Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 105 ] Choď na stránku: predchádzajúca 1, 2, 3, 4 ďalšia
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 04.11.15
Prihlásený: 04.11.15
Príspevky: 1
Témy: 0
Príspevok NapísalOffline : 04.11.2015 13:16

No Moj sen je otvorit pc hernu na online hry. Odpoved ze kazdy si zahra doma neni v tomto smere spravna odpoved. Plati jedno pravidlo a to je ze musite pre hracov spravit atmosferu vtedy tam budu chodit. Bol niekto z vas na koncerte? ak ano tak viete ake to je,viem ved koncert sa da stiahnut a pozriet aj doma ale potom naco na koncert chodia ludia pretoze je to o niecom inom ide o atmosferu ktoru ti koncert da a nic ju nenahradi . Ak spravim pc hernu urcite tam bude aj motivacia pre hracov v podobe zapasov,vyhier a podobne. Pc herna musi zit a nie ze hrac tam pride sadne a bezducho si klika to neni ono. Za vstup si budem vyberat tak aby sa uzivila miestnost a elektrika a samozrejme niekolkorocna investicia do pc. Roznesu sa plagaty a nalakaju sa hraci popularnych hier. Ved hrat o nieco v miestnosti spoluhracov je o niecom inom ako hrat doma sam. Samozrejmostou budu sutaze na konzolach a hranie hier s kinec-tom. Ak je pc herna dobre spravena potrebujete spravny web ako prezentaciu a sponzorov. Nebranil by som sa ani troska sportu v inej miestnosti ako stolny tenis,stol.futbal a ine. Samozrejmostou by bolo bezplatne wifi a obcerstvenie v podobe nealko a pod. proste uz lepsia inspirujuca pc herna. Preco som sa tak rozhodol? mam 37 rokov podnikatel a sam som fanusik online fps akcnych hier. "teda ak mi cas dovoli" hlavne v zime ked je menej roboty. Ja osobne by som na taketo turnaje chodil ak by tu nejaka pc herna bola aj keby som mal zaplatit 10 eur vstup. Ale pocit zo zahratej hry v miestnosti ost.hracov je neopisatelna. Aby som nezabudol kanal na youtube a online zapas v priamom prenose. https://www.youtube.com/watch?v=p8Ws6E-NMms Neni to krasne?

// Spojený príspevok 04.11.2015 13:17


Offline

Správca fóra
Správca fóra
PC Herne ? Preco zmizli z trhu na Slovensku ?

Registrovaný: 14.12.05
Príspevky: 10616
Témy: 70
Bydlisko: Košice
Príspevok NapísalOffline : 05.11.2015 13:30

Je, ale s hernami to nema nic... Teba ten optimizmus podľa mňa prejde. Ale budem len rád ak sa to uchytí







_________________

Site 1:AMD Ryzen 9 7900 + Noctua NH-P1 + Conductonaut; 2x16GB DDR5 6000MHz CL32; ROG Strix B650E-I; ROG Strix RX5700XT (deshroud); Samsung 980 PRO 2TB; Jonsplus i100 + 2x Arctic P14 + 3x Phanteks T30; Corsair SF750; Dell U2718Q; Corsair K70 mk.2 Low Profile + Logi G500s; miniDSP 2x4HD + 2xT-AMP + BMR+1138SMF/Scarlett Solo + ATH-M50x STS
LG OLED65CX; Onkyo TX-RZ740; 5.1.2 DIY speaker setup (Dayton ND/Peerless NE25, Dayton UM-10 + Monacor SAM-500D); Xbox SeX; Synology DS418 + 4x4TB WD Red + 2x NF-A9; MikroTik RB4011iGS+5HacQ2HnD-IN + Gigabit Antik
Site 2:Ryzen 7 8700G delid + Noctua NH-L12S + Conductonaut; 2x16GB DDR5 6800MHz CL40; Gigabyte B650I AX; 1TB NVMe; Silverstone ML05 + 2x Arctic P8; Seasonic Focus SGX-500; Dell P2417H/LG 49UH661V; Logitech Multimedia Keyboard & G5; Synology DS218play + 2x2TB WD Red; MikroTik hAP AC2 + Antik + IPSec tunnel to Site 1
Mobile:Galaxy S23, Shanling UA1s + Urbanfun Hybrid/Sony WF-1000XM3
Offline

Užívateľ
Užívateľ
PC Herne ? Preco zmizli z trhu na Slovensku ?

Registrovaný: 12.10.06
Prihlásený: 24.04.24
Príspevky: 20311
Témy: 79
Bydlisko: Banska Byst...
Príspevok NapísalOffline : 05.11.2015 14:35

lol, porovnavat to s koncertom?

koncert vs. pozeranie koncertu doma - no domov do bytu si kapelu nepozves a podium s celou technikou a 10kW zvukom, aby to malo grady, tam tiez nepostavis. Niekolko tisic ludi tam nepomestis. Preto sa chodi na koncerty, ktore navyse byvaju len raz za cas a tudiz je to skor vynimocna udalost.

hry doma vs. hranie v herni - zavolas si domov garena z LoL? :D Hranie hier je hadam od svojho zaciatku uplne bezna kazdodenna cinnost, nic vynimocne.

Takze preto je uplna blbost zrovnavat to s koncertom...







_________________
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
PC Herne ? Preco zmizli z trhu na Slovensku ?

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 06.11.2015 0:30

shiro, taká blbosť to nie je, nakoľko Kool55 hovoril o atmosfére a v tom má proste pravdu. Samozrejme, ak ideš do herne len preto, aby si sa zahral na pc, nedá ti to nič navyše oproti tomu, keď sa hrajkáš doma. V tom prípade je to vážne len každodenná činnosť. Do herne som ale aspoň ja osobne chodil kvôli eventom a kvôli atmosfére, ktorú doma nezažiješ.
Nejde o hranie hier, ide o tie veci "okolo toho".







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Užívateľ
Užívateľ
PC Herne ? Preco zmizli z trhu na Slovensku ?

Registrovaný: 06.01.08
Prihlásený: 25.05.23
Príspevky: 3170
Témy: 86
Bydlisko: Senica
Príspevok NapísalOffline : 06.11.2015 7:41

a kolko si ochotny priplatit si za tie "veci okolo"? lebo deti nebudu minat svoje € za "atmosferu" a ludia do 30 rokov pojdu radsej do hipsterskej kaviarne







_________________
PC: Monitor: 24" Dell U2410 IPS 16:10, CPU: i5 4460 + Gelid Tranquillo Rev.3, MB: MSI H97M E35, GPU: Sapphire R9 380 dual X NITRO 4GB OC, SSD: Crucial BX100 250 GB, RAM: Kingston 2x8GB DDR3 1600Mhz hyperX, PSU: EVGA 500B, case: Fractal Define R4
NB: Toshiba Satellite L505-13G: Intel Core i5 430M, ATI Radeon HD5165 1GB, 4GB RAM, 500GB HDD
fón: Samsung S20 FE + Garmin Fenix 6 pro
Offline

Užívateľ
Užívateľ
PC Herne ? Preco zmizli z trhu na Slovensku ?

Registrovaný: 12.10.06
Prihlásený: 24.04.24
Príspevky: 20311
Témy: 79
Bydlisko: Banska Byst...
Príspevok NapísalOffline : 06.11.2015 9:05

walther - samozrejme, chapem.
Vzhladom ku koncertu, s ktorym to porovnaval, aka atmosfera je v pc herni? 20 ludi v jedne miestnosti so sluchatkami, cumiacich do obrazoviek.
Toto nepovazujem za atmosferu :D
Bez problemov to nahradis teamspeakom ci dacim podobnym. A je to, ako keby si sedel vedla toho cloveka. Ale mozno len niesom tak narocny :-)

Na druhu stranu, myslis ze naklady na prevadzku herne len kvoli vyssie popisanym veciam budu unosne a zaplatia sa z prevadzky?

Herne mali zmysel v dobe, ked malo ludi malo $$ na vykonne PC, pretoze vyvoj vtedy siel turborychlostou vpred - pamatas na roky 1998-2006 ?
Kazdy novy CPU, kazda nova grafika pridavala riadnu porciu vykonu, nie ako dneska 5-10%.

A tiez nebol ziadny bezne dostupny internet v kazdej domacnosti ako je dnes.







_________________
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
PC Herne ? Preco zmizli z trhu na Slovensku ?

Registrovaný: 02.07.06
Prihlásený: 24.04.24
Príspevky: 14183
Témy: 312
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 06.11.2015 10:15

shiro, vidis to tradicne dost skreslene. V slusnej herni je ta atmosfera uplne inde nez na TeamSpeaku. Ci su za to ludia ochotni platit je samozrejme druha vec.







_________________
PODPIS BOL UPRAVENÝ / ZMAZANÝ Z DÔVODU PORUŠOVANIA PRAVIDIEL FÓRA!
Offline

Užívateľ
Užívateľ
PC Herne ? Preco zmizli z trhu na Slovensku ?

Registrovaný: 07.07.14
Príspevky: 1661
Témy: 88
Bydlisko: TN
Príspevok NapísalOffline : 06.11.2015 11:15

Ja si pamätám ešte základnú školu. To kto mal doma PC, tak bol frajer. Samozrejme sme ho nemali všetci a chodili sme do herní. Asi tak 2x do týždňa, po škole na také 2 hodinky. Bolo nás vždy aspoň 8 a hrávali sme CS 1.6 a WOWko. Teda ja som WOW nehral, iba CS. Bola to proste PC herňa. Miestnosť kde bolo asi 30 PC, jeden barový pult a tam občerstvenie. Netuším koľko to stálo, ale myslím že asi 20 korún na hodinu. Pre nás to bolo samozrejme veľa v tej dobe, ale vždy sme na to nejak naškriabali. Bola tam atmosféra, pretože sme to doma zažiť nemohli. Takže malo to určite niečo do seba, ale s koncertom by som to veľmi neporovnával.
Potom na strednej to nejak upadlo. Hry som nehrával, iba ak doma sám, niekedy CS a to sme hrávali po LANke na sídlisku. Nebolo to ono, ale už na hry ani nebol nejak čas.
Teraz na výške sa to "obnovilo". Ako prváci sme hrávali Underground 2 a Battlefield 2, samozrejme po LAN na izbách. Keď nás bolo aspoň 6 tak to bola aj sranda. Takže taká tá atmosféra bola na mieste. Časom to upadlo, keďže veľa kamošov proste odišlo zo školy. Zo strednej školy nás tu do ZA išlo asi 16, teraz som tu piaty rok a ostali sme traja...
Ale tak hrávame aspoň s kamošmi CS GO tak na diaľku s teamspeakom, ale to už nie je ono...

Takže teamspeak je síce fajn, dá sa tam pokecať aj všetko, ale takú tú reálnu atmosféru to nedá...
Ale tak pravda, či za to budú ochotní ľudia platiť, to už je vec druhá. Ja osobne na to čas nemám, ale tak 1-2x do mesiaca by sa to dalo a bol by som za to ochotný zaplatiť primeranú sumu, keďže si na to dokážem zarobiť. Ale tu ide skôr o to, že je to pre deti, ktoré platiť nechcú/nemôžu, hry si sťahujú a sedia doma...
Prvotná investícia by bola určite vysoká a pochybujem, že by sa to časom vrátilo. To by muselo byť poriadne propagované, mať sponzorov, súťaže atď...
Najprv by som na tvojom mieste kontaktoval nejaké herné portály a podobne, proste do toho neísť sám a naslepo.







_________________
CPU: i9-9900K + Arctic II 360 + 3×NF-A12x25 chromax MB: MSI MPG Z390M RAM: 4×8GB HyperX 3200 MHz Predator RGB GPU: Asus TUF RTX 3080 SSD: 2×Samsung 980 1TB + CLR-M2 ALU PSU: Corsair RM850x(2018) CASE: Asus AP201 Black + 4×NF-A12x25 chromax LCD: 27GP850 + P2421D Repro: PreSonus Eris E3.5 Mouse: Logitech G502 Lightspeed + Logitech MX Master 3S Keyboard: Logitech MX Mechanical Headset: Logitech G Pro X Wireless MB: MacBook Pro 13 2020 | i5-8257U | 16GB | 256GB Apple: iPhone 15 Pro Black 256GB + Airpods Pro + Apple Watch 4 Grey 44mm + iPad mini 6 Grey Cell Gaming: PS5
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 06.11.2015 22:43

Ja si este stale myslim, ze je to hlupost. Pritom som 100% multiplayerovy hrac a nepamatam sa, kedy som hral nejaku singleplayer hru. Okrem toho co som uz pisal davnejsie, uvediem dalsie argumenty:

Hra je pre mna o teame, spolupraci a spolocnom uspechu. Bola to spolupraca a dobry kolektiv, co mi robili pri hrach radost. Hraci musia byt na rovnakej vlne a casto su to jedinci z roznych miest, dokonca z roznych statov. Takych ludi nedostanes do jednej herne, lebo niekto nebude cestovat 450km, aby si sadol do herne a zahral si 4 hodinky na nejakom turnaji, pravidelne aspon raz za mesiac. A tiez su to casto dospeli ludia s povinnostami, pracou, partnermi. Neviem si predstavit, ze teraz budem kazdy vikend chodit niekam hrat hry do herne a priatelka mi to bude tolerovat. Zrejme si kvoli tomu nebudem brat ani dovolenku. A aj keby som to spravil raz za mesiac, alebo dvakrat za polrok, tak to hernu neuzivi, lebo tam bude prazdno.


Ja som tiez vyrastal v dobe herni a prakticky neexistujuceho internetu, aj napriek tomu si neviem predstavit odpodstatnenie nejakej herne. To je prezitok, podla mna to nie je nieco co ludia robili preto, ze to bolo super, robili to preto, ze nemali moznost hrat doma.


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
PC Herne ? Preco zmizli z trhu na Slovensku ?

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 06.11.2015 23:08

Vidíš, ja som to robil preto, že to bolo super. PC som mal odjakživa doma a neskôr aj DSL pripojenie. Je obrovský rozdiel hrať doma sám so slúchadlami na ušiach a hrať v herni s kamarátmi. Rozumiem ale, že pokiaľ niekto zažil herňu len z toho pohľadu "nemám doma pc/net, tak idem na hodinu do herne", tak toto nikdy nepochopí.







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Užívateľ
Užívateľ
PC Herne ? Preco zmizli z trhu na Slovensku ?

Registrovaný: 12.02.10
Prihlásený: 24.04.24
Príspevky: 13957
Témy: 745
Bydlisko: Žilina - Li...
Príspevok NapísalOffline : 06.11.2015 23:27

Všetci máte pravdu. Jedny vnímajú hernú ako 20 ľudí so sluchadlami, iný to vnímajú ako 20 ľudí skvelo sa baviacich, s kamarátmi etc.
Obaja máte pravdu keďže to môže vyzerať aj tak a aj tak. Všetko záleží od ľudí čo sú tam.

Osobne som PC herný ako malý nemal chodil som sa hrať s bratrancom na jeho, Split screen na nfs3 to spomínam ešte teraz., neskôr ku spolužiakom tiež Split screen na PS1. Nedávno napr u mňa sme hrali na x360 COD BO MP s notami v sitscreene. A nebolo to tak dávno tuším 2-3 roky dozadu. Dôjde rodina s detmi, bratranci tak sa pozabavame,dáme turnaje etc.

Určité je to ina atmoska ako keď hra niekto doma sám hoc s voicechatom.

Ale hernú by to neuzivilo. Pár rokov by ju dotyčný dotoval a potom to zabalil. V dnesnej dobre je to už proste historia







_________________
MB: ASUS TUF GAMING B550M-PLUS ; CPU: AMD Ryzen 5600X + Noctua D15; RAM: 16GB GSkill DDR4 3000Mhz; GPU: Inno3D GeForce RTX 3060 Ti Twin X2 OC; SSD: WD Black SN750 1TB ; PSU: Corsair RM650x;
LCD: Samsung G5 34" UW; MOUSE: Logitech G305 + Razer Goliathus; KEYBOARD: SPC Gear GK550; Repro: Edifier R1280T; OS: Windows 10
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
PC Herne ? Preco zmizli z trhu na Slovensku ?

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 06.11.2015 23:39

kllr007, ide o to, že pokiaľ by sa zapojili sponzori a vytvorila by sa celkovo komunita hráčov, tak by sa to kľudne uživilo. Kool55 písal práve o tomto... Turnaje, akcie... Samozrejme, že pokiaľ by to bola len herňa ako taká, že 20 pc a hotovo, stroskotalo by to do mesiaca. Mnoho ľudí si už dnes ani nepamätá, o čom herne vlastne boli. Vidno to tu z viacerých komentárov.







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Užívateľ
Užívateľ
PC Herne ? Preco zmizli z trhu na Slovensku ?

Registrovaný: 12.10.06
Prihlásený: 24.04.24
Príspevky: 20311
Témy: 79
Bydlisko: Banska Byst...
Príspevok NapísalOffline : 07.11.2015 9:16

Johnnny píše:
shiro, vidis to tradicne dost skreslene. V slusnej herni je ta atmosfera uplne inde nez na TeamSpeaku. Ci su za to ludia ochotni platit je samozrejme druha vec.

Ano, od domaceho hrania sa to lisi v tom, ze si v zivej spolocnosti inych ludi, nie len cisto online pokec. No zda sa mi to velmi malo na nejaku atmosferu.

Zazil som zopar LANiek takto, tahali sme od siestej vecer do siedmej rano, bolo nas asi 10.
A potom s kolegami cez vikend na chate, cele dva dni - to povazujem za lepsi zazitok ako nejaka herna v meste, ked uz. Aj ked sme boli len piati. Bola to defakto mierna chlastacka + gamesy. Samozrejme sa clovek nemoze uplne zrubat, inac by nevedel klikat :-)

Ad barovy pult a podobne veci - z herne je defakto krcma, kde sa cumi do monitora. Nevidim v tom nejak logiku. Ved do krcmy sa idem bavit s ludmi, nie cumet do dacoho.

Neviem, zraza sa mi tu niekolko veci, medzi ktorymi nejak nedokazem najst suvis :-)







_________________
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Offline

Užívateľ
Užívateľ
PC Herne ? Preco zmizli z trhu na Slovensku ?

Registrovaný: 13.10.11
Prihlásený: 24.04.24
Príspevky: 859
Témy: 123
Bydlisko: Piešťany
Príspevok NapísalOffline : 11.12.2015 21:07

poviem to v kratkosti myslim ze je velka skoda nemat hernu v meste, pamatam si na obdobie kedy sme tam s partiou travili mega casu , tam neislo len o hranie ktore hras ked si doma, islo o tu atmosferu, zazitky atd atd , ja by som teraz kludne vymenil svoj PC a vratil by som sa s partiou do herne, a vtedy bolo kazdemu jedno ze si mal inu mysku ine nastavenia, tvrdu stolicku , stol ktory sa ti hybe atd atd (aj ked si hned nadaval :D )


Offline

Užívateľ
Užívateľ
PC Herne ? Preco zmizli z trhu na Slovensku ?

Registrovaný: 30.01.08
Prihlásený: 23.04.24
Príspevky: 2190
Témy: 115
Bydlisko: LC,VK,TN
Príspevok NapísalOffline : 16.12.2015 9:14

naklady sa ti na taku hernu nevratia ani za x rokov. herny pc (min. 800e) x aspon 10 ks. + licencie + elektrina + najom + mzda za niekoho, kto tam bude "obsluhovat" a vypytas kolko? 1,50€ na hodinu? viac ti nikto neda iba ak by tam bola obsluha hore bez

skor by bolo mozno zaujimavejsie vybavit tak 1x za mesiac nejaku miestnost na vikend dajme tomu kde by si zorganizoval turnaje a kazdy by si svoj PC doniesol. vybavil by si nejake sponzorske ceny a vybral startovne. zohnal by si sponzora aspon na obed a uz by sa dalo rozmyslat nad niecim takym, ale fungovat na dennej baze a mat z toho este casom aj profit na v dnesnej dobe nemyslitelne na slovensku







_________________
Pixel 7 Pro
Kia Sportage HEV
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
PC Herne ? Preco zmizli z trhu na Slovensku ?

Registrovaný: 02.07.06
Prihlásený: 24.04.24
Príspevky: 14183
Témy: 312
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 16.12.2015 9:54

shiro píše:
Johnnny píše:
shiro, vidis to tradicne dost skreslene. V slusnej herni je ta atmosfera uplne inde nez na TeamSpeaku. Ci su za to ludia ochotni platit je samozrejme druha vec.

Ano, od domaceho hrania sa to lisi v tom, ze si v zivej spolocnosti inych ludi, nie len cisto online pokec. No zda sa mi to velmi malo na nejaku atmosferu.


Kludne to moze byt velmi malo, je to individualne a ja nemam v umysle niekoho presviedcat, ze by ho hranie v herni bavilo urcite viac, nez doma. Mna viac bavi.

Mam doma XOne a obcas hram s kamosmi nieco z MP a rozhodne je to zabavne, ale ani zdaleka tak ako ked som hral s kamosom nedavno Tank 1990 :-) na starej "fake" SEGE.







_________________
PODPIS BOL UPRAVENÝ / ZMAZANÝ Z DÔVODU PORUŠOVANIA PRAVIDIEL FÓRA!
Offline

Užívateľ
Užívateľ
PC Herne ? Preco zmizli z trhu na Slovensku ?

Registrovaný: 10.06.15
Prihlásený: 27.01.18
Príspevky: 165
Témy: 4
Príspevok NapísalOffline : 12.06.2016 21:17

Dala by sa vytvoriť niečo ako herňa s konzolami a televízormi. Tam nieje tá investícia taká vysoká a konzole sa menia cca raz za 6 rokov a jedna konzola podporuje viac hračov podla počtu gamepadov. Idealne to skombinovať aby to bola bar a herňa v jednom., turnaje vo Fife NHL a tak.. :D ďalej by som tam hodil ešte pár výhernych automatov a kamerový system :) Čo sa týka obsadenosti tak by som dal pri niektorých hrách obmedzenie časom a pri niektorých zase obmedzenie zápasom alebo kolami. Z bazošu by som zohnal nejake pohodlne gauče za odvoz. Čo vy nato ? Niečo takto kombinované ? Myslím že kebyže je podnik dobre rozbehnutý na inych veciach ako je obcerstvenie a podobne tak tie konzoly by boli len na spríjemnenie atmosféry a udržanie si zákazníkov.







_________________
Nb: Lenovo y50-70 Procesor: Intel core I7 2720hq 2,60 Ghz,RAM: 16gb ,SSHD 1000gb + 32gb flash ,Grafika:Nwidia GeForce GTX960m,OS:Win 10 Home
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
PC Herne ? Preco zmizli z trhu na Slovensku ?

Registrovaný: 02.07.06
Prihlásený: 24.04.24
Príspevky: 14183
Témy: 312
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 12.06.2016 21:26

Urcite by som z bazosu nakupil aj konzoly s gamepadmi. Playstationy tam idu od 200€.

Tiez tam asi zozenies aj nejake kamery a nejaky monitorovaci sw by si mohol najst na slunecnice.cz.







_________________
PODPIS BOL UPRAVENÝ / ZMAZANÝ Z DÔVODU PORUŠOVANIA PRAVIDIEL FÓRA!
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 20.12.14
Prihlásený: 22.04.24
Príspevky: 5140
Témy: 8
Bydlisko: Čachtice
Príspevok NapísalOffline : 12.06.2016 21:35

Zabudni.
Načo vyťahovať z domu päty, ked to máš doma a skoro každý má internet, zvlášť v mestách
Za druhé priestor nie je zadarmo
Za tretie obsluha
Za štvrté, never tomu že by si sklbil klientelu bežného človeka čo príde na kávu, či colu s hráčom čo drví hry na konzolách a s gamblerom čo práši výherný automat. Nevraviac že k prevádzkovaniu výherných automatov potrebuješ nejaké extra povolenia.

Nakúpiť konzoly tiež moc lacné nie je a ak k tomu pripočítaš nejaké zobrazovadlá tak je cena zasa inde
A tie staré vysedené gauče z bazoša za odvoz by teda zákazníka neoslovili

Pouvažuj prečo to vlastne skapalo a prídeš na to že to nemá znovu zmysel rozbiehať







_________________
PC: CPU Intel Core i5 4670K @ 4.2GHz + be quiet! Pure Rock MB Asus Z97-P GPU Sapphire RX580 4GB RAM 8GB G Skill TridentX 2400MHz CL10 SSD Sandisk X300 M.2 256GB HDD 500GB + 2TB Sound Asus Xonar DS PSU Enermax Modu 82+ 425W CASE Antec Three Hundred LCD Dell U2412M , Keyboard Saitek Eclipse II + mouse Logitech M525
Book: Fujitsu Lifebook E546, i5-6200, 8 GB RAM, 256TB SSD, 14" FHD IPS
Tablet: Lenovo S8-50...
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
PC Herne ? Preco zmizli z trhu na Slovensku ?

Registrovaný: 02.07.06
Prihlásený: 24.04.24
Príspevky: 14183
Témy: 312
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 13.06.2016 6:22

Ale tak ono by to za istych okolnosti zase vylozene sprosty napad nebol. Akurat by to nebola herna, ale povedzme kaviaren. Ono hrat s niekym kto je stovky km od Teba a hrat s niekym kto sedi vedla je dost velky rozdiel, akurat si nemyslim, ze by este dnes boli ludia prilis ochotni za to platit.

Ked som bol posledne na Laser Game v BA, mali tam aj Kinect a bol prakticky stale obsadeny.







_________________
PODPIS BOL UPRAVENÝ / ZMAZANÝ Z DÔVODU PORUŠOVANIA PRAVIDIEL FÓRA!
Offline

Užívateľ
Užívateľ
PC Herne ? Preco zmizli z trhu na Slovensku ?

Registrovaný: 30.01.08
Prihlásený: 23.04.24
Príspevky: 2190
Témy: 115
Bydlisko: LC,VK,TN
Príspevok NapísalOffline : 14.06.2016 15:05

skor by som sa orientoval na dobru krcmu kde sa podavaju aspon zakladne jedla a je tam moznost si zahrat xbox a PS. Stacili aj 2-3 telky a konzoly a hlavne by to malo byt oddelene lebo pri hrani sa casto nadava :D aby to nerusilo zase hosti, ktori si prisli na kavu a snack.

tymto stylom si myslim, ze by to malo vacsi uspech

*prave tie stare gauce maju svoje caro a castokrat su pohodlnejsie ako tie nove 300eurove.







_________________
Pixel 7 Pro
Kia Sportage HEV
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 20.12.14
Prihlásený: 22.04.24
Príspevky: 5140
Témy: 8
Bydlisko: Čachtice
Príspevok NapísalOffline : 14.06.2016 16:18

Zabudni ...
Tam kde chodia decká drviť hry ti nebudú chodiť bežný ludia a taktiež pochybujem že niekto kto prevádzkuje reštiku by chcel mať zároven kút kde je herna

Decká smrdia grošom, čo tu bola kedysi internetka+herna tak decká hrali často aj na sekeru ked došiel kredit (zajtra donesiem) a rovno zabudni na to že si tam kupovali niečo na pitie bárs to tam predávali, sa šiel napiť na hajzel vody
To že sú staré gauče pohodlnejšie ako tie dnešné ti neberiem, ale z toho nevyžiješ, treba platiť nájom, energie, personál a tiež platiť dane a odvody do poistovní ako SZČO

Vela štastia







_________________
PC: CPU Intel Core i5 4670K @ 4.2GHz + be quiet! Pure Rock MB Asus Z97-P GPU Sapphire RX580 4GB RAM 8GB G Skill TridentX 2400MHz CL10 SSD Sandisk X300 M.2 256GB HDD 500GB + 2TB Sound Asus Xonar DS PSU Enermax Modu 82+ 425W CASE Antec Three Hundred LCD Dell U2412M , Keyboard Saitek Eclipse II + mouse Logitech M525
Book: Fujitsu Lifebook E546, i5-6200, 8 GB RAM, 256TB SSD, 14" FHD IPS
Tablet: Lenovo S8-50...
Offline

Užívateľ
Užívateľ
PC Herne ? Preco zmizli z trhu na Slovensku ?

Registrovaný: 30.01.08
Prihlásený: 23.04.24
Príspevky: 2190
Témy: 115
Bydlisko: LC,VK,TN
Príspevok NapísalOffline : 14.06.2016 16:26

ake decka? ja ked idem s chalanmi na pivo tak si dame nejake rebierka alebo nieco podobne. pisem, ze robit nieco pod zub a nie restiku

taku fifu, nhl, tekkena a pod. si zahram aj teraz a ak by bol takyto podnik, ktory by toto sklbil (pivo, nejaky snack na veceru a este si aj zadrvit par zapasov) tak by som tam urcite chodil radsej ako do nejakej zafajcenej putiky

podla tvojej posahanej teorie by potom nefungovali ani bary a obycajne krcmy, vsak aj tam treba platit najom, energie a ludi. tu by to bolo rovnake + ako bonus 2 gauce a 2 konzoly







_________________
Pixel 7 Pro
Kia Sportage HEV
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 02.03.12
Prihlásený: 05.03.18
Príspevky: 26
Témy: 9
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 14.06.2016 17:03

hoši, nerad vam do toho vstupujem a kazim nadsenie, ale verejne prevadzkovanie domacej konzoly imho nie je legalne.
okrem ineho je u vacsine domacich konzol zakazane "ARCADE USE" a "PUBLIC PERFORMANCE". uz nie su 80te roky.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
PC Herne ? Preco zmizli z trhu na Slovensku ?

Registrovaný: 19.09.09
Prihlásený: 24.04.24
Príspevky: 1122
Témy: 138
Bydlisko: RS/DS/Budap...
Príspevok NapísalOffline : 14.06.2016 17:11

mám aj ja ten pocit že soza by sa do toho obula ako nič







_________________
MB:ASUS ROG STRIX B560-A GAMING WIFI; CPU:Core i5 11400F + Gelid Tranquillo Rev2; RAM:Corsair Vengeance RGB RT 2x16GB DDR4 @3200MHz; GPU:Sapphire NITRO+ RX 5700 XT 8GB; PSU:Asus ROG STRIX 750W 80+Gold FullyModular; SSD&HDD:2x Samsung 970EVO Plus 1TB NVMe + 850EVO 250GB + 750EVO 250GB; CASE:ThermalTake Urban S31 Window + Aerocool F5XT + 2x120mm Enermax TB Apollish + 2x120mm ThermalTake Turbo Fan; PERIPHERAL:Logitech G513 Carbon ROMER-G Linear + Logitech G203 Lightsync + Xbox One S controller; MONITOR:LG 29WN600-W WFHD 2560x1080 21:9, FreeSync, HDR10, IPS + Sony KDL42W650A SmartTV, 42", FullHD EdgeLED; AUDIO:Evolveo Blues R222 + Logitech G322 SE
NTB:ASUS FX507ZV4-LP037, Core i7 12700H, 16GB DDR4 3200MHz, GeForce RTX 4060 8GB MUX 140W, Micron 2400 512GB + WD Black SN770 2TB NVMe SSD, 144Hz FullHD IPS Matte Display, RGB Keyboard
NTB2:ASUS P50IJ, Core2Duo T9300 2.5GHz, 4GB DDR2 800MHz, Intel® GMA 4500MHD, Apacer Panther AS350 256GB SSD, winXP / win7 DualBoot
NETWORK:Asus RT-AX56U | NAS: Asustor AS6204T (Intel Celeron N3150 Quad-Core 1.6GHz; 8GB 1600MHz DDR3L RAM; 2x12TB WD RED RAID1 + 2x250GB APACER SSD R/W Cache)
CONSOLE:PS3 Slim 500GB SSD CFW, PS4 Slim 1TB fw9.00, PSP1004 Transparent CFW,
PHONE:Xiaomi 12X Blue 8/256 + Xiaomi Mi 8 Pro Transparent 8/128
CAR:Peugeot 406 Facelift 3.0i V6 24V 152kW 207 koníkov "Cossack Grey", Full výbava vrátane kože,ESP,tempomatu,variabilného posilovača riadenia,elektrického príklopu spätných, a ďalších vychytávok...
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 02.03.12
Prihlásený: 05.03.18
Príspevky: 26
Témy: 9
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 14.06.2016 17:16

tak tak. len si precitajte lubovolnu licenciu :-). Arcade a public use je v drvivej vacsine (ak nie v 100%) ZAKAZANE. a zrejme by ste potrebovali nejaku specialnu licenciu. takze rozhodne odporucam konzultaciu s nejakym (dobrym) pravnikom.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15.06.14
Prihlásený: 24.04.24
Príspevky: 17930
Témy: 142
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 14.06.2016 17:43

Pretoze to nie je po baroch bezne, vsak? V TT napriklad Cerveza...







_________________
ITX >>> ATX
Online

Správca fóra
Správca fóra
PC Herne ? Preco zmizli z trhu na Slovensku ?

Registrovaný: 29.12.10
Prihlásený: 24.04.24
Príspevky: 13840
Témy: 124
Bydlisko: Zvolen
Príspevok NapísalOnline : 14.06.2016 17:52

Vsetko sa da.. Aj na videokazetach resp. DVD je upozornenie, ze verejna produkcia, poziciavanie a pod. je zakazane, pritom Video/DVD pozicovne podnikali uplne legalne.. Akurat tie tituly mali za "trochu" vyssiu cenu a muselo to byt zazmluvnene s majitelom (alebo spravcom) prav..







_________________
PC1: CPU Intel Core2 Quad Q9550 2.83GHz + Scythe Ashura SCASR-1000 | MB MSI P45-8D Memory Lover | RAM Kingston DDR2-1066 HyperX 4x2GB | VGA NVIDIA Quadro K4000 3GB | SSD Intel 520 Series 2x120GB RAID0 | HDD WD RE3 2x1TB RAID0 + WD Caviar Blue 2TB + WD Caviar Blue 500GB | DVD±RW Samsung SH-S224DB | DVD-ROM Plextor PX-130A | CD-RW Plextor Premium | FDD + Card Reader Teac FD-CR7 | Audio Creative SB Audigy 2 ZS Platinum | TV AVerTV Hybrid+FM PCI A16D | PS Gigabyte ODIN Pro 550W Modular | Keyboard Fujitsu KB955 | Mouse ROCCAT Kone v2 + SteelSeries QcK mini | LCD Fujitsu P27T-7 LED + Fujitsu P24W-6 IPS
PC2: HP ENVY Phoenix h9 | CPU Intel i7-3770K 3.50GHz | RAM Nanya DDR3-1600 4x4GB | VGA NVIDIA GeForce GTX 1060 6GB | SSD Samsung PM871a 512GB + Crucial MX500 500GB | HDD WD Gold 2TB | DVD±RW HP GH82N | LCD Fujitsu P27T-7 LED + Fujitsu P24W-6 IPS (shared)
PC3: Dell Precision T1650 | CPU Intel Xeon E3-1240 v2 3.40GHz | RAM Samsung DDR3-1600 4x4GB | VGA NVIDIA Quadro M2000 4GB | SSD Samsung PM871 256GB | HDD Seagate 500GB | DVD±RW Philips DH-16ACS
NB1: Fujitsu LIFEBOOK S782 vPro | 14" HD+ | CPU Intel Core i7-3540M 3.0GHz | RAM 2x8GB | SSD Samsung 850 PRO 2TB | 4G/LTE w/GPS | 2nd Battery | 2nd HDD | Port Replicator
NB2: Fujitsu LIFEBOOK E782 | 15.6" FHD | CPU Intel Core i7-3632QM 2.2GHz | RAM 2x4GB | SSD Plextor M6 PRO 256GB | 3G/UMTS w/GPS | 2nd Battery
2in1: Fujitsu STYLISTIC Q702 vPro | 11.6" IPS HD | CPU Intel Core i5-3427U 1.8GHz | RAM 4GB | SSD Toshiba 256GB mSATA | 4G/LTE w/GPS
NAS: Synology DS1515+ | CPU Intel Atom C2538 2.4GHz | RAM 2x8GB | Storage HDD Seagate IronWolf 4x4TB RAID5 + SSD Intel 520 Series 180GB
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 20.12.14
Prihlásený: 22.04.24
Príspevky: 5140
Témy: 8
Bydlisko: Čachtice
Príspevok NapísalOffline : 14.06.2016 19:49

guess.whoo píše:
ake decka? ja ked idem s chalanmi na pivo tak si dame nejake rebierka alebo nieco podobne. pisem, ze robit nieco pod zub a nie restiku

taku fifu, nhl, tekkena a pod. si zahram aj teraz a ak by bol takyto podnik, ktory by toto sklbil (pivo, nejaky snack na veceru a este si aj zadrvit par zapasov) tak by som tam urcite chodil radsej ako do nejakej zafajcenej putiky

podla tvojej posahanej teorie by potom nefungovali ani bary a obycajne krcmy, vsak aj tam treba platit najom, energie a ludi. tu by to bolo rovnake + ako bonus 2 gauce a 2 konzoly
Je vidieť že nemáš predstavu o tom čo všetko potrebuješ ak chceš predávať nejaké jedlo...

Musíš mať na to povolenie, musíš mať zodpovednú osobu, povolenia od hygieny, miestnosť na prípravu jedla, extra pult na mäso, extra pult na zeleninu, chladničky....

K tým navštevníkom : do tej internetovej herne čo tu kedysi fungovala som chodil nejaký ten piatok a rovno ti hovorím že vekový priemer tam bol hlavne do 15 rokov

Krčma / bar je úplne niečo iné, v baroch sa zgrupujú mladý a opláchnu tam veru dosť - ver že viac ako v herni, velkový priemer je úplne inde. Krčma je ešte vyšší level, tam sa opláchne ešte viac, väčšinou tam platíš nižší nájom

Spýtam sa inak, bol sio niekedy SZČO? Asi nie...
Vieš o tom že odvody musíš platiť bez ohladu na to či si niečo zarobil alebo nie? Teraz je to 200€ mesačne, prirátaj si k tomu nájom, energie, chce to ešte jednu osobu ked nebudeš môcť ty sám a tvoje mesačné náklady sú razom 1000€+ a to si na seba ešte nezarobil ani cent, ked chceš zarobiť aj dačo na seba tak potrebuješ dalších 800€, teda kludne rátaj 2000€ mesačne

A teraz si to prepočítaj kolko by si musel účtovat za hodinu hrania aby ti to vyšlo pri určitej návštevnosti. Ono stačí na začiatok sumu 2000€ vydeliť počtom dní kedy bude otvorené.
Povedzme že budeš mať otvorené 6x do týždna - nech to víde 25-26dní. Suma 2000€ : 26 dní= 76,92€ = 77€ by si musel nablokovať každý jeden den čisto za služby aby si neostal na konci mesiaca v mínuse. A ver tomu že nie každý den tam budeš mať 10 ludí čo príde drviť na 2-3 hod. Ked predáš kávu, či malinovku alebo nejaký hamburger tak zisk je z toho len určité percento, pretože ty ten tovar musíš tiež kúpiť.

Ja som si prešiel tým že som bol aj SZČO a rovno ti vravím že to nie je vôbec ružové, tvoja partia kamarátov čo si príde zahrať a vypiť nejaké pivko ťa nevytrhne

K tomu či to je alebo nie je legálne sa vyjadrovať nebudem lebo do toho nevidím a nechce sa mi to ani študovať







_________________
PC: CPU Intel Core i5 4670K @ 4.2GHz + be quiet! Pure Rock MB Asus Z97-P GPU Sapphire RX580 4GB RAM 8GB G Skill TridentX 2400MHz CL10 SSD Sandisk X300 M.2 256GB HDD 500GB + 2TB Sound Asus Xonar DS PSU Enermax Modu 82+ 425W CASE Antec Three Hundred LCD Dell U2412M , Keyboard Saitek Eclipse II + mouse Logitech M525
Book: Fujitsu Lifebook E546, i5-6200, 8 GB RAM, 256TB SSD, 14" FHD IPS
Tablet: Lenovo S8-50...
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 15.06.2016 0:48

AMEN, tento napad je dobry ak mas zvysnych par tisic eur a beries to ako konicek, ale budes rad ak mesacne skoncis vobec na nule.


Odpovedať na tému [ Príspevkov: 105 ] Choď na stránku: predchádzajúca 1, 2, 3, 4 ďalšia


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. PC Herne na Slovensku

v Krčma

19

2891

27.05.2010 19:24

majky358 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. MSI FX 603 prečo áno, prečo nie?

v Notebooky a netbooky

5

1178

02.08.2011 22:15

KekkeiGenkai Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. zmizli ikony

v Operačné systémy Microsoft

4

1095

29.05.2008 22:28

psv Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Zmizli videa

v Ostatné zariadenia

9

823

12.09.2009 11:55

Maco535 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Zmizli používatelské mená

v Operačné systémy Microsoft

4

531

29.04.2012 15:02

Mego Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Zmizli my ikonky...

v Operačné systémy Microsoft

3

730

07.10.2010 16:45

pattyo Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Plocha, Explorer zmizli

v Operačné systémy Microsoft

10

764

12.02.2010 17:19

don jebot Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Zmizli mi súbory

v Ostatné

10

551

28.06.2016 22:28

tatko Tom Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Zmizli mi particie

v Operačné systémy Microsoft

5

502

25.11.2012 20:52

mirom Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. skype - zmizli mi kontakty

v Sieťové a internetové programy

0

577

21.04.2010 7:06

dulius Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Zmizli adresáre z disku

v Pevné disky a radiče

2

392

29.01.2012 20:11

pavucek19 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Zmizli GB z HDD

v Pevné disky a radiče

6

588

06.06.2010 19:39

Milanese Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Zmizli ikony z témy

v Redakčné systémy

3

488

24.07.2015 14:14

chrono Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. V SpeedFan zmizli ventilátory

v Chladiče a všetky druhy chladenia

5

591

18.10.2021 16:14

Seth Sparrow Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. IKONY HDD MI ZMIZLI

v Pevné disky a radiče

2

731

04.08.2008 16:36

Daron Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Zmizli mi oddiely disku

v Pevné disky a radiče

1

409

25.06.2013 16:55

chameleo Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra