Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 19 ] 
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 27.06.08
Prihlásený: 31.08.08
Príspevky: 6
Témy: 2
Príspevok NapísalOffline : 25.08.2008 17:33

Podfu(c)k

...alebo ako obísť platenie v internetovej kaviarni.

Upozornenie: toto nie je nabádanie k tomu, aby ste to, čo tu napíšem praktizovali. A ak to aj budete chcieť vyskúšať, robte to v čase keď je veľa ľudí, je väčšia pravdepodobnosť že si admin nevšimne že je spustených viac počítačov, než jemu ukazuje v hlavnom počítači. Týmto textom chcem predovšetkým poukázať na slabé zabezpečenie internetových prevádzok voči podvodníkom tohto druhu.

Tí, čo už ste aspoň raz boli v internetovej kaviarni isto viete že potom ako si sadnete za počítač, sa vám začne odpočítavať zo zaplateného kreditu a keď sa vám minú na ňom peniaze, všetko sa zablokuje a vy nemôžte pohnúť s ničím, maximálne tak čumieť do obrazovky s reklamou. Alebo žeby predsa...

...áno predsa netreba vstať a odísť si priplatiť ďalší kredit. Stačí stlačiť na počítači „RESET“ (väčšina inetiek má síce napísané na oznamoch že zákaz reštartovať a vypínať počítače, ale kto už v dnešnej dobe rešpektuje oznamy, nie? :D ). Potom pred tým než sa začne načítavanie OS Windows stlačte klávesu F8 a vyberte funkciu núdzového režimu s podporou siete. No a teraz už len počkať než sa načíta OS. Keďže v núdzovom režime sa spustia iba systémové aplikácie nevyhnutné pre chod núdzového režimu, tak sa nespustí program, ktorý to všetko riadi a tak vám to normálne pobeží. Síce v núdzovom režime, ale na internet to stačí. Problém s núdzovým režimom môže nastať v prípade že internetová kaviareň nepracuje s OS Windows, ale napr. zo Solarisom.

Lenže núdzový režim nestačí v prípade že si chcete zahrať hru. Čo robiť v takom prípade? V takom prípade stačí v normálnom režime odpojiť sieťový kábel z počítača a tým pádom sa stáva klientský počítač nezávislý od servera. Najviac zarážajúci na tomto spôsobe je fakt, že admin si to prakticky nevšimne že stratil spojenie s počítačom v LAN sieti. Samozrejme, že týmto spôsobom nemôžte hrať napr. CS po sieti. A čo ak vás admin prichytí, že hráte zadarmo? Kľudne sa môžte zahrať na blbého, pretože sieťový kábel sa mohol kľudne odpojiť aj sám, nie? :)

Ďalšou možnosťou je priniesť si zo sebou CD s nejakým live OS (napr. Linux). Stačí ak to vložíte do CD alebo DVD mechaniky a počítač nabootuje systém bez obmedzovacieho programu. Odporúčam túto live distribúciu Linuxu: http://www.stahuj.centrum.cz/utility_a_ ... ni/slax/?g[hledano]=Slax&g[oz]=5.1.8.1
Samozrejme, že existuje nespočetné množstvo ďalších live verzií a nielen Linux ale aj Windows, napr. Windows XP live, Windows Vista live... z vlastných skúseností však neodporúčam, pretože nedokážu načítať sieťové pripojenia a tak by vám to bolo prakticky nanič.

No a na záver mám ešte jednu maličkú radu pre baby. :) Ak sedí na adminovom mieste nejaký chalan, tak ho môžte svojím šarmom prehovoriť aby vám odblokoval počítač v režíme „Servis“, že chcete ísť iba na chvíľočku na net a že mu budete za to vďačná. :)


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Podfu(c)k alebo ako obísť platenie v internetovej kaviarni

Registrovaný: 06.03.08
Prihlásený: 01.10.12
Príspevky: 1732
Témy: 15
Bydlisko: triminka@sp...
Príspevok NapísalOffline : 25.08.2008 17:42

Minule som za to dostal skoro po hube... Co uz, treba to skusat len vo velkych kaviarnach, nie takych kde maju 4 pc :o)
Btw neviem ci to neni v rozpore s pravidlami ale budiz.

Inak ak je to mozne, hovori to nieco o urovni tej kaviarne.
Povolit butovanie z cd? LOL
Povolit zmenu na butovanie z cd v BIOSE bez vyziadania hesla? LOL
Ponechat tlacitko RESET (Ano aj to ide odpojenim kablika normalne vypnut)? LOL







_________________
Redeem the game of law! Despair the Billy, here are the morals! Come, relentless eraser rain, relentless eraser rain...
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 27.06.08
Prihlásený: 31.08.08
Príspevky: 6
Témy: 2
Príspevok Napísal autor témyOffline : 25.08.2008 17:44

Triminka píše:
Minule som za to dostal skoro po hube... Co uz, treba to skusat len vo velkych kaviarnach, nie takych kde maju 4 pc :o)
Btw neviem ci to neni v rozpore s pravidlami ale budiz.


Ja som admin v kaviarni s 25 PC, ale po hube by som ti za to nedal, lebo by som ocenil aký si šikovný. :)


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 27.06.08
Prihlásený: 31.08.08
Príspevky: 6
Témy: 2
Príspevok Napísal autor témyOffline : 25.08.2008 17:46

Triminka píše:
Minule som za to dostal skoro po hube... Co uz, treba to skusat len vo velkych kaviarnach, nie takych kde maju 4 pc :o)
Btw neviem ci to neni v rozpore s pravidlami ale budiz.

Inak ak je to mozne, hovori to nieco o urovni tej kaviarne.
Povolit butovanie z cd? LOL
Povolit zmenu na butovanie z cd v BIOSE bez vyziadania hesla? LOL
Ponechat tlacitko RESET (Ano aj to ide odpojenim kablika normalne vypnut)? LOL


Vieš prečo je povolené bootovanie z CD? Lebo tak sa robí image (obnova systému) min. 2x denne. To je kvôli tomu, aby sa upratal bordel po zákazníkoch a prípadne odchytávače (keyloggeri, snifferi...).


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Podfu(c)k alebo ako obísť platenie v internetovej kaviarni

Registrovaný: 06.03.08
Prihlásený: 01.10.12
Príspevky: 1732
Témy: 15
Bydlisko: triminka@sp...
Príspevok NapísalOffline : 25.08.2008 17:46

Kde byvas? Idem to tam skusit :lol:

Ale vsimni si edit, vsetko toto dokaze aj priemerne znaly administrator ovplyvnit :)

//Inak este aj Ubuntu zvlada pripojenia v pohode, ba dokonca vdaka zakladu z debianu lepsie ako slax (na ktorom mi nesiel korektne dialup :D).

EDIT: To hej ale neni problem to v biose nastavit, aby sa to menilo (z coho butovat najprv) na heslo. Alebo nebodaj ano? (este aj moja, dnes uz bazarova najlacnejsia intel doska to podporuje :) )







_________________
Redeem the game of law! Despair the Billy, here are the morals! Come, relentless eraser rain, relentless eraser rain...
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 27.06.08
Prihlásený: 31.08.08
Príspevky: 6
Témy: 2
Príspevok Napísal autor témyOffline : 25.08.2008 17:49

Triminka píše:
Kde byvas? Idem to tam skusit :lol:

Ale vsimni si edit, vsetko toto dokaze aj priemerne znaly administrator ovplyvnit :)

//Inak este aj Ubuntu zvlada pripojenia v pohode, ba dokonca vdaka zakladu z debianu lepsie ako slax (na ktorom mi nesiel korektne dialup :D).

EDIT: To hej ale neni problem to v biose nastavit, aby sa to menilo (z coho butovat najprv) na heslo. Alebo nebodaj ano? (este aj moja, dnes uz bazarova najlacnejsia intel doska to podporuje :) )


Tu je BIOS zaheslovaný. A vyskúšať to môžeš v hociktorej kaviarni Planet Netco (Trnava, Hlohovec, Piešťany, Senec).


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Podfu(c)k alebo ako obísť platenie v internetovej kaviarni

Registrovaný: 06.03.08
Prihlásený: 01.10.12
Príspevky: 1732
Témy: 15
Bydlisko: triminka@sp...
Príspevok NapísalOffline : 25.08.2008 17:55

Tak vidis, vsetko toto je neuskutocnitelne ak neni admin lenivy alebo neinformovany :) A s tym skusanim to bude asi problem kedze ani v jednom z tych miest nebyvam na menej ako 75 km (mozno viac, geografia sux! :))







_________________
Redeem the game of law! Despair the Billy, here are the morals! Come, relentless eraser rain, relentless eraser rain...
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 20.11.07
Prihlásený: 18.01.09
Príspevky: 2929
Témy: 116
Príspevok NapísalOffline : 25.08.2008 17:59

mno to je silla navod v kaviarni som bol raz ale to tam boli iba monitory akoze bedne tam neboli takze by som musel asi restartovat pc cez monitor abo co :D


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Podfu(c)k alebo ako obísť platenie v internetovej kaviarni

Registrovaný: 06.03.08
Prihlásený: 01.10.12
Príspevky: 1732
Témy: 15
Bydlisko: triminka@sp...
Príspevok NapísalOffline : 25.08.2008 18:02

To by som rad videl ako restartujes pc cez monitor. Pokial mas namysli normal rr vo woknach tak ta nerad sklamem ale ten ti asi nepojde ^^







_________________
Redeem the game of law! Despair the Billy, here are the morals! Come, relentless eraser rain, relentless eraser rain...
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 20.11.07
Prihlásený: 18.01.09
Príspevky: 2929
Témy: 116
Príspevok NapísalOffline : 25.08.2008 18:14

lol to bol zart :-D jj jasne ja totizto bezne restartuvavam cele pc cez monitor tym gombikom ze OFF :-D


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Podfu(c)k alebo ako obísť platenie v internetovej kaviarni

Registrovaný: 09.09.07
Prihlásený: 07.11.16
Príspevky: 3114
Témy: 233
Bydlisko: Nové Zámky
Príspevok NapísalOffline : 30.08.2008 13:42

ked tam nabootujes Slax, tak co siet? To asi nerozchodis.. to by ti potom stacilo doniest notebook napichnut lan kabel a frcis tak isto...







_________________
"It took a lot of work, but this latest Linux patch enables support for machines with 4096 CPUs, up from the old limit of 1024." "Do you have support for smooth full-screen flash video yet?" "No, but who uses that?"
- ak dlho neodpisujem do témy, zabudol som na ňu, takže ma upozornite SS, ak chcete moju odpoveď
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Podfu(c)k alebo ako obísť platenie v internetovej kaviarni

Registrovaný: 30.05.06
Prihlásený: 28.06.15
Príspevky: 2278
Témy: 45
Bydlisko: ZA
Príspevok NapísalOffline : 30.08.2008 13:50

Blackshadow píše:
...

nevidim dovod, preco by to neslo


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Podfu(c)k alebo ako obísť platenie v internetovej kaviarni

Registrovaný: 06.03.08
Prihlásený: 01.10.12
Príspevky: 1732
Témy: 15
Bydlisko: triminka@sp...
Príspevok NapísalOffline : 30.08.2008 13:55

BS: napodobne ako mandarinka.







_________________
Redeem the game of law! Despair the Billy, here are the morals! Come, relentless eraser rain, relentless eraser rain...
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Podfu(c)k alebo ako obísť platenie v internetovej kaviarni

Registrovaný: 31.08.07
Prihlásený: 15.03.11
Príspevky: 2166
Témy: 45
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 30.08.2008 13:55

mam lepsi recept :)
poznali sme to vsetci chalani, co sme chodievali hravat do herni.. uz nechadim-naco aj, ked uz mam doma net..
staci sa normalne nalogovat a potom ist za adminom a spytat sa, ci si mozes zmenit heslo. akonahle ti ho zmeni, prestanu sa ti odpocitavat minuty, ktore ti zostavaju... a mozes tam byt kolkolen chces :)
neviem ci to este stale takto funguje, ale tak pred 4rokmi sme to skusali cca v 6tich herniach a vo vsetkych to fungovalo. este vtedy fungoval arak,stary storm,u babky v meste som to skusal, pri dome v herni, este aj ako je teraz cocoloco, tak nad nim bola taka herna, ale tam nam na to prisli :) uz si napamatam ako to skoncilo, ale urcite nas vyhodili :D po hube sme nedostali, lebo sme boli deti- kto by bil deti?







_________________
Desktop:Asus P5Q Pro, e7200@3,17GHz + AC Freezer 7 Pro, Gainward 4850 + AC Accelero Twin Turbo, A-Data 4GB DDR2 VEE 800MHz cl4, Samsung 640GB Spinpoint F1, Asus 2014-L1T. Enermax Liberty 400W, NZXT Alpha, Samsung 226BW, Razer DeathAdder, Windows Vista Ultimate SP1 x64
„Najľahšie je poradiť druhému, najťažšie je poradiť sebe." Táles
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Podfu(c)k alebo ako obísť platenie v internetovej kaviarni

Registrovaný: 09.09.07
Prihlásený: 07.11.16
Príspevky: 3114
Témy: 233
Bydlisko: Nové Zámky
Príspevok NapísalOffline : 30.08.2008 13:58

POM4R4NC píše:
nevidim dovod, preco by to neslo

to nemaju nejak zabezpecene?? takze vlastne fakt mozem doniest notebook..

ci si vsimnu moj notebook alebo KDE rozhranie Slaxu, neni to jedno? :roll:







_________________
"It took a lot of work, but this latest Linux patch enables support for machines with 4096 CPUs, up from the old limit of 1024." "Do you have support for smooth full-screen flash video yet?" "No, but who uses that?"
- ak dlho neodpisujem do témy, zabudol som na ňu, takže ma upozornite SS, ak chcete moju odpoveď
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Podfu(c)k alebo ako obísť platenie v internetovej kaviarni

Registrovaný: 06.03.08
Prihlásený: 01.10.12
Príspevky: 1732
Témy: 15
Bydlisko: triminka@sp...
Príspevok NapísalOffline : 30.08.2008 13:59

precitaj si co som pisal ja ako je to mozne osefovat ;)







_________________
Redeem the game of law! Despair the Billy, here are the morals! Come, relentless eraser rain, relentless eraser rain...
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 27.06.08
Prihlásený: 31.08.08
Príspevky: 6
Témy: 2
Príspevok Napísal autor témyOffline : 30.08.2008 14:33

Blackshadow píše:
to nemaju nejak zabezpecene?? takze vlastne fakt mozem doniest notebook..

ci si vsimnu moj notebook alebo KDE rozhranie Slaxu, neni to jedno? :roll:


Ako normálne má dnes každý notebook, že. :)


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Podfu(c)k alebo ako obísť platenie v internetovej kaviarni

Registrovaný: 09.09.07
Prihlásený: 07.11.16
Príspevky: 3114
Témy: 233
Bydlisko: Nové Zámky
Príspevok NapísalOffline : 30.08.2008 14:40

pomaly jo :D heh...
ked sa tak zamyslam, ja som nikdy v kaviarni nebol :O







_________________
"It took a lot of work, but this latest Linux patch enables support for machines with 4096 CPUs, up from the old limit of 1024." "Do you have support for smooth full-screen flash video yet?" "No, but who uses that?"
- ak dlho neodpisujem do témy, zabudol som na ňu, takže ma upozornite SS, ak chcete moju odpoveď
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Podfu(c)k alebo ako obísť platenie v internetovej kaviarni

Registrovaný: 06.03.08
Prihlásený: 01.10.12
Príspevky: 1732
Témy: 15
Bydlisko: triminka@sp...
Príspevok NapísalOffline : 30.08.2008 14:48

BS: neser s nb :D citim sa menejcenny :P

a to mi chces tvrdit ze si nebol ani na ziadnej lanparty? o_O







_________________
Redeem the game of law! Despair the Billy, here are the morals! Come, relentless eraser rain, relentless eraser rain...
Odpovedať na tému [ Príspevkov: 19 ] 


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Ako obíst firewall

v Sieťové a internetové programy

4

1420

23.11.2007 0:05

yaJohny Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Ako obist torrenty?

v Sieťové a internetové programy

7

681

11.10.2013 13:41

XOLOO Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. ako obist firewall?

v Bezpečnosť a firewally

4

1704

25.10.2007 22:35

fuco Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. ako obísť refferal block ?

v PHP, ASP

4

1553

19.01.2010 18:53

rooobertek Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. ako obist uzivatelsky ucet - heslo

v Operačné systémy Microsoft

8

1738

06.03.2009 15:39

teac77 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Ako obist unique url key?

v Technológia .NET

2

1443

19.01.2009 15:57

m1r3c Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. ako obísť monitorovanie prehliadaných stránok zamestnávateľo

v Služby a webstránky

6

644

07.08.2013 12:37

homersk Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Moznost ako obist prihlasovacie heslo uzivatela Windows XP

v Operačné systémy Microsoft

2

1568

22.05.2007 16:54

fero182 Zobrazenie posledných príspevkov

Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie. Ako obísť program ktorý blokuje "web" stránku

v Ostatné programy

9

1729

30.03.2011 23:47

ac.milan Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Ako obist blokovanie istych "hesiel"?

v Krčma

4

626

07.09.2011 22:36

shiro Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. C# alebo C++ , ktore knizky na ucenie?

v Assembler, C, C++, Pascal, Java

20

1790

12.02.2011 0:12

The Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. C# alebo C++ appka/program na výpočty

v Assembler, C, C++, Pascal, Java

1

380

20.03.2015 22:36

walther Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Čína nepovolí vznik ďalších internetových kaviarní

v Novinky

5

403

07.06.2007 11:29

fuco Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Hľadáme C/C++ alebo JAVA programátorov

v Ponuka práce

0

1498

23.10.2006 21:30

tomko Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. C - Ako prekompilovať .c súbor do .exe?

v Assembler, C, C++, Pascal, Java

7

555

02.11.2012 18:47

MasterMatoSK Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Ako nastavit grafikuv AMD catalyst c.c.

v ATI/AMD grafické karty

17

1482

26.12.2013 11:38

walther Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra