Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 3 ] 
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
"polo"priehladnosť

Registrovaný: 26.12.06
Prihlásený: 16.11.19
Príspevky: 3971
Témy: 181
Bydlisko: Nitra / Bra...
Príspevok NapísalOffline : 19.08.2009 15:53

Ahoj ahoj,
mám menší problém. Do GD sa absolútne nevyznám a snažím sa urobiť "polopriehladné" png. Čo sa mi však nedarí.

Chcem vytvoriť niečo také, ako keď si vytvoríte čierny obrázok v PS, dáte mu opacity 50% a uložíte do png :D Neviem to vysvetliť tak tu je ukážka
"polo"priehladnosť ten tmavý prúžok. a na tom prúžku ešte bude text, ktorý vytvorím pomocou imagettftext(), ale ten by už nemal byť priehľadný.

Podarilo sa mi spraviť, buďto celkom priehladný obrázok s textom, alebo nepriehľadný. Robil som to tak, že som vytvoril transparentný obrázok, čierny obrázok a spojil pomocou imagecopymerge() s opacity na 50. lenže to mi nedávalo požadovaný výsledok. čierna bola síce bledšia, ale nebolo to priehladne. akoby ten tansparentný obrázok bol biely.

Pomôže mi s tým niekto ?

Btw, ak robím priehľadný obrázok, tak nefunguje na text antialiasing. Existuje na to nejaká medicínka ?

Ďakujem







_________________
Sorry za prelkepy
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 21.02.07
Prihlásený: 21.02.10
Príspevky: 3984
Témy: 96
Príspevok NapísalOffline : 19.08.2009 21:58

no tak je metóda kde vytvoríš priehľadnú farbu ... Problém môže nastať už so samotným textom, ale aj to sa dá vyriešiť ... Ak si na tento topic spomeniem, tak zajtra by som ti povedal viac ... keďže som už dlhšie s obrázkami nerobil, nepamätám si názvy všetkých funkcií :)


Offline

Užívateľ
Užívateľ
"polo"priehladnosť

Registrovaný: 26.12.06
Prihlásený: 16.11.19
Príspevky: 3971
Témy: 181
Bydlisko: Nitra / Bra...
Príspevok Napísal autor témyOffline : 20.08.2009 15:42

No, tá polopriehľadnosť ma už moc netrápi, lebo som to vyriešil inak. Ale itak tu môžeš dať riešenie pre zaujímavosť.

Teraz by som rád prešiel k podotázke, že ak robím priehľadný obrázok, tak nefunguje na text antialiasing (text je kostrbatý). Ako to vyriešiť ?







_________________
Sorry za prelkepy
Odpovedať na tému [ Príspevkov: 3 ] 


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra