Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 76 ] Choď na stránku: predchádzajúca 1, 2, 3 ďalšia
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15.06.14
Prihlásený: 26.03.24
Príspevky: 17930
Témy: 142
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 12.09.2019 0:23

wut? znova musim opakovat. sa ti nepaci, daj si open source linux a potom este budes za windows rad. a ani ti nebude vadit, ze ta "MS drzi ako rukojemnika"







_________________
ITX >>> ATX
Offline

Prevádzkovateľ fóra
Prevádzkovateľ fóra
Windows 10 Pro - zakúpenie legálneho softu - rada

Registrovaný: 01.05.05
Príspevky: 13343
Témy: 1494
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 12.09.2019 0:31

Preto pisem ze mas na vyber, nepaci sa ti, pouzi open source (to bolo pred 20 rokmi celkom problem, dnes to je uz ale realita), alebo chod do macu. Takych co sa rozculovali tu bolo dost od cias 98ciek. Je to obchod, chces tak zaplat, nechces mas smolu. Ja tu nepisem o ziadnom vyvoji, z akeho titulu by mal ms davat svoj produkt zadarmo? Lebo pride niekomu vela dat za system take peniaze? alebo ze sa plati len za hardver a softver ma byt zadarmo? Za benzin ti nepride davat vela kazdy den? Je to to iste...nema zmysel v tejto debate ani pokracovat, lebo take debaty tu su od zaciatku ms. Preco by som mal potom platit isp za pripojenie do internetu, ved mi to negeneruje ziadny zisk, mal by som to mat zadarmo predsa. Ked pojdem nablizsie na nakup, tak pri pokladni poviem, ze neplatim, lebo proste to co potrebujem sa predava vo velkom na celom svete, tak preco by som mal za to platit. Neobhajujem cenu za win, skor mi ide o princip ze pises o nejakej vyzretosti spolocnosti.







_________________
Streacom DA2 | SilverStone Titanium SX800-LTI 800W | ASRock X299E-ITX/ac | Intel Core i9-9980XE & be quiet! Dark Rock TF | Kingston HyperX Impact 64 GB DDR4 2666 MHz | NVIDIA Titan RTX 24 GB | Intel SSD Optane 905P 480 GB NVMe U.2 & Intel SSD 750 1,2 TB NVMe U.2 & Intel SSD 660p 2 TB NVMe M.2 & Seagate BackUp Plus Portable 56 TB USB | 55" 4K OLED Dell Alienware AW5520QF & 24" LCD EIZO FlexScan EV2451 | Ergotron LX Wall Mount Keyboard Arm | Logitech Craft | Logitech G603 | Logitech F710 | Harman Kardon Sabre SB 35 & Sennheiser RS 175 | Microsoft Windows 7 Ultimate | APC Back-UPS ES 700 | Lenovo ThinkPad X250 | iPhone X 256 GB & Pitaka Aramid | SilverStone ML05B Milo | Corsair SF600 SFX 600W | ASRock X99E-ITX/ac | Intel Xeon E5-2683 v4 & NOCTUA NH-L12S | Kingston HyperX Savage 32 GB DDR4 2400 MHz | NVIDIA GeForce GT 710 1 GB | Intel SSD Optane Memory 32 GB NVMe M.2 & Intel SSD 730 240 GB SATA | Ubuntu Server
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok Napísal autor témyOffline : 12.09.2019 0:38

A píšem ja niekde, že chcem ten produkt zadarmo? Ja píšem, že je ten produkt predražený, nakoľko je to krabicovka určená pre celosvetový trh. Ešte my sme na tom ako tak ok, len chcem vidieť ako si matka chalaniska z tretieho sveta bude môcť dovoliť svojmu synovi kúpiť do školy Windowsy a ešte k tomu Office (čuduj sa svetu školy tieto nároky na decká resp. ich rodičov majú). A teraz sa oháňaj upratovačkou či si to bude môcť dovoliť? A mrzí ma farizejstvo spoločnosti, na jednej strane doma vedieme debaty o politike ako sú tendre predražené a na druhej strane túto filozofiu vedome podporujeme, každý by mal poznať svoju cenu - avšak to neplatí len smerom nahor. Ja som nikde nepovedal, že chcem OS zadarmo, len vravím, že je predražený...


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15.06.14
Prihlásený: 26.03.24
Príspevky: 17930
Témy: 142
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 12.09.2019 0:43

Matka chalaniska z tretieho sveta má iné problémy ako je cena software-u ;)







_________________
ITX >>> ATX
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok Napísal autor témyOffline : 12.09.2019 0:47

Ok tak aj matka u nás...neter chodí na umeleckú strednú školu, požiadavky školy NB, MS, Office 365 a ešte grafický program - hradený školou. Samozrejme pre toho rodiča sú to brutálne náklady naviac a neviem si predstaviť matku samoživiteľku. JJ to je chyba školy na 100000%...hmm skôr keby filantrop roka p. Gates zabezpečil aby na školy a študáci mali soft zadarmo, jasne majú študentské verzie len za 85 eur :D Omg idem spať...za pár eur aj do kolena vŕtať. Trochu ma sklamal príspevok majiteľa tohto fóra...ale budiš.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15.06.14
Prihlásený: 26.03.24
Príspevky: 17930
Témy: 142
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 12.09.2019 0:49

Keby si škola zabezpečila licenciu pre svojich študentov tak by licencie mali. Neviem čo má Bill Gates s nejakou strednou školou... 99% už má systém v cene, čiže žiadne ďalšie výdavky nemáš. Rovnako aj Office.







_________________
ITX >>> ATX
Offline

Prevádzkovateľ fóra
Prevádzkovateľ fóra
Windows 10 Pro - zakúpenie legálneho softu - rada

Registrovaný: 01.05.05
Príspevky: 13343
Témy: 1494
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 12.09.2019 0:58

Molnija1985 píše:
...
Mne pride tolko veci predrazenych a teraz co? Ak ich chcem tak za ne zaplatim, ak mi je luto tolkych penazi tak budem bez nich. Matku z tretieho sveta urcite trapi cena win asi tak ako mna ci bude zajtra prsat alebo svietit slnko. Su to zvasty a za poslednych 20 rokov ich malo vela ludi, nechces nekupuj. Adobe ti nepride ze ma predrazene produkty? Ci to je uz ine lebo je to softver s ktorym sa da generovat zisk, tak tam to je ospravedlnujuce? Lenze ak nebudes mat system, tak ti ten soft s ktorym budes generovat zisk ti bude na dve veci. Studenti pokial viem mozu mat ms software zadarmo pokial ich skola ma hromadnu licenciu ci take cosi, takze ten co nanho nema ho vie ziskat zadarmo.

Co sa tyka skoly, bud na to rodic ma alebo nema. Ak chce aby jeho dieta studovalo taku skolu tak sa musi proste uskromnit aby si to mohli dovolit alebo proste zmenit skolu a zameranie. Neviem co ako teraz cakas ze dostanes za odpoved na nieco take ak rodic na to proste nema. Ako som pisal vyssie, zvolit skolu kde maju hromadnu licenciu pre studentov a tym ziska vsetky produkty zadarmo. Ja som mal na vyske soft zadarmo, sice som to nevyuzil, ale mal som tu moznost. Viem ze to je aj na strednych skolach a dnes je to ovela lepsie ako v minulosti. Neviem z coho si pohorseny, ak ti je luto za oem verziu dat tolke peniaze, tak mas moznost si kupit kluc z netu. Na kolko to je legalne neviem, no doma ti to kontrolovat nikto nikdy nebude.

Takze nemam paru preco si sklamany, je to obchod, nic viac nic menej...







_________________
Streacom DA2 | SilverStone Titanium SX800-LTI 800W | ASRock X299E-ITX/ac | Intel Core i9-9980XE & be quiet! Dark Rock TF | Kingston HyperX Impact 64 GB DDR4 2666 MHz | NVIDIA Titan RTX 24 GB | Intel SSD Optane 905P 480 GB NVMe U.2 & Intel SSD 750 1,2 TB NVMe U.2 & Intel SSD 660p 2 TB NVMe M.2 & Seagate BackUp Plus Portable 56 TB USB | 55" 4K OLED Dell Alienware AW5520QF & 24" LCD EIZO FlexScan EV2451 | Ergotron LX Wall Mount Keyboard Arm | Logitech Craft | Logitech G603 | Logitech F710 | Harman Kardon Sabre SB 35 & Sennheiser RS 175 | Microsoft Windows 7 Ultimate | APC Back-UPS ES 700 | Lenovo ThinkPad X250 | iPhone X 256 GB & Pitaka Aramid | SilverStone ML05B Milo | Corsair SF600 SFX 600W | ASRock X99E-ITX/ac | Intel Xeon E5-2683 v4 & NOCTUA NH-L12S | Kingston HyperX Savage 32 GB DDR4 2400 MHz | NVIDIA GeForce GT 710 1 GB | Intel SSD Optane Memory 32 GB NVMe M.2 & Intel SSD 730 240 GB SATA | Ubuntu Server
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok Napísal autor témyOffline : 12.09.2019 1:01

Jasne a škola má kedy čas študovať všetky "akcie" dodávateľov pre školu, od nákupu stravy, cez športové a telovýchovné prostriedky až po jednotlivé SW produkty. No neviem seriózna firma to robí tak, že pošle svojich obchodníkov po jednotlivých inštitúciách a tí zabezpečia už všetko potrebné. Inak zhodou okolností jedného obchoďáka v bratislavskom MS poznám (ale to určite nie je na verejnú debatu). Ale MS všetky tieto ich "akcie" vykonal krásne v tichosti aby o tom vedelo čo najmenej ľudí...resp.len zopár ITčkárov čo sledujú denno-denne novinky na trhu. SŠ ktorá má jedného jediného systémáka vo veku 23 rokov, čo celý deň jediné čo robí je sedí na zadku a čaká kým budú dve hodiny a pôjde domov.


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Windows 10 Pro - zakúpenie legálneho softu - rada

Registrovaný: 19.03.07
Prihlásený: 26.03.24
Príspevky: 7076
Témy: 85
Bydlisko: BA
Príspevok NapísalOffline : 12.09.2019 1:33

Neexistuje nieco ako msdnaa pre stredne skoly? Obe moje vysky to mali a pride mi absurdne aby to nebolo aj na strednych. S predrazenostou winu suhlasim, ale niekedy ti to ozaj za tie peniaze nestoji ucit sa komplet novy system. Nie je to nic tazke, mas na youtube co ta tym prevedie za hodinu a na zakladnu kancelarsku pracu to staci.
No ale niekedy je ten win ako vlastnit postihnuteho psa co ti ostiava aj po 5 rokoch gauc. No ale co uz, je to tvoj pes, uz si si na neho zvykol, tak snad ho nevyhodis von balkonom.

Kazdopadne chudak janof, ozve sa a je zdisovany enem tak







_________________
Desktop: CPU AMD R7 1700x @ 3.85GHz | Cooling be quiet! Dark Rock Pro 4 | MB ASRock X470 Taichi Ult. | RAM 4x8GB DDR4 G-SKILL TridentZ RGB 3000 CL16-16-16-36 | VGA Powercolor VEGA56 + Raijintek Morpheus II | SSD Crucial MX300 525GB | HDD Seagate Ironwolf 3TB 5900rpm | PSU CORSAIR RM750X | MONITOR AOC Q3279VWFD8 | MOUSE HyperX Pulsefire FPS + Razer eXactMat | HyperX Alloy FPS Brown | HyperX Cloud | ARCH x64 &
Notebook: DELL inspiron 7537 i7 4500U, 16GB RAM, nv750, FHD IPS,Crucial M4 128GB | ARCH x64 & Surface Go 8/128 &
Mobil: LG v40 ThinQ (2018) & SBC: Raspberry pi 0 | 3B+ & Headphones: Senheiser HD58X | AKG K551 + detachable cable mod | Linsoul TIN T2 | KZ SZN
Offline

Správca fóra
Správca fóra
Windows 10 Pro - zakúpenie legálneho softu - rada

Registrovaný: 14.08.12
Príspevky: 6023
Témy: 147
Bydlisko: Wattenscheid
Príspevok NapísalOffline : 12.09.2019 2:21

Pan dlho nevydrzal. Zaujimave, preco vsetci takyto co nam maju otvorit oci sa tak skoro zmazu? No neviem.
Na tomto fore sa warez neriesi, takze ti nebudem vysvetlovat ako aktivovat windows bez klucu. Nejake stahovanie virusu s programom je usmevne, kedze win aktivujes jednoduchym skriptom. Tak isto je usmevne kupit win za 4 eura a citit sa ze som si ho kupil.
Ja mam vsetok sw kupeny. Mozem si to dovolit, a tiez to potrebujem ku praci kedze robievam aj z domu.
Studenti maju ms sw zadarmo. Pamatam si ze som mal vsetky windowsy a tak dalej priamo od ms. Stale ale nechapem to rozculovanie sa. Kupit notebook bez windowsu je snad dneska nemozne, a som si isty ze ak je office potrebny, skola ho zabezpeci. Ak nie, mas libre office, open office atd.
Toto je klasicky problem bezneho slovaka. Hladat problem niekde kde nie je, potom sa nastvat a ukazovat prstom ako za jeho zly zivot mozu vsetci naokolo len nie on. Ale kedze sa panko zmazal, asi je to uz fuk







_________________
PC: Pentium III-S 1,4GHz, 1536MB RAM, X1950PRO
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Windows 10 Pro - zakúpenie legálneho softu - rada

Registrovaný: 20.05.19
Príspevky: 839
Témy: 32
Bydlisko: Nitra
Príspevok NapísalOffline : 12.09.2019 7:17

Az sa cudujem, ze sa toto tak riesi :D S cenou nic nespravime, je tu moznost ho cracknut/kupit na ebay. Castokrat su to kluce, ktore su urcene pre studentov. Sam mam tak office 365 z ebay za 3e. Clovek ma vzdy na vyber. Skoly vedia ako maju riesit licencie a pod...







_________________
Pathetic píše:
kohuta som nekupoval kvoli cernochom
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 12.09.19
Prihlásený: 18.09.19
Príspevky: 10
Témy: 1
Príspevok NapísalOffline : 12.09.2019 9:15

Pravda zmazať sa nebolo úplne najšťastnejšie riešenie, ba by som povedal, že dosť zbabelé. No a prečo sa ostatní (mimo mňa) tak rýchlo zmažú má dôvod možno v tom, že nezdieľajú vaše názory a príde im veľmi agresívne, že sú noví a hneď ich začnete atakovať a ironizovať - nie každý chce byť v takej komunite, nehovoriac o tom, že sa takto správajú majitelia stránok a ich správci. Ale chápem to, na to sa robilo veľa štúdií ako funguje internetová komunita a tento portál nie je tomu výnimkou, avšak aj tak som tu našiel zopár ľudí pre ktorých sa tu oplatí zostať. :)


Offline

Prevádzkovateľ fóra
Prevádzkovateľ fóra
Windows 10 Pro - zakúpenie legálneho softu - rada

Registrovaný: 01.05.05
Príspevky: 13343
Témy: 1494
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 12.09.2019 9:23

Niekto ta azda atakoval, ci na teba posobil agresivne? Ty si sem prisiel nariekat ze win ma cenovku aku ma a zacal si obvinovat za to aj celu spolocnost, ze musi vyzriet a neviem co ine :) a spajal si to s nejakou politikou a tendrami, co s tym ma cenovka win? No pri adobe produktoch to je ok, lebo ten pre zmenu generuje zisk :rolleyes:







_________________
Streacom DA2 | SilverStone Titanium SX800-LTI 800W | ASRock X299E-ITX/ac | Intel Core i9-9980XE & be quiet! Dark Rock TF | Kingston HyperX Impact 64 GB DDR4 2666 MHz | NVIDIA Titan RTX 24 GB | Intel SSD Optane 905P 480 GB NVMe U.2 & Intel SSD 750 1,2 TB NVMe U.2 & Intel SSD 660p 2 TB NVMe M.2 & Seagate BackUp Plus Portable 56 TB USB | 55" 4K OLED Dell Alienware AW5520QF & 24" LCD EIZO FlexScan EV2451 | Ergotron LX Wall Mount Keyboard Arm | Logitech Craft | Logitech G603 | Logitech F710 | Harman Kardon Sabre SB 35 & Sennheiser RS 175 | Microsoft Windows 7 Ultimate | APC Back-UPS ES 700 | Lenovo ThinkPad X250 | iPhone X 256 GB & Pitaka Aramid | SilverStone ML05B Milo | Corsair SF600 SFX 600W | ASRock X99E-ITX/ac | Intel Xeon E5-2683 v4 & NOCTUA NH-L12S | Kingston HyperX Savage 32 GB DDR4 2400 MHz | NVIDIA GeForce GT 710 1 GB | Intel SSD Optane Memory 32 GB NVMe M.2 & Intel SSD 730 240 GB SATA | Ubuntu Server
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 12.09.19
Prihlásený: 18.09.19
Príspevky: 10
Témy: 1
Príspevok NapísalOffline : 12.09.2019 9:31

A napísal som niekde, že pri produktoch ADOBE je to ok, lebo to generuje zisk? To si napísal Ty, ja som napísal, že ak sú to profesionálne programy na generovanie zisku tak tomu rozumiem, že ceny týchto programov sú vysoké - firmy nech si pekne platia, lenže je rozdiel firma a fyzická osoba. Jediné čo som napísal, že W10 vzhľadom na ich používanie je predražené a je to len z toho dôvodu, že MS nemá konkurenciu. Som zvedavý či keď synovi poskladáš herné pecko či sa Ti bude chcieť navýšiť rozpočet o ďalších 150 eur za OS. To, že je tu veľa ITčkárov (vrátane mňa) čo si to dovoliť môžu je jedna vec, ale obrovská škoda je, že veľa ľudí si to dovoliť nemôžu. A vyjadrenia typu že keď rodič nemá peniaze, tak nech dieťa zmení školu, tak toto snáď nemyslíš vážne???! Tak to je také elitárstvo a taký snobizmus, že až. Vieš lenže každý nemyslí len na seba a svoje záujmy, ale to je jedno...mimochodom tiež patrím k tým ktorý si ho môžu dovoliť, keď už sme pri tom. Z dvoch výplat si idem kúpiť "železo" cez 2000 (a to mám ženu na materskej a malé deti), tak asi suché rožky nežeriem.


Offline

Správca fóra
Správca fóra
Windows 10 Pro - zakúpenie legálneho softu - rada

Registrovaný: 14.08.12
Príspevky: 6023
Témy: 147
Bydlisko: Wattenscheid
Príspevok NapísalOffline : 12.09.2019 9:45

ak skola vyzaduje aby si mal urcity program ako je office, tak ho aj poskytne. ak nie, tak ta skola nebude boh vie co. ako hovorim, riesis problem tam kde nie je. kupis notebook, licencia na win je v cene. pokial si trufas vyskladat pc od zakladu, musis ratat aj s licenciou a navysenim rozpoctu. ked na to nemas, kupis vyskladanu zostavu kde opat, win je v cene







_________________
PC: Pentium III-S 1,4GHz, 1536MB RAM, X1950PRO
Offline

Prevádzkovateľ fóra
Prevádzkovateľ fóra
Windows 10 Pro - zakúpenie legálneho softu - rada

Registrovaný: 01.05.05
Príspevky: 13343
Témy: 1494
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 12.09.2019 9:49

Napisali sme ti viaceri, ze ak nechces, pouzi open source, mozes ist do macu, mozes byt prvy co spravi konkurecny system. Neviem co cakas ze tu vyriesis alebo ake odpovede dostanes ak sa vyplaces ze ake je to drahe, je to ich cenova politika, ci cakas ze tu budeme vsetci suhlasit a vyplakavat s tebou? Jasne ze je win draha zalezitost, ale to je aj iny softver, hardver, cokolvek a stale mas volbu vyberu. MS nie je statna firma, je to sukromna spolocnost a aj keby tam dala cenovku 500e tak to nic na veci nemeni, chcu peniaze za svoj produkt a je uplne jedno kolko sa toho preda. To sa da uplatnit na akykolvek druh tovaru ci sluzby na svete. Bud to akceptujes alebo proste nie, ale vyplakavani tu bolo co si ja pamatam na cz a sk a isto aj celom svete za poslednych 20 rokov tolko ze az a nic sa nezmenilo, cena je stale rovnaka :-) a to tu places este za oem verziou, klasicka stoji skoro o stovku viac ako pozeram pricom v minulosti mala krabicova skoro 3-4 vyssiu ako oem verzia ak si dobre pamatam.

Aky snobizmus prosim ta, co tu splietas s elitarstvom? Co cakas, ze ti na to odpoviem ak na to rodicia nemaju? Mam im to ja, ci azda niekto iny zaplatit? Uz sme ti napisali viaceri, ze existuju studentske programy, skola musi mat hromadnu licenciu u ms a mozes mat system a ine aplikacie ako student zadarmo. Ak to ich skola nema, tak co s tym ja mam ako spravit? Nech zmeni skolu, kde taky program maju, dam decko tam kde si to mozem dovolit. Tiez si nekupim veyrona ked nanho nemam, takze tu nesplietaj nic o nejakom elitarstve prosim ta. Kazdy ma nejaku ekonomicku situaciu a to ze ju nema nejaky rodic taku aby mohol mat dieta na nejakej lepsej skole kde od neho vyzaduju aby vlastnil softver za stovky eur ja ani nikto iny nemoze a urcite s tym nic nema cenovka za win. Ako som pisal vyssie, ja mozem ist do obchodu zobrat co potrebujem a povedat, dam vam adekvatnu sumu a nie ktoru ste si tam vy dali, je to uplne to iste o com pises.

Cize 150e za navysenie rozpoctu za os je vela, ale 200e za grafiku urcenu na hry uz vela nie je? Kupa nejakej hry je tiez navysovanie rozpoctu? Tam su uz ceny adekvatne? Preto cely cas pisem ze su to poriadne zvasty a tych tu bolo a vedel som ze nemam na ne ani odpisovat, lebo sa vzdy najde niekto kto bude prilievat do ohna.

A to ked nebudem mysliet len na seba, ale budem mysliet na vsetkych tak win da cenovku nizsie ci ako si to s tym myslenim na seba myslel? Myslis ze ms ci inu firmu bude zaujimat to ze ako spolocnost nemyslime len na seba ale aj na druhych? Ak myslis na druhych, tak im mozes ten softver kupovat :rolleyes:







_________________
Streacom DA2 | SilverStone Titanium SX800-LTI 800W | ASRock X299E-ITX/ac | Intel Core i9-9980XE & be quiet! Dark Rock TF | Kingston HyperX Impact 64 GB DDR4 2666 MHz | NVIDIA Titan RTX 24 GB | Intel SSD Optane 905P 480 GB NVMe U.2 & Intel SSD 750 1,2 TB NVMe U.2 & Intel SSD 660p 2 TB NVMe M.2 & Seagate BackUp Plus Portable 56 TB USB | 55" 4K OLED Dell Alienware AW5520QF & 24" LCD EIZO FlexScan EV2451 | Ergotron LX Wall Mount Keyboard Arm | Logitech Craft | Logitech G603 | Logitech F710 | Harman Kardon Sabre SB 35 & Sennheiser RS 175 | Microsoft Windows 7 Ultimate | APC Back-UPS ES 700 | Lenovo ThinkPad X250 | iPhone X 256 GB & Pitaka Aramid | SilverStone ML05B Milo | Corsair SF600 SFX 600W | ASRock X99E-ITX/ac | Intel Xeon E5-2683 v4 & NOCTUA NH-L12S | Kingston HyperX Savage 32 GB DDR4 2400 MHz | NVIDIA GeForce GT 710 1 GB | Intel SSD Optane Memory 32 GB NVMe M.2 & Intel SSD 730 240 GB SATA | Ubuntu Server
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 12.09.19
Prihlásený: 18.09.19
Príspevky: 10
Témy: 1
Príspevok NapísalOffline : 12.09.2019 9:55

werwest - škola - predstav si na slovensku v Ba je SŠ (žiaľ bohu jediná na SVK, takže zmena nie je možná), ktorá soft neposkytuje a všetko si tam platíš. A čo mám informácia tak, nie je to chyba tej školy...avšak toto by som nerád rozpitvával vo verejnom fóre. MS - a stále je tu obrovská skupina ľudí čo si chcú mašinu vyskladať sami, už len na tomto fóre denne je desiatky príspevkov o vyskladanie mašiny. Myslíš, že 18 r. chalanisko ktorý rieši PC za 450 eur, že bude riešiť ja ofiko OS? Nie, bude riešiť loader od 3DMka. Ak by ale bola nejaká verzia MS (home to určite nie je) za 50 eur, tak zrejme by tento človiečik rozmýšľal aj nad legálnym winom. Stačilo by ak by mali občas nejaké akcie a pod.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15.06.14
Prihlásený: 26.03.24
Príspevky: 17930
Témy: 142
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 12.09.2019 9:58

Núti ťa tam niekto používať MS Office? LibreOffice je free a má takmer rovnakú funkcionalitu.







_________________
ITX >>> ATX
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 12.09.19
Prihlásený: 18.09.19
Príspevky: 10
Témy: 1
Príspevok NapísalOffline : 12.09.2019 10:00

Ok chlapi, uznávam, že sa komunikácia trochu v tejto téme zvrtla a touto cestou sa ospravedlňujem.


Offline

Prevádzkovateľ fóra
Prevádzkovateľ fóra
Windows 10 Pro - zakúpenie legálneho softu - rada

Registrovaný: 01.05.05
Príspevky: 13343
Témy: 1494
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 12.09.2019 10:01

Strata casu s tebou vobec na tuto temu diskutovat, si z tych co sa riadia heslom plati sa za hardver, nie za softver a mal by byt pomaly zadarmo :-) ale softver je taky isty produkt ako hardver a za hardver platis. MS akcie ma pokial viem, ma office pre domacnosti ak si dobre spominam a moze sa pouzit na viacerych pocitacoch.







_________________
Streacom DA2 | SilverStone Titanium SX800-LTI 800W | ASRock X299E-ITX/ac | Intel Core i9-9980XE & be quiet! Dark Rock TF | Kingston HyperX Impact 64 GB DDR4 2666 MHz | NVIDIA Titan RTX 24 GB | Intel SSD Optane 905P 480 GB NVMe U.2 & Intel SSD 750 1,2 TB NVMe U.2 & Intel SSD 660p 2 TB NVMe M.2 & Seagate BackUp Plus Portable 56 TB USB | 55" 4K OLED Dell Alienware AW5520QF & 24" LCD EIZO FlexScan EV2451 | Ergotron LX Wall Mount Keyboard Arm | Logitech Craft | Logitech G603 | Logitech F710 | Harman Kardon Sabre SB 35 & Sennheiser RS 175 | Microsoft Windows 7 Ultimate | APC Back-UPS ES 700 | Lenovo ThinkPad X250 | iPhone X 256 GB & Pitaka Aramid | SilverStone ML05B Milo | Corsair SF600 SFX 600W | ASRock X99E-ITX/ac | Intel Xeon E5-2683 v4 & NOCTUA NH-L12S | Kingston HyperX Savage 32 GB DDR4 2400 MHz | NVIDIA GeForce GT 710 1 GB | Intel SSD Optane Memory 32 GB NVMe M.2 & Intel SSD 730 240 GB SATA | Ubuntu Server
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Windows 10 Pro - zakúpenie legálneho softu - rada

Registrovaný: 20.05.19
Príspevky: 839
Témy: 32
Bydlisko: Nitra
Príspevok NapísalOffline : 12.09.2019 10:02

Ako werwest napisal. Hladas problemy tak kde nie su. Nie len v tejto teme. Vzdy mas na vyber. Veci uz nie su to co byvali. Ale s tym spravis len tolko, ze to nebudes podporovat. Mozes zacat od seba a ukazat ludom cestu. Zivot je krajsi ak neriesis zbytocnosti. Venuj energiu tam kde to ma zmysel.







_________________
Pathetic píše:
kohuta som nekupoval kvoli cernochom
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 12.09.19
Prihlásený: 18.09.19
Príspevky: 10
Témy: 1
Príspevok NapísalOffline : 12.09.2019 10:14

No lepšie aktívny odpor, ako pasívne sedieť so slovami "mňa sa to netýka" :) Jano keď chceš zmaž toto vlákno...


Offline

Prevádzkovateľ fóra
Prevádzkovateľ fóra
Windows 10 Pro - zakúpenie legálneho softu - rada

Registrovaný: 01.05.05
Príspevky: 13343
Témy: 1494
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 12.09.2019 10:23

Jasne ze sa nas to tyka vsetkych, kazdeho kto ma pocitac bez ohladu na to ci ma win v cene alebo si ho musi zaobstarat sam ak si robi skladacku. Ale ako co cakas? Ze tu vytvorime hnutie za lepsie ceny od ms ci co? Pojdeme protestovat do ulic? Ci co konkretne ocakavas? To sa da uplatit na akykolvek produkt potom, zacnu protesty pred skodovkou, ze auta su drahe a chceme ich za menej ci ako? Su to firmy, ktore nieco poskytuju a bud na to mas a das, alebo na to mas ale proste ti to pride vela, tak zvolis jazdenku z nemecka. Ja fakt nechapem co akoze riesis s touto nasou nevyspelou ci nevyzretou spolocnostou, ze ako ked dozrieme tak sa stane co? Automaticky zacne klesat cenovka za win ci ine ich produkty, alebo ceny aj za iny softver? Ci myslis ze ked ho prestaneme pouzivat tak sa nieco stane? Sprav konkurenciu windowsu a uvidis ako zacne cena klesat ak chces teda pomoct spolocnosti :) mile rad ta v tom podporim, ale tliachat tu o nevyzretosti spolocnosti lebo mame hlavy pod zemou nie je na mieste, nikto z nas s tym nic nespravi a taktiez nezakupi nejakemu dietatu softver preto ze to skola vyzaduje. Bud na to mam alebo nie, bodka.

PS: nikto tu cenu za win neobhajuje, ale je to ich produkt, ich cena, ich politika a v konecnom dosledku ich vec







_________________
Streacom DA2 | SilverStone Titanium SX800-LTI 800W | ASRock X299E-ITX/ac | Intel Core i9-9980XE & be quiet! Dark Rock TF | Kingston HyperX Impact 64 GB DDR4 2666 MHz | NVIDIA Titan RTX 24 GB | Intel SSD Optane 905P 480 GB NVMe U.2 & Intel SSD 750 1,2 TB NVMe U.2 & Intel SSD 660p 2 TB NVMe M.2 & Seagate BackUp Plus Portable 56 TB USB | 55" 4K OLED Dell Alienware AW5520QF & 24" LCD EIZO FlexScan EV2451 | Ergotron LX Wall Mount Keyboard Arm | Logitech Craft | Logitech G603 | Logitech F710 | Harman Kardon Sabre SB 35 & Sennheiser RS 175 | Microsoft Windows 7 Ultimate | APC Back-UPS ES 700 | Lenovo ThinkPad X250 | iPhone X 256 GB & Pitaka Aramid | SilverStone ML05B Milo | Corsair SF600 SFX 600W | ASRock X99E-ITX/ac | Intel Xeon E5-2683 v4 & NOCTUA NH-L12S | Kingston HyperX Savage 32 GB DDR4 2400 MHz | NVIDIA GeForce GT 710 1 GB | Intel SSD Optane Memory 32 GB NVMe M.2 & Intel SSD 730 240 GB SATA | Ubuntu Server
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 12.09.19
Prihlásený: 18.09.19
Príspevky: 10
Témy: 1
Príspevok NapísalOffline : 12.09.2019 10:34

Tak ako som písal, každý by mal vedieť svoju cenu a to nie len smerom na hor. No nič súhlasím tu s vami je skutočne zbytočné o čomkoľvek so mnou diskutovať - pre vás určite :D Som zvedavý, že ak by dali cenu chleba 20 eur za kus, tak môžeš si byť istý, že celé Slovensko je v uliciach :) Zo začiatku keď boli WINy drahé pochopil som to, treba uživiť vývoj a technológie, avšak teraz každý druhý pracovník je z outsourceovanej firmy, prípadne z divízie z Indie, Pakistanu a tým pádom MS extrémne prachov ušetrí a to ver, že ušetrí toto mám overené...tj. keby boli čo od čoho znížili by ceny, alebo zmenili licenčnú politiku. Je mi jasné ty s tvojím zmýšľaním by si povedal "Ty by si to urobil"....ak by som mal firmu ktorá by narástla a mala by pekné čísla, tak by som sa viacej otvoril trhu aj pre ľudí čo si to nemôžu dovoliť a to aj za predpokladu, že by som si ten rok nemal vyplatiť 25mil na províziách.


Offline

Prevádzkovateľ fóra
Prevádzkovateľ fóra
Windows 10 Pro - zakúpenie legálneho softu - rada

Registrovaný: 01.05.05
Príspevky: 13343
Témy: 1494
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 12.09.2019 10:43

Dnes som sa este nezasmial, teraz som sa dobre pobavil, az pes zdvihol hlavu a pozrel na mna ako ma tento tvoj prispevok rozosmial :) stale nechapem co cakas tu od nas, nasej komunity, alebo od celkovej spolocnosti, mam napisat do ms ziadost ze je win drahy a chceli by sme nejake akcie? Neviem stale pochopit co ocakavas od vyplakavania tu na fore, resp. mozno aj inych forach :) je to ich biznis a kazdy sa snazi outsourcovat robotu ak mu to zvysi zisk, robi to kazda spolocnost a robil by si to aj ty, ja, jozko z hornej dolnej, kazdy. A to akoze pred 20 rokmi sa vsetko vyvijalo a dnes sa uz nic nevyvija? ci ako? To mas niekde overene ze sa uz nic nevyvija? Zvasty nic viac, ako som uz x krat uviedol a snad to pochopis, nikto tu cenu za win neobhajuje, ale my s tym nespravime ani mekke f.







_________________
Streacom DA2 | SilverStone Titanium SX800-LTI 800W | ASRock X299E-ITX/ac | Intel Core i9-9980XE & be quiet! Dark Rock TF | Kingston HyperX Impact 64 GB DDR4 2666 MHz | NVIDIA Titan RTX 24 GB | Intel SSD Optane 905P 480 GB NVMe U.2 & Intel SSD 750 1,2 TB NVMe U.2 & Intel SSD 660p 2 TB NVMe M.2 & Seagate BackUp Plus Portable 56 TB USB | 55" 4K OLED Dell Alienware AW5520QF & 24" LCD EIZO FlexScan EV2451 | Ergotron LX Wall Mount Keyboard Arm | Logitech Craft | Logitech G603 | Logitech F710 | Harman Kardon Sabre SB 35 & Sennheiser RS 175 | Microsoft Windows 7 Ultimate | APC Back-UPS ES 700 | Lenovo ThinkPad X250 | iPhone X 256 GB & Pitaka Aramid | SilverStone ML05B Milo | Corsair SF600 SFX 600W | ASRock X99E-ITX/ac | Intel Xeon E5-2683 v4 & NOCTUA NH-L12S | Kingston HyperX Savage 32 GB DDR4 2400 MHz | NVIDIA GeForce GT 710 1 GB | Intel SSD Optane Memory 32 GB NVMe M.2 & Intel SSD 730 240 GB SATA | Ubuntu Server
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Windows 10 Pro - zakúpenie legálneho softu - rada

Registrovaný: 19.03.07
Prihlásený: 26.03.24
Príspevky: 7076
Témy: 85
Bydlisko: BA
Príspevok NapísalOffline : 12.09.2019 10:45

Vsetci povinne nainstalovat gentoo.







_________________
Desktop: CPU AMD R7 1700x @ 3.85GHz | Cooling be quiet! Dark Rock Pro 4 | MB ASRock X470 Taichi Ult. | RAM 4x8GB DDR4 G-SKILL TridentZ RGB 3000 CL16-16-16-36 | VGA Powercolor VEGA56 + Raijintek Morpheus II | SSD Crucial MX300 525GB | HDD Seagate Ironwolf 3TB 5900rpm | PSU CORSAIR RM750X | MONITOR AOC Q3279VWFD8 | MOUSE HyperX Pulsefire FPS + Razer eXactMat | HyperX Alloy FPS Brown | HyperX Cloud | ARCH x64 &
Notebook: DELL inspiron 7537 i7 4500U, 16GB RAM, nv750, FHD IPS,Crucial M4 128GB | ARCH x64 & Surface Go 8/128 &
Mobil: LG v40 ThinQ (2018) & SBC: Raspberry pi 0 | 3B+ & Headphones: Senheiser HD58X | AKG K551 + detachable cable mod | Linsoul TIN T2 | KZ SZN
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 12.09.19
Prihlásený: 18.09.19
Príspevky: 10
Témy: 1
Príspevok NapísalOffline : 12.09.2019 11:01

Pred dvadsiatimi rokmi sa vyvíjalo američanmi za cenu 4,5 a produkt stál 7,5, dnes sa vyvíja Indami za cenu 1,5 a produkt stojí 8,0. Možno Ti to dochádza, i keď pochybujem. Ale súhlasím, že je zbytočné sa tu vyplakávať...a nie na iných konkurenčných fórach podobného charakteru nie som, stačí mi skúsenosť s týmto :)


Offline

Prevádzkovateľ fóra
Prevádzkovateľ fóra
Windows 10 Pro - zakúpenie legálneho softu - rada

Registrovaný: 01.05.05
Príspevky: 13343
Témy: 1494
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 12.09.2019 11:05

Ja chapem co tym chces povedat, ale toto robi kazda spolocnost co dokaze robotu outsorcovat, preco by mala pytat menej? Co myslis ze tu my zmenime, dufam ze to aj tebe dochadza.







_________________
Streacom DA2 | SilverStone Titanium SX800-LTI 800W | ASRock X299E-ITX/ac | Intel Core i9-9980XE & be quiet! Dark Rock TF | Kingston HyperX Impact 64 GB DDR4 2666 MHz | NVIDIA Titan RTX 24 GB | Intel SSD Optane 905P 480 GB NVMe U.2 & Intel SSD 750 1,2 TB NVMe U.2 & Intel SSD 660p 2 TB NVMe M.2 & Seagate BackUp Plus Portable 56 TB USB | 55" 4K OLED Dell Alienware AW5520QF & 24" LCD EIZO FlexScan EV2451 | Ergotron LX Wall Mount Keyboard Arm | Logitech Craft | Logitech G603 | Logitech F710 | Harman Kardon Sabre SB 35 & Sennheiser RS 175 | Microsoft Windows 7 Ultimate | APC Back-UPS ES 700 | Lenovo ThinkPad X250 | iPhone X 256 GB & Pitaka Aramid | SilverStone ML05B Milo | Corsair SF600 SFX 600W | ASRock X99E-ITX/ac | Intel Xeon E5-2683 v4 & NOCTUA NH-L12S | Kingston HyperX Savage 32 GB DDR4 2400 MHz | NVIDIA GeForce GT 710 1 GB | Intel SSD Optane Memory 32 GB NVMe M.2 & Intel SSD 730 240 GB SATA | Ubuntu Server
Offline

Správca fóra
Správca fóra
Windows 10 Pro - zakúpenie legálneho softu - rada

Registrovaný: 14.08.12
Príspevky: 6023
Témy: 147
Bydlisko: Wattenscheid
Príspevok NapísalOffline : 12.09.2019 11:06

poprosim ta niecim podporit tvoje tvrdenie.







_________________
PC: Pentium III-S 1,4GHz, 1536MB RAM, X1950PRO
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Windows 10 Pro - zakúpenie legálneho softu - rada

Registrovaný: 05.07.07
Prihlásený: 27.03.24
Príspevky: 4827
Témy: 169
Bydlisko: Trenčín
Príspevok NapísalOffline : 12.09.2019 11:13

werwest pamätas na kauzu boeingu 737max a jeho sw, v nejakom clanku boli rozpisane aj ceny za pracu indickeho a americkeho vyvojara - ako to "dopadlo" asi vies.







_________________
CPU: Intel Core i7-4790K@4,5Ghz+Cooler: Noctua NH-D15 chromax.black+NT-H1, MB: MSI Z97 PC Mate, RAM: Kingston HyperX Fury Black 16GB kit 1866Mhz CL10@2133Mhz CL12, GPU: Sapphire RX 580 8GB Nitro+ Special Edition, SSD: Samsung 850 EVO 250GB, HDD: Seagate SV35 1TB 64MB cache+Cooler: SCYTHE SQD-1000,
DVD: Lite-On iHAS124 (xbox 360 XGD3 ready), Case: Corsair Vengeance C70 Military Green - outtake: Noctua NF-A15 PWM + Noctua NF-S12A PWM + intake: 2x Noctua NF-S12A PWM, Monitor: AOC Q3279VWFD8 & HP ZDisplay Z27i, PSU: Enermax Platimax 500W, Periferie: MS Sidewinder X4 SK, A4tech XL-750BK, Printer: HP LaserJet 1018

NB: ACER TravelMate 5760G>CPU: Intel Core i5-2520M, RAM: 2x4GB, GPU: iHD3000 + Nvidia GT520M, HDD: WD Scorpio Blue 750GB 5400rpm, SSD: Intel 520 180GB

Mobile: Samsung Galaxy A52 5G, Car: M3 2007 Black + KIA Ceed HB MY22 Lunar
Odpovedať na tému [ Príspevkov: 76 ] Choď na stránku: predchádzajúca 1, 2, 3 ďalšia


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. vymazanie softu z windows xp

v Operačné systémy Microsoft

9

859

19.02.2008 17:35

Dzingischan Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Zakúpenie Windows server standard 2016 cena licencie ebay atd.

v Operačné systémy Microsoft

1

431

24.09.2019 18:55

void Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Rada ohladom mobili Xiaomi Redmi Note 8 Pro

v Mobilné zariadenia

3

987

13.02.2020 15:24

nixx Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Další Windows Vista Theme pro Windows XP je "tady&quo

v Operačné systémy Microsoft

17

5107

03.03.2006 14:34

Maxell Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Zakupenie Windowsu

v Operačné systémy Microsoft

26

938

02.01.2009 12:43

KingTommy Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Windows 8 rada

v Operačné systémy Microsoft

5

412

27.10.2012 0:02

NjiS Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. zakupenie cez steam

v Počítačové hry

2

529

12.05.2012 15:18

prekto Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Zakúpenie NAS a HDD

v Úložné zariadenia

0

509

21.02.2019 18:24

Teroo Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Prosba o zakúpenie hry

v Počítačové hry

4

334

14.09.2014 19:32

ViktorinoSK Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Zakupenie databazy emailov firiem na slovensku

v Krčma

4

545

15.07.2010 10:00

ethi1ca4l Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. SLI Zapojenie a zakupenie druhej karty

v nVidia grafické karty

6

2187

13.06.2013 6:20

Slayer Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Nazov tohto softu?

v Mobilné zariadenia

1

547

18.03.2009 6:20

Jaro Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. skuska antiviroveho softu

v Antivíry a antispywary

8

1121

07.01.2008 19:16

jarod242 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Kupa pouziteho softu

v Ostatné

0

275

28.07.2018 21:20

Pedro84 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Monitor EIZO S2133 21'' - dôvody pre zakúpenie

v Monitory, televízory a projektory

3

314

15.09.2019 17:37

stiv Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Instalacia softu pod win10

v Operačné systémy Microsoft

9

513

04.06.2016 18:25

tatko Tom Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra