Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 52 ] Choď na stránku: 1, 2 ďalšia
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 06.01.15
Prihlásený: 08.06.15
Príspevky: 12
Témy: 6
Príspevok NapísalOffline : 06.01.2015 15:12

Zdravím,
študujem aplikovanú informatiku na FEI STU BA a potreboval by som poradiť ohľadom práce v IT, keďže nemám skúsenosti tak som si myslel že žiadnu prácu v IT (ohľadom sw ) nemám šancu dostať ale niečo som si na nete našiel o pozícií SW tester. Chcem sa vás spýtať pracovali ste alebo pracujete na takejto pozícií ? Čo všetko potrebujem vedieť aby som sa k takejto práci dostal ? Mám skúsenosti ( Pascal, Delphi, C ) avšak ako som sa dočítal tester neprogramuje ale testuje tak ma zaujíma čo by som presne robil za každú odpoveď Ďakujem. ;)


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Part-time job

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 06.01.2015 15:25

Čo tak sa spýtať priamo vo firme, kde by si sa chcel zamestnať? Inak ono sa to zdá ako jednoduchá pozícia, ale testovanie softwaru je zložitá vec, ak to má byť urobené kvalitne...







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 17.07.11
Prihlásený: 29.12.20
Príspevky: 1516
Témy: 3
Príspevok NapísalOffline : 06.01.2015 16:03

Práveže kým si študent, tak prácu nájdeš ľahšie. Vyhľadaj si pozíciu/firmu, v ktorej by ťa bavilo robiť a rovno tam napíš. Možno budeš najprv robiť zadarmo, možno po mesiaci odídeš, ale už nikdy nepovieš "nemám skúsenosti" ;)
Nevyberaj si z vypísaných pozícií, zaujímaj sa o svoje "vysnívané" a skús to. Nesíl sa do pozície o ktorej nič nevieš/nemáš záujem/nevieš či by ťa bavila. Ale ak si myslíš, že tester je niečo pre teba, tak to skús a napíš tam. Oni ti všetko vysvetlia. Hlavne sa toho neboj, vždy je lepšie byť 3x odmietnutý, než 0x odmetnutý.

Kým je človek študent, má právo na chyby. O tom to je. Ja by som povedal, že je až povinnosť ich robiť :)







_________________
Na súkromné správy týkajúce sa problémov, ktoré sa riešia vo fóre, neodpovedám!
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 06.01.15
Prihlásený: 08.06.15
Príspevky: 12
Témy: 6
Príspevok Napísal autor témyOffline : 06.01.2015 16:11

Hlavnou časťou môjho odboru je programovanie, až na škole som zistil že to nie je to, čo by som chcel v živote robiť aj keď áno viem ja som sa prihlásil na takú školu.
Chcem však mať dobrú brigádu/prácu a hlavne "byť v čistom" a robiť technickú robotu. Chcem len vedieť či je tu niekto kto je sw tester a čo by som robil v tej práci ? Či musím ovládať xy programovacích jazykov alebo čo vlastne taký tester robí.


Offline

Prevádzkovateľ fóra
Prevádzkovateľ fóra
Part-time job

Registrovaný: 01.05.05
Príspevky: 13343
Témy: 1494
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 06.01.2015 16:34

Pozri si prefesiu a ponuky ako tester, tam mas rozpisane pri kazdej co by si mal vediet, neda sa to zovseobecnit ze potrebuje to a ono a to ti staci, kazda ponuka ma svoje specifikum co potrebujes, pri jednej potrebujes to, pri druhej potrebujes ono a nepotrebujes to...







_________________
Streacom DA2 | SilverStone Titanium SX800-LTI 800W | ASRock X299E-ITX/ac | Intel Core i9-9980XE & be quiet! Dark Rock TF | Kingston HyperX Impact 64 GB DDR4 2666 MHz | NVIDIA Titan RTX 24 GB | Intel SSD Optane 905P 480 GB NVMe U.2 & Intel SSD 750 1,2 TB NVMe U.2 & Intel SSD 660p 2 TB NVMe M.2 & Seagate BackUp Plus Portable 56 TB USB | 55" 4K OLED Dell Alienware AW5520QF & 24" LCD EIZO FlexScan EV2451 | Ergotron LX Wall Mount Keyboard Arm | Logitech Craft | Logitech G603 | Logitech F710 | Harman Kardon Sabre SB 35 & Sennheiser RS 175 | Microsoft Windows 7 Ultimate | APC Back-UPS ES 700 | Lenovo ThinkPad X250 | iPhone X 256 GB & Pitaka Aramid | SilverStone ML05B Milo | Corsair SF600 SFX 600W | ASRock X99E-ITX/ac | Intel Xeon E5-2683 v4 & NOCTUA NH-L12S | Kingston HyperX Savage 32 GB DDR4 2400 MHz | NVIDIA GeForce GT 710 1 GB | Intel SSD Optane Memory 32 GB NVMe M.2 & Intel SSD 730 240 GB SATA | Ubuntu Server
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Part-time job

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 06.01.2015 16:40

http://en.wikipedia.org/wiki/Software_testing
Tu máš, aby si mal cca hrubú predstavu, aký je to široký obor...

BX, počas brigády na tie chyby už ale tak moc právo nemáš a už vôbec nie povinnosť... Neviem ako ty, ale keby som ja hľadal brigádnikov, tak určite nie takých, ktorí by mi pridali ešte viac roboty ako som mal dovtedy... Samozrejme, že "nejako" sa to naučiť musí, ale o tom je škola a samoštúdium... A postupne naberať vedomosti a skúsenosti.







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 17.07.11
Prihlásený: 29.12.20
Príspevky: 1516
Témy: 3
Príspevok NapísalOffline : 06.01.2015 18:16

walther, ako zamestnávateľ by som rád zobral študenta, študenta ktorý urobí chybu a vzápätí bude schopný ju napraviť. Mať bezchybných zamestnancov je síce pekná myšlienka... ale má to dve strany. Osobne si myslím, že bezchybní študenti sú (často, nie vždy) menej kvalitní, pretože tým prichádzajú o istý typ užitočných skúseností.
(Nehovoriac o tom, že brigádnikovi dám najprv ľahkú robotu, ktorú pokaziť môže. Aspoň sa tým postupne ukáže, na čo má. Takže priestor na chyby je.)

Ako študent by som sa zase na brigáde popri škole snažil a ak by som aj urobil chybu, snažil sa ju zo všetkých síl napraviť. Ak sa mi to podarí, dobre pre mňa. Ak sa mi to nepodarí a nebodaj ma vyhodia, žiadna strata. Som študent, neprišiel som o živobytie (ak nejde o živobytie popri štúdiu), nemám záväzky a mám super skúsenosť (lebo zlé skúsenosti sú často tie najlepšie). Prihlásim sa do ďalšej roboty a idem ďalej, budem lepší... a možno zistím, že sa vlastne celý čas uberám zlým smerom.

Ako vravíš, naberať vedomosti a skúsenosti. Ale aj tie zlé skúsenosti.







_________________
Na súkromné správy týkajúce sa problémov, ktoré sa riešia vo fóre, neodpovedám!
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 06.01.2015 20:58

Ked nechces programovat, tak tester tiez nebude pre teba. Okrem toho, ze by mal vediet ako co funguje, tak by mal vediet naprogramovat test, ktory otestuje to, co potrebuje. To nie je tak, ze budes klikat niekde na okienko a skusat, ci to ide tak, ako ma. Mozno su aj taki testeri, ale ja som sa o to pred casom zaujimal a vsade hladali ludi, ktory vedeli programovat potrebne testy.


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Part-time job

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 06.01.2015 21:20

Daron, to je len dosť úzka vzorka... Ak si aj ty pozrieš ten link odo mňa, budeš mať lepšiu predstavu. "Tester" je podobne široký pojem ako "programátor"... Preto som mu aj na začiatku povedal, aby sa informoval priamo pri konkrétnych ponukách, lebo to môže znamenať naozaj veľa vecí. Niekde programovať musíš vedieť, niekde nie...

BX, ja súhlasím, len nesúhlasím s tou časťou "Kým je človek študent, má právo na chyby. O tom to je. Ja by som povedal, že je až povinnosť ich robiť", resp. vadí mi tá formulácia v súvislosti s uchádzaním sa o prácu/brigádu/čokoľvek platené... Osobne by som nešiel brigádovať, keď o tom nemám ani potuchy. A pri Wondermanovi sa mi zdá, že on vážne netuší, čo to môže obnášať. Kvalitné testovanie softwaru je dôležitá vec, lebo po otestovaní ide väčšinou produkt priamo do praxe. Ak sa to odflákne, máš typickú situáciu ako pri posledných hrách napr od Ubisoftu, keď vydali prakticky nepoužiteľné hry a neviem či dodnes sa im to podarilo zaplátať... Alebo bežná situácia pri Battlefielde, kedy človek musí počkať pár mesiacov, aby vychytali konečne všetky bugy.. A toto hovorím ešte len o hrách. Vezmi si, že by neboli otestované poriadne napr programy pre lekárov ;) Alebo software pre maturity pre stredné školy... Samozrejme, že brigádnik sa (dúfam) k takýmto projektom nedostane ani náhodou, ale chápeš hádam, o čom hovorím..
Vieš, ty to píšeš celé zo svojho pohľadu. Vyhodia ťa, nájdeš si inú robotu. Ja sa na to pozerám skôr z pohľadu zamestnávateľa.. Taký človek mi narobí nielen problémy, ale mi to skonzumuje aj veľa času, môže mi to spôsobiť finančnú stratu, poškodiť dobré meno firmy, musím hľadať možno rýchlo náhradu a podobne...
A najdôležitejšia časť, hovoríme o IT. Väčšinu skúseností a vedomostí môže človek získať bez školy, takže človek môže stráviť počas školy nejaký čas na svojich projektoch, skúšaní nových vecí atď.. A keď ho to baví, potom si nájde aj ľahšie brigádu, ak nie rovno aj prácu. Ale treba vedieť aspoň základy. Osobne by som sa hanbil ísť niekam na pohovor bez toho, aby som nemal vôbec prehľad o pozícii, o ktorú sa uchádzam.







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 17.07.11
Prihlásený: 29.12.20
Príspevky: 1516
Témy: 3
Príspevok NapísalOffline : 06.01.2015 22:03

Zase sme obaja úplne inde walther :D Súhlasím so všetkým, ja som s tými chybami opatrný, neboj. Autor sa pýta, či sa má vôbec uchádzať, tak je jasné, že áno, má, prečo nie. Buď ho vezmú, alebo nie. (To máš ako s babou v 14ich rokoch - mám jej povedať, že ju ľúbim, alebo nie? Bojím sa :oops: ) Ak ho vezmú, tak už ďalej predpokladám, že zamestnávateľ si je vedomý, koho vzal. Ak ho nevezmú, tak zase netreba vešať hlavu a skúsiť šťastie inde/neskôr.

No a aj keď už tam pracuje, tak je to len človek, čiže chybovať môže. To môže aj dlhoročný zamestnanec a profík. U brigádnika ale (snáď) všetci zamestnávatelia predpokladajú zvýšenú šancu chyby a podľa toho sa aj chovajú. Takže obavy typu "neviem či na to mám, čo keď niečo skazím, potopím celú firmu, som chodiaca katastrofa" nie sú namieste. Preto píšem: Choď tam, skús to, uchádzaj sa o miesto a keď ho dosteneš, snaž sa!
Nebudem predsa študentovi písať "fú, vieš čo, za programátora nechoď, musíš vedieť hento tamto a hento a to je ťažké a nemáš na to..." - to je na posúdení zamestnávateľa pri pohovore. A ak ti niečo pokazí študák brigádnik, ktorého si sám vzal, tak je to hlavne tvoja chyba, nie brigádnikova.

Takže obavy všeobecne považujem za neopodstatnené. Kľudne by mohol napochodovať do ESETu a povedať, že chce robiť bezpečnostného analytika, prečo nie? A ak ich tam presvedčí, že na to má a chce sa učiť, tak ho možno aj vezmú a bude pán "brigádnik", ktorý už počas štúdia pracuje v ESETe. A to len preto, že sa nebál tam napochodovať a ukázať im, že je dobrý. (to už trocha globalizujem, treba brať s nadhľadom)

Takto by, podľa mňa, mali študenti pristupovať k práci počas štúdia. To oni chcú pracovať, tak nech si idú za tým, čo chcú a hlavne nech sa neboja odmietnutia/zlyhania. Veď ešte nemajú čo stratiť.







_________________
Na súkromné správy týkajúce sa problémov, ktoré sa riešia vo fóre, neodpovedám!
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Part-time job

Registrovaný: 27.12.08
Prihlásený: 13.12.22
Príspevky: 1874
Témy: 96
Bydlisko: Bratislava,...
Príspevok NapísalOffline : 07.01.2015 0:43

Daron: vo firme kde brigadujem pocas studia su tester-i vacsinou ludia, ktori nemusia mat absolutne ziadne programatorske vzdelanie a ich ulohou je, ze rutinne preklikavaju stranku ktoru kodime ci vsetky tlacitka funguju tak ako maju, ci funguje registracia, prihlasovanie, ci to posiela newsletter-y ked ma atd... ale v inych firmach to moze byt daco ine.. u nas testy kodia priamo programatori, testeri su len na to aby sa zistilo ze je zhoda medzi tym ako zadanie pochopili programatori a ako zadanie mysleli jeho zadavatelia :D







_________________
~Listen to your brain, not your heart~
NB1: Lenovo Y500: CPU: Intel Core i7-3630QM; GPU: nVidia GT650M 2GB SLi; RAM: 16GB DDR3; HDD: 1TB + 256GB SSD (m4); LCD: 15,6" 1920x1080; OS: Win8.1 64-bit + Arch Linux 64-bit (UEFI Powered DualBoot)
NB2: Asus K53SJ-SX093: CPU: Intel Core i3-2310M; GPU: Intel HD3000 / nVidia GT520M 1GB Optimus; RAM: 8GB DDR3; SSD: 128GB 840Evo; LCD: 15,6" 1366x768; OS: Win 8.1 Pro 64-bit (UEFI)
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 14.01.2015 11:59

U nás taký tak... tester prebehne stránku, formuláre, či sa odosielajú veci, či dobre funguje vkladanie do košíkov, či sú splnené iné požiadavky klientov... príde do roboty o osmej, o jedenástej ide het a je rád, že má dve stovky mesačne


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Part-time job

Registrovaný: 05.10.06
Prihlásený: 15.10.18
Príspevky: 1891
Témy: 148
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 15.01.2015 1:19

Presne ako nBXXL a Mego pisu, aj u nas tester len vyklikava a testy si piseme sami. Podobne aj vsetci ostatni znami na pozicii "tester". Vsetci zarabaju 3-4 €/h a po roku sa z toho zblaznia :D Je to priserna robota, aspon podla mna. Nekreativna, bez viditelneho pokroku a s neexistujucim cielom.







_________________
Notebook Dell 7537, 24" BenQ BL2411PT, Logitech Illuminated keyboard, Razer DeathAdder, Razer Goliathus, Koss Porta Pro
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Part-time job

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 15.01.2015 2:10

Nekreatívna robota bez cieľa?? :lol:
I keď na druhej strane, neviem, prečo ma to v tejto krajine vôbec prekvapuje...
Inak to, čo opisujete, je skôr robota, ktorú má mať na starosti programátor + automatizované testy.







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Part-time job

Registrovaný: 05.10.06
Prihlásený: 15.10.18
Príspevky: 1891
Témy: 148
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 15.01.2015 2:14

Rozmyslam co je na tom take vtipne :) Vyklikavaci testeri len klikaju a hlasia chyby. Je na to potrebna nejaka kreativita? A ma takyto tester nejaky realny ciel, ako napr programator, ktoreho ciel je dokoncit nejaky projekt?







_________________
Notebook Dell 7537, 24" BenQ BL2411PT, Logitech Illuminated keyboard, Razer DeathAdder, Razer Goliathus, Koss Porta Pro
Offline

Prevádzkovateľ fóra
Prevádzkovateľ fóra
Part-time job

Registrovaný: 01.05.05
Príspevky: 13343
Témy: 1494
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 15.01.2015 2:19

Ak nic ten vyklikavaci tester ako ho nazyvas nic nenajde tak moc nie, ale ak tam najde xy chyb, tak to nejaky zmysel asi ma a ak by pozicia testera nemala vyznam a prinos tak by ich nebolo na profesii ci inych prac. portaloch v hojnom pocte predsa. Programator ma za ciel nieco spravit, ale to neznamena ze to spravi dobre, neexistuje ziadna aplikacia ani nic co by bolo od prveho vydania dokonalost sama o sebe. Takze tester je urcite prinosom a kreativita? To ze poznas len nejakych klikacov, este neznamena ze nie su aj iny co vyuzivaju aj kreativne myslenie pri testovani predsa.







_________________
Streacom DA2 | SilverStone Titanium SX800-LTI 800W | ASRock X299E-ITX/ac | Intel Core i9-9980XE & be quiet! Dark Rock TF | Kingston HyperX Impact 64 GB DDR4 2666 MHz | NVIDIA Titan RTX 24 GB | Intel SSD Optane 905P 480 GB NVMe U.2 & Intel SSD 750 1,2 TB NVMe U.2 & Intel SSD 660p 2 TB NVMe M.2 & Seagate BackUp Plus Portable 56 TB USB | 55" 4K OLED Dell Alienware AW5520QF & 24" LCD EIZO FlexScan EV2451 | Ergotron LX Wall Mount Keyboard Arm | Logitech Craft | Logitech G603 | Logitech F710 | Harman Kardon Sabre SB 35 & Sennheiser RS 175 | Microsoft Windows 7 Ultimate | APC Back-UPS ES 700 | Lenovo ThinkPad X250 | iPhone X 256 GB & Pitaka Aramid | SilverStone ML05B Milo | Corsair SF600 SFX 600W | ASRock X99E-ITX/ac | Intel Xeon E5-2683 v4 & NOCTUA NH-L12S | Kingston HyperX Savage 32 GB DDR4 2400 MHz | NVIDIA GeForce GT 710 1 GB | Intel SSD Optane Memory 32 GB NVMe M.2 & Intel SSD 730 240 GB SATA | Ubuntu Server
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Part-time job

Registrovaný: 05.10.06
Prihlásený: 15.10.18
Príspevky: 1891
Témy: 148
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 15.01.2015 2:27

Hovorim o ludoch z okolia, ktorych realne poznam. Stazuju sa na nekreativnu robotu a po nejakej dobe z tej pozicie odchadzaju. A aj preto, ze klikaci sa realne nic nove neucia, a nemaju v ich firmach moznost nejakeho karierneho postupu ani zvysenia platu. Jeden vydrzal 2 roky v znamej SW firme a plat mu stupol z 3.30 na 3.70 ak si pamatam dobre, a to bol na fulltime. Opat hovorim, pisem len o znamych z 3-4 firiem, nie vseobecne.







_________________
Notebook Dell 7537, 24" BenQ BL2411PT, Logitech Illuminated keyboard, Razer DeathAdder, Razer Goliathus, Koss Porta Pro
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Part-time job

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 15.01.2015 2:33

Vtipné mi príde hlavne to, že toto sa považuje na Slovensku za testovanie softwaru...
Pokiaľ sa bavíme povedzme o webstránkach, tak funkcie majú byť pokryté testami (unit testy, integračné testy atď) a UI klikačky sa riešia dnes už rovnako cez automatizované systémy, ako napr Selenium.
Testovanie, ktoré by mal robiť človek, je dostatočne kreatívna práca... A náročná, nie takéto klikačky.

Čo konkrétne tí ľudia u vás testujú? Či je správne implementovaná funkčnosť html buttonu v prehliadači?

-- pozerám, že Janof ma už predbehol :)

-- Kamahl, samozrejme, že sa sťažujú, keď im vo vašich firmách dávajú takúto robotu. Keby som sa hlásil na pozíciu testera, čakám niečo úplne iné.







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Part-time job

Registrovaný: 05.10.06
Prihlásený: 15.10.18
Príspevky: 1891
Témy: 148
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 15.01.2015 3:03

Hovorim napr aj o firme, ktora robila internet banking mojej oblubenej slovenskej banke :) Takze nie male amaterske firmicky :)

Samozrejme s tebou suhlasim, ale prax je na slovensku na zaklade toho co vidim ina. A preto tu poziciu opisujem tak, ako ju opisujem zo skusenosti.







_________________
Notebook Dell 7537, 24" BenQ BL2411PT, Logitech Illuminated keyboard, Razer DeathAdder, Razer Goliathus, Koss Porta Pro
Offline

Prevádzkovateľ fóra
Prevádzkovateľ fóra
Part-time job

Registrovaný: 01.05.05
Príspevky: 13343
Témy: 1494
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 15.01.2015 3:45

No ale to co vidis ty je ihla v kope sena predsa, pozicia testera nie je len o klikani na nejakych strankach ci com, raz som videl jednu poziciu testera kde boli vyzadovane vedomosti pomaly ako nejaky programator, taky junior pogramator by ten clovek asi bol, takze urcite to nemozes takto zaskatulkovat. Mna by osobne testovanie celkom bavilo, nemyslim tym klikanie na strankach to nie je fakt moc kreativne aj ked vdaka takemu testovaniu trebars webadminu u ws som dva krat dostal par mesiacov predlzenie hostingu za slohove prace ohladom chyb a navrhov na zmenu co som im poslal, ale tak to je asi take nieco o com hovoris, no a vidis robi na nom urcite xy ludi a aj tak sa tam vzdy da cosi najst a nie raz som tam natrafil na nejaky problem, moj ticket profil by mal uz niekolko stran do knihy :lol: skusal som v minulosti jeden monitoring aut ktory ma web k tomu a tam som tiez len takym skusanim co to dokaze natrafil na niekolko chyb ktore si kamarat vyvojar vobec nevsimol, lebo nepozera na produkt ako uzivatel, ale ako vyvojar, od toho su mozno u vas ci inde ti klikaci ako ich nazyvas. http://www.profesia.sk/praca/it-tester/ tam najdes isto par takych inzeratov kde budu vyzadovane aj nejake programatorske znalosti ale aj ine samozrejme. No a ako pise walther, tak skatulkujes testerov na zaklade tych par klikacov :)







_________________
Streacom DA2 | SilverStone Titanium SX800-LTI 800W | ASRock X299E-ITX/ac | Intel Core i9-9980XE & be quiet! Dark Rock TF | Kingston HyperX Impact 64 GB DDR4 2666 MHz | NVIDIA Titan RTX 24 GB | Intel SSD Optane 905P 480 GB NVMe U.2 & Intel SSD 750 1,2 TB NVMe U.2 & Intel SSD 660p 2 TB NVMe M.2 & Seagate BackUp Plus Portable 56 TB USB | 55" 4K OLED Dell Alienware AW5520QF & 24" LCD EIZO FlexScan EV2451 | Ergotron LX Wall Mount Keyboard Arm | Logitech Craft | Logitech G603 | Logitech F710 | Harman Kardon Sabre SB 35 & Sennheiser RS 175 | Microsoft Windows 7 Ultimate | APC Back-UPS ES 700 | Lenovo ThinkPad X250 | iPhone X 256 GB & Pitaka Aramid | SilverStone ML05B Milo | Corsair SF600 SFX 600W | ASRock X99E-ITX/ac | Intel Xeon E5-2683 v4 & NOCTUA NH-L12S | Kingston HyperX Savage 32 GB DDR4 2400 MHz | NVIDIA GeForce GT 710 1 GB | Intel SSD Optane Memory 32 GB NVMe M.2 & Intel SSD 730 240 GB SATA | Ubuntu Server
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 15.01.2015 5:32

Ja som od zaciatku pisal, ze tester nie je o nejakom klikani. Pozrel som si mnozstvo ponuk a to, ze si mal vediet pisat tesy bol len zaciatok. Kopa firiem pozadovala aj certifikatyvspecialne pre testerov.
Ako pozeram, zabudol som napisat, ze islo o ponuky z DE.


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 15.01.2015 7:25

Robil som jeden brutálny eshop, s viac ako 50 000 produktami, viac ako 100 (pod)kategórií, rôzne zľavové kúpony- percentuálne, alebo hodnotové, každý tovar mal okolo 40 rôznych príznakov a variant. K tomu importy tovarov cez xml (boli iba niektoré tovary v tom xml-ku), export tovarov pre heureka, 4 rôzne role užívateľov so 4 rôznymi cenami.
A úlohou testera bolo opäť klikať... ale stávalo sa také, že tester zišiel dole a povedal - nahovno naimportovaný tovar, tu a tu chýba cena. Pridával tovar a hovorí: Do databázy sa neuloží toto a toto, ale miesto toho ostane prázdne. No a tak sme vychytali kvantum chýb ešte pred tým, ako šiel shop zákazníkovi...


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Part-time job

Registrovaný: 03.04.08
Prihlásený: 10.12.19
Príspevky: 4667
Témy: 37
Bydlisko: Trnava
Príspevok NapísalOffline : 15.01.2015 7:52

Mego ty si robil brutalny eshop? nedaj sa vysmiat ... (sorry ale to uz je moc)
Dam vam radu do prace, ktora vam usetri cas, to ci sa ti nahrali data do DB mozes overit aj inak a nemusis klikat na webe ;), ale pekne je ze aspon vychytavate chyby.







_________________
Hmmm .... Hrošíček ... [Homer]
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 15.01.2015 8:22

Prečo by som sa mal vysmiať?


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 08.02.09
Prihlásený: 30.04.15
Príspevky: 5
Témy: 2
Príspevok NapísalOffline : 29.04.2015 23:26

Kolko je podla Vas optimalna mzda pre studenta BC na FEI s polrocnou praxou v .NET a rocnou praxou v ramci spravovania accountov v nadnarodnej firme (ziadne programovanie, ale compliance and risk v ramci EMEA systemov).

Dajme tomu, kolko by ste si pytali vy v tejto situacii ? (praca v BA, max 20.hod/tyzden)


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 17.07.11
Prihlásený: 29.12.20
Príspevky: 1516
Témy: 3
Príspevok NapísalOffline : 30.04.2015 8:37

To ti nikto nepovie, sám by si sa mal vedieť naceniť podľa svojich vedomostí a skúseností. Ak to nevieš, tak môžeš byť rád aj za minimálnu mzdu a nemôžeš sa tomu čudovať.
Takisto záleží, kam a na akú pozíciu sa hlásiš - iné platy sú na univerzitách, iné v menších firmách a iné v tých veľkých. No a záleží, či ideš progamovať, variť kávu, alebo upratovať.







_________________
Na súkromné správy týkajúce sa problémov, ktoré sa riešia vo fóre, neodpovedám!
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 08.02.09
Prihlásený: 30.04.15
Príspevky: 5
Témy: 2
Príspevok NapísalOffline : 30.04.2015 11:09

okej, tak ake su priblizne platy v IT v BA pre studentov ? samozrejme ze programovanie, i ked len brigadnicky 20hod/tyzden.


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Part-time job

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 30.04.2015 11:20

Ako vysvetliť človeku, že pojem "programovanie" je neskutočne široký?
Plat závisí od mnohých faktorov. Ty skúsenosti nemáš (pol roka a rok skúsenosti proste nie sú), tak ber čo príde. Neskôr si môžeš vyberať, ale teraz by si mal v prvom rade hľadieť na získavanie skúseností.







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 17.07.11
Prihlásený: 29.12.20
Príspevky: 1516
Témy: 3
Príspevok NapísalOffline : 30.04.2015 12:05

Ako píše walther. Číslo ti tu nikto nenapíše. Hlás sa kam chceš a ber čo ti ponúknu. Toť vše.
Okrem toho, plat nie je rozhodujúci. Ako študent budem radšej robiť zaujímavú, perspektívnu prácu za 3 eur/hod, ako nudnú, stereotypnú, neperspektívnu prácu za 6.







_________________
Na súkromné správy týkajúce sa problémov, ktoré sa riešia vo fóre, neodpovedám!
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Part-time job

Registrovaný: 16.04.14
Prihlásený: 10.05.23
Príspevky: 47
Témy: 7
Bydlisko: Kysucké Nov...
Príspevok NapísalOffline : 22.05.2015 7:43

Mal by som podobnu otazku ako kolega nado mnou, skusenosti len to co som programoval doma C/C++, C#(hlavne teoreticky, jasne ze som aj nieco naprogramoval, ale v 95% v C/C++), Python(hlavne teoreticky, par drobnych algoritmickych programov), Pascal(myslim ze to nikoho nezaujima). Skusenosti s SFML, OpenGL, Allegro. Zakladne algoritmy (zucastnil som sa niekolkych sutazi). Prax hlavne to co som robil doma za tych par rokov, teraz posledne mesiace pomaham vysokoskolakom so zadaniami v C/C++, realna prax cca 6 tyzdnova ako programator/brigadnik vo VB.NET(aj praca s databazami v tomto jazyku a trochu SQL) v jednej vacsej firme v Ziline, potom som musel ist do skoly cize tam by som mohol teraz nastupit cez prazdniny. Moja otazka je kolko je adekvatny plat keby som siel na nejaky pohovor? Bol som na jeden v Blave a tam ma nezobrali, ale to chapem, lebo mi ten clovek vravel, ze zapracovanie trva aj pol roka a ja som mal len prazdniny, to bola bankova sfera cize asi tak. Druhy bol ten v Ziline a tam ma zobrali, chvalili si moju pracu, ale mozno to bolo tym platom(ten by som poslal cez SS ak by o tom niekto chcel pokecat a poradit) :D.


Odpovedať na tému [ Príspevkov: 52 ] Choď na stránku: 1, 2 ďalšia


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Web developer - Part time

v Dopyt práce

0

600

29.12.2014 15:24

Smath Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. hľadáme web developera brigáda, part time....

v Ponuka práce

0

1023

21.11.2011 10:50

tereza Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. The Godfather part II

v Počítačové hry

24

1285

19.05.2009 17:31

Skyro Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Spojenie HHD part. s obsahom

v Pevné disky a radiče

3

256

10.10.2013 3:30

tarezni Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. P: herne mysky part 2

v Predám

1

247

10.10.2020 19:33

hawo Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Na USB nemozem dat part

v Externé zariadenia

5

318

07.01.2015 20:33

4040 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. job

v Ponuka práce

0

671

19.05.2012 16:01

surprice Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Student job

v Dopyt práce

0

870

01.06.2013 18:41

jokuja111 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Hľadám job

v Dopyt práce

0

875

25.03.2013 15:35

samson3333 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Hľadám job

v Ekonomika, práca, biznis, podnikanie a peniaze

10

610

31.03.2012 16:05

Mego Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Job na leto

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2 ]

v Ekonomika, práca, biznis, podnikanie a peniaze

41

1536

31.05.2012 13:25

Mego Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. GB Job ltd.

v Ekonomika, práca, biznis, podnikanie a peniaze

12

2176

25.07.2010 19:14

patro16 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. job pre programatora

v Ponuka práce

0

533

17.01.2013 12:31

Peet51 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Job offer - Java Architect

v Ponuka práce

0

1295

22.02.2007 1:09

Luhicm Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. PREDOBJEDNAVKA The last of us part 2 - Standart edition

v Herné konzoly

0

386

06.06.2020 10:12

pipo878 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. CSS, HTML + designer - prilezitostny job

v Ponuka práce

2

1061

11.03.2008 14:56

miob Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra