Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevok: 1 ] 
AutorSpráva
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 02.02.2013 20:46

Dobry vecer,
chcel by som sa spytat, ci ma aj niekto druhy permanentne problemy so systemom PC-BSD 9.0 Isotope Edition. Odkedy som si ho nainstaloval na pocitac pre bezne pouzitie, zacali sa postupne vyskytovat rozne chyby. Najprv som bol so systemom velmi spokojny, doinstaloval som do neho programy (openoffice, firefox...). Po dokonceni instalacie programov som programy este otestoval (fungovali) a potom som vypol pocitac. Po opätovnom zapnutí po pár hodinách mi ani nenabootoval, iba vypisal nejake chybove hlasenie (myslim ze chcel definovat nejaku cestu ku /bin/sh...). Ked sa vyskytla tato chyba, reinstaloval som system uplne od zaciatku. Znovu som doinstaloval nejake programy (cez pkg_add, cez porty a cez PBI balicky) a restartoval pocitac. Po restarte fungovali vsetky doinstalovane programy, ako aj cely operacny system. Preto som vypol pocitac. Neskôr, ked som ho znovu zapol, tentokrat nabootoval, no zistil som, ze v grafickom prostredi (Xorg KDE4) sa neda pisat diakritika - fungovali iba zakladne mekcenove a dlznove znaky, ktore su na klavesnici predvolene: ľ, š, č, ť, ž, ý, á, í, é. Ak som chcel napísať napríklad písmeno ó , robilo to problém, vypísalo sa mi iba ´o
Tento problem sa mi podaril čiastočne opraviť tak, že som do terminálu spusteného cez grafické prostredie napísal tento príkaz:
ln -s la_LN.ISO_8859-2 /usr/share/locale/sk_SK.ISO_8859-2
Potom sa dali písať už aj znaky ako napríklad ó , no tiež iba v termináli, v žiadnych iných programoch to nefungovalo (ani po reštarte PC).
To bol druhý problém.
Medzi tým som mal ešte ďalšie menšie problémy, ako napríklad nezobrazovanie sa kurzoru myši, pri spustení grafického prostredia sa mi KSplash zobrazí iba na polovicu obrazovky (tá druhá polovica je buď čierna, alebo je vyplnená časťou defaultného pozadia z PC-BSD.
Na koniec som mal problém s celým grafickým prostredím.
Po reštarte počítača, spustení KDE4 a prihlásením sa do systému sa mi v mieste hlavného panelu zobrazil iba čierny pás na ktorom neboli skoro vôbec vidieť žiadne ikony (widgety)
Všetky zmeny v systéme (inštalácia programov, zmena vzhľadu KDE4) som robil cez užívateľa "root" (v skupine "wheel")

Mám na Vás teda takéto otázky:

- Vyskytuje sa tento problém aj u iných užívateľov? Ak áno, ako ho riešia?
- Má význam nechať si nainštalovaný PC-BSD? Nemám sa radšej pokúšať o inštaláciu grafického prostredia na čistý FreeBSD 9.0 ? Ak by som sa o to pokúšal - mohli by sa podľa Vás vyskytovať problémy, ktoré som mal na PC-BSD aj na FreeBSD 9.0 ?

Vopred ďakujem za nejaké odpovede. :)


Odpovedať na tému [ Príspevok: 1 ] 


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. schvost.exe stale nieco stahuje

v Operačné systémy Microsoft

15

1085

22.06.2011 16:40

Doldy Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Aky BSD system na Desktop PC

v Operačné systémy Unix a Linux

1

279

29.06.2014 22:28

void Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Nejde zapnúť PC (Niečo ako blue screen)

v Operačné systémy Microsoft

3

347

15.08.2014 22:03

focko Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Hladám niečo ako iFighter len na PC

v Počítačové hry

0

270

16.09.2012 14:57

gufacx Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Pc do 300 ako zaklad pre nieco lepsie

v PC zostavy

5

452

24.08.2015 22:21

werwest Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. ako mam ulozit nieco z video kazety do pc

v Video programy

5

1125

31.08.2007 10:10

tomo273 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. I/K: CPU s iGPU, niečo ako 9700K , 5700G + MB, RAM alebo aj celý PC

v Kúpim

0

363

23.09.2022 4:41

ramaya Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. BSD/MIT licencia

v Ostatné programy

0

352

01.03.2015 16:58

BlackBoy Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Ako zobrazit na stranke stale aktualny cas?

v PHP, ASP

10

1040

02.11.2007 18:36

Matho Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Poslanci licencie GPL, BSD, CC neuzákonia

v Novinky

2

484

12.12.2011 0:14

Xarxes Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Seagate uvádza 4 TB desktopový disk

v Novinky

27

1066

04.04.2013 12:35

Daron Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Nieco ako textarea

v JavaScript, VBScript, Ajax

12

905

21.02.2008 14:36

emer Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Existuje niečo ako...?

v Sieťové a internetové programy

2

518

28.01.2012 23:10

Karamba Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Nieco ako Wb

v Ostatné operačné systémy

1

390

14.04.2018 15:41

expresado Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. nieco ako cyclone3

v Redakčné systémy

13

1003

04.01.2010 23:02

shaggy Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Existuje nieco ako..

v Redakčné systémy

2

861

22.12.2007 14:54

JanoF Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra