Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 24 ] 
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 10.09.08
Prihlásený: 11.02.23
Príspevky: 739
Témy: 181
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 06.01.2021 16:01

Zdravím, vedeli by ste mi odporúčiť nejakú veľmi tichú klávesnicu?

Čítal som aj tu na fóre že mechanické klávesy typu red, alebo cherry red, ale zasa som našiel, že mebmbránové by mali byť tichšie ako mechanické.

Ako hlavne sa hrávam, ale nepotrebujem priamo hernú klávesnicu.

Cena tak do 150€


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Tichá klávesnica

Registrovaný: 26.09.08
Prihlásený: 16.04.24
Príspevky: 11108
Témy: 165
Bydlisko: Brno
Príspevok NapísalOffline : 06.01.2021 16:33

su aj mx silent switche, alebo low profile.







_________________
ex Mini PC: MSI B150M PRO-VD / Intel Core i7 6700 4,0Ghz + ARCTIC Alpine 11 Passive / Kingston HyperX Savage Black 16GB 2133Mhz DDR4 @CL10 / MSI GTX1070 8GB Aero ITX @1925/9000Mhz / Crucial MX500 500GB / Seasonic SSP-350GT 80+Gold / Custom SilentiumPC Brutus Q20 + Fractal Design 140mm Venturi HP / AOC 32" Q3279VWFD8 + Dell U2419H / Logitech X-230 / Kingston HyperX Cloud / Logitech G402 / Evolveo LK642 / Microsoft Windows 10 Home 64bit

NTB: Lenovo Legion 5 - Intel Core i5 10300H Comet Lake @ -200mV , 15.6" IPS 1920 × 1080 240Hz 500Nits, RAM 16GB DDR4, NVIDIA GeForce RTX 2060 6GB, SSD 512GB, Windows 11 Pro

Phone: OnePlus 7T Pro 256GB + Xiaomi Watch S1

V prípade, že na tvoju Súkromnú Správu (SS) nereagujem, založ si tému v príslušnej sekcii na fóre.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 10.09.08
Prihlásený: 11.02.23
Príspevky: 739
Témy: 181
Bydlisko: Bratislava
Príspevok Napísal autor témyOffline : 06.01.2021 16:40

Hm, čo tak pozerám videá tak sa mi aj tak zdajú celkom hlučné :/

Membránové nie sú tichšie?

// Spojený príspevok Str 06.01.21 16:42

Či to si fakt musím, kúpiť spínače ako také a "poskladať" si tichú?


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15.06.14
Prihlásený: 16.04.24
Príspevky: 17930
Témy: 142
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 06.01.2021 17:17

logitech mx keys







_________________
ITX >>> ATX
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Tichá klávesnica

Registrovaný: 25.01.13
Prihlásený: 16.04.24
Príspevky: 4834
Témy: 22
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 06.01.2021 20:56

https://www.gamescenter.sk/sk/herne-klavesnice/35760-blackwidow-elite-orange-switch-us-layout-8886419344735.html


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15.06.14
Prihlásený: 16.04.24
Príspevky: 17930
Témy: 142
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 06.01.2021 21:40

ta ma od tichej na mile daleko :)







_________________
ITX >>> ATX
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 10.09.08
Prihlásený: 11.02.23
Príspevky: 739
Témy: 181
Bydlisko: Bratislava
Príspevok Napísal autor témyOffline : 22.07.2022 13:11

Neskoro ale predsa, ak by niekoho zaujímala vážne tichá a pohodlná na písanie klávesnica tak Logitech Wireless Combo MK295

Je síce bezrôtová, ale je najtichšia na trhu podľa mňa.
Bohužiaľ po cca 4 mesiacoch aktívneho používania už taká tichá ako bola nie je, no napadá ma že ju vyreklamujem, že už nie je tichá kto vie možno mi to uznajú a dajú novú takú istú :D


Online

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 22.12.13
Prihlásený: 16.04.24
Príspevky: 6583
Témy: 204
Bydlisko: Prievidza.
Príspevok NapísalOnline : 22.07.2022 13:23

Mne sadla Yenkee YKB 2000 CSWE. A je skutočne tichá, akurát má chyby - default horný rad kláves multimediálny a lešie je ju podložiť, aby bola šikmejšie no inak spokojnosť. :)







_________________
ASUS TUF GAMING B550M-E WIFI II, AMD RYZEN 7 5700G, Samsung 970 EVO PLUS NVMe M.2 PCIe3 500GB,DIMM DDR4 32GB 3600MT/s CL16 (Kit of 2) 1Gx8 KINGSTON FURY Renegade Black
Xiaomi POCO X3 6GB/128GB
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 24.07.2022 18:05

To je dost diskutabilne.

Tiez som zhanal nedavno nejaku klavesnicu, ktora je ticha, low profile a hlavne VYDRZI 10 ROKOV ! Zial nepodarilo sa mi nic zohnat.

Yankee su fajn, ale len tie drahsie / herne modely. Su totiz dost lacne a pomerne aj dost kvalitne - vzhladom na tu nizku cenu. Akurat ze tieto herne modely klavesnic od Yankee su uz zase o dost hlucnejsie, nakolko oni tam pouzivaju mechanicke tlacidla. A tie su zial bohu hlucne ("cvakajuce"). A zase tie membranove, nemaju taky dobry dotyk alebo tak dobru reakciu, pri hrani hier.

V podstate... ono kazda jedna klavesnica je hlucna, pretoze sa ozyva stale menej kvalitny plast, ktory sa vo vyrobe pouziva. Tieto makke a lahke plasty sa ozyvaju a vibruju, ako nejaka obrovska, 1mm tenka, plastova tabula :-D. Kedysi davno sa pouzivali vo vyrobe klavesnic, nie len ze kvalitnejsie plastove materialy, ale zaroven tam bolo omnoho viac lemovanych vystuzenych ploch, nez je tomu dnes. Ked klavesnicu rozoberiete, tak hned to vidite. V dnesnych klavesnicia je velmi malo "priečných" spojov / stien, aby bol potom kryt klavesnice dostatocne pevny. Kedysi davno, bolo tychto "priečných" výstuh vo vnutri klavesnic, omnoho viac, nez v tych dnesnych klavesniciach. Kazdy len setri, aby do vyroby vrazil na pasovej vyrobe klavesnic povedzme len 0.50 centov a pritom aby zarobil aspon 5 EUR (10x nasobok viac). Uz nehovoriac o tom, ze kedy sa do klavesnic vkladal aj velky a hruby plech, ktory jej dodaval celkovu pevnost. Myslim, ze taky hruby plech, sa pridava aj to drahsich modelov hernych klavesnic Yankee... pripadne do inych, drahych klavesnic

Ja som nakoniec skoncil u lacnej Yankee 1002 CS. Ale tato klavesnica tiez nie je zrovna z najtichsich. Plasty sa zial aj v tejto klavesnici dost ozyvaju. Aj ked je klavesnica mensia, nizko-profilova, tenka... z makkeho plastu... a mam ju polozenu na 2-3mm hrubej, velmi pruznej, tkanine / latke... tak furt je pocut trochu tlacidla. Je to vlastne obycajna membranova klavesnica, akurat, ze je nizko-profilova (ma nizko-profilove tlacidla). Po par mesiacoch uz mam zodrete pismenka A,S,D,W a L.SHIFT. Uhm... aj ked sice je pravda, ze to je zodrete od hrania hier. Na druhu strane, vsak uz po par mesiacoch... sa toto opotrebuje ?!!!! Keby tak po 1 roku pouzivania tak OK... ale po par mesiacoch ?!!!!!

Moja stara klavesnica, mala uz asi 10 rokov. Bola to biela klavesnica konkretne Genius KU-9810 a ona ma svoje pismenka na vsetkych tlacidlach do dnesneho dna neposkodene - uplne vsetky su OK !!! A to pouzivam PC denno-denne, niekolko hodin, kazdy den v roku !!!!

Dovod vymeny starej mojej Genius klavesnice, bol vlastne problemovy "medzernik". Zhruba niekedy po 5 rokoch od jej pouzivania, zacal zlyhavat ten vnutorny "stabilizator", v extra-sirokom tlacidle - cize v medzerniku. Tento "stabilizator" prenasa vahu a tlak pod tlacidlom, ked zatlacite prstom napriklad na jeho celkom lavej strane, tak prenesie vahu a tlak, aj na opacnu stranu sirky tlacidla. Takze sa cely medzernik, aj ked je velmi siroky, stlaci rovnomerne - smerom dolu. Nevzprieci sa tak vo svojej vodiacej drahe a "nezadrhne" sa v drahe. Presne tento princip, sa uplatnuje aj ako "stabilizator" v napravach automobilov - pri rychlej jazde v zakrutach. Lenze toto sa na mojej starej klavesnici "pokazilo" a medzernik sa zacal "zadrhavat". Nepomohla ani vymena a pokus o opravu vodidiel stabilizatora alebo aj vymena a uprava samotneho "stabilizatora" (je to vlastne len taky tvrdy, kaleny, perovy, dratik - s profilom v tvare pismena sirokeho "U").

Apropo, ak niekto hlada navod, ako vytvorit SUPER-TICHU klavesnicu, tak tu je:

Vopred upozornujem, ze tymto asi prichadzate hned o zaruku - moznost reklamacie vasej klavesnice !

Da sa pouzit aj velmi lacna, zmienovana, stara klavesnica Genius. Idealne, ak by to bola membranova, pretoze v ich pripade je jediny hluk len plast, ktory sa "drie" o iny kus plastu.

Takze... rozoberte klavesnicu. Otocte vrchnu cast klavesnice hore nohami (tlacidla nevytahujte von z klavesnice) tak, aby sa tlacidla akoby "stlacili" a aby ich vodiace drahy (stlpiky uprostred tlacidiel - stvorcoveho alebo obdlznikoveho tvaru) vytrcali von. Postupne, za pomoci vazeliny (moze byt aj kozmeticka cista vazelina), musite namazat vsetky 4 horizontalne hrany, na tychto "stlpikoch" v tlacidlach. A to u kazdeho jedneho tlacidla osobitne. Ja to robim tak, ze naberiem na maly, plochy skrutkovac, asi 2-3mm malu "guču" vazeliny a potom postupne, vzdy na vsetky 4 vodicej drahy (po ich horizontalnej strane - tam kde sa tlacidlo "šmýka" ako plast o plast), u kazdeho jedneho tlacidla osobitne, postupne nanasam... ale fakt iba jemne / iba malinko / iba trosku vazeliny (o velkosti zrnka malej spendlikovej hlavicky). Potom klavesnicu zase poskladam. Hotovo. Mam z nej SUPER-TICHU klavesnicu.

Vazelina vydrzi bohuzial len par mesiacov. Potom je treba zase vsetko rozobrat, idealne aj poriadne vysprchovat a vycistit... a zase "namazat" s vazelinou.


Online

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 22.12.13
Prihlásený: 16.04.24
Príspevky: 6583
Témy: 204
Bydlisko: Prievidza.
Príspevok NapísalOnline : 24.07.2022 18:45

Asi robím niečo zle - mám tú Yenkee YKB 2000 CSWE iba niečo vyše štyroch rokov a stále sa správa rovnako :)







_________________
ASUS TUF GAMING B550M-E WIFI II, AMD RYZEN 7 5700G, Samsung 970 EVO PLUS NVMe M.2 PCIe3 500GB,DIMM DDR4 32GB 3600MT/s CL16 (Kit of 2) 1Gx8 KINGSTON FURY Renegade Black
Xiaomi POCO X3 6GB/128GB
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 24.07.2022 20:05

Ja ale vlastnim Yankee YKB 1002 CS a nie YKB 2000 CSWE.

Rozdiel je, pokial na klavesnici pracuje nejaky IT-ckar... a rozdiel tiez je, pokial na klavesnici pracuje nejaky nahodny okolo-iduci (bez urazky, neviem kolko a ako pracujes na klavesnici ty osobne).

Toto plati aj v pripade, ze hovorime povedzme o administrativnych pracovnikoch, povedzme ze na nejakych statnych Uradoch, ktori nespravia casto viac uderov do klavesnice za 1 pracovny den, nez nejakych 1000. Pretoze oni aj tak pouzivaju na vsetko uz predpisane formulare a databazy... a len obcas dajme tomu, ze odpisuju aj na nejaky E-mail.

Ja osobne uz len pri programovani alebo prepisovani shell scriptov, robim tisice a tisice uderov do klavesnice behom 1 hodiny :-P.

Takze to su miliony az miliardy uderov do klavesnice, ak to spocitame dohromady - za par rokov.

Taktiez nepatrim k ludom, co sa na obchodnej akademii ucili napriklad "rychlopis na pocitaci". To znamena, ze prstoklad maju sekretarky s ich dlhymi nechtami, ktore si nechcu poskodit, taky, ze kladu bruska prstov kolmo na tlacidla klavesnice. Ja to tak ale nerobim. Moj zrak, ani raz nepadne na klavesnicu pocas pisania. Prstoklad vobec nepotrebujem. Po pravde som ani nevedel co to je, nez moja znama zacala chodit na obchodnu akademiu a od nej som sa to dozvedel :-). Tam, kde moje ruky pristanu, tak odtial pisem, ale este predtym sa jeden-jediny krat pozriem, kde tie ruky na klavesnici zhruba mam... a potom uz "to ide samo". A pisem za tych 25 rokov za klavesnicov (denno denne dlhe hodiny) fakt akoze pomerne rychle no :-). Chcem vsak povedat to, ze ja do tlacidiel na klavesnici... udieram prstami na styl "pavuka" :-). Jednak je to uz zvyk, pretoze moje dlane a ruky lietaju hocikedy aj po celej klavesnici (podla potreby) a nie iba po "pismenach"... ale jednak je tento "pavuci" styl dany aj tym, ze ked pracujem pri klavesnici, tak nikdy nesedim ako ergonomicky inzinier spravneho sedavania za stolom :-). To skor naopak (chudak moj chrbat, zial bohu). Ako si sadnem, tak si sadnem. Vzdy sa prisposobim (musim) tak, aby som dokazal pisat na klavesnici... pri konkretnom stoliku... na konkretnej klavesnici... stolicke... atd. a nikdy to bohuzial nie je zrovna ergonimicke riesenie - u kamaratov, u rodicov, v roznych firmach / spolocnostiach... a dokonca ani u mna doma. Nikdy to nie je na ergonomicky cistej a setrnej urovni zdravia :-D. Bohuzial. Takze... co som to chcel ?! Aha... :-) ze ja do tlacidiel udieram tak, ze sietotlac na povrchu tlacidiel, dostava skutocne zabrat !!! Moje nechty casto az "odskrabuju" farbu pismen, z tlacidiel klavesnice. Na tejto Yankee klavesnici dokonca citim, ze PLAST je hrozne makky a jemny skoro jak chleba :-D :-D:-D , pretoze pod nechtami mi ten plast obcas ako keby sa "zadrhaval". To sa vsak nestavalo, pri mojej starej, v predoslom prispevku zmienovanej - Genius klavesnici !!! Ta este bola vyrobena aspon z ciastocne kvalitneho plastu. Nie ako dnes. Respektive cim novsia klavesnica v lacnej cenovej kategorii, tak tym je horsia kvalita jej plastoveho materialu.

Taktiez podotykam, ze na starej Genius klavesnici je vidiet sietotlac, ako kvalitne hrubu, niekolko mikrometrov nad povrchom tlacidiel (je to vidiet volnym okom, ale aj citit pri pohladeni tlacidla s prstami). Je tam tusim aj nejaka ochranna transparentna vrstva - dodatocny nater na pismenach. To znamena, ze sa nejedna vobec o tie tlacidla klavesnic, ktore sa vyrabali dakedy este pred 20-30 rokmi a to take, ze farba pismen bola da sa povedia "vlievana" za tepla, do povrchu plastovych tlacidiel - pravdepodobne uz pocas ich vyroby (pocas odlievania tlacidiel z plastu)... a to preto, aby taketo tlacidla na klavesnici vydrzali vtedy skutocne velmi dlhu dobu - kludne aj 3. sv. vojnu, ha ha. Dnes sa vsetko robieva tak jak je znamo, ze to vydrzi len na 2 roky... a potom... smer odpad. Nuz... a ked sa jedna o nizku triedu kvality klavesnic, ako aj tato moja Yankee 1002 CS, tak to potom uz nie je ani ze: "2 roky a do odpadu"... ale zial je to potom: "1/2 roka a do odpadu" :-).

Nemam pravdu ? :-P


Online

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 22.12.13
Prihlásený: 16.04.24
Príspevky: 6583
Témy: 204
Bydlisko: Prievidza.
Príspevok NapísalOnline : 24.07.2022 22:08

Tichá klávesnica

Tichá klávesnica

Tichá klávesnica

Tichá klávesnica



Na všetkých klávesniciach počas 20 rokov s výnimkou tejto som mával do dvoch-troch mesiacov oleštené a zodraté (bez popisu) ako prvé klávesy Ctrl, Shift, Z. Mám iné používanie - neprepisujem texty, neprogramujem, do klávesnice nemlátim.







_________________
ASUS TUF GAMING B550M-E WIFI II, AMD RYZEN 7 5700G, Samsung 970 EVO PLUS NVMe M.2 PCIe3 500GB,DIMM DDR4 32GB 3600MT/s CL16 (Kit of 2) 1Gx8 KINGSTON FURY Renegade Black
Xiaomi POCO X3 6GB/128GB
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 24.07.2022 22:43

Teraz ja:

Yankee YKB-1002CS

Pouzivana len 2 mesiace od kedy som ju kupil (+/- nejake 2 az 3 dni).

Tichá klávesnica


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15.06.14
Prihlásený: 16.04.24
Príspevky: 17930
Témy: 142
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 25.07.2022 0:06

s3n0 píše:
Dnes sa vsetko robieva tak jak je znamo, ze to vydrzi len na 2 roky... a potom... smer odpad.
Stačí pozerať na poriadne klávesnice, kde máš ešte stále na výber doubleshot(alebo dyesub) keycaps, ktoré vydržia rovnako dlho ako niekedy. Samozrejme to ale stojí trochu viac $$, čo bežní ľudia nie sú ochotní zaplatiť. Potom sa ale netreba sťažovať, že to malo vydrží. Keď kúpiš lacný shit, tak bodaj by nevydržalo.







_________________
ITX >>> ATX
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 10.09.08
Prihlásený: 11.02.23
Príspevky: 739
Témy: 181
Bydlisko: Bratislava
Príspevok Napísal autor témyOffline : 25.07.2022 13:26

Skúšal som 3 yenkee a boli tiché, ale buď sa mi na nich zle písalo, hralo, alebo boli príliš malé.

Pri tej Logi som našiel zlatý stred, či skôr vrchol kedže sa mi na nej dobre píše, aj hrá a je aj extrémne tichá. Len teda po tých mesiacoch 8 a viac hodín práce na nej už tak tichá nie je :D

// Spojený príspevok Pon 25.07.22 13:26

Btw, aj drahé "tiché" klávesnice za 100€ neboli tak tiché ako táko


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 25.07.2022 15:14

Miso122 píše:
s3n0 píše:
Dnes sa vsetko robieva tak jak je znamo, ze to vydrzi len na 2 roky... a potom... smer odpad.
Stačí pozerať na poriadne klávesnice, kde máš ešte stále na výber doubleshot(alebo dyesub) keycaps, ktoré vydržia rovnako dlho ako niekedy. Samozrejme to ale stojí trochu viac $$, čo bežní ľudia nie sú ochotní zaplatiť. Potom sa ale netreba sťažovať, že to malo vydrží. Keď kúpiš lacný shit, tak bodaj by nevydržalo.

Co to kecas prosimta krasne.

Keby si si precital predtym, vsetko co som napisal, tak hned by si chapal, ze o co mne ide.

Ja som mal v plane kupovat najprv Yankee (ale aj ine) herne klavesnice, v cenach okolo 100-200 EUR.

Zial dost rychle som v recenziach na YT zistil, ze su pre mna osobne nevyhovujuce. Su totiz velmi hlucne. Tie mechanicke kontakty, su je dokonca extra hlucne (cvakajuca klavesnica) a zase membranova nema dobry dotyk a dost zle sa take klavesnice stlacaju pri "rychlopise". Potom existuju este opticke, ale ani v tejto kategorii so nenasiel vhodnu klavesnicu. Tiez existuju kombinovane aj-aj z niektorych dvoch spojenych technologii, ale ani tam som nic nenasiel.

Ja som chcel nieco, nasledovne:

1. velmi ticha klavesnica
2. nizko-profilove tlacidla s velmi malym zdvihom - pre lepsie pisanie a mensiu unavu prstov
3. nesmie to byt herna klavesnica, s rozlicnym psychopatickymi upravanim (posunutiami a zafarbenim) tlacidiel
4. aby to vydrzalo aj 3 svet.vojnu - takze vyssia kvalita, znamena aj vysiu cenu logicky... ALE... TO VSETKO ZA SPLNENIA V S E T K Y CH podmienok, uvedenych vyssie !!!!!

Ja predsa nie som mlady 15 rocny psychopat, ktory trieska do klavesnice cele dni, pri hrani hier a od amoku uz nevidi na tlacidla, tak preto musia byt ASDW zafarbene na cerveno aj s podsvietenim... a pre istotu musia byt este tlacidla nejako posunute - napriklad tlacidlo ENTER alebo SHIFT su posunute niekam do pr*ele. A namiesto WIN klavesy je tam nejake priblbne FN, ktore aj tak ja nikdy nevyuzijem (ako pri sucasnej klavesnici... ale zial Bohu nezohnal som iny typ klavesnice, tak som volil kompromis). Ja potrebujem na PC predovsetkym pracovat. Nie hrat hry. Nez som si zvykol na chybajuce WIN tlacidlo na pravej strane klavesnice... stalo ma to tiez vela usilia a nervov. Avsak ked aj hladam klavesnice v kategorii "kancelarskych", najdem tam presne take, ktore som prave opisoval. Napriklad je to viac multimedialna klavesnica, nez kancelarska a to preto, ze oni vyhodia WIN klavesu z pravej strany a nahradia ju FN tlacidlom :-) podobne ako na klavesniciach notebookov, kde mas ale toto FN aspon nejaky vyznam.

Nechcem, aby sa mi stracala sietotlac z povrchu tlacidiel. Nechcem, aby bol plastovy material v este nizsiej triede kvality, nez nejaka PET flasa. Nechcem, aby sa dala klavesnica ohybat volnou rukou (bez kovovej vystuhy). Nezalezi mi na farbe a na tom ci to bude bez / drotova klavesnica.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15.06.14
Prihlásený: 16.04.24
Príspevky: 17930
Témy: 142
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 25.07.2022 15:25

Nikto ti nekaze kupovat drahe herne shity. Mechanicke klavesnice su aj maximalne tiche, akurat to musis pozriet trochu dalej ako uz skor spominane herne shity so svetielkami. Vid priklad: https://www.youtube.com/watch?v=0pPVx0iekW4&t=180s

Nizkoprofile tlacidla su blba poziadavka, staci ti lahsi odpor a s kludom mozes mat aj obycajny zdvih bez toho, aby si to akokolvek pocitil. Navyse, lowprofile tvori tak malu cast celeho trhu, ze sa na to nikto nezameriava, vyvoj sa nehybe a su velmi obmedzene moznosti.

Nejaka sietotlac na legendy u keycaps je domenou asi ze uplne najlacnejsieho tovaru. Uz aj tie uplne obycajne kancelarske modely maju laserom gravirovane, ktore ale nevydrzi ovela viac. Este ze tu mame cely trh s custom klavesnicami, kde si spravis co chces a ako chces. Avsak to daco stoji, ale to uz vacsina ludi nie je ochotna zaplatit (a to "herne" klavesnice za 100e nespadaju do kategorie drahych, si ochotny zaplatit 400-500e za hlinikovu custom?). Ale zase na druhej starne, pozri si take IBM Model M, alebo IBM Model F. Nesmrtelne klavesnice, ale stali $200-$400 40 rokov dozadu, to je uplny majland ked zapocitas aj inflaciu. A funguju doteraz.







_________________
ITX >>> ATX
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 25.07.2022 15:38

No... to vies... ja som zazil za svoju prax v IT oblasti, fakt hooooodne tzv. "tichych PC", ako sa mi vela znamych, kamosov, klientov, a podobne... pochvalilo :-D.

No prisiel som raz ku nim... a hned som upravoval otacky vetrakov, s roznymi softwarovymi nastrojmi (niekedy bol hodne popularny SpeedFan ale ten uz nepodporuje vsetky chipsety a zakapal, zial bohu) alebo jednoducho len v BIOS-e, ak to ten umoznoval (dnes je to bezna vec, ale niekedy toto BIOS dosky nedokazal, a ked ano, tak len fakt vynimocne).

Po odladeni otacok vetrakov, sa dotycni ludia dusovali, dakovali mi, ze to si skutocne len mysleli, ze maju "tiche PC" :-D. A to podotykam, ze ja osobne, som u tych vsetkych znamych, kamosov, klientov, atd. stale nebol spokojny s tym, ako im to tam "šumíííí".

Ja som investoval do vetrakov v mojej PC skrini, tiez trosku viac... tak ako to mam uvedene v podpise dolu - je tam 3 ks FAN, jeden za 20 EUR. Su fakt super-tiche... a to nie kvoli nizkym otackam, ale kvoli typu loziska a vhodne tvarovanych lopatiek. Dalej tam mam velky CPU chladic, ktory sa da pouzivat dokonca aj ako pasivny na moj slabsi a netaktovany Ryzen 7, teda ak mas dobre odvetranu skrinu... lenze ja som na CPU chladici nechal aspon 1 velky ten originalny vetrak (nizko-otackovy, tiez kvalitny, 14cm vetrak) - pre vyssiu efektivitu CPU chladica.

Otacky mam regulovane, takze moj PC je skutocne tichy.

Tymto som chcel poukazat len na to, ze pre dakoho su mechanicke tlacidla klavesnic tiche... ale pre dakoho toto predstavuje hluk jak od stavebneho stroja :-D.

Clovece... ved ja mam este aj mikrospinace v pocitacovej myske odhlucnene, ze vobec ani nevies, ak stojis vedla mna, ze pouzivam mys (ze klikam s myskou).

Nuz... a nieco podobne... aby si tomu dobre chapal... sa snazim docielit aj u klavesnice.

Prepac mi to no... nie som ziaden vidlak z Vidlakova, ktoremu v kancli fuci 20-rocny pocitac pripominajuci sanie vysavaca - doslova.

Ja sedim za PC cely svoj zivot a preto sa snazim docielit vzdy len to, aby sedenie pri praci, bolo "prijemne" a "pokojne".


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15.06.14
Prihlásený: 16.04.24
Príspevky: 17930
Témy: 142
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 25.07.2022 15:41

Heh? Ty si aj pustil to video co som tam linkol, ci si len napisal 2 odseky zbytocnejho rantu o hluhu od stavebneho stroja, pricom nemas absolutne najmensie tusenie o com hovoris?

Vidim ze toto nema dalej zmysel pokracovat. Ano, mas pravdu a si majster sveta, vsetko vies najlepsie.







_________________
ITX >>> ATX
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 25.07.2022 15:45

Este raz... kym pracujem na svojom PC a ty ked stojis vedla mna na vzdialenost 1-2 metrov... a zatovoris oci... tak nedokazes povedat, kolko a ci vobec som nejake tlacidla na klavesnici napisal... rovnako aj ci som vobec pouzil tlacidlo na myske... nedokazes vobec identifikovat ziadny zvuk... lebo to nepocujes... a to nehovorim teraz o prostredi niekde v tovarni, ale o dome v tichej a pustej oblasti, kde ak zatvoris okno, tak nepocujes ani vietor, šum listia, vtactvo... kde je hrobove ticho :-). Asi natocim video ja tebe :-D.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15.06.14
Prihlásený: 16.04.24
Príspevky: 17930
Témy: 142
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 25.07.2022 15:49

Vidim ze toto nema dalej zmysel pokracovat. Ano, mas pravdu a si majster sveta, vsetko vies najlepsie.







_________________
ITX >>> ATX
Online

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 22.12.13
Prihlásený: 16.04.24
Príspevky: 6583
Témy: 204
Bydlisko: Prievidza.
Príspevok NapísalOnline : 25.07.2022 16:29

Nemá.







_________________
ASUS TUF GAMING B550M-E WIFI II, AMD RYZEN 7 5700G, Samsung 970 EVO PLUS NVMe M.2 PCIe3 500GB,DIMM DDR4 32GB 3600MT/s CL16 (Kit of 2) 1Gx8 KINGSTON FURY Renegade Black
Xiaomi POCO X3 6GB/128GB
Offline

Prevádzkovateľ fóra
Prevádzkovateľ fóra
Tichá klávesnica

Registrovaný: 01.05.05
Príspevky: 13348
Témy: 1496
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 25.07.2022 16:46

Mam tuto klavesnicu, 4 rok a nemam problem, je slusne ticha, pohodlna, presna, mna sice stala vtedy 210e ako pozeram frakturu, no dnes stoji US verzia 140e https://www.alza.sk/logitech-craft-us-d5101040.htm sam premyslam ze si kupim este jednu, keby nahodou zmizla, lebo u mna je klavesnica kriz a ked si na nejaku zvyknem a po par rokoch uz potrebujem menit, lebo zastarala, klavesnica je spotrebak, nie vyrobok na 20 rokov, tak potom neviem nic ine najst :) jediny jej problem je ze ma integrovanu bateriu, co znamena ze ak ju pouzivam podsvietenu, tak vydrz bol na zaciatku jej kariery tak mozno 2 dni, potom to postupne klesalo, ale tak u mna ide klavesnica denne 12-14 hodin, tak mozno aj preto. Podsvietenie som vypol a vydrz sa natiahla na mozno 3 tyzdne, takze len na toto upozornujem, s tymto to logitech posral, mohla byt radsej trosku natiahnuta aby sa tam dali dat vlastne bateria s vyssou kapacitou a bola by to super klavesnica, takze to jedine sa mne osobne na tom nepaci. Koliesk je mozne nastavovat, ja to predvolene pouzivam na hlasitost zvuku, ale ma viac moznosti vyuzitia, mne sa s tym ale nechce kaslat, myskou spravim cosi skor ako sa sustredit na to koliesko :-)

///Teraz vsimam ze je to nejaka zabudnuta tema a len sa otvorila, dnes mam asi problem s citanim :-D







_________________
Streacom DA2 | SilverStone Titanium SX800-LTI 800W | ASRock X299E-ITX/ac | Intel Core i9-9980XE & be quiet! Dark Rock TF | Kingston HyperX Impact 64 GB DDR4 2666 MHz | NVIDIA Titan RTX 24 GB | Intel SSD Optane 905P 480 GB NVMe U.2 & Intel SSD 750 1,2 TB NVMe U.2 & Intel SSD 660p 2 TB NVMe M.2 & Seagate BackUp Plus Portable 56 TB USB | 55" 4K OLED Dell Alienware AW5520QF & 24" LCD EIZO FlexScan EV2451 | Ergotron LX Wall Mount Keyboard Arm | Logitech Craft | Logitech G603 | Logitech F710 | Harman Kardon Sabre SB 35 & Sennheiser RS 175 | Microsoft Windows 7 Ultimate | APC Back-UPS ES 700 | Lenovo ThinkPad X250 | iPhone X 256 GB & Pitaka Aramid | SilverStone ML05B Milo | Corsair SF600 SFX 600W | ASRock X99E-ITX/ac | Intel Xeon E5-2683 v4 & NOCTUA NH-L12S | Kingston HyperX Savage 32 GB DDR4 2400 MHz | NVIDIA GeForce GT 710 1 GB | Intel SSD Optane Memory 32 GB NVMe M.2 & Intel SSD 730 240 GB SATA | Ubuntu Server
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 25.07.2022 23:15

Miso122 píše:
Vidim ze toto nema dalej zmysel pokracovat. Ano, mas pravdu a si majster sveta, vsetko vies najlepsie.


To si povedal ty, nie ja :D

A ked ti dakto napise, ze ma tak velmi tichu klavesnicu a mys, ze JU NEPOCUJES ak aj stojis vedla neho, tak nemusis mat z toho hned komplex menej cennosti a utocit... OK ?! Proste to prehltni, alebo to ignoruj, alebo proste nereaguj na to. Je to tak a tym to haslo. Vazelina v mikrospinacoch pocitacovej mysi, nieje nic zahadne, vynimocne, tajne a podobne... v kuluaroch ludi, co sa zaoberaju okrem ineho (okrem beznej prace v IT) aj takou vecou, ako je odhlucnenie PC.

Preto som zhanal tichu klavesnicu. A nie iba ja, ale aj kolega predomnou... co stale nieje spokojny.

BTW, uplne ma dojima to "pritakavanie" jeden druhemu, ked ani nevie, o co sa jedna... ale pride tu a doplni druhy prispevok, aby to nebol len jeden "hate" prejav, ale hned dva po sebe iduce :D no nic... cas sa zase odmlcat... aspon tak na 1 rok.


Odpovedať na tému [ Príspevkov: 24 ] 


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Ticha klavesnica

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2 ]

v Externé zariadenia

41

4127

28.08.2009 19:13

mimkork Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Tichá Klávesnica

v Externé zariadenia

0

332

17.07.2013 21:13

Fanulo Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. ticha klavesnica

v Externé zariadenia

5

821

13.04.2007 18:48

teki Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Tichá klávesnica - typy

v Externé zariadenia

0

372

09.10.2014 23:43

vlado_PLUS Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Podsvietená tichá klávesnica

v Externé zariadenia

11

1138

09.06.2013 11:21

Johnnny Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Ticha klavesnica na pisanie

v Externé zariadenia

6

1462

19.02.2016 21:44

MyschoVIP Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Tichá a podsvietená klávesnica

v Ostatné

3

554

09.06.2016 15:54

thegato515 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Tichá klávesnica do 80 eur

v Externé zariadenia

17

1057

08.11.2016 20:17

Johnnny Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Pohodlna ticha klavesnica(prip. aj s podsvietenim)

v Externé zariadenia

28

1947

25.11.2008 22:38

tommy1104 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Ultra ticha klavesnica, pre domace pouzitie, a HRY

v Ostatné

3

1264

25.07.2011 21:33

nicobb Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. tichá myš

v Externé zariadenia

5

1713

11.05.2010 13:44

McKenics Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Tichá skrinka

v PC skrinky, zdroje a všetky druhy chladenia

21

1181

09.07.2009 15:21

taras Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Ticha skrina

v PC skrinky, zdroje a všetky druhy chladenia

18

857

09.08.2009 11:52

kdrat Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. tichá zostava

v PC zostavy

4

444

26.09.2012 23:18

mirom Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Ticha x1950pro

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2 ]

v ATI/AMD grafické karty

32

2336

26.07.2007 19:52

POM4R4NC Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Tichá Myš

v Externé zariadenia

3

1524

22.05.2016 20:11

Cirky Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra