Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 104 ] Choď na stránku: predchádzajúca 1, 2, 3, 4 ďalšia

Takže?
 Áno 41% 41% [ 15 ]
 Nie 27% 27% [ 10 ]
 Je mi to u prdele :) 32% 32% [ 12 ]


Celkom hlasov : 37

AutorSpráva
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Patria staré autá na cesty?

Registrovaný: 13.06.05
Prihlásený: 22.07.10
Príspevky: 901
Témy: 12
Bydlisko: [SR]-Kosice
Príspevok NapísalOffline : 13.08.2006 11:46

Tu ale zabudate na jednu vec a meliete hrusky s jablkami.Je rozdiel,ak si donesiem z nemecka 20-rocne Audi 80 s nabehanymi 250 000km s pozinkovanou karoseriou,deformacnymi zonami,niektore modeli mali aj ABS,je to jednoducho celkom spolahlive a relativne dost bezpecne auto.My sme sa ale v povodnej teme bavili o Schade 100-120,ktore ja osobne povazujem za NAJHORSI vyrobok,ktory si dovoli vyjst na cesty.Je mi jedno,ci sa nejaki fanatici budu za to auto bit,je to proste jasne,ak s tym dakde v 40ke buchnem,je zo mna placka,nehovorim o tom,ze ten plech je jak papier,ze je brutalne zhrdzaveny,ale este nema ani ziadnu deformacnu zonu a nema ziadne vystuhy vo dverach.Nehovorim o zadnom nahone,ale hlavne o motore vzadu.Secteno a podtrzeno,auto typu Skoda 120 proste NEMA na ceste co robit,ci uz z dovodu bezpecnosti posadky alebo okoloiducich,ako som pisal v predoslom prispevku v teme Vtipy,uz sa mi asi 2x stalo,ze som musel nebezpecne vojst do krizovatky na cervenu,lebo maguurek v 120ke si to rutil 80 po meste a samozrejme v zime,a teraz skus zabrzdit...Keby isiel v normalnom aute,zabrzdi,viem,pretoze som to skusal.A uz vobec nehovorim o zadnej naprave jedneho typu Skody,ktorym jedna radost odlietavali zadne kolesa...

btw. Skodu 105 ma jeden spoluziak,dal mi to zajazdit len okolo bloku,nech mi nikto nerozprava,tie brzdy mal vraj po oprave a auto bolo po technickej asi mesiac,ale to auto som ledva ubrdzil tam,kde som chcel,a to som siel mozn0 40.S ovela tachsiou Hondou CR-V zabrzdim skor ako s jeho autom. :shock:


Naposledy upravil Whistler dňa 13.08.2006 12:01, celkovo upravené 2






_________________
Toshiba Sattelite A210-16F l AMD Turion64 X2 TL-58 1.90gHz l 3 gB DDR2 667 MHz l ATI Radeon HD2600 256mB l Fujitsu 160gB 5400k l Toshiba DVD+-RW
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Patria staré autá na cesty?

Registrovaný: 13.06.05
Prihlásený: 22.07.10
Príspevky: 901
Témy: 12
Bydlisko: [SR]-Kosice
Príspevok NapísalOffline : 13.08.2006 11:54

Fortune píše:
nejde o auto a jeho vek ale o vodica, ak trafis ozrateho vypatlaneho idiota je jedno ci ta splachne s 20 rocnou "embeckou" alebo fungel novym Peugeotom.


To teda neni.Vyhoda MBcky je v tom,ze on seba rozvalcuje a ja si len vymenim zadny blinker ;)







_________________
Toshiba Sattelite A210-16F l AMD Turion64 X2 TL-58 1.90gHz l 3 gB DDR2 667 MHz l ATI Radeon HD2600 256mB l Fujitsu 160gB 5400k l Toshiba DVD+-RW
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15.05.06
Prihlásený: 19.06.09
Príspevky: 475
Témy: 23
Príspevok NapísalOffline : 13.08.2006 13:03

Whistler: ty si môj človek s mojím názorom :like:


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Patria staré autá na cesty?

Registrovaný: 13.06.05
Prihlásený: 22.07.10
Príspevky: 901
Témy: 12
Bydlisko: [SR]-Kosice
Príspevok NapísalOffline : 13.08.2006 13:28

router píše:
Whistler: ty si môj človek s mojím názorom :like:


:cheer: :applaud:







_________________
Toshiba Sattelite A210-16F l AMD Turion64 X2 TL-58 1.90gHz l 3 gB DDR2 667 MHz l ATI Radeon HD2600 256mB l Fujitsu 160gB 5400k l Toshiba DVD+-RW
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Patria staré autá na cesty?

Registrovaný: 29.05.05
Prihlásený: 20.02.08
Príspevky: 78
Témy: 0
Bydlisko: tam dole, d...
Príspevok NapísalOffline : 13.08.2006 14:21

patří...







_________________
O.o
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Patria staré autá na cesty?

Registrovaný: 12.10.05
Prihlásený: 09.01.08
Príspevky: 687
Témy: 15
Bydlisko: blawa ne?
Príspevok Napísal autor témyOffline : 13.08.2006 15:24

Idem von, takže nemám čas reagovať, ale večer si dám asi flame s whistlerom :rolleyes:







_________________
Toto je náš svět, svět aut s motorem vzadu, krása okřídleného šípu. Jezdíme s nimi proto, že je máme radi, mohli by jsme jezdit pořád, pokud by ti nenažranci nezlikvidovali veškeré nahradní díly na naše miláčky. My jezdíme dál....... a řikají, že jsou to šroty. Existujeme bez barvy pleti, bez národnosti, bez náboženské zaujatosti.... a vy nás chcete dostat ze silnic. Vy vyrábíte atomové bomby, vedete války, vraždíte, podvádíte, a lžete nám a pokoušíte se, abychom věřili tomu, že je to pro naše vlastní dobro, přesto zvyšujete požadavky u STK. Jsem škodofkár a mým zločinem je jezdit škodofkou. Neposuzujeme auta podle toho jak jsou hlučný, oblepený plastama, ale podle toho jak jsou jednoduchý a je možno je kdykoliv v polních podmínkach opravit. Jsem škodofkár a toto je můj manifest, můžete zastavit jednotlivce, ale nemůžete nás zastavit všechny...
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Patria staré autá na cesty?

Registrovaný: 13.06.05
Prihlásený: 22.07.10
Príspevky: 901
Témy: 12
Bydlisko: [SR]-Kosice
Príspevok NapísalOffline : 13.08.2006 17:10

to som zvedavy,cim budes tie stare skodofky obhajovat :) Ale tesim sa :)

btw. teda ak nebudem dnes niekde chlastat,to potom nechame az na rano :P :-D







_________________
Toshiba Sattelite A210-16F l AMD Turion64 X2 TL-58 1.90gHz l 3 gB DDR2 667 MHz l ATI Radeon HD2600 256mB l Fujitsu 160gB 5400k l Toshiba DVD+-RW
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15.05.06
Prihlásený: 19.06.09
Príspevky: 475
Témy: 23
Príspevok NapísalOffline : 13.08.2006 17:13

Whistler píše:
to som zvedavy,cim budes tie stare skodofky obhajovat :) Ale tesim sa :)


Kladivom
:-D


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 09.05.05
Príspevky: 10353
Témy: 206
Bydlisko: Semily
Príspevok NapísalOffline : 13.08.2006 17:16

Zajímavé je že těch řidičů starejch škodovek havaruje minimum :rolleyes: Takže to s nima nebude tak horký jak tady píšete...







_________________
PC: Intel NUC 12 Enthusiast i7-12700H, 64GB RAM, A770M 16GB VRAM,3TB SSD LCD: 35" AOC AG352UCG6 Repro: Creative Labs GigaWorks T3 Headphones: Sony WH-1000XM3 Keyb: RAPOO VPRO V700RGB Alloy Mouse: Logitech G700s OS: Windows 11 Enterprise TAB: Samsung Galaxy TAB S9 ULTRA 12/512GB Phone: Samsung Galaxy S22 Ultra NtB: Dell Latitude 5420 14.0” Console: PS5 2TB TV: Philips 65OLED804 + Yamaha YAS-207
Block list: Ivan-K, jurgiano, Max64, SKiLEX
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Patria staré autá na cesty?

Registrovaný: 13.06.05
Prihlásený: 22.07.10
Príspevky: 901
Témy: 12
Bydlisko: [SR]-Kosice
Príspevok NapísalOffline : 13.08.2006 17:27

Luks píše:
Zajímavé je že těch řidičů starejch škodovek havaruje minimum :rolleyes: Takže to s nima nebude tak horký jak tady píšete...


Ja nepopieram,ze ide hlavne o vodica,a kolkokrat moze byt na ceste nebezpecnejsi Passat f plny palbe a f tdicku,ak ho riadi nejaky dement,ako nejaka 120ka.Ale zo vseobecneho hladiska uz to auto nesplnuje take bezpecnostne naroky,ako ine auta,je nebezpecne pre posadku,ale aj pre okoloiducich a to hlavne skoro nemoznostou auto zastavit/zrychlit v krizovych situaciach.Proste su tie auta zastarale,a to nie len na nasu dobu,ale aj so svojimi "rovestnikmi" zo zahranicia sa nemozu rovnat,je to melon a jahoda.Uz chapes,o co mi ide?







_________________
Toshiba Sattelite A210-16F l AMD Turion64 X2 TL-58 1.90gHz l 3 gB DDR2 667 MHz l ATI Radeon HD2600 256mB l Fujitsu 160gB 5400k l Toshiba DVD+-RW
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Patria staré autá na cesty?

Registrovaný: 13.06.05
Prihlásený: 22.07.10
Príspevky: 901
Témy: 12
Bydlisko: [SR]-Kosice
Príspevok NapísalOffline : 13.08.2006 17:31

Len dodam,presne ako tu uz niekto pisal,skuste si ist so Schade do Rakuska,otocia vas na hranici bez mihnutia oka.Preco asi?Pretoze je to auto nebezpecne pre ostatnych ucastnikov,pretoze nesplnuje povedal by som ziadne bezpecnostne normy jak pre posadku,tak pre ucastnikov cestneho provozu a takisto aj pri stretnuti sa s chodcom.







_________________
Toshiba Sattelite A210-16F l AMD Turion64 X2 TL-58 1.90gHz l 3 gB DDR2 667 MHz l ATI Radeon HD2600 256mB l Fujitsu 160gB 5400k l Toshiba DVD+-RW
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 09.05.05
Príspevky: 10353
Témy: 206
Bydlisko: Semily
Príspevok NapísalOffline : 13.08.2006 17:38

U nás máme takový hezký pořekadlo.
"Kdyby byly v prdeli ryby,nemuseli by bejt rybníky"
Tímto končím moji účast v této diskusi páč to stejně nikam nepovede :)







_________________
PC: Intel NUC 12 Enthusiast i7-12700H, 64GB RAM, A770M 16GB VRAM,3TB SSD LCD: 35" AOC AG352UCG6 Repro: Creative Labs GigaWorks T3 Headphones: Sony WH-1000XM3 Keyb: RAPOO VPRO V700RGB Alloy Mouse: Logitech G700s OS: Windows 11 Enterprise TAB: Samsung Galaxy TAB S9 ULTRA 12/512GB Phone: Samsung Galaxy S22 Ultra NtB: Dell Latitude 5420 14.0” Console: PS5 2TB TV: Philips 65OLED804 + Yamaha YAS-207
Block list: Ivan-K, jurgiano, Max64, SKiLEX
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Patria staré autá na cesty?

Registrovaný: 26.05.05
Prihlásený: 31.10.09
Príspevky: 652
Témy: 37
Bydlisko: UK, London
Príspevok NapísalOffline : 13.08.2006 18:20

2 whistler neviem ci si videl SKODU 1000, alebo na nej dokonca jazdil, ale ubezpecujem ta ze 100-ka je oproti tomu luxus :lol:

a co sa tyka tej bezpecnosti tak to je dost pochybna tema, pretoze keby som simal vybrat ci sa zabijem v skodovke alebo dochramem vo VOLVE, tak berem asi to prve
ale inak suhlasim ze komunisticke SKODOvky sa ani nedaju nazvat autom







_________________
Týmto potvrdzujem, že odovzdávam do entity menom štát, právomoc uvaliť na mňa akékoľvek pravidlá, a žiadať odo mňa akékoľvek veľké obete. Či už peňažné (dane) alebo aj fyzické (vojna). Na oplátku požadujem od štátu, aby mi dodal služby aké si sám zvolí, v kvalite a množstve aké sám uzná za vhodné. A raz za niekoľko rokov si nárokujem na možnosť, dať celý svoj bezvýznamný hlas tým u ktorých budem mať pocit, že ma budú najmenej okrádať.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Patria staré autá na cesty?

Registrovaný: 12.10.05
Prihlásený: 09.01.08
Príspevky: 687
Témy: 15
Bydlisko: blawa ne?
Príspevok Napísal autor témyOffline : 13.08.2006 22:00

Skúsim svoje myšlienkové pochody zrnúť nejako rozumne :rolleyes:
Tákže:

Začneme povedzme tuhosťou karosérie. Netvrdil som a ani tvrdiť nikdy nebudem, že to je nejako výrazne tuhé, lebo je to blbosť. Lenže treba si uvedomiť, že všetky Škodovky až po favorita sú len faceliftované a jemne upravené embéčka. Jasné, že boli zmeny ako je premiestnenie chladiča atď, ale koncept je to rovnaký a to prosím pekne (ak sa nemýlim) z roku pána 1967. Takže porovnávať to s audi 80 síce možné je, ale je to troška iná kategória. Ako porovnávať feldu s bmw 3 oba povedzme rok výroby 99. Tiež je to úplne inde :-)

Hmm. Ďalej,
whistler píše:
My sme sa ale v povodnej teme bavili o Schade 100-120,ktore ja osobne povazujem za NAJHORSI vyrobok,ktory si dovoli vyjst na cesty.Je mi jedno,ci sa nejaki fanatici budu za to auto bit,je to proste jasne,ak s tym dakde v 40ke buchnem,je zo mna placka,nehovorim o tom,ze ten plech je jak papier,ze je brutalne zhrdzaveny,ale este nema ani ziadnu deformacnu zonu a nema ziadne vystuhy vo dverach.Nehovorim o zadnom nahone,ale hlavne o motore vzadu


Je pravda, že v 40 ten náraz nie je príjemný, ale aj v schadine sa DÁ prežiť bez problémov. Problémy začinajú tak pri 50+ km/h. Potom je to už fakt o hubu a len a len o šťastí.

Plech jak papier. Prepáč, ale to je blbosť ;) . Nie je síce na úrovni povedzme bavoráku, ale stále je celkom použiteľný, pokiaľ nie je hrdzavý. A pokiaľ je schadina udržovaná (aj keď takých veľa nie je) a teda bez korózie, tak by som sa toho nebál.
Pokiaľ ide o hnilé autá, tak tie by som nezávisle na značke nepustil na cestu ani ja :)

Pod udržovanou schadinou si predstavujem niečo takéto

whistler píše:
Nehovorim o zadnom nahone,ale hlavne o motore vzadu


To mi ako zásadná nevýhoda nepríde :rolleyes: . V zime ideálna kombinácia, napríklad pri výjazde do kopca. Podobné auto (vekom, ale motor vpredu) povedzme žigulák musí mať v zime v kufri vrece cementu alebo niečo podobné aby sa vôbec rozbehlo :)

whistler píše:
A uz vobec nehovorim o zadnej naprave jedneho typu Skody,ktorym jedna radost odlietavali zadne kolesa...


To nebol jeden typ, ale obidva. Pokiaľ sa to neudržuje, tak je to normálny jav. Pokiaľ sa to udržuje, tak ako sa má, tak nie je dovôd na to aby uletelo.


Ďalšia vec sú vodiči. Alebo skôr ich povedzme pocit nadradenosti. Nepoznám nikoho v schadine (nerátam pár debilkov, ktorí ani nevedia, že v aute je aj spojka a radí sa nie až pri 7000 otáčkach. O tých pomlčím radšej), kto by jazdil nebezpečne. Schadiny sa síce pri nehode rozsekajú na cucky, ale spôsobujú minimum nehôd, lebo väčšina ich vodičov si to uvedomuje a jazdí opatrne.

whistler píše:
kolkokrat moze byt na ceste nebezpecnejsi Passat f plny palbe a f tdicku,ak ho riadi nejaky dement,ako nejaka 120ka

pravda ;)

whistler píše:
Ale zo vseobecneho hladiska uz to auto nesplnuje take bezpecnostne naroky,ako ine auta,je nebezpecne pre posadku,ale aj pre okoloiducich a to hlavne skoro nemoznostou auto zastavit/zrychlit v krizovych situaciach.

To je síce tiež pravda, lenže to nesplňujú ani veterány a tie na cesty môžu :) . A stále menej nebezpečná ja schadina ktorá má aj s vodičom a plnou nádržou povedmze 1200 kíl ako nejaké 16 valcové hovado, ktoré má prázdne 2 a pol tony a na rozdiel od schadiny ma bezpečnostné opatrenia naozaj nulové. (aj keď sa to nezdá, šádina mala veľa vecí riešených, aby sa zvýšila bezpečnosť. Na svoju dobu to nebolo až také strašné, ako si niektorí myslia ;) )

whistler píše:
skuste si ist so Schade do Rakuska,otocia vas na hranici bez mihnutia oka

Neviem, či si to niekedy skúšal a ak áno, tak s akou šádinou, ale ja som s kamošom normálne prešiel na rapide r.v. 89 v perfektnom stave (skoro ako z linky) dokonca do Švajčiarska a bez problémov. Dokonca V Lichtenštajsku si colníci to auto obzerali a pýtali sa, čo je to zač a jeden s ním chcel fotku :D

Tommy píše:
a co sa tyka tej bezpecnosti tak to je dost pochybna tema, pretoze keby som simal vybrat ci sa zabijem v skodovke alebo dochramem vo VOLVE, tak berem asi to prve

Presne toto si myslím aj ja. Jasné, že je rozdiel zabiť sa v šádine a zlomiť si ruku povedzme vo volve.
Ale keď uvažujeme o nehode povedzme v 100km/h. V Šádine je to istota. Vo volve s najvyššou pravdepodobnosťou prežiješ s ťažkými zraneniami s doživotnými následkami (ak teda vôbec, že áno :rolleyes: )... Myslím, že pre teba a aj rodinu je lepšie ak umrieš hneď, ako sledovať 10-15 rokov niekoho, kto iba leží, slintá na seba, sere do plienok a nevníma okolný svet a všetci čakajú na jeho vykúpenie (=smrť). Asi by som voli šádinu.

router píše:
Bol som už totižto svedkom, ako škode 120 v plnej rýchlosti (100km/h) odletelo zadné koleso a nechýbalo veľa od tragédie.. Ja som skoro zinfarktoval, sme skončili v priekope 3 autá, čo sme šli za ním a zopár, čo išlo oproti.. a to nebola jediná vez, čo je na cestách vidno.. rozčaptané nápravy, zhnité karosérie, pravidelne nefungujúce svetlá, autá so zjavne nefungujúcimi tlmičmi, alebo pružením to nie je nič zvláštne na našich cestách.


Zase prípad neudržovaného auta. Také by som na cestu nepustil ani ja

router píše:
zvýšiť frekvenciu a úroveň prehliadok po určitom čase, takíto ludia sa nemusia báť, že auto neprejde kontrolou a staré šunky by sa pomaly ale isto začali z ciest vytrácať..


Jednoznačne. Ale muselo by sa zabezpečiť, aby sa nedalo podvádzať (=uplácať) pri prehliadke, čo sa ale na Slovensku a ani nikde inde nedá, čiže šunky sa na cestu dostanú vždy :filth:


Povedzme, že to zatiaľ stačí, už mi to nejako nemyslí dnes, možno zajtra ešte update-nem :)







_________________
Toto je náš svět, svět aut s motorem vzadu, krása okřídleného šípu. Jezdíme s nimi proto, že je máme radi, mohli by jsme jezdit pořád, pokud by ti nenažranci nezlikvidovali veškeré nahradní díly na naše miláčky. My jezdíme dál....... a řikají, že jsou to šroty. Existujeme bez barvy pleti, bez národnosti, bez náboženské zaujatosti.... a vy nás chcete dostat ze silnic. Vy vyrábíte atomové bomby, vedete války, vraždíte, podvádíte, a lžete nám a pokoušíte se, abychom věřili tomu, že je to pro naše vlastní dobro, přesto zvyšujete požadavky u STK. Jsem škodofkár a mým zločinem je jezdit škodofkou. Neposuzujeme auta podle toho jak jsou hlučný, oblepený plastama, ale podle toho jak jsou jednoduchý a je možno je kdykoliv v polních podmínkach opravit. Jsem škodofkár a toto je můj manifest, můžete zastavit jednotlivce, ale nemůžete nás zastavit všechny...
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Patria staré autá na cesty?

Registrovaný: 16.05.05
Príspevky: 5075
Témy: 105
Bydlisko: Trenčín, SR
Príspevok NapísalOffline : 13.08.2006 22:29

Podla mňa tieto autá už na cestách nemajú čo robiť...jedine ak v takom stave ako dal jaffar ten link v predchádzajúcom príspevku a aj to by som ich zaradil radšej medzi veterány. Mal som možnosť (bohužial) byť účastníkom jednej reťazovej nehody, kde pár áut pred nami sa dvaja ludia v škodovici tak dochrámali že budú mať bohužial celoživotné následky a to nebola ani zďaleka nejaká polorozpadnutá (myslím pred nehodou podla mňa vyzerala celkom jazdy-schopne) a my sme na Passate museli len vymeniť predné svetlo (bi-xenóny už nikdy do auta - sú drahé jak sviňa a poisťovňa to najprv nechcela zaplatiť) a nám nič nebolo, možno nejaký ten šok z havárie ale to je samozrejmé v akomkolvek aute. Ináč súhlasím s Whistlerom, staré autá, tj od roku výroby tak 1985 na západe a 1993 u nás by mali zakázať alebo na technickej schváliť len tie najlepšie kusy.







_________________
    Intel Core i5-3450 | Gigabyte GA-Z77M D3H | Kingston 8GB 1600MHz DDR3 | Sapphire HD7850 2GB | 2x ADATA SX900 256GB | WD MyCloud 4TB | 27" AOC | Cooling by GELID
    Apple iPhone 6s 32GB | 2005 Ford Focus II 1.8TDCi Panther Black S-packet

    "My new computer came with Windows 7. Windows 7 is much more user-friendly than Windows Vista. I don't like that."
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15.06.05
Prihlásený: 28.11.19
Príspevky: 8033
Témy: 115
Bydlisko: Košice Bydl...
Príspevok NapísalOffline : 13.08.2006 23:15

omg neviem co tu tolko riesite, je jasne, ze samotny vek auta nehovori o nicom... Podstatny je stav auta a jeho konstrukcia. S vekom to fakt nic nema spolocne :roll:







_________________
Asus P5KC, E8400 @4.5GHz Thermaright Ultra 120 Extreme, 2x2GB Vitesta EE, Asus Matrix 4850 Accelero S1 + S12B FLX
AC Fusion 550R, Coolermaster Elite 330 + 2x S12B FLX, Razer Lachesis, Z-2300
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Patria staré autá na cesty?

Registrovaný: 13.06.05
Prihlásený: 22.07.10
Príspevky: 901
Témy: 12
Bydlisko: [SR]-Kosice
Príspevok NapísalOffline : 13.08.2006 23:59

Spirit píše:
omg neviem co tu tolko riesite, je jasne, ze samotny vek auta nehovori o nicom... Podstatny je stav auta a jeho konstrukcia. S vekom to fakt nic nema spolocne :roll:


S vekom to nieco spolocne ma,a to fakt,ze Schadina a akekolvek zahranicne (nemysli tym Dacie :D ) sa v bezpecnosti a konstrukcii nedaju porovnat.Nemusim pouzit len prirovnanie Skoda 120 a Audi,ale zoberme si ine auto v tejto kategorii,nejaky rovnako stary Opel.Tiez je to rozdiel,nie?Proste technologia Skodovky bola zastarala uz na tu dobu,pocas ktorej sa vyrabala a nieto este dnes.







_________________
Toshiba Sattelite A210-16F l AMD Turion64 X2 TL-58 1.90gHz l 3 gB DDR2 667 MHz l ATI Radeon HD2600 256mB l Fujitsu 160gB 5400k l Toshiba DVD+-RW
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15.06.05
Prihlásený: 28.11.19
Príspevky: 8033
Témy: 115
Bydlisko: Košice Bydl...
Príspevok NapísalOffline : 14.08.2006 9:46

Whistler píše:
S vekom to nieco spolocne ma,a to fakt,ze Schadina a akekolvek zahranicne (nemysli tym Dacie :D ) sa v bezpecnosti a konstrukcii nedaju porovnat.Nemusim pouzit len prirovnanie Skoda 120 a Audi,ale zoberme si ine auto v tejto kategorii,nejaky rovnako stary Opel.Tiez je to rozdiel,nie?Proste technologia Skodovky bola zastarala uz na tu dobu,pocas ktorej sa vyrabala a nieto este dnes.

no sak o tom hovorim ze neni 10 rokov ako 10rokov.... Ze moze byt aj 15 rocne auto bezpecnejsie ako ine 8 rocne atd...







_________________
Asus P5KC, E8400 @4.5GHz Thermaright Ultra 120 Extreme, 2x2GB Vitesta EE, Asus Matrix 4850 Accelero S1 + S12B FLX
AC Fusion 550R, Coolermaster Elite 330 + 2x S12B FLX, Razer Lachesis, Z-2300
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Patria staré autá na cesty?

Registrovaný: 13.06.05
Prihlásený: 22.07.10
Príspevky: 901
Témy: 12
Bydlisko: [SR]-Kosice
Príspevok NapísalOffline : 14.08.2006 13:05

Spirit píše:
no sak o tom hovorim ze neni 10 rokov ako 10rokov.... Ze moze byt aj 15 rocne auto bezpecnejsie ako ine 8 rocne atd...


jasne ze moze,ale menej bezpecne auto ako Skoda 1xx neexistuje :P :-D







_________________
Toshiba Sattelite A210-16F l AMD Turion64 X2 TL-58 1.90gHz l 3 gB DDR2 667 MHz l ATI Radeon HD2600 256mB l Fujitsu 160gB 5400k l Toshiba DVD+-RW
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Patria staré autá na cesty?

Registrovaný: 18.05.06
Prihlásený: 01.04.24
Príspevky: 244
Témy: 14
Bydlisko: Kosice
Príspevok NapísalOffline : 14.08.2006 14:28

Whistler píše:
jasne ze moze,ale menej bezpecne auto ako Skoda 1xx neexistuje :P :-D


ked sa mas zabit, tak sa aj zabijes ci uz skoda 105,120,felda, fabia, audi, porsche, peugeot, opel atd atd...

a este sa mi paci ked cestujem autobusom a sa pozeram dole na auta ako strasne vela ludi nema ani zapnute bezpecnostne pasy najme v meste to je fatal error :loony:

najprv treba ludi naucit poriadne jazdit, dodrzovat predpisy a pravidla cestnej prevadzky a hlavne sa naucit ohladuplnosti a potom sa mozme bavit o srot a nesrot autach


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Patria staré autá na cesty?

Registrovaný: 12.10.05
Prihlásený: 09.01.08
Príspevky: 687
Témy: 15
Bydlisko: blawa ne?
Príspevok Napísal autor témyOffline : 14.08.2006 15:39

Presne. Keď niekto jazdí ako prasa, tak je jedno aké má auto.
Teraz ma napadá, že raz ma viezol do roboty iný kolega (zhodou okolností v oktáfce f plný palbě f tedéíčku f červeným íčku na hlínach a dokonca kombík) a išiel ako prasa. Z piatich ľudí v aute som bol pripútaný jedine ja, blinkre nepoužíval, po diaľnici išiel cca 180... Asi bude niečo pravdy na tom, že najviac debilov jazdí v oktáfkach.







_________________
Toto je náš svět, svět aut s motorem vzadu, krása okřídleného šípu. Jezdíme s nimi proto, že je máme radi, mohli by jsme jezdit pořád, pokud by ti nenažranci nezlikvidovali veškeré nahradní díly na naše miláčky. My jezdíme dál....... a řikají, že jsou to šroty. Existujeme bez barvy pleti, bez národnosti, bez náboženské zaujatosti.... a vy nás chcete dostat ze silnic. Vy vyrábíte atomové bomby, vedete války, vraždíte, podvádíte, a lžete nám a pokoušíte se, abychom věřili tomu, že je to pro naše vlastní dobro, přesto zvyšujete požadavky u STK. Jsem škodofkár a mým zločinem je jezdit škodofkou. Neposuzujeme auta podle toho jak jsou hlučný, oblepený plastama, ale podle toho jak jsou jednoduchý a je možno je kdykoliv v polních podmínkach opravit. Jsem škodofkár a toto je můj manifest, můžete zastavit jednotlivce, ale nemůžete nás zastavit všechny...
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Patria staré autá na cesty?

Registrovaný: 31.10.05
Prihlásený: 01.10.08
Príspevky: 403
Témy: 23
Bydlisko: Atlantis
Príspevok NapísalOffline : 14.08.2006 18:43

ano.............. ale je mne to fuck.....


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 11.05.05
Prihlásený: 11.03.07
Príspevky: 490
Témy: 28
Príspevok NapísalOffline : 14.08.2006 18:52

jaffar píše:
Asi bude niečo pravdy na tom, že najviac debilov jazdí v oktáfkach.
Ne ne to auto za to nemúže. Ale vememe to z tohohle pohledu. Ten chlapík měl určitě před tím auto typu Filca, Fáčko 120tka.. No a dostane octavii(auto, které i docela dobře jede, sedí na silnici atd atd) no a psychycky to neunese a začne prasit. Auto za to nemúže ;) Múžou za to lidé.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Patria staré autá na cesty?

Registrovaný: 02.01.06
Prihlásený: 02.11.21
Príspevky: 3331
Témy: 91
Bydlisko: Prešov
Príspevok NapísalOffline : 14.08.2006 19:55

Fortune píše:
...ked cestujem autobusom a sa pozeram dole na auta ako strasne vela ludi nema ani zapnute bezpecnostne pasy najme v meste to je fatal error :loony: ...
imho v meste zbytocnost, sak same svetelne semafory, 40tky a pod. v mestach je najmenej smrtelnych dopr. nehod.

/BA je nieco ine ale aj tak :roll:







_________________
Ryzden 3700X, 16 GB DDR4 3200, RX 570, Win 11 & Dell @ 10210U, 16 GB DDR4 2666, Win 10
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 11.05.05
Prihlásený: 11.03.07
Príspevky: 490
Témy: 28
Príspevok NapísalOffline : 14.08.2006 19:58

Harlequin: pokud nemáš Airbag-může to být zbytečnost, ale jestli máš tak je to POVINNOST!!!


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Patria staré autá na cesty?

Registrovaný: 02.01.06
Prihlásený: 02.11.21
Príspevky: 3331
Témy: 91
Bydlisko: Prešov
Príspevok NapísalOffline : 14.08.2006 20:01

ak chces samovrazdu tak nie ;)
ale mna novsie auta ani nenapadli kedze tema je "Patria staré autá na cesty?" tak ma mapadlo 15 rocne auto.... ale v praxi suhlasim s tebou.







_________________
Ryzden 3700X, 16 GB DDR4 3200, RX 570, Win 11 & Dell @ 10210U, 16 GB DDR4 2666, Win 10
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Patria staré autá na cesty?

Registrovaný: 18.05.06
Prihlásený: 01.04.24
Príspevky: 244
Témy: 14
Bydlisko: Kosice
Príspevok NapísalOffline : 14.08.2006 20:10

Harlequin píše:
imho v meste zbytocnost, sak same svetelne semafory, 40tky a pod. v mestach je najmenej smrtelnych dopr. nehod.

/BA je nieco ine ale aj tak :roll:


to snad nemyslis vazne


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Patria staré autá na cesty?

Registrovaný: 02.01.06
Prihlásený: 02.11.21
Príspevky: 3331
Témy: 91
Bydlisko: Prešov
Príspevok NapísalOffline : 14.08.2006 20:23

ano myslim to vazne. smrtelne :whip:







_________________
Ryzden 3700X, 16 GB DDR4 3200, RX 570, Win 11 & Dell @ 10210U, 16 GB DDR4 2666, Win 10
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Patria staré autá na cesty?

Registrovaný: 18.05.06
Prihlásený: 01.04.24
Príspevky: 244
Témy: 14
Bydlisko: Kosice
Príspevok NapísalOffline : 14.08.2006 20:41

je to prijemne pri prudkom zabrzdeni dat hlavicku volantu?


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Patria staré autá na cesty?

Registrovaný: 05.04.06
Prihlásený: 08.09.20
Príspevky: 3033
Témy: 280
Bydlisko: Petržalka
Príspevok NapísalOffline : 14.08.2006 20:44

Fortune píše:
je to prijemne pri prudkom zabrzdeni dat hlavicku volantu?


prudko brzdiť?
podla new wyhlášky majú mať all cars ABS (anti block systém) teda aspoň nové.

a navyše treba najprv použiť volant a v tom najhoršom prípade brzdu







_________________
MB:ASRock Z97 Extreme4/3.1. CPU:Intel i7 4790S, cooled by: Scythe Ninja 3 RAM:Crucial Tactical, 32GB. VGA:Intel 4600. HDD: Samsung EVO 950 PRO 250GB M.2, Burst 960, Burst 240, 2x WD 6TB, Seagate 8TB Monitor: SAMSUNG S34E790C PSU: Enermax Platimax 600W. Audio: Creative P380 (2,1), Book: Lenovo E440, HP ProBook 650 Phone: Redmi 9 PRO
Odpovedať na tému [ Príspevkov: 104 ] Choď na stránku: predchádzajúca 1, 2, 3, 4 ďalšia


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. K: staré CPU Core 2 X6800, QX6700,QX6800, a staré GPU radeon 4850, 5850

v Kúpim

0

684

20.01.2018 21:38

rna01 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. I/P: Zosilovače , tuby do auta, subwoofery do auta

v Predám

5

1579

15.01.2012 16:27

Qpkqkma Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Súhrnné cesty ...

v Siete

0

327

14.07.2010 13:49

RomanB Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Tablet na cesty

v Mobilné zariadenia

13

609

23.11.2013 22:01

peroxid Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Strom z cesty

v PHP, ASP

1

315

05.02.2014 17:49

killer Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Notebook na cesty

v Notebooky a netbooky

2

472

31.10.2011 7:41

Cirky Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. I/P: dell dock, 12-14CM fany, 2,5" z NTB, stare 3,5" stare RAMky, zdroje... proste upratovanie

v Predám

0

273

24.05.2021 22:00

SKiLEX Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Změna cesty k mechanice

v Operačné systémy Microsoft

9

550

27.10.2008 12:15

pl4toon Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. zistenie cesty k suboru

v PHP, ASP

3

604

25.08.2008 17:25

php_user Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Prepisanie rel/abs cesty

v PHP, ASP

8

602

26.01.2009 12:25

M@tt21 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Vypis cesty v stromovej strukture

v PHP, ASP

4

432

26.08.2010 23:47

vladivlad Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Notebook na cesty do 300€

v Notebooky a netbooky

1

253

30.12.2012 11:20

eXistenZ Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. NTB do 700€ na cesty

v Notebooky a netbooky

3

339

01.08.2012 14:20

mtxd Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. 11, 12" notebook na cesty

v Notebooky a netbooky

7

687

23.04.2019 18:38

pepkopav Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Prepisanie cesty ukladania blokov v Bitcoin

v Ostatné programy

5

413

04.12.2013 13:08

Kraliček Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. notebook na cesty do cca €500

v Notebooky a netbooky

3

321

09.12.2013 11:32

nescafe Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra