Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 21 ] 
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 13.08.18
Prihlásený: 28.10.18
Príspevky: 26
Témy: 6
Príspevok NapísalOffline : 13.08.2018 12:42

Ahojte, trošku dlhší príspevok, ale chcem načrtnúť všetko čo mám mi napadlo, že by mohlo by dôležité. Riešim už asi 3 týždne problém: Vo všetkých prehliadačoch mi vyskočí CPU na 85-100%. Mám asi polročný NTB s procesorom AMD A9-9420 (HP 15-bw027nc ).

Už som skúšala:

- preinšalovať WIN10 (home) - to bol posledný krok
- preinštalovať kadejaké ovládače,
- zmeniť kadečo v nastaveniach (výkon, spánok...),
- prešla som ntb asi 6x antivírom avast aj pri spustení, online eset, prešla so to niekoľko krát malwarebytes (našiel iba jeden záznam v registroch, dala som do karantény, ale neviem, či to nepatrilo k jednému veľmi starému programu - oficiálne zakúpený - len veľmi starý, tak možno sa mu nepáčil kód, bol to nejaký záznam v časti Software položka WR)
- skúšala som odinštalovať aj nainštalovať všetky prehliadače, vypnúť aj odinštalovať všetky doplnky,

už som v koncoch

Mám Process Explorer, i keď s tým vlastne neviem čo iné sa dá pozrieť iného ako v klasickom prehľade vo win10, ale najväčšie žranie cpu má vždy ten ktorý prehliadač. Iné mi to nevykazuje, ale neviem prísť na to, čo konkrétne tam v prehliadačoch to robí, moc sa v pc nevyznám. Keď zložím prehliadač do lišty, tak CPU klesne, dám do popredia vyskočí. Pri iných programoch v NTB som si nič nevšimla, ale ja v podstate len chodím po nete alebo používam Libre office a irfanview a nejaké drobotinky. Všetko free alebo zakúpené.

Stránky ako také,. resp. internet ide rýchlo, len samotné prehliadače ako také - prechádzanie medzi lištami, otváranie nových stránok, rolovanie ...

Ešte rozmýšľam, ale neviem ako zistiť, či mi to nerobí nejaká aktualízácia win, alebo bios update, lebo:

1. začalo mi to robiť približne v čase keď sa mi cez HP aplikáciu updateoval bios a zároveň sa mi chcelo približne v tom čase aktualizovať ntb na win akt. 1803 (čo neprešlo, čierna obrazovka, nešiel spustiť win, nejako sa mi podarilo vrátiť na predošlú verziu. tieto dva úkony ale neprebehli v úplne rovnakom čase, len neviem presne kedy mi to začalo blbnúť, lebo niekedy chodím po internete pomenej.

2. od novoty - resp. keď som to prvý krát potrebovala, asi po 3 mesiacoch, mi blbli aktualizácie win, to som riešila s HP na hotlink aj s mrkvosoftom, nakoniec som to vyriešila cez youtube :)

3. od bodu 2. som zistila, že mi vôbec nefunguje vrátenie na bod obnovy, vždy mi vyhodilo chybu, i keď nejaké zmeny vykonalo, i keď vypísalo že nie

4. pri preinštalovaní WIN pred 2 týždňami - dohnalo ma k tomu to že sa mi nepodarilo obnova cez žiaden bod, potom žiadna obnova bez zmazania údajo, skúsila som potom všetky možnosti v nejakom recovery kam som sa dostal ani neviem ako, zo zúfalstva som dala nejaké recovery bez zachovania súborov, tam mi vyhodilo zase niečo že nemôže to som skúsila 2x, potom som našla na flashke nejaké súbory, z ktorých som skonštatovala, že to je bootovací kľúčik, tak som to na pokraji šialenstva spustila a nejako sa mi preinštaloval win10. Tešila som sa, že je to čistá inštalácia, ALE, vytvorilo to adresár WINDOWS.OLD, čo sa mi nezdá a vytvorilo to nejaké neznáme adresáre a znova sú tam nejaké HP programy aj nejaké ich adresáre, tak sa mi to nezdá. Okrem iného sa podarilo aj aktualizovať na poslednú akt. win 10 na 1803. Bojím sa sformátovať disk a použiť znova ten kľúčik, lebo ak to nevyjde už som v úplných koncoch. Takže čo včul ???

Píšem asi ako debil ale mám už zmotané myšlienky, už si po troch týždňoch ani poriadne nepamätám čo som všetko skúšala, prešla som asi 1000 stránok s radami (myslím že nepreháňam)

Inak ešte jedna vec mi príde divná, keď pozriem ovládač sieťovej karty, tak tam mám také hakibaki v niektorých položkách, niečo ako sypaný čaj + ako keby nejaké znaky, čo sa vyskytujú v registroch, skúšala som odinštalovať aj s vymazaním súborov (to mi ponúklo pri odinštalovaní), potom sa mi to ale samé hneď nainštalovalo a zase to tam bolo ,tak neviem. Nejako sa v tom nevyznám.

Nájde sa tu niekto s novou myšlienkou, čo ešte pozrieť ?


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Vysoké využitie CPU vo všetkých prehliadačoch

Registrovaný: 13.08.18
Prihlásený: 13.08.18
Príspevky: 2
Témy: 0
Príspevok NapísalOffline : 13.08.2018 13:03

Skús NoScript (pre Firefox) https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/noscript/
ScriptSafe (pre Chrome) https://chrome.google.com/webstore/detail/scriptsafe/oiigbmnaadbkfbmpbfijlflahbdbdgdf

- blokuje JavaScript, Flash, Java.

Taktiež skús AdBlock.

Vysvetlenie:
Dual Core CPU v 2018 :rolleyes:


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 13.08.18
Prihlásený: 28.10.18
Príspevky: 26
Témy: 6
Príspevok Napísal autor témyOffline : 13.08.2018 15:40

Adblock som používala dlllho, ten mám inštalovaný všade - resp. som používala Adblock Plus (Firefox) aj uBlock (Chrome, Vivaldi)

Večer skúsim to čo si písal.

Dual Core = darovanému koňovi ... :D


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 22.12.13
Prihlásený: 24.04.24
Príspevky: 6588
Témy: 205
Bydlisko: Prievidza.
Príspevok NapísalOffline : 13.08.2018 17:25

To vyzerá na vírus, prípadne heknutý router.
Ak browsery naplno zaťažujú procesor - možno niekto "ťaží" cez ne.







_________________
ASUS TUF GAMING B550M-E WIFI II, AMD RYZEN 7 5700G, Samsung 970 EVO PLUS NVMe M.2 PCIe3 500GB,DIMM DDR4 32GB 3600MT/s CL16 (Kit of 2) 1Gx8 KINGSTON FURY Renegade Black
Xiaomi POCO X3 6GB/128GB
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 03.01.09
Príspevky: 10120
Témy: 8
Bydlisko: KE
Príspevok NapísalOffline : 13.08.2018 18:00

Správca zariadení je bez problémov ? Daj sem screen ,tie hakibaki , ako píšeš.Pozri sa na disk cez CrystalDiskInfo alebo DH Tune.







_________________
PC MB:ASUS Sabertooth P67 CPU:i5-3570S+cooler GEMIN II SF524 RAM:Kingston HyperX BEAST XMP 4x4GB 1866MHz GPU:MSI N750Ti-2GD5/OC
SSD1:
Samsung 850Pro 256GB SSD2:WD Blue 1TB SSD3: Crucial MX500 2TB SSD4:Kingston DC600M 1,92TB SSD5:WD RED SA500 4TB SSD6:WD RED SA500 4TB SSD7:Samsung 970 EVO PLUS 2TB
PSU:
Be quiet! Straight Power 11 650WCASE:CoolerMaster CMForce 500 LCD:Dell S2721DGF
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 22.12.13
Prihlásený: 24.04.24
Príspevky: 6588
Témy: 205
Bydlisko: Prievidza.
Príspevok NapísalOffline : 13.08.2018 18:45

Bia - "dobrý" vírus neostrániš preinštalovaním :)







_________________
ASUS TUF GAMING B550M-E WIFI II, AMD RYZEN 7 5700G, Samsung 970 EVO PLUS NVMe M.2 PCIe3 500GB,DIMM DDR4 32GB 3600MT/s CL16 (Kit of 2) 1Gx8 KINGSTON FURY Renegade Black
Xiaomi POCO X3 6GB/128GB
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 13.08.18
Prihlásený: 28.10.18
Príspevky: 26
Témy: 6
Príspevok Napísal autor témyOffline : 13.08.2018 19:11

hmm... ja som na tomto fóre nejaká stratená :) , ako sa pridávajú obrázky ? Hľadám postup v príspevkoch, ale nenachádzam.

// Spojený príspevok 13.08.2018 19:13

tatko Tom píše:
Bia - "dobrý" vírus neostrániš preinštalovaním :)


no hej, už som sa za tie 3 týždne dozvedela o všelijakých brutalitách vírusového razenia, čo kde popisovali príbehy


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 22.12.13
Prihlásený: 24.04.24
Príspevky: 6588
Témy: 205
Bydlisko: Prievidza.
Príspevok NapísalOffline : 13.08.2018 19:16

"Niekam" najprv obrázky, potom sem LINK na ne.
Napríklad na https://postimages.org/ - Náhľad pre fórum.

Vysoké využitie CPU vo všetkých prehliadačoch

Vysoké využitie CPU vo všetkých prehliadačoch

(Ak ich dáš viac naraz - "Kódy všetkých obrázkov")







_________________
ASUS TUF GAMING B550M-E WIFI II, AMD RYZEN 7 5700G, Samsung 970 EVO PLUS NVMe M.2 PCIe3 500GB,DIMM DDR4 32GB 3600MT/s CL16 (Kit of 2) 1Gx8 KINGSTON FURY Renegade Black
Xiaomi POCO X3 6GB/128GB
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 13.08.18
Prihlásený: 28.10.18
Príspevky: 26
Témy: 6
Príspevok Napísal autor témyOffline : 13.08.2018 20:05

Ja som to tušila, že budem musieť externe, posielam hakibaki :)
vlastne to nie je rozsypaný čaj ale nejaké arabské písmo ?
Vysoké využitie CPU vo všetkých prehliadačoch
Vysoké využitie CPU vo všetkých prehliadačoch
Vysoké využitie CPU vo všetkých prehliadačoch


fíha, funguje vkladanie obrázkov

Inak skusila som vypnúť nejaké služby, už som len tak išla a čo mi napadlo, medzi inými aj nejaké dve služby google crash + nejaká služba AMD k sieťovej karte WOW...(dačo) a teraz sa to nejako akokeby mierne zmenilo/zrýchlilo v Chrome, vo Firefox ani Vivaldi sa nič nezmenilo. Najviac ma štve Vivaldi, lebo to je môj hlavný prehliadač, ostatné aj keby si robili čo chcú :roll: tak ma to tak netrápi.

Tie scriptové doplnky sa zdá že žiadna reakcia, skúsila som v Chrome aj FF, ale zase dala preč.


Stiahla som si ten HD tune, čo tam mám pozerať ?

Teraz ako to píšem cez Chrome, mám otvorených skúšobne cca 10 stránok a procesor nejakých 50% + keď otvorím ďalšiu stránku, tak procesor iba na chvíľu vyskočí a potom normálka, už sa to nedrží na 95-100% v kuse. Aj som doinštalovala späť doplnky - 4 ks a tvári sa to normálka.

Bože, keď to po sebe čítam, píšem ako magor, dve na tri, tak snáď to niekto pochopí :)


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 22.12.13
Prihlásený: 24.04.24
Príspevky: 6588
Témy: 205
Bydlisko: Prievidza.
Príspevok NapísalOffline : 13.08.2018 20:22

Ale pochopí, len nik nevie na diaľku zistiť presnú príčinu.
Tá rada s HDTUNE/CrystalDiskInfo je dobrá - zistiť, či nieje chybný harddisk.
Polročný noťas by nemal tak šaškovať.
Ponúka sa jedna možnosť - stiahnuť si inštalačku Windowsu zo stránok Microsoftu, pomocou USB LiveLinuxu preformátovať harddisk najprv hoci do EXT4, potom nazad na NTFS a čistú inštaláciu Windowsu. Kľúč si to natiahne samé z hardvéru.
Alebo rovno nainštalovať hoci Linux Mint, začas ho používať (prípadne aj nastálo) a potom formát a čistá inštalácia Windowsu.
Polročný...neide reklamovať?







_________________
ASUS TUF GAMING B550M-E WIFI II, AMD RYZEN 7 5700G, Samsung 970 EVO PLUS NVMe M.2 PCIe3 500GB,DIMM DDR4 32GB 3600MT/s CL16 (Kit of 2) 1Gx8 KINGSTON FURY Renegade Black
Xiaomi POCO X3 6GB/128GB
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 13.08.18
Prihlásený: 28.10.18
Príspevky: 26
Témy: 6
Príspevok Napísal autor témyOffline : 13.08.2018 20:37

Tak nemyslím si, že to je na reklamáciu, to skôr som ja niečo zblbla ... tipujem


v hd tune som dala rýchly test hdd a všetko zelenô

ja mám stále podozrenie buď na ten update biosu alebo nejaké nastavenie blbé

asi to skončí nejakým úplným odinštalovaním všetkého a čistý win


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 03.01.09
Príspevky: 10120
Témy: 8
Bydlisko: KE
Príspevok NapísalOffline : 13.08.2018 21:11

HD Tune položka Health bez problémov ?CrystaldiskInfo stačí otvoriť, či tam nevyskočí nejaké upozornenie.Nainštaluj si CPU-Z a daj sem screen z položky Mainboard.Môžeš aj screen zo Správa diskov, čo máš na tom disku.Pozri sa do Správca zariadení, akú máš verziu ovládača pre lan aj wifi.







_________________
PC MB:ASUS Sabertooth P67 CPU:i5-3570S+cooler GEMIN II SF524 RAM:Kingston HyperX BEAST XMP 4x4GB 1866MHz GPU:MSI N750Ti-2GD5/OC
SSD1:
Samsung 850Pro 256GB SSD2:WD Blue 1TB SSD3: Crucial MX500 2TB SSD4:Kingston DC600M 1,92TB SSD5:WD RED SA500 4TB SSD6:WD RED SA500 4TB SSD7:Samsung 970 EVO PLUS 2TB
PSU:
Be quiet! Straight Power 11 650WCASE:CoolerMaster CMForce 500 LCD:Dell S2721DGF
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 13.08.18
Prihlásený: 28.10.18
Príspevky: 26
Témy: 6
Príspevok Napísal autor témyOffline : 13.08.2018 22:45

OK, takže:

1. HD tune - na záložke Health - prázdne, nič nevypisuje
2. Crystal...
Vysoké využitie CPU vo všetkých prehliadačoch
3. CPU-Z
Vysoké využitie CPU vo všetkých prehliadačoch
4. správa diskov
Vysoké využitie CPU vo všetkých prehliadačoch
5.správca zariadení - oba ovládače aktuálne (teda nehľadala som na stránke výrobcu, iba som dala aktualizovať a nič nenašlo), tu som predtým skúšala aj predošlé dať, ale ništ

// Spojený príspevok 13.08.2018 22:54

ešte mám také, že HWinfo

Vysoké využitie CPU vo všetkých prehliadačoch


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Vysoké využitie CPU vo všetkých prehliadačoch

Registrovaný: 12.10.06
Prihlásený: 24.04.24
Príspevky: 20311
Témy: 79
Bydlisko: Banska Byst...
Príspevok NapísalOffline : 14.08.2018 8:10

vysokemu vyuzitiu disku sa necuduj, je to tragikomik s 5400otackami a 8Mb cache - dnes je beznych tak 64MB. Ten disk sa hodi na ukladanie dat, nie na beh systemu.
Aj ked je ten procesor asi len nieco vyse roka stary, bol by pomaly aj keby ho vydali pred 3r. Dnesne weby maju tony skriptov, flashu, to vsetko zatazuje cpu. Ak to povypinas, kludne ti polovica prvkov na weboch nepojde, alebo zmizne. Takze s blokovanim opatrne.

Ze procesor sa vytazuje pri otvarani stranok je normal, ved ich musi spracovavat a zobrazovat.
Ten "rozsypany caj" je vlastne hindi pismo (india, kambodza a spol.) neries. Tam, kde to je to nicomu nevadi, skor tipujem odflaknuty ovladac programatormi.

Skratka ten ntb je fakt len zaklad, bez nejakeho vykonu navyse a treba pocitat s tym, taketo vytazovanie HDD a CPU sa bude diat denne. Pretoze nema vykonu nazvys na dnesne narocnejsie weby alebo pre ulohy vyzadujuce viac vykonu. Skus si pustit facebook a zaplaces. Ten, kvoli tomu ze ma milion kadejakeho javascriptu kludne laguje aj na 10x vykonnejsej masine.
Nejakym ladenim sa tomu da pomoct, no netreba cakat zazraky. A ako sa system bude casom zabordelovavat, bude to len horsie.
Na zaciatok by som povypinal nepotrebne veci, aby sa nespustali pri spusteni OS - spustis spravcu uloh a tam zalozka Spustenie.







_________________
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 13.08.18
Prihlásený: 28.10.18
Príspevky: 26
Témy: 6
Príspevok Napísal autor témyOffline : 14.08.2018 8:44

- ten disk som si nejako nevšimla, iba keď pustím google sync
- procesor pri otváraní stránok začalo sa takto chovať iba včera a iba pri Chrome (keď som povypínala nejaké služby), pri ostatných je na plno hneď ako otvorím prehliadač (Firefox, Vivaldi, a zistila som že Edge, ktorý som vôbc nepoužívala) a stále sa to drží vo výkone. Takže zatiaľ budem používať Chrome a časom uvidím čo ďalej poriešim-e. :lol:

Okrem toho: doma aj v robote mám 2 PC cca 8 rokov staré a tie sú v pohode aj keď tam mám rovnaké prehliadače a robím na tom aj iné veci

Okrem toho: na tomto NTB to bolo ešte tak pred mesiacom v poriadku (relatívne)


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Vysoké využitie CPU vo všetkých prehliadačoch

Registrovaný: 12.10.06
Prihlásený: 24.04.24
Príspevky: 20311
Témy: 79
Bydlisko: Banska Byst...
Príspevok NapísalOffline : 14.08.2018 9:34

Tie 8r pc mozu byt aj dnes kludne vykonnejsie ako tento ntb. Aj Ferrari z 1970-teho ma viac vykonu ako Fabia z 2018. Zalezi aky hardware je v tych pc, bez toho sa to neda porovnavat. A tiez, ak tam bezia stare winxp, tak je to opat daco uplne ine. ;)

Ak bol na ntb preinstalovany OS, tak sa vylucila drviva vacsina softwarovych problemov. Ale zase na novo instalovanom systeme sa na pozadi dorabaju updaty, bezi indexovanie...par dni trva, nez si to cele sadne.
Pripadne, daj sem screen zo spravcu uloh vo windowse, kde vidno vytazovanie cpu prehliadacom. Idealne screen karty Procesy a tiez aj Podrobnosti - kde vidno samotny proces prehliadaca.







_________________
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 13.08.18
Prihlásený: 28.10.18
Príspevky: 26
Témy: 6
Príspevok Napísal autor témyOffline : 14.08.2018 10:37

večer urobím screeny a vložím

na tých starých pc sú win 10 - síce sa mi kde kdo vyhážal, že to nepôjde alebo nebude fičať, ale dala som to tam + pridala ram na 8 gb, oba amd procáky a teda v robote tu mám milion aplikácii čo v nich robím a mám naraz pustené, akurát štartovanie je nekonečné i keď som vypla pri štarte čo sa dalo aj app na pozadí čo sa dalo, ale chodí v celku normálne, hry sa teda nehrávam v robote :)

Ale tak áno, ten ntb je na úrovni cca ako tie 8r pc :rolleyes:, ale dostala som na vianoce od človeka, čo o pc ani netuší.


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 03.01.09
Príspevky: 10120
Témy: 8
Bydlisko: KE
Príspevok NapísalOffline : 14.08.2018 18:19

Sprav si zálohu dát, ak tam máš niečo , čo potrebuješ a preinštaluj si normálne OS cez boot.Nezdá sa mi , aby ten NTB bol preinštalovaný.Máš tam síce aj recovery ale to ani nepotrebuješ.Rozdeľ si disk , aby C nebola celá kapacita disku.Skús dať foto z biosu z položky info.







_________________
PC MB:ASUS Sabertooth P67 CPU:i5-3570S+cooler GEMIN II SF524 RAM:Kingston HyperX BEAST XMP 4x4GB 1866MHz GPU:MSI N750Ti-2GD5/OC
SSD1:
Samsung 850Pro 256GB SSD2:WD Blue 1TB SSD3: Crucial MX500 2TB SSD4:Kingston DC600M 1,92TB SSD5:WD RED SA500 4TB SSD6:WD RED SA500 4TB SSD7:Samsung 970 EVO PLUS 2TB
PSU:
Be quiet! Straight Power 11 650WCASE:CoolerMaster CMForce 500 LCD:Dell S2721DGF
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 13.08.18
Prihlásený: 28.10.18
Príspevky: 26
Témy: 6
Príspevok Napísal autor témyOffline : 14.08.2018 19:16

Tak som sa práve rozhodla, že to cez víkend celé sformátujem a nanovo inštalujem. Mne sa tiež nezdá, že by to preinštalovanie bolo v poriadku.
...
To recovery nemôžem použiť, lebo to som už skúšala, a zakaždým to vyhodilo chybu, že ee, nedá sa, vraj nemá nejaký prístup niekam.

Skúsim ešte tie screeny pri spustených prehliadačoch a potom sa vzdávam ;)

Idem na to.

// Spojený príspevok 14.08.2018 20:37

shiro píše:
...
Pripadne, daj sem screen zo spravcu uloh vo windowse, kde vidno vytazovanie cpu prehliadacom. Idealne screen karty Procesy a tiez aj Podrobnosti - kde vidno samotny proces prehliadaca.


Neviem, či si myslel toto ?

Je to prehliadač Vivaldi (ale Firefox je detto) v časovej postupnosti, vypnuté všetky doplnky (nie odinštalované) ako je vidieť, až v nejakú 8 minútu (načítaných 5 stránok) sa posunie z cca 95-100% na cca 85 %, pokles na cca 20% nastal až o 19:59 čo je presne 30 min. po štarte prehliadača. Pri Chrome to vyskočilo ale v podstate za pár sekúnd išlo dolu, takže ako som písala, zatiaľ pôjdem na Chrooooomovi :) a snáď cez víkend sa mi zadarí preinštalovať.

Vysoké využitie CPU vo všetkých prehliadačoch

Vysoké využitie CPU vo všetkých prehliadačoch

Vysoké využitie CPU vo všetkých prehliadačoch

Vysoké využitie CPU vo všetkých prehliadačoch

Vysoké využitie CPU vo všetkých prehliadačoch

Vysoké využitie CPU vo všetkých prehliadačoch

// Spojený príspevok 14.08.2018 22:10

Chlapci, neuveríte čo sa práve stalo, se poseru, pardooon :D

Ako si tu píšem, tak mi vyhodilo, že je pripravená aktualizácia win. Tak dopíšem, dokončím rozrobenú robotu a s hrčou v gaťách spustím, že aktualizovať.

AAAAA


Spustím Vivaldi a ide normálne že rýchlo, cpu hneď dolu po pár sekundách, skúsim Firefox, tiež, ešte aj tá debilná načítavacia gulička v FF sa nejako rýchlejšie hýbe, to ma podrž, nechápem, veď som tam mala 1709 a bolo to spomalené (áno, mala so s ňou problémy, reštartoval sa stále ntb, ale potom som to vyriešila), po akože reinštalácii sa mi inštalovala 1803 a táto dnešná aktualizácia mala v 1803 niečo opravovať - okrem iného aj nejaké spomalenie AMD procákov, že by môj problém ? Takže vlastne už tá 1709 bola nejaká vadná, keďže mi to spomalilo za jej vlády.

Celkovo mi ide ntb nejako rýchlejšie... hmm... hmm....hmm

Toto je tá aktualizácia, keby to niekoho zaujímalo, alebo mal podobný problémos - kb4343909

Tak či tak mi dal dnes niekto tu tip na vyskúšanie linuxu, takže víkend idem do toho :D

Ešte stále nechápem ...


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Vysoké využitie CPU vo všetkých prehliadačoch

Registrovaný: 12.10.06
Prihlásený: 24.04.24
Príspevky: 20311
Témy: 79
Bydlisko: Banska Byst...
Príspevok NapísalOffline : 15.08.2018 7:57

Citácia:
Addresses an issue that causes high CPU usage that results in performance degradation on some systems with Family 15h and 16h AMD processors. This issue occurs after installing the June 2018 or July 2018 Windows updates from Microsoft and the AMD microcode updates that address Spectre Variant 2 (CVE-2017-5715 – Branch Target Injection).

toto to mohlo sposobovat a opravili to.







_________________
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 13.08.18
Prihlásený: 28.10.18
Príspevky: 26
Témy: 6
Príspevok Napísal autor témyOffline : 15.08.2018 9:46

A keď si predstavím, koľko času som už zabila, kvôli win aktualizáciam, tuším by ma mal mrkvosoft fakt už platiť. Ale tak - čo ma nezabije, to ma posilní :lol: ?

Dúfam, že ten Linux sa mi bude pozdávať :) aspoň na doma to skúsim. Len hľadám alternatívy k mojim programom, kým sa do toho pustím.Hoci jeden program už asi nepôjde, ale dá sa to riešiť presunutím všetkých údajov do niečoho iného (fuška ako sviňa, ale tak vždy existuje viac ciest).

Ako pozerám aj na tomto fóre je odnož Linuxu, takže sa asi presuniem tam :)


Ďakujem vám všetkým za ochotu a snahu pomôcť, naozaj si to vážim, lebo na niektorých fórach sa len navzájom prešťávajú a laika pošlú do perdele. Tu toto fórum naozaj oceňujem, že sa tu nikto nesnažil ma odrovnať, že mám ísť do preč.

Pekný deň všetkým


Odpovedať na tému [ Príspevkov: 21 ] 


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Vysoke využitie CPU

v AMD - Advanced Micro Devices

3

619

26.09.2017 17:50

Smrtak25 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Vysoké využitie CPU

v Intel - Integrated Electronics

4

495

05.07.2014 15:14

sanek Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. prehrávanie hudby vo všetkých prehliadačoch

v HTML, XHTML, XML, CSS

7

790

18.11.2007 10:07

delo101 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Problém s prehrávaním videa vo všetkých prehliadačoch

v Video programy

0

410

10.08.2016 18:41

Mailinko Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Vysoké využitie HDD

v Pevné disky a radiče

8

500

10.08.2016 13:25

hujco Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Vysoké využitie procesora :-(

v AMD - Advanced Micro Devices

14

1082

25.06.2013 16:55

janonz Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. nvidia container vysoké využitie

v Operačné systémy Microsoft

13

970

01.05.2019 8:23

patro16 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Výsoke využitie procesora a pamäte

v Intel - Integrated Electronics

26

1754

26.07.2015 15:45

shiro Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Vysoké využitie procesora pri spustenom Firefox

v Intel - Integrated Electronics

0

82

30.12.2023 9:45

Matthew Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Win 11, vysoké využitie RAM pamate

v Operačné systémy Microsoft

2

892

17.05.2022 13:46

tairikuokami Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Intel core 2 vysoké využitie procesora, sekanie

v Intel - Integrated Electronics

12

1040

09.08.2012 13:18

kikoo5 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Porovnanie všetkých CPU.

v Benchmarky a diagnostické programy

2

5216

05.02.2011 15:49

89Aquarius Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Problem vysoke CPU

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2 ]

v Intel - Integrated Electronics

37

1840

15.03.2011 16:42

slafco Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. vysoke pretazenie cpu

v Intel - Integrated Electronics

6

692

01.10.2013 21:30

eLkONE Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Vysoké otáčky cladiča CPU

v Chladiče a všetky druhy chladenia

5

1044

04.12.2017 21:44

KocuR Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Cpu vyuzitie

v Intel - Integrated Electronics

2

328

25.09.2012 7:37

EndersoN Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra