Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 35 ] Choď na stránku: predchádzajúca 1, 2
AutorSpráva
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
monitor k Mac Mini

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 18.02.2012 13:29

Citácia:
ale to je uplne jedno, to s tym nema nic spolocne

Odkedy? Imho to o niečom vypovedá. Nevedel som, že vývojári patria už pod BFU, ktorí používajú 5 programov a tým to končí.

Citácia:
ze si myslis, ze cim dlhsie zapnuty tym to je na windows povedzme vacsia zataz a skor sa odsere

Toto hádam žartuješ :)

Citácia:
Chces mi povedat, ze kazdy den nainstalujes aspon 5 novych programov, ano?

Niekedy aj viac, niekedy menej. Mesačne sa ale bežne na mojom pc prestrieda okolo 20 nových programov, ktoré som chcel povedzme vyskúšať. Taktiež niektoré programy nezvládajú automatickú aktualizáciu samého seba, čiže tie treba odinštalovať a nahodiť novú verziu. Vyjde nový developerský nástroj, tak ho minimálne otestujem.. Nevravím, že každý deň 100 nových softov, ale nepatrím práve medzi ľudí, ktorí by nahodili pár programov a hotovo :)

Citácia:
Ked mam cerstvo nainstalovany win, tak boot samotneho windowsu trva mozno 2-3 sekundy. Po nainstalovani programov cca 10 sekund.

3 sekundy na 10 môže byť spôsobené ďalšími vecami, napríklad aktualizáciami systému atď. Ale 10 sekúnd je ešte viacmenej v norme. Na toto fórum chodia ľudia, čo riešia 5 minútový boot, nie spomalenie o pár sekúnd a už zatracovať celý OS... :lol:







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 08.03.08
Prihlásený: 27.12.20
Príspevky: 2680
Témy: 216
Bydlisko: Humenne
Príspevok NapísalOffline : 18.02.2012 13:43

Nadavam tu niekde na windows? Nie, tak neviem co trepes hluposti. Ano, kazdy den ked zapnem pc sa mi instaluju aktualizacie, nie? Mesacne prestriedas 20 programov, a po roku ti ide pc rovnako rychlo ako pri cerstvom nainstalovani windowsu? Tak bud si carodejnik, alebo sa ti sniva... Nezartujem, ale z toho ako si to napisal, to tak na prvy pohlad vyzera...


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 02.02.12
Prihlásený: 06.06.12
Príspevky: 1334
Témy: 35
Príspevok NapísalOffline : 25.02.2012 12:48

Ou zaujímavé debaty...
Používam všetky 3 vyžšie spomenuté systémy aj linux(Bactrak5) aj mac aj windows.

Windows
Používam stále ide o to ako sa človek o samotný systém stará tj. čistí registre/nadstavenia programov pri boote atď no s kľudným svedomím môžem povedať že 1x do roka je reinstall s úplným vynulovaním hdd nutný. Potom sú tu tie veci ako otravné/zbytočné aktualizácie ktoré zahlťujú systém no aj tam sa dá vybrať ktoré sa nainštalujú no je tu otázka vírusov a podobných záležitostí na ktoré je windows magnet.
Nestranne povedané keby nemusím tak okná nepoužívam jedinú radosť ktorú mi sem tam prinesú je podpora hier inak sú s ním len starosti.
Som zvedavý čo prinesie 8 v priebehu nasledujúceho týždňa chcem oskúšať betu.

Linux
ten je v poslednej dobe strašne user friendly ako mierne pokročilí nemôžem povedať že by som v ňom mal jediný problém i keď niekedy sa potrápim aj pol dňa no vždy následne všetko ide ako má a nemusím sa zaoberať antivírmi a podobnými vecami ten kto má mesiac čas a nepotrebuje sa na pc hrať vrelo odporúčam už len pre to že je zadarmo i keď mnoho programov nemá podporu čo sa ale podľa mňa v priebehu pár rokov dotiahne.

Mac
Mám ho v práci na firemnom MBP13" a neviem si nič lepšie predstaviť ten systém je fakt gr8. Počnúc podporou ak nieje platforma programu na mac tak sa dá nájsť jeho plnohodnotná náhrada (sem tam lepšia) ten kto sa chce hrať tak si má tiež z čoho vybrať samotná optimalizácia systému napr k programom Adobe ovládanie prehľadnosť no prosto pecka trvalo mi 2 dni zvyknúť si na notebook a OS a nemôžem zatiaľ povedať krivého slova unix-jadro má svoje výhody opakovane napr. pri vírusoch

Čo sa týka tých štartov najhrošie je na tom windows bohužial bol by som rád keby to bolo inak ale je to citeľné ani nie po roku ale po niekoľkých mesiacoch a to platí aj o samotnom systéme jeho nadstavení optimalizácii atď.
Jedným slovom systém pre tých ktorým to stačí.

Môj rebríček vyzerá asi takto
1. Mac
2. Win
3. Linux(len kôli podpore a tomu že to hodnotím nezaujato u mňa osobne je windowsu nadradený)







_________________
Vládne SLOBODA SLOVA a zakomplexovaný moderátori nemajú chyby ... A vyhrážať sa niekomu BANOM za to že si povie svoj názor nech sa páči... o toto ja nestojím aby ma niekto nazýval fanatikom a ešte sa hral na urazeného :)
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 08.12.10
Prihlásený: 14.03.12
Príspevky: 19
Témy: 6
Bydlisko: Šurany
Príspevok Napísal autor témyOffline : 28.02.2012 15:34

Pridám aj ja jeden koment k systémom:
donedávna som používal windows, nemal som s nim vacsie problemy, len ma hrozne hnevalo, to ako vsetko zamrza, ide pomaly atd atd...
rozhodol som sa, ze kupim mac...ja ako bezny uzivatel potrebujem od pc upravovat foto, video, web a to je asi vsetko.....pouzivam maca par dni a musim povedat, ze nechapem ako som tak dlho vydrzal pri windowse a nepresiel na OS X
a kedze mam iPhone a iPod tak komunikacia medzi zariadeniami a vyuzivanie iCloudu je proste fantasticke....

a ten monitor Dell je perfektny, krasny obraz - na upravu foto a video ako stvoreny :-)


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 02.02.12
Prihlásený: 06.06.12
Príspevky: 1334
Témy: 35
Príspevok NapísalOffline : 29.02.2012 12:55

Pueblaa píše:
Pridám aj ja jeden koment k systémom:
donedávna som používal windows, nemal som s nim vacsie problemy, len ma hrozne hnevalo, to ako vsetko zamrza, ide pomaly atd atd...
rozhodol som sa, ze kupim mac...ja ako bezny uzivatel potrebujem od pc upravovat foto, video, web a to je asi vsetko.....pouzivam maca par dni a musim povedat, ze nechapem ako som tak dlho vydrzal pri windowse a nepresiel na OS X
a kedze mam iPhone a iPod tak komunikacia medzi zariadeniami a vyuzivanie iCloudu je proste fantasticke....

a ten monitor Dell je perfektny, krasny obraz - na upravu foto a video ako stvoreny :-)


Ja som po 2 ďnoch používania MBP13" povedal že ž nič iné ako Macintosh len musím pracovať pre požiadavky zákazníkov aj vo Windowse no čakám aké zmeny prídu tento rok a asi predám Y570 a kúpim aj keď na splátky lebo 2500e ešte nemám MBP17" už keď som sa zabával so starou teda 2011 last bol som očarený a to pracujem na 13" no je to rozdiel a citeľný.







_________________
Vládne SLOBODA SLOVA a zakomplexovaný moderátori nemajú chyby ... A vyhrážať sa niekomu BANOM za to že si povie svoj názor nech sa páči... o toto ja nestojím aby ma niekto nazýval fanatikom a ešte sa hral na urazeného :)
Odpovedať na tému [ Príspevkov: 35 ] Choď na stránku: predchádzajúca 1, 2


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. mini mac PROBLEM

v Ostatné operačné systémy

1

1564

28.07.2008 9:50

RomanB Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Mac Mini 2020 s M1

v Ostatné

8

808

11.11.2020 13:35

void Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. P: Mac Mini (Mid 2011)

v Predám

1

469

28.07.2015 10:36

Denco1 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Novy Mac Mini a zase nVidia

v Novinky

16

973

18.06.2010 14:09

Semp Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. LG L1900J nefunguje s Mac Mini

v Monitory, televízory a projektory

0

564

17.08.2009 10:37

laky007 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Mac mini - dva 27" monitory

v Monitory, televízory a projektory

0

419

09.04.2012 19:58

hrobar53 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. I/P: Mac mini + Benq V2400 eco

v Predám

1

589

27.02.2011 9:48

hawo Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. I: Mac mini 2012 a Asus Zenbook

v Informujem sa

0

277

23.11.2019 18:08

buci Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. I/P: Apple Mac mini 2011(i7, 1TB SSD, 8GB)

v Predám

1

451

17.11.2020 20:38

SKRiPT Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. I/P: Apple Mac Mini + LG IPS237L + LG E2242

v Predám

2

512

04.01.2017 16:25

MakeLove Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. I/K: SE Xperia Mini / x10 mini

v Kúpim

0

515

21.08.2011 21:50

kllr007 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. P: Mini PC Geekom IT 13 Mini

v Predám

0

79

15.04.2024 15:59

Roman35 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. P: SE Xperia Mini Pro ; SGS3 Mini

v Predám

7

623

23.06.2014 21:48

Demik Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. HTC One mini vs Samsung Galaxy S4 mini vs Huawei Ascend P6

v Mobilné zariadenia

9

1244

02.11.2013 21:07

brmbo Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. iPad mini vs iPad mini 2

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2 ]

v Mobilné zariadenia

35

1992

19.09.2013 15:59

automoto2 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Ktorý mac?

v Notebooky a netbooky

16

854

15.01.2011 21:23

Spartan.Ex Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra