autor témyOffline : 10.11.2009 16:10

Vďaka za názory a skúsenosti. :)







_________________
/give HoneyDew 46 1
Odpovedať na tému [ Príspevkov: 18 ] 


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Pripojenie sa z inej krajiny

v Poskytovatelia internetu

2

722

30.06.2019 23:40

BigMeat Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. ...odchod zo stránky

v HTML, XHTML, XML, CSS

5

432

03.12.2008 15:27

walther Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. zistenie krajiny navstevnika

v PHP, ASP

2

672

14.05.2009 14:51

Unlink Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Odchod celeho systemu vdaka HDD

v Pevné disky a radiče

6

479

08.05.2017 16:12

Thexteku Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. php detekcia krajiny užívateľa

v PHP, ASP

5

2440

03.01.2019 11:40

JanoF Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Z akej krajiny je web

v Ostatné

6

713

22.06.2011 19:59

emer Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Ballmer ohlásil svoj odchod z čela spoločnosti Microsoft

v Novinky

1

391

24.08.2013 19:00

jawakiller Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Podľa TV Markíza zvažuje Samsung odchod zo Slovenska

v Novinky

16

942

15.11.2011 17:23

mino_85 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Programovanie inej klavesnice

v Externé zariadenia

0

325

14.01.2012 19:25

blabla630 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Zistenie cookie inej stránky

v Ostatné

4

503

06.01.2011 14:51

blazej44800 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Zistenie nazvu krajiny (alebo jej kodu) z nazvu futbaloveho teamu [Java]

v Assembler, C, C++, Pascal, Java

2

444

03.05.2016 9:43

neutroN Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Napájanie inej nabíjačky k notebooku

v Notebooky a netbooky

6

737

08.07.2013 11:11

atb666 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Prehľadávanie zdrojového kódu inej stránky

v PHP, ASP

6

1008

16.12.2011 13:18

DeaDMan Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Premostenie 2 routrov inej značky

v Siete

2

683

03.02.2014 17:25

KocuR Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Vloženie scriptu z inej stránky

v Ostatné

4

504

09.11.2015 8:49

Kraliček Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Nacitanie udajov z inej stranky

v HTML, XHTML, XML, CSS

7

485

02.05.2015 22:16

BX Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra