Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 5 ] 
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 14.06.08
Prihlásený: 21.08.20
Príspevky: 41
Témy: 14
Príspevok NapísalOffline : 14.10.2018 11:05

Zdravím páni. Prevádzkujem eshop na veľmi starej platforme (Cubecart) a nastal čas prejsť na niečo nové. Vzhľadom na všeobecné rozšírenie a podporu sa rozhodujem medzi Wordpress Woocommerce, Magentom a Prestashopom. Rád by som sa spýtal na váš názor z pohľadu programátorov, ktorý systém by ste mi odporučili. Cubecart, ktorý používam v súčasnosti, je naprogramovaný celkom prehľadne a zrozumiteľne a veľa úprav som si vedel spraviť sám. To isté požadujem aj od nového systému, teda aby som si vedel spraviť nejaké základné úpravy sám, pokiaľ ide o PHP, HTML a CSS. Nie som programátor, ani webdizajnér, moje vedomosti sú na úrovni amatéra, ale práca s vlastným webom ma celkom baví. Máte skúsenosti s uvedenými systémami? Ďakujem.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 18.06.11
Prihlásený: 16.10.19
Príspevky: 319
Témy: 24
Bydlisko: SK
Príspevok NapísalOffline : 15.10.2018 9:17

Kazdy ma svoje vyhody a nevyhody. To aj co sa tyka roznych parametrov a funkcii. Zalezi aj ty kolko mas tovaru, kategorii, rozdeleni.. taktiez od dalsich poziadaviek atd atd. Takto je to hadanie a zvacsa sa programator zameriava na 1-2 oblubene CMS, takze 1 programator odporuci to a dalsi to..


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 14.05.13
Prihlásený: 12.03.24
Príspevky: 122
Témy: 47
Príspevok NapísalOffline : 05.05.2020 10:00

Stara tema ale niekto to mozno vyuzije.

Mam skusenost s WC (Woocommerce) a Prestashop (s WC viac). Prestashop je fajn ale zas pri Prestashope potrebujes mat naozaj programatorske skusenosti a vedomosti alebo programatora ak budes chciet nieco custom (funkcie).

Pri WC je to jednoduchsie je kopu pluginov (platene aj neplatene) a super podpora a moje vlastne ohodnotenie - aj jednoduchsie doprogramovanie custom hook (funkcii). WC tiez zvladne "milion" produktov ale tam uz je to naozaj o vedomostiach na urvoni SKORO /WC EXPERT/ musis vediet vyladit shop aby to slapalo. Mam skusenost s shopom kde je cez 5000 produktov (kazdy ma pri sebe 4 a viac fotiek) a v pohode to slape.

Ale ako pise joopan ja som za Woocommerce nakolko mam snim viac odzite a sedi mi viac :).

Magento - k tomu sa nevyjadrim to som len tak videl z "dialky" ale bolo to podobne prestashopu.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 14.06.08
Prihlásený: 21.08.20
Príspevky: 41
Témy: 14
Príspevok Napísal autor témyOffline : 05.05.2020 17:17

Ďakujem. Tak nakoniec vyhral Opencart a môj eshop na ňom šlape už 15 mesiacov k plnej spokojnosti.
Momentálne mám v databáze asi 3400 produktov. Pred výberom platformy na prevádzkovanie eshopu som výber zúžil na základe recenzií na Prestashop a Opencart.
Nainštaloval som obidva a hral som sa s nastaveniami, kódom a databázou. Nakoniec vyhral Opencart, lebo je veľmi zrozumiteľne naprogramovaný, tak isto štruktúra databázy je veľmi zrozumiteľná.
Prestashop mi príde profesionálnejší, aj pluginov je do neho viac (či už platených, alebo free), ale na moje potreby individuálnych zásahov do kódu sa mi zdal veľmi komplikovane naprogramovaný.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 02.02.14
Prihlásený: 02.09.20
Príspevky: 6
Témy: 4
Príspevok NapísalOffline : 21.08.2020 11:33

Vsetko zalezi od tvojich poziadaviek. WooCommerce je fajn pre male e-shopy, firmy, ktore chcu svoj e-shop rozbehnut rychlo a lacno. Vies si tam nainstalovat plno pluginov a ked nejaky plugin nenajdes, pravdepodobne si vies najst na nete kod, ktory len placnes do functions.php. WP ale nie je primarne postaveny na prevadzku e-shopu, WP je blog CMS, co moze byt problem, ked sa ti tvoj e-shop bude rozrastat. Nakolko je to WordPress, casom sa jeho DB moze zasrat a bude pomalsi. Taktiez z mojich skusenosti si raz za cas WordPress vyzaduje udrzbu, pretoze sa stanu veci ako to, ze Ti prestane fungovat formular alebo sa nieco pokazi novym updatom WP core/pluginom.

Prestashop je na druhej strane uz CMS cisto stavany na prevadzku e-shopu a taktiez ma dost vela modulov, ktore si mozes nainstalovat. Osobne mam skusenost s Prestashopom, ktory bezi na zdielanom hostingu od WY a ma cez 20000 produktov, bezi v pohode. Toto CMS je urcene pre vacsie eshopy.

Osobne kebyze si mam vybrat, jednoznacne si vyberem prestashop, pretoze mi to pride viac profesionalnejsie ako WordPress. WordPress je podla mna vhodny na nejake firemne stranky, blog, ale nie moc na eshop.


Odpovedať na tému [ Príspevkov: 5 ] 


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. študent/absolvent IT pre správu webu - prestashop, wordpress

v Ponuka práce

0

772

04.06.2013 22:07

Dadusa Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Prechod z úvodnej stránky(wordpress) do shopu(prestashop)

v HTML, XHTML, XML, CSS

2

500

05.11.2015 10:45

Dadko Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. PrestaShop vs webareal

v Redakčné systémy

0

1708

13.05.2009 20:15

f4r0 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. wordpress vs webdesign

v Webdesign

7

2423

26.02.2019 17:25

OnO Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Woocommerce začiatky tipy, rady

v Redakčné systémy

2

608

21.11.2016 10:02

Koro36 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. WP WooCommerce shopping cart

v Redakčné systémy

0

372

12.02.2019 14:18

misiak171 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. woocommerce rozličné rozloženie kategórii produkov

v PHP, ASP

1

384

22.02.2017 22:06

trenavar Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. magento

v Redakčné systémy

0

874

03.11.2008 23:55

quatermain Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Magento programátor

v Ponuka práce

0

487

27.01.2015 16:31

freddy87 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. CardPay pre magento

v Redakčné systémy

4

1341

11.04.2010 23:29

Merlin_sk Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Ako na Magento Template?

v Redakčné systémy

2

1871

02.07.2010 21:09

riki137 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Hľadáme webmastera pre MAGENTO

v Ponuka práce

0

942

29.01.2011 22:12

tuxi Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. PHP programátor so skúsenosťami v Magento

v Ponuka práce

0

716

16.01.2012 14:59

Plat4M Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Prestashop

v Ponuka práce

0

806

26.12.2010 10:05

NikonD5000 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. prestashop

v Redakčné systémy

0

516

31.01.2012 22:47

peterko16 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Prestashop

v Redakčné systémy

3

626

07.04.2012 9:51

vputin Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra