Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 17 ] 
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 06.11.12
Prihlásený: 05.05.13
Príspevky: 22
Témy: 2
Príspevok NapísalOffline : 10.03.2013 10:01

zdravim vsetkych ... vedel by mi niekto pomoct? ... mam stranku, no jej nacitanie trva dlho (dlho nic nerobi - vid obr. http://imgupload.sk/viewer.php?file=g2z7awaew496s0oksjn8.png) ... po analyze stranky v roznych testovacich nastrojoch mi ako odporucanie vyslo, aby som JS odsunul az na koniec ... teraz sa mi niektore css subory (a medzi nimi najhlavnejsi - template.css) nacitavaju dost neskoro, co moze sposobovat dlhe nacitavanie ... vedeli by ste mi povedat ako dosiahnut aby sa mi css subory nacitavali medzi prvymi? ... tu je cast index.php, ktora zahrnuje prave tieto css a zhodou okolnosti prave tieto css mi robia problem ...
Kód:
$view->componentWrapper();
?>
<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Transitional//EN" "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-transitional.dtd">
<html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml" xml:lang="<?php echo $document->language; ?>" lang="<?php echo $document->language; ?>" dir="ltr">
<head>
 <jdoc:include type="head" />
 <link rel="stylesheet" href="<?php echo $document->baseurl; ?>/templates/system/css/system.css" type="text/css" />
 <link rel="stylesheet" href="<?php echo $document->baseurl; ?>/templates/system/css/general.css" type="text/css" />
 <link rel="stylesheet" type="text/css" href="<?php echo $templateUrl; ?>/css/template.css" media="screen" />
 <!--[if IE 6]><link rel="stylesheet" href="<?php echo $templateUrl; ?>/css/template.ie6.css" type="text/css" media="screen" /><![endif]-->
 <!--[if IE 7]><link rel="stylesheet" href="<?php echo $templateUrl; ?>/css/template.ie7.css" type="text/css" media="screen" /><![endif]-->
 <script type="text/javascript">if ('undefined' != typeof jQuery) document._artxJQueryBackup = jQuery;</script>
 <script type="text/javascript" src="<?php echo $templateUrl; ?>/jquery.js"></script>
 <script type="text/javascript">jQuery.noConflict();</script>
 <script type="text/javascript" src="<?php echo $templateUrl; ?>/script.js"></script>
 <script type="text/javascript">if (document._artxJQueryBackup) jQuery = document._artxJQueryBackup;</script>


Offline

Čestný člen
Čestný člen
pomale nacitanie stranky

Registrovaný: 21.02.06
Prihlásený: 08.12.14
Príspevky: 5404
Témy: 30
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 10.03.2013 11:33

1. prečo je to v php?
2. prečo dávaš odkaz na obrázok a nie na stránku? Áno, ten obrázok sa načítava pomaly.
3. otázka znie ako?







_________________
Neradím a nekomunikujem cez SS, ak niečo potrebujete, máte iné možnosti: Ak vám zmizla téma, alebo sa vám niečo nepáči. Ak potrebujete nahlásiť príspevok/človeka, reportujte ho. Ak máte s niečim problém, riešte to v danej téme.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 06.11.12
Prihlásený: 05.05.13
Príspevky: 22
Témy: 2
Príspevok Napísal autor témyOffline : 10.03.2013 12:05

preco to je v php? to neviem ... program v ktorom som robil sablonu to tak robi ... a toto je vysledok ... adresa stranky je http://vaserecepty.sk/ ... potrebujem posunut vsetky JS za CSS ... len tieto 3 css, na ktore odkazy su v tom index.php mi robia problem ... css vsetkych ostatnych moduloch sa nacitavaju prve ... resp. by som potreboval odlozit analyzu JS (myslim ze to je to iste ze posuniem len tie 3 css pred JS) ako mi doporuca aj google :D : "V priebehu počiatočného načítania stránky sa analyzuje nasledujúce množstvo kódu JavaScript: 315,9 KB. Ak chcete znížiť blokovanie pri vykresľovaní stránky, odložte analýzu kódu JavaScript."


Offline

Čestný člen
Čestný člen
pomale nacitanie stranky

Registrovaný: 21.02.06
Prihlásený: 08.12.14
Príspevky: 5404
Témy: 30
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 10.03.2013 16:41

1. ja sa nepýtam, prečo to máš naprogramované v php, ale prečo je to v tejto sekcii? Takže presúvam.
A videl si ten kód? Veď to je hnus!
Máš milión css súborov + kilometer inline štýlov, čo myslíš, pomôže to stránke pri rýchlom načítaní?

Google ti poradil presunúť JS nakoniec, napriek tomu ho máš stále na začiatku.
Absolútne nechápem, načo tam doťahuješ aj mootools aj jquery a už vôbec nechápem, prečo máš na začiatku x-krát zopakovaný
Kód:
$j(document).ready(

Daj to urobiť niekomu, kto sa vyzná, táto stránka sa dá optimalizovať iba tak, že sa zmaže a urobí sa nanovo.







_________________
Neradím a nekomunikujem cez SS, ak niečo potrebujete, máte iné možnosti: Ak vám zmizla téma, alebo sa vám niečo nepáči. Ak potrebujete nahlásiť príspevok/človeka, reportujte ho. Ak máte s niečim problém, riešte to v danej téme.
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
pomale nacitanie stranky

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 10.03.2013 16:43

Ja som našiel problém, je priamo tu:

Citácia:
program v ktorom som robil sablonu to tak robi


Zabudni na takéto sračkové programy a nauč sa to robiť poriadne.







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 06.11.12
Prihlásený: 05.05.13
Príspevky: 22
Témy: 2
Príspevok Napísal autor témyOffline : 10.03.2013 17:57

shaggy ... dal som to do php, lebo som myslel, ze mi niekto pomoze prikazom alebo nejakou radou odlozit analyzu JS ... kedze si to presunul, mozes to rovno aj vymazat ... tu o to nikto nezakopne ... vdaka ... podla mna nevidis do problemu ... pytal som sa presne na to, co sa ma pytas ty, ze preco som to nespravil "Google ti poradil presunúť JS nakoniec, napriek tomu ho máš stále na začiatku." ... fakt nechapem ... to ze tam mam vela CSS a JS viem ... nie som vcerajsi, to budem riesit ... zaujimave je ze googlu vadi len zopar veci, tebe vsetko ...


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
pomale nacitanie stranky

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 10.03.2013 18:05

Nejde o to, čo si Google "myslí" o tvojej webstránke, ide hádam o to, ako sa to zobrazuje užívateľom (podľa tvojich slov zle) a ako je kód kvalitný. Kód nepíšeme pre stroj, kód píšeme pre ľudí. Základ akéhokoľvek programovania...







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 06.11.12
Prihlásený: 05.05.13
Príspevky: 22
Témy: 2
Príspevok Napísal autor témyOffline : 10.03.2013 18:07

walther ... program je myslim OK ... povedat na neho ze je srackovy bez toho aby si ho poznal je dost divne ... urcite ho nerobili amateri ... vysledkom toho programu je len zopar obrazkov, css suborov a zopar riadkov v php

--
walther ... problem je akurat v tom, ze JS predbehne CSS ... myslim ze to blokuje zobrazenie stranky prve cca 3 sekundy vid graf v 1.prispevku ... problem je len s prvou - uvodnou strankou ...

--
a ver tomu, ze mnohym ludom ide hlavne o to, co si google mysli, kedze kazdy chce byt prvy vo vysledkoch vyhladavania... moj problem nie je az taky zlozity ... kod sa zobrazuje vporiadku ... hovorim, ze problemom su len prve 3 sek.


Naposledy upravil killer dňa 10.03.2013 18:17, celkovo upravené 1
Spojené príspevky


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
pomale nacitanie stranky

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 10.03.2013 18:18

Vidím výstup, to mi na ohodnotenie úplne stačí. Všetky wysiwygy a automatické nástroje sú ohľadom tohto rovnaké...Webstránka musí byť rýchla a to ti žiaden nástroj nezaručí. To sa musí programátor naučiť robiť ručne, inak je výsledok taký ako u teba - dačo fungovať môže, istú dobu to môže byť fajn a zrazu začnú problémy... príde nový browser, pribudne viac obsahu, ..., a "zrazu" to nejde alebo blbne.

Citácia:
a ver tomu, ze mnohym ludom ide hlavne o to, co si google mysli, kedze kazdy chce byt prvy vo vysledkoch vyhladavania... moj problem nie je az taky zlozity ... kod sa zobrazuje vporiadku ... hovorim, ze problemom su len prve 3 sek.

Zopakujem otázku? NAOZAJ? Ten tvoj úžasný kód je až taký úžasný, že sa v ňom nevyznáš a keď sa vyskytol problém, musíš hľadať pomoc na fórach. To je podľa teba ukážka kvalitného výstupu? Google je pekná vec, ale čo z toho, že budeš prvý vo vyhľadávaní, ak ľudia opustia tvoje stránky hneď ako ju zbadajú? Lebo sa im bude načítavať dlho, lebo sa nezobrazí korektne, ...







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Čestný člen
Čestný člen
pomale nacitanie stranky

Registrovaný: 21.02.06
Prihlásený: 08.12.14
Príspevky: 5404
Témy: 30
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 10.03.2013 18:36

Citácia:
dal som to do php, lebo som myslel, ze mi niekto pomoze prikazom ... tu o to nikto nezakopne

lonewanderer - takže si úmyselne spamoval inú kategóriu?
Ja do toho nevidím a ty si myslíš, že existuje "magický príkaz" v php, ktorý ti stránku zrýchli? Nebuď smiešny.
Rady si dostal, nevyjadril si sa k nim, nalož s nimi ako uznáš za vhodné. Ale ver tomu, že veľa problémov by si odstránil práve tým, že by si odstránil tie nedostatky, ktoré si vymenoval.







_________________
Neradím a nekomunikujem cez SS, ak niečo potrebujete, máte iné možnosti: Ak vám zmizla téma, alebo sa vám niečo nepáči. Ak potrebujete nahlásiť príspevok/človeka, reportujte ho. Ak máte s niečim problém, riešte to v danej téme.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 06.11.12
Prihlásený: 05.05.13
Príspevky: 22
Témy: 2
Príspevok Napísal autor témyOffline : 10.03.2013 18:38

viem, ze stranka musi byt rychla ... preto sa to snazim riesit ... jasne ze kody, ktore vyprodukuje program nemoze byt sity na mieru kazdemu ... to je ale nieco s cim musime ratat, ked taky program vyuzivame ... no a teraz i ja potrebujem (zrejme) nieco zmenit (mozno v kode a mozno je problem uplne niekde inde, ale dam na rady googlu a idem postupne) v snahe vyriesit problem (urychlit stranku) ... no a pomoc hladam na forach dufajuc ze mi niekto skusenejsi pomoze ... ale zatial su to len reci o vsetkom moznom len o tom na co som sa pytal nie ... ale vdaka ze sa aspon so mnou bavis walther


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
pomale nacitanie stranky

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 10.03.2013 18:54

Skúsenejší pomôže... ach jaj... Odpovede si už dostal, ale mám pocit, že to proste nechceš počuť. Skúsim ešte raz a inými slovami:

Pozri si napríklad zdroják tej prvej stránky - 3523 riadkov. Táto téma na fóre, pre porovnanie, má 1500 riadkov. Ty máš k tomu ešte veľa obrázkov a neskutočné množstvo javascriptu a css. Kód je zlepenec html, css a javascriptu. U teba nie je nič výnimočné, aby si mal html, potom javascript, potom "pár" riadkov css, zasa html, opäť javascript, zasa html... Zlepenec. Do toho ešte vstupuje do hry php a vôbec by ma neprekvapilo, keby práve server-side kód zapríčinil daný úvodný 3-sekundový čakací interval.
Nehovoriac o tom, že aby sa ti načítala komplet stránka, bolo nutných 158 requestov, čo je +- toľko isto, ako potrebujem pre načítanie Facebooku, akurát ty na to nemáš ani HW ani optimalizáciu.

Na vyriešenie tvojich problémov by bola treba kompletná analýza webstránky a to ti bohužiaľ žiaden nástroj neposkytne. Obávam sa, že ani nikto z fóra, minimálne nie takouto cestou.







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Čestný člen
Čestný člen
pomale nacitanie stranky

Registrovaný: 21.02.06
Prihlásený: 08.12.14
Príspevky: 5404
Témy: 30
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 10.03.2013 18:59

lonewanderer - nám je jedno, či ten kód generuje joomla, alebo si si ho napísal ty.
Problém je, že tam máš množstvo balastu a to tam máš ty, za to joomla nemôže.
Prečítal si si môj druhý (celkovo štvrtý v téme) príspevok? Urobil si požadované úpravy?







_________________
Neradím a nekomunikujem cez SS, ak niečo potrebujete, máte iné možnosti: Ak vám zmizla téma, alebo sa vám niečo nepáči. Ak potrebujete nahlásiť príspevok/človeka, reportujte ho. Ak máte s niečim problém, riešte to v danej téme.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 06.11.12
Prihlásený: 05.05.13
Príspevky: 22
Témy: 2
Príspevok Napísal autor témyOffline : 10.03.2013 21:20

walther ... jasne ze to chcem pocut ... ved ako aj pri teme ked som sa pytal na dizajn stranky (mozno pamatas) som bol vdacny za kritiku a dufam ze teraz to je lepsie (kludne povedz svoj nazor), aj ked stranka este nie je v konecnej podobe ... vyjadril som sa aj k mnozstvu css (zial neda sa to spravit lusknutim prstov) ... budem na tom pracovat

... ohladom presunutia JS som sa dozvedel (nie z tohto fora) ze: "To, čo som písal vyplýva z toho, ako prehliadač funguje.Zjednodušene povedané, CSS súbory blokujú renderovanie, JS sťahovanie aj renderovanie. CSS súbory musia byť čím najvyššie, lebo kým nemá prehliadač stiahnuté všetky štýly, nezačne stránku renderovať. Za normálnych okolností sťahuje prehliadač 2-8 súborov z jednej domény paralelne. Keď ale narazí na JS súbor, sťahovanie ostatných súborov aj renderovanie sa zastaví."

a v navaznosti na to presunutie - k shaggyho otazke preco som to dal do php je, ze som niekde videl ze existuje prikaz nieco ako "defer" JS, a vraj pomoze i presunutie JS pred </BODY> ... tak preto ... neviem co tym myslel ze som chcel zaspamovat PHP temu (asi myslel url, ale tu som tam dal az po vyzvani) ...

a k celkovej analyze co spominal walther ... ta bude az ked bude stranka "konecna" ...

dakujem obom za cas a informacie


Offline

Čestný člen
Čestný člen
pomale nacitanie stranky

Registrovaný: 21.02.06
Prihlásený: 08.12.14
Príspevky: 5404
Témy: 30
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 10.03.2013 21:43

Citácia:
ze som niekde videl ze existuje prikaz nieco ako "defer" JS, a vraj pomoze i presunutie JS pred </BODY>

Žiaden php kód ti nepomôže s bordelom, ktorý je až v html. PHP sa vykonáva na strane servera, ak načítavaš veľa nezmyselných súborov, máš veľa zbytočného kódu, php ti v tom nepomôže.

Takže ešte raz:
1. prečo používaš mootools aj jquery?
2. prečo to máš v toľkých JS súboroch?
3. načo je dobrý súbor /media/cck/scripts/jquery/js/jquery-noconflict.js (riadok 1270), je to zbytočný request. A verím, že podobne sú na tom aj ďalšie súbory.
4. prečo máš priamo v html 1000 inline CSS zápisov?
5. prečo máš toľko samostatných CSS súborov?
6. prečo máš (často rovnaké) zápisy
Kód:
$j(document).ready(function(){ $j("a[rel='colorBox509']").colorbox({}); });
(od riadku 1300)?
7. a prečo si nepresunul ten javascript na koniec dokumentu, keď ti to radil aj "google"?







_________________
Neradím a nekomunikujem cez SS, ak niečo potrebujete, máte iné možnosti: Ak vám zmizla téma, alebo sa vám niečo nepáči. Ak potrebujete nahlásiť príspevok/človeka, reportujte ho. Ak máte s niečim problém, riešte to v danej téme.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 06.11.12
Prihlásený: 05.05.13
Príspevky: 22
Témy: 2
Príspevok Napísal autor témyOffline : 11.03.2013 19:13

ok shaggy ... vdaka za odporucania ... budem to riesit ...


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 06.11.12
Prihlásený: 05.05.13
Príspevky: 22
Témy: 2
Príspevok Napísal autor témyOffline : 11.03.2013 20:39

ok pani ... myslim ze sa mi podarilo zrychlit stranku ... mohli by ste to prosim ceknut? .... nerobil som zatial tie upravy, ktore ste mi poradili, ale znizil som pocet poziadaviek databazy ... predtym som ju bombmardoval 760 poziadavkami ... teraz nieco okolo 200 ...


Odpovedať na tému [ Príspevkov: 17 ] 


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Pomalé načítanie stránky

v Webhosting a servery

4

997

07.06.2009 14:42

Ďuri Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Pomale nacitanie ie

v Operačné systémy Microsoft

11

661

11.02.2008 20:06

shiro Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Rychly net / pomalé načítanie videa

v Poskytovatelia internetu

3

1554

17.12.2011 20:20

nBXXL Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Rýchli internet, pomalé načítanie stránok [len na novom netbooku]

v Notebooky a netbooky

1

611

10.08.2017 0:10

Hi332 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Nacitanie stranky

v PHP, ASP

0

960

09.04.2006 21:44

wolf14 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Nacitanie stranky

v Ostatné

2

633

13.03.2011 21:00

weroro Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Načítanie stránky v stránke

v HTML, XHTML, XML, CSS

17

1011

03.12.2009 19:35

Snacker Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Co blokuje nacitanie web stranky?

v Operačné systémy Microsoft

9

1119

13.12.2011 17:10

Rob3Rt0 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Nacitanie udajov z inej stranky

v HTML, XHTML, XML, CSS

7

484

02.05.2015 22:16

BX Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Otvorenie IE a nacitanie web stranky...

v Assembler, C, C++, Pascal, Java

1

410

09.08.2010 18:47

coldak Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Spomali pouzitie viacerych require nacitanie stranky?

v PHP, ASP

5

502

20.07.2011 23:14

jablko05 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. nacitanie flashu az po nacitani stránky

v JavaScript, VBScript, Ajax

0

374

28.03.2012 21:19

vputin Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. nacitanie JSON dat do html stranky

v JavaScript, VBScript, Ajax

1

526

28.12.2020 22:47

JanoF Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. nacitanie externej stranky - file get content

v PHP, ASP

3

321

19.12.2014 16:34

chrono Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. nacitanie webovej stranky trva viac ako 2 min

v Sieťové a internetové programy

11

953

03.02.2016 16:42

4040 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. pomalé načítanie "tento počítač"

v Notebooky a netbooky

7

851

24.10.2008 23:05

majolc Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra