Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 2 ] 
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 18.10.10
Prihlásený: 14.07.23
Príspevky: 8
Témy: 4
Príspevok NapísalOffline : 18.10.2010 3:56

Zdravim!

Potreboval by som surne radu ohladom HDD, konretne vytiahnutie a obnovenie dat z disku pripadne oprava NTFS.
Najprv by som opisal aktualny stav:

Mam 2 disky starsi (nepouzival som) Maxtor 40GB IDE a novsi Seagate Barracuda Serial ATA 200 GB, 7200ot. ATA/100 8MB, 570Mb/s obidva zapojene. Na novsom disku bezal XP uz asi 4-5 rok vsetko v pohode. Minuly pondelok sa mi ale stala dost neprijemna vec. PC zacal ist dost pomaly mozno aj preto ze bezal cely den (spustenych mnoho programov, velke strankovanie...atd) a kedze som na to uz trochu nemal nervy tak som vsetko vypol a dal PC tvrdy restart (tak ako x-krat predtym). Bohuzial po restarte Win nechcel nabehnut, namiesto toho sa objavil taky sivy pasik ako loading a HDD zacal vydavat trochu cudny zvuk (ako keby mal problem s nacitanim dat?). Kedze som si nebol isty o co sa presne jedna tak som PC radsej vypol.

Potom som na stary HDD nahodil Win XP. Uz tu nastal prvy problem pri instalacii, Win mal problem zistit SATA disk (proste rozoznavanie disku trvalo o poznanie dlhsie ako obvykle) disk ale nakonec Win nasiel - okrem C particie, ktoru oznacil ako Unknown rozpoznal zvysne 3 particie (D, E, F) ako NTFS.

V instalacii som pokracoval dalej kedze som bol presvedceny ze by okrem chybneho C malo byt vsetko ok. Pocas instalacie Win sa spustil SCANDISK - ten som nechal bezat - a kontroloval disk cca 4-5 hod.

Po tom co sa Win doinstaloval - som zistil ze Win bezi o dost pomalsie (+ spustanie trva 5 aj 10 min) a ma s novym diskom nejake problemy (C a D mi neslo otvorit vobec E a F ano ale Win pekne mrzol...)

Kedze som uz tusil ze to neje s diskom celkom ok, stiahol som nejake veci urychlene prec a potom som cez program GetDataBack 4.0.0.2 tahal veci z disku D (vytiahol cca 90% suborov a adresarov - vacsinou skoro 100% ok)
Problem je ze pred kazdym spustenim Win nabehuje SCANDISK a aj to ze po 2-3 spusteniach mi uz nechce vobec otvorit ziadnu particiu na novom disku (povodne otvorilo aspon E a F, pri druhom spusteni uz len F a potom nic :))

Moje otazky:
co bol ten sivy pasik pri starte Win? (Scandisk?) - je chyba ze som PC vtedy tvrdo vypol?
Je mozne ze mi povodne dobry disk Scandisk rozhodil natolko ze ho uz Win nevie rozoznat?
Kedze mam na disku (hlavne D, E, F) este dost dolezite veci je mozne ich vytiahnut v 100% stave? (z D som vytiahol cca 90% veci no niektore adresare nie su kompletne alebo su porozhadzovane + pri niektorych sektoroch casto vybehovala chyba error 23 LBA...proste nejaky problem pri citani.
Su niejake dobre programy na vytiahnutie dat? (okrem GetDataBAck) alebo na opravu disku? (NTFS) - alebo cokolvek co disk skontroluje bez toho aby poskodilo data?
Je mozne vyskusat bootovanie z noveho disku a cakat ci to Win nejako neopravi?
Je mozne ze sa jedna aj o HW chybu? (disk ma cca 5 rokov)

Za kazdu odpoved dakujem!


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 26.09.10
Prihlásený: 25.03.11
Príspevky: 196
Témy: 1
Príspevok NapísalOffline : 19.10.2010 15:26

skus uplny format NFTS celeho disku a nainstaluj to na novo .... tym tvrdym vypnutim sa ti tam zjavne dobabrali niektore sektory ... alebo mozes vyskusat nejaku healt utilitu na disky.... najlepsie od vyrobcu. ale uplny format by mal stacit....


Odpovedať na tému [ Príspevkov: 2 ] 


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. obnova celeho disku ntfs

v Operačné systémy Microsoft

1

493

23.06.2008 11:18

Dzin Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. oprava/obnova dat z usb??

v Ostatné zariadenia

1

706

25.11.2014 20:39

Fefus Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Oprava disku Windows a následné zmiznutie dát

v Pevné disky a radiče

2

391

17.02.2015 12:11

tatko Tom Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Obnova dát po spojení a formátovaní disku

v Pevné disky a radiče

4

527

05.08.2019 15:47

4040 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Obnova dát z disku po zrušení diskového oddielu

v Pevné disky a radiče

27

757

29.01.2022 17:34

peto111 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. pridanie ntfs disku

v Operačné systémy Unix a Linux

3

487

02.03.2012 12:17

phodinux Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Windows 8.1 registry oprava obnova

v Operačné systémy Microsoft

4

348

24.10.2017 12:18

kllr007 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Spristupnenie NTFS disku na tučniaka UBUNTU

v Operačné systémy Unix a Linux

5

1300

28.10.2006 12:13

cinan Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Zapojenie SATA disku cez redukciu IDE na SATA

v Pevné disky a radiče

3

624

27.12.2013 23:44

ujo zigo Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Rýchlosť SATA II disku na SATA I radiči

v Pevné disky a radiče

1

397

27.05.2016 21:01

liqua1 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. oprava poskodenych dat

v Grafické programy

13

1307

16.06.2012 15:25

enka81 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Obnova dat ?:(

v Pevné disky a radiče

3

982

04.08.2008 16:05

domcek Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. obnova dat

v Ostatné programy

3

1731

08.02.2006 19:36

Boofy Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Obnova dát

v Ostatné programy

5

5522

28.09.2005 0:42

JanoF Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Obnová dát

v Ostatné programy

6

578

11.01.2018 11:40

tatko Tom Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. obnova dat

v Pevné disky a radiče

2

901

22.08.2007 4:46

Miro84 Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra