shiro píše:
ale mozu. aj oba na jednej particii,
Dobre vieš, že je to hlúposť dávať to na jednu partíciu a ani sa to neodporúča.
xxxpower2 ty musíš pochopiť, že operačný systém berie každú partíciu ako samostatný disk, tj ako keď si pozrieš v priekumníkovi že máš 2 disky, ale v skutočnosti máš len jeden rozdelený. Každý OS sa dá nainštalovať aj tak, že strčíš do kompu len jeden disk nahodíš OS, potom disk vymeníš za iný a zase nahodíš OS, nakoniec hodíš do kompu aj prvý disk a budeš mať 2OS len výber budeš robiť cez bios. Čo nechápeš na tom, že OS sú na dvoch diskoch ?
1. Nainštaluješ XP
2. Pri inštalácii si Vista zistí, že máš XP, pri výbere disku si vyberieš ďalší disk ktorý máš v kompe (môže byť aj piaty OS je to jedno), Vista sa tam nakopíruje a na disk s XP si nahodí boot loader (obdoba boot.ini v XP), na disku s XP pribudne skrytý adresár "Boot", to je celé. Toto isté používa aj Linux, takže žiadna novinka.
V podstate Windows nemusí byť ani na C:\, stačí keď tam bude mať zavádzacie súbory, veď načo potom inštalátor zobrazuje zoznam diskov, že kde to chceš nainštalovať ?
Citácia:
Ved ti spusti master a ostatne az potom tak ako potom?
Master ti nespustí naozaj, spustí ti len bootloader (alebo ntldr + boot.ini) a tam vlastne
ty odklepneš cestu k disku (umiestnenie OS), ktorý má spustiť.