Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 2192 ] Choď na stránku: predchádzajúca 1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 74 ďalšia
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 09.08.12
Prihlásený: 23.06.23
Príspevky: 267
Témy: 22
Bydlisko: Malacky
Príspevok NapísalOffline : 24.03.2020 18:50

Ominous píše:
Xaltotun píše:
Vies pouzivat google? Staci zadat covid and fibrosis.
Hovorila to aj ta ceska doktorka co vyvinula vlastny test.

Nie neviem pouzivat google, ty si to sem zadal ako hotovu vec, tak som chcel zdroj. to co si postol potom je sracka, pretoze vzorka je 12 ludi a sami tvrdia ze je prilis skoro to uzatvarat ako trvale, tak nabuduce tu nestras a davaj k vojim vyjadreniam aj nejaky vierohodny zdroj, ok ? Co sa tyka nejakej ceskej "expertky" zaujimali by ma odkial ona mala nejaku studiu o niecom, tliacha do vetra..

greener píše:
Co sa tu budem hadat s ludmi jak si ty ktory kazdeho s odlisnym nazorom zacnu osocovat a urazat namiesto toho aby sa snazili pochopit co pise.
Talianko ma problemi ake ma kvoli starej populacii a tomu ze vacsina starych zije v jednej domacnosti s mladymi.Ajtak uz je nakazena polka naroda lebo sa testuju len ty ktorych treba hospitalizovat. Ale to uz sa tebe nehodi do tej tvojej idei sirenia paniky .Teraz tu ecb tlaci a rozdava eura v ramci " solidarnosti" a raduju sa jak si namastia kapsi na sprostych ovciach co si myslia ze sa blizi katastrofa.
Ty sa musis strasne tesit ze sa tu kvoli tomu zatvaraju fabriky a ludia prichadzaju o pracu.

Opat si nesklamal :D Vsetci sa snazili pochopit co si pisal, ale k pochopeniu nedoslo u nikoho, aspon o tom neviem...takze kde bude ten problem ? Kto tu nevie pochopit racionalny nazor ? Prave naopak, zacina sa do bodky naplnat to co sme hovorili tebe, ale stale si neprecitol.. v poriadku. Co sa mne nehodi do idei sirenia paniky ? Si retardovany ? potom sa cuduj ze ta niekto uraza, ked take drbalo stale nevidi fakty o rucajucom sa zdravotnom systeme v inak vyspelych krajinach, od ktorych je nas system na kilometre... Nie ja sa vobec netesim ako sa zatvaraju fabriky a ludia prichadzaju o pracu, neviem kde si na to prisiel a kde som to pisal, ked to tvrdis... Ja len nechapem ako moze byt niekto stale taky tupý ako ty...


Hej jasne setko sa zacina dobodky naplnat ty drbalo.
Hah ze opat som nesklamal. Ja sa tu nezapajam do hocijakej temy len za ucelom sa hadat a urazat jak ty.
Nejsi potom ty nahodu retardovany? Stale meles tie iste sracky a porovnavas svk s IT a nejakymi vyspelimi krajinami ale cely case nechapes ocom tu pisem.
Ale to od ludi jak ty a spol. Ani necakam. Sak ty mas predsa vzdy pravdu.


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Coronavirus COVID-19

Registrovaný: 25.08.07
Prihlásený: 18.04.24
Príspevky: 17072
Témy: 109
Bydlisko: Košice
Príspevok NapísalOffline : 24.03.2020 18:57

Ominous... znova ta odkazujem na google.. zapalove ochorenie pluc takeho rozsahu vedie k masivnej lokalnej imunitnej reakcii a ta moze sposobit trvale poskodenie plucneho tkaniva charakteru fibrozy (zjazvenie) - to sa deje prakticky pri akejkovek zavaznej pneumonii.
Nechcem nikoho strasit len poukazujem na to ze ked mladi frajeruju, ze ved prekonam a idem dalej, tak to nie je celkom tak.







_________________
PC: Asrock Fatal1ty E3V5 OC, Xeon E3 1230v5@4,1GHz + Scythe Ninja 4, Gainward phoenix GS gtx1070, 480GB SSD Kingston UV400 + 10TB storage, 16GB ddr4 kit Kingston@2400MHz, Super Flower 550W gold, NZXT S340, HP E272q QHD IPS, Razer Abyssus V2, FiiO E12 + Hifiman HE400i
NB: HP Victus 16, Ryzen5 5600H, RTX3060, 16 GB ram, 1 TB ssd, FHD IPS 144Hz, Bang&Olufsen
NB2: Dell Vostro 7570, i5-7300HQ, gtx 1060, 8 GB ram, 128 GB ssd+1 TB hdd, FHD IPS, W10Pro
MT: Galaxy A52s 5G. CAR: Leon ST 2016 Cupra 265 manual, Arona 2019 1,0TSI 85kW
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15.02.19
Prihlásený: 23.04.24
Príspevky: 239
Témy: 3
Bydlisko: Turoň/ Poľs...
Príspevok NapísalOffline : 24.03.2020 19:08

V Cechach uz 2 mrtvi.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Coronavirus COVID-19

Registrovaný: 23.03.09
Príspevky: 3043
Témy: 49
Bydlisko: Trnava
Príspevok NapísalOffline : 24.03.2020 19:35

greener píše:
:shit:

Argumentov kopec ako vzdy... Nic relevantne si sem za cely cas nenapisal. Chcel som vediet, ci mas stale rovnaky postoj ako pred 10-12 dnami... Ano mas...to hovori o vsetkom. A ty si zacal na mna utocit, tak sa spamataj, ja som sa len branil. A s cim mal Slovensko porovnavat, s Uzbekistanom ? Prestan ma laskavo osocovat.

@Xlatotun, na google ma prosim ta neodkazuj, ja nie som doktor...chcel som vediet odkial mas to tvrdenie co mas a co zname fraza "ked covid zasiahne pluca"..stacilo napisat, ked to prepukne do zapalu pluc.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 01.07.09
Prihlásený: 18.04.24
Príspevky: 283
Témy: 29
Bydlisko: Zlaté Moravce
Príspevok NapísalOffline : 24.03.2020 20:37

Max64 píše:
V Cechach uz 2 mrtvi.


Jeden 95 ročný pán. Druhý 45 ročný s pokročilou rakovinou. :wrangle:


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 09.08.12
Prihlásený: 23.06.23
Príspevky: 267
Témy: 22
Bydlisko: Malacky
Príspevok NapísalOffline : 24.03.2020 20:51

Ominous píše:
greener píše:
:shit:

Argumentov kopec ako vzdy... Nic relevantne si sem za cely cas nenapisal. Chcel som vediet, ci mas stale rovnaky postoj ako pred 10-12 dnami... Ano mas...to hovori o vsetkom. A ty si zacal na mna utocit, tak sa spamataj, ja som sa len branil. A s cim mal Slovensko porovnavat, s Uzbekistanom ? Prestan ma laskavo osocovat.


@Xlatotun, na google ma prosim ta neodkazuj, ja nie som doktor...chcel som vediet odkial mas to tvrdenie co mas a co zname fraza "ked covid zasiahne pluca"..stacilo napisat, ked to prepukne do zapalu pluc.


Ja som tu toho relevantneho napisal od strany 7 dost, narozdiel odteba.
Pisal som oficialne statistiky a prikladal som aj odkazy.
A toto otocenie na obet namna nezabere to si nemysli.
Od strany 6 ma neustale napadas vyrazmi ako "mozgovy atlet" "chlapec je geroj" pologramotny trolo" "retard" "vymlete tupelo" ... a stale mi cpes vyraz "chripocka" ktorym som tento virus nenazval ani som nenapisal ze je menej zavazny ako chripka. Ja by som tu uz nepisal nic keby si nezosmiesnoval moj nazor a neprovokoval ma tvojimi prispevkami.
My nemame take velke mnozstvo starych ludi nad 80 rokov ako Taliansko. My ich mame cca 10 000 a urcite nie vsetci ziju s detmi v jednej domacnosti. A to ze ja mam prestat osocovat teba je velmi usmevne.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Coronavirus COVID-19

Registrovaný: 23.03.09
Príspevky: 3043
Témy: 49
Bydlisko: Trnava
Príspevok NapísalOffline : 24.03.2020 22:44

Paradne si vsetko vytrhol z kontextu :clap: precitaj si cele vlakno odznovu, pretoze nemam chut ani cas ti pisat siahodlhu esej...mozno sa uvedomis, ale asi skor nie. Nikto ti tu od zaciatku nedal za pravdu. Odzaciatku si to zlahcoval a vsetkych s iakurat tak zosmiesnoval, ze panikaria. Pozri sa aka bola situacia v Europe vtedy a aka je teraz. Vsetci co si z toho robili prdel vratane Johnsona a Trumpa zrazu otocili, ale len ty vidis, ze je vsetko vlastne v poriadku a vsetky opatrenia su zbytocne, pretoze na obycajnu chripku zomrie sezonne viac ludi... Cudujem sa ze nie si nejaky statny poradca, a nevysvetlis Matovicovi, naco tie opatrenia, ktore su dost rozsiahle mimochodom, vlastne robi., ked v konecnom dosledku zomru len ludia nad 80rokov (zas len podla teba), ktorí by zomreli aj tak.... S tebou chlapce, ja uz stracat viac cas nebudem. A prvy kto na koho zautocil bezdovodne si bol ty vyrokom "kupit respirátor a kyslíkové bombi a zostaň radšej doma" - btw dufam, ze nic neosis, ani respirator ani rusku.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 09.08.12
Prihlásený: 23.06.23
Príspevky: 267
Témy: 22
Bydlisko: Malacky
Príspevok NapísalOffline : 24.03.2020 23:19

Ja nepotrebujem aby mi dával niekto zapravdu. Ja som nič nezlahčoval nezosmiešnoval. Reagujem tu celý čas preto lebo ste tu z toho robili hrôzostrašný smrtelný vírus na ktorý tu všetci pomrieme.
Aj by som ti povedal načo su tie rúška (na dve veci a nato aby niekto zarobil), ale ked si niekedy videl ako sa správajú dôchodci(a nielen) v supermarketoch a ako dodržiavaju hygienu tak by si si to možno domyslel.
V tej vete čo som napísal neni žiadna urážka! Reagoval som adekvátne k tvojmu príspevku predtým!


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Coronavirus COVID-19

Registrovaný: 23.03.09
Príspevky: 3043
Témy: 49
Bydlisko: Trnava
Príspevok NapísalOffline : 24.03.2020 23:56

Ono aj keby niekto chcel, tak ti zapravdu nemoze dat... pretoze tie "fakty" co si sem daval uz davno neplatia. To co si vycital ostatnym si robil aj ty sam, tzn. vyberal si si hrozienka z kolaca, ktore ti v danu chvilu sedeli a ahaho, zrazu sa ukazalo ze to tak nieje...ani umrtnost, ani sposob nakazy, ani prezitie virusu na povrchoch a v aerosoloch volne vo vzduchu atd atd, cislieko o umrtnosti ktorym si sa tu ohanal 2,3% davno neplati... Nech sa paci, tu mas relevantny zdroj, ktory tu uz niekto daval:
https://www.worldometers.info/coronavirus/coronavirus-death-rate/
Preloz si to spravne, a az dokonca...daj si prosim ta tu namahu. A mozno si ty z toho nieco zoberie o hre s cisielkami a percentami. Porovnaval si to s obycajnou sezonnou chripkou, ktora je minimalne na rovnakej urovni - nie nieje ani zdaleka. A este raz, ano, zlahcoval a zosmiesnoval, precitaj si vlakno od strany 7 kde si zacal prispievat.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 24.06.08
Prihlásený: 24.03.20
Príspevky: 8
Témy: 1
Príspevok NapísalOffline : 24.03.2020 23:59

https://sport.aktuality.sk/c/440846/spoved-mladej-sportovkyne-s-koronavirusom-nie-je-to-iba-chripka-su-to-tyzdne-bolesti/


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 25.03.2020 4:03

Sorry ale tento clanok mi skor pride ako klasicky instagramovy shit...bola chora, nevylezala chorobu, o tyzden sa vratila 2x taka silna. Test negativny, ale pre dramatizaciu doktor volal ze bol test zly. Ak by mal doktor podozrenie, testovali by ju znova..

Cize podla mna skor vari z vody, len aby bola zaujimava na instagrame.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15.02.19
Prihlásený: 23.04.24
Príspevky: 239
Témy: 3
Bydlisko: Turoň/ Poľs...
Príspevok NapísalOffline : 25.03.2020 6:38

A preco by to bola hlupost? su ludia co dostali ebolu alebo sars a bez lecenia za 5 dni boli fit. Alebo tak zareni v cernobile co nekori ludia prezili a bolo ich hodne. neprezivse umre a prezivse ostane taka je priroda... ja tomu plno verim.


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Coronavirus COVID-19

Registrovaný: 10.10.06
Prihlásený: 23.04.24
Príspevky: 4986
Témy: 171
Bydlisko: Trnava
Príspevok NapísalOffline : 25.03.2020 9:18

Aktualne: http://www.uvzsr.sk/docs/info/covid19/Opatrenie_UVZSR_povinnost_nosit_ruska_24032020.pdf
Citácia:
Všetkým osobám sa zakazuje s ú č i n n o s t ' o u od 25. marca 2020 od 00:00 hod. do
odvolania vychádzat' a pohybovať sa na verejnosti bez prekrytia horných dýchacích
ciest (napríklad respirátor, rúško, šál, šatka, a t ď . )


greener píše:
Ja nepotrebujem aby mi dával niekto zapravdu. Ja som nič nezlahčoval nezosmiešnoval. Reagujem tu celý čas preto lebo ste tu z toho robili hrôzostrašný smrtelný vírus na ktorý tu všetci pomrieme.

Ludia su lahko ovplyvnitelni mediami. Preto sa diskusiam tohto typu vyhybam, ale par faktov na pobavenie. Ruska su zbytocne, to tvrdi aj RUVZ, domyselne uvadzaju, ze nie su 100%, pretoze keby uviedli, ze su zbytocne, to by este len bola panika.
V Juznej Koreii stanovili umrtnost na 0,85%, medzicasom uz klesla na 0,6%. Ako je to mozne? Tym, ze testuju 10 tisic ludi za den a este to pojde dole, pocet infikovanych je ovela vetsi, ale 95% to prekona bez vetsich problemov, kedze je to len chripka.
V Taliansku vlada sama priznala, ze do poctu mrtvych pocitaju vsetkych infikovanych bez ohladu na to, ci ich zabil virus alebo ina choroba. V Cechach zomreli 3 ludia, postarsi so zdravotnymi problemami. Kazda chripka oslabuje imunitu, takze moze zabit.

Okrem toho, aj ked to prekoname, stale to nie je za nami, kedze momentalne su zname 3 typy koronavirusu, u nas prevlada zmutovana agresivnejsia forma. Najskor preto ludia, ktori to prekonali, to mozu dostat znovu. Pocas chipkoveho obdobia byva aj 50 typov chripky, ockuje sa len proti 2-3 najbeznejsim, preto ockovani clovek moze stale dostat chripku. Chripka nie je jedna choroba, je to kategoria. Herd imunita je jedina skutocna ochrana. Mali by sa zamerit na ochranu ludi na 50 rokov, ktori to najviac potrebuju a nie robit tento cirkus, co ma za nasledok prave ich umrtnost. Moja 71 rocna matka si ani nemoze kupit respirator, kedze ich vykupili ludia, ktori ich vobec nepotrebuju, o dezinfekcii ani nehovorim. Do nemocnic chodia mladi, lebo maju bobo ako tie 2 cesky, ktore spravili videjko, ake su strasne znicene. Zdravotnici su potom pretazeni.


Coronavirus COVID-19 Coronavirus COVID-19 Coronavirus COVID-19

RUVZ: https://www.korona.gov.sk/pdf/Pokyny_pre_obcanov.pdf
Taliansko: https://www.facebook.com/watch/?v=498523984148826
https://www.businessinsider.com/south-korea-coronavirus-testing-death-rate-2020-3?op=1
https://www.reuters.com/article/us-healthcare-coronavirus-who/test-test-test-who-chiefs-coronavirus-message-to-world-idUSKBN2132S4
https://www.technicalpolitics.com/articles/researchers-explore-variant-strains-of-covid-19-fifty-countries-and-territories-have-now-reported-coronavirus-cases/







_________________
CASE Lian Li PC-7NB with 3x Noctua NF-S12A FLX | PSU Seasonic M12II-520 80 Plus Bronze | MB MSI B450 TOMAHAWK | CPU AMD Ryzen 5 3600 with Noctua NH-U12S | RAM 4x8GB ADATA XPG GAMMIX D10 DDR4 3200MHz CL16 | GPU MSI Radeon RX 580 ARMOR 8G OC | DISK ADATA XPG GAMMIX S11 Pro SSD 512GB
MOUSE Logitech M330 Silent Plus | KEYBOARD HP Wired Desktop 320K Keyboard | SOUNDCARD Creative Sound Blaster Z | HEADPHONES Sennheiser RS170 | MONITOR 24" AOC G2460VQ6 1920×1080@75Hz with FreeSync | INTERNET 400/40 Mbps | OS Home 11 & MS 365 Basic | EXTRA ImDisk Toolkit (Desktop/Caches)
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 22.12.13
Prihlásený: 23.04.24
Príspevky: 6587
Témy: 204
Bydlisko: Prievidza.
Príspevok NapísalOffline : 25.03.2020 9:31

tairikuokami to si si poskladal účelovo - ostatne začína u vedcov platiť "právnický" vtip:
Dvaja vedci - tri názory.
Hádaj, ako nie len v Taliansku - u nás - inde - počítajú mŕtvych?
Umrel, mal CoV, mal vysoký tlak alebo iné - umrel - je započítaný medci úmrtiami na CoV.
Že žiadne rúško nechráni 100% Noa? Čo tým cheš povedať?
"Robiť cirkus" ... ? Niekde "nerobili cirkus" a pozri, ako to dopadlo.
A tak ďalej...







_________________
ASUS TUF GAMING B550M-E WIFI II, AMD RYZEN 7 5700G, Samsung 970 EVO PLUS NVMe M.2 PCIe3 500GB,DIMM DDR4 32GB 3600MT/s CL16 (Kit of 2) 1Gx8 KINGSTON FURY Renegade Black
Xiaomi POCO X3 6GB/128GB
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Coronavirus COVID-19

Registrovaný: 10.10.06
Prihlásený: 23.04.24
Príspevky: 4986
Témy: 171
Bydlisko: Trnava
Príspevok NapísalOffline : 25.03.2020 9:38

Uz som nestihol editovat, video z 2007, uz vtedy strasili s virusmi, ktore nas vsetkych zabiju. :lol:

George Carlin - Germs, Immune System: https://youtu.be/X29lF43mUlo







_________________
CASE Lian Li PC-7NB with 3x Noctua NF-S12A FLX | PSU Seasonic M12II-520 80 Plus Bronze | MB MSI B450 TOMAHAWK | CPU AMD Ryzen 5 3600 with Noctua NH-U12S | RAM 4x8GB ADATA XPG GAMMIX D10 DDR4 3200MHz CL16 | GPU MSI Radeon RX 580 ARMOR 8G OC | DISK ADATA XPG GAMMIX S11 Pro SSD 512GB
MOUSE Logitech M330 Silent Plus | KEYBOARD HP Wired Desktop 320K Keyboard | SOUNDCARD Creative Sound Blaster Z | HEADPHONES Sennheiser RS170 | MONITOR 24" AOC G2460VQ6 1920×1080@75Hz with FreeSync | INTERNET 400/40 Mbps | OS Home 11 & MS 365 Basic | EXTRA ImDisk Toolkit (Desktop/Caches)
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 19.12.08
Prihlásený: 21.04.24
Príspevky: 18726
Témy: 181
Bydlisko: Slovenský G...
Príspevok NapísalOffline : 25.03.2020 9:39

To že rúška človeka neochránia je vec známa odkedy to vypuklo, avšak výrazne pomôže pri následnom šírení z nakazeného človeka ak ho má. Povinnosť mať prekrytú tvár mala byť od začiatku na verejnosti, mali sa silno obmedziť pohyby dôchodcov a obce a mestá im mali vypomôcť. Život mal bežať normálne ďalej, možno s nejakými obmedzeniami čo sa týka obrovských podujatí. Treba si ale uvedomiť, že ak aj by bola úmrtnosť v priemere iba 0,5-1% dajme tomu ako sa prezentuje pri bežnej chrípke, problém tohto vírusu je proste oveľa lepšie šírený oproti bežným chrípkam, preto aj zdratovotníctvo v Taliansku, Španielku kolabuje, takýmto tempom bez obmedzení by sa tým nakazil každý jeden človek na svete a 0,5-1% z 8 miliárd je 40-80 000 000 mŕtvych ľudí. úmrtnosť sa následne zvyšuje ako nestačia kapacity nemocníc a podobne takže opatrenia sú na mieste aj keď to nie je pre väčšinu populácie smrteľný vírus. Ale môže byť keď ti s menej akútnymi príznakmi inej choroby na úkor nakazených koronavírusom neposkytnú zdravotnú starostlivosť a zabije ťa to.







_________________
ASUS PRIME B550M-A, AMD Ryzen 5 5600, SilentiumPC Fera 3, 2x8GB DDR4 G.SKILL 2x8 GB KIT DDR4 3200 MHz CL16 Trident Z RGB, ASUS Dual RX 6650 XT, Fractal Define Mini C TG, Samsung EVO 970 1TB NVMe, Logitech G305, Logitech K360, iPhone 12 Mini
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Coronavirus COVID-19

Registrovaný: 15.04.15
Prihlásený: 18.03.24
Príspevky: 2124
Témy: 93
Bydlisko: Prievidza
Príspevok NapísalOffline : 25.03.2020 9:43

Kde vidis ze tvrdia ze su ruska zbytocne? Nauc sa citat.
Klesla umrtnost ked ju pocitas z nakazenych, ktorych pribudlo a este nepomreli.. wow zazrak matematiky.
Kolektivnu imunitu nevybudujes za den, nemozes nechat ochoriet vsetkych naraz.. mozes sa pozriet ako sa to v UK podarilo.
To ze su veci vykupene znamena ze ich nikto nepotrebuje? Len ty mas matku? Tam nech sedi doma na zadku a na nakup jej mozes behnut aj ty nepotrebuje respirator pokial nebeha po doktoroch.
Ofc ze nakupili ludia na kseft veci ale to bude len zlomok.
Tie cesky, ked boli u lekara tak mohlo mat cesko par desiatok nakazenych. Hlavne ked ju nahovno diagnostikovala obvodna a poslala s koronou domov a potom zase nas5 vdaka comu nakazila xy ludi. Ale hej mozu za to mladi ze vytazuju lekarov.







_________________
PC: CPU Intel Xeon E3-1231 v3 + SCYTHE Kotetsu | GPU Asus Strix GTX970 4GB | MB ASROCK Z97 Anniversary | RAM Kingston 16GB DDR3 1333MHz CL9 HyperX Fury Blue Series | SSD Crucial BX100 250GB | HDD Seagate Barracuda 7200 1TB | CASE Fractal Design CORE 2500 | PSU Evga 500B | LCD Dell P2414H | K A4tech Bloody B120 | M ASUS ROG Sica Black | C Microsoft XBOX 360 Controller Black
Mobile: Xiaomi Redmi Note 2 16GB White
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Coronavirus COVID-19

Registrovaný: 09.06.15
Príspevky: 3684
Témy: 56
Bydlisko: BT
Príspevok NapísalOffline : 25.03.2020 9:44

+12 za vcerajsok a 304 negat


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Coronavirus COVID-19

Registrovaný: 10.10.06
Prihlásený: 23.04.24
Príspevky: 4986
Témy: 171
Bydlisko: Trnava
Príspevok NapísalOffline : 25.03.2020 9:48

Coronavirus COVID-19

Problem je to, ze sme prilis cistotni, ako tvrdi aj George vo videu. Kedysi RUVZ uviedlo spravu, ze slovenski romovia su viac odolni voci chorabam, pretoze ziju v spine, tykalo sa to toho, ze odmietali ockovanie, a ze ho vlastne ani nepotrebuju.

Studii na tu temu je viac nez dost: https://www.sciencedaily.com/search/?keyword=cleanliness#gsc.tab=0&gsc.q=cleanliness&gsc.page=1

Courage to aim for less cleanliness? - https://www.sciencedaily.com/releases/2019/01/190122115021.htm

Coronavirus COVID-19







_________________
CASE Lian Li PC-7NB with 3x Noctua NF-S12A FLX | PSU Seasonic M12II-520 80 Plus Bronze | MB MSI B450 TOMAHAWK | CPU AMD Ryzen 5 3600 with Noctua NH-U12S | RAM 4x8GB ADATA XPG GAMMIX D10 DDR4 3200MHz CL16 | GPU MSI Radeon RX 580 ARMOR 8G OC | DISK ADATA XPG GAMMIX S11 Pro SSD 512GB
MOUSE Logitech M330 Silent Plus | KEYBOARD HP Wired Desktop 320K Keyboard | SOUNDCARD Creative Sound Blaster Z | HEADPHONES Sennheiser RS170 | MONITOR 24" AOC G2460VQ6 1920×1080@75Hz with FreeSync | INTERNET 400/40 Mbps | OS Home 11 & MS 365 Basic | EXTRA ImDisk Toolkit (Desktop/Caches)
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Coronavirus COVID-19

Registrovaný: 15.04.15
Prihlásený: 18.03.24
Príspevky: 2124
Témy: 93
Bydlisko: Prievidza
Príspevok NapísalOffline : 25.03.2020 9:49

Nechrania na 100% = su na nic.. dobre vediet od teraz ani kondom nebudem pouzivat.







_________________
PC: CPU Intel Xeon E3-1231 v3 + SCYTHE Kotetsu | GPU Asus Strix GTX970 4GB | MB ASROCK Z97 Anniversary | RAM Kingston 16GB DDR3 1333MHz CL9 HyperX Fury Blue Series | SSD Crucial BX100 250GB | HDD Seagate Barracuda 7200 1TB | CASE Fractal Design CORE 2500 | PSU Evga 500B | LCD Dell P2414H | K A4tech Bloody B120 | M ASUS ROG Sica Black | C Microsoft XBOX 360 Controller Black
Mobile: Xiaomi Redmi Note 2 16GB White
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Coronavirus COVID-19

Registrovaný: 06.01.08
Prihlásený: 25.05.23
Príspevky: 3170
Témy: 86
Bydlisko: Senica
Príspevok NapísalOffline : 25.03.2020 9:49

Ale rusko nema chranit teba,ale ostatnych pred tebou,keby si bol nakazeny. Na to je respirator najlepsie s vymenitelnym aktivnym filtrom







_________________
PC: Monitor: 24" Dell U2410 IPS 16:10, CPU: i5 4460 + Gelid Tranquillo Rev.3, MB: MSI H97M E35, GPU: Sapphire R9 380 dual X NITRO 4GB OC, SSD: Crucial BX100 250 GB, RAM: Kingston 2x8GB DDR3 1600Mhz hyperX, PSU: EVGA 500B, case: Fractal Define R4
NB: Toshiba Satellite L505-13G: Intel Core i5 430M, ATI Radeon HD5165 1GB, 4GB RAM, 500GB HDD
fón: Samsung S20 FE + Garmin Fenix 6 pro
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Coronavirus COVID-19

Registrovaný: 17.08.06
Prihlásený: 16.02.24
Príspevky: 353
Témy: 59
Príspevok NapísalOffline : 25.03.2020 9:55

tairikuokami píše:
Coronavirus COVID-19

Problem je to, ze sme prilis cistotni, ako tvrdi aj George vo videu. Kedysi RUVZ uviedlo spravu, ze slovenski romovia su viac odolni voci chorabam, pretoze ziju v spine, tykalo sa to toho, ze odmietali ockovanie, a ze ho vlastne ani nepotrebuju.


Toto u COVIDu neplatí, bolo to v jednom z nedávnych spravodajských podcastov (buď Aktuality alebo Dennik N) s niektorým s odborníkov - rómovia z osád sú rovnako rizikoví, ako iní občania.







_________________
CPU: AMD Ryzen 5 2400G, MB Asrock B450M Pro4, RAM: Patriot Viper4 16gb DDR4 kit 3000mhz CL16-18-18-36, PSU: EVGA 450B (+Bronze)
SSD: Adata XPG SX8200 480Gb (NVMe), CASE: Fractal Design Focus G Mini, DVD: Asus DRW 24D5MT
FAN: vstup - 2x Fractal Design Silent Series LL 120 mm LED; výstup - 1x Be quiet! Pure Wings 2 120mm; CPU fan - Wraith Stealth
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Coronavirus COVID-19

Registrovaný: 10.10.06
Prihlásený: 23.04.24
Príspevky: 4986
Témy: 171
Bydlisko: Trnava
Príspevok NapísalOffline : 25.03.2020 9:55

Ked clovek nekasle, nekycha, tak rusko nepotrebuje, staci ked drzi hubu. To je opatrenie je robene kvoli ludom, ktori su nezodpovedni. Ani zakrytie ust pri kychani nepomoze.
sailer píše:
Nechrania na 100% = su na nic.. dobre vediet od teraz ani kondom nebudem pouzivat.

Ciastocna, nie 100% ochrana. Kondom tiez nechrani proti AIDSu na 100%, kedze virus HIV je mensi ako diery v kondome a predsa sa kvoli nemu predava. Ak by ochranne pomocky fungovali, nemali by sme polku zdravotnikov chorych.
Korona sa udrzi vo vzduchu 3 hodiny, RUVZ udava, ze pokial je v clovek v uzavretej miestnosti s clovekom, ktori je chory, tak do 15 min bude pravdepodobne infikovany. Okolie zhruba 2 metre, kedze sa to siri ako prach.







_________________
CASE Lian Li PC-7NB with 3x Noctua NF-S12A FLX | PSU Seasonic M12II-520 80 Plus Bronze | MB MSI B450 TOMAHAWK | CPU AMD Ryzen 5 3600 with Noctua NH-U12S | RAM 4x8GB ADATA XPG GAMMIX D10 DDR4 3200MHz CL16 | GPU MSI Radeon RX 580 ARMOR 8G OC | DISK ADATA XPG GAMMIX S11 Pro SSD 512GB
MOUSE Logitech M330 Silent Plus | KEYBOARD HP Wired Desktop 320K Keyboard | SOUNDCARD Creative Sound Blaster Z | HEADPHONES Sennheiser RS170 | MONITOR 24" AOC G2460VQ6 1920×1080@75Hz with FreeSync | INTERNET 400/40 Mbps | OS Home 11 & MS 365 Basic | EXTRA ImDisk Toolkit (Desktop/Caches)
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 22.12.13
Prihlásený: 23.04.24
Príspevky: 6587
Témy: 204
Bydlisko: Prievidza.
Príspevok NapísalOffline : 25.03.2020 9:59

Útržky...
Tu každý, kto má dieru v zadku a dve nohy až po zem, dole zahnuté a rozstrapkané má potrebu vysloviť svoj "jediný správny" názor. :(
Niekedy by fakt bolo lepšie nepísať...







_________________
ASUS TUF GAMING B550M-E WIFI II, AMD RYZEN 7 5700G, Samsung 970 EVO PLUS NVMe M.2 PCIe3 500GB,DIMM DDR4 32GB 3600MT/s CL16 (Kit of 2) 1Gx8 KINGSTON FURY Renegade Black
Xiaomi POCO X3 6GB/128GB
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Coronavirus COVID-19

Registrovaný: 12.02.10
Prihlásený: 23.04.24
Príspevky: 13956
Témy: 745
Bydlisko: Žilina - Li...
Príspevok NapísalOffline : 25.03.2020 10:08

Ono rúško pomáha aj psychike človeka "že aspoň niečo".
Ono psychicky stav je dosť dôležitý, veľa ľudí si to neuvedomuje a zabúda naň, sú v strese, kontrolujú sa atď .
človek si dokáže vsugerovať aj fyzicku bolesť ktorá nemá žiadne príčiny. Takže hej tu som za akékoľvek opatrenia ktoré chránia nie len po fyzickej stránke ale aj psychickej. A rúško má aj fyzicky význam neboj sa že nie.







_________________
MB: ASUS TUF GAMING B550M-PLUS ; CPU: AMD Ryzen 5600X + Noctua D15; RAM: 16GB GSkill DDR4 3000Mhz; GPU: Inno3D GeForce RTX 3060 Ti Twin X2 OC; SSD: WD Black SN750 1TB ; PSU: Corsair RM650x;
LCD: Samsung G5 34" UW; MOUSE: Logitech G305 + Razer Goliathus; KEYBOARD: SPC Gear GK550; Repro: Edifier R1280T; OS: Windows 10
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Coronavirus COVID-19

Registrovaný: 10.10.06
Prihlásený: 23.04.24
Príspevky: 4986
Témy: 171
Bydlisko: Trnava
Príspevok NapísalOffline : 25.03.2020 10:27

Anglicko od 19. marca nepovazuje koronu za pandemiu. https://www.gov.uk/guidance/high-consequence-infectious-diseases-hcid

Anglicko preferuje princip herd imunity, Pochopitelne odporucania stale platia.

Kazdopadne lepsi pristup ako v Texase, kde guverner vyhlasil, ze starsi ludia su ochotni obetovat sa na zachranu ekonomiky.

https://eu.usatoday.com/story/news/nation/2020/03/24/covid-19-texas-official-suggests-elderly-willing-die-economy/2905990001/







_________________
CASE Lian Li PC-7NB with 3x Noctua NF-S12A FLX | PSU Seasonic M12II-520 80 Plus Bronze | MB MSI B450 TOMAHAWK | CPU AMD Ryzen 5 3600 with Noctua NH-U12S | RAM 4x8GB ADATA XPG GAMMIX D10 DDR4 3200MHz CL16 | GPU MSI Radeon RX 580 ARMOR 8G OC | DISK ADATA XPG GAMMIX S11 Pro SSD 512GB
MOUSE Logitech M330 Silent Plus | KEYBOARD HP Wired Desktop 320K Keyboard | SOUNDCARD Creative Sound Blaster Z | HEADPHONES Sennheiser RS170 | MONITOR 24" AOC G2460VQ6 1920×1080@75Hz with FreeSync | INTERNET 400/40 Mbps | OS Home 11 & MS 365 Basic | EXTRA ImDisk Toolkit (Desktop/Caches)
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Coronavirus COVID-19

Registrovaný: 19.03.07
Prihlásený: 14.04.24
Príspevky: 7076
Témy: 85
Bydlisko: BA
Príspevok NapísalOffline : 25.03.2020 11:23

Aspon nieco zaujimave z toho vzislo https://www.pcgamer.com/foldinghome-project-is-crunching-data-twice-as-fast-as-the-top-supercomputer/







_________________
Desktop: CPU AMD R7 1700x @ 3.85GHz | Cooling be quiet! Dark Rock Pro 4 | MB ASRock X470 Taichi Ult. | RAM 4x8GB DDR4 G-SKILL TridentZ RGB 3000 CL16-16-16-36 | VGA Powercolor VEGA56 + Raijintek Morpheus II | SSD Crucial MX300 525GB | HDD Seagate Ironwolf 3TB 5900rpm | PSU CORSAIR RM750X | MONITOR AOC Q3279VWFD8 | MOUSE HyperX Pulsefire FPS + Razer eXactMat | HyperX Alloy FPS Brown | HyperX Cloud | ARCH x64 &
Notebook: DELL inspiron 7537 i7 4500U, 16GB RAM, nv750, FHD IPS,Crucial M4 128GB | ARCH x64 & Surface Go 8/128 &
Mobil: LG v40 ThinQ (2018) & SBC: Raspberry pi 0 | 3B+ & Headphones: Senheiser HD58X | AKG K551 + detachable cable mod | Linsoul TIN T2 | KZ SZN
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 22.12.13
Prihlásený: 23.04.24
Príspevky: 6587
Témy: 204
Bydlisko: Prievidza.
Príspevok NapísalOffline : 25.03.2020 11:27

Kúri aj môj o sto šesť :D







_________________
ASUS TUF GAMING B550M-E WIFI II, AMD RYZEN 7 5700G, Samsung 970 EVO PLUS NVMe M.2 PCIe3 500GB,DIMM DDR4 32GB 3600MT/s CL16 (Kit of 2) 1Gx8 KINGSTON FURY Renegade Black
Xiaomi POCO X3 6GB/128GB
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Coronavirus COVID-19

Registrovaný: 23.02.08
Prihlásený: 23.04.24
Príspevky: 2691
Témy: 121
Bydlisko: Štúrovo
Príspevok NapísalOffline : 25.03.2020 14:08

Ruska niesu az take zle ak ich nosia hlavne nakazeny a bohuzial kedze clovek moze byt chory aj ked nema vobec ziadne priznaky takze aj "zdravy" by to mali nosit. Priklad som v skupine 5 ludi nakazeny je jeden vsetci maju ruska tak je ta ochrana dost vysoka niekde okolo 95% som cital ale staci ked jeden ztych 5 ludi je chory aj ked o tom dajme tomu nevie a ostatny maju ruska tak je to zbytocne pre tych styroch....


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 01.07.09
Prihlásený: 18.04.24
Príspevky: 283
Témy: 29
Bydlisko: Zlaté Moravce
Príspevok NapísalOffline : 25.03.2020 14:19

Citácia:
Priklad som v skupine 5 ludi nakazeny je jeden vsetci maju ruska tak je ta ochrana dost vysoka niekde okolo 95% som cital ale staci ked jeden ztych 5 ludi je chory aj ked o tom dajme tomu nevie a ostatny maju ruska tak je to zbytocne pre tych styroch....

To teda znamená že látkové rúško zastaví 95% vírusov? Tak to si čítal zle.


Odpovedať na tému [ Príspevkov: 2192 ] Choď na stránku: predchádzajúca 1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 74 ďalšia


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. I/P LCD 19" YAKUMO TFT 19 DXJ

v Predám

0

631

04.12.2011 11:50

zwARO Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. 19'' BENQ FP93G, DVI, 6ms VS 19'' Philips 190S7FS - 8 ms

v Monitory, televízory a projektory

7

1501

15.09.2006 15:25

router Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. BENQ 19" FP92W DVI/ASUS 19" LCD VW192S

v Monitory, televízory a projektory

2

1402

11.03.2007 13:43

Jaro Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. LCD 19 ´

v Monitory, televízory a projektory

6

1130

06.06.2007 19:47

tntckoo Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. 19 lcd

v Monitory, televízory a projektory

1

926

06.11.2007 19:58

ertin Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. 19" widescreen

v Monitory, televízory a projektory

7

862

26.12.2009 11:39

killer Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. K:NHL 19

v Kúpim

0

501

09.07.2019 11:20

jamalpp Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. 19-22 (?) monitor

v Monitory, televízory a projektory

14

1096

01.07.2010 19:54

extreme Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. 19" LCD

v Monitory, televízory a projektory

1

1313

30.10.2006 8:23

daKilla Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. LCD 19"

v Monitory, televízory a projektory

7

951

06.01.2009 18:00

piskvorko Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. LCD 19 wide

v Monitory, televízory a projektory

7

830

20.11.2008 22:24

Hogen123 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. monitor 19"

v Monitory, televízory a projektory

5

801

05.01.2010 12:15

UMF Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. LCD 19"

v Monitory, televízory a projektory

3

1347

25.10.2006 15:23

Zdravotnik Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. LCD 19"

v Monitory, televízory a projektory

19

2929

02.09.2006 22:37

Zdravotnik Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. P: HP 19 LCD

v Predám

7

458

25.07.2011 10:07

Mirecba32 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. lacny 19" monitor

v Monitory, televízory a projektory

6

1372

03.07.2009 10:11

f4r0 Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra