Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 101 ] Choď na stránku: predchádzajúca 1, 2, 3, 4 ďalšia
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Podľa MS je 89% zákazníkov Visty spokojných

Registrovaný: 31.08.07
Prihlásený: 27.03.15
Príspevky: 1800
Témy: 153
Bydlisko: Komárno
Príspevok Napísal autor témyOffline : 28.08.2008 20:08

Mir píše:
Neverím tomuto článku z nasledujúcich dôvodov:

1. Pôvodcom správy je Microsoft
2. Pôvodcom správy je Microsoft
3. Pôvodcom správy je Microsoft

Pokial príjde podobná správa z relevantného zdroja (nie user fóra, nie platená reklama, nie experimenty typu mojave), vtedy budem ochotný takej správe veriť.

Osobne niesom spokojný s žiadnym operačným systémom od Microsoftu, a zároveň som spokojný s každým. Dôvod sa volá Win32 API.

Neefektívny typ programovania využívajúci kompilátor. Horšie to ešte mohlo byť ak by na to použili interpreter. Ak by sa vo Win dalo robiť pohodlne cez Assembler, tak vtedy by som výhrady nemal.

Na druhej strane, jednotuchý typ programovania, ktorý mnoho vecí unifikuje cez ovládače a rozhrania a uľahčuje tak programovanie.

Prečo Win98SE?
ak máš na to HW

Prečo WinXP?
ak máš na to HW

Prečo Vista?
ak máš na to HW

nič viac sa k podobným tématom povedať nedá. je to čisto o konštrucii celého počítačového systému od podlahy po strop. K tomu však musím dodať že všetky novšie Windows v sebe obsahujú tony dedeného kódu od svojich predchodcov, miesto toho aby sa vyvíjali skôr len tlstnú.

Položte si preto pred použitím toho či onoho OS otázky:
a) Dostanem na tomto HW viac muziky za menej penazí na tom či onom windows?
b) Som power user, alebo som neskúsený?
c) Chcem počítač na skutočnú prácu alebo to podstatné je tona efektov okolo kurzoru? (v prípade ak odpoviete že chcete efekty zmente odpoved v B na "som neskúsený")
d) potrebujem naozaj na niečo ten konkrétny špecifický OS? každý z nich má svoje špecifikum.

Obecne ale... WinXP ktorý s 2gb ramkou má štvornásobok svojho minima, pretože vista je na 2gb ramke na dolnej hranici efektivity...

ano vieme, že ty si zastanca windowsu 98, ale ak mas peniaze na hardwer tak preco by si si nedal Vistuje to vec každeho niekomu vyhovuje Vista niekomu XP alebo98 alebo niekomu može vyhovovať aj MS DOS, niektory zas zastancovia Linuxu ci Mac OS.
ja konkretne som zastancom XP ale nezatvaram sa pred novími možnosťami.







_________________
Nehľadaj štastie vonku, ale v sebe, lebo inak ho nikdy nenajdeš.
Nechajte mi právo na vlastné omyly, na možnosť zvoliť si čo mám rád, chcem ísť vlastnou cestou, nie tou vami vyšliapanou, na ktorej by som stratil vlastnú tvar. (Metallica)
Všetko má svoju krásu, ale nie každý ju vidí.
život je krásny, len sa ho nesmieš báť, dnes plačeš, zajtra sa budeš smiať.
Učíme sa aby sme veciam rozumeli a mohli ich milovať
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15.06.05
Prihlásený: 28.11.19
Príspevky: 8033
Témy: 115
Bydlisko: Košice Bydl...
Príspevok NapísalOffline : 28.08.2008 21:43

el mariachi: 4GB ram na vistu nepotrebujes, potrebujes na nu tolko isto kolko potrebujes na pracu v XP a pripocitaj k tomu 512MB. ;)

Mir píše:
Obecne ale... WinXP ktorý s 2gb ramkou má štvornásobok svojho minima, pretože vista je na 2gb ramke na dolnej hranici efektivity...

Tak tak dobre som sa uz dlho nezasmial. :lol: Sorry Mir, zasa nieco, co si sa docital na nete? :) Nechapem, XP ti vezme z RAM cca 200-300MB. Vista ti zabere o cca 500MB viac, cize 700-800MB. Po odlahceni zbytocnosti vopchas XP do 100-150MB a Vistu zase do 400-500MB. Tym to konci. S 2GB na Viste si teda v pohode vystacis za pouzitia aplikacii, ktorym do 1.5GB volnej ram postacuje. U XP s 2GB sa ti tato hranica zdvihne na nejkaych 1.8GB. To je teda fakt neskutocny rozdiel.... Narozdiel od XP sa vsak vista nesprava jak po :shit: a volnu ram vyuziva k svojej sviznosti, kym XP bude veselo dalej swapovat aj pri 4GB. Vista sa jednoducho nebrani pouzitiu RAM, ked si to moze dovolit a ak potrebuje pamat ina aplikacia, uvolni sa z pamate kolko to ide.
Fenomen siriaci sa internetom o spotrebe visty ram je jedno velke :shit: pretoze pri dnesnych cenach RAM vychadzaju naklady za pocet MB zabranych systemom Vista mnohonasobne nizsie, nez MB zabrane XP pred niekolkymi rokmi. Hry za tych 8 rokov maju tiez 10-20x vyssie naroky na RAM a nikoho to nesere, Vista ma naroky 3x vacsie ako XP a uz je to problem nr.1.

Moj NB som zakupil s 1GB pamatou a dalsim 1GB modulom, ktory som si doma dal do NB.... Skusal som vsak vistu na 1GB a samo o sebe bol system svizny. Doplnenim dalsieho modulu som bol schopny hrat na NB lubovolnu hru na nastaveniach hranicnych s tym, co HD2600 zvlada a zaujimave, ze ma okrem titulu HellGate:London ani raz nebrzdila pamat. Casom som vsak vymenil moduly za 2+2GB z dovodu jednak smiesnych cien RAM, ale i z dovodu potreby vacsieho mnozstva pamate ked upravujem 50-150jpeg subory paralelne v photoshope a v corel pant shop pro a hlavne mam vo zvyku spustene aplikacie (casto hry) nevypinat, ale iba zhadzovat na listu. K tomu je potreba co mozno najviac RAM a k rovnakemu pohodliu by som u XP potreboval tiez aspon 3.5GB pamate.
Jemne vyladena vista mi v NB nepresiahne 500MB v RAM a teda porovnanie XP s 512MB vs. Vista s 2GB mi pride amaterske az komicke, kedze u XP v tejto konfiguracii mate k dispozicii +-300MB pamate a neustaly swap a u Visty v najhorsom pripade 1.2GB volnej RAM a bez swapu. :roll:

Odstavec z dsl.sk to vystihuje:
Citácia:
Práve vysoká pamäťová náročnosť Windows Vista bola viacerými užívateľmi kritizovaná pri uvedení novej verzie Windows. Za posledných osemnásť mesiacov ale prišlo k dramatickému mnohonásobnému poklesu cien počítačových pamätí a tak zvýšené nároky na množstvo pamäte prakticky nepredstavujú zvýšené investície do hardvéru.







_________________
Asus P5KC, E8400 @4.5GHz Thermaright Ultra 120 Extreme, 2x2GB Vitesta EE, Asus Matrix 4850 Accelero S1 + S12B FLX
AC Fusion 550R, Coolermaster Elite 330 + 2x S12B FLX, Razer Lachesis, Z-2300
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Podľa MS je 89% zákazníkov Visty spokojných

Registrovaný: 01.10.06
Prihlásený: 19.04.24
Príspevky: 6562
Témy: 15
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 28.08.2008 23:46

sak pri cene za PC 20 000 je tan liter navyse za dalsie 2GB DDR2 (1066MHz) co ti postaci na vsetko zanedbatelna polozka to je ako keby si nesiel dvakrat na pizzu







_________________
PC: Intel Q6600@3,33GHz, MSI GTX 670 OC (TwinFrozr IV), DDR2 1066 A-data 8Gb, Seagate Barracuda 7200.12 2000GB, Kingston 240GB SSD, Gigabyte EP35-DS4, MSI OPTIX G273QF , Logitech G502 Proteus Spectrum
Notebook: Sony VAIO CW Series (VPC-CW1S1E/B) / LENOVO Legion 5 Pro 16ACH6H Stingray White || Mobil: Samsung Galaxy S21 FE || Auto: Audi S5 Sportback
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15.06.05
Prihlásený: 28.11.19
Príspevky: 8033
Témy: 115
Bydlisko: Košice Bydl...
Príspevok NapísalOffline : 28.08.2008 23:51

kto sa chce hadat, bude sa... ;)

Zrovna sa mi dostala pekne vLite-nuta vista do ruk, instalacka ma 635MB @1CD a jej poziadavky su:
    Cpu 1 ghz
    ram 256 mega
    graphique card 128 mega +
    hard 8 gb

Treba vediet a aj Vista moze bezat svizne ;)

MTK píše:
sak pri cene za PC 20 000 je tan liter navyse za dalsie 2GB DDR2 (1066MHz) co ti postaci na vsetko zanedbatelna polozka to je ako keby si nesiel dvakrat na pizzu

Musim ale upozornit, ze opat zla interpretacia. Vista nepotrebuje dalsie 2GB pamate. Ale tolko co XP + 500MB.







_________________
Asus P5KC, E8400 @4.5GHz Thermaright Ultra 120 Extreme, 2x2GB Vitesta EE, Asus Matrix 4850 Accelero S1 + S12B FLX
AC Fusion 550R, Coolermaster Elite 330 + 2x S12B FLX, Razer Lachesis, Z-2300
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Podľa MS je 89% zákazníkov Visty spokojných

Registrovaný: 06.03.08
Prihlásený: 01.10.12
Príspevky: 1732
Témy: 15
Bydlisko: triminka@sp...
Príspevok NapísalOffline : 28.08.2008 23:55

to je sice pekne, ale kolko ludi pouziva vlite? a kolko ma vistu, ci uz dobrovolne alebo nie? Ak bude pomer jedna k milionu tak to bude este optimisticke :)







_________________
Redeem the game of law! Despair the Billy, here are the morals! Come, relentless eraser rain, relentless eraser rain...
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15.06.05
Prihlásený: 28.11.19
Príspevky: 8033
Témy: 115
Bydlisko: Košice Bydl...
Príspevok NapísalOffline : 29.08.2008 0:01

A pisem, ze si ma kazdy vlite-nut system ? Nie, na nete existuje dost OEM uprav (SpeedyVista, TinyVista,...), ktore si moze clovek bez porusenia licencie stiahnut a pri instalacii zada svoj key. ;)
To, ze sa ludia o problem nezaujimaju a su neschopni pouzit google je bohuzial ich problem a na ich skodu, ale potom nech nepyskuju.
Plati to iste, ako pri skladani PC:
Citácia:
"BTW, předpokládá se, že počítač sestavuje někdo, kdo tomu rozumí a má minimálne znalosti fyziky. Že 95 % kutilů neumí sestavit počítač serverových kvalit, je věc, na kterou není třeba brát ohled (je to totiž jejich problém)."


Ja sa k tymto ludom neradim, takze preto sa na system pozeram aj z inej stranky.







_________________
Asus P5KC, E8400 @4.5GHz Thermaright Ultra 120 Extreme, 2x2GB Vitesta EE, Asus Matrix 4850 Accelero S1 + S12B FLX
AC Fusion 550R, Coolermaster Elite 330 + 2x S12B FLX, Razer Lachesis, Z-2300
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Podľa MS je 89% zákazníkov Visty spokojných

Registrovaný: 06.03.08
Prihlásený: 01.10.12
Príspevky: 1732
Témy: 15
Bydlisko: triminka@sp...
Príspevok NapísalOffline : 29.08.2008 0:05

Mas pravdu, ale aj v tomto nevzdelany (rozumej vymeteny :D) ludia sa pocitaju :)







_________________
Redeem the game of law! Despair the Billy, here are the morals! Come, relentless eraser rain, relentless eraser rain...
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Podľa MS je 89% zákazníkov Visty spokojných

Registrovaný: 01.10.06
Prihlásený: 19.04.24
Príspevky: 6562
Témy: 15
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 29.08.2008 0:11

Spirit píše:
kto sa chce hadat, bude sa... ;)


Musim ale upozornit, ze opat zla interpretacia. Vista nepotrebuje dalsie 2GB pamate. Ale tolko co XP + 500MB.


Mne je to jasne sak ja sam mam 1.5 Gb ram na XP a 2GB na viste aj ked musim povedat ze v oboch pripadoch by predsa len posluzil GB naviac ale to len preto ze mam zapnutych viacero hier naraz inak to uplne bezproblemov staci


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Podľa MS je 89% zákazníkov Visty spokojných

Registrovaný: 28.08.08
Prihlásený: 20.08.15
Príspevky: 4
Témy: 0
Príspevok NapísalOffline : 29.08.2008 0:26

Posledných 5 mesiacov používam Vista Ultimate x64
Je to zatiaľ najstabilnejší system pod ktorým som mal štastie pracovať..nezažil som na nej BSOD...prepracovaný Kernel - serverový (2k8) ..geniálne prispôsobený viac-jadrovým procesorom +ochrana voči jeho patchovaniu,perfektná správa pamäte,DWM,GUI obhospodaruje grafická karta,,DEP na hardwérovej úrovni....

ked má niekto ešte aj v roku 2008 nízke nároky na systém tak mu na spojazdnenie MS-DOS stačí aj 700KB pamäte :D


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Podľa MS je 89% zákazníkov Visty spokojných

Registrovaný: 06.03.08
Prihlásený: 01.10.12
Príspevky: 1732
Témy: 15
Bydlisko: triminka@sp...
Príspevok NapísalOffline : 29.08.2008 0:27

700KB MUSI STACIT KAZDEMU!







_________________
Redeem the game of law! Despair the Billy, here are the morals! Come, relentless eraser rain, relentless eraser rain...
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Podľa MS je 89% zákazníkov Visty spokojných

Registrovaný: 13.10.06
Príspevky: 11345
Témy: 135
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 29.08.2008 0:51

Triminka píše:
700KB MUSI STACIT KAZDEMU!

640K ought to be enough for anybody

Známy to gatesov výrok :lol:







_________________
i7 4790 | 16GB DDR3 | GTX690 + GTX670 PhysX dedicated | 128GB + 256GB SSD | 1TB HDD | DELL U2412M | Logitech G710+ | Logitech MX518 | Galaxy S4 | 2014 Mazda3
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15.06.05
Prihlásený: 28.11.19
Príspevky: 8033
Témy: 115
Bydlisko: Košice Bydl...
Príspevok NapísalOffline : 29.08.2008 1:09

Triminka píše:
Mas pravdu, ale aj v tomto nevzdelany (rozumej vymeteny :D) ludia sa pocitaju :)

To je zase tiez pravda, ja som nereagoval s tym, ze statistika nie je zmanipulovana, ale na opat pozoruhodne "vysledky" a domienky mir-a.
Skor si myslim, ze MS vychadzal z vysledkov mojave experimentu (a tusim som to aj niekde cital...)

/Zasa v tomto nevzdelani (vymeteni) ludia sa casto na nic nestazuju, pretoze ich naroky na PC casto koncia pri ICQ ci prehliadaci... :)

//Njn, uz viem, cital som to v strucnom popise clanku tejto temy? :lol: :rolleyes:







_________________
Asus P5KC, E8400 @4.5GHz Thermaright Ultra 120 Extreme, 2x2GB Vitesta EE, Asus Matrix 4850 Accelero S1 + S12B FLX
AC Fusion 550R, Coolermaster Elite 330 + 2x S12B FLX, Razer Lachesis, Z-2300
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Podľa MS je 89% zákazníkov Visty spokojných

Registrovaný: 13.10.06
Príspevky: 11345
Témy: 135
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 29.08.2008 2:09

Ono podľa môjho názoru bol Windows Mojave len ďalší akože "dôkaz" toho ako je vista neprávom ohováraná, bla, bla... Dľa mojej mienky to bolo skôr predostretie tohoto systému ľuďom, ktorí majú XP, či iný operačný systém, a o Viste "niekde" čítali, ako je zlá a na prd. Laickí useri. Tí uvidia priehľadné okienka, a sú hneď na vetvy... Proste masáže más, klasika, reklama, marketing... Vista neprináša nič lepšie majiteľom starého hardwaru, ani obyčaným userom - naopak do nových počítačov by som už XP nedával, pretože nové počítače (ako bolo spomínané) nemajú núdzu o ramku - tá je dnes naozaj lacná (pamätám si ako som pred dva a pol rokom kúpil 2x512 ram za 3600sk :)) no a samozrejme microsoftom pretlačený DX10 len do visty (viem že nieje tak ľahké natlačiť to do XPčiek, ale Microsoft na to má ľudí, prostriedky, ale keď niečo potrebuje pretlačiť do predaja, tak jedine nejakým... "lákadlom")
Zhrnul by som to asi tak, kto na to má hardware, a cíti sa byť XPčkami obmedzovaný v akejkoľvek ceste, nech sa páči, tu je vista. XPčka ale stále nenarazili na ich pomyselnú funkčnú bariéru, ak teda nezahŕňame podporu len 3.2GB RAM (celkovo v systéme). Zatiaľ sa zdá byť aj pre hráčov lepšie XP, už len vzhľadom na to, že Vista v niektorých hrá trochu uberá na výkone (ale mám pocit že to sa od jej uvedenia dosť zmenilo).
Čo som ja ocenil na Viste? Hmm... možno trošku vzhľad, ale to rolu OS netvorí... Celková svižnosť ma celkom prekvapila, čakal som že bude lenivší, WinFlip, či sidebar to ale niesú, takisto ako NEpodpora NEcertifikovaných ovládačov, takže... Zatiaľ som jej asi nedal moc šancu, no idem ju hodiť na desktop, uvidíme, čo mi prinesie ako hráčovi. (Mám tam len 2GB, takže to môže byť celkom zábava :))







_________________
i7 4790 | 16GB DDR3 | GTX690 + GTX670 PhysX dedicated | 128GB + 256GB SSD | 1TB HDD | DELL U2412M | Logitech G710+ | Logitech MX518 | Galaxy S4 | 2014 Mazda3
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Podľa MS je 89% zákazníkov Visty spokojných

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 29.08.2008 2:40

1.) suhlasim s existenzom

2.)
yaJohny píše:
tak to si asi jediny
tak to asi ano... ono pisal som to tu na forum uz parkrat, ale napisem znovu. mal som vistu (64bit ultimate) asi pol roka, robil som na nej teda vsetko od programovania az po hry, a ti poviem. nemal som vacsie vyhrady az na par vynimiek. jasne, podobne to bolo aj pri prechode z 98 na XP. lenze vtedy to bolo opodstatnene. aky je teraz dovod prejst na vistu pre bezneho usera ? ZIADEN ! nehnevaj sa, ale akonahle som dal prec vistu a vratil si na pc spat xpcka, bol som prijemne prekvapeny ako mi moje pc zrazu svizne bezi. ziadne problemy s kompatibilitou a zrazu mi vsetky hry isli na max detailoch a super rozlisku.. kde je teda problem ? neviem, mozno som proste laik co si vcera nainstaloval system a vlastne som nikdy nepracoval na strojoch ako PMD, nikdy som neprogramoval pod 486-kami atd.. to sa mi asi snivalo, ano, som amater. pokial mas nejake seriozne vysvetlenie, preco mne "jedinemu" bezi na mojom stroji (v podpise) XP omnoho lepsie ako vista, kludne sem s nim. som same ucho (ci oko?)

3.) spirit, ked teda nepotrebujem 4GB pri viste... jasne, nepotrebujem, ale... povies mi jediny racionalny dovod, preco mam obetovat z ramky dalsich povedzme 512MB + kompatibilitu a dalsie vyhody xpcka kvoli viste ? pod xpckom robim uz "par" rokov, vistu som mal cca pol roka (vratane SP samozrejme). nepostrehol som jaksi ziaden vacsi dovod, preco by som pri viste mal pouzit to microsoftacke "wow"...

4.) taketo argumenty ako s tym vlite som pocul uz tolkokrat, ze neviem ci sa mam smiat alebo plakat. kazdy zastanca visty sa tym ohana... keby som dostal za kazdu hlasku "ved staci aby si porobil len toto v registroch, potom povypinal toto, toto a toto, potom pouzijes tento navod, potom spravis taku instalacku, potom vylepsis hento...., a POTOM z toho je zrazu pouzitelny OS" aspon 10 halierov, tak som uz milionar :) jasne, POTOM z toho uz pouzitelne daco bude, ale preboha preco ? ked som instaloval prvykrat vistu (vtedy este bez par znalosti o viste a bez SP), tak som sa nevedel vynacudovat. neustale tam daco blblo, neustale hrabal disk a podobne. az dodatocne som sa asi po tyzdni dozvedel, ze treba vypnut hento a tamto, a az potom mi to zacalo fungovat relativne fajn. ale.. uprimne, KOLKO LUDI sa dokaze sparat v systeme natolko, aby dokazali sami vistu spojazdnit tak, aby im vyhovovala ? preco preboha mam venovat konfiguracii systemu tolko sil, aby mi v konecnom dosledku bezal aspon zcasti tak spolahlivo ako xpcko a vykonnostne horsie ?!

5.) na nete existuje dost oem uprav... blablabla, to snad nemyslis vazne. hovorime o OS alebo o modoch ? neuraz sa, ale prave taketo "argumenty" ma privadzaju k tomu, aby som poukazoval hlavne na negativne stranky celej veci







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 29.08.2008 2:55

2. nemyl si spravu pamate s vykonom visty, ale jej rychlostou...je to rozdiel...este neznamena, ze ked je rychlejsia ako XP, ze na nej pojdu hry lepsie-viac FPS....Vista ma vacsie naroky na HW, ale je rychlejsia ako XP ... dufam, ze ma niekto pochopil :) uz sa mi to nechce 10x opakovat..

3. kedy ludia pochopia, ze RAM-ka je v PC nato, aby sa aj vyuzivala a nesnazili sa donekonecna hladat sposoby, ako zatazenost ramky silou-mocou znizovat...ked mam 2GB-4GB, nech ju mam komplet zapratanu a nech mi ide system svizne...narozdiel v XPcku i pri 4GB mam v ramke zabrane len 500-600MB a vsetko kym sa naswapuje z disku, ide ma porazit.....toto je ta sprava pamate...Vista ma natahane podstatne veci v pamati a narozdiel od XPcka jej neswapuje aj explorer :)

a idem spat :)


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15.06.05
Prihlásený: 28.11.19
Príspevky: 8033
Témy: 115
Bydlisko: Košice Bydl...
Príspevok NapísalOffline : 29.08.2008 3:17

el mariachi píše:
4.) taketo argumenty ako s tym vlite som pocul uz tolkokrat, ze neviem ci sa mam smiat alebo plakat. kazdy zastanca visty sa tym ohana... keby som dostal za kazdu hlasku "ved staci aby si porobil len toto v registroch, potom povypinal toto, toto a toto, potom pouzijes tento navod, potom spravis taku instalacku, potom vylepsis hento...., a POTOM z toho je zrazu pouzitelny OS" aspon 10 halierov, tak som uz milionar :) jasne, POTOM z toho uz pouzitelne daco bude, ale preboha preco ? ked som instaloval prvykrat vistu (vtedy este bez par znalosti o viste a bez SP), tak som sa nevedel vynacudovat. neustale tam daco blblo, neustale hrabal disk a podobne. az dodatocne som sa asi po tyzdni dozvedel, ze treba vypnut hento a tamto, a az potom mi to zacalo fungovat relativne fajn. ale.. uprimne, KOLKO LUDI sa dokaze sparat v systeme natolko, aby dokazali sami vistu spojazdnit tak, aby im vyhovovala ? preco preboha mam venovat konfiguracii systemu tolko sil, aby mi v konecnom dosledku bezal aspon zcasti tak spolahlivo ako xpcko a vykonnostne horsie ?!

Pozri, ja zas povazujem aj XP v zakladmon stave za obycjny presrackovany system a neskutocne spomaleny, nato, ze pouzivam o 8 rokov novsi HW ako je samotny system. Kedze som mal cas aj chut experimentovat dlho s nlite, nie len ze som si system upravil natolko, ze by ti vypadli oci ako rychlo bezal oproti cerstvo nainstalovanym "default" XPckam, ale zistil som, kolko kadejakych chujovin to XPcko v sebe ma a nestacil by si sa cudovat o co vsetko konkretne ide a garantujem ti, ze je toho viac ako vo viste v umere k velkosti cisteho systemu. ISO XPcka orezes vklude na 150MB bez toho, zeby si prisiel o akukolvek dolezitu ci potrebnu funkciu systemu! a dosiahnut omnoho menej narocny a sviznejsi system. Pytam sa ta, preco by som tuto moznost nemal vyuzit, ked staci chvilka upravy a vysledok stoji zato ? Natolko som si zvykol, ze na neorezany system mam uz alergiu, ako mu niektore bezne ukony trvaju...
To iste plati pre Vistu, ak vies/nevies-stiahnes si nainstalujes si rovnako funkcny OS s omnoho mensimi narokmi a bez potreby zakazdym system ladit a nastavovat, nehovoriac o plne automatizovanej instalacii. To ti setri cas a nehovor mi, ze v XP netreba nic nastavovat (uz len rozlisenie, net, firewall, vypnutie sprav o chybach, aktualizacie, "defender" ci varovania systemu, obnovenie systemu, klasicke zobrazenie start, pozadie, rozbalovanie ov. panelov, quickstart, frekvenciu USB, efekty off a mozem ti pokracovat este hodinu...).
To vsetko si nastavis vopred a kazdym reinstalom OS setris kopu casu. 2x nainstalujes a investovany cas mas spat. Nehovoriac o tom, ze system vydrzi svizny dlhsie, nez ten povodny. Dalej sa zabera system 1/3 na HDD, co ho umozni umiestnit na naozaj najrychlejsiu cast disku na co najmenej cylindrov a sviznost i start je omnoho rychlejsi pretoze sa minimalizuje seek time. Tych vyhod je nespocetne vela a ja ich tu nebudem vypisovat....

Jasne, ak si "Bezny Franta Uzivatel" tak sa do toho nestaraj, rovnako sa nestaraj co mas v PC za komponenty, nenavstevuj forum, pouzivaj ICQ6 a IE a drz hubu a krok.

Nechapem, tak ako si iste percento ludi taktuje PC a ladi bios za dosiahnutim vyssieho vykonu, tak sa tu ponuka moznost vyladit si OS tiez za dosiahnutim vykonu a usetrenia casu. Pytam sa, preco toho nevyuzit? Kopu ludi natom "fici" a nestretol som jedneho, ktory by toho zanechal po zisteni, co napr. taky nlite umoznoje a aky to ma efekt v praxi. ;)

Alebo sa budeme tvarit, ze nic take neexistuje, ludom o nicom nepovieme a budeme prijimat vsetko v takom stave, v akom nam to poda MS ?







_________________
Asus P5KC, E8400 @4.5GHz Thermaright Ultra 120 Extreme, 2x2GB Vitesta EE, Asus Matrix 4850 Accelero S1 + S12B FLX
AC Fusion 550R, Coolermaster Elite 330 + 2x S12B FLX, Razer Lachesis, Z-2300
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Podľa MS je 89% zákazníkov Visty spokojných

Registrovaný: 13.10.06
Príspevky: 11345
Témy: 135
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 29.08.2008 10:08

Ono zase sa tu ukazuje boj medzi odporcom a zástancom. Ja som niekde uprostred - súhlasim s mariachim, že toto je podobný prechod ako z w98 na XP, a XP bol v čase svojho vydania takisto nič-moc systém. Ale - postupom doby sa naozaj vypracoval, a je z neho dobrý, stabilný, aj keď už osem ročný systém.

nezabúdajme ale reakcie ľudí na XP v dobe ich vydania - W98 sú stabilné, keď ic máte updatované a upravené, nieje prechod na XP dôležitý, nevyplatí sa, slabá podpora ovládačov, nestabilita, proste - nový systém. Takto to bolo ale aj na začiatku Visty, opakovala sa teda situácia z prechodu W98 na XP. Lenže už sú dva roky (tuším) od uvedenia Visty, a so SP1 je celkom vyzretá, tak ako bolo už konečne na dobrej úrovni XPčko po dvoch rokoch. Do nového počítača - DX10, 64bit, by som už XPčka nedával - už len z dôvodu podpory novších technológií zo strany Visty (síce trochu umelo dosiahnutej, ale budiž) a a takisto aj z dôvodu lepśej správy RAM, či 64bitového systému (Vista má k 64bit predsalen bližšie ako 64bit XPčko...).
Spirit - 95% užívateľov ani nesnívalo o nejakom upravovaní registrov či ladení systému, to treba brať do úvahy - ľudia chcú nainštalovať systém, ovládače, a chcú fičať, nie nLiteovať, hrabať sa v registroch, pretože to nevedia. Tým ale nehovorím, že XPčka sú na tom zo strany upravovania lepšie, povedal by som že skôr naopak :)







_________________
i7 4790 | 16GB DDR3 | GTX690 + GTX670 PhysX dedicated | 128GB + 256GB SSD | 1TB HDD | DELL U2412M | Logitech G710+ | Logitech MX518 | Galaxy S4 | 2014 Mazda3
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Podľa MS je 89% zákazníkov Visty spokojných

Registrovaný: 31.08.07
Prihlásený: 27.03.15
Príspevky: 1800
Témy: 153
Bydlisko: Komárno
Príspevok Napísal autor témyOffline : 29.08.2008 10:35

suhlasim s Existenz dlho som bol odporca Visty kvoli jej nestabilite a naroky na HW na mojej sunke si to dovoliť nemožem, vidiel SP1 na VIstu a už na tom je lepsie so stabilitov, ..... , aj ja som teraz strede tak sto ako eXistenz teraz nie som odporca ani zastupca ani jedneho systemu. no ale aj tak použivam XP lebo nemam na nove HW do nej vseliako aj ekd su lacnejsie jednoducho teraz nemam na to aby sm robil upgrade. co sa tyka registrov väcsina ludi sa boji hrabať tam elbo nepozna to nema sa otkial nauciť ako ho ladiť preto je užitocn napr ako ma eXistenZ na svojom webe 10+1 trikov pre zrychlenie XP je to užitocne a ludia ked najdu taketo tak sa menej boja lebo vedia že je to odskusane takže urcite aj uživatelia rad prijali aj od eXistenZ triky na VIstu aj od Spirita nejake triky lebo ked to vedia oni a podelia sa snami tak možno nebudu tolky hovoriť "fuj VISTA"
mariachi ma uplnu pravdu pri prechode z 98 na XP pamätam sa na slova bratranca ktory mal obe na XP nejdu mi hry. a teraz idu. ale ber me do uvahy medzi prechodom z 98 na XP boli aj WIndows ME, Windows NT, Windows 2000 vseliako to berem su to triverzie medzi 98 a XP.







_________________
Nehľadaj štastie vonku, ale v sebe, lebo inak ho nikdy nenajdeš.
Nechajte mi právo na vlastné omyly, na možnosť zvoliť si čo mám rád, chcem ísť vlastnou cestou, nie tou vami vyšliapanou, na ktorej by som stratil vlastnú tvar. (Metallica)
Všetko má svoju krásu, ale nie každý ju vidí.
život je krásny, len sa ho nesmieš báť, dnes plačeš, zajtra sa budeš smiať.
Učíme sa aby sme veciam rozumeli a mohli ich milovať
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Podľa MS je 89% zákazníkov Visty spokojných

Registrovaný: 19.05.07
Prihlásený: 16.01.12
Príspevky: 1492
Témy: 171
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 29.08.2008 11:17

Omyl. ja sa zameriavam na operačné systémy od Microsoftu. Vrátane Dosu, vrátane Win9x, Vrátane Win2k, XP i Visty

Mojave je tiež experiment moderovaný microsoftom a preto mu neverím.

1 Obecne by som definoval skôr oblúbenosť alebo neoblúbenosť systému niečím úplne iným než štatistická informácia ktorú podáva microsoft a je mi úplne jedno ako ju zaobalí. Mám k dispozícii históriu toho ako sa používali OS od roku 2005 na prezeranie jedného webu kde sa propaguje Win32 API online hra. Vista je stále hlboko v úzadí.

2. To ako sa vyvíjajú ceny hardware je irelevantné. Ja používam Win98 na HW ktorý je najvyšší možný na ktorom ten systém ide nainštalovať + v niektorých prípadoch som dokonca údajné HW limity prekročil.

OS podla toho beží neskutočne rýchlo. Tento istý princíp platí už každého Windowsu. Faktom ale ostáva aj to že pre normálny beh Win98 vám postačí cca 64MB Ram tak na XPčka bolo treba 512mb ram a Vista ide už do gigabytov.

3. Lite edície do toho nemiešajte. to totiž znamená miešať do toho skúsených userov (čo 90 percent populácie nieje) a to by sme sem rovno mohli miešať aj linux.

4. Obecná téza že s vyššími HW nárokmi OS sa rozširujú aj funkcie je chybná. Každý systém má HW hranicu pod ktorou fungovať nebude, potom má hranicu pod ktorou je jeho používanie čistý masochizmus lebo aj základné operácie trvajú neskutočne dlho, potom je hranica kde začína normálne používanie a potom je hranica kde už OS nieje pri behu aplikácie nijak cítiť.

Ako príklad by sme si mohli vziať počítač s 1Ghz procákom, 256mb ram, a grafickou kartou povedzme Geforce MX 440. Kdežto Win98 by tu bežal bezvadne, XPčka by znamenali záťaž navyše ktorá by sa prejavila pri meraniach výkonu a pri chode aplikácií mno a Vista by sa tu síce dala nainštalovať ale bol by to číry masochizmus.

5. možno poznáte vtip
"môj počítač má 100 krát rýchlejší procesor, 100 krát rýchlejšiu a 40x väčšiu pamäť, 200 krát väčší harddisk, tak mi dočerta vysvetlite čo už 5 minút robí ten outlook"

Akonáhle sa prešlo na multitaskové systémy tak Hw nároky šli samozrejme drasticky hore. Prečo by ale vista mala mať vyššie nároky, prečo vlastne XPčka majú vyššie nároky než Win98?

Pokial sa tieto prostriedky navyše využívajú výhradne k dekoračným účelom tak je to jednoznačná hlúposť - pri porovnaní XPčok s 2k je tento rozdiel markantný (ešte doplním aj to že v roku 2001-2005 by ste za dvojjadrový CPU, alebo dvojprocesorové riešenie zaplatili strašné prachy)


Na jednej strane musím povedať že na XPčka je adekvátny HW až od roku 2005-6 a dodnes vidím že sa stále rozvíja (vyššie verzie dualcore, shrinky na 45nm atp)...

Skúsenosť mi hovorí že ideálny čas na kúpu Windows XP začal byť v roku 2006. skôr nie. Ideálny čas na Vistu bude až najskôr o 4 roky.

ohladne tohoto ešte o chvílku nahodím článoček do dalšej sekcie.







_________________
Immolator:
MB: Abit VH6-T Mod "Immolator" * CPU: Intel Pentium III-S "Tualatin" 1.400 @ 1.628 Mhz 512 L2 Cache * RAM: 1526Mb PQI SDRam 133 @ 155MHz CL2 * VGA: ATI Radeon x850xt 256 Mb * Monitor: IBM G96* Sieť: Intel Pro 10/1000 GT * TV Tuner: Pinnacle 300i * Zvuk: SB LIVE! 5.1 * Repro: Philips A2.5 * SCSI Radič: Adaptec 19160 * SCSI HDD: 2x Seagate Cheetah 15k * SCSI Scanner: Canon 2700f * Zdroj: Enermax 535W * OS: Win98SE SESP1+KEX *
Sharp MZ-800, Z80a. 64kb Ram, 32 kb Vram, QuickDisk, Cassete Recorder.
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Podľa MS je 89% zákazníkov Visty spokojných

Registrovaný: 13.10.06
Príspevky: 11345
Témy: 135
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 29.08.2008 13:20

Ideálny čas pre XPčka bol dva roky po ich vydaní, s vistou je to rovnaké, za 4 roky tu už dávno bude ďalší windows... Že ideálny čas na kúpi XP bol v roku 2006? 6 rokov po jej vydaní? Neviem kde žiješ ale vy máte doma asi ešte kožušiny a sviečky, lebo ešte neprišiel čas na periny a žiarovky... Sorry za také prirovnanie, ale musel som. V dobe vidania visty naozaj neboli možnosti pre jej inštaláciu, ramky boli drahé, HW slabý. Teraz ten čas ale možnože už nastal, Vista beží svižne na hocijakom počítači, čo má trošku schopnejší procesor (rozumej nejaké dvojjadro za 1500sk čo dnes nieje vela za velmi schopný CPU napr. od AMD), dostatok ramky (2GB+), a že je lacná nemusím zdôrazňovať.
BTW nik ti nekáže inštalovať Vistu na 1GHz procák a 256MB ram, tam XPčka idú, nieje to sláva, ale idú v pohode pre nenáročného človeka, nejaký čas som tak existoval. Obecne by som na horší počítač ako 600MHz a 256MB ram nedal XPčka, ale W98. Lenže to je poriadny krok späť pre človeka čo nemá ani poňatia ako tento systém zbuchnúť do použitelnej podoby.







_________________
i7 4790 | 16GB DDR3 | GTX690 + GTX670 PhysX dedicated | 128GB + 256GB SSD | 1TB HDD | DELL U2412M | Logitech G710+ | Logitech MX518 | Galaxy S4 | 2014 Mazda3
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Podľa MS je 89% zákazníkov Visty spokojných

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 29.08.2008 13:40

spirit, ved ja neodsudzujem lite riesenia alebo daco podobne... ved ja som rad ze sa takym a aj inymi sposobmi daju upravovat systemy ale, ako povedali uz predo mnou, co to ma spolocne s beznymi uzivatelmi ? problem je v tom, ze 99% ludi si nahodi system a caka, ze to pojde bez problemov.
ja co som skusal vistu a porovnaval s xpckom co mam teraz, nevidim jeden dovod preco by som mal mat vistu ja a keby viacero uzivatelov rozmyslalo, verim ze by dosli k rovnakemu zaveru. samozrejme, su mnohi, ktorym vista vyhovuje, a budis to tak. nie som proti, co ma ale hneva je to, co robi vacsina - nerozmysla. ide o to, ze ludia chcu mat vzdy to najnovsie a najnablyskanejsie. co na tom, ze musia staru tlaciaren vyhodit ked maju aero ? by si sa cudoval kolko ludi som zazil co takto rozmyslali..

problemom visty je jej kompatibilta s SW/HW... ze to nie je pravda ? je, za prve, na moju tlaciaren (starsia farebna epsonka) proste pod vistou neexistuju ovladace... parada, kupim si teda trojtisicovu novu kvoli viste ?
dalej, skusal som teda nahodit aspon moj skener, kupovany myslim rok a pol dozadu (znacka Canon)... kukam, pri instalacii ovladacov mi vyleti okienko (vista nepodporuje vase ovladace). tak fajn.. isiel som na stranku vyrobcu, stiahol ovladac, pustil a nic. proste preblikla obrazovka. kupim novy skener kvoli viste ?? nahodit moju TV kartu som ani neskusal, vopred som vedel ze to proste nepojde, datum vyroby mala starsi ako predosle komponenty co nesli...vsetky tieto komponenty mi bez problemov ficia aj pod XP a aj pod najnovsimi verziami linuxu, ziadne problemy, nadhera. preco teda system, ktory je urceny pre najvacsie masy, ma mensiu podporu pouzivaneho HW ako napr linux ? preco windows postupom casu straca podporovanie HW a SW, pricom u linuxu je to presne naopak ? s kazdou novsou verziou pri linuxu moze clovek jedine ziskat, pri windowse musis obetovat dalsie peniazky navrch ak chces vsetko funkcne. preco to je tak ?

co sa tyka softwarovej kompatibility, to som tu omielal uz dost.

ide mi o to... kto mi vysvetli, ze vsetko mi pod xpckom bezi s touto zostavou lepsie ? nerobil som v systemoch ziadne vacsie upravy typu lite ci editovania registrov, v oboch pouzivam rovnaky hardware a rovnaky software (samozrejme okrem OS). preco mi proste disk pod xpckami nikdy nehrabe a pod vistou to bolo takmer vzdy, ked ma taku uzasnu spravu ramky ako vravite ?!

niektore tie reci od ludi tutok mi pripadaju ako priame vyjadrenia microsoftu. niekto napise negativny nazor a ozve sa len "to sa ti zda, problem je medzi stolickou a monitorom ! tento system je naozaj omnoho lepsi nez jeho predchodca !" . pracujem s pocitacmi naozaj odjakziva, zacinal som od staruckych kazetovych atari, cez pmd (programovanie v basicu), potom sme mali 386, mal som dos, windows 3.14, potom 95, 98, ME, 2000, a teraz XP a skusal som vistu pol roka.. naozaj sa ako amater necitim. ano, dokazal som spojazdnit vistu do takej miery, aby mi vyhovovala aj napriek nekompatibilite. ALE. povedzte, kolko uzivatelov sa hrabe v systeme a vypina napr UAC ? co poznam laikov co maju vistu, tak na nu dookola len nadavaju

aby som nehovoril len negativne nazory. jasne, je na viste par veci co sa mi na nej pacia, pekne to vyzera, niektore veci to ma prehladnejsie a podobne. akurat nevidim dovod, preco nemat miesto visty napriklad Ubuntu, ktore mi fici omnoho rychlejsie a paradoxne nemam ZIADNE problemy s kompatibilitou a k tomu este zadarmo ? :)

nech to teda uzavriem a nepisem chaoticky.. ano, verim ze pre mnohych ludi je vista "ta prava", ale takisto verim, ze tento system (aspon dnes) pre vacsinu populacie proste vhodny nie je !







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 29.08.2008 13:46

el mariachi píše:
problemom visty je jej kompatibilta s SW/HW... ze to nie je pravda ? je, za prve, na moju tlaciaren (starsia farebna epsonka) proste pod vistou neexistuju ovladace... parada, kupim si teda trojtisicovu novu kvoli viste ?


neviem ci ti to treba opakovat nonstop jak papagaj, ze to nieje problem Visty, ale daneho vyrobcu, ze je lenivy...rovnako pod Ubuntu ti nefunguje milion inych veci a ho pouzivas...nechapem tvojej logike, ale s tebou sa jednoducho neda...howgh :) ostatne vela citania na mna...


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Podľa MS je 89% zákazníkov Visty spokojných

Registrovaný: 19.05.07
Prihlásený: 16.01.12
Príspevky: 1492
Témy: 171
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 29.08.2008 14:27

Existenz, vec sa má tak že XPčka ako multithreadový systém dva roky po svojom vydaní dostali pod stromček od Intelu drbnuté Pentiá 4 s Hyperthreadingom ktoré sa sotva môžu merať s jednothreadovými Pentiami III Tualatin.

Mám doma dva procesory. Pentium 4 "Cedar mill" 3ghz a Pentium III-S 1400 "Tualatin". ak ich položím vedla seba tak môžem povedať že výkonnostne sú to ekvivalenty a žiadny procesor ani neurazím ani nepodcením. Jeden má výhodu v iných operáciách, další v iných operáciách ale v globále sú na tom v hrubom výkone rovnako (mal som možnosť pomerať ich výkon)

Ak by si v roku 2003 chcel pravé viacthreadové riešenie musel by si si za strašné prachy zohnať dosku ako je Abit VP6 alebo nejaké iné dosky napr na AMD procesory do ktorých si mohol naozaj namontovať dva fyzické CPU. Drahé riešenie... hlavne ak procáky stáli okolo 10 000.

Skutočné dvojjadrá prišli až v roku 2006 a nie Pentium 4 nikdy neuznám ako jadro adekvátne pre XPčka. Je to proste zmetek. AMDčka síce mali viac výkonu v tej dobe, ale viac threadov si na nich tiež nevyužil.

dôvod prečo aj Win95 čakal tak dlho na adekvátny HW boli rôzne úrovne podpory pre CPU a HW v rôznych variantoch systémov Win9x. Pridala sa podpora pre MMX, SSE a tak podobne.

U Win98se bol práve Tualatin naprosto ideálny z viacerých dôvodov, napriek faktu že AMD boli na jednom jadre výkonnejšie aj s lepšími ramkami. Microsoft totiž nikdy nevydal patch pre "Update.sys". to je kvázi "ovládač" pre procesory. tualatiny a intel procáky v ňom zohladnené sú. AMDčka nie.

Pre windows 5 a windows 5.2600 ideálne dvojjadrá. tj AMD 2x alebo Intel Dualcore/Core2 Duo. nič menej.







_________________
Immolator:
MB: Abit VH6-T Mod "Immolator" * CPU: Intel Pentium III-S "Tualatin" 1.400 @ 1.628 Mhz 512 L2 Cache * RAM: 1526Mb PQI SDRam 133 @ 155MHz CL2 * VGA: ATI Radeon x850xt 256 Mb * Monitor: IBM G96* Sieť: Intel Pro 10/1000 GT * TV Tuner: Pinnacle 300i * Zvuk: SB LIVE! 5.1 * Repro: Philips A2.5 * SCSI Radič: Adaptec 19160 * SCSI HDD: 2x Seagate Cheetah 15k * SCSI Scanner: Canon 2700f * Zdroj: Enermax 535W * OS: Win98SE SESP1+KEX *
Sharp MZ-800, Z80a. 64kb Ram, 32 kb Vram, QuickDisk, Cassete Recorder.
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Podľa MS je 89% zákazníkov Visty spokojných

Registrovaný: 13.10.06
Príspevky: 11345
Témy: 135
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 29.08.2008 14:42

Lenže ja rozmýšľam, prečo pletieš ku XPčkam viacjadrové riešenia, keď vtedy neexistovali takéto procesory? Existovali len viacprocesorové počítače, ale XP chodili normálne aj na jednojadre, v dobe ich výdenia nebola iná možnosť. Pentium 4? Zmetok. Dobre. AMD? To boli v tej dobe proceosry ktoré drtili konkurenciu. Práve jeden z nich som mal. Nejdem sa hádať o efektivite multijadier, len nerozumiem, prečo pletieš multitasking do systému, ktorý bol vyvinutý vtedy, keď bol multitasking v plienkach (v home rozmeroch)







_________________
i7 4790 | 16GB DDR3 | GTX690 + GTX670 PhysX dedicated | 128GB + 256GB SSD | 1TB HDD | DELL U2412M | Logitech G710+ | Logitech MX518 | Galaxy S4 | 2014 Mazda3
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15.06.05
Prihlásený: 28.11.19
Príspevky: 8033
Témy: 115
Bydlisko: Košice Bydl...
Príspevok NapísalOffline : 29.08.2008 14:50

Tak este raz asi musim podotknut (el mariachi), ze ja nereagujem (nezacal som kvoli tomu), ze by som spochybnoval ci nespochybnoval vernost tej statistiky, ale na prvy Mir-ov ulet. To, ze si ludia nieco nahraju a nestaraju sa, povazujem fakt za ich problem a mna to nezaujima. Ja to beriem ciste zo svojho pohladu, vo veci mam jasno, hw pouzivam novsi nez rok (cize podpora driverov nie je problem) a reagujem jedoducho iba vtedy, ked Mir napise nejaku hovadinu ako vtedy porovnanie XP a Vista RAM :)
Statistiky nech uz su zmanipulovane akokolvek, nezaujem, nie je to vobec podstatna informacia...







_________________
Asus P5KC, E8400 @4.5GHz Thermaright Ultra 120 Extreme, 2x2GB Vitesta EE, Asus Matrix 4850 Accelero S1 + S12B FLX
AC Fusion 550R, Coolermaster Elite 330 + 2x S12B FLX, Razer Lachesis, Z-2300
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Podľa MS je 89% zákazníkov Visty spokojných

Registrovaný: 06.03.08
Prihlásený: 01.10.12
Príspevky: 1732
Témy: 15
Bydlisko: triminka@sp...
Príspevok NapísalOffline : 29.08.2008 14:51

Spirit: az na to ze cela tato tema by mala byt o statistikach, alebo sa mylim? :D







_________________
Redeem the game of law! Despair the Billy, here are the morals! Come, relentless eraser rain, relentless eraser rain...
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15.06.05
Prihlásený: 28.11.19
Príspevky: 8033
Témy: 115
Bydlisko: Košice Bydl...
Príspevok NapísalOffline : 29.08.2008 15:01

nemylis a sam mir to zobral zo sirokeho zaberu. Ja som zacal reagovat na tie jeho casti, ktore boli dezinformativne.







_________________
Asus P5KC, E8400 @4.5GHz Thermaright Ultra 120 Extreme, 2x2GB Vitesta EE, Asus Matrix 4850 Accelero S1 + S12B FLX
AC Fusion 550R, Coolermaster Elite 330 + 2x S12B FLX, Razer Lachesis, Z-2300
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Podľa MS je 89% zákazníkov Visty spokojných

Registrovaný: 19.05.07
Prihlásený: 16.01.12
Príspevky: 1492
Témy: 171
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 30.08.2008 10:28

to spirit:
Neviem prečo by som na tak dezinformačný topic akým je jeho nadpis mal reagovať štýlom že nájdem tabulku kde sa bude písať že 95 percent užívatelov vistu nemá a teda 95 percent používatelov všetkých PC globálne na vistu nereaguje :)

podstatná vec je hlavne to že štatistika prichádzajúca priamo od microsoftu je súčasť marketingu a preto je totálne ale totálne bezpredmetná.

to Existenz:
odpoviem ti v jednom topicu mnt
http://www.pcforum.sk/aka-je-zivotnost- ... tml#430771

úplne dole







_________________
Immolator:
MB: Abit VH6-T Mod "Immolator" * CPU: Intel Pentium III-S "Tualatin" 1.400 @ 1.628 Mhz 512 L2 Cache * RAM: 1526Mb PQI SDRam 133 @ 155MHz CL2 * VGA: ATI Radeon x850xt 256 Mb * Monitor: IBM G96* Sieť: Intel Pro 10/1000 GT * TV Tuner: Pinnacle 300i * Zvuk: SB LIVE! 5.1 * Repro: Philips A2.5 * SCSI Radič: Adaptec 19160 * SCSI HDD: 2x Seagate Cheetah 15k * SCSI Scanner: Canon 2700f * Zdroj: Enermax 535W * OS: Win98SE SESP1+KEX *
Sharp MZ-800, Z80a. 64kb Ram, 32 kb Vram, QuickDisk, Cassete Recorder.
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15.06.05
Prihlásený: 28.11.19
Príspevky: 8033
Témy: 115
Bydlisko: Košice Bydl...
Príspevok NapísalOffline : 30.08.2008 10:41

v poriadku, ale nevidim dovod preto uvadzat dezinformacne zvesti o narocnosti







_________________
Asus P5KC, E8400 @4.5GHz Thermaright Ultra 120 Extreme, 2x2GB Vitesta EE, Asus Matrix 4850 Accelero S1 + S12B FLX
AC Fusion 550R, Coolermaster Elite 330 + 2x S12B FLX, Razer Lachesis, Z-2300
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Podľa MS je 89% zákazníkov Visty spokojných

Registrovaný: 05.01.07
Prihlásený: 03.06.23
Príspevky: 956
Témy: 72
Bydlisko: Turcianske ...
Príspevok NapísalOffline : 30.08.2008 10:42

Som zatiaľ spokojný, stačí? :D (i keď tých reinštalov už bolo dosť :-D)


Odpovedať na tému [ Príspevkov: 101 ] Choď na stránku: predchádzajúca 1, 2, 3, 4 ďalšia


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Zmazanie Visty ostala boot obrazovka visty

v Operačné systémy Microsoft

5

766

17.01.2008 20:28

prkyyynko Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. SMART 89%

v Pevné disky a radiče

10

594

08.05.2012 20:00

michalesku Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. SKINKA !!!ASUS TA-89!!!

v PC skrinky, zdroje a všetky druhy chladenia

0

432

25.12.2007 2:21

andrejko99 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. WIN7-usporiadanie podla typu a zaroven podla datumu

v Operačné systémy Microsoft

1

723

10.10.2011 17:16

Logik Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Hlody zakaznikov. Zasmejte sa ;)

v Krčma

28

1957

14.11.2008 15:00

adam230 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Hľadáme programátora pre SAP zákazníkov

v Ponuka práce

0

1605

15.02.2006 11:36

velvetka Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Magio má 20 tisíc zákazníkov

v Novinky

2

375

17.04.2008 14:02

piskvorko Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Za sťahovanie budú ISP odpájať zákazníkov

v Novinky

3

499

13.02.2008 17:48

JanoF Zobrazenie posledných príspevkov

Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie. Program v C - databáza zákazníkov mobilného operátora

v Assembler, C, C++, Pascal, Java

1

565

01.05.2012 8:45

Ďuri Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. P: Samsung 850 EVO 500GB - SSD - Nové / Neotvorene - 89€

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2 ]

v Predám

38

2281

02.03.2018 21:16

Chris Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. HyperX Cloud Gaming Headset Bulk za 38,89 eur

v Výhodné ponuky

0

811

09.12.2019 9:00

Cirky Zobrazenie posledných príspevkov

Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie. P: HTC One M7 - 4,7" FullHD, 32GB, 2GB RAM, BeatsAudio = 89€

v Predám

6

601

01.03.2016 23:48

kllr007 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Creative odškodní zákazníkov za používanie 1 GB = 1 00

v Novinky

2

466

02.05.2008 17:11

lio Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. imstalacia visty

v Operačné systémy Microsoft

15

879

18.11.2008 19:45

Gyrxiur Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Instalacia Visty

v Operačné systémy Microsoft

3

535

24.01.2009 18:29

OmeGa Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Instalacia Visty

v Operačné systémy Microsoft

5

738

11.08.2009 23:58

Pedgo Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra