Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 12 ] 
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Pevný disk - kontrolka neustále poblikáva a hučanie

Registrovaný: 24.02.10
Príspevky: 1281
Témy: 150
Príspevok NapísalOffline : 20.04.2010 11:56

Zdravím mám nový PC nainštaloval som naň Windows XP ale spozoroval som takú vec že mi neustále bliká kontrolka ktorá indikuje činnosť harddisku bliká na oranžovo zhruba každú sekundu počas celej doby čo je počítač zapnutý a pritom aj vtedy keď s počítačom nič nerobím že je v kľude a žiaden program nie je zapnutý je to v poriadku ? Preto sa pýtam lebo som sa s tým ešte nestretol aby non stop blikala kontrolka teda dioda predtým čo som mal PC tak mi blikala alebo svietila iba vtedy ak sa na disk niečo kopírovalo teda zapisovalo alebo opačne a pri spúštaní programov a pod. skrátka keď bol HDD v činnosti.


No a druhá vec že mi tam niečo v PC vydáva taký divný zvuk niečo tam slabo hučí a ten hluk sa mení teda prestane alebo opäť začne ak s harddiskom pracujem že sa z neho niečo načítava tak vtedy to stíchne nachvíľu a vtedy kontrolka neustále svieti no keď sa dostane hdd do kľudu tak zase tam niečo hučí podobne ako starý ventilátor tak mám podozrenie že je to harddisk rozobral som PC tažko je určiť čo tam tak hučí ale ventilátory to nie sú je to nový PC a inak ten hluk dosť znervózňuje najma večer keď som za PC a je v izbe ticho...


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Pevný disk - kontrolka neustále poblikáva a hučanie

Registrovaný: 21.12.06
Prihlásený: 31.12.19
Príspevky: 9438
Témy: 95
Príspevok NapísalOffline : 20.04.2010 12:05

napis o kau zostavu sa jedna, presny popis aj ako mas pripevneny HDD.. Urob defragmendaciu disku, vypni nastroj obnovovania na vsekych jednotakch, ak ti vadi kontrolka tak ju jednoducho odpoj, zdroj nemoze hucat? Ale ti nerezonuju plechy v skrini? ..







_________________
NB: ACER Aspire TimeLineX 3820TG: i5-460M; ATI HD5650; 4GB DDR3; HDD 640GB; OS: Win7 64bit + Taška: Zeroshock 3; USB Hub: aktiv Belkin 4port - USB2
Myš: MS laser mouse 6000; Headset: Logitech Digital Precision PC Gaming; Klávesnica: Logitech 200; USB key: Patriot SUPERSONIC USB3 - 32GB ; Mobil: SE Xperia Neo V
Repro:Bach 2.0; Tlač:HP 1410, 1315, 3330-kopírka
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Pevný disk - kontrolka neustále poblikáva a hučanie

Registrovaný: 24.02.10
Príspevky: 1281
Témy: 150
Príspevok Napísal autor témyOffline : 20.04.2010 19:13

Tak v skrini je toto:
procesor: Intel Core 2 Duo E7400 - 2,8 GHz
doska: Hp Compaq DX7500 čipset Intel G45S Express (Intel Eaglelake) (integrovaná grafika (1024 MB), sietovka i zvukovka)
zdroj: LITEON 300W
harddisk: Western Digital Caviar Blue - 320 GB
DVD mechanika: DVD RAM Hitachi LG GH40L
pamäť RAM: Samsung DDR 2 800 - 2 GB

Inak dal som dole kryt z PC a začal pozorne počúvať čo tam hučí ten hluk vychádza z predu z dolnej časti presne z miesta kde je HARDDISK nič iné tam nie je už ventilátory tam mám tri nehučí ani jeden skúšal som ich zastaviť a zdroj nehučí ide úplne potichu lebo ten hluk ide z predu a zdroj je v zadnej časti hore a plechy tiež nerezonujú lebo jeden plech je už dole a zvyšok som skúšal pritláčať rukami všeliako aj okolo harddisku nepomohlo inak ako som spomínal bude to zrejme v harddisku pretože ak začne z neho čítať dáta pri nabiehaní systému tak v tom momente keď načítavá tak ten HDD prestane hučať v tej chvíli na moment.

Inak tá defragmentácia disku by bola asi zbytočná pretože ja som nanovo inštaloval systém a dal som úplný formát disku takže všetko vymazalo a on hučal po tej čistej inštalácii keď tam ešte nič nebolo nainštalované žiadne programy len Win XP.

Ako myslíš pripevnený HDD ? No je normálne pripevnený v takom plechu držia ho šrúbky inak skúšal som ten plech všeliako stláčať či náhodov nevibruje aj HDD či neprestane no neprestal.

No a k tej kontrolke je normálne že stále poblikáva ? a keď blikne tak keď som priložil ucho k HDD tak stále zahučal ako pri čítaní údajov.

Neviem ako sa toho hluku zbaviť :( musí tam byť niečo v neporiadku :cry:


Online

Užívateľ
Užívateľ
Pevný disk - kontrolka neustále poblikáva a hučanie

Registrovaný: 12.10.06
Prihlásený: 27.03.24
Príspevky: 20283
Témy: 79
Bydlisko: Banska Byst...
Príspevok NapísalOnline : 20.04.2010 19:32

baltimora píše:
ako som spomínal bude to zrejme v harddisku pretože ak začne z neho čítať dáta pri nabiehaní systému tak v tom momente keď načítavá tak ten HDD prestane hučať v tej chvíli na moment.

moze to ist z hdd

baltimora píše:
Inak tá defragmentácia disku by bola asi zbytočná pretože ja som nanovo inštaloval systém a dal som úplný formát disku takže všetko vymazalo a on hučal po tej čistej inštalácii keď tam ešte nič nebolo nainštalované žiadne programy len Win XP.

to nieje zbytocne, nakolko pouzivanim sa ti disk po case rozhodi aj tak. Nemas to preco vypinat


baltimora píše:
No a k tej kontrolke je normálne že stále poblikáva ? a keď blikne tak keď som priložil ucho k HDD tak stále zahučal ako pri čítaní údajov.

je to normalne, zvykni si na to, robi to kazde pc. system robi kopu veci na pozadi

baltimora píše:
Neviem ako sa toho hluku zbaviť :( musí tam byť niečo v neporiadku :cry:

nemusi byt nic vadne, kazdy disk huci inac. mozes to skusit vyreklamovat ak je to nejaky divny zvuk, ale ak ten disk proste tak hucat ma, tak s tym nic nespravis.







_________________
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Pevný disk - kontrolka neustále poblikáva a hučanie

Registrovaný: 24.02.10
Príspevky: 1281
Témy: 150
Príspevok Napísal autor témyOffline : 20.04.2010 19:49

K poblikavaniu kontrolky: Tak neviem lebo zaujimavé je že na druhom počítači mi kontrolka vôbec nebliká ale iba vtedy keď HDD pracuje a je tam ten istý OP a aj na iných počítačoch to nebliká čo majú moji známi a podobne takže s tým blikaním som sa stretol len na mojom PC a inak nemá tam čo sa na PC robiť na pozadí pri čistej inštalácii keď tam ešte nič nie je naištalované (žiaden program ani antivirus) a nie je vtedy pripojený ani na net ani do siete...
A inak ta kontrolka bliká stále rovnako v pravidelných impulzoch cca po sekunde keby sa niečo robilo na pozadí tak by to svietilo aj inak dlhšie...

K hučaniu HDD: Hej ale ten disk hučí dosť hlasno to reže do uší a vyrušuje to s takým hlukom som sa nestretol ešte u žiadneho harddisku to nie je len obyčajné hučanie ako bežne disky hučia ale toto ťa normálne vyrušuje a znervózňuje to je taký zlý zvuk že hneď vieš že dačo nie je v poriadku taký ostrý je také jak by niečo vybrovalo tam alebo by bolo tam uvoľnené no a keď disk pracuje tak to hučanie prestane a počuť iba normálne oveľa slabšie hučanie také normálne ako keď sa na disk ukladajú dáta alebo z neho čítajú...

K tej defregmentacii: Po čase sa disk rozhodí ale u mňa neprešiel žiaden čas a on hneď hučal po preinštalovaní OP teda po sformátovaní disku.


Online

Užívateľ
Užívateľ
Pevný disk - kontrolka neustále poblikáva a hučanie

Registrovaný: 12.10.06
Prihlásený: 27.03.24
Príspevky: 20283
Témy: 79
Bydlisko: Banska Byst...
Príspevok NapísalOnline : 21.04.2010 2:02

baltimora píše:
K poblikavaniu kontrolky: Tak neviem lebo zaujimavé je že na druhom počítači mi kontrolka vôbec nebliká ale iba vtedy keď HDD pracuje a je tam ten istý OP a aj na iných počítačoch to nebliká čo majú moji známi a podobne takže s tým blikaním som sa stretol len na mojom PC a inak nemá tam čo sa na PC robiť na pozadí pri čistej inštalácii keď tam ešte nič nie je naištalované (žiaden program ani antivirus) a nie je vtedy pripojený ani na net ani do siete...
A inak ta kontrolka bliká stále rovnako v pravidelných impulzoch cca po sekunde keby sa niečo robilo na pozadí tak by to svietilo aj inak dlhšie...

ci sa nieco v pozadi robi alebo nie teba trapit nemusi, pretoze to aj tak neovplyvnis. nastudu si ako funguje winxp a pochopis. Tam bezi defrag a podobne veci, cez prefetch si to nacitava veci do pamate, atd.
Plus riesit nejake blikanie kontrolky je absolutne nepodstatny kozmeticky "problem". Na hocijakych pc co som skladal alebo videl u zakaznikov to blikalo.. a (dokonca) rozne. Ked si myslis ze cisty OS bez antiviru a instalovanych programov si nemoze nic robit na pozadi, tak si na omyle.

baltimora píše:
K hučaniu HDD: Hej ale ten disk hučí dosť hlasno to reže do uší a vyrušuje to s takým hlukom som sa nestretol ešte u žiadneho harddisku to nie je len obyčajné hučanie ako bežne disky hučia ale toto ťa normálne vyrušuje a znervózňuje to je taký zlý zvuk že hneď vieš že dačo nie je v poriadku taký ostrý je také jak by niečo vybrovalo tam alebo by bolo tam uvoľnené no a keď disk pracuje tak to hučanie prestane a počuť iba normálne oveľa slabšie hučanie také normálne ako keď sa na disk ukladajú dáta alebo z neho čítajú...

tak to odnes na reklamacku, tuna ti to nik nevymeni...

baltimora píše:
K tej defregmentacii: Po čase sa disk rozhodí ale u mňa neprešiel žiaden čas a on hneď hučal po preinštalovaní OP teda po sformátovaní disku.

vid vyssie - ak to robi zvuky ktore robit nema -> reklamacka.







_________________
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Pevný disk - kontrolka neustále poblikáva a hučanie

Registrovaný: 17.01.10
Prihlásený: 18.11.20
Príspevky: 4864
Témy: 84
Bydlisko: Michalovce
Príspevok NapísalOffline : 21.04.2010 3:24

Blikat moze aj preto lebo disk robi samokontrolu. Mne tiez blika kontrolka aspon raz za 2 sec. Myslim ze to moze byt sposobene aj zapnutim S.M.A.R.T. v BIOSe.

Co sa tyka zvuku, skus ho popisat podrobnejsie.







_________________
PC1: MB:ASRock AM2NF3-VSTA, CPU: AMD Athlon 64 3500+ 2,2GHz @ 2,6GHz, VGA: nVidia Geforce FX 5500, RAM: 3GB, HDD1: IDE WD Caviar 80GB, PSU: Fortron Economy 300W,
PC2:Case: Zalman Z9 plus, MB: ASRock Fatal1ty 990FX PRO, CPU: AMD Phenom 965 BOX, VGA: ASUS ENGTX 470,RAM: DDR3 Corsair Dominator 1600 CL7 4GB, HDD: Seagate Baracuda 7200.12 500GB, Samsung Spinpoint f3 500GB, PSU: Cougar GX 600W, Zvukovka: Asus Xonar DX2, TABLET:G-Pen 450

NTB: Lenovo Z500

"Any society that would give up a little liberty to gain a little security will deserve neither and lose both." Benjamin Franklin
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 07.03.09
Prihlásený: 22.11.10
Príspevky: 2720
Témy: 0
Bydlisko: Sereď
Príspevok NapísalOffline : 21.04.2010 8:29

zapnutým SMARTom to určite nebude,tým že vypneš SMART v BIOSe ho nevypneš v disku,to sa nedá vypnúť.Iba to nebude upozorňovať pri štarte PC že je niečo s diskom..ak s ním niečo je.
A jeho SMART status si môžeš prečítať aj tak v nejakom programe na to určenom


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Pevný disk - kontrolka neustále poblikáva a hučanie

Registrovaný: 24.02.10
Príspevky: 1281
Témy: 150
Príspevok Napísal autor témyOffline : 21.04.2010 11:10

Tak preto som sa pýtal na to blikanie či to náhodov nebude nejaká chyba, len nechápem prečo mi to nerobí aj na druhom počítači.

No a to hučanie je tažko opísať ale je to asi niečo také podobné ako keď hučí veľké trafo pod napätím nejaký transformátor a tak, ale pripomína to trochu aj uvoľnené plechy v skrinke ktoré rezonujú ale rezonujú veľmi rýchlo alebo ako nejaký pokazený ventilátor teda starý ventilátor ktorý má už svoje odkrútené a dosluhuje ako by to hučal v tom disku nejaký motorček lebo to hučanie má rýchlosť nie su to len impulzi raz za čas ale rýchle zvuky za sebou nemeniace sa rovnomerné konštantné ako pri vysokootáčkovom motore ten zvuk nachvíľu prestane iba vtedy keď disk pracuje keď sa niečo načítava z neho a pod.
Inak ak disk pracuje že spúšťam nejaký program a pod. tak vydáva tiež zvuk ale ten je oproti tomu tichý, pomaly ho ani nepočuť a je klasický harddisacky.
Musí to byť niečo s harddiskom lebo len vtedy ten zvuk prestane keď svieti dlhšie kontrolka hdd že pracuje načítava niečo.


Online

Užívateľ
Užívateľ
Pevný disk - kontrolka neustále poblikáva a hučanie

Registrovaný: 12.10.06
Prihlásený: 27.03.24
Príspevky: 20283
Témy: 79
Bydlisko: Banska Byst...
Príspevok NapísalOnline : 21.04.2010 11:27

baltimora píše:
Tak preto som sa pýtal na to blikanie či to náhodov nebude nejaká chyba, len nechápem prečo mi to nerobí aj na druhom počítači.

ako som pisal, riesis nepodstatne blbiny. nema to vplyv na funkcnost

baltimora píše:
No a to hučanie je tažko opísať ale je to asi niečo také podobné ako keď hučí veľké trafo pod napätím nejaký transformátor a tak, ale pripomína to trochu aj uvoľnené plechy v skrinke ktoré rezonujú ale rezonujú veľmi rýchlo alebo ako nejaký pokazený ventilátor teda starý ventilátor ktorý má už svoje odkrútené a dosluhuje ako by to hučal v tom disku nejaký motorček lebo to hučanie má rýchlosť nie su to len impulzi raz za čas ale rýchle zvuky za sebou nemeniace sa rovnomerné konštantné ako pri vysokootáčkovom motore ten zvuk nachvíľu prestane iba vtedy keď disk pracuje keď sa niečo načítava z neho a pod.
Inak ak disk pracuje že spúšťam nejaký program a pod. tak vydáva tiež zvuk ale ten je oproti tomu tichý, pomaly ho ani nepočuť a je klasický harddisacky.
Musí to byť niečo s harddiskom lebo len vtedy ten zvuk prestane keď svieti dlhšie kontrolka hdd že pracuje načítava niečo.

a tiez ako som pisal, ak to robi nieco co to robit nema -> reklamacka.

za ten cas co tuna vypisujes romany si to mohol na RMA odniest uz 3x...







_________________
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Pevný disk - kontrolka neustále poblikáva a hučanie

Registrovaný: 24.02.10
Príspevky: 1281
Témy: 150
Príspevok Napísal autor témyOffline : 21.04.2010 11:33

Ale aspoň som sa upokojil ohľadom toho vyblikávania lebo mi to vŕtlalo hlavou či to nesúviselo náhodou s tým hučaním ale ok už :)

Tak práveže to nemôžem odniesť na reklamačku :( lebo ten PC mám od ruky.


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Pevný disk - kontrolka neustále poblikáva a hučanie

Registrovaný: 21.12.06
Prihlásený: 31.12.19
Príspevky: 9438
Témy: 95
Príspevok NapísalOffline : 21.04.2010 12:26

baltimora ako som ti pisal hore, ak ta trapi ta ledka, tak ju jednoducho odpoj!
Skus vybrat HDD, poloz na antistaticku penu na dno skrine ci bude taky hlucny aj vtedy.. takto skusit ci zaberie dake odvybrovanie riesit.. ak nie tak mas smulu :(







_________________
NB: ACER Aspire TimeLineX 3820TG: i5-460M; ATI HD5650; 4GB DDR3; HDD 640GB; OS: Win7 64bit + Taška: Zeroshock 3; USB Hub: aktiv Belkin 4port - USB2
Myš: MS laser mouse 6000; Headset: Logitech Digital Precision PC Gaming; Klávesnica: Logitech 200; USB key: Patriot SUPERSONIC USB3 - 32GB ; Mobil: SE Xperia Neo V
Repro:Bach 2.0; Tlač:HP 1410, 1315, 3330-kopírka
Odpovedať na tému [ Príspevkov: 12 ] 


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Pevny disk neustale pracuje

v Pevné disky a radiče

10

1049

02.07.2008 16:46

machine22 Zobrazenie posledných príspevkov

Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie. I/P HDD Hard disk Seagate 250GB 7200rpm pevny disk

v Predám

1

505

05.01.2014 19:37

nexus4 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. pevny disk

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2 ]

v Vzdelanie, štúdium, škola

34

1504

05.12.2010 9:38

vladopt Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Pevny disk

v Pevné disky a radiče

1

333

05.03.2012 20:57

KocuR Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Pevny disk

v Pevné disky a radiče

12

449

17.04.2013 20:10

mirom Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Pevny disk

v Úložné zariadenia

2

457

04.09.2011 14:38

jtbs Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. SSD pevný disk

v SSD disky

0

844

02.02.2007 16:37

Chopper Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Externý pevný disk

v Pevné disky a radiče

11

1317

27.12.2009 18:39

delete Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. K: pevny disk

v Kúpim

9

517

17.03.2015 21:00

643 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Pevný disk Seagate

v Úložné zariadenia

4

410

22.07.2015 21:30

Dwd Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Multimedialny pevny disk

v Úložné zariadenia

1

498

25.02.2011 19:49

killer Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Multimediálny pevný disk

v Úložné zariadenia

2

1234

25.01.2010 0:22

armyk Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Pevný disk 2TB

v Úložné zariadenia

10

693

20.05.2011 21:15

jtbs Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Hybridny pevny disk

v Úložné zariadenia

4

1203

13.02.2011 13:17

Johnnny Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Prvý terabajtový pevný disk

v Novinky

1

557

05.01.2007 15:13

ertin Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Zmizol mi pevný disk

v Pevné disky a radiče

2

733

06.05.2020 18:22

tatko Tom Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra