Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 16 ] 
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Elektronická čítačka kníh (Uvítam hlavne shaagyho)

Registrovaný: 08.09.11
Prihlásený: 15.02.24
Príspevky: 942
Témy: 94
Príspevok NapísalOffline : 09.11.2012 16:05

Ahojte. Tieto Vianoce budú vážne zaujímave(vyzerá to na SanDisk ZIP aj Nexus 7) a teraz vás poprosím už o vážne poslednú vec viac vás už otravovať nebudem:) do školy zháňam elektronickú čítačku kníh. Priemerne do 100€. 95% času na nej budem čítať knihy a 5% času chcem do nej kopírovať e-knihy ktoré mám v počítači(takže aby podporovala aj takto špiónsky získané e-knihy:)) Mala by mať Wifi ale to už je menej podstatné lebo neviem, či sa niečo s + službami zmestí do tejto ceny. Nebránim sa ani objednávkam z USA len musíte mi dodať istotu a všetko podrobne vysvetliť :) pozeral som Kindle na Alze zázračne označené číslo "4".
Ďakujem za každú radu:) internet, hudba atď považujem za + služby:) budem čítať hlavne staré diela ktoré sa už nedajú zohnať ani z krajskej knižnice:) dakujem!!!







_________________
Čakaním na čas sa času nikdy nedočkáš, preto si svoj čas načasuj lepšie!
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Elektronická čítačka kníh (Uvítam hlavne shaagyho)

Registrovaný: 21.02.06
Prihlásený: 08.12.14
Príspevky: 5404
Témy: 30
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 09.11.2012 18:10

Prečo uvítaš hlavne mňa? :lol:
Tie vyjadrenia, ktoré som písal k starým témam platia, odvtedy som nekupoval žiadnu novú čítačku. Mama úspešne už viac než rok funguje na Kindle 3 (bez klávesnice), používa ju takmer každý deň, baterka drží.
Ja svoj starší Kindle používam pomenej, ale tiež funguje.

Objednávka z US amazonu je bezproblémová. Zaplatíš kartou a UPS/DHL ti to doručí až domov (poštovné bolo vtedy okolo 26USD ale máš istotu, že ti to niekde na pošte nerozbijú). Objednávať musíš tie verzie "without special offers" (tie ti nepošlú na Slovensko, aj keď ich napr. v alze predávajú). Kúpa z amazonu je samozrejme oveľa lacnejšia, ako kúpa zo Slovenska.

Zaujímavo vyzerá aj tento nový Paperwhite, ale bude dostupný až od decembra.
Ja osobne by som skôr išiel do nedotykového kindle - prepínanie medzi stranami pomocou dvoch veľkých tlačítko je pohodlné a neupatleš si ho, keď si napr. na pláži. Či s hardvérovou klávesnicou, alebo bez, to je myslím jedno.

Internet je na E-ink utrpenie (pomalé obnovovanie), takže to ber len ako núdzovku. Knihu do neho dostaneš prakticky akúkoľvek, netradičný formát môžeš cez program Calibre skonvertovať. PDF sa čítajú horšie, lebo ti ich zobrazí ako zmenšený obrázok (keďže pdf sú tak robené).

Doručenie z USA do troch dní a potom ďalšie 4-5 dní tu na coľnici (preclí ti to kuriér, naposledy bola v cene aj DPH, takže som nič nedoplácal).







_________________
Neradím a nekomunikujem cez SS, ak niečo potrebujete, máte iné možnosti: Ak vám zmizla téma, alebo sa vám niečo nepáči. Ak potrebujete nahlásiť príspevok/človeka, reportujte ho. Ak máte s niečim problém, riešte to v danej téme.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Elektronická čítačka kníh (Uvítam hlavne shaagyho)

Registrovaný: 08.09.11
Prihlásený: 15.02.24
Príspevky: 942
Témy: 94
Príspevok Napísal autor témyOffline : 09.11.2012 22:00

"Objednávať musíš tie verzie "without special offers" (tie ti nepošlú na Slovensko, aj keď ich napr. v alze predávajú)."
Túto vetu som nepochopil..ano, bezdotykový sa mi viac páči:) inak pdf súbory sa tiež budu dať prekonvertovať na iný formát ktorý tam ide najlepšie?
A inak tá cena je pevná?Alebo čo sa ,okrem dopravy, k nej pripočítava?
A ďakujem že si sa mi ozval práve ty lebo som našiel tému kde si mi dosť poradil :) ale predsa len radšej osobne ako vzorovo...(myslím tým tému:)) takže by som asi bral ten Kindle za 89$(ale neviem prečo nemôžem to za tých 69$ ale to je hneď prvá otázka ktorú som sa pýtal :) )

EDIT:
Toto ma dostalo...
http://citacky-elektronickych-knih.heureka.sk/amazon-kindle-5/
http://citacky-elektronickych-knih.heureka.sk/amazon-kindle-wifi/
Rozdiel???
Inak nechápem to s reklamami(sponsored) a bez reklám...lebo to kindle 5 tu
http://www.chytreelektro.sk/chytreelektro/eshop/1-1-Citacky-elektronickych-knih/7-2-Amazon-Kindle/5/112-Amazon-Kindle-5-sponzorovana-verzia
vyzerá zaujimavo aj s tou fóliou...aký je rozdiel medzi 4. a 5. generáciou?Dalšia chyba v názve?
Lebo ak je to presne to čo na amazone za túto cenu tak by som asi bral z chytreelektro kedže by som zobral k tomu aj adaptér na nabíjanie a ochranné púzdro.







_________________
Čakaním na čas sa času nikdy nedočkáš, preto si svoj čas načasuj lepšie!
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Elektronická čítačka kníh (Uvítam hlavne shaagyho)

Registrovaný: 21.02.06
Prihlásený: 08.12.14
Príspevky: 5404
Témy: 30
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 09.11.2012 23:42

Citácia:
Túto vetu som nepochopil

Myslel som to tak, že ak budeš objednávať z Amazonu, vyber si verziu bez reklám - iba tú ti pošlú na Slovensko.

Citácia:
Lebo ak je to presne to čo na amazone za túto cenu tak by som asi bral z chytreelektro

Na Amazone stojí 69USD, na chytré elektro 94€.
Keď si spočítam 69+26USD za dopravu a prepočítam na €, tak to vychádza okolo 75€. Ale samozrejme, je to tá verzia s reklamami, ktorá je určená iba pre US trh.
Na druhej strane, neviem ako je to so zobrazovaním reklám (ako často) a ak by si to kúpil na Slovensku, máš dvojročnú záruku + jednoduchšiu reklamáciu.

Dobíjací adaptér ani moc nepotrebuješ, ak máš akýkoľvek nie-iPhone mobil, tak použiješ nabíjačku z neho (má micro USB) + v balení budeš mať usb kábel a môžeš ho nabiť z počítača (alebo použiť adaptér do sieťe, ak ho máš).







_________________
Neradím a nekomunikujem cez SS, ak niečo potrebujete, máte iné možnosti: Ak vám zmizla téma, alebo sa vám niečo nepáči. Ak potrebujete nahlásiť príspevok/človeka, reportujte ho. Ak máte s niečim problém, riešte to v danej téme.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Elektronická čítačka kníh (Uvítam hlavne shaagyho)

Registrovaný: 08.09.11
Prihlásený: 15.02.24
Príspevky: 942
Témy: 94
Príspevok Napísal autor témyOffline : 10.11.2012 0:27

aha dík:) inak tá verzia bez reklám stojí 89$ čiže o 20 dolarov viac:) a to tých asi 10 € navyše doplatim vlastne za tu záruku...len chcem vedieť či je to ono to čo som postol


EDIT:
Ked berem tu verziu bez reklám tak tá ma vyjde na amazone presne 90,59 EUR aj s dopravou + nemám záruku a v slovenskom e-shope 95€ síce z reklamami ale je tam folia k tomu a 2 roky záruka...inak ako vyzeraju tie reklamy?







_________________
Čakaním na čas sa času nikdy nedočkáš, preto si svoj čas načasuj lepšie!
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Elektronická čítačka kníh (Uvítam hlavne shaagyho)

Registrovaný: 21.02.06
Prihlásený: 08.12.14
Príspevky: 5404
Témy: 30
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 10.11.2012 22:29

Neviem ako vyzerajú reklamy, myslím že sa iba v menu občas dole zobrazí "banner" s reklamou.
Sám si zváž pre a proti, či kúpiť tu, alebo z Amazonu.







_________________
Neradím a nekomunikujem cez SS, ak niečo potrebujete, máte iné možnosti: Ak vám zmizla téma, alebo sa vám niečo nepáči. Ak potrebujete nahlásiť príspevok/človeka, reportujte ho. Ak máte s niečim problém, riešte to v danej téme.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Elektronická čítačka kníh (Uvítam hlavne shaagyho)

Registrovaný: 08.09.11
Prihlásený: 15.02.24
Príspevky: 942
Témy: 94
Príspevok Napísal autor témyOffline : 10.11.2012 22:46

no ja som bol vždy človek čo sa bál kupovať niečo bez záruky(z bazáru atď) ale vážne neviem...obrovské PRE amazonu je to že je to bez reklám na čo by som si na slovensku doplatil nemalých 40€ ale zase záruka žiadna... rád by som videl čo sú to tie reklamy, pozriem na YouTube..dakujem moc shaggy:) som rozhodnutý pre klasický Kindle bez klávesnice a bez dotykového displeja...čiže to chytrelektro čo som hodil je to isté čo na amazone len s reklamami?







_________________
Čakaním na čas sa času nikdy nedočkáš, preto si svoj čas načasuj lepšie!
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Elektronická čítačka kníh (Uvítam hlavne shaagyho)

Registrovaný: 21.02.06
Prihlásený: 08.12.14
Príspevky: 5404
Témy: 30
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 11.11.2012 10:57

Áno, je to to isté. Presne ten istý kindle má moja mama (to o čom som písal), len v tmavošedej (nie čiernej) farbe.
Ešte k záruke - z Amazonu je rok, ak im ho pošleš, tak sa na to normálne pozrú, len musíš platiť poštovné do USA. Zo všetkých Kindlov, ktoré mám (ale majú ľudia v mojom okolí), je ich cca 5, ani jeden nemal zatiaľ problém.







_________________
Neradím a nekomunikujem cez SS, ak niečo potrebujete, máte iné možnosti: Ak vám zmizla téma, alebo sa vám niečo nepáči. Ak potrebujete nahlásiť príspevok/človeka, reportujte ho. Ak máte s niečim problém, riešte to v danej téme.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Elektronická čítačka kníh (Uvítam hlavne shaagyho)

Registrovaný: 08.09.11
Prihlásený: 15.02.24
Príspevky: 942
Témy: 94
Príspevok Napísal autor témyOffline : 11.11.2012 12:00

aky obrovsky rozdiel je v tych reklamach? Je to len maly baner ktory sa zjavi raz za niekolko desiatok minut ale nemusim nanho kliknut ze?inak verzia bez reklam neni v nicom inom lepsia či??







_________________
Čakaním na čas sa času nikdy nedočkáš, preto si svoj čas načasuj lepšie!
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Elektronická čítačka kníh (Uvítam hlavne shaagyho)

Registrovaný: 08.10.07
Príspevky: 265
Témy: 45
Bydlisko: Linz
Príspevok NapísalOffline : 11.11.2012 19:31

Ahoj, vlastnim kindle 4 s reklamami.
Tie reklami sa zobrazuju iba ak je kindle "uspate"(je tam staticky obrazok, ktory sa meni kazdych(strelim) 30s, druhe miesto kde sa zobrazuju je menu s knihami, v spodnej casti displeja je maly banner. Nic otravne, pocas citania sa nezobrazuje ziadna reklama.

Dalsie veci ktore ber pri vybere v uvahu:
- potrebujes externy zdroj svetla, potme toho vela nenacitas
- nemoznost vlozenia hudby ako u predoslych verzii
- absencia hw klavesnice, napisanie komentu/poznamky trva vacnost(v podstate pomocou sipok sa pohybujes po abecede), rovnako ako sprava komentov a vyznacenych casti je hrozna, kindle je dobre na citanie romanov a pod. diel


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Elektronická čítačka kníh (Uvítam hlavne shaagyho)

Registrovaný: 08.09.11
Prihlásený: 15.02.24
Príspevky: 942
Témy: 94
Príspevok Napísal autor témyOffline : 11.11.2012 20:43

dakujem :) kindle bude využité čisto na čitani(ziadne poznamky ani nic podobne :) ) škoda že tam neni reproduktor lebo mam aj audioknihy ale s tým rátam, nato mám mp4ku :) dakujem, kindle som dnes videl naživo a jeho displej je ako kniha :D páči sa mi....ďakujem ešte raz







_________________
Čakaním na čas sa času nikdy nedočkáš, preto si svoj čas načasuj lepšie!
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Elektronická čítačka kníh (Uvítam hlavne shaagyho)

Registrovaný: 08.09.11
Prihlásený: 15.02.24
Príspevky: 942
Témy: 94
Príspevok Napísal autor témyOffline : 21.11.2012 17:48

Potrebujem ešte niečo vedieť. Pozeral som na Martinuse e-knihy a bolo tam niečo písané o zakódovaní Adobe DRM a že to Kindle čítačky nepodporujú. Podľa toho čo tam bolo písané mi to trošku pripadalo ako keby na Kindle nemôžem spustiť kúpené e-knihy len stiahnute alebo? :D to je trošku divné nie? Kedže som to moc nepochopil vysvetlí mi to niekto prosím??? Ďakujem







_________________
Čakaním na čas sa času nikdy nedočkáš, preto si svoj čas načasuj lepšie!
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Elektronická čítačka kníh (Uvítam hlavne shaagyho)

Registrovaný: 21.02.06
Prihlásený: 08.12.14
Príspevky: 5404
Témy: 30
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 21.11.2012 18:23

Áno, Kindle nepodporuje Adobe DRM. Ale Martinus nedávno písal o tom, že plánuje spustiť predaj e-kníh aj so sociálnou DRM (čiže je napr. v knihe zakódované tvoje meno/email a ak by si to šíril, vedia, od koho to je). Kedy a či to spustia, to zatiaľ neviem.
Toto je postoj hlavne slovenských (rozumej obmedzených) vydavateľov, sami sa pripravujú o zisky (písal som o tom aj článok). A bohužiaľ, ani ten výber na Martinuse nie je veľký. Ale našťastie sa knihy dajú "zohnať".







_________________
Neradím a nekomunikujem cez SS, ak niečo potrebujete, máte iné možnosti: Ak vám zmizla téma, alebo sa vám niečo nepáči. Ak potrebujete nahlásiť príspevok/človeka, reportujte ho. Ak máte s niečim problém, riešte to v danej téme.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Elektronická čítačka kníh (Uvítam hlavne shaagyho)

Registrovaný: 08.09.11
Prihlásený: 15.02.24
Príspevky: 942
Témy: 94
Príspevok Napísal autor témyOffline : 23.11.2012 16:44

ou :lol: dík :) čiže si donho mám zháňať e-knihy trošku inak než kupovaním že? :rolleyes: dík







_________________
Čakaním na čas sa času nikdy nedočkáš, preto si svoj čas načasuj lepšie!
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Elektronická čítačka kníh (Uvítam hlavne shaagyho)

Registrovaný: 18.02.09
Prihlásený: 25.03.14
Príspevky: 740
Témy: 59
Bydlisko: Trencin
Príspevok NapísalOffline : 28.11.2012 22:05

Prepac ze sa ti votrem do temy ale tiez si idem na Vianoce u Jeziska objednavat citacku :rolleyes:

A sice do vyberu som dal Kindle bez klavesnice (na alze oznacene 4 a 5) teda 4 šedy a 5 cierny :D http://www.alza.sk/amazon-kindle-4-sedy ... 361514.htm a http://www.alza.sk/amazon-kindle-4-cern ... 355817.htm (v linkoch je jasne napisane ze Kindle 4 sedy a cierny ale nechajme to tak :D)

dalej B&N Nook Simple Touch GlowLight http://www.alza.sk/nook-simple-touch-gl ... 325677.htm

a Pocketbook Touch 622 http://www.alza.sk/pocketbook-touch-cerny-d331375.htm


Neviem si fakt ktory vybrat. Kazdy ma nejaku vyhodu.







_________________
Notebook 1: Acer TravelMate TimelineX 8473TG, CPU: Intel Core i5-2430M 2.4 GHz, RAM: 4096 MB, DDR3, 1333 MH, HDD: 500GB 5400rpm Scorpio Blue, grafika: NVIDIA GeForce GT 540M - 1024 MB

Notebook 2: ASUS K52jr, CPU: Intel Core i3 350M, RAM: : 4GB (2 X 2GB) DDR3 1066MHz, HDD: Seagate 500GB 7200, grafika: ATI Mobility™ Radeon® HD 5470 1GB VRAM
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Elektronická čítačka kníh (Uvítam hlavne shaagyho)

Registrovaný: 08.09.11
Prihlásený: 15.02.24
Príspevky: 942
Témy: 94
Príspevok Napísal autor témyOffline : 29.11.2012 17:25

Ak môžem poradiť, ja som i vybral Kindle 5(oproti šedej verzií má vyhodu že od koženného obalu na ňom nezostavaju žiadne viditeľné odtlačky), NOOK sa mi moc nepáči pretáčanie stán, je to také, hnusné...proste divné...a pocketbook nechcem hodnotiť neviem o nom moc:)







_________________
Čakaním na čas sa času nikdy nedočkáš, preto si svoj čas načasuj lepšie!
Odpovedať na tému [ Príspevkov: 16 ] 


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. elektronická čítačka kníh

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2 ]

v Ostatné

59

4216

14.09.2012 21:42

oremusaa Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Elektronická čítačka kníh

v Mobilné zariadenia

2

414

19.12.2013 17:17

uterak Zobrazenie posledných príspevkov

Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie. P: elektronická čítačka kníh Liris

v Predám

1

886

22.07.2012 12:43

cassyopea Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Elektronická čítačka kníh, na cene nezáleží

v Ostatné

12

831

12.06.2015 22:47

Penguin 10 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Čítačka kníh

v Mobilné zariadenia

6

583

05.08.2013 13:39

Martinicoss Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Čítačka kníh

v Ostatné

6

889

26.10.2016 4:57

Johnnny Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Čítačka kníh?

v Mobilné zariadenia

15

744

05.03.2014 23:49

liqua1 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. citacka knih

v Mobilné zariadenia

7

700

21.01.2012 12:44

cintuliak Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Citacka knih

v Mobilné zariadenia

1

830

17.12.2010 11:52

vazovski Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Čítačka kníh

v Ostatné

12

773

02.02.2022 13:01

eon5 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. čítačka kníh 150e

v Mobilné zariadenia

3

678

08.09.2016 18:02

zelo Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Citacka elektronickych knih

v Mobilné zariadenia

3

474

01.08.2014 13:58

MakeLove Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Citacka E-knih

v Mobilné zariadenia

1

368

14.07.2019 14:19

void Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. čitačka knih do 80€

v Ostatné

11

498

10.06.2014 16:50

SNAKE_3 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. citacka knih cca 70eur

v Mobilné zariadenia

2

337

16.12.2015 12:35

yamal Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Čítačka kníh vs tablet

v Mobilné zariadenia

4

616

09.10.2016 20:28

1daemon1 Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra