Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 52 ] Choď na stránku: 1, 2 ďalšia
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 18.12.08
Prihlásený: 15.06.22
Príspevky: 18912
Témy: 479
Bydlisko: Považská By...
Príspevok NapísalOffline : 21.07.2012 17:32

http://spravy.pravda.sk/pismena-mladi-p ... domace_p29

Neviem co riesia, co je na tom nepochopitelne, ze mladych nebavi citat? Knihy su prezitok a stale si to nevedia pripustit. Tiez som za zivot precital asi jednu alebo dve knihy a nezda sa mi ze by som koli tomu bol o nieco ukrateny.
"Oveľa viac času trávia pred televízorom, s kamarátmi alebo na inernete."
Uz vidim ich keby vyrastali v dobe modernej techniky ako by sedeli nad knihami. Za komousou tu boli ludia radi ked mali noviny tak jasne ze sa citalo ked nebolo co ine robit.


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 09.05.05
Príspevky: 10353
Témy: 206
Bydlisko: Semily
Príspevok NapísalOffline : 21.07.2012 17:37

Přesně tak,taky mám za sebou asi 2 knížky a nikdy víc.Bolí mě z toho oči (jindy než večer sem se k tomu stejně nedokopal) a nic mi to nedalo.







_________________
PC: Intel NUC 12 Enthusiast i7-12700H, 64GB RAM, A770M 16GB VRAM,3TB SSD LCD: 35" AOC AG352UCG6 Repro: Creative Labs GigaWorks T3 Headphones: Sony WH-1000XM3 Keyb: RAPOO VPRO V700RGB Alloy Mouse: Logitech G700s OS: Windows 11 Enterprise TAB: Samsung Galaxy TAB S9 ULTRA 12/512GB Phone: Samsung Galaxy S22 Ultra NtB: Dell Latitude 5420 14.0” Console: PS5 2TB TV: Philips 65OLED804 + Yamaha YAS-207
Block list: Ivan-K, jurgiano, Max64, SKiLEX
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Písmená mladí poznajú, ale čítať nevedia

Registrovaný: 23.03.09
Príspevky: 3043
Témy: 49
Bydlisko: Trnava
Príspevok NapísalOffline : 21.07.2012 17:43

Ide o vseobecny rozhlad...nejde len o citanie nejakej beletrie...radsej knihu nez tupo cumiet do monitora...ked uz som pri tom pc tak urcite necitam nejaku encyklopediu, preto su knihy lepsie. Rovnako tak to lepsi gramatiku... Ked tu po fore citam prispevky, tak 80% sa mi chce grcat, pretoze mladi ludia vobec neovladaju gramatiku. Preklep sem tam ok, ale vyslovene hrubky a zakladne pravidla...Ked som bol maly (menej nez 15 rokov) tak som samozrejme cital knihy a encyklopedie, pretoze o internete nebolo chyru ani slychu. Malo ho tak 1-2% ludi...Vtedy to bol normalny zivot, hranie sa vonku, sport, knihy...Ani tu TV sme nepozerali, aj tak tam bolo 8 kanalov a vsetko o hovne. Dnesna mladez bude vyslovene tupa a do buducna ziadne vyhliadky na zlepsenie.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Písmená mladí poznajú, ale čítať nevedia

Registrovaný: 12.02.10
Prihlásený: 19.04.24
Príspevky: 13955
Témy: 745
Bydlisko: Žilina - Li...
Príspevok NapísalOffline : 21.07.2012 17:46

ale zasa maju pravdu, osobne odborne knihy ( z oblasti napr. akvaristiky, exotickeho vtactva atd) si radsej precitam, neviem pride mi to lepsie, ked som zacinal s akvaristikou tiez som mal internet, ale ja som si radsej nakupil odporucane knizky a studoval... tak ako teraz ohladom papagaja... proste v tejto oblasti ( encyklopedie a take tie naucne) su lepsie knihy...







_________________
MB: ASUS TUF GAMING B550M-PLUS ; CPU: AMD Ryzen 5600X + Noctua D15; RAM: 16GB GSkill DDR4 3000Mhz; GPU: Inno3D GeForce RTX 3060 Ti Twin X2 OC; SSD: WD Black SN750 1TB ; PSU: Corsair RM650x;
LCD: Samsung G5 34" UW; MOUSE: Logitech G305 + Razer Goliathus; KEYBOARD: SPC Gear GK550; Repro: Edifier R1280T; OS: Windows 10
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Písmená mladí poznajú, ale čítať nevedia

Registrovaný: 25.12.08
Príspevky: 2945
Témy: 89
Príspevok NapísalOffline : 21.07.2012 17:48

Toto zaujalo mňa:
Citácia:
Ministerstvo školstva v koncepcii záchranu nevidí, hoci aj z tohtoročných výsledkov testovania deviatakov vyplynulo, že žiaci majú problém s čítaním s porozumením, so spracovaním poznatkov a zmyslom obsahu textu.

čítanie kníh pomáha v budúcnosti pri učení, zlepšuje predstavivosť, rozširuje slovník,
čítať môžeš aj na PC (niečo zmysluplné), nie je to len o papierovej knihe







_________________
PC:AMD phenom 9950BE, GIGABYTE MA790X-DS4, Kingston HyperX 800mhz 2x2GB, 1TB samsung spinpoint F1, Ati 5770 vapor-x, zdroj Seasonic S12II-520W
Phone: Galaxy s4Tab: Galaxy Tab 8.4 Pro NTB: TOSHIBA Satellite L505-13G: i5-430M, 4gb ram, ati5165 Foťák: Nikon D90 + 18-105, 35 1.8
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Písmená mladí poznajú, ale čítať nevedia

Registrovaný: 26.07.08
Príspevky: 5101
Témy: 99
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 21.07.2012 17:51

Knihy sú fajn, ale nie sú nevyhnutné. Ja som prečítal množstvo kníh, žiadne romány ani nič, ale rovnako som si to mohol prečítať aj na počítači. Teraz už knihy čítam menej, lebo na to nemám čas. Je rozdiel, keď niekto strávi celý deň pasívnym prezeraním internetu, a keď niečo zaujímavé číta, učí sa nové veci a píše, čím si rozširuje slovnú zásobu. Kedysi ľudia vedeli písať rukou, dnes už nenapíšem pomaly ani jednu vetu, ale ani to nepotrebujem a v budúcnosti ľudia nebudú rukou písať vôbec. Takisto knihy nahradia čítačky kníh alebo tablety.







_________________
Notebook: Lenovo G580 Myš: Logitech MX 620, Audio: Altec Lansing vs4621 2+1 (Octane 7) Mobil: Omnia W
Offline

Správca fóra
Správca fóra
Písmená mladí poznajú, ale čítať nevedia

Registrovaný: 18.10.09
Príspevky: 8415
Témy: 109
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 21.07.2012 17:53

Ja za seba mozem povedat, ze citam viac ako mnoho citatelov knih, lenze ja vsetko citam na internete. Omnius a prave encyklopediu, resp. literaturu faktu citam prave na nete, nad tym dokazem stravit par hodin. Mna nebavia nejake vymyslene romany. Cital som jedinu knihu, v ktorej nie su fakty a to Karl May - Vianoce ako povinne citanie na ZS. Teraz mam v zasobe Bratrstvo neohrozenych, Bohaty otec Chudobny otec od Kiyosakiho a starsie knihy od deda Na berlin a Za slobodou Ceskoslovenska a urcite sa do nich nebudem pustat doma, tu viem cas vyuzit inak, ale trebars ak pojdem na tyzden na moravu, kde budem uplne odrezany od netu alebo inde mimo domova.







_________________
"To, čemu jsme zvykli říkat hospodářská krize, je jiné jméno pro mravní bídu." Tomáš Baťa

Acer Aspire ES1 13, Samsung Galaxy S8, Lenovo K6
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Písmená mladí poznajú, ale čítať nevedia

Registrovaný: 17.09.11
Prihlásený: 30.03.24
Príspevky: 1670
Témy: 66
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 21.07.2012 17:54

ja som vždy veľa čítal a nad 3 chyby som sa v diktáte ešte nedostal, až ma bolí keď niekedy naschvál píšem s chybami







_________________
PC: CPU: Intel i7-4790 Cooler: EK Supremacy EVO MB: Gigabyte B85N RAM: Adata 4GB + Kingston 8GB SSD: Samsung 850 EVO 500GB GPU: XFX GTR RX 480 8GB with Alphacool NexXxoS GPS-07T Case: Advantech IPC-510 PSU: Corsair RM1000i KB: Idobao x YMDK ID75 with Outemu Silent Grey Mouse: Logitech G305 Mousepad: LTT Deskpad Headphones: AKG K240 Sextett with Brainwavz Velour pads
Mobil: Sony Xperia 5 II
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 18.12.08
Prihlásený: 15.06.22
Príspevky: 18912
Témy: 479
Bydlisko: Považská By...
Príspevok Napísal autor témyOffline : 21.07.2012 18:02

Ominous píše:
Ide o vseobecny rozhlad...nejde len o citanie nejakej beletrie...radsej knihu nez tupo cumiet do monitora...ked uz som pri tom pc tak urcite necitam nejaku encyklopediu, preto su knihy lepsie. Rovnako tak to lepsi gramatiku... Ked tu po fore citam prispevky, tak 80% sa mi chce grcat, pretoze mladi ludia vobec neovladaju gramatiku. Preklep sem tam ok, ale vyslovene hrubky a zakladne pravidla...Ked som bol maly (menej nez 15 rokov) tak som samozrejme cital knihy a encyklopedie, pretoze o internete nebolo chyru ani slychu. Malo ho tak 1-2% ludi...Vtedy to bol normalny zivot, hranie sa vonku, sport, knihy...Ani tu TV sme nepozerali, aj tak tam bolo 8 kanalov a vsetko o hovne. Dnesna mladez bude vyslovene tupa a do buducna ziadne vyhliadky na zlepsenie.
Ja necitavam, pisal som ze som precital za zivot asi 2 knihy a myslim, ze gramatiku mam celkom k svetu. Aj ked priznavam, ze kedysi som gramatiku neovladal vobec (ani najmenej :D ) ale casom ako som starol som si zacal uvedomovat, ze nemozem pisat ako chumaj lebo to vypoveda o cloveku tak vzdy nez som isiel cosi napisat a nevedel som ake i/y sa pise tak som si to slovo vyhladal v google ako sa to pise spravne a casom som si to takto zapamatal. Doteraz ale nemam sajn preco je niekde i alebo y proste len viem ze tam ma byt a tym to pre mna konci. :lol: Nikdy som v skole nechapal tym vzorom a kktinam co do nas tlacili, z diktatov furt 5tky a potom som sa proste rozhodol, ze budem pisat spravne a do pol roka som sa naucil pisat tak ako pisem az doteraz. Cize je to len o tom ako chce jednotlivec, to co domna v skole tlacili roky som sa potom naucil sam relativne za kratko. Treba skor ludom vysvetlit ze to potrebuju nie len ucit, ucit, ucit resp. v tomto pripade citat, citat, citat.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Písmená mladí poznajú, ale čítať nevedia

Registrovaný: 10.02.08
Prihlásený: 11.04.24
Príspevky: 5121
Témy: 92
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 21.07.2012 18:12

Taktiež nenávidím čítanie, nikdy som neprečítal žiadnu knihu sám z vlastného záujmu.
Čítanie ma unavuje, je to pre mňa maximálne nekomfortné a nepríjemné a bolia ma z toho oči (a oči mám maximálne v poriadku).
Dokonca aj dlhšie články na internete napríklad recenzie ma odradzujú, radšej si nájdem nejaké review na youtube a je to aj pohodlnejšie :-)
Bohužiaľ sa musím premôcť nakoľko študujem právo (už mám za sebou prvý ročník) a ako isto viete, knihy pre právnikov niesu zrovna najtenšie :D
Takže mi zostáva sa premôcť aj keď zvyknúť si na to nezvyknem.







_________________
CPU: Intel i7 920 CPU Cooler: Noctua NH-D14 MB: GigaByte EX58-USB3 RAM: DDR3 Kingston 3x2GB 1333 SSD: Samsung SSD 840 250GB HDD1: Samsung Spinpoint F3 1000GB HDD2: Samsung Spinpoint F3 1000GB GPU: Sapphire HD4890 PSU: Corsair 750 Watt TXEU Case: Lancool K62 - Red Dragon Window Edition Fan regulator: Scythe KM02-BK-5.25" Kaze Master Ace - Black OS: Windows 10 Home x64 Monitor: Samsung P2450H 24" Mouse: A4tech Bloody V3 Keyboard: Logitech K750
Receiver: Yamaha RX-V365 Notebook: Apple Macbook Air 13" 128GB 2013 Mobile: iPhone SE 64GB Space Gray
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Písmená mladí poznajú, ale čítať nevedia

Registrovaný: 11.08.07
Príspevky: 4088
Témy: 34
Bydlisko: Brno
Príspevok NapísalOffline : 21.07.2012 18:32

mirom, nejak si protirecis, nie? Najskor pises, ze si nemyslis, ze si bez knih o nieco ukrateny a vzapati povies, ze si nebol schopny poriadne napisat diktat. K tomu, ze "knihy su prezitok," ak mas na mysli, ze citacky a tablety nahradzaju papierove knihy, tak dobre, ale rozhodne nie je prezitkom samotne citanie.


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 19.12.08
Prihlásený: 19.04.24
Príspevky: 18726
Témy: 181
Bydlisko: Slovenský G...
Príspevok NapísalOffline : 21.07.2012 18:32

minimálne môžem povedať, že informácie a rôzne poučné texty čítam na internete veľmi veľa, trúfam si povedať že oveľa viac ako niekto bežný kto sa prezentuje že číta knihy pravidelne.... avšak aby som si prečítal nejaký román alebo niečo v tom zmysle to ma nedonúti nikto, literatúru a nahlavu postavených autorov, ktorým preplo v hlave a začali písať bludy som vždy z duše nenávidel a nemienim od nich ešte niečo čítať a strácať tým čas... proste ak človeka nebaví čítať netreba ho nútiť, to platí aj s školstve, povinné čítanie a literatúra by mala byť ako voliteľný predmet... nevidím v literatúre nič dobré okrem toho že to kazí priemer... slovenský jazyk, diktáty áno do beriem... avšak diktát som v škole naposledy písal na základnej škole s 4tom ročníku, odvtedy žiadne neboli, neviem prečo sa od toho ustupuje a radšej sa dáva nejaké blbé povinné čítanie... tiež sme ho mali no knihu som aj tak neprečítal... navyše aspoň ja čo som mal povinné čítanie mal som Zola - Nana, vybral som si to len preto že to bolo o prostitútke :D avšak bolo to písané a preložené takým spôsobom, že som tam nerozumel aj tak ani jednej vete... cudzoslovenčina a takto to je veľmi často.. povinné čítanie knihy, ktorá nieje napísaná ani spisovnou terajšou slovenčinou a má 300 strán... to je k čomu dobré? toto nikdy nikomu IQ ani slovnú zásobu nezvýši. Suma sumárum, spisovnú slovenčinu ovládam dobre, moja práca si to aj vyžaduje, s diktátmi som nikdy problémy nemal a v živote som žiadnu knihu neprečítal... skôr dnes mladí nevedia používať diakritiku a písané písmo, písaným písmom neviem písať už ani ja, tak naozaj neviem, načo sa to vôbec vyučuje v škole, s písaným písmom sa človek už v bežnom svete nestretne a písať tlačeným je rýchlejšie a s menej chybami. Chcelo by to zmodernizovať učebné praktiky.







_________________
ASUS PRIME B550M-A, AMD Ryzen 5 5600, SilentiumPC Fera 3, 2x8GB DDR4 G.SKILL 2x8 GB KIT DDR4 3200 MHz CL16 Trident Z RGB, ASUS Dual RX 6650 XT, Fractal Define Mini C TG, Samsung EVO 970 1TB NVMe, Logitech G305, Logitech K360, iPhone 12 Mini
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 18.12.08
Prihlásený: 15.06.22
Príspevky: 18912
Témy: 479
Bydlisko: Považská By...
Príspevok Napísal autor témyOffline : 21.07.2012 19:03

Ďuri píše:
mirom, nejak si protirecis, nie? Najskor pises, ze si nemyslis, ze si bez knih o nieco ukrateny a vzapati povies, ze si nebol schopny poriadne napisat diktat. K tomu, ze "knihy su prezitok," ak mas na mysli, ze citacky a tablety nahradzaju papierove knihy, tak dobre, ale rozhodne nie je prezitkom samotne citanie.
Ano nebol, pretoze kedysi som mal nazor taky, ze je mi ta gramatika k nicomu, videl som na vyucovani len milion vseliakych gramatickych pravidiel, ktore som nenavidel lebo nemali ziadnu logiku (a rovnako ich nenavidim doteraz, pretoze logiku naozaj nemaju ale strednu som uz skoncil takze sa s nimi uz dufam nikdy nestretnem) a proste som sa to nechcel ucit lebo som mal ku tomu strasny odpor. Kazdy ucitel je posadnuty tym svojim predmetom a tak to bolo aj na slovencine kde od nas chceli tie ich sracky naspamat a vseliake vetne sklady, cleny a neviem co predmeny, citoslovcia a vselico (viac si toho takto narychlo ani nespomeniem) ze som si ku tomu vybudoval nekonecny odpor a naucil som sa pisat spravne sam pretoze som chcel a nie pretoze chcel niekto iny a tak je to podla mna spravne a malo by to tak byt. Preco v skolach neucia pisat stylom akym som sa to naucil ja? Viem pisat gramaticky spravne (netvrdim, ze nikdy nespravim chybu ale myslim si ze sa to pomne da citat) a stacilo mi na to kratke obdobie nie nespocet precitanych knih a roky ucenia kravin v skole. Ucivo zakladnej skoly by sa dalo natlacit v pohode do 5 rokov keby sa neucili zbytocnosti a strednej do dvoch rokov. Radsej ale budu dristat, ze decka su sproste lebo necitaju a sedia za netom miesto toho aby ich motivovali.
Citanie nikomu neberiem a ked to niekoho bavi tak nic proti nemam ale nech to nenudia tym co to nechcu, kazdi sme ini a mame v dnesnej dobe na vyber co chceme robit.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Písmená mladí poznajú, ale čítať nevedia

Registrovaný: 06.04.08
Príspevky: 4396
Témy: 111
Bydlisko: NR
Príspevok NapísalOffline : 21.07.2012 19:48

ja som tiez nikdy necital a gramatiku viem, asi maju slabu navstevnost tak potrebuju nalakat ludi.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Písmená mladí poznajú, ale čítať nevedia

Registrovaný: 25.12.08
Príspevky: 2945
Témy: 89
Príspevok NapísalOffline : 21.07.2012 20:32

hlavnym ucelom ucelom citania ( podla mna) je rozumiet co je v texte napisane, a pochopit tomu. Gramatiku sa kedkolvek mozes nabiflit, toto ale nie







_________________
PC:AMD phenom 9950BE, GIGABYTE MA790X-DS4, Kingston HyperX 800mhz 2x2GB, 1TB samsung spinpoint F1, Ati 5770 vapor-x, zdroj Seasonic S12II-520W
Phone: Galaxy s4Tab: Galaxy Tab 8.4 Pro NTB: TOSHIBA Satellite L505-13G: i5-430M, 4gb ram, ati5165 Foťák: Nikon D90 + 18-105, 35 1.8
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Písmená mladí poznajú, ale čítať nevedia

Registrovaný: 13.10.06
Príspevky: 11345
Témy: 135
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 21.07.2012 20:45

Wow, az tolko negativnych nazorov na knihy som necakal... Knihy predsa rozvijaju predstavivost a slovnu zasobu ked uz nic ine... Nehladiac na to ze vela fantasy kuskov sa fakt dobre cita. Preco az take odsudzovanie? Ja sa priznam ze tiez moc necitam, tak 4-5 knih do roka a to si hovorim ze by som mal viac.







_________________
i7 4790 | 16GB DDR3 | GTX690 + GTX670 PhysX dedicated | 128GB + 256GB SSD | 1TB HDD | DELL U2412M | Logitech G710+ | Logitech MX518 | Galaxy S4 | 2014 Mazda3
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 21.07.2012 22:36

ani ja som nečakal že tolkí sa až budú chváliť, že nečítajú, prípadne že dali jednu knihu za celý život. ale v tejto dobe je to cool a moderné. ved preto boli vymyslené smartphony, tablety atd, aby ludia boli ešte viacej vymletí a oblbovaní úplne všade. hodinka alebo aspoň polhodinka pri kvalitnej knihe denne dokáže človeka obohatiť viacej ako 5 hodín sedenia za kompom a čítaním článkov z internetu.


Offline

Správca fóra
Správca fóra
Písmená mladí poznajú, ale čítať nevedia

Registrovaný: 18.10.09
Príspevky: 8415
Témy: 109
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 21.07.2012 22:52

vies o tom, ze na internete sa da najst aj to iste, co mas v knihe?

Kazdopadne negativny nazor nemam, ale nie je to pre mna, vymyslene hovadiny ma nebavi citat, radsej fakta, kyiosaki a podobne.







_________________
"To, čemu jsme zvykli říkat hospodářská krize, je jiné jméno pro mravní bídu." Tomáš Baťa

Acer Aspire ES1 13, Samsung Galaxy S8, Lenovo K6
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Písmená mladí poznajú, ale čítať nevedia

Registrovaný: 26.07.08
Príspevky: 5101
Témy: 99
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 22.07.2012 8:27

Kyiosaky su z casti fakty, z casti vymyslene hovadiny, sto krat dokola zopakovane v kazdej knihe. Ale ako motivacna kniha to moze niekomu pomoct







_________________
Notebook: Lenovo G580 Myš: Logitech MX 620, Audio: Altec Lansing vs4621 2+1 (Octane 7) Mobil: Omnia W
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Písmená mladí poznajú, ale čítať nevedia

Registrovaný: 27.09.09
Príspevky: 9444
Témy: 218
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 22.07.2012 9:11

Mna zaujimaju na citanie len take kraviny, ako Fak ju en daj a Pekelna muzika od Pištu Vandala. Su to veci, co naozaj boli, su o turne, o vzniku kapely. Ale su pisane tak, ze sa celu dobu smejem. :)







_________________
SKiLEX píše:
moc ome mevodo, teraz _D maúoci
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 19.12.08
Prihlásený: 19.04.24
Príspevky: 18726
Témy: 181
Bydlisko: Slovenský G...
Príspevok NapísalOffline : 22.07.2012 9:16

ebrithil píše:
ani ja som nečakal že tolkí sa až budú chváliť, že nečítajú, prípadne že dali jednu knihu za celý život. ale v tejto dobe je to cool a moderné. ved preto boli vymyslené smartphony, tablety atd, aby ludia boli ešte viacej vymletí a oblbovaní úplne všade. hodinka alebo aspoň polhodinka pri kvalitnej knihe denne dokáže človeka obohatiť viacej ako 5 hodín sedenia za kompom a čítaním článkov z internetu.


Nesúhlasím s tým že každému by to niečo dalo.. mne teda určite nič... nieje to pre každého, tak nech do toho v škole nikoho nenútia.. kto chce čítať nech si číta.. to je ako viera v Boha.. nech si verí každý čo chce ale nech ma do toho nikto nenúti... niekomu to dá veľa, niekomu absolútne nič aj keď to pre toho druhého je nepochopiteľné.







_________________
ASUS PRIME B550M-A, AMD Ryzen 5 5600, SilentiumPC Fera 3, 2x8GB DDR4 G.SKILL 2x8 GB KIT DDR4 3200 MHz CL16 Trident Z RGB, ASUS Dual RX 6650 XT, Fractal Define Mini C TG, Samsung EVO 970 1TB NVMe, Logitech G305, Logitech K360, iPhone 12 Mini
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Písmená mladí poznajú, ale čítať nevedia

Registrovaný: 13.10.06
Príspevky: 11345
Témy: 135
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 22.07.2012 9:18

citanie je ako viera v boha? Toto prirovnanie sa ti mc nepodarilo... :-)







_________________
i7 4790 | 16GB DDR3 | GTX690 + GTX670 PhysX dedicated | 128GB + 256GB SSD | 1TB HDD | DELL U2412M | Logitech G710+ | Logitech MX518 | Galaxy S4 | 2014 Mazda3
Offline

Správca fóra
Správca fóra
Písmená mladí poznajú, ale čítať nevedia

Registrovaný: 18.10.09
Príspevky: 8415
Témy: 109
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 22.07.2012 9:26

Cirky píše:
Nesúhlasím s tým že každému by to niečo dalo.. mne teda určite nič... nieje to pre každého, tak nech do toho v škole nikoho nenútia.. kto chce čítať nech si číta.. to je ako viera v Boha.. nech si verí každý čo chce ale nech ma do toho nikto nenúti... niekomu to dá veľa, niekomu absolútne nič aj keď to pre toho druhého je nepochopiteľné.
zas v skolach to musi byt, deti si same nemozu zvolit, este su prilis sproste







_________________
"To, čemu jsme zvykli říkat hospodářská krize, je jiné jméno pro mravní bídu." Tomáš Baťa

Acer Aspire ES1 13, Samsung Galaxy S8, Lenovo K6
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Písmená mladí poznajú, ale čítať nevedia

Registrovaný: 27.09.09
Príspevky: 9444
Témy: 218
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 22.07.2012 9:33

Mne stacilo pol roka tu, na pcfore + som zacal citat clanky po internete a naucil som sa
pysat bez problemou. :D







_________________
SKiLEX píše:
moc ome mevodo, teraz _D maúoci
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Písmená mladí poznajú, ale čítať nevedia

Registrovaný: 02.12.06
Prihlásený: 11.04.24
Príspevky: 690
Témy: 35
Bydlisko: Rimavská So...
Príspevok NapísalOffline : 22.07.2012 9:35

že sa málo číta je možno pravda, ale viniť za to internet? práve internet kde je pomaly každé dielo? čítať sa dá aj pdf dokument.







_________________
Math is the best!
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 19.12.08
Prihlásený: 19.04.24
Príspevky: 18726
Témy: 181
Bydlisko: Slovenský G...
Príspevok NapísalOffline : 22.07.2012 10:03

eXistenZ píše:
citanie je ako viera v boha? Toto prirovnanie sa ti mc nepodarilo... :-)



nie ale rovnako neznášam ak ma do toho niekto núti... keď mi to čítanie románov a poézie do života nič nedá... je to rovnaká blbosť ako viera v boha... niekomu to niečo dá, pre iného je to celý život a niekomu to je úplne zbytočné.. prečo nieje povinné čítanie v školách z hocičoho, čo si žiak vyberie? hoc aj o jadrovej fyzike ak to niekoho baví?







_________________
ASUS PRIME B550M-A, AMD Ryzen 5 5600, SilentiumPC Fera 3, 2x8GB DDR4 G.SKILL 2x8 GB KIT DDR4 3200 MHz CL16 Trident Z RGB, ASUS Dual RX 6650 XT, Fractal Define Mini C TG, Samsung EVO 970 1TB NVMe, Logitech G305, Logitech K360, iPhone 12 Mini
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 22.07.2012 11:32

Ja som za život prečítal najmenej 1 000 knih a časopisov ako polovníctvo a rybárstvo, slovenský včelár a cz včelařství to hadam 100vki, dokonca som si ročníky časopisov včelár dal aj zviazat.
Čítanie je lepšie ako pozerat tie americké capiny v podobe brakovích rozpravok a krvákov v TV, z čítania sa ostrí rozum a z americkích capín v TV sa ohlupuje


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 18.12.08
Prihlásený: 15.06.22
Príspevky: 18912
Témy: 479
Bydlisko: Považská By...
Príspevok Napísal autor témyOffline : 22.07.2012 11:43

A potom, ze ludia co citaju vedia dobre pisat. Hornak je zivy priklad tak nech mi nikto netvrdi, ze diky tomu ze decka necitaju nevedia gramatiku.


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 19.12.08
Prihlásený: 19.04.24
Príspevky: 18726
Témy: 181
Bydlisko: Slovenský G...
Príspevok NapísalOffline : 22.07.2012 11:58

Toto bolo dobre teraz :D hornak vyvrátil všetky tvrdenia o čítaní čo sa doteraz hovorili :D







_________________
ASUS PRIME B550M-A, AMD Ryzen 5 5600, SilentiumPC Fera 3, 2x8GB DDR4 G.SKILL 2x8 GB KIT DDR4 3200 MHz CL16 Trident Z RGB, ASUS Dual RX 6650 XT, Fractal Define Mini C TG, Samsung EVO 970 1TB NVMe, Logitech G305, Logitech K360, iPhone 12 Mini
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Písmená mladí poznajú, ale čítať nevedia

Registrovaný: 20.07.08
Prihlásený: 24.09.23
Príspevky: 506
Témy: 34
Bydlisko: PP
Príspevok NapísalOffline : 22.07.2012 12:15

pekne ze do neho rypete ale on nie je slovak...







_________________
MB: ASUS TUF GAMING B560M-PLUS; CPU: Intel i5 11600; CPU Cooler: SilentiumPC Fera 5; CASE: Lian Li Lancool 205M; PSU: EVGA 550 B5; RAM: HyperX 16GB KIT DDR4 3200MHz CL16 FURY series; HDD:SSD Samsung 970 EVO 1000 GB M.2 ; VGA: SAPPHIRE PULSE RADEON RX 570 ITX 4GB GDDR5; LCD: Samsung UE40F6200
Odpovedať na tému [ Príspevkov: 52 ] Choď na stránku: 1, 2 ďalšia


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Mladí ľudia chcú na Vianoce najmodernejšiu elektroniku

v Novinky

1

461

28.11.2007 10:29

mimkork Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Ľudia sa nevedia na mňa napojiť

v Herné konzoly

6

410

16.08.2012 17:02

eXpoler Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Mladí Briti sú leniví, používajú prvý tvar navrhnutý

v Novinky

2

377

14.02.2008 21:52

Dzimbo Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Mladí ľudia sú čoraz viac závislí od Facebooku

v Novinky

24

840

12.07.2010 19:43

Jeffo Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. OpenVPN - clienti sa nevedia spojit medzi sebou

v Sieťové a internetové programy

0

720

29.11.2008 0:28

Duch Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Windows ani ovládače AMD nevedia rozoznať grafickú kartu

v ATI/AMD grafické karty

14

985

31.10.2013 18:11

MAREJ Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Elbia a websupport sa nevedia dohodnut na transfere ??

v Webhosting a servery

3

964

28.02.2011 19:48

Kamahl Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Čítať certifikatov

v Sieťové a internetové programy

0

385

27.10.2009 20:48

jefitto Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. ako čítať XML

v Technológia .NET

1

1454

27.02.2011 22:52

Forty- Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. UPOZORNENIE - povinne čítať

v Počítačové hry

0

957

29.03.2017 19:36

brmbo Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. vista nevie čítať hudobné cd

v Operačné systémy Microsoft

10

542

30.04.2011 15:36

Mikulas_Dzurinda Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Neda sa citat z HDD

v Pevné disky a radiče

4

632

23.03.2009 5:49

Kallaf Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. SAMSUNG SH-S182D nejde citat DVD

v Optické zariadenia

3

1183

23.07.2007 15:42

eldagabo Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. nechut citat z disku urcite (dobre) sektory

v Pevné disky a radiče

4

438

27.01.2011 17:56

phodinux Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. zo zdrojoveho suboru alebo disku sa neda citat

v Operačné systémy Microsoft

0

889

17.02.2010 21:09

dom34 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. ZO Zdrojoveho suboru alebo disku sa neda citat

v Pevné disky a radiče

2

964

21.05.2012 17:15

falcon5583 Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra