Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 2716 ] Choď na stránku: predchádzajúca 1 ... 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42 ... 91 ďalšia
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Politika - svet (zahranicie)

Registrovaný: 19.04.15
Prihlásený: 11.05.23
Príspevky: 155
Témy: 7
Príspevok NapísalOffline : 19.04.2015 20:21

zzz píše:
Nemcov je martyr. Ako o nom pisu media, uz dlho ze co ako a aky velky odporca. Treba sa vsak zamysliet, ze jeho popularita bola taka nizka ze ziadne kreslo nemal v dume a z celkovo X tisic poslancov z celej krajiny mala jeho krajina len jedneho. A Putin ma popularitu okolo 88%. Fakt nahoda? Isteze, vojnovi stvaci a ich tajna sluzba to pekne prichystala. Zeby dalsi majdan? Kde vsade bude? Nebodaj aj v CR potom ako si Zeman neneha skakat po hlave kade ma cestovat a kade nie? Armensko, Azerbajdzan, Tadzikistan - dalsie krajiny kde sa nenapadne vhupuju americania. Najrealnejsi majdan by mohol byt v armensku, nedaleke gruzinsko sice nie je full pro US, ale je tam dostatocna naklonenost

BTW, co by ziskal Putin ak by dal "dole" bezvyznamnho cloveka?? Nemcov je nikto, bola to nula. Ale USraelskej stvavej propagande to dobre posluzilo. Asi zabudli na svoje "humanitarne" bombardovanie.


Uvidime ako to cele dopadne. Staci vsak pozorovat zaujem USA o Kubu. Co sa deje a preco az teraz? No, mozno su pouceni a ked sa priblizuju zakladnami k Rusku tak nechcu riskovat aby sa aj Rusko priblizilo k uzemiu USA a nechcu riskovat kubansku krizu.

don jebot píše:
Prec s NATO :D ok kam maju ist nasi vojaci a vlastne aj my vsetci?


Ano, prec s NATO - chceme mier. Staci sa pozriet, kam vsade NATO rozosieva "demokraciu". Irak (zbrane hromadného nicenia ktore sa nikdy nenasli = vymyslena zamienka), zbombardovana Lybia, "humanitarne" bombardovanie Srbska s ochudobnenym uranom atd atd. Dakujeme pekne za taku demokraciu.
Prec s NATO = Prec amerických vojakov mimo nase uzemie, prec cudzích vojakov z nasho uzemia. Vsetci nadavaju na rok 1968 ako nas okupovali Rusi. Ale ak tu budu zakladne tak to je rovnaka okupacia Americanmi.

Argument: teraz sme v NATO, nie je to okupacia... Protinazor: Vtedy sme boli vo Varsavskej zmluve (VZ) a dosli k nam vojska VZ. Moze sa teda hovorit o okupacii?? Ak sme boli vtedy clenom VZ a dosli kam je to teda rovnaka okupacia ako to bude okupacia aAmericanmi. AmeriKi$ka by chcel hned zakladne... Z toho mozno teda vyjadrit iba jedno: bud:1/ predtym nas okupovali Rusi a teraz (asi) budu Americania; alebo 2/ Americania nas nebudu (asi) okupovat kedze sme clenom NATO, neokupovali nas ani Rusi kedysi, lebo sme boli riadnym clenom VZ.


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 19.04.2015 20:54

Slovensko nie je schopne sa samo ubranit. Na armadu nedavame ani zlomok toho, co by sme mali. Sme mala krajina, chudobna. Ak by sesedia chceli, rozkuskuju si nas za par tyzdnov. Slovensko potrebuje byt clenom NATO, aby malo aspon nejake zaruky, buducnost...


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Politika - svet (zahranicie)

Registrovaný: 19.04.15
Prihlásený: 11.05.23
Príspevky: 155
Témy: 7
Príspevok NapísalOffline : 19.04.2015 21:03

Ano, clenom NATO mozno. Ale kedze sme mali, nemuseli by sme sa zapajat a podporovat vsetky tieto akcie. A uz toboz nie zakladne. Ved ak k nam raz pridu, uz sa ich nezbavime. Ty si v Nemecku, tam to je asi zrejme - zapadne Nemecko bolo vzdy akousi krajinou amerického vplyvu (zatial co vychodne ruského vplyvu) a Americania tam maju zakladne. Je tak? No a ak by ich chceli poslat kade lahsie - neda sa to. Hoci sa situacia medzitým uz davno zmenila a uz tam nie su ani potrebny.


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 19.04.2015 21:48

Ake zakladne?Co ti americky vojaci brania v niecom?Nie.Aj keby sme vystupili z NATO tak pocas vojny keby nas chceli tak nas obsadi ktokolvek ci Rusi ci NATO.Ptm by sa k nam nespravali tak priatelsky ako ku spojencom.Radsej budem pod vplyvom USA ako pod Rusmi.Pozri sa na zap. krajiny a na vychodne.Kde by si chcel zit?V rusku ci USA?


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 19.04.2015 21:48

Vzhladom na to, ako vyzerajú dnes krajiny, ktoré kedysi "okupovali" Američania a ako vyzerajú krajiny, ktoré reálne okupoval Sovietsky zväz tu budem vítať Američanov všetkými desiatimi.
// Phanteom ma predbehol :)


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Politika - svet (zahranicie)

Registrovaný: 19.04.15
Prihlásený: 11.05.23
Príspevky: 155
Témy: 7
Príspevok NapísalOffline : 19.04.2015 23:14

Spartan.Ex, ano a ako vyzeraju krajiny kam im USA priniesli "demokraciu" do krajin? Ako vyzera Lybia, Irak, Afganistan, "humanitarne" bombardovanie Srbska ochudobnenym uranom...??? Toto je ta demokracia?? Srbsko bombardovali Americania bez povolenia BR OSN! Do Iraku vtrhli pod falosnou zamienkou (to samozrejme vedeli co ukazuju dokumenty a dokazy, ale v tom case to bola dobra zamienka). Ako vyzera Ukrajina po americkom puci, nazyvanom aj ako Majdan?

Stale vsak najzaujmavejsia otazka znie: Ako je mozne, ze Americania svojvolne odtrhli Kosovo od Srbska, zriadili si tam najvacsiu zakladnu v Europe a pasuju cez krajinu drogy, uz aj ti povodni kosovski albanci vo velkom utekaju cez Srbsko do krajin EU ako napr. Madarsko? Toto je ta demokracia? Krajinu odtrhnut: Bez slobodnych volieb, bez referenda, bez mandatu OSN, bombardovanie suverénnej krajiny bez mandatu BR OSN atd!

A naopak teraz tu idu vsetci nadavat aki su Rusi zli, ze si dovolili odtrhnut (anektovat) Krym (presne rovnako ako Americania Kosovo), je v tom vsak zasadny rozdiel! Krym bol Rusky (Ukrajine ho daroval prezident ZSSR, ktory bol Ukrajinec - to len tak BTW), kedze slo o vtedy jednu krajinu, tak to nebrali tragicky. Na Kryme usporiadali referendum (ano, mozno sa o nom da pochybovat, ALE: treba pripomenut, ze umenie defacto bolo ruske a darovane Ukrajine a Rusi si ho vzali len spat a to legalne), to sa o Kosove neda povedat (Srbi, predtym Juhoslavia) boli natolko dobri ze Albancom dovolili na svojom uzemi aby zili - ale samozrejme kedze ich bolo casom viac ako Srbov, zacali to zneuzivat. Kosovo tak bolo Srbske uzemie, nebolo to Albancov. Nehovoriac o tom ze na Kryme mali Rusi zakladne a keby vtedy nespravili razny krok, teraz by ich zakladne boli fuc a boli by tam zakladne Americke a vojna ako na vychodnej Ukrajine (tymto Krymcanom usetrili)

Este jedno porovnanie na zaver. Kolko zakladni ma USA mimo svojho uzemia? A kolko Rusko? Hmmm? Dufam ze ma tu budete titulovat podobne ako je to zvykom, ze rusofil atd, ale ja rusofil nie som. Viem uznat plusy a minusy, negativa a pozitiva ci Americanom, alebo Rusom. Vitat Americanov? Urcite nie. Tych vitat nebudem. Nech si ich vita AmeriKi$ka, Fero jebeS, Mihaly, Benova, Weissenbacher a dalsi, tie ich americke ovecky. A Rusov? Tak to fakt neviem... Spravili sice vela dobrého ale aj dost zlého (USA toho zla vo svete napachala omnoho viac, ved 97% rokov historie svojej krajiny viedli vojnu, takze uz to vypoveda o tom aki su).

A na ktorej strane by som chcel byt ja? Idealne na ziadnej. Musim sa rozhodnut? Tak potom na ruskej. Ti aspon humanitarne nebombarduju, nediktuju vsetkym "spravnu demokraciu", nezasielaju "demokraciu" kade tade po svete, nerobia majdany, arabske jari, nepodporuju ISIL a pod. A ked tu boli Rusi, ludia sa tu nemali najhorsie, mali pracu zabezpecenu, byty, CSSR bola prosperujuca a sebestacka (zdaleka sa nedovazalo tolko veci z vonka kedze si to vedeli polnohospodari vypestovat aj u nas). A teraz? Nie sme sebestacny, dovazame asi 55% tovaru (teda vyrobime menej ako polovicu a to je velmi nizke cislo)!! Ludia bez prace, bez perspektívy. Ale hlavne ze si niekto moze povedat nazor (ale ked si ho povie tak ho titulkuju rusofil, fasista, rasista, debil, uzitocny idiot a ine veci od nasich "nezávislých" medii najma Platok N plateny z bieleho domu, SMEti a dalsie super denniky a media. Darmo sa moze cestovat - ked moze cestovat tak 5-10% ludi (nehovoriac o tom ze aj za komunistov sa dalo, mnoho ludi bolo v zahranici, dalo sa to). Dnes? Mnoho z nich zivori, z mesiaca na mesiac. Ceny su vysoke a idu hore, platy ostavaju rovnake. Nebolo tolko rozdielov medzi ludmi - bohaty bohatne a chudobny chudobneje, zlodej okrada a je este bohatsi a podveneny je chudobny. Koniec koncov sucasna US propaganda je teraz taka velka a silna, ze v minulosti zdaleka taka zo ZSSR nebola. Nehovoriac o sucasnej nechutnej propagandy, ktoru nam sem natlacaju - LGBTI, ze ich svet je "normalny" hoci je zvrateny, Santa Claus, halloween...


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 19.04.2015 23:21

Toto tu už skúčali viacerí, zo skúsenosti vieme, že na takéto niečo najlepšie neodpovedať, ale aj tak vďaka za názor. Takéto kaleráby môžeš tlačiť luďom do hlavy na Topkách, kým vám tam zavrú diskusiu, poprípade na FB.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Politika - svet (zahranicie)

Registrovaný: 19.04.15
Prihlásený: 11.05.23
Príspevky: 155
Témy: 7
Príspevok NapísalOffline : 19.04.2015 23:30

Ano, chapem. Pri argumentaciicUS demokracie a ich cinov sirenia sa to tazko obhajuje. Asi aj preto ziadny Fero jebeS a dalsi nepojdu diskutovat s Rostasom. Nemaju argumenty, fakta nepustia.


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 20.04.2015 6:35

IIPMS píše:
Ano, clenom NATO mozno. Ale kedze sme mali, nemuseli by sme sa zapajat a podporovat vsetky tieto akcie. A uz toboz nie zakladne. Ved ak k nam raz pridu, uz sa ich nezbavime. Ty si v Nemecku, tam to je asi zrejme - zapadne Nemecko bolo vzdy akousi krajinou amerického vplyvu (zatial co vychodne ruského vplyvu) a Americania tam maju zakladne. Je tak? No a ak by ich chceli poslat kade lahsie - neda sa to. Hoci sa situacia medzitým uz davno zmenila a uz tam nie su ani potrebny.



V Nemecku bolo viac zakladni, asi 300m od mojho bytu je obrovsky komplex kasarni, kde boli donedavna belgicki vojaci, teraz su uz prec. Co sa tyka zakladni NATO neviem, ziadne som nespozoroval, lebo to nijak neovplynuje bezny zivot.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Politika - svet (zahranicie)

Registrovaný: 09.10.11
Prihlásený: 15.04.21
Príspevky: 1782
Témy: 82
Bydlisko: BA
Príspevok NapísalOffline : 20.04.2015 7:49

Divím sa čím ďalej tým viacej prečo všetci títo rusofili tu ešte ostali. Keď je Slovensko tak veľmi zasiahnuté pohromou menom USA. Plakali by ste všetci keby tu začali vládnuť Rusi. Ja však vo svojom živote nepociťujem nejaké Americké pôsobenie. A ku vojnovým konfliktom sa radšej vôbec nevyjadrujem. Ono by bolo pekne si naštudovať kto vlastne vtrhol do Afganistanu....







_________________
“Len dve veci sú nekonečné. Vesmír a ľudská hlúposť. Pri tej prvej si však nie som taký istý.“
Albert Einstein
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Politika - svet (zahranicie)

Registrovaný: 02.07.06
Prihlásený: 15.04.24
Príspevky: 14182
Témy: 312
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 20.04.2015 8:13

Ja osobne by som USA z pohladu ich politiky a "rozpinavosti" neobhajoval. Ta krajina ma existencne problemy, su skratka v srackach, takze robia co "musia".

Ako tu ale stale tvrdi napriklad Spartan, ak by som si mal vybrat medzi zapadnym zivotom a tym vychodnym, beriem jednoznacne zapad. Rovnost je krasna vec, ale ludia sa rovni nerodia a raz sa s tym clovek skratka musi zmierit. Ludia maju tiez rozne ambicie, kazdy tuzi po niecom inom. Kapitalizmus ludom dava moznost vybrat si ako chce zit, komunizmus/socializmus mu tuto moznost berie. "Kazdy si je strojcom svojho stastia" v takom systeme skratka neexistuje a mne je preto uplne jedno ako uzasne vam vsetkym pred '89 bolo, ja by som sa s tymto nezmieril.







_________________
PODPIS BOL UPRAVENÝ / ZMAZANÝ Z DÔVODU PORUŠOVANIA PRAVIDIEL FÓRA!
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Politika - svet (zahranicie)

Registrovaný: 03.04.08
Prihlásený: 10.12.19
Príspevky: 4667
Témy: 37
Bydlisko: Trnava
Príspevok NapísalOffline : 20.04.2015 8:49

IIPMS troskju mimo s tymi okupaciami ze? Co tak trosku historie:
http://sk.wikipedia.org/wiki/Ma%C4%8Farsk%C3%A9_povstanie
http://sk.wikipedia.org/wiki/Pra%C5%BEsk%C3%A1_jar
Pozri sa ako to prebiehalo a potom si to porovnavaj s "okupaciou" NATO (vlastne nasimi vlastnymi jednotkami).
A ked uz pises nieco o vojnach pozri sa aj na vojny rusov a ako dopadli ... su to a buduto obycajny zaostali barbari

A inak svoj prehlad si podciarkol s tymto "CSSR bola prosperujuca a sebestacka" , preco asi krachlo tolko podnikov po pade ZSSR?







_________________
Hmmm .... Hrošíček ... [Homer]
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Politika - svet (zahranicie)

Registrovaný: 09.10.11
Prihlásený: 15.04.21
Príspevky: 1782
Témy: 82
Bydlisko: BA
Príspevok NapísalOffline : 20.04.2015 16:53

On je schopny ti napisat, ze su to vsetko urpavene informacie.







_________________
“Len dve veci sú nekonečné. Vesmír a ľudská hlúposť. Pri tej prvej si však nie som taký istý.“
Albert Einstein
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Politika - svet (zahranicie)

Registrovaný: 19.04.15
Prihlásený: 11.05.23
Príspevky: 155
Témy: 7
Príspevok NapísalOffline : 20.04.2015 18:31

Chlapi, v prvom rade by som zacal porovnavat porovnatelne USA vs. Rusko: pocet zakladni mimo krajiny: USA vyse 200 : Rusko - AZ DVE! Pocet napadnutých krajin: USA (Korea, Vietnam, Lybia, Irak, Srbsko, Afganistan, atd atd.... ten zoznam je hodne dlhy a noze sa pozrime na tu demokraciu, napríklad v Lybii..., Rusko? Juzne abchazko, Osetsko, Krym. Pocty zastrelených ludi policiou v USA: 1100 - na porovnanie, Nemecko = 0
Pojem demokracie: Rusko sa spaja s okolitimi krajinami, uzatvara dohody so strategickými partnermi: Cina, Iran, India. USA? diktuje co ma robi EU z Bruselu, hovori co maju a nemaju robit Rusi. Co je spravne a co nie (Krym je zle, ale odtrhnutie Kosova je OK; Bomardovanie Srbska je tiez OK)

Kazdy kto vidi a nie je slepy vidi rozdiely. Nie som ziadny rusofil. Sice chapem Americanov, natlacili si miliardy hajzelpapiera inac nazyvany tiez dolar, ktory nie je nicim kryty a hospodarsky sa im nedari. Na com asi tak zarobia? No tak zbroja a aby to preslo tak vytvorili spolocneho nepriatela - Rusko. Kto za vsetko moze? Jasne, ze sa pytam - RUSKO.

CSSR bola prosperujuca. POdniky krachli preto lebo do nich dosli privatizeri a Meciarovi kamarati ktory podniky vytunelovali a nechali skrachovat. TESLA bola kvalitna spolocnost, zdaleka lepsia ako hentito kadejaki korejci so spotrebicmi nastavenými naschvál aby sa ti pokazili po dvoch rokoch (lebo tam davali veci nazyvamne aj kurbvitka) atd


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Politika - svet (zahranicie)

Registrovaný: 09.10.11
Prihlásený: 15.04.21
Príspevky: 1782
Témy: 82
Bydlisko: BA
Príspevok NapísalOffline : 20.04.2015 18:40

http://sk.wikipedia.org/wiki/Sovietska_intervencia_v_Afganistane ........







_________________
“Len dve veci sú nekonečné. Vesmír a ľudská hlúposť. Pri tej prvej si však nie som taký istý.“
Albert Einstein
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Politika - svet (zahranicie)

Registrovaný: 19.04.15
Prihlásený: 11.05.23
Príspevky: 155
Témy: 7
Príspevok NapísalOffline : 20.04.2015 18:51

Ano, zabudol som... Tak najprv Afganistan odrovnali Rusi a potom dosli Americania a pokracovali...
Co vsak Srbsko a ich "humanitarne" bombardovanie bez suhlasu BR OSN? Alebo Lybia a Irak kde mali byt zbrane hromadného nicenia?


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 20.04.2015 18:54

A co tak vojny v Cecensku? Tiez si zabudol? Nebud smiesny...


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Politika - svet (zahranicie)

Registrovaný: 19.04.15
Prihlásený: 11.05.23
Príspevky: 155
Témy: 7
Príspevok NapísalOffline : 20.04.2015 19:02

Nie, nezabudol. Rovnako ako by sa nemali pri USA zabudnut ani na vojnu s Mexikom, vojnu o Havaj, angazovanost na Filipínach, v latinskej Amerike, Cinu... Je toho dost.
Ako som pisal, obe krajiny toho maju dost na rovasi, ale Americania maju toho zdaleka, ale zdaleka viac. Staci si spocitat kolko rokov z celkovej existencie USA viedli vojny. Dôjdete k zaujimavym cislam. ako som svak pisal, Rusi tiez nie su svaty, tiez mali toho dost za usami. Ale zdaleka nie tolko co Americania.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Politika - svet (zahranicie)

Registrovaný: 09.10.11
Prihlásený: 15.04.21
Príspevky: 1782
Témy: 82
Bydlisko: BA
Príspevok NapísalOffline : 20.04.2015 19:08

A tebe nejake okupacie zo strany USA zmenili zivot? Mne teda urcite nie, ale trufnem si povedat, ze Rusko celkom ano. 40 rokov zamrznuti na jednom bode je citit. Je pravda, ze za vsetko moze aj spinava politika, ale porovnaj si ako je na tom Rakusko a my.







_________________
“Len dve veci sú nekonečné. Vesmír a ľudská hlúposť. Pri tej prvej si však nie som taký istý.“
Albert Einstein
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 20.04.2015 19:12

Aha, takz esi nezabudol. Len sa ti zdalo normalne uviest pri Rusku 3 konflikty a pri USA ovela viac. Urcite si nestranny, cisty ako lalia.
Politika - svet (zahranicie)


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Politika - svet (zahranicie)

Registrovaný: 19.04.15
Prihlásený: 11.05.23
Príspevky: 155
Témy: 7
Príspevok NapísalOffline : 20.04.2015 19:21

Gravedigger, ano a porovnaj si kolko si si mohol kupit za 500 Sk, alebo predtým 500 Kcs a kolko ti ostalo (rozdiel medzi platom a nákladmi - kolko si mohol odlozit). A teraz si to pozri v € (ceny su v € rovnake ako v Kcs, ale platy v € su niekolkonasobne nizsie), bezni ludia zarabaju 500-600€, ten priemer zdihaju vysoko politici, pravnici, manazeri, JaaTy, vahostav a dalsi.

Daron, nenapadli ma v tej rychlosti. Ale ked si taky mudry tak si porovnaj zoznam vojen od roku za posledných 25 rokov (za Rusko tam mas jedine Cecensko, Abchazsko a Juzne Osetsko), za USA tam mas Srbsko, Irak, Afganistan, Lybiu, Syriu) a teraz si porovnaj velkost krajin a to ktore su blizko hranic danej krajiny a porovnaj si ako su tie dalsie daleko (mimo uzemia).

Inak, minule sa nasi "nestranni" novinari cudovali, ako moze ruska stihacka sprevadzat Americke vyskumne lietadlo k "medzinárodnm polskym vodam" - uz len to spojenie v úvodzovkách je zaujimave. Nehoriac o tom, ze chceli spiclovat ich Kalingradsku oblast, a druha vec - ak sa priblizili k Polskym hraniciam, stale to bolo Rusko kedze Kalingradska (Ruska) oblast susedi s Polskom. A potom nemoze ist zdaleka o "medzinarodne vody" - tie by totiz neboli ani Ruska, ani Polska, nikoho. Nehovoriac o tom, ze Rusi boli na svojom uzemi a priblizili sa k hraniciam. Ale co tam robilo Americke lietadlo? Myslim ze Polsko je veeeelmi daleko od hranic USA.


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 20.04.2015 19:37

1. normalny clovek si moze teraz dovolit kupit viac, ako za komunizmu (scocializmu). Ale to nie je take dolezite. Dolezite je, ze komu sa nepaci, moze slobodne cestovat. Kazdy moze pocuvat hudbu aku chce, pozerat filmy ake chce, moze si hovorit co chce, studovat co chce a zamestnat sa kde chce. Nikoho nesikanuju a nestrpcuju mu zivot preto, ze povie nieco, co sa strane nepaci.

2. Naco by som to porovnaval? Ja na rozdiel od teba viem, ze kazdy pozera len na seba, jak USA, tak Rusko. A nemam zaujem ani potrebu niekoho obhajovat. Vsetko je to spina. Na druhu stranu, ty vidis len zle USA a dobre Rusko. Niekto z nas je obdmedzeny, skus porozmyslat, kto to moze byt. ;-)

// Spojený príspevok Pon 20.04.15 19:39

http://adamsipos.blog.sme.sk/c/375969/slovaci-zije-sa-nam-lepsie.html
http://www.zakomunistu.cz/


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Politika - svet (zahranicie)

Registrovaný: 02.07.06
Prihlásený: 15.04.24
Príspevky: 14182
Témy: 312
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 20.04.2015 19:40

Ceny boli v kc rovnake ako dnes v € ? Nemas toho trosku aj pre mna ?

http://www.pluska.sk/plus-7-dni/domov/lacny-zivot-za-socializmu-je-mytus-dnes-si-z-platu-kupime-viac.html

Kupujem ho minimalne, ale chlieb dnes urcite nestoji 4.4€ a garantujem ti, ze ziadne vajce nestoji 1.2€.







_________________
PODPIS BOL UPRAVENÝ / ZMAZANÝ Z DÔVODU PORUŠOVANIA PRAVIDIEL FÓRA!
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 20.04.2015 19:42

A este som zabudol, co je najdolezitejsie - clovek ma moznost na sebe pracovat a ked je uspesny, ma moznost z toho tazit. Bohuzial, za socializmu, ked si vsetci mali byt rovni, nebolo pre taketo nieco pochopenie, co vidiet aj dnes. Ked ma sused lepsie auto, tak je chyba v nom. Koho by napadlo, ze sa ma lepsie preto, ze na sebe pracoval a tym padom sa stal uspesnym?


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Politika - svet (zahranicie)

Registrovaný: 02.07.06
Prihlásený: 15.04.24
Príspevky: 14182
Témy: 312
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 20.04.2015 19:44

Ludia za svoj zivot predsa nemozu, to nie je ich starost. O ich blaho sa ma starat stat.







_________________
PODPIS BOL UPRAVENÝ / ZMAZANÝ Z DÔVODU PORUŠOVANIA PRAVIDIEL FÓRA!
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Politika - svet (zahranicie)

Registrovaný: 19.04.15
Prihlásený: 11.05.23
Príspevky: 155
Témy: 7
Príspevok NapísalOffline : 20.04.2015 19:44

Daron, ja nehovorim ze su Rusi svaty. Ako si pisal "Vsetko je to spina". Narazal som tu na tych, ktori obhajovali USA a tvrdili ze Americanov privitaju vsetkymi desiatimi (ako som pisal v poste davnejsie, nepostavil by som sa na ziadnu stranu - ani na USA ani na Rusku), ale ak by som si musel vybrat jednu stranu, tak skor na Rusku.

A co sa tyka cien, zatial co sa zarabalo 1500 Kcs a potravina stala napr 2 Kcs, tak teraz sa zaraba 500-600€ a ta vec ti stoji tak 1,5-2€. Nenajdem teraz asi porovnanie co som videl na reálnych cenách konkrétnych potravin, ale uz aj to porovnanie... 1500 vs. 500-600. Suma ostala len sa viac menej zmenila mena (OK, elektronika je na tom lepsie, ale jedno kupujes denne - elektroniku raz za cas).
S tymi cenami fakt neviem... Videl som minule nejake porovnanie, ale uz neviem kde to bolo.


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 20.04.2015 19:45

Pozri sa do prispevkov vyssie, urcite nejake porovnanie najdes.


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Politika - svet (zahranicie)

Registrovaný: 02.07.06
Prihlásený: 15.04.24
Príspevky: 14182
Témy: 312
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 20.04.2015 19:47

Nehladaj, dal som ti link s cenami. Co viac chces ?

Vies ... to mas tak. Rusku sme sancu dali a tak ako my, aj vsetky ostatne krajiny ktore spravili rovnaku chybu su dnes v chudobe a srackach. Krajiny ktore sa "otvorili" USA, cize zapad si dnes zije na trosku inej urovni, ludia sa maju daleko lepsie, krajiny su daleko krajsie a hlavne su daleko civilizovanejsi. To aby si si netrapil hlavicku premyslanim nad tym, preco USA tak "zboznujeme".







_________________
PODPIS BOL UPRAVENÝ / ZMAZANÝ Z DÔVODU PORUŠOVANIA PRAVIDIEL FÓRA!
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Politika - svet (zahranicie)

Registrovaný: 19.04.15
Prihlásený: 11.05.23
Príspevky: 155
Témy: 7
Príspevok NapísalOffline : 20.04.2015 19:49

Na druhej strane bolo dobre ze neboli take rozdiely. teraz zlodeji a bohati bohatnu a chudobni chudobneju. Dochodcovia sa maju biedne atd, starostlivost nie je.
Za komunistov by nik taky ako VahoSMER alebo Jaaty a dalsi zlodeji nemohli byt a takto okradnut ludi by nemohli. Ani by ich to nenapadlo (ale dnes je spekulantov plna republika)

Porovnanie na pluska a blog sme? No tak tych beriem z rezervou. Ved to su tie nase "nestranne" media. Este dobreze si tu nedal link od PlatokN, mozno by to ich porovnanie bolo este o 30% lepsie v prospech demokracie... Uz ked sa nedali "opentat", tak sa dali zESETovat. Americania zbroja, ale proti komu? Rusko nie je hrozba! Tu si len oni vymysleli, aby presustrovali miliardy dolarov a podporili akcie zdbrojnych firiem.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 18.12.08
Prihlásený: 15.06.22
Príspevky: 18912
Témy: 479
Bydlisko: Považská By...
Príspevok NapísalOffline : 20.04.2015 19:52

Socializmus moze vyhovovat len lenivym neschopakom co dokazu akurat tak zavidiet ale preto aby sa mali lepsie nepohnu ani prstom.
Za socializmu mal aj sikovnejsi clovek od teba stejnu vyplatu takze si bol spokojny, teraz sa maju sikovnejsi lepsie a ty zijes uboho.
Ine vysvetlenie na tvoje zvratene nazory neexistuje.


Odpovedať na tému [ Príspevkov: 2716 ] Choď na stránku: predchádzajúca 1 ... 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42 ... 91 ďalšia


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Politika - Slovensko

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1 ... 114, 115, 116 ]

v Spoločnosť, politika, psychológia, filozofia, náboženstvo

3459

70727

18.02.2024 22:51

Xaltotun Zobrazenie posledných príspevkov

Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie. Politika Slovensko

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1 ... 214, 215, 216 ]

v Spoločnosť, politika, psychológia, filozofia, náboženstvo

6457

109501

06.04.2014 11:37

JanoF Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Parkovacia politika v BA

v Automobily, motorky

6

912

01.04.2022 21:33

Semp Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Reklamacia zahranicie

v Obchody, reklamácie a právo

2

655

24.09.2011 13:52

michalesku Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Praca zahranicie

v Ekonomika, práca, biznis, podnikanie a peniaze

20

1835

21.01.2011 7:49

vladopt Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. WIN7 zahranicie

v Operačné systémy Microsoft

2

501

28.02.2010 21:06

Jaro Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. bezpecnostna politika w 2000 profesionla

v Operačné systémy Microsoft

2

1125

23.12.2005 18:37

p55p Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Chello a zahranicie

v Poskytovatelia internetu

3

687

10.05.2008 10:43

Gaston.Glock Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Pozicanie auta - zahranicie

v Dovolenka, cestovanie a turistika

2

581

14.05.2018 10:44

doubleR Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Dostupna 5850 - zahraničie?

v Obchody, reklamácie a právo

0

699

15.12.2009 20:54

Craig Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Slovensko vs. Svet

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2, 3 ]

v Krčma

71

3658

30.06.2015 21:25

Arcetazz Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Svet v 360°

v Novinky

2

887

12.08.2009 9:47

Thomas4492 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. KONIEC SVET-IT.SK?

v Obchody, reklamácie a právo

1

1267

09.04.2008 1:22

br4n0 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Desky Gigabyte chtějí zachránit svět

v Novinky

1

940

23.01.2008 17:55

mimkork Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Herný svet z atómov: Budúcnosť 3D grafiky?

v Novinky

19

1334

04.08.2011 22:53

Joz1 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. MSI vypouští na svět další grafickou kartu - NX8400GS-T

v Novinky

2

517

11.08.2007 12:46

mach4 Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra