Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 9 ] 
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 22.01.17
Prihlásený: 19.04.24
Príspevky: 541
Témy: 94
Bydlisko: Nitra
Príspevok NapísalOffline : 25.03.2020 13:01

Ahojte, hram to a chcel by som hrat misie ako si to pamatam z minulosti, ze sa viem postupne pocas misie upgradovat na tie rozne civilizacne urovne. Jasne, ze asi v prvej misii by vsetko nebolo OK, ale presiel som uz 5 levelov za nejaku risu v Eurole a vobec ma to nebavi. Som vkuse v imperial age, postavil dokolecka tych istych par budov, proste nuda. Tych kampanovych smerov je tam vela. Chcel by som hrat nieco, kde sa budem postuone vyvijat a presuvat sa do vyssich "dôb". Kto to pozna, snad poradi, nejaku jednorazovu mapu ma riesit nelaka.
Dikes.


Online

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 05.08.11
Prihlásený: 24.04.24
Príspevky: 1512
Témy: 61
Bydlisko: BA
Príspevok NapísalOnline : 25.03.2020 14:07

ja som to mal nainstalovane hodinu, presiel som jedno kolo a ako hovoris, imperila age a s jazdcami som vyplienil mapu. da sa kampan jazdit aj pekne postupne, len treba vybrat tu spravnu a ist od jednotky (blbe je ze mas hned na zaciatku tusim vsetky unlocknute).
ale mozes vyskusat aj ine hry:
ak viac vojenske, tak skus civilisation 5 alebo 6 - budujes obsadzujes a za body sa postupne posuvas v strome objavov .. cize zacinas v dobe kamennej, potom vynajdes obrabanie zeleza, nabozenstvo .. a na konci atomovu energiu a raketove strely
ak budovatelske, tak ja som hraval dllho pharaoh III - nazaciatku ti panovnik zveri vybudovanie malej dedinky a zabezpecujes zakladne potreby ludi, potom v dalsich leveloch ti zveri vybudovat stale vacie a vacsie mesta, dosiahnut vyssiu populaciu, prosperitu, potom budes mat dovolene obchodovat. niekedy si mozes vybrat, ci pojdes stavat pohranicne mesto (mensie ekononicke naroky ale zase musis odrazat najazdnikov), alebo vnutrozemie (vyssie ekonomicke naroky na ukoncenie levelu) a samozrejme stavias piramidy a klanias sa bohom! :)

fajn budovatelska strategia je aj seria Anno zacni s anno 1701.. akurat pri anno zabijes vela vela casu googlenim, ako jednotlive budovy postavit pri sebe co najefektivnejsie aby zaberali co najmenej miesta, prekvapivo hakovy kriz je jeden z najefektivnejsich layoutuv :)
https://vignette.wikia.nocookie.net/anno1404guide/images/a/ac/Layout_honour_farm.png/revision/latest?cb=20091130150616

z vojenskych: command & conquere generals, frostpunk, hearts of iron, mozno rise of nations


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 22.01.17
Prihlásený: 19.04.24
Príspevky: 541
Témy: 94
Bydlisko: Nitra
Príspevok Napísal autor témyOffline : 26.03.2020 13:09

Díky, no sklamalo ma to AEO.

Ja som hrával okrem tohoto v minulosti Dune 2, Dune 2000, Settlers, alebo Caesara. Vidím, že máš pri stratégiach prehľad, nejakú podobnú ako tieto spomínané nevieš poradiť ? Chcel by som však niečo nové povedzme od roku 2015 doteraz. Ale nie brutal komplikované ako vyzerá byť to Anno, to sa mi nechce študovať po nete a sledovať videá, aby som si zahral :)


Offline

Užívateľ
Užívateľ
AOE 2 Definite edition

Registrovaný: 12.02.10
Prihlásený: 24.04.24
Príspevky: 13957
Témy: 745
Bydlisko: Žilina - Li...
Príspevok NapísalOffline : 26.03.2020 13:22

Ja by som ti odporučil Civ6.







_________________
MB: ASUS TUF GAMING B550M-PLUS ; CPU: AMD Ryzen 5600X + Noctua D15; RAM: 16GB GSkill DDR4 3000Mhz; GPU: Inno3D GeForce RTX 3060 Ti Twin X2 OC; SSD: WD Black SN750 1TB ; PSU: Corsair RM650x;
LCD: Samsung G5 34" UW; MOUSE: Logitech G305 + Razer Goliathus; KEYBOARD: SPC Gear GK550; Repro: Edifier R1280T; OS: Windows 10
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 26.03.2020 14:09

je to multiplayer hra, to je jak sa stazovat ze CSGO s botmi je nuda


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 22.01.17
Prihlásený: 19.04.24
Príspevky: 541
Témy: 94
Bydlisko: Nitra
Príspevok Napísal autor témyOffline : 26.03.2020 14:23

kllr007 píše:
Ja by som ti odporučil Civ6.


Díkes, idem to omrknúť.


SKiLEX: Myslíš AOE ? Ja som to hrával vždy single player a bavilo ma to. Tešil som sa, že si to znovu zahrám, ale sklamalo ma to z toho hľadiska, že tam je sto kampaní otvorených, neviem čo vybrať, aby som začínal normálne postupne od najnižšej doby a nie že dám kampaň a hneď mám všetko a iba produkujem jazdcov. Pre mňa neprehľadné, tým, že je tam kopa otvorených kampaní, tak aj príbehovo ma to neťahá a neviem sa s tým zžiť. Ešte keby sa tam aspoň za tú Veľkú Moravu dalo zahrať, tak by to bolo zaujímavé, ale našiel som iba hru za Uhrov :D


Online

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 05.08.11
Prihlásený: 24.04.24
Príspevky: 1512
Témy: 61
Bydlisko: BA
Príspevok NapísalOnline : 26.03.2020 15:01

to anno som sa asi nepresne vyjadril, ale pouzijem analogiu z Cezara, tam si tiez mohol postavit mesto ako si chcel, ja ked som ho hraval, tak si pamatam ako som pouzil snad pol mapy aby som nahnal pocet osadnikov na 5000 .. ale zaberalo to vela miesta, obyvatelia boli nespokojni lebo byvali v tych zakladnych stanoch po dvoch a populacia mi prudko lietala horedole, domky horeli, nemali vodu jedlo, ludia odchadzali, nemal kto robit na plantazach -> nebolo jedlo proste vela nervov s nestabilnou populaciou ... netusil som ze cim viac obcianskej vybavenosti, tym viac obyvatelov v jednom dome. potom som si ale na nete nasiel planik, ako postavit stabilnu stvrt/blok domov kde mal kazdy domcek pristup k jedlu, vode, skole, chramu, doktorovi ... to si clovek zapamata pomerne jednoducho, potom ked vies ze jedna takato stvrt pojme povedzme 2000 ludi a ciel je 5k ludi, tak nazaciatku spamati za minutu natiahnes taketo stvrte tri, populaciu mas tym padom vyriesenu a dalej sa nestaras, usetril si pol hodinu spekulovanim kde co postavis a ides hned riesit jedlo a obchod (zjednodusene povedane).. cize robit to nevyhnutne nemusis, ale ohromne to zjednodusi zivot a setris si hodiny casu a nervy v takychto hrach. snad sa uz chapeme :)

Cize anno si uplne vpohode zahras aj bez googlu, vobec sa toho neboj, jeto presne ten styl ze z kola na kolo dostavas nove veci, to len ja ked som sa naucil robit bloky v jednej hre, automaticky to uz robim aj v dalsich, neviem si pomoct.
Pharaoh je krajsi a vylepseny ceasar (oboje je od sierra games ci ako sa volaju), tiez odporucam aspon vyskusat hodku dve, ak ta ceasar bavil.

z novsich hier ma osobne nic nejak velmi neoslovilo .. tak neviem poradit

inak chcel som ti navrhnut aj tu Dune 2ku, minule som si ju po 19tich rokoch nainstaloval, len ma islo porazit z toho oznacovania jednotiek po jednom .. :)


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 11.05.14
Prihlásený: 24.04.24
Príspevky: 642
Témy: 42
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 26.03.2020 15:51

Podľa mňa do takejto kategórie výborne spadá séria Starcraft (ak sa bavíme o alternatíve k Dune alebo všeobecne k real-time stratégiám). Začal by som Starcraft: Remastered a potom pokračoval Starcraft 2 + datadisky. Ostatné tu už boli spomenuté. Ono nájsť nejakú real-time kvalitnú stratégiu z 2015+ je, myslím si, takmer nemožné, alebo aspoň ja si na žiadnu takú nespomínam.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 22.01.17
Prihlásený: 19.04.24
Príspevky: 541
Témy: 94
Bydlisko: Nitra
Príspevok Napísal autor témyOffline : 27.03.2020 20:50

eon5 píše:
to anno som sa asi nepresne vyjadril, ale pouzijem analogiu z Cezara, tam si tiez mohol postavit mesto ako si chcel, ja ked som ho hraval, tak si pamatam ako som pouzil snad pol mapy aby som nahnal pocet osadnikov na 5000 .. ale zaberalo to vela miesta, obyvatelia boli nespokojni lebo byvali v tych zakladnych stanoch po dvoch a populacia mi prudko lietala horedole, domky horeli, nemali vodu jedlo, ludia odchadzali, nemal kto robit na plantazach -> nebolo jedlo proste vela nervov s nestabilnou populaciou ... netusil som ze cim viac obcianskej vybavenosti, tym viac obyvatelov v jednom dome. potom som si ale na nete nasiel planik, ako postavit stabilnu stvrt/blok domov kde mal kazdy domcek pristup k jedlu, vode, skole, chramu, doktorovi ... to si clovek zapamata pomerne jednoducho, potom ked vies ze jedna takato stvrt pojme povedzme 2000 ludi a ciel je 5k ludi, tak nazaciatku spamati za minutu natiahnes taketo stvrte tri, populaciu mas tym padom vyriesenu a dalej sa nestaras, usetril si pol hodinu spekulovanim kde co postavis a ides hned riesit jedlo a obchod (zjednodusene povedane).. cize robit to nevyhnutne nemusis, ale ohromne to zjednodusi zivot a setris si hodiny casu a nervy v takychto hrach. snad sa uz chapeme :)

Cize anno si uplne vpohode zahras aj bez googlu, vobec sa toho neboj, jeto presne ten styl ze z kola na kolo dostavas nove veci, to len ja ked som sa naucil robit bloky v jednej hre, automaticky to uz robim aj v dalsich, neviem si pomoct.
Pharaoh je krajsi a vylepseny ceasar (oboje je od sierra games ci ako sa volaju), tiez odporucam aspon vyskusat hodku dve, ak ta ceasar bavil.

z novsich hier ma osobne nic nejak velmi neoslovilo .. tak neviem poradit

inak chcel som ti navrhnut aj tu Dune 2ku, minule som si ju po 19tich rokoch nainstaloval, len ma islo porazit z toho oznacovania jednotiek po jednom .. :)


Dune 2, či 2000 si vždy raz za pár rokov zahrám. To je to, že tie novšie hry sú problém čo sa týka zábavnosti. Keby toľko energie nevenovali napríklad často nezmyselným videoscénkam, ktoré len zaberajú gigabajty a je ich v hrách viac ako treba, tak by sa možno aj viac mohli koncentrovať na kvalitu. Ale čo už keď dnes to funguje tak, že niekto s niečím príde a ostatní to kopírujú, lebo sa boja, že keby prídu s niečím iným, že to bude pre nich krok vedľa.

Weafy... Veď to, rád by som zahral niečo kvalitné, ale v novom šate a to sa ťažko hľadá. Mrknem ten Starcraft, to som nikdy nehrával.


Odpovedať na tému [ Príspevkov: 9 ] 


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. port forwarding - aoe 3

v Sieťové a internetové programy

0

366

18.04.2012 16:23

Anonym147147 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. AOE 3 sekanie cez LAN

v Počítačové hry

6

729

31.01.2007 7:16

eXistenZ Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Poraďte stratégiu na štýl AOE a Settlers

v Počítačové hry

21

1717

14.08.2010 17:59

kllr007 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. AOE vs Hamachi vs Garena

v Počítačové hry

0

325

10.05.2011 7:20

lezgy Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. home edition

v Operačné systémy Microsoft

5

430

26.12.2007 15:46

kAli0 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. xp tablet edition

v Operačné systémy Microsoft

0

262

14.12.2010 14:03

euthanan Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Joomla! eCommerce Edition

v Redakčné systémy

3

1506

10.01.2009 14:56

mariachi Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Mafia: Definitive edition

v Počítačové hry

12

809

24.10.2020 21:56

Duso11x Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. 5000+Black Edition

v Biosy a ladenie výkonu

20

1929

18.10.2008 0:56

iki1611 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Keyone black edition

v Mobilné zariadenia

6

719

10.06.2018 20:22

KekkeiGenkai Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Bully: Scholarship Edition

v Počítačové hry

24

1641

22.01.2009 21:04

Ch3llo Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. windows millenium edition

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2 ]

v Operačné systémy Microsoft

45

1984

23.08.2008 23:29

prandof Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. xp tablet edition

v Operačné systémy Microsoft

1

219

02.01.2011 19:10

shiro Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. RTX 3080 Founders Edition

v Grafické karty

2

794

14.09.2020 19:29

maiob Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. P: Beyerdynamic DT990 Edition

v Predám

0

313

07.03.2017 9:11

Yos Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. PlayStation 5 Digital Edition

v Predám

0

269

14.02.2022 12:19

Mit0 Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra