Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 36 ] Choď na stránku: 1, 2 ďalšia
AutorSpráva
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 02.04.2015 15:32

Dobrý deň,
Chcel by som poprosiť o radu lebo neviem ako mám odstrániť v CSS odrážky v elemente <ol>.
Alebo inak:
http://www.imgup.cz/image/HHT
http://www.imgup.cz/image/HHM
Vopred ďakujem za odpovede :)


Offline

Správca fóra
Správca fóra
Odstránenie číslovania :/

Registrovaný: 08.08.09
Príspevky: 12449
Témy: 39
Príspevok NapísalOffline : 02.04.2015 15:35

Namiesto [c]<ol>[/c] použí [c]<ul>[/c].


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Odstránenie číslovania :/

Registrovaný: 23.12.13
Prihlásený: 18.10.23
Príspevky: 429
Témy: 57
Príspevok NapísalOffline : 02.04.2015 15:38

#banner ol li { list-style: none; }

Takto v css odstranis odrazky pokial sa nemylim


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok Napísal autor témyOffline : 02.04.2015 15:52

Okey, spravil som to podľa Erikzeta, cet to CSS a ide to. Ďakujem ešte raz :)


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 06.02.14
Prihlásený: 19.01.18
Príspevky: 443
Témy: 9
Príspevok NapísalOffline : 02.04.2015 16:57

riesenie cez list-style od Erikzeta je spravne, ale netreba zabudat na semanticku stranku. ol (ordered list) by z logickeho hladiska mal mat cislovanie a preto bol aj tak navrhnuty.
ak to ma byt bez cislovania tak potom je to spravnejsie riesit nahradenim za ul (co napisal killer).


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok Napísal autor témyOffline : 02.04.2015 18:19

Ešte jedna otázka.
Potreboval by som footer nejako umiestniť úplne dole. Lebo teraz mi ho zobrazuje takto:
http://www.imgup.cz/image/HSp
Ešte by sa hodilo aj CSS:
footer {
text-align: center;
width:100%;
height:40px;
position:absolute;
bottom:0;

background:#ffffff;
}


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Odstránenie číslovania :/

Registrovaný: 23.12.13
Prihlásený: 18.10.23
Príspevky: 429
Témy: 57
Príspevok NapísalOffline : 02.04.2015 18:25

article si robil cez float? ak ano vtom pripade na footer pouzi footer { clear: both; }

hatto: budem vediet, html a css sa ucil len cca mesiac :)


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok Napísal autor témyOffline : 02.04.2015 18:59

Teraz neviem, ktorý article myslíš ? A skúsil som to footer { clear: both; } ale stále to ukazuje hore :/ Ono mi to bere ako by stránka bola iba tam, kde končí monitor :D


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 06.02.14
Prihlásený: 19.01.18
Príspevky: 443
Témy: 9
Príspevok NapísalOffline : 02.04.2015 19:06

nedavaj footer ako absolute, to preto ti ho tam hadze. bud to vymaz alebo daj relative.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Odstránenie číslovania :/

Registrovaný: 23.12.13
Prihlásený: 18.10.23
Príspevky: 429
Témy: 57
Príspevok NapísalOffline : 02.04.2015 19:11

Aha ano, position absolute ti element vytrhne z toku dokumentu tak asi bude tam problem ako pise hatto


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok Napísal autor témyOffline : 02.04.2015 19:19

Ak ten footer nastavím ako relative alebo absolute vymažem, tak to hodí hore :/


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Odstránenie číslovania :/

Registrovaný: 23.12.13
Prihlásený: 18.10.23
Príspevky: 429
Témy: 57
Príspevok NapísalOffline : 02.04.2015 19:25

Hod sem cely kod, lebo tazko sa takto radi kde moze byt chyba

napr. sem http://codepen.io/pen/?editors=110


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok Napísal autor témyOffline : 02.04.2015 19:35

Hodím to tu ako .zip
http://leteckaposta.cz/426832955

Ak by tam bolo veľa chýb, tak mi ich prosím vypíšte, je to moja prvá stránka, a tak sa ešte len učím :)


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Odstránenie číslovania :/

Registrovaný: 23.12.13
Prihlásený: 18.10.23
Príspevky: 429
Témy: 57
Príspevok NapísalOffline : 02.04.2015 20:28

Tak hned ako prve ma zaujalo preco si robil to menu tak zlozito. menu1, menu2 atd. Ja to robim takto http://codepen.io/anon/pen/dPLjqz
a na kazdu sekciu pouzivas position: absolute co je tiez blbost podla mna, ja by som nastavil float left/right a na natvrdo rozmer.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 06.02.14
Prihlásený: 19.01.18
Príspevky: 443
Témy: 9
Príspevok NapísalOffline : 03.04.2015 9:28

erik: lepsie riesenie ako float je pouzivat inline-block. ja osobne float pouzivam uz iba vynimocne. alebo dalsia moznost cez flexbox (pozor -len od ie9 a android 4.4)
takze nejak takto by mohlo byt menu. a bolo by aj vycentrovane na stred, cez float sa to tazko robi.

http://codepen.io/hatto/pen/raboLW


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Odstránenie číslovania :/

Registrovaný: 23.12.13
Prihlásený: 18.10.23
Príspevky: 429
Témy: 57
Príspevok NapísalOffline : 03.04.2015 10:49

Ja sa tak ucim na kurze. A hatto skus si otvorit tvoje upravene menu a zmensuj okno prehliadaca, cele menu sa ti rozsype, skus moje a pekne drzi pokope. Tak isto aj ked otvorim stranku ktoru sem dal autor a zmensujem cela sa rozsype. Tu je taky zakladny layout co som robil na domacu ulohu cez float http://codepen.io/anon/pen/dPLjqz


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 06.02.14
Prihlásený: 19.01.18
Príspevky: 443
Témy: 9
Príspevok NapísalOffline : 03.04.2015 11:08

ved presne to je ten problem, ze to nemas responzivne, mas fixnu sirku ;) musis tvorit pravidla, menit na float:none pre mobily atd atd. pri inline block sa nerozsype, ale zoradi sa tak ako ma, skoci to pod seba (len ja som to robil ako priklad upravenim dvoch riadkov v tvojom kode). ver tomu ze float nie je vzdy to najlepsie riesenie ;) aj ked pre layout (main + sidebar) ako mas v priklade je float ok.

a to ze tak sa ucis na kurze je fajn, len zalezi kto ta to uci a ake ma on vedomosti a skusenosti. lebo netreba zabudat ze to neustale napredaju a ako sme pouzivali table, potom vsetko na float, teraz inline-block, zachvilu budu len flexbox atd.
inak dokonca viac pouzivam display: table a table-cell ako float. je to casto vyhodnejsie.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Odstránenie číslovania :/

Registrovaný: 23.12.13
Prihlásený: 18.10.23
Príspevky: 429
Témy: 57
Príspevok NapísalOffline : 03.04.2015 12:48

Ked sa to tak robi v responzivnom dizajne ok. Ja sa zatial ucim html a css, uz pomaly koncim a potom idem responzivny a jquery. Kurz mam od romana hraska (webrebel). No a tam sme sa zatial ucili cez float a hovoril ze mame skusat zmensovat stranku aby sa nerozsypala tak uvidim ako to bude dalej.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 06.02.14
Prihlásený: 19.01.18
Príspevky: 443
Témy: 9
Príspevok NapísalOffline : 03.04.2015 14:23

prvykrat vidim stranku webrebel, ale ak uci tak ako je stranka urobena tak si najdi aj iny zdroj, nie len jeho aby si mal viac pohladov na to ako robit web.
tym nechcem povedat ze nevie, ale stranka nie je bohvieako nakodena. ako priklad uvediem vytvaranie jquery elementov mimo funkcie on ready - ta sa vola ked je nacitane cele DOM, a nacitavanie by mohlo sposobit volanie elementu, ktory v danej chvili este neexistuje... druha vec - niekto kto uci html css a stranku postavi na bootstrap?! a hlavne ak je to onepage stranka???
a responzivne mu to videa trochu rozhadzuju.

a k tomu float este - iba som tym chcel povedat ze vsetky css atributy maju svoju podstatu a svoje miesto. float je velakrat nevyhnutny ale netreba ho vsade pchat (ja som ho tiez pouzival az prilis).

drzim palce ;)


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok Napísal autor témyOffline : 03.04.2015 14:24

Tak ten header som spravil podľa hatta. Čo sa týka tých section, s tým si neviem dať rady. nastavil som ich ako float left, bez possition: absolute ale furt mi to nedáva tak ako by som chcel :/
Aby ste si vedeli predstaviť, ako by to malo vyzerať: http://www.flatcowstudios.com/
no a môj projekt: http://leteckaposta.cz/896841142


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Odstránenie číslovania :/

Registrovaný: 23.12.13
Prihlásený: 18.10.23
Príspevky: 429
Témy: 57
Príspevok NapísalOffline : 03.04.2015 14:44

Nieco podobne mam teraz za domacu ulohu, ale nebudem teda hovorit ako to spravit nech ti nepoviem blbost :).

Hatto: jasne berem, ale mne sa cez jeho kurz uplne lahko uci a praveze mi vyhovuje, ze sa ucim len cez neho, lebo co pozeram kazdy ma ine zvyky a na zaciatku nechcem mat vtom chaos. Neskor ked prejdem responzivny a jquery mozme v inej teme prediskutovat co a ako.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 06.02.14
Prihlásený: 19.01.18
Príspevky: 443
Témy: 9
Príspevok NapísalOffline : 03.04.2015 14:47

narychlo som pozrel ten tvoj kod: takze ak to chces mat na 3 casti ako na tej webke, tak by som v tomto pripade pouzil table-cell (co som pisal vyssie).

1. nepouzivaj id! classy ti postacuju. zmenil som to teda v kode. a pridal som jednu class pre vsetky tri, kedze maju rovnaky zaklad. nemusis teda 3krat pisat ten isty kod.

neviem najst tvoj html kod tak dam ukazkovy
Kód:
<div class='moje-sekcie'>
   <div class='sekcia sekcia1'>...</div>
   <div class='sekcia sekcia2'>...</div>
   <div class='sekcia sekcia3'>...</div>
</div>


css:
Kód:
.moje-sekcie {
  display: table;
  width: 100%;
}
.sekcia {
   display: table-cell;
   width: auto;
   vertical-align: middle;
   height: 350px;
}
.sekcia1 {
   background-color: #ff2636;
}
.sekcia2 {
   background-color: #808080;
}
.sekcia3 {
   background-color: #FF2636;
}


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 13.11.07
Prihlásený: 20.08.16
Príspevky: 1702
Témy: 0
Príspevok NapísalOffline : 03.04.2015 17:54

Páči sa mi moderný trend v HTML+CSS, keď sa zastaralé tabuľky nahradili modernými tabuľkami urobenými pomocou CSS a display: table-*. :D (čo prináša viac-menej rovnaké problémy, ako samotné tabuľky)

Inak ja osobne by som podobné problémy neriešil na začiatku projektu, radšej by som použil nejaký framework s vhodnou licenciou, ktorý by sa o rôzne detaily postaral (a framework by som prípadne nahradil jednoduchším vlastním riešením až po tom, ako by som vedel, čo presne potrebujem).


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 06.02.14
Prihlásený: 19.01.18
Príspevky: 443
Témy: 9
Príspevok NapísalOffline : 03.04.2015 18:14

chrono: mas pravdu :D
aj ked si myslim ze to bolo tym efektom ze vsetci chceli prestat pouzivat <table> a presli na floaty.
ale vsetky parametre 'display' maju vyhody a su urcene na ine pouzitie. a table/table-cell ma svoje vyhody. ono si to ale netreba mylit s tagom <table>, lebo pre mna je tento tag urceny na naozaj tabulkove udaje (napr. tabulka timov v extralige).

http://www.w3schools.com/cssref/pr_class_display.asp pre tych ktori nevedia ake moznosti su :)

a s tym frameworkom by som nesuhlasil. aky to ma vyznam nieco urobit a potom to prerabat? a zvlast v jeho pripade ked sa uci css a mal by chapat kazdemu riadku.


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 13.11.07
Prihlásený: 20.08.16
Príspevky: 1702
Témy: 0
Príspevok NapísalOffline : 03.04.2015 20:44

Zmysel to má ten, že nemusíš riešiť ako to má vyzerať, ako sa robí menu, tlačidlo... viac menej len vložíš časti kódu z dokumentácie.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 06.02.14
Prihlásený: 19.01.18
Príspevky: 443
Témy: 9
Príspevok NapísalOffline : 04.04.2015 9:41

takze miesto toho aby si napisal 10riadkov css ides nacitavat niekolko kb kodu? ktoreho pravdila musis aj tak prepisovat v tvojom css, kedze nikdy ti to nesadne na 100% na grafiku tvojej makety/predstavy.
ak s takymto pristupom robis webky tak sa necudujem ze kazda druha stranku ktorej zdroj pozeram ma kvoli suborom js a css dlhsiu hlavicku ako cele telo... jedna vec je tvorit kod ktory sa da znovu pouzit a druha vec je pozliepat webku z 10 js a 5 css frameworkov/pluginov a vo vlastnom poprepisovat polovicu tych pravidiel. ten kod nie je potom ani na 100% funkcny, ani prehladny a udrziavatelny a samozrejme to ma velky vplyv na rychlost stranky


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 13.11.07
Prihlásený: 20.08.16
Príspevky: 1702
Témy: 0
Príspevok NapísalOffline : 04.04.2015 10:51

Urobiť stránku, ktorá sa bude zobrazovať viac-menej rovnako v každom prehliadači je pravdepodobne ešte zložitejšie ako kedysi a pochybujem, že ovládaš všetky rozdiely a dokážeš ich teda v CSS vyriešiť (a určite to neurobíš na 10 riadkov).

Každopádne keď použijem nejaký framework (či už css alebo javascript), tak určite nebudem prepisovať vo svojom kóde polovicu toho kódu (a ak chcem napr. zmeniť farby, použijem LESS or SASS verziu a automaticky si pri každej zmene vygenerujem CSS).

Pri tvorbe nejakého projektu je dôležité mať nejaké výsledky a nie riešiť to, prečo sa stránka zobrazuje inak v každom prehliadači (či to, ako skryť čísla v zozname). Urobiť stránku prehľadnú, funkčnú a udržiavateľnú je rovnako jednoduché/zložité či už sa použije framework alebo nejaké vlastné riešenie a je úplne jedno, že sa bude nedokončené stránka načítavať rýchlejšie, keď sa nepoužijú javascript / css knižnice.

Ako som už písal, nie je problém prepísať to neskôr, keď bude zrejmé, čo všetko je potrebné.

PS: Nie som fanúšik css/js knižníc, ale keď musím robiť nejakú stránku, určite ich aspoň na začiatku použijem, aby som sa mohol venovať fungovaniu samotnej stránky.
PPS: A trochu mi to pripomína PHP a odosielanie emailov. Veľa ľudí má pocit, že to dokážu urobiť jednoduchšie a lepšie, ako to robí nejaká knižnica a veď oni predsa nebudú používať knižnicu, ktorú nevyužijú aspoň na 99%. (a tak skončia pri riešení, ktoré funguje často len náhodou, pretože takmer nikdy si nezistia, ako presne sa to má robiť, a urobiť to správne nie je až tak jednoduché).


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 06.02.14
Prihlásený: 19.01.18
Príspevky: 443
Témy: 9
Príspevok NapísalOffline : 04.04.2015 12:08

robim weby ktore musia byt kompatibilne od niekedy az od IE7, vacsinou od IE8 a ano stranka sa zobrazuje spravne. a nepotrebujem riesit nejaky framework lebo len navlaci zbytocne css pravidla... ak nevies urobit button ktory je kompatibilny vo vsetkych prehliadacoch tak nerob front-ent :D
a este radis niekomu kto sa to uci, aby ich pouzival... ved nech sa nauci sam ake su rozdiely medzi prehliadacmi, ako spravne pouzivat css...

"je úplne jedno, že sa bude nedokončené stránka načítavať rýchlejšie, keď sa nepoužijú javascript / css knižnice." nerozumiem co si chcel napisat :)

frameworky su fajn, ale najma na administraciu a aplikacie kde ten design nehra az taku rolu.

php a css nemozes porovnavat.


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok Napísal autor témyOffline : 05.04.2015 17:11

No troacha sme odbočili :D
Takže ten header ako spravím, aby bol responzívny a zároveň aby to fungovalo ?
Taktiež ešte vždy som neprišiel nato, ako tie "sekcie" mám dať tak, aby boli od hora nejakých 1080px :/


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 13.11.07
Prihlásený: 20.08.16
Príspevky: 1702
Témy: 0
Príspevok NapísalOffline : 05.04.2015 20:57

Na tej stránke http://www.flatcowstudios.com použili Bootstrap framework. V ich dokumentácii majú príklad pre navigáciu, v tvojom prípade to ale bude vyzerať jednoduchšie, pretože pravdepodobne nepotrebuješ všetko, čo je v tom príklade použité (každopádne sa to automaticky postará o to, aby sa navigácia zobrazovala v inom tvare, ak je okno prehliadača príliš úzke).

Ak ale chceš, aby bol na začiatku stránky element, ktorý bude rovnako vysoký ako okno, budeš to musieť urobiť pomocou javascriptu.


Odpovedať na tému [ Príspevkov: 36 ] Choď na stránku: 1, 2 ďalšia


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. windows10 odstránenie

v Operačné systémy Microsoft

12

1349

21.10.2019 17:00

arrooas Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Odstranenie suboru

v Operačné systémy Microsoft

1

435

26.09.2008 8:54

shiro Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Odstranenie suboru

v Ostatné programy

19

4715

28.08.2008 0:13

dedko45 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Odstránenie Windowsu

v Operačné systémy Microsoft

16

1332

02.11.2009 21:00

Milanese Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. vista odstranenie

v Operačné systémy Microsoft

10

603

02.09.2009 18:42

prandof Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Odstranenie priecinka.

v Ostatné

5

613

19.08.2009 1:22

i666 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Odstránenie vírusu

v Antivíry a antispywary

18

3335

30.01.2011 14:26

stell Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Odstranenie hlasenia

v Biosy a ladenie výkonu

2

534

30.10.2008 20:30

spokomaro Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Odstránenie Windowsu

v Operačné systémy Microsoft

4

417

07.10.2014 18:26

Smith Wesson Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. odstranenie medzier

v PHP, ASP

4

932

23.04.2010 23:09

stenley Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. odstranenie vírusu

v Antivíry a antispywary

12

1035

08.11.2011 17:10

Leslie12 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Odstranenie vodotlace

v Grafické programy

3

1231

12.03.2011 22:07

walther Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. odstranenie motivov

v Operačné systémy Microsoft

4

728

28.01.2006 19:05

Fenius Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Odstranenie OS

v Operačné systémy Microsoft

2

608

26.02.2010 17:42

mysacek Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Odstranenie DRM?

v Video programy

2

1277

23.02.2008 20:27

Flash Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. odstranenie medzier

v PHP, ASP

9

1174

03.09.2008 17:14

Tominator Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra