Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 12 ] 
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16.05.11
Prihlásený: 12.03.18
Príspevky: 18
Témy: 5
Príspevok NapísalOffline : 04.11.2011 9:33

Dobry den chcel by som sa spytat ci mate skusenosti s pasivnymi chladicmi alebo ci mi viete poradit ci pasivny chladic uchladi AMD Phenom 9550 X4 Quad-Core ak ano viete mi poradit aky alebo kazdy? pasiv chcem pouzivat bez ventilarora cisto len pasiv.
vsetkym vopred dakujem za príspevky


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
pasivny chladic na AMD Phenom 9550 X4 Quad-Core

Registrovaný: 18.08.10
Prihlásený: 12.10.20
Príspevky: 4727
Témy: 58
Bydlisko: Prešov
Príspevok NapísalOffline : 04.11.2011 11:10

toto bude na dlhšie rozpisovanie. :)

teoreticky to možné je, ale treba tomu prispôsobiť airflow v skrini - zabezečiť kvalitné odvetranie.
čo môže byť niekedy kontraprduktívne čo sa týka hluku, lebo to čo "ušetríš" na hluku ventilátora CPU chladiča, to ti nabehne na fanoch v skrinke.

ale po poriadku... v prvom rade nie je to lacná záležitosť, lebo ak chceš výkonný procesor uchladiť pasívne, je jasné, že to bude chcieť extrémne kvalitný kus železa na to. osobne viem o jedinom chladiči, ktorý je v základe navrhnutý na pasívne chladenie výkonných CPU, ale ten je len na Intelácku platformu http://www.tichepc.sk/Thermalright-High ... rg1=001005

dá sa to ale riešiť aj inak, kúpením iného výkonného vzduchového chladiča z ktorého sa použije iba pasív.

staval som pred časom zostavu kde sa uvažovalo nad pasívnym chladením i7 2600K a do úvahy pripadal práve ten Thermalright, nakoniec som tam ale dal noctua NH-D14 s tým, že som nahodil do stredu pasívu nízkootáčkový 14 cm Noiseblocker. Prišlo mi to jak lepšie riešenie aj s ohľadom na teploty aj hluk ako za každú cenu nechať holý pasív a potom sa to snažiť dobiehať odvetraním skrinky. nie u každej skrinky sa to dá a navyše fúkať priamo na pasív hoci len nízkymi otáčkami je efektívnejšie než snažiť sa vyťahať horúci vzduch z case ventilátormi na skrini. a v konečnom dôsledku aj tichšie.

v poslednom čase vyšlo na trh viac ultimátnych CPU chladičov, ktoré by stáli za pozornosť, určite jeden z kandidátov je Noctua NH-D14 http://www.tichepc.sk/Noctua-NH-D14.html, to je osvedčený top chladič, ale možno sú na to aj vhodnejší kandidáti...

nový Phanteks PH-TC14PE vyzerá v testoch super, ale nevšimol som si ho zatiaľ v ponuke v žiadnom shope. http://pc.zoznam.sk/exkluzivne-phanteks ... -ambiciami podľa testov je ale o čosi výkonnejší než NH_D 14 a hlavne zdá sa byť veľmi vhodný na pasívne chladenie, má vraj špeciálnu povrchovú úpravu, ktorá zabraňuje vstrebávaniu okolitého tepla, teda tepla ktoré sa nachádza vnútri skrine okolo pasívu. čo je na tom pravdy neviem, ale podľa všetkého si vedie dobre. len jak vravím, tá dostupnosť na SK je zatiaľ slabá.

druhý nový kúsok tiež vyzerá extrémne, ale aj cena je extrémna... Alpenfohn K2 Ultimate
http://www.tichepc.sk/Alpenfohn-K2-Ulti ... rg1=001005
tiež špičková značka a až 8 heatpipe cez základňu chladiča, to ozaj vyzerá ultimátne, našiel som nejaký test, kde doslova konkurenciu zakopal http://www.gamezoom.net/artikel/Alpenf_ ... v_-24070-1
navyše veľké plus pre také použitie sú ventilátory. ak vyhodíš tú 120-ku, tak stredový 140 mm fan sa dá regulovať až na 300 otáčok, čo už je absolútne nepočuteľné /to je problém u Noctua NH-D 14 kde ten 14 cm ventilátor pod nejakých 650 otáčok nedostaneš ani externým regulátorom/. a pri takom výkone aký ten Alpenfohn má je reálne ísť na takú nízku úroveň otáčok. neviem ako je na tom v úplne pasívnom režime, tam záleží aj od hustoty rebier, ak sú príliš husté, tak je to pre pasívne chladenie trochu problém s prirodzeným odtokom vzduchu /a ten pasív veru vyzerá byť dosť hustý/. ale jak vravím, ja by som tam ten stredový ventilátor nechal na nejakých 400 otáčkach, čo bude úplne nepočuteľné.

ak rúbem cenou privysoko, tak napr. pasív zo Scythe Ninja vie vraj vcelku solídne pasívne uchladiť aj výkonné CPU, ale tam by som s nejakým vyšším taktovaním asi nepočítal.

// pridané po 21 minútach od posledného príspevku

otázka je ešte zvyšok zostavy, skrinka... či do nej takýto chladič vpraceš a hlavne účel, prečo chceš pasívne chladenie. ide mi o zvyšok zostavy, či by malo pre teba zmysel do toho investovať. ak sú aj ostatné komponenty zdrojom vyššieho hluku /grafika, zdroj/, tak by nebolo rozumné riešiť CPu chladenie až takto extrémne.







_________________
MB: ASUS Maximus V Formula CPU: INTEL Core i5 2500K @ 4,5 GHz CPU cooler: Cryorig R1 Ultimate RAM: 16 GB Corsair Vengeance Low Profile White+Red VGA: ASUS GTX780 DCII + Prolimatech Black Series MK-26 + 2x Noiseblocker Multiframe M12-S2 PSU: SuperFlower SF-550P14PE Golden King System SSD: Samsung SSD 830 128GB Data HDD: Seagate Barracuda 3TB + TichePC Vibration Killer Case: Fractal Design Define R4 Black Pearl Window Case fans: Intake: front - 2x BeQuiet! SilentWings 2 140 mm, bottom - 1x BeQuiet! SilentWings 2 140 mm; Outtake: 1x BeQuiet! SilentWings 2 140 mm Fan Regualtor: Aqua Computer Aquaero 5 LT LCD: Samsung PX2370 23" Keyboard: Microsoft SideWinder X4 SK Mouse: Mionix Naos 7000 Mouse pad: SteelSeries QCK Mass Audio: Creative SOUND BLASTER Recon3D + Creative GigaWorks T20 Series II
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16.05.11
Prihlásený: 12.03.18
Príspevky: 18
Témy: 5
Príspevok Napísal autor témyOffline : 04.11.2011 11:22

Dakujem pekne za odpoved... chcem len dodat ze procesor sa v najbizsej dobe nebude taktovat a mozno vobec ... pocitac zatial sluzi len na pozeranie obrazkov a sledovanie filmov ...
a chcem sa opytat ci si s tymi chladicmi ratal pri plnej zatazi a este ci by nestacil aj nieco taketo
http://www.tichepc.sk/Zerotherm-BTF95.h ... =001005009
a ak hej ci by to uchladilo pri hrani hier, nehravam sa, ale ak by som v buducnosti chcel nieco aj zahrat...
a tiez este musim dodat ze medzi doskou a krytom je vzdialenost 15 cm


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
pasivny chladic na AMD Phenom 9550 X4 Quad-Core

Registrovaný: 18.08.10
Prihlásený: 12.10.20
Príspevky: 4727
Témy: 58
Bydlisko: Prešov
Príspevok NapísalOffline : 04.11.2011 11:42

ten chladič čo si nalinkoval určite nie, to je len taký dizajnový úlet a navyše nie je kompatibilný s tvojou paticou prosecora.

tie chladiče čo som dal sú absolútna špička, takže nebude problém to uchladiť aj v záťaži. napr. ten Alpenfohn bol testovaný na procesore pretaktovanom na 4,4 GHz, takže X4 955 na základných taktoch to tiež musí v záťaži uchladiť aj na nízkych otáčkach absolútne suverénne.

len chcelo by to vedieť ten zvyšok zostavy, aby som vedel porovnať hlučnosť ostatných komponentov a či tam tie chladiče dostaneš. lebo by bola blbosť vyhdiť 80 € za chladič kvôli tichu ak je tak zdrojom podobného hluku aj iný komponent. :)







_________________
MB: ASUS Maximus V Formula CPU: INTEL Core i5 2500K @ 4,5 GHz CPU cooler: Cryorig R1 Ultimate RAM: 16 GB Corsair Vengeance Low Profile White+Red VGA: ASUS GTX780 DCII + Prolimatech Black Series MK-26 + 2x Noiseblocker Multiframe M12-S2 PSU: SuperFlower SF-550P14PE Golden King System SSD: Samsung SSD 830 128GB Data HDD: Seagate Barracuda 3TB + TichePC Vibration Killer Case: Fractal Design Define R4 Black Pearl Window Case fans: Intake: front - 2x BeQuiet! SilentWings 2 140 mm, bottom - 1x BeQuiet! SilentWings 2 140 mm; Outtake: 1x BeQuiet! SilentWings 2 140 mm Fan Regualtor: Aqua Computer Aquaero 5 LT LCD: Samsung PX2370 23" Keyboard: Microsoft SideWinder X4 SK Mouse: Mionix Naos 7000 Mouse pad: SteelSeries QCK Mass Audio: Creative SOUND BLASTER Recon3D + Creative GigaWorks T20 Series II
Offline

Správca fóra
Správca fóra
pasivny chladic na AMD Phenom 9550 X4 Quad-Core

Registrovaný: 18.10.09
Príspevky: 8415
Témy: 109
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 04.11.2011 11:55

tak tak ak chces ozajstne ticho, treba si priplatit, predsalen sa jedna o 120W TDP. Ak chces nieco v tvojej cene, tak tu mas Gelid Tranquillo a Zalman CNPS10X Performa/Quiet, Enermax ETS-T40-TB







_________________
"To, čemu jsme zvykli říkat hospodářská krize, je jiné jméno pro mravní bídu." Tomáš Baťa

Acer Aspire ES1 13, Samsung Galaxy S8, Lenovo K6
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
pasivny chladic na AMD Phenom 9550 X4 Quad-Core

Registrovaný: 18.08.10
Prihlásený: 12.10.20
Príspevky: 4727
Témy: 58
Bydlisko: Prešov
Príspevok NapísalOffline : 04.11.2011 12:20

no pozerám, že som sa sekol, už nejak tak automaticky mi to prišlo, že sa jedná o X4 955, a ono je to 9550, tak ten je menej pažravý /95 W TDP/, ale v podstate platí to isté. ak chceš ticho chladiť, potrebuješ chladenie predimenzovať, aby si následne vedel regulovať ventilátory, prípadne ich úplne odobrať.







_________________
MB: ASUS Maximus V Formula CPU: INTEL Core i5 2500K @ 4,5 GHz CPU cooler: Cryorig R1 Ultimate RAM: 16 GB Corsair Vengeance Low Profile White+Red VGA: ASUS GTX780 DCII + Prolimatech Black Series MK-26 + 2x Noiseblocker Multiframe M12-S2 PSU: SuperFlower SF-550P14PE Golden King System SSD: Samsung SSD 830 128GB Data HDD: Seagate Barracuda 3TB + TichePC Vibration Killer Case: Fractal Design Define R4 Black Pearl Window Case fans: Intake: front - 2x BeQuiet! SilentWings 2 140 mm, bottom - 1x BeQuiet! SilentWings 2 140 mm; Outtake: 1x BeQuiet! SilentWings 2 140 mm Fan Regualtor: Aqua Computer Aquaero 5 LT LCD: Samsung PX2370 23" Keyboard: Microsoft SideWinder X4 SK Mouse: Mionix Naos 7000 Mouse pad: SteelSeries QCK Mass Audio: Creative SOUND BLASTER Recon3D + Creative GigaWorks T20 Series II
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16.05.11
Prihlásený: 12.03.18
Príspevky: 18
Témy: 5
Príspevok Napísal autor témyOffline : 04.11.2011 19:57

Revoltec Thermal Grease, teplovodivá pasta, 0,5g BULK
PC skrinka HEDY A1010, bez zdroja, č-s
WD Caviar Green 10EARS 1TB HDD, SATA/300, IntelliPower, 64MB cache, AFT
AMD Phenom II X4 955 Black Edition, Socket AM3, 3,2GHz, 2+6MB, 45nm, 125W, BOX
ASUS M4A88T-V EVO/USB3, 880G, DDR3-1333, SATA3, HDMI, GBLAN, IEEE, ATX
ASUS DVD-/+RW Lightscribe 24x, čierna, SATA, bulk
Zdroj Fortron ATX HEXA 500W, 120 mm ventilátor, aktivné PFC, 80 PLUS (čierny)
Kingston 8GB (Kit 2x4GB) HyperX Blu 1333MHz DDR3 CL9 (9-9-9-27) 1.5V DIMM

ak budete hladat grafiku ta je umiestnena na doske pretoze zatial jej vykon postacuje na to co potrebujem
a pri tom procaku som sa sekol ja :)


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
pasivny chladic na AMD Phenom 9550 X4 Quad-Core

Registrovaný: 18.08.10
Prihlásený: 12.10.20
Príspevky: 4727
Témy: 58
Bydlisko: Prešov
Príspevok NapísalOffline : 04.11.2011 21:15

tak skrinka dosť zle, nulové možnosti vetrania, neviem aký maximálne veľký ventilátor sa dá osadiť do zadnej pozície, snáď 120 mm by sa tam vmestil, ale ani to by situáciu nespasilo.

zvyšok vcelku môže byť, keďže nemáš grafiku, zrejme ti ide o to, aby si tú zostavu stíšil.
zdoj nepatrí k najtichším, ale to by nemal byť až taký problém. bez grafiky by to šlo uchladiť a stíšiť aj v takej "krabici", ale limit sú aj rozmery - šírka 180 mm, netuším či by tam vôbec niektorý z výkonných chladičov vošiel, ale myslím, že skôr nie. plus slabá "papierová" konštrukcia, živná pôda pre vibrácie všetkého druhu.

ak chceš odhlučniť PC, začal by som kvalitnejšou skrinkou, minimálne Coolermaster Elite 370 a vyššie.

// pridané po 7 minútach od posledného príspevku

ešte jedna vec... zrejme ťa vytáča hlučný boxový chladič CPU, ako náhrada ti v tej skrine spraví dobrú službu aj lacný AC Freezer rev. 2 http://www.tichepc.sk/AC-Freezer-7-Pro-Rev-2.html , nemusíš hneď rozmýšľať nad pasívnym chladením, bude to rozhodne oveľa tichšie než s boxom. vzadu na výfuk by som nahodil nejaký ventilátor čo by vyfukoval zo skrine teplý vzduch /ak ho tam už nemáš/ http://www.tichepc.sk/Gelid-Silent-12.html , len si zmeraj či tam vojde tá 120-ka. v rámci toho by som vystrihol perforáciu zadného ventilátora, tá vie niekedy spraviť solídny aerodynamický hluk.

to je asi maximum čo by som v tej case riešil.







_________________
MB: ASUS Maximus V Formula CPU: INTEL Core i5 2500K @ 4,5 GHz CPU cooler: Cryorig R1 Ultimate RAM: 16 GB Corsair Vengeance Low Profile White+Red VGA: ASUS GTX780 DCII + Prolimatech Black Series MK-26 + 2x Noiseblocker Multiframe M12-S2 PSU: SuperFlower SF-550P14PE Golden King System SSD: Samsung SSD 830 128GB Data HDD: Seagate Barracuda 3TB + TichePC Vibration Killer Case: Fractal Design Define R4 Black Pearl Window Case fans: Intake: front - 2x BeQuiet! SilentWings 2 140 mm, bottom - 1x BeQuiet! SilentWings 2 140 mm; Outtake: 1x BeQuiet! SilentWings 2 140 mm Fan Regualtor: Aqua Computer Aquaero 5 LT LCD: Samsung PX2370 23" Keyboard: Microsoft SideWinder X4 SK Mouse: Mionix Naos 7000 Mouse pad: SteelSeries QCK Mass Audio: Creative SOUND BLASTER Recon3D + Creative GigaWorks T20 Series II
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16.05.11
Prihlásený: 12.03.18
Príspevky: 18
Témy: 5
Príspevok Napísal autor témyOffline : 04.11.2011 21:55

dakujem ti za reakciu ... no tak ta skrina bola vyberana tak aby bola co najlacnejsia vlastne aby cely pc bol co najlacnejsi preto tam nie je ani grafika zatial ... uvidim porozmyslam a rozdhodnem sa co spravim... ide o to ze casom kazdy vetrak zacne hucat a to je ten problem ze preto som chcel pasiv lebo ten raz osadis a myslim ziadny problem potom
a tiez som to tak chcel aby tam bolo co najmenej vetrakov preto ak aj grafiku budem kupovat tak pasivnu...


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
pasivny chladic na AMD Phenom 9550 X4 Quad-Core

Registrovaný: 18.08.10
Prihlásený: 12.10.20
Príspevky: 4727
Témy: 58
Bydlisko: Prešov
Príspevok NapísalOffline : 04.11.2011 22:41

ono ide o to, že aj keď uchladíš CPU pasívne, tak potrebuješ odvetrať skrinku a to si pýta ventilátor tak či tak. celkom bez vetrania by sa dala uchladiť nejaká slabá zostava s energeticky nenáročným procákom s cca 50 W TDP, ale X4 955 už si pýta svoje. vieš ho síce uchladiť nejakým ultimátnym pasívom, ale teplo v skrinke zostane a bude sa kumulovať, a to je problém.

zámer máš dobrý, ale ak chceš postaviť naozaj ultratichú zostavu, pýta si to svoje. prešiel som si tým sám. stíšiš procák, začne ti vadiť zdroj a HDD, zistíš, že skrinka vibruje... ak to ozaj myslíš vážne, zmieril by som sa s tým, že si to vyžiada viac investícií a postupné obmeny komponentov.

začal by som kvalitnou skinkou, ideál by bola odhlučnená case od Fractalu s prachovými filtrami, potom by sa dalo začať na tom stavať... kvalitný chladič CPU zregulovaný na minimum otáčok a 2 špičkové nízkootáčkové ventilátory do skrinky na vetranie. bez grafiky by to fungovalo absolútne bezchybne.

dnes už sa vyrábajú naozaj špičkové ventilátory u ktorých nehrozí, že začne ložisko drnčať po roku - Noctua, Noiseblocker, Alpenfohn, drahšie kúsky od Enermaxu, Gelidu, BeQuiet, najnovšie Cougar... všetko ventilátory u ktorých životnosť ložísk sa udáva v desaťročiach, takže tých 5-6 rokov potiahnu úplne bez problémov.

po tomto by si zistil či ti niečo ešte na tom vadí, alebo ti to stačí, ale podľa mojich skúseností by si siahol po novom zdroji v vysokou účinnosťou /vyrábajú sa už aj pasívne či polopasívne/, no a HDD by bol v tom prípade posledný problém. tam je ideál SSD na systém a nejaký green disk ako ten tvoj WD na dáta.

ak tam chceš aj čisto pasívnu grafiku, tak už sa toho tepla bude v skrini kumulovať viac a tam môže vetranie naraziť na svoje limity /jeden zregulovaný ventilátor na výfuku to nemusí stačiť uťahať/.

všetko je to o pomere výkon vs. teploty a vetranie.
dá sa postaviť aj čisto pasívna zostava, ak sa vyberú priemerne a podpriemerne výkonné komponenty a predimenzuje sa chladenie.

ak sú ale nároky na vyšší výkon komponentov, tam už hrozia tieto problémy a na základe mojich skúseností čo sa týka grafiky a CPU, som radšej za aktívne chladenie na minimum zregulovaným ventilátorom priamo na pasíve, než za úplne pasívne chladenie. oveľa lepšie tým eliminuješ vznik tepla v skrini a tým pádom celkovo klesá nárok na odvetranie /nižšie otáčky ventilátorov v skrini/. a v konečnom dôsledku je to potom aj tichšie. ak máš predstavu, že 955 uchladíš celkom bez ventilátorov /jak na pasíve tak v skrinke/, tak si myslím, že to nie je možné. je to príliš výkonný procák na to. hlavne ak si k tomu pridáš aj pasívne chladenú grafiku. tam som potom tiež skôr za nejaký bežný model a výmenu chladiča na GPU /ak rátaš s grafikou na ktorej by si si čosi aj zahral/.

som sa rozpísal zase, ale chcel som ťa dostať do obrazu.
takže ak sa chceš pustiť touto cestou, prvá vec je skrinka. v tejto Hedy sa ti ten zámer nepodarí, to ti viem zaručiť.







_________________
MB: ASUS Maximus V Formula CPU: INTEL Core i5 2500K @ 4,5 GHz CPU cooler: Cryorig R1 Ultimate RAM: 16 GB Corsair Vengeance Low Profile White+Red VGA: ASUS GTX780 DCII + Prolimatech Black Series MK-26 + 2x Noiseblocker Multiframe M12-S2 PSU: SuperFlower SF-550P14PE Golden King System SSD: Samsung SSD 830 128GB Data HDD: Seagate Barracuda 3TB + TichePC Vibration Killer Case: Fractal Design Define R4 Black Pearl Window Case fans: Intake: front - 2x BeQuiet! SilentWings 2 140 mm, bottom - 1x BeQuiet! SilentWings 2 140 mm; Outtake: 1x BeQuiet! SilentWings 2 140 mm Fan Regualtor: Aqua Computer Aquaero 5 LT LCD: Samsung PX2370 23" Keyboard: Microsoft SideWinder X4 SK Mouse: Mionix Naos 7000 Mouse pad: SteelSeries QCK Mass Audio: Creative SOUND BLASTER Recon3D + Creative GigaWorks T20 Series II
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16.05.11
Prihlásený: 12.03.18
Príspevky: 18
Témy: 5
Príspevok Napísal autor témyOffline : 05.11.2011 16:30

dakujem za opoved nieco som sa naucil a spravil si obraz ako to funguje ... pomohol si mi a dufam ze to pomoze aj ostatnym, ktori riesia takyto problem alebo podobny ... este raz diky


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
pasivny chladic na AMD Phenom 9550 X4 Quad-Core

Registrovaný: 18.08.10
Prihlásený: 12.10.20
Príspevky: 4727
Témy: 58
Bydlisko: Prešov
Príspevok NapísalOffline : 05.11.2011 21:03

za málo.







_________________
MB: ASUS Maximus V Formula CPU: INTEL Core i5 2500K @ 4,5 GHz CPU cooler: Cryorig R1 Ultimate RAM: 16 GB Corsair Vengeance Low Profile White+Red VGA: ASUS GTX780 DCII + Prolimatech Black Series MK-26 + 2x Noiseblocker Multiframe M12-S2 PSU: SuperFlower SF-550P14PE Golden King System SSD: Samsung SSD 830 128GB Data HDD: Seagate Barracuda 3TB + TichePC Vibration Killer Case: Fractal Design Define R4 Black Pearl Window Case fans: Intake: front - 2x BeQuiet! SilentWings 2 140 mm, bottom - 1x BeQuiet! SilentWings 2 140 mm; Outtake: 1x BeQuiet! SilentWings 2 140 mm Fan Regualtor: Aqua Computer Aquaero 5 LT LCD: Samsung PX2370 23" Keyboard: Microsoft SideWinder X4 SK Mouse: Mionix Naos 7000 Mouse pad: SteelSeries QCK Mass Audio: Creative SOUND BLASTER Recon3D + Creative GigaWorks T20 Series II
Odpovedať na tému [ Príspevkov: 12 ] 


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. AMD Phenom 9550 X4 Quad-Core

v Biosy a ladenie výkonu

3

723

24.02.2011 10:33

brmbo Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Chladic k AMD Phenom II X4 Quad Core 955

v PC skrinky, zdroje a všetky druhy chladenia

10

395

12.11.2013 13:33

j@ro Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Intel Core i5 alebo AMD Phenom II-quad core ?

v Intel - Integrated Electronics

4

1017

05.08.2011 18:42

ashman Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. AMD Phenom II X6 1055T vs INTEL Core i5-760 Quad-Core

v Procesory

10

2205

12.08.2010 12:14

KocuR Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. AMD Phenom 9650 Quad Core

v AMD - Advanced Micro Devices

4

885

07.01.2009 3:28

ponco Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. AMD Phenom 9150e X4 Quad-Core

v AMD - Advanced Micro Devices

9

784

13.10.2008 15:54

pukepulos Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. AMD Phenom II X4 810 Quad-Core

v AMD - Advanced Micro Devices

10

927

10.07.2009 5:25

jacho6380 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. AMD Phenom 9650 Quad-Core 2.30

v AMD - Advanced Micro Devices

9

710

15.12.2011 19:55

killer Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Upgrade AMD Phenom II X4 Quad Core 955

v AMD - Advanced Micro Devices

5

498

27.10.2013 11:01

Icehammer Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Oplati sa ? Procesor AMD Phenom 9850 X4 Quad-Core

v Procesory

10

870

06.08.2008 18:48

OmeGa Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Výber chladenia na overclock AMD Phenom X4 Quad Core

v Procesory

1

715

25.02.2012 6:35

dark_globe Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. AMD Phenom II X4 955 Black Edition Quad-Core + Fortron BLUE

v AMD - Advanced Micro Devices

9

1093

29.06.2009 12:29

TROL Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Chladenie na AMD PHENOM II X4 980BE Quad-Core BOX (AM3)

v Procesory

1

531

05.11.2011 16:04

Xaltotun Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. grafika ku core 2 quad 9550

v Grafické karty

18

568

03.07.2014 14:43

florbalsba Zobrazenie posledných príspevkov

Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie. P: Pc zostavu Intel core 2 Quad 9550

v Predám

11

463

08.10.2014 14:58

lukki1556 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. maly pretakt intel core 2 quad 9550 na doske asus p5q E

v Biosy a ladenie výkonu

9

744

07.05.2010 13:54

t-pack25 Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra