Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie. [ Príspevkov: 10 ] 
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 05.12.08
Prihlásený: 19.02.13
Príspevky: 69
Témy: 27
Príspevok NapísalOffline : 23.04.2012 15:51

Zdravim.
Pred par dnami som sa na tomto fore stretol s mensim problemom. V sekcii programovanie a tvorba webu - ostatne, som zalozil postupne 3 rozne temy, tykajuce sa flash cs5. Nechcel som to riesit vsetko v jednej teme, aby v tom nevznikol chaos a aby si aj iny ludia s podobnymi problemami lahsie dohladali pomoc.

Problem nastal, ked mi zmizla 3. tema. Modearatora som sa opytal v com je problem, na co som dostal odpoved, ze tu nemam pisat nic v suvislosti so skolskymi zadaniami a ze tie su na to, aby ich clovek vypracoval sam. Pripadne, ak neviem robit s flashom, nech s nim prestanem pracovat.

Myslim, ze slusne, som vysvetlil dotycnemu, ze sice s jeho tvrdenim o zadaniach suhlasim, ale na to by mohla vytvorit podmienky skola, aby nas naucila potrebne znalosti k vypracovaniu zadania. Ani tu to nebudem rozvadzat do hlbky, no situacia sa ma tak, ze si uplne vsetko (actionscript, animacie, uplne vsetko) musime dohladat na internete svojpomocne (akoby som do skoly ani nechodil).

Moje zadanie ma x povinnych prvkov, na ktore som poprichadzal za dlhe vecery celkom sam, no z dovodu casovej tiesne a tiez, ze niktore veci proste neviem najst, som sa rozhodol obratit sa na skusenych ludi na tomto fore. Podotykam, ze mnozstvo veci, co som sa pytal tu, je len zlomok celeho zadania (cize som sa na tom nieco naucil, zadanie splnilo ucel) a tiez som tu nikoho neziadal o kompletne vypracovanie. V poslednej, zmazanej teme, som dokonca uvadzal aj postup akym som to skusal riesit ja a pytal som sa len na to, co robim zle. Chcel som, aby ma niekto postrcil na spravny smer.

Pytam sa teda, naco sluzi toto forum, ak sa tu clovek nedohlada pomoci? To mozete napisat kazdemu, kto riesi daky problem napr. v C++, aby si skocil do knihkupectva, kupil si 300strankovu knihu c++, naucil sa komplet syntax a vsetko okolo toho, ak nieco nevie aj potom, nech to najde na nete, a ak si nevie rady ani tak, len v tom pripade moze navstivit toto forum, ktore samozrejme najskor musi dokladne prehladat, ci sa tu uz niekto o niecom podobnom nezmienil.


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 23.04.2012 17:59

Dobrá otázka...


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Otazka na vedenie fora

Registrovaný: 12.10.06
Prihlásený: 19.04.24
Príspevky: 20307
Témy: 79
Bydlisko: Banska Byst...
Príspevok NapísalOffline : 23.04.2012 18:22

Citácia:
ale na to by mohla vytvorit podmienky skola, aby nas naucila potrebne znalosti k vypracovaniu zadania

presne tak a pokial sa tak nedeje, tak kopat profakov do prdeli, nech sa staraju. oni su za to plateni aby ta ucili

Citácia:
no situacia sa ma tak, ze si uplne vsetko (actionscript, animacie, uplne vsetko) musime dohladat na internete svojpomocne (akoby som do skoly ani nechodil).

pokial robis programatora, grafika, skriptera ci daco podobneho, tak sa tomuto ani v buducnosti nevyhnes ked skolu skoncis, ale hladat si uplne vsetko, pretoze v skole vas ucia :shit: je blbost, to je pravda.

Citácia:
Pytam sa teda, naco sluzi toto forum, ak sa tu clovek nedohlada pomoci?

klasicka otazka cloveka, ktory nepochopil podstatu fora. je to tak, pretoze:
Citácia:
kto riesi daky problem napr. v C++, aby si skocil do knihkupectva, kupil si 300strankovu knihu c++, naucil sa komplet syntax a vsetko okolo toho, ak nieco nevie aj potom, nech to najde na nete, a ak si nevie rady ani tak, len v tom pripade moze navstivit toto forum, ktore samozrejme najskor musi dokladne prehladat, ci sa tu uz niekto o niecom podobnom nezmienil.

...sam si si odpovedal a je to tak u hociktoreho fora. Az ked vycerpas vsetky moznosti, tak mas prist sem... A nikto tuna nebude vypisovat 300x rovnaku vec, na to sluzi hladanie na fore.
Knihy kupovat nemusis, na webe mas milion tutorialov, neverim ze by v ziadnom nebolo to, co potrebujes.

Dufam ze teraz nezacnes plakat ze nevies po anglicky, pretoze taky clovek nema co s flashom pracovat, kedze to neni nic pre laikov. Anglictinu mas vediet, ked robis akekolvek pokrocile veci na pc.

Kazda ziadost o vypracovanie nejakej ulohy do skoly je ihned automaticky podozriva, pretoze co si napisal ty, moze napisat kazdy.







_________________
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Otazka na vedenie fora

Registrovaný: 21.02.06
Prihlásený: 08.12.14
Príspevky: 5404
Témy: 30
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 23.04.2012 19:06

Tie témy som zmazal ja, pokojne si to mohol napísať.
Už pri prvých dvoch mi bolo jasné, že ide o zadanie do školy, alebo na pracovný pohovor, ale povedal som si, že to nechám tak, že máš asi väčšinu hotovú a len sa potrebuješ niečo opýtať.
Lenže potom pribudla ďalšia téma a ja som mal potrebu stopnúť to - ak by som to nezmazal, akú mám istotu, že by nepribúdali ďalšie a ďalšie?

Schválne som si sám skúsil vyhľadať odpovede na tvoje otázky cez google (a to som v AS v živote nerobil) a aj keď mi to trvalo nejakú dobu, na všetky som našiel odpovede.

Škola je na to, aby vám ukázala cestu, naučiť sa musíte samy. Máte cvičenia, kde ti učiteľ neukázal všetko? Samozrejme, od toho je tvoj voľný čas, kedy sa máš vzdelávať.
A fórum je tu od toho, aby vám radilo, ale nie aby suplovalo vašu nechuť učiť sa. Aj keď som začínal s programovaním a ešte aj teraz si raz za čas kúpim knižku, ak sa idem učiť nový jazyk. Na fóre som sa za celý svoj život pýtal max 5-10 krát a to programujem už 15 rokov.

Väčšine ľudí, ktorým sa takýto postup nepáči odporúčam jednu vec - choďte na stackoverflow. Tam sú podobné otázky veľmi rýchlo zatvorené.







_________________
Neradím a nekomunikujem cez SS, ak niečo potrebujete, máte iné možnosti: Ak vám zmizla téma, alebo sa vám niečo nepáči. Ak potrebujete nahlásiť príspevok/človeka, reportujte ho. Ak máte s niečim problém, riešte to v danej téme.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 05.12.08
Prihlásený: 19.02.13
Príspevky: 69
Témy: 27
Príspevok Napísal autor témyOffline : 23.04.2012 21:25

No forum neberem ako, ze idem sem, lebo sa mi nechce. Po anglicky viem, to je jasne, ale ako som uz pisal, vela veci som si dohladal / prisiel na ne a uprimne si myslim, ze min. 80% ludi, co tu prispieva istotne nevycerpa najskor vsetky moznosti a az potom sem pise. Jasne, aj ja mam lepsi pocit ked na nieco dojdem sam. Aj si to lepsie zapamatam a pochopim to, ale tiez som pisal ze aj casova tiesen ma k tomuto dotlacila. Ak by som mal dalsi mesiac (s flashom som zacal prednedavnom) mile rad by som si nechal na vsetko cas. Ale mam robit este x inych zadani /projektov, ktore nie su zrovna lahke.

Ano, kebyze sa mi tam objavi 5 tem, tak ok ... uz sa to da povazovat za spam, alebo si to nazvyte ako chcete. Ironia je ze mi chyba spravit uz len ta posledna vec.

Dnes som bol za vyucujucim, povedal som mu ze to mam hotove az na tu jednu malickost, nech mi poradi. Zacal sa vykrucat, splietat vseliake motuzy a ja som asi taky mudry, ako vcera ci den pred tym.

A no a co ze to je do skoly? Snad si nemyslite, ze kazdy co tu daco kodi a ma s tym problemy, ktore tu riesi, to robi, lebo nema vo volnom case co ine stvarat a strikovat sa mu nechce. Vacsina ludi to robi koli praci, nejakej zakazke, skole, alebo proste pre zisk.

PS: nus, asi si to musim priznat, nie som vobec dokonaly superman co na googli najde vsetko :)


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Otazka na vedenie fora

Registrovaný: 12.10.06
Prihlásený: 19.04.24
Príspevky: 20307
Témy: 79
Bydlisko: Banska Byst...
Príspevok NapísalOffline : 24.04.2012 0:50

martin111111 píše:
Dnes som bol za vyucujucim, povedal som mu ze to mam hotove az na tu jednu malickost, nech mi poradi. Zacal sa vykrucat, splietat vseliake motuzy a ja som asi taky mudry, ako vcera ci den pred tym.

co si mu daco nepovedal? nik to za teba riesit nebude. ked uz pako rozdava zadania jak divy, tak nech vam aj vysvetli a kedze sa vykruca, tak to asi sam nevie. Normalne mu treba povedat ze naco sa tu hra, nech vas uci alebo nech ide do prdele...toto nieje vyucba, ked sa prides spytat, a posle ta het.

martin111111 píše:
A no a co ze to je do skoly? Snad si nemyslite, ze kazdy co tu daco kodi a ma s tym problemy, ktore tu riesi, to robi, lebo nema vo volnom case co ine stvarat a strikovat sa mu nechce. Vacsina ludi to robi koli praci, nejakej zakazke, skole, alebo proste pre zisk.

ak tu dakto riesi nejaky projekt do rpace a potrebuj help s programovanim, tak sa nejedna o kreslenie a skripty vo flashi...a programatori v praci to riesia prave na googli lebo nemaju cas cakat kym dakto daco napise na forum. Navyse vedia toho hodne, pretoze sa tym zivia a tak je tuna takych zlozitych otazok velmi malo.







_________________
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Otazka na vedenie fora

Registrovaný: 06.01.08
Prihlásený: 25.05.23
Príspevky: 3170
Témy: 86
Bydlisko: Senica
Príspevok NapísalOffline : 24.04.2012 9:16

shiro píše:
co si mu daco nepovedal? nik to za teba riesit nebude. ked uz pako rozdava zadania jak divy, tak nech vam aj vysvetli a kedze sa vykruca, tak to asi sam nevie. Normalne mu treba povedat ze naco sa tu hra, nech vas uci alebo nech ide do prdele...toto nieje vyucba, ked sa prides spytat, a posle ta het.


toto dufam nemyslis vazne. poslat do riti profaka, ktory ta znamkuje, je asi tak rozumne, ako chytat tigra za gule.







_________________
PC: Monitor: 24" Dell U2410 IPS 16:10, CPU: i5 4460 + Gelid Tranquillo Rev.3, MB: MSI H97M E35, GPU: Sapphire R9 380 dual X NITRO 4GB OC, SSD: Crucial BX100 250 GB, RAM: Kingston 2x8GB DDR3 1600Mhz hyperX, PSU: EVGA 500B, case: Fractal Define R4
NB: Toshiba Satellite L505-13G: Intel Core i5 430M, ATI Radeon HD5165 1GB, 4GB RAM, 500GB HDD
fón: Samsung S20 FE + Garmin Fenix 6 pro
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Otazka na vedenie fora

Registrovaný: 12.10.06
Prihlásený: 19.04.24
Príspevky: 20307
Témy: 79
Bydlisko: Banska Byst...
Príspevok NapísalOffline : 24.04.2012 15:49

preto nemozem ist na vysku, lebo by som do tyzdna letel :-)

ked vidim ako natahuju studentov, ktori sa rano na osmu drbu do skoly aby zistili ze profak neprisiel (sak naco by aj dakomu odkazoval ze nepride, ze - bezne chovanie tych svin) a maju zrazu 2-3h dieru...a co teraz? kam ist? nemam co ine robit ako behat po meste kvoli debilovi co si nepride do prace len tak....kto mi preplati cestovne a strateny cas?

ale zase ak ta ma dakto daco naucit, tak sa nema co vykrucat, je za to plateny, tak nech robi co ma robit. Nie poslat studenta do prdele a vykrucat sa. Potom nech nesie nasledky ked mu dakto daco povie do oci.

A ked bude studentovi kvoli vlastnej sprostosti robit problemy pri znamkovani (lebo mu student povedal aky je blby a ked je to ozaj tak, ma si priznat vinu a napravit to, nie sa este pomstit) tak mu to treba dat najavo tvrdsim sposobom.







_________________
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 05.12.08
Prihlásený: 19.02.13
Príspevky: 69
Témy: 27
Príspevok Napísal autor témyOffline : 25.04.2012 12:21

No problem je v tom, ze je to ako by si sa isiel sudit s policajtom. On je na tej silnejsej strane, takze ma pravdu, aj ked ju nema. Myslis, ze by sa niekto chcel tahat za prsty s s panom docentom pripadne profesorom? Ved by to bolo slovo jedneho studenta proti takej "kapacite".

Nejedna sa mi vsak o to. Ja mu to zadanie odovzdam. Mam to v pazi a aj ked sa mi tento pristup nepaci, pokial sa nezobereme viaceri, musim drzat hubu a krok. A ostatne som tu uz opisoval, ako napr. ze koli aj inym veciam nemam cas na take dokladne badanie okolo problematiky, ako napriklad niekto, kto pracuje ako koder a nemusi sa zaoberat nicim inym.


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Otazka na vedenie fora

Registrovaný: 21.02.06
Prihlásený: 08.12.14
Príspevky: 5404
Témy: 30
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 25.04.2012 17:43

Myslím, že ste už dosť OT, preto to tu zamknem, odpoveď si dostal.

Citácia:
pokial sa nezobereme viaceri, musim drzat hubu a krok

To nie je pravda, ja som kritizoval veci, ktoré boli zle - veľakrát sa im to nepáčilo, ale boli prípady, kedy ma počúvli. A hlavne, školu som urobil.

Citácia:
ze koli aj inym veciam nemam cas na take dokladne badanie okolo problematiky, ako napriklad niekto, kto pracuje ako koder a nemusi sa zaoberat nicim inym.

Tak si si asi vybral zlú školu. A presne kvôli tomuto tie témy zamykáme - ty nemáš čas na vlastné štúdium a my ten čas máme mať? Ty dostaneš diplom, ty by si sa mal učiť. Práve to rozmýšľanie nad problémom je súčasť štúdia.







_________________
Neradím a nekomunikujem cez SS, ak niečo potrebujete, máte iné možnosti: Ak vám zmizla téma, alebo sa vám niečo nepáči. Ak potrebujete nahlásiť príspevok/človeka, reportujte ho. Ak máte s niečim problém, riešte to v danej téme.
Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie. [ Príspevkov: 10 ] 


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Návrh pre vedenie fóra

v Správy pre vedenie fóra

5

1466

26.02.2009 21:10

JanoF Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Grafy a vedenie analyz

v Ostatné programy

0

382

25.06.2010 11:28

aoccoa Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. software na vedenie skladu

v Ostatné programy

4

403

11.10.2020 14:14

SamerLp Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Vedenie Yahoo možno akcionári odvolajú

v Novinky

1

448

12.05.2008 15:01

brm Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Schéma: Power modem na 230V vedenie

v Elektronika

0

1001

23.01.2007 4:59

Elektronic Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. T-Com - Nechcu opravit telefonne vedenie

v Obchody, reklamácie a právo

5

1248

01.11.2007 19:06

Axwell Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Odmena 20 EUR k účtu mKonto, vedenie a založenie účtu je zdarma

v Ekonomika, práca, biznis, podnikanie a peniaze

20

1195

04.02.2015 14:31

okatjar Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Fora

v Krčma

19

1878

04.02.2010 0:34

andymc Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Prenesenie fora

v Ponuka práce

5

1483

01.09.2006 9:37

wix Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. RSS fora

v Správy pre vedenie fóra

1

1945

08.10.2009 21:29

JanoF Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Ochrana fora

v Redakčné systémy

4

695

16.11.2006 23:26

JanoF Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Administracia fora

v Redakčné systémy

9

1264

16.07.2006 18:12

scrap2000 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Rychlost fora

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2, 3, 4 ]

v Správy pre vedenie fóra

102

8913

14.01.2015 19:41

JanoF Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Prehladnost fora

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1 ... 4, 5, 6 ]

v Správy pre vedenie fóra

152

10177

19.11.2005 8:34

Tommy Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Predaj fóra

v Ostatné

18

1907

22.10.2008 22:00

Blackshadow Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Zabezpečenie fora

v Redakčné systémy

5

842

02.07.2007 15:29

Marosh08 Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra