Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 4 ] 
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 24.08.20
Prihlásený: 25.08.20
Príspevky: 2
Témy: 1
Príspevok NapísalOffline : 24.08.2020 10:42

Čaute,
toto bude taký dlhší príspevok. Dodnes som pracoval ako roborník - 12tky denné, nočné…nerobilo mi to dobre, zdravie mám len jedno tak som sa na tú prácu vykašľal.
Mám 22 rokov, gympel. Už od mlada ma to ťahalo k počítačom, ale mám pocit že z každého rožka viem len základy…no keby z každého :D napíšem čo asi cca viem:
okná - použivateľ 15 rokov, Linux - používateľ 4 roky - arch, debian…macOS - používateľ rok.
HTML, CSS trochu javascript a trochu ajax - začiatočník, jednoduchý web spravím aj responzívny
Photoshop, Krita - čo potrebujem si upravím - zaklady
PHP, SQL - registrácia, prihlásenie, sessions….a podobné viem - čiže uplny začiatočnik
Python - začiatocnik - bavil som sa aj so Selenium - mam pár python scriptov čo som robil v ktorých používam selenium a htmlunit driver kedže tie scripty bežia na raspberry pi - server - bez desktop rozhrania
A v python som spravil aj Addon pre kodi - slovenske a ceske online radia (okolo 2000 instalaci ma)
Spravil som si aj pár výpočtových aplikácií v AndroidStudiu - Java - tj. iba inputy na zadanie hodnot a tlačítko na výpočet a spravil som ešte jednu aplikáciu na prehrávanie zvukových efektov po stlačení buttonu…čiže zase a raz -začiatočnik
No a najnovšie som sa hral s qtCreatorom - vytvoril som si GUI aplikáciu pre PC - na win, linux(appImage) a macOS - jednoduchá apka ktorá číta zo serveru z json api hodnoty a zobrazuje ich a dokáže ovládať server…v mojom prípade prepínať, stopnuť skladby na zaklade http requestov… - čiže tiež začiatočník (táto sranda ma tak 200 ludi co si ju stiahlo a mam aj pozitivny feedback od nich :D )
Spraviť si nejaký vlastný jednoduchý script v bash -i mi nerobí problém, taký čo napr kontroluje a reštartuje wifinu ak ju zariadenie stratí…cron a podobne tiež poznam, používam.
GitHub - zaklady viem,
Virtualbox, Qemu - používam - virtualbox hlavne na windows, Qemu som používal na virtualizáciu macOS, ale už nepoužívam keďže som kupil novy SSD disk a nainštaloval OpenCore - všetko funkčne :D

No a teraz otázka,,,chcel by som sa zamestnať v it sfére. VŠ nemám, skúsenosti len také ako sú hore uvedené, prax v IT 0 mesiacov, AJ - B1 ..ale dlho som ju nepouzival,,,dobre rozumiem písanému textu ale komuniakcia je moja slabsia stránka v aj.
Na aka pozíciu by som sa mohol hlásiť? Mám vôbec šancu nejakä prácu v tejto sfére momentálne dostať? Alebo sa mám zamerať na jeden jazyk a riadne sa zdokonaliť?
Bral by som čokoľvek, testera, administrátora…ale naozaj netuším či je to s mojimi skúsenosťami možné. Váš názor?

p.s. vždy z každého viem len trochu, pretože sa uťím vždy to čo práve potrebujem…chyba je asi v tom že skáčem z jedneho na druhe stále však


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 19.12.08
Prihlásený: 18.04.24
Príspevky: 18726
Témy: 181
Bydlisko: Slovenský G...
Príspevok NapísalOffline : 24.08.2020 10:49

Uchádzať sa môžeš hocikde, niekde ťa vezmú niekde nie, za pokus nedáš nič, trošku zbytočná otázka, ty musíš vedieť čo chceš robiť nie my. V podstate na hocjakú juniorskú pozíciu ti stačia základy čo si vymenoval, časom sa zdokonalíš a postúpiš vyššie., zistíš čo chceš robiť a v tom sa budeš zdokonalovať. Posielaj životopisy hocikde kde ťa napadne, netreba sa toho báť, angličtinu ti treba ale skoro všade ale ak s ňou budeš pracovať, tiež sa v nej zdokonalíš veľmi rýchlo







_________________
ASUS PRIME B550M-A, AMD Ryzen 5 5600, SilentiumPC Fera 3, 2x8GB DDR4 G.SKILL 2x8 GB KIT DDR4 3200 MHz CL16 Trident Z RGB, ASUS Dual RX 6650 XT, Fractal Define Mini C TG, Samsung EVO 970 1TB NVMe, Logitech G305, Logitech K360, iPhone 12 Mini
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15.06.14
Prihlásený: 18.04.24
Príspevky: 17930
Témy: 142
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 24.08.2020 10:55

zlepsi si EN aspon na B2 v citanej/pisanej podobe a potom mozes ist na nejaku junior poziciu co ta bude bavit :)







_________________
ITX >>> ATX
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 24.08.20
Prihlásený: 25.08.20
Príspevky: 2
Témy: 1
Príspevok Napísal autor témyOffline : 24.08.2020 11:54

Miso122 v pisanej a citanej podobe mam angictinu velmi v pohode, aj dobre rozumiem len rozpravanie mi ide otrasne, pomaly...ked to vobec nepouzivam to preto


Odpovedať na tému [ Príspevkov: 4 ] 


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Aku ram môžem použiť?

v Pamäte

4

787

03.02.2009 19:51

prandof Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. aku ram mozem osadit

v Pamäte

4

340

24.04.2014 17:27

reiko Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. aku graficku si mozem dovolit?

v Grafické karty

28

1099

27.11.2007 15:55

typek561 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Akú RAMku si môžem kúpiť?

v Pamäte

10

401

31.12.2012 17:35

Trojan4x4 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. aku grafiku tam mozem dat

v Grafické karty

1

407

29.09.2012 14:46

Xaltotun Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. aku graf kartu mozem mat????? prosim pomozte my

v Grafické karty

20

911

27.10.2008 13:25

relli Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Akú grafiku môžem kúpiť aby mi sedela k zostave?

v Grafické karty

10

633

18.11.2011 20:03

SolutiOn Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Aku cenu mozem pytat za gpu Gainward RTX 2070 Super Phoenix V1 8G keby som ju chcel predat na bazosi.

v Informujem sa

5

473

11.09.2022 16:39

Don Fekete Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. ikony na ploche si nepametaju poziciu

v Ostatné programy

0

401

16.08.2012 20:42

DahWaR Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Excel - vzorec na poziciu v texte

v Ostatné programy

3

745

20.05.2007 11:08

ONder Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. ako najst poziciu v stringu regexpom?

v PHP, ASP

8

559

29.12.2010 19:36

misko16 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Nadiktujte mi prosím pozíciu F4 z vašej karty

v Novinky

7

490

03.01.2008 16:34

patrick1 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Ako pretlačiť web na poprednú pozíciu do vyhľadávača

v Internetový marketing, SEO, reklama

15

648

02.10.2013 22:21

shaggy Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Na YouTube si je možné zaplatiť poprednú pozíciu vo vyh

v Novinky

1

452

15.11.2008 10:11

Skyro Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. K: Krytku na 5,25" poziciu CM Storm Stryker/Trooper

v Kúpim

0

256

06.01.2016 19:35

oqix Zobrazenie posledných príspevkov

Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie. I/P: Redukciu z 2.5" na 3.5" poziciu pre SSD disky

v Predám

9

955

04.02.2012 19:20

Ľubo Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra