Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 30 ] 
AutorSpráva
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Byt (mesto) vs dom (okolie)

Registrovaný: 02.07.06
Prihlásený: 28.03.24
Príspevky: 14180
Témy: 312
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 01.03.2021 12:30

Ahojte,

zakladam tuto temu, lebo by mohla mna a verim, ze aj inym pomoct vyriesit jednu dilemu. Aktualne byvam v BA, ale buduci rok zvazujem nove byvanie. Povodne som nad domom vobec nepremyslal, aktualne som navyse sam a docahdzka do BA nie je 2x vyhra, ale nejake nove skusenosti plus Covid niektore veci zmenili, rozsirili moznosti a podobne.

Sucasna situacia je taka, ze aj v sucasnej praci by som si vedel zariadit 2-3x (niekedy aj cely tyzden, proste to mam flexibilnejsie) HO a tym padom by pre mna dochadzka tak komplikovana nebola. Okrem toho sucasne ceny bytov su dost desive a v kontraste k tomu je tu moznost kupit za podobne peniaze dom, alebo nejaku bytovu jednotku v radovej zastavbe s pozemkom a 1-2 parkovacimi miestami.

Vyhody vidim v prostredi, kedze som v meste ani v byte nevyrastal a tiez v priestore ci uz interieri, alebo v exterieri. Nevyhoda su potom dostupnost do mesta, ale ak som pisal vyssie, az tak dramaticke to byt nemusi a podobne nocny zivot, co ale v mojom pripade az tak zasadne obmedzenie nie je.

Okrem toho, dnes vidim viac mladych ludi (vacsinou ale rodin) stahovat sa z bytu do domu a tak si hovorim, preco to neurobit hned. Mne konkretne padol do oka Miloslavov, pretoze sa tam uz par znamych prestahovalo a pochvaluju si to aj ked ludia casto prekypyuju nadsenim, aspon navonok.

Preto ma zaujima, ci ste riesili podobnu dilemu, alebo ci ste nad tym aspon premyslali, aky bol vysledok a tak podobne.
Riesil som to aj inde, ale zbieram nazory :-)







_________________
PODPIS BOL UPRAVENÝ / ZMAZANÝ Z DÔVODU PORUŠOVANIA PRAVIDIEL FÓRA!
Online

Užívateľ
Užívateľ
Byt (mesto) vs dom (okolie)

Registrovaný: 12.02.10
Prihlásený: 28.03.24
Príspevky: 13955
Témy: 745
Bydlisko: Žilina - Li...
Príspevok NapísalOnline : 01.03.2021 12:52

Za mňa ak premýšľaš nad rodinou v budúcnosti jednoznačne dom.







_________________
MB: ASUS TUF GAMING B550M-PLUS ; CPU: AMD Ryzen 5600X + Noctua D15; RAM: 16GB GSkill DDR4 3000Mhz; GPU: Inno3D GeForce RTX 3060 Ti Twin X2 OC; SSD: WD Black SN750 1TB ; PSU: Corsair RM650x;
LCD: Samsung G5 34" UW; MOUSE: Logitech G305 + Razer Goliathus; KEYBOARD: SPC Gear GK550; Repro: Edifier R1280T; OS: Windows 10
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 19.12.08
Prihlásený: 28.03.24
Príspevky: 18723
Témy: 181
Bydlisko: Slovenský G...
Príspevok NapísalOffline : 01.03.2021 13:01

Ja som vyrastal v meste, býval 2 roky v BA a teraz sa cítim najlepšie keď som na dedine. Síce stále v byte ale ďalší krok už bude istotne dom, ten vlastný priestor je na nezaplatenie. Avšak je to vždy individuálne, niekto nedá dopustiť na historický byt v centre mesta a iné nechce. Ja som nočný život, bary, diskotéky nikdy nevyhľadával, skôr prírodu, aktívny oddych a tým smerom chcem viezť aj svoje deti, preto za mňa jednoznačne dom a dedina, samozrejme s potrebnou občianskou vybavenosťou. Mať možnosť Home Office 2-3x do týždňa tak cestovanie absolútne neriešim, toľko človek vydrží







_________________
ASUS PRIME B550M-A, AMD Ryzen 5 5600, SilentiumPC Fera 3, 2x8GB DDR4 G.SKILL 2x8 GB KIT DDR4 3200 MHz CL16 Trident Z RGB, ASUS Dual RX 6650 XT, Fractal Define Mini C TG, Samsung EVO 970 1TB NVMe, Logitech G305, Logitech K360, iPhone 12 Mini
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Byt (mesto) vs dom (okolie)

Registrovaný: 02.07.06
Prihlásený: 28.03.24
Príspevky: 14180
Témy: 312
Bydlisko: Bratislava
Príspevok Napísal autor témyOffline : 01.03.2021 13:05

Vdaka :)
Urcite ano, ale neviem ci chcem aby to teraz bolo relevantne. Ide hlavne o to, ze do uvahy aktualne prichadza nejaka radovka, alebo nejaky 4-izbovy bungalov, co beriem ako velmi komfortne byvanie pre dvoch ludi, v pohode byvanie pre troch ludi, ale ak by doslo na to, ze budem riesit rodinu, pravdepodobne by sme spolocne hladali nieco este vacsie aj s vacsim pozemkom (ten teraz az tak neriesim).

Ide tu skor o to, ze dom je komfortnejsi nez byt. Clovek ma trochu viac sukromia, okolie je pokojnejsie. Je tam viac priestoru ktory mozno nie je nevyhnutny, ale komfortu prispieva (nemam budget na 4izbovy byt v BA a aj slusnejsi 3izbak by mohol byt problem). Plus su tam veci ako nejaky mensi pozemok a terasa. Skratka lepsie byvanie. V pripade bytu v BA ma ale clovek lepsiu dostupnost v podstate vsade, ale pre mna by bola obmedzujuca len dostupnost do prace a to by som riesil ciastocnym HO, preto sa priklanam viac k domu. Nejaky bohaty nocny zivot nemam a urcite nepotrebujem supermarket pod bytom.
Skor ma zaujima, ci niekto robil podobne rozhodnutie a casom tam nasiel nejaky zadrhel, nieco co som prehliadol a nieco kvoli comu sa vratil/chcel vratit do bytu.







_________________
PODPIS BOL UPRAVENÝ / ZMAZANÝ Z DÔVODU PORUŠOVANIA PRAVIDIEL FÓRA!
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 19.12.08
Prihlásený: 28.03.24
Príspevky: 18723
Témy: 181
Bydlisko: Slovenský G...
Príspevok NapísalOffline : 01.03.2021 13:55

Ja to vždy beriem tak, že nič nie je konečné, akúkoľvek nehnuteľnosť kúpiš a zainvestuješ do nej, kedykoľvek v podstate môžeš ísť inde a neprerobíš (po 5 rokoch teda), prídeš iba o čas a nervy :) 4 izbový bungalov je bez problémov pre 4 člennú rodinu, každé dieťa má vlastnú izbu alebo jednu spoločnú a druhá pracovňa. Zas ale ani investícia do bytu v BA nie je zlá vec, každopádne za cenu 2 izbáku máš 25km od BA 5 izbový dom čo mi príde neskutočný extrém. Rástli ceny aj tu na dedinách v okolí ale nie tak ako v BA na meter štvorcový







_________________
ASUS PRIME B550M-A, AMD Ryzen 5 5600, SilentiumPC Fera 3, 2x8GB DDR4 G.SKILL 2x8 GB KIT DDR4 3200 MHz CL16 Trident Z RGB, ASUS Dual RX 6650 XT, Fractal Define Mini C TG, Samsung EVO 970 1TB NVMe, Logitech G305, Logitech K360, iPhone 12 Mini
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Byt (mesto) vs dom (okolie)

Registrovaný: 02.07.06
Prihlásený: 28.03.24
Príspevky: 14180
Témy: 312
Bydlisko: Bratislava
Príspevok Napísal autor témyOffline : 01.03.2021 14:01

No jeden z dovodov je, ze chcem samostatnu pracovnu. To je dovod preco odmietam 2izbovy byt a preco by mi taky bungalov pre 4-clennu rodinu neprisiel idealny :) Ale to by som riesil az by to bolo aktualne. Momentalne riesim 1-clennu rodinu a pre nu su 4 izby dostatocne :)

Inak zvykol som si, z eludia tu maju vacsi prehlad nez ja. Mate nejake skusenosti s lokalitami Miloslavov/Hviezdoslavov ? Tam sa aktualne pozeram primarne s tym, ze som chce do Miloslavova (par znamych sa tam prestahovalo). Hviezdoslavov je hned vedla a pride mi, ze su tam lepsie ceny a samostatny dom je tiez realnejsi. V Miloslavove by som asi musel ist do radovky, co mi vlastne az tak nevadi, ale mam "strach" z hluku od susedov.

Byt v BA je urcite skvela investicia, ale teraz to mozno trochu kratkozrako beriem skor ako nehnutelnost pre cloveka, ktory chce nejako byvat. A tie ceny bytov v BA su fakt brutalne.







_________________
PODPIS BOL UPRAVENÝ / ZMAZANÝ Z DÔVODU PORUŠOVANIA PRAVIDIEL FÓRA!
Offline

Prevádzkovateľ fóra
Prevádzkovateľ fóra
Byt (mesto) vs dom (okolie)

Registrovaný: 01.05.05
Príspevky: 13343
Témy: 1494
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 01.03.2021 14:37

Tak byty, resp. celkovo nehnutelnosti v BA pojdu vzdy len hore, miesto sa zmensuje kde sa da stavat nieco nove, cize cena bytov v BA urcite neklesne, nad tym netreba ani premyslat, ze co ak niekedy, ani nejake c19 s cenou nezahybalo, tak max ceny prenajmov klesli o par % ale tak vieme preco, vacsina CP sla domov, kedze roboty je menej, tak je to asi moc drahe a majitelia tych bytov chcu aspon nieco, tak nic ine nezostava len ist s cenou dole. Ja zijem odmalicka v byte a popravde pri mojej praci by som siel smykom do domu. Neotravuju ta ziadny susedia, nepocujes ziadne prerabky bytov ci ozrate decka co chodia po meste, ci nejakej mestskej casti tebe pod oknom. Otratovat ta bude max jeden sused z jednej strany alebo z druhej ak bude grilovat a ak budes s nim zadobre tak ani to ta nebude otravovat, lebo budes sediet tiez tam a popijat a tlacit do hlavy. Na druhu stranu v byte ti mesacne odide sipo a ostatne kraviny a nestaras sa. Nejde vytah? dojde firma, nejde svetlo? dojde firma a ty neriesis prakticky nic. Pri dome ak nechces platit za kazdu blbost niekoho kto to pride spravit, tak je dobre zacat studovat "Urob si sam" :lol: takze pri dome budes musiet sem tam aj do cohosi zakopnut a nemas na ucte zbytocne peniaze aby si mohol kvoli kazdej nezmyselnosti niekoho volal, lebo mas lave ruky trebars.

Dalsia vec je cena, za 150 tisic kupis 3izb dom v Miloslavove, novostavba, standard. Za 150 tisic kupis v Bratislave 40 rocnu polorozpadnutu 2-3 izb budku do ktorej este musis nasypat par korun aby si tam mohol plnohodnotne byvat a aj to asi niekde ako je Vrakuna predpokladam. Co som naposledy videl byt nedaleko mna tak bol za 159 tisic trojizbak, povodny stav. 4izb idu okolo tych 180 po rekonstrukcii (ale zas nevies aka ta rekonstrukcia bola, majitel ti nabulika ze vsetko super a po dvoch rokoch budes musiet vsetko menit :-D) Ak to tebe, priatelke, zene nevadi byvat daleko od mesta tak nemas co riesit, no ak by mal aj ked len jeden z vas dochadzat kazdy den do Bratislavy, tak by som do toho nesiel, lebo: ak si zoberies ze v tom lepsom pripade by trvalo dochadzanie do prace 1 hodinu, cize 2 hodiny denne tam a spat (to je asi ta najmokrejsia predstava v sne, ale dajme tomu ze by to boli teda len dve hodiny). Pocet pracovnych dni v roku 2021 je 251 ako pozeram, to je 502hodin len sedenia v aute, mhd, vlaku, buse alebo inom premiestnovadle, co je 21 dni za rok. Za 10 rokov to je 210 dni co clovek len prejazdi blbym premiesnovanim z domu do prace a s5 a to je ten najmokrejsi sen, podla mna v spicke trva cesta z BA do Miloslavova urcite dlhsie, ako rano tak aj vecer. Takze je otazne ci clovek rad cestuje alebo ani nie, takto by som sa na to pozeral urcite. Podla mna tie cisla budu prinajlepsom 2x take...moj nazor aspon na dochadzanie zo satelitov v okoli Bratislavy







_________________
Streacom DA2 | SilverStone Titanium SX800-LTI 800W | ASRock X299E-ITX/ac | Intel Core i9-9980XE & be quiet! Dark Rock TF | Kingston HyperX Impact 64 GB DDR4 2666 MHz | NVIDIA Titan RTX 24 GB | Intel SSD Optane 905P 480 GB NVMe U.2 & Intel SSD 750 1,2 TB NVMe U.2 & Intel SSD 660p 2 TB NVMe M.2 & Seagate BackUp Plus Portable 56 TB USB | 55" 4K OLED Dell Alienware AW5520QF & 24" LCD EIZO FlexScan EV2451 | Ergotron LX Wall Mount Keyboard Arm | Logitech Craft | Logitech G603 | Logitech F710 | Harman Kardon Sabre SB 35 & Sennheiser RS 175 | Microsoft Windows 7 Ultimate | APC Back-UPS ES 700 | Lenovo ThinkPad X250 | iPhone X 256 GB & Pitaka Aramid | SilverStone ML05B Milo | Corsair SF600 SFX 600W | ASRock X99E-ITX/ac | Intel Xeon E5-2683 v4 & NOCTUA NH-L12S | Kingston HyperX Savage 32 GB DDR4 2400 MHz | NVIDIA GeForce GT 710 1 GB | Intel SSD Optane Memory 32 GB NVMe M.2 & Intel SSD 730 240 GB SATA | Ubuntu Server
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Byt (mesto) vs dom (okolie)

Registrovaný: 02.07.06
Prihlásený: 28.03.24
Príspevky: 14180
Témy: 312
Bydlisko: Bratislava
Príspevok Napísal autor témyOffline : 01.03.2021 14:44

Tie domace prace, to je pravda, ale zase.
1) Nieco asi musis riesit aj v tom byte (vid tvoj posledny nakup :-D ), aj ked je toho samozrejme menej.
2) na prace okolo domu som uprimne lavy a nikdy som sa do toho nehrnul, ale zaroven tak nejak pocitujem nejake nutkanie to zmenit, takze to beriem trochu ako vyzvu. Myslim, ze to nie je zalezitost denneho poriadku, takze toto beriem, ze by to nemal byt problem.

Co sa tyka tej dalsej osoby, to je v podstate najvacsi problem a asi hlavny dovod mojej dilemy. Ja osobne by som asi zvladol aj tu dochadzku. Vacsinu casu (mokry sen) by som asi riesil kombinaciou vlaku a nejakej e-kolobezky co nie je tak zle a hlavne cas vo vlaku (pokial nie su natrieskane) sa da celkom rozumne vyzuit. Okrem toho, moj denny rezim je malinko odlisny a v case ked si normalny clovek "privstava" (napr o siestej rano), ja uz mam dobehane, alebo odcitane a som hore skoro dve hodiny. Takze ja viem dochadzat v casoch ked su cesty cca prazdne. Ale to som ja. Na druhej strane, mam pocit, ze postupne sa viac mladych parov stahuje prave do okolia BA a beru to ako kompromis ktory ide akceptovat. Samozrejme, toto je asi strasne individualne.







_________________
PODPIS BOL UPRAVENÝ / ZMAZANÝ Z DÔVODU PORUŠOVANIA PRAVIDIEL FÓRA!
Offline

Prevádzkovateľ fóra
Prevádzkovateľ fóra
Byt (mesto) vs dom (okolie)

Registrovaný: 01.05.05
Príspevky: 13343
Témy: 1494
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 01.03.2021 15:05

1) nemusis, vela ludi si najde na to ludi co to spravia, lebo za a) urob si sam im vobec nic nehovori a za b) nechcu sa s tym kaslat lebo to nevedia a radsej niekomu zaplatia, nebudu to robit kazdy den ako prace okolo domu (samozrejme tam nie su kazdy den, ale proste tam prace su, praskne ti dlazba vonku, alebo zauraduje krtko, alebo ja neviem co dalsie moze byt, nezijem v dome takze neviem ake vsetky prace to obnasa, len viem ze sa tam ludia nenudia pokial to chcu mat stale udrziavane vsetko, videl som to na brmbovi)
2) prace okolo domu ta neminu, pokial teda nemas na to zbytocne prachy a nebude ti ich luto (mam znameho co max pokosi, na zbytok si vola ludi aby mu dali doporiadku zahradu ci cokolvek ine)

co sa casu dochadzania tyka a toho mojho jednoducheho vypoctu, tak jasne ze ide o komporomis ci to clovek vie prijat alebo nie, ja osobne to prijat neviem, radsej tych 200 dni za 10 rokov prespim ako by som to mal minat na to dochadzanie a nervovanie sa ze opat zapcha alebo havaria alebo cosi ine...cize je to kazdeho osobna vec ako to akceptuje, dom v BA je total nerealne pre 99% ludi, tak mozno na okraji Bratislavy sa da nieco kupit za krestanske peniaze, ale opat, to bude skoro take iste ako dochadzanie zo satelitu hlavne ak budes mat pracu na druhej strane BA :) ja som to len tak podotkol, lebo som tiez premyslal s frajerkou, ze ist do domu, resp. jej to tak trochu sprtalo v hlave, som jej dal tento velmi zjednoduseny vypocet a hned zmenila nazor, ze staci nam aj byt :lol:







_________________
Streacom DA2 | SilverStone Titanium SX800-LTI 800W | ASRock X299E-ITX/ac | Intel Core i9-9980XE & be quiet! Dark Rock TF | Kingston HyperX Impact 64 GB DDR4 2666 MHz | NVIDIA Titan RTX 24 GB | Intel SSD Optane 905P 480 GB NVMe U.2 & Intel SSD 750 1,2 TB NVMe U.2 & Intel SSD 660p 2 TB NVMe M.2 & Seagate BackUp Plus Portable 56 TB USB | 55" 4K OLED Dell Alienware AW5520QF & 24" LCD EIZO FlexScan EV2451 | Ergotron LX Wall Mount Keyboard Arm | Logitech Craft | Logitech G603 | Logitech F710 | Harman Kardon Sabre SB 35 & Sennheiser RS 175 | Microsoft Windows 7 Ultimate | APC Back-UPS ES 700 | Lenovo ThinkPad X250 | iPhone X 256 GB & Pitaka Aramid | SilverStone ML05B Milo | Corsair SF600 SFX 600W | ASRock X99E-ITX/ac | Intel Xeon E5-2683 v4 & NOCTUA NH-L12S | Kingston HyperX Savage 32 GB DDR4 2400 MHz | NVIDIA GeForce GT 710 1 GB | Intel SSD Optane Memory 32 GB NVMe M.2 & Intel SSD 730 240 GB SATA | Ubuntu Server
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Byt (mesto) vs dom (okolie)

Registrovaný: 02.07.06
Prihlásený: 28.03.24
Príspevky: 14180
Témy: 312
Bydlisko: Bratislava
Príspevok Napísal autor témyOffline : 01.03.2021 15:20

1) Dobre, ale toto je stale platne aj pre dom. Aj tu si mozem najst ludi ktori urobia veci za Teba. Rozdiel vidim len v tom, ze situacii ktore bude treba riesit je pri dome viac, uz len kvoli tomu pozemku.
2) Je pravda, ze ja si to v duchu tiez dost zjednodusujem hlavne na kosenie a mozne nejake strihanie ziveho plota, pripadne blbosti ako obcas pozametat. Ale stale si nemyslim, ze su to veci na dennom poriadku. V rodinnom dome vyrastal a moji rodicia su ludia z dediny, ktori k tomuto maju vztah a je sice pravda, ze bolo obdobie ked hodne usilia venovali prave zveladovaniu okolo domu, ale teraz je to plus minus ok. Obcas samozrejme nieco treba, ale zda sa to byt unosne. S tym, ze o pozemku velkosti toho nasho mozem ja len snivat :)

To dochadzanie ako som pisal z roznych dovodov nevnimam ako problem (subjektivne). Ten hlavny je, ze praca mi dovoluje byt vacsinu casu doma a do prace by som dochadzal skor v dni ked by som mal v BA aj nejaku inu aktivitu. Ale kedze to v blizkej buducnosti nemusi byt len o mne, celkom ma zaujimalo ako to vnimaju ostatni. Tiez si myslim, ze travit dochadzkou 2h denne nie je ani moc produktivne, ani moc zabavne. Ale mnoho ludi to znasa fajn. Tiez poznam ludi ktori dochadzaju podobne dlho a byvaju v BA :-D .

Kedysi ked som do BA prisiel, resp v mojej prvej praci, byval som v PK a dochadzal som do prace denne. Tusim to bolo sidlisko Sever , asi 20 minut na stanicu, cca 20min smradlavym rychlikom do BA (Vtacnik ?) a zo stanice peso do prace, zo bolo vtedy asi 5m. Odvtedy som mal kazdu pracu asi na pol hodinu chodze (dochadzam peso). Cize dochadzka z Hviezdoslavova/Miloslavova by bola cca 2x tak dlha, neviem popravde kolko to tomu vlaku trva. Plus teda sa vytraca ista flexibilita, kedze sa clovek musi prisposobit vlaku. Ale aj tak je to asi o nieco rychlejsie a istejsie, nez ist autom.







_________________
PODPIS BOL UPRAVENÝ / ZMAZANÝ Z DÔVODU PORUŠOVANIA PRAVIDIEL FÓRA!
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 19.12.08
Prihlásený: 28.03.24
Príspevky: 18723
Témy: 181
Bydlisko: Slovenský G...
Príspevok NapísalOffline : 01.03.2021 15:34

Dnes dochádzam z Grobu cca k Figaru v špičke mimo covid asi 45 min a domov 25 min, počas covidu je to 20 a 20min, kebyže bývam v Dúbravke tak to trvá dlhšie. MHD to samozrejme trvá 3x dlhšie, samozrejme auto je nevyhnutnosť pri bývaní mimo BA, keďže medzimestská doprava je vyriešená ako je vyriešená, niekde funguje ako tak, niekde nefunguje absolútne. Ono sa hovorí že bývanie nemáš vyberať podľa miesta svojej práce, avšak v BA je to obrovský rozdiel vzhľadom na jej rozľahlosť a nefungujúcu dopravu







_________________
ASUS PRIME B550M-A, AMD Ryzen 5 5600, SilentiumPC Fera 3, 2x8GB DDR4 G.SKILL 2x8 GB KIT DDR4 3200 MHz CL16 Trident Z RGB, ASUS Dual RX 6650 XT, Fractal Define Mini C TG, Samsung EVO 970 1TB NVMe, Logitech G305, Logitech K360, iPhone 12 Mini
Online

Užívateľ
Užívateľ
Byt (mesto) vs dom (okolie)

Registrovaný: 12.02.10
Prihlásený: 28.03.24
Príspevky: 13955
Témy: 745
Bydlisko: Žilina - Li...
Príspevok NapísalOnline : 01.03.2021 15:37

Obe majú svoje výhody nevýhody. Na dome si na akýkoľvek problém sám, na byte nič neriešiš. Je to o pohodlnosti vs súkromí.







_________________
MB: ASUS TUF GAMING B550M-PLUS ; CPU: AMD Ryzen 5600X + Noctua D15; RAM: 16GB GSkill DDR4 3000Mhz; GPU: Inno3D GeForce RTX 3060 Ti Twin X2 OC; SSD: WD Black SN750 1TB ; PSU: Corsair RM650x;
LCD: Samsung G5 34" UW; MOUSE: Logitech G305 + Razer Goliathus; KEYBOARD: SPC Gear GK550; Repro: Edifier R1280T; OS: Windows 10
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Byt (mesto) vs dom (okolie)

Registrovaný: 02.07.06
Prihlásený: 28.03.24
Príspevky: 14180
Témy: 312
Bydlisko: Bratislava
Príspevok Napísal autor témyOffline : 01.03.2021 16:14

Cirky píše:
Dnes dochádzam z Grobu cca k Figaru v špičke mimo covid asi 45 min a domov 25 min, počas covidu je to 20 a 20min, kebyže bývam v Dúbravke tak to trvá dlhšie. MHD to samozrejme trvá 3x dlhšie, samozrejme auto je nevyhnutnosť pri bývaní mimo BA, keďže medzimestská doprava je vyriešená ako je vyriešená, niekde funguje ako tak, niekde nefunguje absolútne. Ono sa hovorí že bývanie nemáš vyberať podľa miesta svojej práce, avšak v BA je to obrovský rozdiel vzhľadom na jej rozľahlosť a nefungujúcu dopravu


Tak samozrejme netreba stavat na tom, ze tam kde pracujem budem pracovat aj o 5 rokov. Cize urcite nie je top napad riadit sa tym kde pracujem. Ale kedze pracujem ako SW developer tak verim, ze moznost pracovat aspon 2 dni v tyzdni z domu mi ostane.
Co sa toho auta tyka, to sice problem nie je, ale pocital som s tym, ze by som ho nevyuzival pravidelne. Aktualne mam pracu asi 15 minut peso od Hlavnej stanice, takze myslienka dochadzat vlakom mi prisla atraktivnejsia, aj ked zatial netusim v akom stave tie spojenia vlastne su. Je to hlavne "istota", ze clovek neostane trcat v zapche, alebo nieco podobne.

kllr007: Tak zase ked mi to v noci prestane splachovat, asi tiez nebudem volat servis :lol: Proste nejake veci si imho clovek riesi vo vlastnej rezii. Resp teda ja mozem zodpovedne prehlasit, ze pokial ide o domace prace, mam obe ruky lave, ale taketo drobne veci, opravy a vymeny som si v byte riesil aj doteraz. A kym sa to objavovalo raz za par mesiacov, mal som z toho vlastne radost :-) Ale chapem, v dome je toho viac, s tym pocitam.







_________________
PODPIS BOL UPRAVENÝ / ZMAZANÝ Z DÔVODU PORUŠOVANIA PRAVIDIEL FÓRA!
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Byt (mesto) vs dom (okolie)

Registrovaný: 09.11.14
Prihlásený: 29.03.24
Príspevky: 331
Témy: 46
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 01.03.2021 16:34

Ja osobne opúšťam BA (Dubrávku) len kvôli cene bytov, budem sa sťahovať do Kalinkova (Dom), síce radšej by som ostal v meste: keďže mám rád podniky (shisha bary) atd ale je to tu dosť drahé a to nieje ešte centrum. Ohľadom Miloslavova záleži kde tam, lebo väčšina domov tam je postavená tak, že vidíš susedovi do dvora, alebo máte vchody hneď vedľa seba. Ale vravím záleži kde, tiež som tam pozeral pár domov, ale nezaujalo ma to tam, v Kalinkove mám kúsok jazero, ako taký les a tiež cestičku po ktorej sa dá ísť na bicykli až do BA , myslím že väčšina ľudí čo opúšťa BA to robí hlavne kvôli tomu, že za to čo kúpia 3-4 izbový byt tak tam majú väčší rodinný dom a záhradu.







_________________
Apple iPhone 13 Pro 256GB
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Byt (mesto) vs dom (okolie)

Registrovaný: 02.07.06
Prihlásený: 28.03.24
Príspevky: 14180
Témy: 312
Bydlisko: Bratislava
Príspevok Napísal autor témyOffline : 01.03.2021 18:02

Ako to, ze vidim susedovi do dvora je pravda, ale neviem ako toto riesit. Je to bezne aj tu na dedine, akurat sa clovek na takom velkom pozemku citi viac izolovany nez na pozemku ktory ma 450m.
Ja som napriklad pozeral nieco taketo, co by sa v standarde voslo do rozpoctu, pozemok je pre mna akceptovatelne velky, zastavana plocha tiez.

https://www.nehnutelnosti.sk/3922541/ponukama-vam-na-predaj-samostatne-stojaci-rodinny-dom-v-projekte-novy-hviezdoslavov/

Je to trochu intimnejsie, ale tiez sa to asi da izolovat. Nevadili by mi ani vchody blizko seba, no co by mi vadilo ak by som pocul susedov este aj vo vnutri. To je asi jediny dovod preco sa snazim vyhnut radovke.

Inak ano, tiez bola pre mna cena jednou z motivacii, ale snazim sa v tom najst viac vyhod, inak by som s tym asi dlhodobo spokojny nebol :)







_________________
PODPIS BOL UPRAVENÝ / ZMAZANÝ Z DÔVODU PORUŠOVANIA PRAVIDIEL FÓRA!
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Byt (mesto) vs dom (okolie)

Registrovaný: 09.11.14
Prihlásený: 29.03.24
Príspevky: 331
Témy: 46
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 01.03.2021 19:44

Tiež neviem ako tráviš voľný čas či nevyhľadávas nejaké aktivity ak by si nechcel byt doma no zároveň nechceš nikam cestovať, napríklad kvôli tomu som chcel ja to jazera a možnosť splavovať







_________________
Apple iPhone 13 Pro 256GB
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Byt (mesto) vs dom (okolie)

Registrovaný: 23.03.09
Príspevky: 3043
Témy: 49
Bydlisko: Trnava
Príspevok NapísalOffline : 01.03.2021 20:36

K lokalitam sa vyjadrit nemozem... Vyrastal som v dome..avsak poslednych 6 rokov som v byte... Za mna osobne volim jednoznacne dom, bez ohladu na to kolko prace tam je... Ak to bude novostavba, zas az tolko prace tam nebude, jedine v zahrade (bez ohladu na to ci je uzitkova alebo okrasna)... Avsak ten pocit sukromia a pohody, + moznost vyjst v lete na terasku a dat si tam na vzduchu chillout je na nezaplatenie. V zivote nikdy by som sa do bytu nevratil, nevidim v nom absolutne ziadnu pridanu hodnotu. A cim je clovek starsi, tym menej ho zaujima nejaky nocny zivot v meste a pesia dostupnost... Uplne ideal by bol dom s pozemkom v meste, ale to je cenovo ina galaxia...takze bud periferia alebo dedina...


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Byt (mesto) vs dom (okolie)

Registrovaný: 02.07.06
Prihlásený: 28.03.24
Príspevky: 14180
Témy: 312
Bydlisko: Bratislava
Príspevok Napísal autor témyOffline : 01.03.2021 21:16

Besspuci: Myslim, ze to nie je tak zle. Nemam nejaky bohaty nocny, alebo barovy zivot, maximalne obcas v piatok vecer (nepravidelne) vyjdem von. Ale mam znameho, ktory na tom bol podobne a po svadbe sa to z nejakeho dovodu zvrhlo, takze ma to mozno caka tiez :-) Inak aktivita bike, na to tam podmienky su a nejake cestovanie/fotografovanie. To su veci na ktore aj tak potrebujem auto a aj ked su niektore z BA trosku dostupnejsie, zasadny problem to nie je. Ak sa niekedy unormalni situacia, zvazujem, ze zacnem chodit na lezecku stenu, kde by sa pohodlnejsie dochadzalo z BA, ale skratka si to necham na dni ked pojdem do prace :-) A posilka a to je trochu problem, lebo aspon Hviezdoslavove zatial ziadna rozumna nie je. V Miloslavove ale nieco je, no to uz je skor zalezitost lokality. Dokonca som zvazoval, ze by sa na to dala vyuzit aj posledna miestnost, aspon kym nemam deti. V sucasnej situacii by to bola velka vyhra :)

Ominous: Ano, tiez mi to pride pokojnejsie a na byvanie proste vhodnejsie. Samozrejme, pokial ma clovek aktivity v meste a musi docahdzat do prace, tak to zivot skomplikuje, ale toto ma myslim ako tak pokryte. Samozrejme, vzdy sa to moze zmenit. Trochu ma desi ta praca. Z toho co pisete mam dojem, ze tento bod si trochu zjednodusujem ... :-)







_________________
PODPIS BOL UPRAVENÝ / ZMAZANÝ Z DÔVODU PORUŠOVANIA PRAVIDIEL FÓRA!
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 05.08.11
Prihlásený: 27.03.24
Príspevky: 1506
Témy: 61
Bydlisko: BA
Príspevok NapísalOffline : 02.03.2021 18:32

ja som rieisl tento isty problem, moje pre a proti:
- dom je fajn pre dovody ktore si vymenoval, velky problem je to ze v tychto satelitoch developer neriesi obciansku vybavenost, takze ano, je to ok ak ste bezdetni a homeoffisujete, ale ked pride dieta, tak zabijes denne min 2 hodiny v aute vozenim krpca do skolky/skoly/na kruzky. A samozrejme ziadne kino, ziadne teamove zurky (iba ze by drahy taxik domov). Toto je hlavny dovod preco je tolko domov v ponuke kde vidis na fotkach v zahrade hracky a pieskoviska .. vela mladych rodin sa vracia nas5 do mesta. mam dokonca priamo kolegynu, ktora si takto vydupala u manzela navrat do mesta lebo sama v Miloslalvove bez kamosiek/socialneho kontaktu s dietatom .. liezlo jej to seriozne na mozog.
Vseobecne ten spodny smer je najhorsi na dochadzanie, v niektorych dedinach vies vyuzit aspon vlak a z Bratislavskej vlakovej bajkom do roboty, takto to robi dost ludi.

Co sa konstrukcie domu tyka, ak je moznost, vylucit domy:
- s rovnou strechou (tie asfaltove pasy treba vediet polozit, dost novostavieb ma problem so zatekanim lebo su robene hr-hr;
- takisto niektore plechove strechy s vlnkovym vzorom, kde sa skrutky vrtaju do 'dna' vlnky, cize v prude stekajucej vody, kolko asi vydrzi gumove tesnenie pod skrutkou? na jednej streche mas takychto skrutiek 2000, (napr Ranila to mali takto, neviem ci este stale)
- strechy z asfaltoveho sindla ud nedavaju ani najsporoblivejsi developeri, ten nieje dobry ani na zastavky mhd..

ja som minuly tyzden podpisal rezervacnu zmluvu na dom v Malom Raji. Sice dvojdom, ale spolocna stena je nosna stena-izolacia-nosna stena, takze s hlukom by nemal byt problem. dostupnost-stavaju tam dve pripojky na dialnicu, posledna faza celeho projektu budu multifunkcne budovy v strede satelitu, cize coskoro pribudunu sluzby, v 2018tom dostali od grobu pozemky na skolu skolku s tym ze do 3 rokov musia rozbehnut vystavbu, tak dufam ze sa to moc neomeska, v susedstve chranene uzemie Sur, cize to nebude dookola zastavane a Svaty Jur a Karpaty su par km. akurat tento projekt uz konci .. teraz ma nastupit hamuliakovo a ten smer dole 500 domov, ale to uz sa odtial do mesta fakt nedostanes rano, jedine lodkou po dunaji...

Kazdopadne oplati sa sledovat dennodenne ponuky, lebo ludom zacinaju pre koronu dochdzat peniaze a semtam sa da najst dobra ponuka typu: potrebujem predat surne .. ale nespoliehal by som sa na to.


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Byt (mesto) vs dom (okolie)

Registrovaný: 02.07.06
Prihlásený: 28.03.24
Príspevky: 14180
Témy: 312
Bydlisko: Bratislava
Príspevok Napísal autor témyOffline : 02.03.2021 19:51

Vdaka.

No s tym prvym bodom je to zlozite. Aktualne nic z toho obmedzujuce nie je, ale v buducnosti sa to moze zmenit.A je otazne, ci mam na to brat ohlad, alebo zobrat co mi aktualne asi vyhovuje viac. Ja som totiz nad domom premyslal uz davnejsie, ale dost som hladel do buducnosti, ale ono to v podstate nie je tak obrovsky zavazok a clovek sa toho dokaze zbavit. Jediny problem je asi len ten, ze nehnutelnosti v BA uz asi vyhodnejsie nebudu a kupit nejaku priamo v meste bude stale tazsie.

Co sa konstrukcie tyka, tak v mojom vybere som podmienku so strechou asi uplne nesplnil. V kazdom pripade super tip, vdaka :)

Takze si sa nakoniec aj tak rozhodol pre dom ? Ja som sa povodne obzeral po Miloslavove, lebo tam mam dvoch znamych s rodinou a celkom si pochvaluju, ale ked mam tendenciu neverit prilisnemu nadseniu. Ale ako som pisal, riesil som tip aj na Hviezdoslavov ktory je kusok, ceny o nieco nizsie a dostupnost je udajne tiez skor lepsia. Vybavenost zase naopak slaba, mne osobne by chybala ta posilnovna, ale mam dojem, ze Hviezdoslavov je v "rozpuku". Ale tipy na dalsie lokality tiez ocenim :)







_________________
PODPIS BOL UPRAVENÝ / ZMAZANÝ Z DÔVODU PORUŠOVANIA PRAVIDIEL FÓRA!
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 09.03.2021 23:00

Ahoj Johhhny, ja ti odporucam urcite rozhodne dom. Ma to vela vyhod, mozes chovat zvierata, dopestujes si ovocie a zeleninu, mozes doma majstrovat.
Mozes si vykopat studňu, postavit garaz, alebo bunker. Moznostiam sa mece nekladu.

Ale z vlastnej skúsenosti viem ze susedia su aj ked byvas v dome obcas dost neprijemny. Vsetko im vadi, zavidia ti terenne auto, konicky, domacich milacikov.
Ale ako hovorievali starky, kym v dome mas dvoch susedov, v bytovke mas 30.


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Byt (mesto) vs dom (okolie)

Registrovaný: 02.07.06
Prihlásený: 28.03.24
Príspevky: 14180
Témy: 312
Bydlisko: Bratislava
Príspevok Napísal autor témyOffline : 10.03.2021 6:25

Vdaka za radu, ale k ziadnemu chovaniu ani pestovaniu urcite nedojde, takze z tychto moznosti asi profitovat nebudem :)







_________________
PODPIS BOL UPRAVENÝ / ZMAZANÝ Z DÔVODU PORUŠOVANIA PRAVIDIEL FÓRA!
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Byt (mesto) vs dom (okolie)

Registrovaný: 02.07.06
Prihlásený: 28.03.24
Príspevky: 14180
Témy: 312
Bydlisko: Bratislava
Príspevok Napísal autor témyOffline : 19.03.2021 10:55

No, takze "garaz" padla, pretoze par dni dozadu vyletela cena o 20 000eur a 190 000eur za dom v standarde je nieco, co si aktualne mozem dovolit len s odretymi usami. Resp potreboval by som zhruba dalsich 10 000 z vlastnych zdrojov, pripadne si pozicat od rodiny, co robit nechcem, pretoze v kombinacii s hypo by som to splacanie asi bolo sibenicne a najblizsie roky by som otacal kazde euro, co je pre mna momentalne vacsi kompromis, nez ina stavba.

Tak ma zaujima, ci mate nejake postrehy k alternativam, ak sa nahodou niekto nudi :) Viem, ze to za mna nikto nerozhodne, ale vsak to poznate ..

1) Rovnaky projekt, ale dvojdom, mezonet. Vyhodou je, ze je priestorovo o nieco vacsi a pozemok mi pride postaveny rozumnejsie. Nevyhoda je, ze je to radovka a spojeny je prave obyvackou, z coho mam trochu obavy, pretoze do "domu" nejdem aby som pocuval susedov. Ono by to asi malo byt izolovane dobre, ale neviem ci je mozne ziskat tu istotu :) A tiez sa mi uplne nepaci ako je riesena kuchyna, ale naopak obyvacka vyzera vyborne v zmysle priestoru.
https://www.nehnutelnosti.sk/3927798/moderny-mezonetovy-dom/

2) Dvojdom, klasicky. Tu mi ale to prepojenie vadi najmenej, pretoze je to spojene izbou ktoru v principe "nepotrebujem" a planujem ju vyuzit pravdepodobne najskor na cvicenie. Mozno posilnovacia klietka s lavickou, alebo take nieco. A teda kupelnou. Nevyhoda je akurat mensia plocha, len 94m, ale zase nema satnik a odkladaci priestor by mal byt v podkrovi, takze tam sa trochu miesta usetri. Inak to vyzera celkom utulne.
https://www.nehnutelnosti.sk/4271452/novostavba-4i-rd-centrum-hviezdoslavova-so-vsetkymi-sietami-blizko-regiojet/

Pozeral som este dvojdomy tu a je tam super cena, su dokonca 5 izbove, ale kuchyna s obyvackou mi pridu uz dost tesne, co sa mi nepaci:
https://kralovianky.sk/

A tu, ale ten dvojdom v hviezdoslavove mi pride lepsi:
https://www.nehnutelnosti.sk/4316595/novinka-projekt-borovice-uvadzacie-ceny/

Takze nejake postrehy ? :)







_________________
PODPIS BOL UPRAVENÝ / ZMAZANÝ Z DÔVODU PORUŠOVANIA PRAVIDIEL FÓRA!
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Byt (mesto) vs dom (okolie)

Registrovaný: 20.05.19
Príspevky: 839
Témy: 32
Bydlisko: Nitra
Príspevok NapísalOffline : 19.03.2021 11:31

ja som sa jednu dobu pohraval s myslienkov montovaneho kontajneroveho domu.
mozem ti hodit do spravy cenovu ponuku na 65m2 dom. Co vsetko obsahoval a ake vlastnosti by mal. S tym, ze tam vies kedykolvek prikupit moduly.
Moja prva otazka bola zivotnost a ci je to celorocne obyvatelne. Povedali, ze zivotnost netreba riesit. Vydrzi to kludne aj 100 rokov. Ale ta by ma pri tej cene za aku to predavaju ani netrapila. Stacilo by mi keby to pozilo 50 rokov. Aj tak ludia nevydrzia ani 10 rokov bez toho aby neprerabali nieco velke v dome...







_________________
Pathetic píše:
kohuta som nekupoval kvoli cernochom
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Byt (mesto) vs dom (okolie)

Registrovaný: 02.07.06
Prihlásený: 28.03.24
Príspevky: 14180
Témy: 312
Bydlisko: Bratislava
Príspevok Napísal autor témyOffline : 19.03.2021 11:52

Vdaka za ponuku, ale do tohto by som asi nesiel. Resp, prilis som to neriesil a tie montovane domy vyzerali schodne a mat pozemok, mozno sa tomu venujem intenzivnejsie, ale zatial mam pocit, ze kupit pozemok a nasledne stavat by asi nebolo schodnejsie. Zrejme by som musel pocitat s nizsou hypo atd.
Okrem toho, 65m2 je naozaj malo a nasledovali by dalsie investicie (neviem ako je to s tym rozsirovanim) a tie chcem skor minimalizovat.







_________________
PODPIS BOL UPRAVENÝ / ZMAZANÝ Z DÔVODU PORUŠOVANIA PRAVIDIEL FÓRA!
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Byt (mesto) vs dom (okolie)

Registrovaný: 20.05.19
Príspevky: 839
Témy: 32
Bydlisko: Nitra
Príspevok NapísalOffline : 19.03.2021 11:57

to som nepisal ako riesenie tvojej situacie. skor ako moznost o ktorej vela ludi nevie. 65m bolo pre moje potreby a nacenili to na 22k s dph. Okna, dvere, podlahy, kupelka, zasuvky atd,... keby chces 120€ tak spravia. Edstrex sa myslim vola firma. Ale je to tazke kupit takuto novostavbu hlavne s takym smiesnym pozemkom aj ked za tie peniaze vela moznosti nie je. Dobrohost a okolie si nepozeral?







_________________
Pathetic píše:
kohuta som nekupoval kvoli cernochom
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Byt (mesto) vs dom (okolie)

Registrovaný: 02.07.06
Prihlásený: 28.03.24
Príspevky: 14180
Témy: 312
Bydlisko: Bratislava
Príspevok Napísal autor témyOffline : 19.03.2021 12:03

Ok, toto si preklikam. Tie ceny naozaj nevyzeraju zle a spolu s pozemkom by to asi nestalo viac, takze ak to ide nejak rozumne financovat, mozem to zvazit. Ale potrebujem najskor pozbierat nejake skusenosti, lebo uplne hrnut sa do toho nechcem. Predza len je to barak, nie nova grafika.







_________________
PODPIS BOL UPRAVENÝ / ZMAZANÝ Z DÔVODU PORUŠOVANIA PRAVIDIEL FÓRA!
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 19.03.2021 18:21

Grafiky coskoro stoja viac jak domy, hovorili ludia... Ale kto chce a vie, zoženie grafiku aj teraz lacno.

Ale chcel som povedat, ze ku samorinu by som byvat nesiel. To uz je na madaroch.


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Byt (mesto) vs dom (okolie)

Registrovaný: 02.07.06
Prihlásený: 28.03.24
Príspevky: 14180
Témy: 312
Bydlisko: Bratislava
Príspevok Napísal autor témyOffline : 19.03.2021 20:23

To by som asi prezil, ale hlavne toto su vsetko novo stavby a novi ludia, takze v tom problem asi nebude.







_________________
PODPIS BOL UPRAVENÝ / ZMAZANÝ Z DÔVODU PORUŠOVANIA PRAVIDIEL FÓRA!
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Byt (mesto) vs dom (okolie)

Registrovaný: 02.07.06
Prihlásený: 28.03.24
Príspevky: 14180
Témy: 312
Bydlisko: Bratislava
Príspevok Napísal autor témyOffline : 28.03.2021 11:21

Vcera som bol na obhliadke toho bungalovu a mezonetu a vyzera to, ze by som si aj vybral. Akurat neviem ktory.

Na bungalove sa mi paci, ze je je to bungalov a je to trochu ... intimnejsie prostredie. Navyse uz oplotene. Tiez je to cenovo trochu vyhodnejsie. Nevyhoda je hlavne ta, ze je to mensie. Nehovorim, ze tesne, vyzeralo to pocitovo celkom fajn a pre 1-2 ludi uplne v pohode, ale mensie. Orientacia obyvacky je na severozapad, co teda nie je idealne, ale neviem, ci mam tomu prikladat az tak vyznamnu vahu.
https://www.nehnutelnosti.sk/4295055/rodinny-dom-v-tichej-rodinnej-zastavbe-v-centre-hviezdoslavova/

Mezonet je citelne vacsi, hlavne s obrovskou spalnou. Obzvlast priestranna je obyvacka (co je fajn) a spalen (co je zbytocne). V aktualnom stadiu je ale moznost zasiahnut do dispozicie, spalen zmensit, pristavit dalsiu kupelnu a podobne. Proste sa s tym da pohrat. Trochu neisty som si pozemkom, ktory sice vyzera ako rezanec (je pomerne uzky, ale zase dlhy), no z praktickeho hladiska asi najlepsi. Ak by som chcel v buducnosti bazen, tak tento je na to idealny. Zaroven som si ale neisty terasou, pretoze su nalepene na sebe a oddeluje ich len betonovy plot a mam trochu strach o akusticky komfort.
https://www.nehnutelnosti.sk/3927798/moderny-mezonetovy-dom/

V podstate mi pride, ze ten bungalov je fajn stavba, ale charakterom mi je blizsi mezonet. Bungalov je aj umiestneny na ulici s mladymi rodinkami a posobi dojmom, ze je skor pre cloveka ktory naozaj hlada taky ten rodinny zivot.
Ten mezonet je mi blizsi, lebo aj okolie posobi modernejsie a skor sa asi hodi pre cloveka, ktory sice chce zit v dome, ale zatial nepocita s takym tym tradicnym vidieckym zivotom.

Pozeral som aj tie skladane domy atd a ono je to fajn ako holostavba, ale az od toho clovek chce nejaky standard, dostava sa pomerne vysoko. To je trochu neschodne.
Takze nejaky postreh ? :)







_________________
PODPIS BOL UPRAVENÝ / ZMAZANÝ Z DÔVODU PORUŠOVANIA PRAVIDIEL FÓRA!
Odpovedať na tému [ Príspevkov: 30 ] 


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. mesto/dedina-dom/panelak

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2 ]

v Krčma

47

3149

17.03.2010 21:46

Adam.sk Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Mesto tieňov

v Krčma

7

1329

13.04.2008 12:05

mimkork Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Design pre mesto

v Webdesign

13

941

30.09.2008 21:15

Blackshadow Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. BA - Stare mesto internet / televizia

v Ostatné

0

286

18.03.2018 11:01

Khadartsev Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Ruské město se bude jmenovat Torrentreactor

v Novinky

1

468

10.08.2010 15:29

majky358 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Zaradenie hry Enigmatis tajné mesto duchov

v Počítačové hry

2

332

01.02.2013 15:12

karinkamiska Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Cina chce postavit mesto bez aut

v Novinky

6

606

27.02.2012 18:45

MTK Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. gtx 295 ,.. 2x 6pin mesto 1x6 a 1x8?

v nVidia grafické karty

14

811

18.05.2012 20:14

KocuR Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Skladanie PC - Košice a okolie

v Dopyt práce

0

644

23.01.2014 8:20

Casseus Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. K: kúpim grafiku okolie TN

v Kúpim

0

339

29.05.2010 21:07

stiffy Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. K: Nexus telefon, okolie ZA

v Kúpim

0

249

10.01.2014 19:55

X@rdas Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Okolie Košíc, východné Slovensko - turizmus, aktivity

v Dovolenka, cestovanie a turistika

12

1297

23.02.2012 20:20

Ercole Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Hľadám developerov z KE a okolie

v Ponuka práce

0

392

24.08.2015 15:28

norbertS Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. CS:GO BAYONET DOPPLER FN = TRENCIN OKOLIE

v Predám

22

1327

26.05.2015 19:39

matias235 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Programátor do zabehnutého e-shopu (Trenčín a okolie)

v Ponuka práce

0

421

27.01.2013 12:23

Only Human Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Format DOM

v Ostatné zariadenia

0

400

06.03.2012 15:28

JohnCenaWWE Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra